OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
saibaba
Posts: 1958
Joined: 07/02/2008 13:47

#1001 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by saibaba »

Ovo objasnjenje "postanka" je svedeno na neku verbalnu akrobatiku. "Ako mene nije niko urrokovao onda sam ja i uzrok i posljedica" mislim kakvo je to objasnjenje ? To ne dokazuje nista..
Jeli starije kokos ili jaje ? ako jaje nije uzrokovalo kokos, a kokos nije uzrokovalo jaje onda se jaje i kokos i uzroci i poslijedice i bla bla bla..

Ovo sta je ovaj napisao nista ne objasnjava ovo je samo verbalno nadjebavanje..
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#1002 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dope_Man »

Oho.. spremi se na ponjavu koja ce isto to ponoviti :lol:
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1003 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

saibaba wrote: 23/10/2020 14:28Ovo objasnjenje "postanka" je svedeno na neku verbalnu akrobatiku. "Ako mene nije niko urrokovao onda sam ja i uzrok i posljedica" mislim kakvo je to objasnjenje ? To ne dokazuje nista..
Upadnete tako na diskusiju "k'o s neba u rebra", bez da ste išta pročitali i razumjeli, pa onda počnete da se pjenite i drvlje i kamenje svaljujete na autora. I onda autor treba posebno svakom od vas ponjave da piše i sve ispočetka, bezbroj puta, ponavlja.

Gospodine Saibaba, u ovoj temi se objašnjava i raspravlja ZAKON POSTOJANJA. Tu se daju odgovori na tri osnovna egzistencijalna pitanja: ŠTA POSTOJI, KAKO I ZAŠTO? Ti se ovdje pitaš ko uzrokuje tebe, koku ili jaje itd. To pitanje je pogrešno. Možeš da se pitaš i ko uzrokuje cijeli Unioverzum i opet će pitanje da bude pogrešno. Zato će biti pogrešna što ni ti, ni koka, ni jaje, pa ni cijeli Univerzum nije nešto za šta se može tvrditi DA POSTOJI. Ne može se uzrokovati ono što NE POSTOJI. Čak se ne može uzrokovati ni ono ŠTO POSTOJI. To što POSTOJI jedino samo sebe može uzrokovati, tj, SAMOUZROKOVATI. To ćeš razumjeti tek kad do kraja budeš razumio ZAKON POSTOJANJA. Koka, jaje, ti ili Univerzum su samo FIZIČKE I PSIHIČKE MANIFESTACIJE, tj. RADNJE, odnosno OBLICI ili STASNJA ONOGA ŠTO POSTOJI. I Zakon postojanja se samo POSTOJANJEM BAVI. O jajetu, koki, tebi ili Univerzumu, ne možeš znati ništa, dok god ne budeš znao sve o POSTOJANJU. Kreni redom kroz ovu diskusiju, od početka, ako te zanima, pa kad dođeš do kraja, ako ti još nešto ne bude jasno, javi se pa ćemo da diskutujemo.

Kraći put da razumiješ Zakon postojanja jeste da pažljivo odgledaš moj 27 minutni video.

Uz napomeni da tek kad budeš u potpunosti razumio Zakon postojanja, tj. kad budeš znao odgovore na pitanja ŠTA postoji, KAKO i ZAŠTO, znaćeš i sve o sebi kao ljudskom biću, jajetu, koki ili cijelom Univerzumu, kao fizičkoj i psihičkoj manifestaciji, radnji i obliku ONOGA ŠTO POSTOJI.

Živio.

Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1004 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

Ljubo2 wrote: 24/10/2020 02:14 Gospodine Saibaba

:D :D :D
breba
Posts: 1708
Joined: 19/01/2005 04:37

#1005 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by breba »

Tempo wrote: 24/10/2020 02:33
Ljubo2 wrote: 24/10/2020 02:14 Gospodine Saibaba

:D :D :D
:-D
Gospodin Saibaba je, očekivano, dobio sljedovanje jer je glup i/ili zao. I još pjeni.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1006 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

breba wrote: 24/10/2020 03:19Gospodin Saibaba je, očekivano, dobio sljedovanje jer je glup i/ili zao. I još pjeni.
Gospodin Saibaba se prvi put oglasio u ovoj temi i zbog svoje krivice, tj zbog svog nerazumijevanja gradiva, odmah je počeo da vrijeđa mene kao autora gradiva, riječima: "verbalna akrobatika", "bla bla b la", "verbalno nadjebavanje". I ja bih mogao da mu uzvratim istom mjerom i njemu i tebi Breba i Tempu i Diwanu i još nekim i kažem vam da ste glupi neotesani drogirani magarci i podjebavam vas na sve moguće načine iz posta u post, ALI NEĆU, ja nisam nekulturni balavi, nezreli i neodgojeni primitivac kao vi.
User avatar
saibaba
Posts: 1958
Joined: 07/02/2008 13:47

#1007 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by saibaba »

Nije mi bila namjera da vrijedjam bilo koga. LJubu na neki nacin postujem zbog kolicine teksta koji je napisao i truda koji je ulozio u svoju "teoriju"

Kad neko pretenciozno izjavi da je " otkrio tajnu postojanja materije zivota i svemira". Ocekujem neko koliko toliko koncizno objasnjenje u stilu svemir je nastao prije toliko i toliko vremena tako i tako zbog toga i toga. Toga ovdje nema.

Ima velika kolicina nekog "filozofskog teksta" kojom je autor bez ikakvog istrazivanja, eksperimenta ili dokaza verbalnom akrobatikom sebi nesto objasnio. Prikladniji naslov bi bio "Ljubina promisljanja o svemiru"
User avatar
saibaba
Posts: 1958
Joined: 07/02/2008 13:47

#1008 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by saibaba »

Da se razumijemo ne vrijedjam nikog niti sam zao. samo sam pokusao dati doprinos temi..
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1009 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

saibaba wrote: 24/10/2020 15:32Da se razumijemo ne vrijedjam nikog niti sam zao. samo sam pokusao dati doprinos temi..
Fino, ovdje sada nema ni jedne uvredljive rijeći - tako volim. Na kulturan način si mi stavio do znanja da nisi razumio suštinu Zakon postojanja i šta se tu može. Nisi prvi koji nije razumio. Štaviše, jedan si od mnogih. Zapravo, onih koji su razumjeli gotovo da i nema. Mogu na prste jedne ruke da se izbroje. Iako sam Zakon postojanja otkrio prije punih 40 godina i svo to vrijeme do sada utrošio na pronalaženje najkraćeg i najboljeg načina da to moje otkriće objasnim da može svako lako da ga shvati. Ali sav taj moj četrdesetgodišnji trud do danas je bio i ostao uzaludan, jer i dalje niko ništa ne razumije.

I upravo to nerazumijevanje za mene predstavlja najveći problem, a to je što nikako ne mogu da shvatim ŠTA ljudi ne razumiju. Oni jednostavno ne znaju da mi objasne ŠTA ne razumiju, već se samo ljute na mene, pa ja sam moram da odgonetam šta ne razumiju i objašnjavam to šta ja mislim da ne razumiju. Ali ni to ne pomaže. I dalje niko ništa ne razumije.

Evo, upravo i sada razmišljajući o tome, šta bi to moglo da bude što Saibaba ne razumije, pada mi na pamet da možda ne razumje moj odgovor na pitanje ŠTA POSTOJI. Imajući na umu da Zako postojanja koji sam otkrio nudi odgovore na TRI osnovna egzistencijalna pitanja ŠTA postoji, KAKO i ZAŠTO. Možda je ljudima najteže razumjeti odgovor upravo na to prvo pitanje ŠTA POSTOJI, pa ću sada ponovo da se pozabavim tim pitanjem. Pokušaću na još jedan, opet malo drugaćiji način, nego što sam do sada to činio.

Možda će sada da bude jasnije ako kažem da imamo dva oblika POSTOJANJA, od kojih je jedno ISTINSKO (apsolutno), a drugo LAŽNO (relativno). Oba ova postojanja su jedno i isto postojanje, jer se ne mogu odijeliti jedno od drgog, ali problem je u tome što ljudi mogu da opaze, dokažu, spoznaju i bave se (ovo važi i za prirodne nauke i psihologiju) samo ovim LAŽNIM postojanjem, za koje misle da je ISTINSKO postojanje, a ono to nije. A ISTINSKO postojanje ne mogu ni da opaze, ni dokažu ni spoznaju, pa se onda dešava, kada ja govorim o Zakonu postojanja misleći na ISTINSKO, neopažljivo i nespoznatljivo postojanje, ljudi misle da ja govorim o LAŽNOM, tj. opažljivom i spoznatljivom postojanju, pa ih to zbunjuje i zbog toga ne mogu da shvate ništa.

Sada ću da budem malo konkretniji i reći ću da pod pojmom "LAŽNO, opažljivo i spoznatljivo postojanje" podrazumijevam materiju, život i Univerzum kao cjelinu. Zašto je ovo postojanje LAŽNO.

Zato što se ono u cjelosti sastoji od SEDAM vrsta fizičkih i psihičkih procesa i radnji: naprezanja, kretanja, opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja. Ovo potvrđuju i fizičari i biolozi kad kažu da samo ENERGIJA i INFORMACIJA postoji. Imajući na umu da se ENERGIJA uvijek manifestuje kao fizički proces naprezanja i kretanja, a INFORMACIJA kao psihički proces opažanja tog naprezanja i kretanja, te osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja. I upravo zato što se ovo postojanje sastoji od SEDAM vrsta fizičkih i psihičkih procesa i radnji, ono i jeste LAŽNO postojanje. Jednostavno, sve što je proces, što je kretanje i što je radnja (glagol), NIJE POSTOJANJE.

I zbog toga što NIJE postojanje, ma koliko se mi trudili i naukovali ili filozofirali o njemu, opažali ga, mjerili, sksperimentisali sa njim i spoznavali ga, nikada nećemo moći da saznamo ISTINU o njemu.

Sve dok ne otkrijemo da ima i jedna malo drugačija vrsta POSTOJANJA, koja je ISTINSKO postojanje i sve dok ne orkrijemo ISTINU o tom ISTINSKOM postojanju. Zato je ISTINSKO što ono nije ni radnja, ni proces, dakle, nije glagol, već IMENICA. Ovo ISTINSKO postojanje je VRŠILAC svih mogućih fizičkih i psihičkih (glagolskih) procesa i radnji. Bez obzira što ono nije opažljivo, mjerljivo, eksperimentom dokažljivo, pa čak ni spoznatljivo. Kojim se Zakon postojanja, koji sam otkrio, inače, bavi. Zato jer nikakvog drugog POSTOJANJA osim ovog neopažljivog i nespoznatljivog I NEMA kojim bi, MI SAMI, mogli da se bavimo.

Zato što smo MI SAMI to neopažljivo, nemjerljivo, eksperimentom nedokažljivi i nespoznatljivo, ali ipak ISTINKO postojanje. Koji postojimo u svojstvu VRŠIOCA svih mogućih opažljivih, mjerljivih i eksperimetom dokažljivih fizičkih i psihičkih radnji, koje nisu ISTINSKO, ni apsolutno, već samo LAŽNO, tj. relativno postojanje.

Saibaba, neću sa objašnjavanjem sada da idem dalje, da ne bi post bio predugačak. Zamolio bih tebe i ostale kojih ovo zanima, a do sada nisu uspjeli da razumiju Zakon postojanja, da pažljivo pročitaju ovaj moj post i navedu ako nešto nisu razumjeli od ovoga što sam sada rekao, prije nego sa objašnjavanjem krenem dalje.

A možda i neće trebati da se objašnjava dalje, jer ko uspije da razumije odgovor na pitanje ŠTA postoji, koji sam ja sada dao, dalje lako može i sam da dadne odgovore na druga dva egzistencijalna pitanja, KAKO i ZAŠTO, a time ujedno i sam da otkrije i do kraja razumije ZAKON POSTOJANJA u cjelosti.

Lako je tebi, Saibaba, ti si se proslavio sa onim "prahom". Samo pospeš ljude po glavi malo tim tvojim porahom, oni to vide i odmah počnu da te slave. A ja nikako sa otkrićem Zakona postojanja da se proslavim, zato jer taj Zakon nije nešto što može da se vidi, opipa ili omirše, već RAZUMIJE, a to ljudima slabo ide od ruke.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#1010 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dope_Man »

Ono kad 40 godina nesto tvrdis, i niko te ne uzme za ozbiljno jer nista osim price nisi ponudio, al ti i dalje mislis da si jedini pametan a svi ostali preglupi da shvate :D
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1011 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Dope_Man wrote: 25/10/2020 00:12Ono kad 40 godina nesto tvrdis, i niko te ne uzme za ozbiljno jer nista osim price nisi ponudio, al ti i dalje mislis da si jedini pametan a svi ostali preglupi da shvate
Kad se nekome 40 godina nešto objašnjava, a on to ne može da shvati, kakav drugi zaključak iz toga slijedi, nego da je glup. Ili, kad svi naučnici, filozofi, teolozi, ideolozi, političari i razni duhovnjaci svijeta već više hiljada godina bezuspješno pokušavaju da otkriju ISTINU o postojanju svijeta, kakav drugi zaključak iz toga slijedi, nego da su glupi.

Nego, da ne pričamo uprazno, pročitaj moj post koji sam napisao gore ispred ovoga i pokušaj da ga razumiješ i dokažeš da nisi glup. Možeš to dokazati čak i ako ga nisi razumio, ako precizno navedeš koji njegov dio nisi razumio. Jer može da se desi da ga ja nisam precizno objasnio, pa da ja onda taj dio bolje objasnim.

A ako umjesto navedenog dijela koji nisi razumio budeš rekao "bla-bla-bla" ili me budeš pitao koje droge trošim ili mi budeš preporučivao psihijatra, koji drugi zaključak ja iz toga mogu da izvedem, nego da si glup.

Izvoli, pročitaj moj gornji post i reci jesi li ga razumio ili navedi konkretno šta nisi razumio, pa da onda krenem sa objašnjavanjem dalje.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1012 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

Ljubo2 wrote: 25/10/2020 00:51 Kad se nekome 40 godina nešto objašnjava, a on to ne može da shvati, kakav drugi zaključak iz toga slijedi, nego da je glup. Ili, kad svi naučnici, filozofi, teolozi, ideolozi, političari i razni duhovnjaci svijeta već više hiljada godina bezuspješno pokušavaju da otkriju ISTINU o postojanju svijeta, kakav drugi zaključak iz toga slijedi, nego da su glupi.
ili su svi oni glupi, ili si ti glup. jedno od to dvoje.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5639
Joined: 04/08/2020 19:22

#1013 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by -Chesterfield- »

Bio sam svjedok kada NPS u ludnici ispituje luđake.
Prvo njegovo pitanje pacijentima je, da li imate glasove?

I Ljubo ima glasove. :sad:
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1014 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Tempo wrote: 25/10/2020 01:36ili su svi oni glupi, ili si ti glup. jedno od to dvoje.
Niko do danas nije uspio da pronađe niti ponudi i jedan argument kojim bi mogao da ospori ili obori Zakon postojanja i na taj način dokaže da sam ja glup. Može se za primjer uzeti i ovaj forum, koji posjećuju uglavnom fakultetski obrazovani ljudi. I da li je od početka diskusije u voj temi iko od vas do danas ponudio bilo kakav argument sa namjerom da ospori ili obori Zakon postojanja? NIJE. Pa nećeš valjda argumentom smatrati ono tvoje "bla-bla-bla" koje stalno ponavljaš. Evo ponudio sam ti moj gornji post u kojem sam POSTOJANJE podijelio na dva dijela, na ISTINSKO i LAŽNO, sa namjerom da vam stavim do znanja kako su se svi učeni i nenaučeni ljudi svijeta uhvatili za to LAŽNO postojanje sa namjerom da o njemu saznaju Istinu, što je nemoguće, dok o ISTINSKOM postojanju, bez kojeg se ne može saznati Istina o postojanju svijeta, niko, još uvijek, pojma nema. Daj neki argument da to osporiš, ako možeš i tako dokažeš da sam glup. Ili šuti. Jer, do sada sa svojim postovima si pokazao da, niti si u stanju da oboriš Zakon postojanja, niti da dokažeš da sam glup, već si se samo bespotrbno blamirao.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1015 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

Ljubo2 wrote: 25/10/2020 02:30 Može se za primjer uzeti i ovaj forum, koji posjećuju uglavnom fakultetski obrazovani ljudi

how yes no
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1016 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

-Chesterfield- wrote: 25/10/2020 01:53Bio sam svjedok kada NPS u ludnici ispituje luđake. Prvo njegovo pitanje pacijentima je, da li imate glasove? I Ljubo ima glasove.
Imam glasove, to je tačno i još mnoooogo, mnooogo više od toga. I šta stim? To nije nikakav dokaz da sam, ni lud, ni glup. Uostalom, ja nikome do danas nisam ponudio sebe, ni pametnog, ni glupog, već Zakon postojanja. Tek kad ti ili bilo ko drugi, uspije da pronađe bilo kakav argument da ospori ili obori Zakon postojanja, priznaću da sam i glup i lud. Izvoli daj neki argument! Ili se ne javljaj.
breba
Posts: 1708
Joined: 19/01/2005 04:37

#1017 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by breba »

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Svaku od ovih logičkih pogreška praviš svojim argumentima. Mrsko mi listati da ti dam primjere, a i nije mi to posao. Sam razmisli.

I onda se pitaš zašto 40 godina niko ne "razumije" to sto govoriš.
Fol je u tome da ljudi razumiju, ali samo ti ne razumiješ šta oni razumiju. A to su gore pomenute logičke greške u tvojim idejama.

Očisti zakon od istih pa možda neko pažljivije i posluša.

Besplatan savjet, i bez loše namjere. Meni ni iz džepa ni u džep.

A ti ako hoćeš narednih 40 ponavljaj isto.
Last edited by breba on 25/10/2020 03:04, edited 4 times in total.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1018 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

Ljubo2 wrote: 25/10/2020 02:40
-Chesterfield- wrote: 25/10/2020 01:53Bio sam svjedok kada NPS u ludnici ispituje luđake. Prvo njegovo pitanje pacijentima je, da li imate glasove? I Ljubo ima glasove.
Imam glasove, to je tačno i još mnoooogo, mnooogo više od toga. I šta stim? To nije nikakav dokaz da sam, ni lud, ni glup. Uostalom, ja nikome do danas nisam ponudio sebe, ni pametnog, ni glupog, već Zakon postojanja. Tek kad ti ili bilo ko drugi, uspije da pronađe bilo kakav argument da ospori ili obori Zakon postojanja, priznaću da sam i glup i lud. Izvoli daj neki argument! Ili se ne javljaj.
Teret dokazivanja je na onom ko iznodi neku tezu, ideju ili zakon postojanja. Ti imas samo bla, bla. Bez dokaza.
breba
Posts: 1708
Joined: 19/01/2005 04:37

#1019 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by breba »

Ljubo2 wrote: 24/10/2020 07:36 .. i kažem vam da ste glupi neotesani drogirani magarci...
.. ja nisam nekulturni balavi, nezreli i neodgojeni primitivac kao vi.
Fin neki čovjek. Blage naravi.

Telepatski prepoznaje visinu inteligencije, kvalitet obrade drveta, hemikalije u organizmu, biolosku vrstu, stanje kulture, sinusno izlučivanje, voćnu zrelost, porijeklo vrste i dna historiju.
Last edited by breba on 25/10/2020 03:54, edited 3 times in total.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1020 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

....
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1021 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

breba wrote: 25/10/2020 02:05 LOGIČKI POGREŠKE.
Ne možeš mi pod nos gurati logička pravila i pogreške koje su smišljali ljudi koji pomoću njih nisu uspjeli da otkriju logiku poostojanja stvarnosti, tj. ZAKON POSTOJANJA.
breba wrote: 25/10/2020 02:05Svaku od ovih logičkih pogreška praviš svojim argumentima. Mrsko mi listati da ti dam primjere, a i nije mi to posao. Sam razmisli.
Zar misliš da bi s tim uspio bilo šta drugo, osim što bi dokazao valjanost Zakon postojanja? Po kojem bez JA+7 ništa ne može ni da postoji, ni da se desi. I po kojem se i prilikom negiranja Zakon postojanja dokazuje njegova valjanost, s obzirom da se Zakon postojanja (JA+7) ne može ni negirati, a da Jastvo, koje to negira, ne upotrijebi svih svoji 7. Valjda si toliko inteligentan da to shvatiš.
breba wrote: 25/10/2020 02:05I onda se pitaš zašto 40 godina niko ne "razumije" to sto govoriš. Fol je u tome da ljudi razumiju, ali samo ti ne razumiješ šta oni razumiju. A to su gore pomenute logičke greške u tvojim idejama.
Ako je tako, zašto onda nikada niko nije ukazao ni na jednu logičku pogrešku, već svi, koji hoće da se prave pametni, samo muljaju (bla-bla-bla) i umjesto da dokažu da su pametni, ispadnu blesavi. Kao i ti sada, rekavši: "Mrsko mi listati da ti dam primjere, a i nije mi to posao". Baš sam ti povjerovao!
breba wrote: 25/10/2020 02:05 Očisti zakon od istih pa možda neko pažljivije i posluša.
Zakon postojanja je prost da prostiji ne može da bude i sav se svodi samo na to da postoji samo "JA+7". I ne znam šta bih kao pogrešku mogao da izbrišem iz njega, osim da izbrišem to JA+7. I tako omogućim svjetskim lažovima da i dalje za skupe pare svojim lažima, o tome kao postoji ovaj svijet i dalje varaju i zagađuju taj isti svijet. Mnogo si bistar. A time ujedno i proziran.
breba wrote: 25/10/2020 02:05
Besplatan savjet, i bez loše namjere. Meni ni iz džepa ni u džep.
Hvalati za džabaluk. Šta bih ja bez tebe?
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1022 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Tempo wrote: 25/10/2020 02:06Teret dokazivanja je na onom ko iznodi neku tezu, ideju ili zakon postojanja. Ti imas samo bla, bla. Bez dokaza.
Ne moram ja da dokazujem ništa dok imam tebe. Dok si izgovorio "bla-bla-bla", upotrijebio si svih svojih 7 i tako dokazao Zakon postojanja.
breba
Posts: 1708
Joined: 19/01/2005 04:37

#1023 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by breba »

breba wrote: 25/10/2020 02:29
Ljubo2 wrote: 24/10/2020 07:36 .. i kažem vam da ste glupi neotesani drogirani magarci...
.. ja nisam nekulturni balavi, nezreli i neodgojeni primitivac kao vi.
Fin neki čovjek. Blage naravi.

Telepatski prepoznaje visinu inteligencije, kvalitet obrade drveta, hemikalije u organizmu, biolosku vrstu, stanje kulture, sinusno izlučivanje, voćnu zrelost, obrazovni potencijal i dna historiju.
breba
Posts: 1708
Joined: 19/01/2005 04:37

#1024 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by breba »

Ljubo2 wrote: 25/10/2020 04:11
breba wrote: 25/10/2020 02:05 LOGIČKI POGREŠKE.
Ne možeš mi pod nos gurati logička pravila i pogreške koje su smišljali ljudi koji pomoću njih nisu uspjeli da otkriju logiku poostojanja stvarnosti, tj. ZAKON POSTOJANJA.
breba wrote: 25/10/2020 02:05Svaku od ovih logičkih pogreška praviš svojim argumentima. Mrsko mi listati da ti dam primjere, a i nije mi to posao. Sam razmisli.
Zar misliš da bi s tim uspio bilo šta drugo, osim što bi dokazao valjanost Zakon postojanja? Po kojem bez JA+7 ništa ne može ni da postoji, ni da se desi. I po kojem se i prilikom negiranja Zakon postojanja dokazuje njegova valjanost, s obzirom da se Zakon postojanja (JA+7) ne može ni negirati, a da Jastvo, koje to negira, ne upotrijebi svih svoji 7. Valjda si toliko inteligentan da to shvatiš.
breba wrote: 25/10/2020 02:05I onda se pitaš zašto 40 godina niko ne "razumije" to sto govoriš. Fol je u tome da ljudi razumiju, ali samo ti ne razumiješ šta oni razumiju. A to su gore pomenute logičke greške u tvojim idejama.
Ako je tako, zašto onda nikada niko nije ukazao ni na jednu logičku pogrešku, već svi, koji hoće da se prave pametni, samo muljaju (bla-bla-bla) i umjesto da dokažu da su pametni, ispadnu blesavi. Kao i ti sada, rekavši: "Mrsko mi listati da ti dam primjere, a i nije mi to posao". Baš sam ti povjerovao!
breba wrote: 25/10/2020 02:05 Očisti zakon od istih pa možda neko pažljivije i posluša.
Zakon postojanja je prost da prostiji ne može da bude i sav se svodi samo na to da postoji samo "JA+7". I ne znam šta bih kao pogrešku mogao da izbrišem iz njega, osim da izbrišem to JA+7. I tako omogućim svjetskim lažovima da i dalje za skupe pare svojim lažima, o tome kao postoji ovaj svijet i dalje varaju i zagađuju taj isti svijet. Mnogo si bistar. A time ujedno i proziran.
breba wrote: 25/10/2020 02:05
Besplatan savjet, i bez loše namjere. Meni ni iz džepa ni u džep.
Hvalati za džabaluk. Šta bih ja bez tebe?
Nema ništa napisano što ti citiraš kao "LOGIČKI POGRESKE".
Sad još i izmisljaš tuđe misli Ljubo, a to nije lijepo.
Last edited by breba on 25/10/2020 04:25, edited 1 time in total.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1025 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

...
Last edited by Ljubo2 on 25/10/2020 04:29, edited 1 time in total.
Post Reply