Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#33801 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Sve neki borci za prava i slobode, ko misice spominju glad u svijetu, zabrinuli se oko glavnih uzroka smrti pa ih guglaju prvi put u zivotu, znaju koliko je gripa odnijela zivota u covjeka, a do juce je nisu znali razaznati od sezonske viroze, znaju tacan broj otkazanih elektivnih operacija, a u stvari teski konformisti i bolikurci kojim je tesko osnovne mjere ispostovati:

"Zato ne mogu shvatiti kukavičluk bahatih običnih građana kojima je strašno što moraju prati ruke, nositi maske, poštivati socijalnu distancu da bi zaštitili svoje zdravlje i život, kao i zdravlje i život drugih."
Naslovnica
Posts: 27900
Joined: 20/03/2013 15:38

#33802 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

Mogy87 wrote: 19/10/2020 18:20
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Sve neki borci za prava i slobode, ko misice spominju glad u svijetu, zabrinuli se oko glavnih uzroka smrti pa ih guglaju prvi put u zivotu, znaju koliko je gripa odnijela zivota u covjeka, a do juce je nisu znali razaznati od sezonske viroze, znaju tacan broj otkazanih elektivnih operacija, a u stvari teski konformisti i bolikurci kojim je tesko osnovne mjere ispostovati:

"Zato ne mogu shvatiti kukavičluk bahatih običnih građana kojima je strašno što moraju prati ruke, nositi maske, poštivati socijalnu distancu da bi zaštitili svoje zdravlje i život, kao i zdravlje i život drugih."
Vrijedi i obrnuto, zar ne?
8-)
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#33803 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

Naslovnica wrote: 19/10/2020 18:23
Mogy87 wrote: 19/10/2020 18:20
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Sve neki borci za prava i slobode, ko misice spominju glad u svijetu, zabrinuli se oko glavnih uzroka smrti pa ih guglaju prvi put u zivotu, znaju koliko je gripa odnijela zivota u covjeka, a do juce je nisu znali razaznati od sezonske viroze, znaju tacan broj otkazanih elektivnih operacija, a u stvari teski konformisti i bolikurci kojim je tesko osnovne mjere ispostovati:

"Zato ne mogu shvatiti kukavičluk bahatih običnih građana kojima je strašno što moraju prati ruke, nositi maske, poštivati socijalnu distancu da bi zaštitili svoje zdravlje i život, kao i zdravlje i život drugih."
Vrijedi i obrnuto, zar ne?
8-)
Nisam bas razumjela na sta konkretno mislis
Naslovnica
Posts: 27900
Joined: 20/03/2013 15:38

#33804 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

Ne postoji niti jedna tema na forumu o pranju ruku, o gladi u svijetu, o gripi, itd...
Ali zato postoji o COVID-19, 50 tema.
Naravo, koga od nas što visimo po temi boli Q za sve to, za ljude koji umru od zbog gladi, nedostatka vode, bilo kakve zdravstvene zaštite, nedostatka vakcinisanja, od kojih pojedinačno godišnje umre vjerovatno više jadnika nego od COVID-19.
Nikoga, puca nam neka stvar.
Pogledajte i svoje kese za smeće, pola kese je vjerovatno jestivih otpadaka kojo se nisu pojeli, a koji bi spasili nekog jadnika.
Puno je licemjerja.
Realno, sve se srelo na osuđivanje onih koji ne nose maske i ne drže "socijalnu distancu".
Kao da ništa drugo više nije bitno.
Možeš biti ratni zločinac ali to je manje stigmatizirajuće od i same pomisli da ne nosiš masku jer si tada najgori od sve djece.
Strašno je u kakvim od odnosima živimo.
Kada prođe covid-19, imam osjećaj da će biti kao da je konačno prošao rat i nadam se da će opet doći U2. 8-)
Trappist
Posts: 4292
Joined: 12/09/2020 08:52

#33805 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

Zao mi je lika, vjerujem da mu je tesko, ali sta hoce reci, da svi trebamo živjeti kao on? Nije to samo distanca, pranje ruku i maska kako on kaze, vec smo nabrajali koliko se stvari promijenilo i koliko je ljudi tesko pogodjenom mjerama a ne virusom. Da sam ja teze bolestan, zelio bih da niko drugi nije i da ljudi zive normalno, a ne da svi zive kao ja...
User avatar
GAU8
Posts: 9129
Joined: 05/01/2011 09:18

#33806 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GAU8 »

laik1981 wrote: 19/10/2020 15:27 Jasno je kao dan da su teske restriktivne mjere dobrim dijelom odgovorne za viskove smrtnih slucajeva u martu i aprilu.. Restrikcijama se nanio ogroman zlocin prema ljudima i kratkorocno i dugorocno i to u svim zivotnim aspektima..
Ja ne vidim kako je to "jasno kao dan".
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58735
Joined: 03/08/2010 19:04

#33807 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by kakavdanakneiskustvu »

ali zar je tako teško držati distancu,pa i nositi masku u zatorenom prostoru?
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33808 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by konektovan »

Naslovnica wrote: 19/10/2020 18:15 Apelujem na sve vas da umjesto pojma "socijalna distanca" koristite pojam "fizička distanca".
Dosta je više ubijanja u mozak krajnje netačnim i tendencioznim korištenjem označavanja distance nazivom socijalna. Nema potrebe držati socijalnu distancu, dapače!
Da da da...moram priznati da je to paralo bukvalno mozak i još uvijek se to radi,.. :thumbup:
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#33809 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

@Naslovnica To je bio najbolji koncert ikad :D valjda sto sam bila mala :D hvala za podsjecanje.
Naravno da smo licemjerni i naravno da zivot u Evropi vrijedi vise nego u Africi.
Kad ovo sve prodje svi cemo se vratiti svom lagodnom nacinu zivota i uzivati u blagodatima modernog vremena.
A koliko ce ljudi nastaviti "zivot pod maskama" jer ih i najbezvezniji virus moze ubiti? Kad bi svako od nas odvojio bilo vrijeme bilo novac za neki od problema koji su vidjeli da ih tiste (mene zdravlje ljudi, nekog drugog glad i bijeda) i da to ne ostane mrtvo slovo na forumu :D svijet bi itekako bio bolje mjesto.
Naslovnica
Posts: 27900
Joined: 20/03/2013 15:38

#33810 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

Trappist wrote: 19/10/2020 18:41
Zao mi je lika, vjerujem da mu je tesko, ali sta hoce reci, da svi trebamo živjeti kao on? Nije to samo distanca, pranje ruku i maska kako on kaze, vec smo nabrajali koliko se stvari promijenilo i koliko je ljudi tesko pogodjenom mjerama a ne virusom. Da sam ja teze bolestan, zelio bih da niko drugi nije i da ljudi zive normalno, a ne da svi zive kao ja...
Evo i ja pokušavam da skontam šta je poenta?
On 34 godine živi pod restrikcijama zbog Chronove bolesti pa eto, zašto bi onda mnogima trebao biti problem da drže "socijalnu distancu" i da nose maske, čak i na otvorenom?
:?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58735
Joined: 03/08/2010 19:04

#33811 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by kakavdanakneiskustvu »

konektovan wrote: 19/10/2020 18:45
Naslovnica wrote: 19/10/2020 18:15 Apelujem na sve vas da umjesto pojma "socijalna distanca" koristite pojam "fizička distanca".
Dosta je više ubijanja u mozak krajnje netačnim i tendencioznim korištenjem označavanja distance nazivom socijalna. Nema potrebe držati socijalnu distancu, dapače!
Da da da...moram priznati da je to paralo bukvalno mozak i još uvijek se to radi,.. :thumbup:
:thumbup: :thumbup:
Naslovnica
Posts: 27900
Joined: 20/03/2013 15:38

#33812 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

Mogy87 wrote: 19/10/2020 18:48 @Naslovnica To je bio najbolji koncert ikad :D valjda sto sam bila mala :D hvala za podsjecanje.
Naravno da smo licemjerni i naravno da zivot u Evropi vrijedi vise nego u Africi.
Kad ovo sve prodje svi cemo se vratiti svom lagodnom nacinu zivota i uzivati u blagodatima modernog vremena.
A koliko ce ljudi nastaviti "zivot pod maskama" jer ih i najbezvezniji virus moze ubiti? Kad bi svako od nas odvojio bilo vrijeme bilo novac za neki od problema koji su vidjeli da ih tiste (mene zdravlje ljudi, nekog drugog glad i bijeda) i da to ne ostane mrtvo slovo na forumu :D svijet bi itekako bio bolje mjesto.
Drago mi je da si me razumjela. :thumbup:
Ja sam bio brucoš u ta doba i to su bile najbolje godine mog života. Na Koševo sam ušao među prvima i bio u onom ograđenom prostoru ispred stage-a. :thumbup:
Za mene je, na neki način, tek tada rat i bio završen.
A kada odem rahat na Esada Plavogv u Galaxy znaću da je covid-19 stvar prošlosti. :D
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#33813 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

Naslovnica wrote: 19/10/2020 18:55
Mogy87 wrote: 19/10/2020 18:48 @Naslovnica To je bio najbolji koncert ikad :D valjda sto sam bila mala :D hvala za podsjecanje.
Naravno da smo licemjerni i naravno da zivot u Evropi vrijedi vise nego u Africi.
Kad ovo sve prodje svi cemo se vratiti svom lagodnom nacinu zivota i uzivati u blagodatima modernog vremena.
A koliko ce ljudi nastaviti "zivot pod maskama" jer ih i najbezvezniji virus moze ubiti? Kad bi svako od nas odvojio bilo vrijeme bilo novac za neki od problema koji su vidjeli da ih tiste (mene zdravlje ljudi, nekog drugog glad i bijeda) i da to ne ostane mrtvo slovo na forumu :D svijet bi itekako bio bolje mjesto.
Drago mi je da si me razumjela. :thumbup:
Ja sam bio brucoš u ta doba i to su bile najbolje godine mog života. Na Koševo sam ušao među prvima i bio u onom ograđenom prostoru ispred stage-a. :thumbup:
Za mene je, na neki način, tek tada rat i bio završen.
A kada odem rahat na Esada Plavogv u Galaxy znaću da je covid-19 stvar prošlosti. :D
Svi cemo na Djanija. :D procitaj izjavu koju je Splinter postavio na drugoj temi :lol: :lol: :lol:
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#33814 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Edin H. »

Joj, sa U2 na Esada Plavog i Djanija :roll:
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#33815 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

Edin H. wrote: 19/10/2020 19:01 Joj, sa U2 na Esada Plavog i Djanija :roll:
Ma zezamo se. :D
Izvodjaci cije koncerte ja posjecujem su ciljna grupa za smrt od COVIDA :D
Mozda mi zato ovako i tesko pada ova situacija...ali opet ako ih r'n'r nije ubio, ta ce korona :D
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#33816 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Edin H. »

Mogy87 wrote: 19/10/2020 19:02
Edin H. wrote: 19/10/2020 19:01 Joj, sa U2 na Esada Plavog i Djanija :roll:
Ma zezamo se. :D
Da li? :-)

Image
Naslovnica
Posts: 27900
Joined: 20/03/2013 15:38

#33817 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

Edin H. wrote: 19/10/2020 19:01 Joj, sa U2 na Esada Plavog i Djanija :roll:
Ma zajebancija ba, nisi valjda mislio da sam ozbiljno mislio ovo za Esada Plavog?
:gunjastajl:
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#33818 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Edin H. »

Naslovnica wrote: 19/10/2020 19:08
Edin H. wrote: 19/10/2020 19:01 Joj, sa U2 na Esada Plavog i Djanija :roll:
Ma zajebancija ba, nisi valjda mislio da sam ozbiljno mislio ovo za Esada Plavog?
:gunjastajl:

Ma znam, malo se zezamo, i ja bih radije otišao na Đanijev koncert :oops:
ketronsd1
Posts: 1402
Joined: 13/06/2006 15:29

#33820 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ketronsd1 »

Mogy87 wrote: 19/10/2020 14:19
stakasa wrote: 19/10/2020 14:12
Mogy87 wrote: 18/10/2020 22:21
Prijatelju da li je istina sljedece? Jednostavan odgovor da ili ne.

U Švedskoj je sve vrijeme na snazi zabrana velikih okupljanja, jedno vrijeme je bilo 20 a sada JOŠ UVIJEK je 50.

U Švedskoj se nisu proveli prijemni za fakultete jer je bila prevelika opasnost širenja zaraze.

Za vrijeme ljetnog semestra prošle skolske godine
- fakulteti i srednje skole su bili online
- od školske djece samo 50% ih je stvarno išlo u skolu iako su kao deklarativno kao svi išli

Bukvalno su odgovori da ili ne.

Priznajem da ono da sve Skandinavske zemlje imaju bolje ekonomske pokazatelje zahtijeva ipak malo vise truda.
Na svako od ovih pitanja sam ti ja bio odgovorio. I dobro se sjecam da je rasprava bila zavrsena, da sam ti objasnio o cemu se radi, rekla ok tako je i na tome ostalo. I sad nakon par mjeseci opet ista prica. Zaista te ne razumijem
Da. I dao si iste odgovore kao i ovaj forumas od juce. Prica je ponovo pokrenuta vezano za povecan broj slucajeva i nove-stare mjere koje su najavljene za ponedjeljak.
I zamisli, nisam je pokrenula ja.
Koje nove-stare mjere????????
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#33821 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

Mogy87 wrote: 19/10/2020 14:30 @stakasa
Ja ne tvrdim da je bilo sta novo osim mozda ove formulacije:

Bitte Brastad, the chief legal officer at Sweden's public-health agency, said the rules were "something in between regulations and recommendations."

Mislim da je do sada vecina stvari bila na bazi preporuke osim ogranicenja broja ljudi u zatvorenom prostoru.
@ketronsd1 citaj dalje.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#33822 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

https://investigatemidwest.org/2020/10/ ... -illinois/
Confidential coronavirus outbreak data shows undisclosed incidents at prisons, workplaces, schools, meatpacking plants across Illinois
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#33823 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#33825 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

laik1981 wrote: 19/10/2020 16:54
Edin H. wrote: 19/10/2020 15:34
laik1981 wrote: 19/10/2020 15:27 Jasno je kao dan da su teske restriktivne mjere dobrim dijelom odgovorne za viskove smrtnih slucajeva u martu i aprilu.. Restrikcijama se nanio ogroman zlocin prema ljudima i kratkorocno i dugorocno i to u svim zivotnim aspektima..
Upravo suprotno, spaseni su mnogi zivoti i sprijecena prebukiranost kapaciteta i data je mogucnost zdravstvenom sistemu da se organizuje i u krajnjoj liniji izvuce pouke kako da se nose sa virusom.
Ubili milione bolesnih..
https://www.6yka.com/novosti/zbog-pande ... om-svijeta

Egzistencijalno unistili stotine milona ljudi sto ce dugorocno ubiti nebrojeno vise od covida.
https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/ ... e-10258243

Po nekim prognozama UN-a u ovoj godini ce biti dodatnih 100 miliona gladnih u svijetu.
https://www.slobodnaevropa.org/a/un-mog ... 72613.html

Proizveli teske psihicke probleme milionima.
https://www.theguardian.com/commentisfr ... ur-support

Da ne pricamo o fasistickom gazenju po najosnovnijim ljudskim pravima.. Uvodili policijske casove i zatvarali ljude u kuce kao zivotinje.. Stitili bolnice od pacijenata..

Nevidjeni zlocin nad obicnim covjekom..
To ti je kao da zidu objašnjavaš. Bezobrazni i sebični.
Locked