Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Iker C

#34201 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Iker C » 23/10/2020 17:05

Ma " najpametniji" su oni koji napisu da BiH nema toliko stanovnistva koliko ima zarazenih jer svaki dan bude oko 300 zarazenih. Po njihovoj matematici od marta do sad bi svi bili zarazeni :mrgreen:

laik1981

#34202 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 » 23/10/2020 17:10

BadBoy wrote:
23/10/2020 11:39
laik1981 wrote:
23/10/2020 09:45

Pa dobro te kolege ne podrzavaju, a ove podrzavaju.. Ovi sto podrzavaju su nesto novo, s obzirom iz kojeg "svijeta" dolaze..

A stari ce se cuvati kako su se i do sada cuvali.. Mjere nisu postovane citavo ljeto i dio jeseni do uvodjenja kazni, pa stari nisu nastradali kako se to mjesecima najavljivalo.. Bajrami, Neumi, svadbe sa po 500 zvanica, razni skupovi, ma bio raspasoj totalni, a citavo vrijeme imali masu pozitivnih, visoke procente pozitivnih u odnosu na testirane i sve mane naseg zdravstva, pa opet nista dramaticno.. To je ralnost kojoj smo svi svjedocili, a price i najave citavo vrijeme nisu bile u skladu sa onim cemu smo svjedocili u realnosti.. Mjere zastite se i danas postuju samo u vecim sredinama.. Ne znam koliko si upoznata, ali u manjim sredinama virus je jedino tema na kafama, a i tu rijetko.. U praksi se niko ne obazire.. Citavo vrijeme sam na tockovima, prije svega na terenu Hercegovine i Istocne Bosne. U tim djelovima korona nije postojala. Nije se moglo uopste primjetiti da je stanje epidemije i da je nesto drugacije u odnosu na vrijeme prije korone. I danas je u tim sredinama tako.

Jednostavno realnost se ne podudara sa onim sto svakodnevno slusamo..
laik1981 wrote:
23/10/2020 10:12
Nadzorna_ploca wrote:
23/10/2020 10:09
Joj argumenata, Neum, Bajrami i svadbe :mrgreen:
Pa na osnovu toga su se najavljivale apokalipse od strane struke i eksponencijalni rastovi.. Samo sto realnost opali samar, a onda se ti prognozeri poklope usima..
Image

Nema se ko šta poklapati ušima, samo ima zabijanje glave u pijesak. Eto ti rasta.
Rast je zbog jeseni kada su virusna oboljenja uobicajena pojava.. Niti je Neum prouzrokovao rast kakav se najavljivao, niti bajrami, a niti nepostivanje kojekakvih mjera.. Raste i sirom odgovorne evrope za kojom svakodnevno balis..

laik1981

#34203 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 » 23/10/2020 17:29

geralt wrote:
23/10/2020 13:51
Dozer wrote:
23/10/2020 13:17
Kako znamo da u februaru npr. nismo imali daleko vise zarazenih nego danas?
Znamo jer, da je to istina, imali bi dosad kolektivni imunitet i ne bi imali hiljadu novozarazenih dnevno. Kao i po tome sto je opterecenost Podhrastova i slicnih ustanova danas neuporedivo veca nego u februaru.
Podhrastovi su u februaru imali vise pacijenata nego sad.. Upale pluca su se lijecile na vise klinika, a ne samo na Podhrastovima.. Januar i februar ove godine su prouzrokovali puno veci pritisak na zdravstveni sistem nego sto je trenutno, samo sto se zimus nisu svi sa tezom upalom pluca trpali u 100 Sebijinih kreveta i nisu bile ovakve procedure za odlazak doktoru ako imas simptome respiratorne infekcije.. I govori o svim infekcijskim upalama pluca, a ne samo o onima gdje je dokazano prisistvo virusa gripe.. I mnogi drugi virusi mogu izazvati upalu pluca kod osjetljivih osoba..

Naslovnica

#34204 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica » 23/10/2020 17:50

U ŠveSkoj nove restrikcije!

Nightclubs where dancing is permitted will be limited to 50 people from November 1, Prime Minister Stefan Lofven said Thursday.
:lol: :lol: :lol: :thumbup:

freelancerBIH

#34205 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by freelancerBIH » 23/10/2020 18:47

Dozer wrote:
23/10/2020 13:07
Ne stoji ni to.
Zar sad inkubacija nije 3-5 dana?

I sta cemo s padom broja zarazenih u vrijeme kad je sve bilo otvoreno i niko skoro nije nosao maske?
Jebo ga ti dozeru, pa zaboravljas na faktor prozracivanja, ljudi su vise boravili na otvorenom, vise su bili izlozeni suncu, ljudi su imali vise nivoe vitamina D, visocija je temperatura bila, manje se boravilo u zagusenim i neprozracenim prostorijama...

freelancerBIH

#34206 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by freelancerBIH » 23/10/2020 18:58

Iker C wrote:
23/10/2020 17:05
Ma " najpametniji" su oni koji napisu da BiH nema toliko stanovnistva koliko ima zarazenih jer svaki dan bude oko 300 zarazenih. Po njihovoj matematici od marta do sad bi svi bili zarazeni :mrgreen:
Imamo mi jos prostora da se dosta naroda zarazi.. Vakcina ce svakako trebati za period kada imunitet krene da slabi, a ja mislim da ce to biti svakih 5-10 godina....

A po mom licnom misljenju, kod nas je do sad zarazenih 1-1.1 milion... Daleko smo mi jos od kolektivnog imuniteta

ćiribiribela

#34207 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ćiribiribela » 23/10/2020 19:29

Njemacka je prije dva dana imala nesto vise od 11 hiljada novozarazenih i opet mjere. U 23 do 6 se zatvaraju svi Gastro objekti, maske u nekim dijelovima grada i na otvorenom i panicari su opet pokupovali toalet papir.

Kod nas na poslu krece lagano haos, intenzivna se polako puni, mi imamo pozitivne slucajeve na odjelu, opet zabrana posjeta, simptomaticnu djecu testiramo i na influenzu i na covid, nesimptomaticnu samo na covid. mi radnici dobili opciju da se jednom sedmicno testiramo (nije obavezno) ali moramo raditi u slucaju da budemo pozitivni a nemamo simptoma, tako da smo svi kolektivno odbili testiranje.

3 clana uze porodice u Bosni pozitivna, dvoje sa bilateralnom upalom pluca, lijece se kod kuce.

Ne mogu da vjerujem da ovo sranje traje vec evo 10 mjeseci, i da jos uvijek postoje debili koji vjeruju u neke teorije zavjere i odbijaju da nose maske i drze distancu.

Mogy87

#34208 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 » 23/10/2020 19:35

ćiribiribela wrote:
23/10/2020 19:29
Njemacka je prije dva dana imala nesto vise od 11 hiljada novozarazenih i opet mjere. U 23 do 6 se zatvaraju svi Gastro objekti, maske u nekim dijelovima grada i na otvorenom i panicari su opet pokupovali toalet papir.

Kod nas na poslu krece lagano haos, intenzivna se polako puni, mi imamo pozitivne slucajeve na odjelu, opet zabrana posjeta, simptomaticnu djecu testiramo i na influenzu i na covid, nesimptomaticnu samo na covid. mi radnici dobili opciju da se jednom sedmicno testiramo (nije obavezno) ali moramo raditi u slucaju da budemo pozitivni a nemamo simptoma, tako da smo svi kolektivno odbili testiranje.

3 clana uze porodice u Bosni pozitivna, dvoje sa bilateralnom upalom pluca, lijece se kod kuce.

Ne mogu da vjerujem da ovo sranje traje vec evo 10 mjeseci, i da jos uvijek postoje debili koji vjeruju u neke teorije zavjere i odbijaju da nose maske i drze distancu.
Drzi se. Brzo ozdravljenje tvojima.

freelancerBIH

#34209 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by freelancerBIH » 23/10/2020 19:41

ćiribiribela wrote:

Brz oporavak svim tvojima, a nazalost potrajat ce ovo jos minimum 9-11 mjeseci, ovisno od toga hoce li vakcina biti mandatorna ili ne...Za svacije dobro najbolje bi bilo da je obavezna...

NelsonM

#34210 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by NelsonM » 23/10/2020 20:06

ćiribiribela wrote:

Koja je to regija sa maskama :S Ja sam u Niedersachsen, ovdje nema maski na otvorenom, skole rade i jos je sve otvoreno samo distanca

Naslovnica

#34211 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica » 23/10/2020 20:19

freelancerBIH wrote:
23/10/2020 19:41
ćiribiribela wrote:

Brz oporavak svim tvojima, a nazalost potrajat ce ovo jos minimum 9-11 mjeseci, ovisno od toga hoce li vakcina biti mandatorna ili ne...Za svacije dobro najbolje bi bilo da je obavezna...
Naravno da neće biti mandatorna. :thumbup:

Hame_

#34212 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Hame_ » 23/10/2020 20:29

Ovo je drugi pokušaj, jer su kod prvog zajeb imali - kontali počinje sezona gripe i udri korona zabrane i iživljavanje. "Obična" gripa kao da je skontala fol i zataji, a ovi sa zabranama ostaše razrogačenih očiju :shock: šta bi :mrgreen:

Eh sada opet ista priča - saće gripa verzija 2, jednom se mašilo valjda neće i sad. Udri zabrane,..

Brine me, ali zaista me brine, šta će biti kada "obična naša narodna gripa" zaista, kao i svake godine, krene?! Mislim da smo tada jebali ježa u leđa, mi koji sve to finansiramo. Pa ima da ne znamo ni ko smo ni gdje smo - ima da nas razvale! Eto zamislite samo kad nekog (a gripu ko boluje sakrit ne može) snime da kiše, curi mu nos, oču suze i ima povišenu temperaturu,... strašno šta nam se sprema.

A svo ovo orgijanje budžetlija i kapitalaca radnik jadni plaća.

*Imam rješenje - napraviti svakom entitetu po još jedan entitet budžetlija i raje koja bi zaključavala i zabanjivala da se družimo, sviramo, veselimo, umjetnost, kultura, sportske aktivnosti,... a nama ostalima da ne nameću NJIHOVA ograničenja i neka nas ostave na miru da se veselimo životu i živimo. Sve ćemo uredno im poreze plaćati i neka žive svoje bijedne živote, ali bez da nas zajebavaju.

Mislim da je ovdje stvar u tome što ovi što bi zaključavali njima je život i onako "zaključan". Uhljebi gledaju nasmijanu i živu raju kako se zeza, druži, žive živote, bijedno ali žive, umjetnost, kulutra, sport,... bez obzira što su nam ga oni bijedom napravili.

E nećete više, ključaj sve - korona :twisted:

GAU8

#34213 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GAU8 » 23/10/2020 20:42

ćiribiribela wrote:

Čika Einstein je rekao kako su 2 stvari beskonačne: svemir i ljudska glupost. S tim da nije bio 100% siguran u slučaju svemira.

biglebovski

#34214 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski » 23/10/2020 20:54

A ko drugi nego Švabe? Da li su najnovija saznanja put ka prekidu zaraze opasnog virusa? Robert Koch Institut nudi odgovor:

Na njemačkom institutu tvrde: Zaraza se brže širi kada su ljudi sretni i smiju se

https://www.index.hr/fit/clanak/na-njem ... 24249.aspx

Iako o virusu znamo puno više nego početkom godine, on i dalje iznenađuje stručnjake i znanstvenike. O svemu tome se oglasio i središnji njemački epidemiološki Institut Robert Koch, koji je trenutnu epidemiološku situaciju ocijenio kao "vrlo ozbiljnu".

Ipak, direktor instituta Lothar Wieler smatra kako je većina novozaraženih povezana s privatnim slavljima i okupljanjima, a jedna njegova rečenica je izazvala najviše zanimanja.

"Svugdje gdje se na malom prostoru mnogo govori i smije postoji opasnost od brze zaraze. Aerosoli se šire brže kada se ljudi smiju i kada su sretni. Privatna okupljanja su presudan trenutak u širenju zaraze", rekao je Wiehler te dodao kako je mogućnost zaraze u javnom prijevozu i hotelima relativno niska.

Image

Mogy87

#34216 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 » 23/10/2020 21:05

Koje revolucionarno otkrice. Jer je inace potpuno nepoznato da se virusi brze sire kad su ljudi bliski, kad pjevaju, glasno govore i imaju blizak kontakt. U odnosu na strance koji se skupa voze autobusom :roll:

Nista, apsolutni dokaz da Svabe zele dominirati svijetom. Samo umjesto Nacista ovaj put su lukaviji pa to rade putem Drostena i Merkelice. :roll:

armin071

#34217 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by armin071 » 23/10/2020 21:13

Naslovnica wrote:
23/10/2020 20:56
A jbte...
:lol:
Lik inače nije doktor nego veterinar tako da..... Ovo je sve otišlo u hendek. Lockdown je sigurica samo je pitanje hoće li ih onda biti još ili nas neće više nikad ni osloboditi istog. Sve je manje para, sve više bankrota i neće ovo moći dugo. Negdje će da pukne to je sigurno.

Naslovnica

#34218 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica » 23/10/2020 21:26

Prenosi li se korona analno?
Pitam za rodijaka. :lol:

biglebovski

#34219 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski » 23/10/2020 21:30

Mogy87 wrote:
23/10/2020 21:05
Koje revolucionarno otkrice. Jer je inace potpuno nepoznato da se virusi brze sire kad su ljudi bliski, kad pjevaju, glasno govore i imaju blizak kontakt. U odnosu na strance koji se skupa voze autobusom :roll:

Nista, apsolutni dokaz da Svabe zele dominirati svijetom. Samo umjesto Nacista ovaj put su lukaviji pa to rade putem Drostena i Merkelice. :roll:
O kakvim sad svjetskim dominacijama pričaš? :lol: :lol: :lol:

Švabe su to elegantno riješile, kako vidimo, tako što ne zatvaraju pozitivne asimptomatske u nekakve karantene i samoizalicije nego ih tjeraju da rade.

Mogy87

#34220 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 » 23/10/2020 21:32

biglebovski wrote:
23/10/2020 21:30
Mogy87 wrote:
23/10/2020 21:05

O kakvim sad svjetskim dominacijama pričaš? :lol: :lol: :lol:

Švabe su to elegantno riješile, kako vidimo, tako što ne zatvaraju pozitivne asimptomatske u nekakve karantene i samoizalicije nego ih tjeraju da rade.
Na tvoj sarkasticni komentar:

“A ko drugi nego Švabe? Da li su najnovija saznanja put ka prekidu zaraze opasnog virusa? Robert Koch Institut nudi odgovor:

Na njemačkom institutu tvrde: Zaraza se brže širi kada su ljudi sretni i smiju se”

Hoce da nam ukradu smijeh...zaustavite zlocince :roll:

Mogy87

#34222 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 » 23/10/2020 21:35

Vala ne vidim da im ista fali dok pojedini Merkelicu nazivaju povodljivom senilnom staricom.

biglebovski

#34223 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski » 23/10/2020 21:43

Mogy87 wrote:
23/10/2020 21:35
Vala ne vidim da im ista fali dok pojedini Merkelicu nazivaju povodljivom senilnom staricom.
Ne vrijeđaj gospođu u ozbiljnim godinama.

Mogy87

#34224 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 » 23/10/2020 21:49

biglebovski wrote:
23/10/2020 21:43
Mogy87 wrote:
23/10/2020 21:35
Ne vrijeđaj gospođu u ozbiljnim godinama.
Samo da se podsjetimo sta si za gospodju rekao na drugoj temi:

"Za Angelu i njenu politiku će najbolji sud dati njemački državljani na izborima. Jasno mi je da ona, pred kraj karijere, u sedmoj deceniji života, gaji određen strah od neizbježnog, i to je normalno i ljudski i ne mogu je osuđivati što je popustila pod medijski forsiranim senzacionalističkim najavama populističkih virologa i inih stručnjaka."

CikCikCikPogodi

#34225 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by CikCikCikPogodi » 23/10/2020 21:49

E ovaj nije normalan, zabranio bilo sta da se kupuje osim hrane, alkohola i cigara.
Image

Post Reply