Lokalni izbori u KS

Sve o lokalnim izborima, strankama, kandidatima...
kritikos

#626 Re: Lokalni izbori u KS

Post by kritikos » 18/10/2020 16:07

Prosetao sam sa porodicom danas Vilsonovim, prelijep dan. Primjetio sam info pultove NiP, NBL i NS, a SDP nisam vidio kao dijela cetvorke, sto me je rastuzilo. U Novom Sarajevu se izgleda vodi zdrava kampanja i steta sto ne zivim u toj opcini. Samo na info pultovima Nase stranke covjek moze stati sa rukovodstvom stranke Kojovicem, Cudickom i sa ljudima sa liste, sto je za svaku pohvalu. Uzeo sam sve letke stranaka i pregledao lica. Primjetio sam nositelja iz NBL i nositelja iz NS. Ljudi su na ulici, rade kampanju medju ljudima, a ne kao druge stranke i nositelji koji misle da je dovoljno identifikovati se sa strankom ili liderom stranke tj. Bakirom, Komsicem, Niksicem, Dinom ili misle da je dovoljno visiti na plakatu.....Sve pohvale i dr.Hasanu Tanovicu, i on je bio prisutan medju ljudima na sva 3 info pulta. Meni ostavlja dojam da je stvarno zajednicki a ne neciji kandidat. Lijepa politicka poruka i energija je danas bila na Vilsonovom setalistu. Prednost dajem NS jer parlamentarci i zastupnici su zajedno sa kandidatima na ulici medju ljudima, a nisu ni na listi i ne moraju biti prisutni. Svaka im cast na takvom potezu i ako se dobro sjecam to je uvijek tako bilo?

Labirint

#627 Re: Lokalni izbori u KS

Post by Labirint » 18/10/2020 17:09

jefff wrote:
18/10/2020 14:13
Dobro, al kad vas Fikro uzme lopatom nemojte meni plakat
Kakav diskurs uz pomoć tastature, i jesi za "fikre" :oops:

A_A_AKCIJA

#628 Re: Lokalni izbori u KS

Post by A_A_AKCIJA » 18/10/2020 19:12

Poslije današnje šetnje gradom, sve više mi izgleda da SDA računa na koronu i odgodu izbora. Nikad manje plakata nisu imali, a Sebija nam svaki dan saopći veći broj oboljelih.

putokaz1

#629 Re: Lokalni izbori u KS

Post by putokaz1 » 19/10/2020 00:05

Sarajevu prijeti kolaps,Predsjedavajući Doma Naroda BH pred Fadilovim respiratorom a vama bitniji izbori
E jeste neki :lol: :lol: :lol:

Fantom2d

#630 Re: Lokalni izbori u KS

Post by Fantom2d » 19/10/2020 22:53

Edin Bunda je najbolji izbor za Ilidžu

Styling

#631 Re: Lokalni izbori u KS

Post by Styling » 20/10/2020 06:47

Sebija ima zadatak da dize tenzije, brojeve i stvara nervozu kod glasaca. Dramaticnosti doprinosi i navodna korona kod Bakira, sto iz samog SDA tiho priznaju da nije istina.

Cinjenica je da su Podhrastovi popunjeni sa 50% kapaciteta (ako je i to tacno) i to sa pacijentima iz Sarajevskog i Gorazdanskog kantona. Infektivna klinika na KCUS je prazna. Ovo samo za sebe govori da je 90% oboljelih na kucnom lijecenju uz blaze simptome. Znaci, situacija ni priblizno ozbiljna kako se zeli predstaviti.

Dizanjem tenzija i brojeva zele se obeshrabriti biraci da izadju na izbore dok u isto vrijeme SDA predano radi na mobilizaciji svojih glasaca.

Ovu taktiku treba razvaliti i ogoliti pred javnosti.

putokaz1

#632 Re: Lokalni izbori u KS

Post by putokaz1 » 21/10/2020 01:03

Izbori u KS nikad zanimljiviji
Odlučit če produžeci tj Preletači

saabsa

#633 Re: Lokalni izbori u KS

Post by saabsa » 23/10/2020 12:28

Styling wrote:
20/10/2020 06:47
Sebija ima zadatak da dize tenzije, brojeve i stvara nervozu kod glasaca. Dramaticnosti doprinosi i navodna korona kod Bakira, sto iz samog SDA tiho priznaju da nije istina.

Cinjenica je da su Podhrastovi popunjeni sa 50% kapaciteta (ako je i to tacno) i to sa pacijentima iz Sarajevskog i Gorazdanskog kantona. Infektivna klinika na KCUS je prazna. Ovo samo za sebe govori da je 90% oboljelih na kucnom lijecenju uz blaze simptome. Znaci, situacija ni priblizno ozbiljna kako se zeli predstaviti.

Dizanjem tenzija i brojeva zele se obeshrabriti biraci da izadju na izbore dok u isto vrijeme SDA predano radi na mobilizaciji svojih glasaca.

Pa samo budali nije jasno da su Sebija i krizni štabovi ostali zadnja linija odbrane SDA...
Na izbore izaći pa makar i u dekontaminacijskim odijelima.

Roccohljup

#634 Re: Lokalni izbori u KS

Post by Roccohljup » 23/10/2020 12:32

saabsa wrote:
23/10/2020 12:28
Styling wrote:

Pa samo budali nije jasno da su Sebija i krizni štabovi ostali zadnja linija odbrane SDA...
Na izbore izaći pa makar i u dekontaminacijskim odijelima.
to ako ih bude......kako su krenuli plan B je dva dana prije izbora donjeti odluku o neodržavanju.

avaz uveliko kreće u hajcanje atmosfere kako bi makar do 2022 zadržali ovo mrvica što im sa stola bacaju.

Image

palermo

#635 Re: Lokalni izbori u KS

Post by palermo » 23/10/2020 15:41

Styling wrote:

super je to vijest :thumbup: to da nema corone.....odnosno da nas lažu.

By the way, jel to važi i za HNK, pošto i u nas broje i divljaju (navodno) , a nemamo Sebiju, niti četvorku, a vala i nisu nešto haman neizvjesni izbori. Bilo bi super da i nas lažu oko corone.

Styling

#636 Re: Lokalni izbori u KS

Post by Styling » 23/10/2020 17:27

palermo wrote:
23/10/2020 15:41
Styling wrote:

super je to vijest :thumbup: to da nema corone.....odnosno da nas lažu.

By the way, jel to važi i za HNK, pošto i u nas broje i divljaju (navodno) , a nemamo Sebiju, niti četvorku, a vala i nisu nešto haman neizvjesni izbori. Bilo bi super da i nas lažu oko corone.
Ne kazem ja a nema korone, vec da situacija u KS nije ni blizu ozbiljna kako je predstavljaju.

palermo

#637 Re: Lokalni izbori u KS

Post by palermo » 23/10/2020 17:33

Styling wrote:
23/10/2020 17:27

Ne kazem ja a nema korone, vec da situacija u KS nije ni blizu ozbiljna kako je predstavljaju.
pa da, shvatio sam ja tebe, samo pitam je'l tako i kod nas u HNK da se opustim k' čojek....il se samo laže u Sarajevu

mistek

#638 Re: Lokalni izbori u KS

Post by mistek » 24/10/2020 00:56

Roccohljup wrote:
23/10/2020 12:32
avaz uveliko kreće u hajcanje atmosfere kako bi makar do 2022 zadržali ovo mrvica što im sa stola bacaju.
Vala ako SBB zagrabi ikakav dio kolača ovaj put, treba im dati državu na upravljanje. Nema šanse da oni sad budu išta jači od BPS, BOSS-a i sličnih stranaka. :D Ponegdje, tipa u Centru, na Juska mogu uzeti neke glasove, ali sve je to tanko. Ne vidim fakat rezon što bi neko glasao za njih (a objasnim sebi sve drugo uglavnom :D ).

U odnosu na prošle izbore, vjerovatno ćemo imati dramatičan pad DF (u Centru 5, u Novom Sarajevu su imali 6 vijećnika, u Starom Gradu 3, u NG 4), SBB (u Centru 3, u Novom Sarajevu 4, u Starom Gradu 3, u NG 3), a istovremeno rast NiP na uštrb ove dvije, plus na uštrb SDA, vjerovatno i neki rast SDP na uštrb DF, i pokoje mjesto za NBL.

- U Centru, vjerujem da će SDA i izgubiti poneki mandat (spasti ispod 10), a NS ne može nikako biti lošija od trenutnih 6, SDP 4 (gotovo sigurno će poboljšati) plus NiP koji ovdje ne može biti slabiji od SDP, te NBL sa makar jednim mjestom. Sve u svemu, vjerujem da će to u zbiru biti 18-20 mjesta.
- Sumnjam da će u Novom Sarajevu SDA poboljšati svoju poziciju (9 vijećnika). NS bi trebala ići na makar 7, NiP barem 5-6, SDP 3-4, NBL 1-2. Sve u svemu, trebala bi četvorka lagano ovdje i bez problema formirati većinu. Štaviše, mislim da će ove cifre biti i veće.
- U Starom Gradu će i NBL voditi važnu riječ. Tamo bi SDP i Naša stranka morali ići na 8-9 mandata, pa da uz 4-5 komada za NBL, i NiP doda 4-5 i da to bude baš nekako ravnomjerno za skupštinsku većinu. Ovdje bi SDA mogla biti u najgorem položaju, tj. da pojedinačno nije ništa jača od ovih stranaka.
- Najgutavije će da bude u Novom Gradu, gdje SDP i NS nemaju kapacitet da idu na više od 8-9 vijećnika, a pitanje je da li NBL i NiP mogu povući sa još toliko.
- I konačno, na Ilidži samo postoji nekakva nada, teoretska šansa, ali daj Bože. Čak i ako optimistično vjerujem da će SDP i NS poboljšati svoj izborni rezultat i sada imati po 4 vijećnika, te da će NBL uzeti i 2 mjesta, što je prilično teško, čisto sumnjam da NiP može izvući čak 7-8 mjesta da bi priča bila konkurentna.

Helem, kada bi četvorka u 3/5 općina imala većinu, bez da im preletači mogu ujebati posao, mislim da bi to bio solidan, fin rezultat. Još jedna općina (NG ili Ilidža) bi atmosferu pretvorili u pobjedničku. S načelnicima slična priča.

Styling

#639 Re: Lokalni izbori u KS

Post by Styling » 24/10/2020 09:51

I da se Skaka makne iz Vijecnice, :D

putokaz1

#640 Re: Lokalni izbori u KS

Post by putokaz1 » 24/10/2020 11:34

Styling wrote:
24/10/2020 09:51
I da se Skaka makne iz Vijecnice, :D
Nemogu njega maknut ni Tenkovi
Stvarno mislite da će ga maknuti oni koji su ga izabrali iz NIP tipa Miladina :D

drndalo

#641 Re: Lokalni izbori u KS

Post by drndalo » 24/10/2020 12:13

Kad moze borba protiv antifasizma, onda moze i protiv anticetvorke...

drndalo

#642 Re: Lokalni izbori u KS

Post by drndalo » 24/10/2020 12:17

mistek wrote:
24/10/2020 00:56
Roccohljup wrote:
23/10/2020 12:32
Vala ako SBB zagrabi ikakav dio kolača ovaj put, treba im dati državu na upravljanje. Nema šanse da oni sad budu išta jači od BPS, BOSS-a i sličnih stranaka. :D Ponegdje, tipa u Centru, na Juska mogu uzeti neke glasove, ali sve je to tanko. Ne vidim fakat rezon što bi neko glasao za njih (a objasnim sebi sve drugo uglavnom :D ).

U odnosu na prošle izbore, vjerovatno ćemo imati dramatičan pad DF (u Centru 5, u Novom Sarajevu su imali 6 vijećnika, u Starom Gradu 3, u NG 4), SBB (u Centru 3, u Novom Sarajevu 4, u Starom Gradu 3, u NG 3), a istovremeno rast NiP na uštrb ove dvije, plus na uštrb SDA, vjerovatno i neki rast SDP na uštrb DF, i pokoje mjesto za NBL.

- U Centru, vjerujem da će SDA i izgubiti poneki mandat (spasti ispod 10), a NS ne može nikako biti lošija od trenutnih 6, SDP 4 (gotovo sigurno će poboljšati) plus NiP koji ovdje ne može biti slabiji od SDP, te NBL sa makar jednim mjestom. Sve u svemu, vjerujem da će to u zbiru biti 18-20 mjesta.
- Sumnjam da će u Novom Sarajevu SDA poboljšati svoju poziciju (9 vijećnika). NS bi trebala ići na makar 7, NiP barem 5-6, SDP 3-4, NBL 1-2. Sve u svemu, trebala bi četvorka lagano ovdje i bez problema formirati većinu. Štaviše, mislim da će ove cifre biti i veće.
- U Starom Gradu će i NBL voditi važnu riječ. Tamo bi SDP i Naša stranka morali ići na 8-9 mandata, pa da uz 4-5 komada za NBL, i NiP doda 4-5 i da to bude baš nekako ravnomjerno za skupštinsku većinu. Ovdje bi SDA mogla biti u najgorem položaju, tj. da pojedinačno nije ništa jača od ovih stranaka.
- Najgutavije će da bude u Novom Gradu, gdje SDP i NS nemaju kapacitet da idu na više od 8-9 vijećnika, a pitanje je da li NBL i NiP mogu povući sa još toliko.
- I konačno, na Ilidži samo postoji nekakva nada, teoretska šansa, ali daj Bože. Čak i ako optimistično vjerujem da će SDP i NS poboljšati svoj izborni rezultat i sada imati po 4 vijećnika, te da će NBL uzeti i 2 mjesta, što je prilično teško, čisto sumnjam da NiP može izvući čak 7-8 mjesta da bi priča bila konkurentna.

Helem, kada bi četvorka u 3/5 općina imala većinu, bez da im preletači mogu ujebati posao, mislim da bi to bio solidan, fin rezultat. Još jedna općina (NG ili Ilidža) bi atmosferu pretvorili u pobjedničku. S načelnicima slična priča.
Ja bih ovdje dodao u jednacinu i po 1-2 odbornika ESPo-a u opstinama Centar, Novo Sarajevo i Novi Grad. Mislim da toliko ne bi trebao biti problem. Ako je BPS mogao toliko osvajati, mogu i oni.

putokaz1

#643 Re: Lokalni izbori u KS

Post by putokaz1 » 24/10/2020 12:59

drndalo wrote:
24/10/2020 12:17
Ja bih ovdje dodao u jednacinu i po 1-2 odbornika ESPo-a u opstinama Centar, Novo Sarajevo i Novi Grad. Mislim da toliko ne bi trebao biti problem. Ako je BPS mogao toliko osvajati, mogu i oni.
Drugo je BPS,Sefer zna uletit gdje treba 8)

mistek

#644 Re: Lokalni izbori u KS

Post by mistek » 24/10/2020 13:16

Ma i ja mislim da je Sefer drugo, nevjerovatno generalno kako se održao toliko. ESPO ima solidne šanse za po jednog vijećnika u Novom Sarajevu i Centru. Za Novi Grad stvarno nisam siguran kakva je lista i koliko će doprijeti do glasača, ali dole je svakako malo drugačije.

Biće ovdje sigurno još stranaka koje bi zajedno sa četvorkom mogle koalirati, pa računajući i Platformu za progres i sl., nego sam samo otprilike kalkulisao da li četvorka može do natpolovične većine, jer znamo svi da će biti preletača (SDA zna kako se to radi), pa eto računam da će oni pojesti ove koji budu dodatni tu.

drndalo

#645 Re: Lokalni izbori u KS

Post by drndalo » 24/10/2020 14:44

putokaz1 wrote:
24/10/2020 12:59
drndalo wrote:
24/10/2020 12:17
Drugo je BPS,Sefer zna uletit gdje treba 8)
Kakve veze ima pravi Sefer sa onim odronima koji su bili po opstinskim listama? S koca i konopca...

Kao sto rekoh, 1-2 vijecnika po Opstini su im realno moguca. Sve preko bi bilo juhuhu.

Kako znam par komada s ove liste u Novom Gradu, mislim da mogu preci prag, mozda i nesto vise za pocetak. Gledajuci prosle opstinske izbore, zadnji koji su upali u Vijece je bio bas BPS, sa nekih 1500 glasova... Odatle moje misljenje da je takav broj ili nesto bolji moguc i ESPo-u ovdje u Novom Gradu.

El_comadante

#646 Re: Lokalni izbori u KS

Post by El_comadante » 24/10/2020 18:29

ono što bi trebalo biti sigurno SG četrka predvodjena NBL i NG sa SDA i satelitima. ostalo borba. Hadžići SDA i Ilijaš vjerovatno

Fantom2d

#647 Re: Lokalni izbori u KS

Post by Fantom2d » 25/10/2020 17:58

U svim vašim kalkulacijama zaboravili ste PZP koja će imati po par vijećnika u svakoj općini u KS

Melisa84

#649 Re: Lokalni izbori u KS

Post by Melisa84 » 25/10/2020 18:22

Image
Maloprije pri povratku kući ugledah ovaj plakat :-x
Umalo povratila nisam...
Ova 2 lika uz trećeg, mentora im, Huse Ćesira, su glavni krivci za dugogodišnje redukcije vode u KS, kao i za pokušaj prisvajanja i privatizacije javne deponije u Smiljevićima.

Narode općine Novi Grad Sarajevo, dobro razmislite čije ime i koju stranku ćete zaokružiti na slijedećim izborima!

Post Reply