Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#52051 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by zomri »

Da mi je cilj da preporučujem filmove ili bilo šta drugo tinejdžerima i mlađim punoljetnicima zaobišao bih forume u totalu. Nego TikTok, Youtube i eventualno Instagram. Pravio bih svoj content, videa na kojima se vidim ili pričam u offu preko montiranih scena iz filmova koje preporučujem, tekstove i slično, kojekakve tuđe tekstove, plakate is lično bi samo linkovao. Ne bih smarao omladinu sa kojekakvim mapama i slično. Odradio bih neki kurs digitalnog marketinga da vidim kako internet funkcioniše. Skontao bih kako da budem interesantan i približim im to jer je milenijalcima attention span pola sekunde.

I tako... :D
User avatar
medvjed23
Posts: 26836
Joined: 16/07/2010 13:49

#52052 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by medvjed23 »

nije baš najbolja analogija sa književnošću.. ljubitelji književnosti su obično upućeni u književne klasike, dok je dobar dio ljubitelja filma fokusiran na filmove snimljene u zadnjih 20 do 30 godina.. elem, mislim da nije deplasirano skrenuti pažnju na pokoji stariji, kvalitetan film..
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#52053 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by tempuser »

kakavdanakneiskustvu wrote: 21/10/2020 17:07 postoje osobe koje nikad nisu gledale npr. deer hunter,npr. neko ko ima 19 godina,registrovao se ne bas davno na forum,nikad cuo za taj film,ovom preporukom mozda i pogledataj ili neki drugi film,ne vidim u cemiu je problem
Ako nikad nije čuo za taj film i ako se ovdje registrovao da mu ga neko preporuči onda ne treba ni da ga gleda!
The Deer Hunter je izašao kad sam ja bio maxum od 2-3 godine pa sam ga bez foruma kao obaveznu lektiru odgledao kao tinejdžer! :-)
Nema problema samo što C+P TV programa nije baš neka preporuka! Svako može otvoriti TV program!
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#52054 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by tempuser »

medvjed23 wrote: 21/10/2020 17:58 nije baš najbolja analogija sa književnošću.. ljubitelji književnosti su obično upućeni u književne klasike, dok je dobar dio ljubitelja filma fokusiran na filmove snimljene u zadnjih 20 do 30 godina.. elem, mislim da nije deplasirano skrenuti pažnju na pokoji stariji, kvalitetan film..
A koja je bogati logika da su ljubitelji književnosti upućeni u knjićevne klasike, a ljubiteji filma u filmove zadnjih 20-30 godina?!??! :-)
User avatar
medvjed23
Posts: 26836
Joined: 16/07/2010 13:49

#52055 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by medvjed23 »

a ne znam, možda je stvar u tome što je privlačnost filma usko vezana uz razvoj tehnologije.. naprednija, novija tehnologija = zanimljivije ili barem ljepše pokretne slike na platnu.. s druge strane, pisana riječ uvijek izgleda manje-više isto.. nema velike razlike među slovima u lovcu u žitu i lovcu na zmajeve.. postoji, međutim, bitna vizuelna razlika između kubrickovog spartaka i snyderovog filma 300..

ako, ipak, govorimo o onom idejnom, nevizuelnom dijelu umjetnosti, stvari postaje teže objašnjive..
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58758
Joined: 03/08/2010 19:04

#52056 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

ja fakat ne znam u cemu je problem,ja sam deer huntera prvi put pogledao prije mozda 6-7 godina,ali hajd ok,jeste stariji film,do koje godine prvog emitovanja filma da ovde preporucujemo iste,da nekome ne bi smetalo?
belfy
Posts: 7696
Joined: 06/08/2007 09:00

#52057 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by belfy »

tempuser wrote: 21/10/2020 18:01
kakavdanakneiskustvu wrote: 21/10/2020 17:07 postoje osobe koje nikad nisu gledale npr. deer hunter,npr. neko ko ima 19 godina,registrovao se ne bas davno na forum,nikad cuo za taj film,ovom preporukom mozda i pogledataj ili neki drugi film,ne vidim u cemiu je problem
Ako nikad nije čuo za taj film i ako se ovdje registrovao da mu ga neko preporuči onda ne treba ni da ga gleda!
The Deer Hunter je izašao kad sam ja bio maxum od 2-3 godine pa sam ga bez foruma kao obaveznu lektiru odgledao kao tinejdžer! :-)
Nema problema samo što C+P TV programa nije baš neka preporuka! Svako može otvoriti TV program!
nigdje veze... mene vise interesuje zasto tebi to smeta toliko da napises ovo?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58758
Joined: 03/08/2010 19:04

#52058 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

odgledate film,preporucite ga drugima na forumu,nema neke mudrosti
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#52059 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Gerro »

ili postavite trailer :thumbup:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#52060 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by tempuser »

belfy wrote: 21/10/2020 18:59
tempuser wrote: 21/10/2020 18:01
kakavdanakneiskustvu wrote: 21/10/2020 17:07 postoje osobe koje nikad nisu gledale npr. deer hunter,npr. neko ko ima 19 godina,registrovao se ne bas davno na forum,nikad cuo za taj film,ovom preporukom mozda i pogledataj ili neki drugi film,ne vidim u cemiu je problem
Ako nikad nije čuo za taj film i ako se ovdje registrovao da mu ga neko preporuči onda ne treba ni da ga gleda!
The Deer Hunter je izašao kad sam ja bio maxum od 2-3 godine pa sam ga bez foruma kao obaveznu lektiru odgledao kao tinejdžer! :-)
Nema problema samo što C+P TV programa nije baš neka preporuka! Svako može otvoriti TV program!
nigdje veze... mene vise interesuje zasto tebi to smeta toliko da napises ovo?
Zato što C+P TV programa nije preporuka. Preporuka je kad nešto pogledaš i daš neki svoj komentar. Upravo onako kao je @kakavdanakneiskustvu napisao.TV program i tuđu recenziju mogu sam otvoriti.
belfy
Posts: 7696
Joined: 06/08/2007 09:00

#52061 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by belfy »

tempuser wrote: 21/10/2020 19:14
belfy wrote: 21/10/2020 18:59
tempuser wrote: 21/10/2020 18:01

Ako nikad nije čuo za taj film i ako se ovdje registrovao da mu ga neko preporuči onda ne treba ni da ga gleda!
The Deer Hunter je izašao kad sam ja bio maxum od 2-3 godine pa sam ga bez foruma kao obaveznu lektiru odgledao kao tinejdžer! :-)
Nema problema samo što C+P TV programa nije baš neka preporuka! Svako može otvoriti TV program!
nigdje veze... mene vise interesuje zasto tebi to smeta toliko da napises ovo?
Zato što C+P TV programa nije preporuka. Preporuka je kad nešto pogledaš i daš neki svoj komentar. Upravo onako kao je @kakavdanakneiskustvu napisao.TV program i tuđu recenziju mogu sam otvoriti.
naravno da mozes. otvaras li taj TV program redovno da vidis sta na kojem od kanala od filmova ide?
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#52062 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by tempuser »

belfy wrote: 21/10/2020 19:17
tempuser wrote: 21/10/2020 19:14
belfy wrote: 21/10/2020 18:59

nigdje veze... mene vise interesuje zasto tebi to smeta toliko da napises ovo?
Zato što C+P TV programa nije preporuka. Preporuka je kad nešto pogledaš i daš neki svoj komentar. Upravo onako kao je @kakavdanakneiskustvu napisao.TV program i tuđu recenziju mogu sam otvoriti.
naravno da mozes. otvaras li taj TV program redovno da vidis sta na kojem od kanala od filmova ide?
Naravno! Čak šta više, kako šaltam kanale tako STB sam daje pregled.
belfy
Posts: 7696
Joined: 06/08/2007 09:00

#52063 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by belfy »

tempuser wrote: 21/10/2020 19:22
belfy wrote: 21/10/2020 19:17
tempuser wrote: 21/10/2020 19:14

Zato što C+P TV programa nije preporuka. Preporuka je kad nešto pogledaš i daš neki svoj komentar. Upravo onako kao je @kakavdanakneiskustvu napisao.TV program i tuđu recenziju mogu sam otvoriti.
naravno da mozes. otvaras li taj TV program redovno da vidis sta na kojem od kanala od filmova ide?
Naravno! Čak šta više, kako šaltam kanale tako STB sam daje pregled.
da li mislis da to radi vecina ljudi svih uzrasta? takodjer, da li si misljenja bi tema bila bolja i obogacenija ako se takve preporuke ne bi davale?

P.S. nije C+P programa ovdje preporuka, jer on ne postavlja svaki moguci film koji ide na programima, nego bira one koje bi preporucio i jos se potrudi i da napise nesto o njima, pa ih i oznaci na Movieland kvadrantu. nakon tvog odgovora udem dodao jos jedno pominjanje Movielanda da pojasnim...
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#52064 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by tempuser »

belfy wrote: 21/10/2020 19:28 da li mislis da to radi vecina ljudi svih uzrasta? takodjer, da li si misljenja bi tema bila bolja i obogacenija ako se takve preporuke ne bi davale?

P.S. nije C+P programa ovdje preporuka, jer on ne postavlja svaki moguci film koji ide na programima, nego bira one koje bi preporucio i jos se potrudi i da napise nesto o njima, pa ih i oznaci na Movieland kvadrantu. nakon tvog odgovora udem dodao jos jedno pominjanje Movielanda da pojasnim...
Da li misliš da većina ljudi svih uzrasta dolazi na ovaj PDF?
Jok i nije C+P i baš napiše nešto o njima:

by johnnykola » 21/10/2020 03:36
Idućih dana na HRT-u i RTS-u:

Svaka sličnost "recenzije" Papillona preuzete neki dan sa filmatvu-u i recenzije sa mojtv . hr je slučajna!

Image

:D :run:
Last edited by tempuser on 21/10/2020 19:46, edited 1 time in total.
belfy
Posts: 7696
Joined: 06/08/2007 09:00

#52065 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by belfy »

tempuser wrote: 21/10/2020 19:31
belfy wrote: 21/10/2020 19:28 da li mislis da to radi vecina ljudi svih uzrasta? takodjer, da li si misljenja bi tema bila bolja i obogacenija ako se takve preporuke ne bi davale?

P.S. nije C+P programa ovdje preporuka, jer on ne postavlja svaki moguci film koji ide na programima, nego bira one koje bi preporucio i jos se potrudi i da napise nesto o njima, pa ih i oznaci na Movieland kvadrantu. nakon tvog odgovora udem dodao jos jedno pominjanje Movielanda da pojasnim...
Da li misliš da većina ljudi svih uzrasta dolazi na ovaj PDF?
Jok i nije C+P i baš napiše nešto o njima:

by johnnykola » 21/10/2020 03:36
Idućih dana na HRT-u i RTS-u:

:D :run:
nisi odgovorio na onaj drugi dio koji je bitniji: "da li si misljenja bi tema bila bolja i obogacenija ako se takve preporuke ne bi davale?"

sada da dodam i za Movieland mapu. mene je nakon nekog vremena ista pocela zivcirati, jer ju je redovno ponavljao. gdje se sta nalazi izrezujuci i oznacavajuci filmove, kvadrante... tada sam i ja reagovao nesto slicno ovome sto ti cinis. cak mislim da je johnny navikao odavno na svako prozivanje, jer nema za sta ga od pocetka teme nisu prozivali. ja sam morao sam sa sobom popricati da vidim zasto meni smeta to sto on postavlja tu mapu stalno...

elem, covjek je zaljubljenik filmske umjetnosti i razumijem da nekada drugim moze zasmetati takva posvecenost (meni prvom), ali nema apsolutno niti jednog razloga da mu se nabija na nos njegovi postovi na ovoj temi osim argumenta "meni smeta". ako ti bas smeta, a mislis da ne posta nista korisno, onda postoji opcija Ignore brate. sasvim jednostavno.

sada da ne oftopicarimo dalje bezveze, predlozi ti neki film. ja bih preporucio "23 sedmice nakon divljine", posto taj jos niko nije pogledao.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#52066 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by tempuser »

belfy wrote: 21/10/2020 19:44 nisi odgovorio na onaj drugi dio koji je bitniji: "da li si misljenja bi tema bila bolja i obogacenija ako se takve preporuke ne bi davale?"

sada da dodam i za Movieland mapu. mene je nakon nekog vremena ista pocela zivcirati, jer ju je redovno ponavljao. gdje se sta nalazi izrezujuci i oznacavajuci filmove, kvadrante... tada sam i ja reagovao nesto slicno ovome sto ti cinis. cak mislim da je johnny navikao odavno na svako prozivanje, jer nema za sta ga od pocetka teme nisu prozivali. ja sam morao sam sa sobom popricati da vidim zasto meni smeta to sto on postavlja tu mapu stalno...

elem, covjek je zaljubljenik filmske umjetnosti i razumijem da nekada drugim moze zasmetati takva posvecenost (meni prvom), ali nema apsolutno niti jednog razloga da mu se nabija na nos njegovi postovi na ovoj temi osim argumenta "meni smeta". ako ti bas smeta, a mislis da ne posta nista korisno, onda postoji opcija Ignore brate. sasvim jednostavno.

sada da ne oftopicarimo dalje bezveze, predlozi ti neki film. ja bih preporucio "23 sedmice nakon divljine", posto taj jos niko nije pogledao.

Izvini za preskok...
Tema je "Gledali ste film, preporuĆite drugima", znači cilj je da pogledaš nešto i preporučiš, a ne kopiraš TV program i tuđu pamet koja je svima dostupna, tako da nema nije ni bolja ni obogaćenija. Vrlo jednostavno, to što on radi nije tema PDF-a.
Evo editovao sam predhodni post da vidiš kako se daju "preporuke".
Preporučim kad odgledam nešto sto je vrijedno moje lične preporuke, nešto sto ranije nisam gledao i nisam vodio da je neko drugi preporučio, ne zasipam "preporukama" filmova sa TV programa.
Last edited by tempuser on 21/10/2020 20:09, edited 1 time in total.
User avatar
dale cooper
Posts: 28476
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#52067 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

omar little wrote: 21/10/2020 14:27
dale cooper wrote: 19/10/2020 02:36

Novi Sorkinov film! Odličan! Prepoznatljivi brzi tempo i specifični sorkinovski dijalozi su prisutni i bome su mi falili. :D
Naravno, tu je i Sorkinovo romantiziranje lijevih i liberalnih ideala (i postojanje dobrih ljudi na drugoj strani političkog spektruma), ali ko
god je gledao i zavolio njegove prethodne radove vjerovatno očekuje to i ne smeta mu...čak naprotiv. :) Osvježenje je vidjeti nekoga ko još
uvijek gleda sa istim idealizmom i nadom na svijet uprkos tmurnoj slici stvarnosti kojoj svaki dan svjedočimo.
joj. :D a, na njegovoj strani sve "dobri ljudi", naravno. banaliziran crno-bijeli pogled na svijet. simplifikacija razine bajki citav stvaralacki zivot.

lako mu je glumatati iz holivudske i financijske ususkanosti.

edit: o sorkinu ja opcenito. jer i ti. :D
Sve stoji, ali meni je ovo filmski comfort food. :D Ali teško je i zanijekati da je taj njegov pristup ipak iznjedrio neke besmrtne tv/filmske
momente.
User avatar
dale cooper
Posts: 28476
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#52068 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

Ko mrzi johnnya kita mu otpala. :D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#52070 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by tempuser »

Ima li išta tragikomičnije od ljudi i šatro forumskih autoriteta koji su kao nešto uvrijeđeni i ljuti kad uh uhvatiš kako prepisuju! :lol:
Elem, da citiram naslov teme "Gledali ste film, preporuĆite ga drugima" i da opet pitam what's the point of C+P TV programa i tužih recenzija...? :run:
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#52071 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Nisam se uopće uvrijedio, ti imaš pravo na svoje mišljenje i ja nisam nikakav autoritet, to sam napisao trista puta. Ali hajdemo ovako, jesi li gledao film Kad budem mrtav i beo? Vidiš, ja nisam, sve do jučer. Film je u nedjelju na TV-u. Crnobijeli je, jugoslovenski iz 1967. godine. Neko će ga nakon moje preporuke možda pregledati i možda će mu se svidjeti. Ja sam na forumu ima minimum deset godina i volio bih da je meni neko preporučio taj film.

Najlakše je kakati. Izvoli, hajde, kopi pejstaj i u narednih dvadeset dana preporuči deset filmova koje bih poželio pogledati. Iza toga smo najveći jarani.

Može li tako?

I dobro ti Danak napisa i o tome smo sto puta raspravljali jesi li ti možda autoritet koji će nam reći od koje godine i koje filmove smijemo i kako preporučivati? Ne budi smiješan.
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#52072 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by zomri »

Sistemom eliminacije ispade da sam ja taj ljigavac :lol:

Bez ikakvog razloga me vrijedjas.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#52073 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Bivši jaranko, naravno, prepozno si se. Fino sam ti reko da me popustiš, ali ne, nešto ti ne da mira svako dva-tri mjeseca zajašiti me. P o p u s t i m e. Idući put ću ti u Paintu nacrtati sliku bude li potrebe.
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#52074 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by zomri »

Na forumu smo i kako sam rece ako ti ne odgovara sta pisem lagano na foe i gotova prica.
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#52075 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Gerro »

dale cooper wrote: 21/10/2020 20:43 Ko mrzi johnnya kita mu otpala. :D
:thumbup:

Najgotivniji lik na forumu za razliku od jaranka.
Post Reply