"Trojka"

Post Reply
User avatar
malakh
Posts: 7163
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#26 Re: "Četvorka"

Post by malakh »

Industrialyzer wrote: 20/10/2020 11:21
malakh wrote: 20/10/2020 10:43
Industrialyzer wrote: 20/10/2020 10:15 Ako se SDA zaista jednog dana ocisti od kriminala i korupcije (utopija, znam) onda postojanje NiPa i takve SDA nema svrhu. Ideoloski potpuno isti, NiP nastao zbog kriminala u vrhu SDA i bez tog elementa je logicno ocekivati da idu skupa. Mada, to je zaista naucna fantastika i da se desi, nece sigurno u narednih 10 godina.
nip je nastao zbog cijeg kriminala? konkretno, imena? to bih volio da znam.

evo ja cu poceti. huso cesir, osoba sa kojom je dino dosao u sukob nakon smjene nezira hadzica sa direktorske pozicije u viku i nakon raskrinkavanja hubijara.

sljedeci na listi je aljosa campara, osoba koja je tekstove pisala protiv dine, nakon sto je napustio sda, a sve zbog prisnijeg odnosa seke i dine. famozna njegova izjava protiv dine, "puno melje, malo zita daje".

ti nastavi dalje.

Zar je potrebno nabrajati imena koja Dino spominje u svakom TV nastupu? Kadrovska rjesenja preko kojih nije mogao i zelio preci.

A sta ako okosnicu SDA budu cinili ljudi kao sto je Zvizdic? U tom slucaju NiP nije potreban.
pa kazem, imena koja spominje vise nisu nigdje ispred sda. osim asima i seke, sa opaskom da je asim formalno razrijesen sa svih funkcija, a da ga dino nije pretjerano ni spominjao.

ako je huso cesir sada marginalac u sda, sto znaju skoro svi, ako nema hubijara, asima, amira zukica, ako je campara izbacen, onda je jedini problem seka koja se nikada nece skloniti iz sda.

kifla je dobar sa 95% sarajevske sda, to je cinjenica.

p.s. samo ne mogu da saznam sto se dogodilo pa je pukla ljubav izmedju dine i sebije. neki iz sda misle da je tome kumovao campara, ali nitko nista konkretno ne zna.
A_A_AKCIJA
Posts: 5940
Joined: 16/11/2009 02:54

#27 Re: "Četvorka"

Post by A_A_AKCIJA »

Po malaku navit sat.

Tri posta da zavara trag i onda ga zabiberi :mrgreen:

Ukratko, NiP=SDA. Dino dobar sa svima osim sa Sekom. NIKO :mrgreen: ne zna zašto su zakuhali i koji je to kriminal oko kojeg su se zavadili (koja riba?). Ono što nam obavještajac dobronamjerni govori je da je po srijedi samo lično prepucavanje Dine sa Sekom, oko moći, a kriminal je izmišljen kao laž za naivne mase koje su nasjele na Dininu priču. Kad bolje skontam, tačno ko što Bakir kaže :mrgreen:

Helem, glas za NiP je glas za SDA, jer sve je to isto, a ha se Seka makne, eto Dine nazad ...

:kiss: :-) :D
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#28 Re: "Četvorka"

Post by Industrialyzer »

malakh wrote: 20/10/2020 15:35
Industrialyzer wrote: 20/10/2020 11:21
malakh wrote: 20/10/2020 10:43

nip je nastao zbog cijeg kriminala? konkretno, imena? to bih volio da znam.

evo ja cu poceti. huso cesir, osoba sa kojom je dino dosao u sukob nakon smjene nezira hadzica sa direktorske pozicije u viku i nakon raskrinkavanja hubijara.

sljedeci na listi je aljosa campara, osoba koja je tekstove pisala protiv dine, nakon sto je napustio sda, a sve zbog prisnijeg odnosa seke i dine. famozna njegova izjava protiv dine, "puno melje, malo zita daje".

ti nastavi dalje.

Zar je potrebno nabrajati imena koja Dino spominje u svakom TV nastupu? Kadrovska rjesenja preko kojih nije mogao i zelio preci.

A sta ako okosnicu SDA budu cinili ljudi kao sto je Zvizdic? U tom slucaju NiP nije potreban.
pa kazem, imena koja spominje vise nisu nigdje ispred sda. osim asima i seke, sa opaskom da je asim formalno razrijesen sa svih funkcija, a da ga dino nije pretjerano ni spominjao.

ako je huso cesir sada marginalac u sda, sto znaju skoro svi, ako nema hubijara, asima, amira zukica, ako je campara izbacen, onda je jedini problem seka koja se nikada nece skloniti iz sda.

kifla je dobar sa 95% sarajevske sda, to je cinjenica.

p.s. samo ne mogu da saznam sto se dogodilo pa je pukla ljubav izmedju dine i sebije. neki iz sda misle da je tome kumovao campara, ali nitko nista konkretno ne zna.

Prvo, odlazak Izetbegovica znaci automatsko povlacenje vise od polovine clanova koji se za nesto pitaju (formalno i neformalno).

Otkud procenat od 95%?

Znak jednakosti izmedju NiP i SDA moze biti samo u kontekstu da NiP, ukoliko zeli prezivjeti u politici, mora biti sve ono sto je SDA trebala biti i sto je danas samo na papiru.
User avatar
malakh
Posts: 7163
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#29 Re: "Četvorka"

Post by malakh »

a kakve paranoje. covjek je privatno dobar sa 95% clanova sda, zanemarujuci cinjenicu da se politicki ne slazu. ne mogu da vjerujem da netko na ovu konstataciju odmah povlaci paralelu da optuzujem da je nip = sda.

da se razumijemo, osobno znam par sdaovaca koji i danas zale sto je dino napustio sda. ali to njihovo da je stranka ispred ljudi im ne dozvoljava da glasaju za nip.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#30 Re: "Četvorka"

Post by putokaz1 »

Možda je NIP nastao planski od Bakira ili Sebije da odvuče glasove od SDP a i NSa i 2022 prikloni ih SDA u?
Tako su nastajali redom SBIH BPS BOSS SDU SBB DF NBLOK SD...pa što ne bi i NIP
Malo Teorije zavjere nije na odmet :razz:
Matrica nastanka 2016-2020 stranaka PDA NBLOK NBLISTA NIP PZP kasnije i SD i SPID je ista
PDA je utjecala da ''Pobjednički'' SDP TK ne formira vladu
NB i PZP su preko kandidata za Predsjedništvo indirektno pomogli Bakiru,uz to NB su kandidati prišli SDA njih 3 ja mislim
SD stvoren da SDA vrati na vlast na TK
Zašto bi NIP nakon 16.11 postupio drugačije,uzme glasove ljevice i ko Radiončić stane uz Bakira.... :razz:
Naravno postoje i Marsovci oni su među nama :razz:
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#31 Re: "Četvorka"

Post by Industrialyzer »

NS jako dostojanstveno, ocekivano, i standove organizuje. U Titovoj je cijela ekipa i tako su opusteni, ne skacu pred tebe kao ostali. Bravo Sabina i Pedja :thumbup:
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#32 Re: "Četvorka"

Post by MaksprotivMarksa »

NiP jeste SDA, ali je trenutno bolja SDA od SDA, pa neka budu i ostanu ta bolja SDA, a kada odu sa SDA, sto je do 2026. godine neminovno, tada ce se i ugasiti, sada im svi dugujemo hvala jer su dokazani kao temelj Cetvorke, ali bukvalno bez njih i karizme Dine K. ovog danas ne bi bilo, kada se vrate matici i ucine zadovoljstvo seljacima i srednjim kadrovima stranke, onda neka se ugase, a Dino neka se seli iz Bosne, do tada cu glasati za njih dok se ne pojavi neko na ljevici 😁
Dzematlija
Posts: 567
Joined: 29/04/2015 12:06

#33 Re: "Četvorka"

Post by Dzematlija »

Škobo Habu wrote: 19/10/2020 11:26
Industrialyzer wrote: 19/10/2020 11:19 Ovdje smatram da bi SDP mogao napraviti problem, najslabija su karika. Nadam se da ce NiP i NS ojacati dovoljno da ih ovi ne mogu ucjenjivati.

Adnan Delic odlican :thumbup:
Od svih stranaka koji participiraju u "Četvorki", Nikšićev SDP vuće najviše afera, a kadrovski su na opštinskim nivoima - taraba.
Slažem se.
User avatar
malakh
Posts: 7163
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#34 Re: "Četvorka"

Post by malakh »

sve ankete ne pokazuju da četvorka ima baš 70% podrške kako su najavljivali. :? :?
User avatar
malakh
Posts: 7163
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#35 Re: "Četvorka"

Post by malakh »

MaksprotivMarksa wrote: 22/10/2020 23:08 NiP jeste SDA, ali je trenutno bolja SDA od SDA, pa neka budu i ostanu ta bolja SDA, a kada odu sa SDA, sto je do 2026. godine neminovno, tada ce se i ugasiti, sada im svi dugujemo hvala jer su dokazani kao temelj Cetvorke, ali bukvalno bez njih i karizme Dine K. ovog danas ne bi bilo, kada se vrate matici i ucine zadovoljstvo seljacima i srednjim kadrovima stranke, onda neka se ugase, a Dino neka se seli iz Bosne, do tada cu glasati za njih dok se ne pojavi neko na ljevici 😁
znači ti ćeš glasati za nip iako si svjestan da će do 2026. godine biti u ili sa sda? zanimljivo. :lol:

nip je razbio sve predrasude i dokazao da su glasači, a prvenstveno u sarajevu, masovno naklonjeni strankama koje propagiraju politiku desnog spektra i da su ljevičari ogromna manjina.
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#36 Re: "Četvorka"

Post by MaksprotivMarksa »

malakh wrote: 22/10/2020 23:56
MaksprotivMarksa wrote: 22/10/2020 23:08 NiP jeste SDA, ali je trenutno bolja SDA od SDA, pa neka budu i ostanu ta bolja SDA, a kada odu sa SDA, sto je do 2026. godine neminovno, tada ce se i ugasiti, sada im svi dugujemo hvala jer su dokazani kao temelj Cetvorke, ali bukvalno bez njih i karizme Dine K. ovog danas ne bi bilo, kada se vrate matici i ucine zadovoljstvo seljacima i srednjim kadrovima stranke, onda neka se ugase, a Dino neka se seli iz Bosne, do tada cu glasati za njih dok se ne pojavi neko na ljevici 😁
znači ti ćeš glasati za nip iako si svjestan da će do 2026. godine biti u ili sa sda? zanimljivo. :lol:

nip je razbio sve predrasude i dokazao da su glasači, a prvenstveno u sarajevu, masovno naklonjeni strankama koje propagiraju politiku desnog spektra i da su ljevičari ogromna manjina.
Ja cu glasati da nagradim Konakovic sto je ocuvao ovu pricu, a znamo svi kako ce se zavrsiti.

Kada se ljevica pojavi, moj glas imaju.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4380
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#37 Re: "Četvorka"

Post by Pandakonda »

NiP i nije bas kao SDA i nije nastao samo radi njihovog kriminala. NiP je idealna platforma za umjereno desnu patriotsku politiku koja bi mogla privuci malo liberalnije bosnjake koji su ogromno biracko tijelo. Ona ima potencijal za ono što je SBB mogao biti i sigurno su za svakoga prihvatljiviji partner nego SDA. A da ne govorim od toga da u njihovim redovima ima i ostalih etnickih grupa koje nisu samo minority privjesak. Ogroman broj desno orijentisanih glasaca je glasalo iz SDA cisto iz razloga jer neće da glasaju za crvene a u isto vrijeme neće da apstiniraju od glasanja. U jednom trenutku su glasali za Stranku za BiH, pa za SBB i sada im se opet otvorila prilika sa NiP-om. Ko uspije upecati to biracko tijelo imati će ogroman potencijal. Dino je ovo idealno nanjusio i znao je u kojem trenutku je vrijeme za novu stranku i ako ovo odigraju kako treba, NiP i NS bi mogli imati neku vrstu CDU i SPD koalcije u njemačkoj gdje bi bili zadovoljni biraci iz citavog spektra (osim radikala). I ovo govorim kao glasac NS-a ali mi kao drustvo jednostavno nismo jos na tom stadiju liberalnog drustva i ako već moras praviti "most" sa nekim ko je centar - desno, onda neka to bude NiP jer u ovom trenutku nije realno ocekivati da ljevica moze sama napraviti neku koaliciju. Ne zbog toga što nisu sposobni nego jednostavno zbog mentaliteta ljudi.

Za SDP se nema sta reci, dovoljno je pogledati nacin na koji se reklamiraju i kako nastupaju. Oni nikada nisu uradili reformu da postanu moderna soc. dem. stranka nego su ostali "vjerni" titu i zbog toga su odbojni novijim generacijama koji su alternativu nasli negdje drugo, NS npr. Kad umru titosaurusi umrijet ce i partija.
User avatar
malakh
Posts: 7163
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#38 Re: "Četvorka"

Post by malakh »

MaksprotivMarksa wrote: 23/10/2020 00:18
malakh wrote: 22/10/2020 23:56
MaksprotivMarksa wrote: 22/10/2020 23:08 NiP jeste SDA, ali je trenutno bolja SDA od SDA, pa neka budu i ostanu ta bolja SDA, a kada odu sa SDA, sto je do 2026. godine neminovno, tada ce se i ugasiti, sada im svi dugujemo hvala jer su dokazani kao temelj Cetvorke, ali bukvalno bez njih i karizme Dine K. ovog danas ne bi bilo, kada se vrate matici i ucine zadovoljstvo seljacima i srednjim kadrovima stranke, onda neka se ugase, a Dino neka se seli iz Bosne, do tada cu glasati za njih dok se ne pojavi neko na ljevici 😁
znači ti ćeš glasati za nip iako si svjestan da će do 2026. godine biti u ili sa sda? zanimljivo. :lol:

nip je razbio sve predrasude i dokazao da su glasači, a prvenstveno u sarajevu, masovno naklonjeni strankama koje propagiraju politiku desnog spektra i da su ljevičari ogromna manjina.
Ja cu glasati da nagradim Konakovic sto je ocuvao ovu pricu, a znamo svi kako ce se zavrsiti.

Kada se ljevica pojavi, moj glas imaju.
slažem se. ljevica je doista i nestala.
izvrsni direktor
Posts: 9321
Joined: 20/12/2018 16:11

#39 Re: "Četvorka"

Post by izvrsni direktor »

Cuj, pa sta vam je sa df-a?
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20511
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#40 Re: "Četvorka"

Post by Bullet Tooth Tony »

Na glasackom listicu fakat pise "Četvorka" pored imena kandidata :D :D .. ja mislio to lokalni naziv, ono medju rajom i strankama :D

Ime Prezim - "Četvorka"
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#41 Re: "Četvorka"

Post by Henry Chinaski »

Konaković, koliko god bio slatkorječiv, nema moj glas. SDP treba radikalnu reformu, ima kadrova ali kao stranka, još su sranje. Imaju ogromnu bazu glasača i veliku moć međutim, trenutno nisu drugačiji od ostalih. Da ne duljim, nemam naročitog razloga da glasam za njih isto kao ni za SDA. Nisam pametan ali svakako izlazim na glasanje.
User avatar
drndalo
Posts: 22816
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#42 Re: "Četvorka"

Post by drndalo »

Uvijek mozes za DF ili SBB... :mrgreen:
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#43 Re: "Četvorka"

Post by doremifa »

MaksprotivMarksa wrote: 23/10/2020 00:18
malakh wrote: 22/10/2020 23:56
MaksprotivMarksa wrote: 22/10/2020 23:08 NiP jeste SDA, ali je trenutno bolja SDA od SDA, pa neka budu i ostanu ta bolja SDA, a kada odu sa SDA, sto je do 2026. godine neminovno, tada ce se i ugasiti, sada im svi dugujemo hvala jer su dokazani kao temelj Cetvorke, ali bukvalno bez njih i karizme Dine K. ovog danas ne bi bilo, kada se vrate matici i ucine zadovoljstvo seljacima i srednjim kadrovima stranke, onda neka se ugase, a Dino neka se seli iz Bosne, do tada cu glasati za njih dok se ne pojavi neko na ljevici 😁
znači ti ćeš glasati za nip iako si svjestan da će do 2026. godine biti u ili sa sda? zanimljivo. :lol:

nip je razbio sve predrasude i dokazao da su glasači, a prvenstveno u sarajevu, masovno naklonjeni strankama koje propagiraju politiku desnog spektra i da su ljevičari ogromna manjina.
Ja cu glasati da nagradim Konakovic sto je ocuvao ovu pricu, a znamo svi kako ce se zavrsiti.

Kada se ljevica pojavi, moj glas imaju.
imas damira niksica i njegove zelene politike
User avatar
Dozer
Posts: 28385
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#44 Re: "Četvorka"

Post by Dozer »

Da budemo realni...

Nicije maslo ovdje nije za ramazana, i ako cemo gledati politicke backgrounde, onda je NS ubjedljivo najcistija. Niko u toj stranci nema repova neke prethoddne stranke, nema oraha u dzepovima, nema afera.

Sve ostalo je u politici vec decenijama i, po pravilu, sve je to otpad neke druge stranke. SBiH, A-SDA, SBB, Sepic, pa sadi Dino (NIP) - sve je to ispeklo zanat u SDA, a onda se, iz nekih privatnih razloga, otkacili od SDA.
Ima onih koji su to uradili planski i u dogovoru sa SDA, a to se desavalo uvijeka kada je SDA nanjusila da ce izgubiti dio glasova. Tada se pojavi neki "buntovnik" nezadovoljan, gle cuda, upravo onim sto se spocitava SDA u tom momentu, i onda osnuje svoju stranku. I ta stranka onda, opet po pravilu, pobere dio bosnjackih glasova i odmah nakon izbora zavrsi u koaliciji sa SDA. Onda poberu razne pozicije po JP i sl., i na tome baziraju daljnju saradnju sa SDA. U ovo se prvenstveno ubrajaju SBiH, A-SDA, SBB.

Da li ce NIP (Dino) krenuti istim putem...? Dino je pred kraj karijere u SDA, i dok je bio na poziciji Predsjednika Skupstine KS, uhljebio na desetine svojih kadrova po raznoraznim JP, ViK najvise. Kada je to pocelo da se klima, tj. kada je Prevljak pozelio da utrpa vise svojih i kada je Azra smijenjena, tada je doslo i do slusa izmedju Dine i SDA.
Medjutim, Dini je sve to pokazalo sta i kako moze kada ima vlast, i radi ovoga je kod mene 50:50%, tj. nisam nacisto sta ce uraditi. Preciznije - da li ce se povesti onim sto je radila Vlada s Fortom na celu, ili ce se, ipak, vratiti utabanim stazama SDA nepotisticko-korumpirane (r)evolucije, ostaje da vidimo.
Mislim da se nece vracati, jer je skontao da mu pozitiva moze donijeti puno vise koristi od utabanih ENV staza kriminala, i zato cu glas podijeliti na NIP i NS ove godine.
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#45 Re: "Četvorka"

Post by MaksprotivMarksa »

@doremifa

Ja bih Damiru i kes dao, znanja stavio na raspolaganje, poginuo na terenu, sve da nisam vidio da fura libertinsku pricu, to je ekononski analfabeta, a za principe i furku skidam kapu.

Ne cijenin elitisticke i obnarodjene price, price o Sarajevu, urbanstini, nekoj usiljenoj prici o mentalitetu, a nigdje tvrde urbane glave, sve neki main stream i liberalna patetika.
User avatar
drndalo
Posts: 22816
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#46 Re: "Četvorka"

Post by drndalo »

MaksprotivMarksa wrote: 23/10/2020 19:09 @doremifa

Ja bih Damiru i kes dao, znanja stavio na raspolaganje, poginuo na terenu, sve da nisam vidio da fura libertinsku pricu, to je ekononski analfabeta, a za principe i furku skidam kapu.

Ne cijenin elitisticke i obnarodjene price, price o Sarajevu, urbanstini, nekoj usiljenoj prici o mentalitetu, a nigdje tvrde urbane glave, sve neki main stream i liberalna patetika.
Molim te primjer libertinske price? Ili ja nesto fulam ili ti...

Dosad sto vidim covjek je vrlo dosljedan, nekad i na svoju stetu, barem kratkorocnu.

Ostale epitete ne znam kako prokomentarisati. Trazis Sveca ili iole dosljednog politicara? Nekoga kome nije samo JA u glavi?
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#47 Re: "Četvorka"

Post by doremifa »

Dozer wrote: 23/10/2020 12:54 Da budemo realni...

Nicije maslo ovdje nije za ramazana, i ako cemo gledati politicke backgrounde, onda je NS ubjedljivo najcistija. Niko u toj stranci nema repova neke prethoddne stranke, nema oraha u dzepovima, nema afera.

Sve ostalo je u politici vec decenijama i, po pravilu, sve je to otpad neke druge stranke. SBiH, A-SDA, SBB, Sepic, pa sadi Dino (NIP) - sve je to ispeklo zanat u SDA, a onda se, iz nekih privatnih razloga, otkacili od SDA.
Ima onih koji su to uradili planski i u dogovoru sa SDA, a to se desavalo uvijeka kada je SDA nanjusila da ce izgubiti dio glasova. Tada se pojavi neki "buntovnik" nezadovoljan, gle cuda, upravo onim sto se spocitava SDA u tom momentu, i onda osnuje svoju stranku. I ta stranka onda, opet po pravilu, pobere dio bosnjackih glasova i odmah nakon izbora zavrsi u koaliciji sa SDA. Onda poberu razne pozicije po JP i sl., i na tome baziraju daljnju saradnju sa SDA. U ovo se prvenstveno ubrajaju SBiH, A-SDA, SBB.

Da li ce NIP (Dino) krenuti istim putem...? Dino je pred kraj karijere u SDA, i dok je bio na poziciji Predsjednika Skupstine KS, uhljebio na desetine svojih kadrova po raznoraznim JP, ViK najvise. Kada je to pocelo da se klima, tj. kada je Prevljak pozelio da utrpa vise svojih i kada je Azra smijenjena, tada je doslo i do slusa izmedju Dine i SDA.
Medjutim, Dini je sve to pokazalo sta i kako moze kada ima vlast, i radi ovoga je kod mene 50:50%, tj. nisam nacisto sta ce uraditi. Preciznije - da li ce se povesti onim sto je radila Vlada s Fortom na celu, ili ce se, ipak, vratiti utabanim stazama SDA nepotisticko-korumpirane (r)evolucije, ostaje da vidimo.
Mislim da se nece vracati, jer je skontao da mu pozitiva moze donijeti puno vise koristi od utabanih ENV staza kriminala, i zato cu glas podijeliti na NIP i NS ove godine.
Sem možda Damira Arnauta, Selima Bešlagića, MArjanovica koji je u dvije godine usao i izasao iz NS itd...
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#48 Re: "Četvorka"

Post by MaksprotivMarksa »

drndalo wrote: 23/10/2020 19:22
MaksprotivMarksa wrote: 23/10/2020 19:09 @doremifa

Ja bih Damiru i kes dao, znanja stavio na raspolaganje, poginuo na terenu, sve da nisam vidio da fura libertinsku pricu, to je ekononski analfabeta, a za principe i furku skidam kapu.

Ne cijenin elitisticke i obnarodjene price, price o Sarajevu, urbanstini, nekoj usiljenoj prici o mentalitetu, a nigdje tvrde urbane glave, sve neki main stream i liberalna patetika.
Molim te primjer libertinske price? Ili ja nesto fulam ili ti...

Dosad sto vidim covjek je vrlo dosljedan, nekad i na svoju stetu, barem kratkorocnu.

Ostale epitete ne znam kako prokomentarisati. Trazis Sveca ili iole dosljednog politicara? Nekoga kome nije samo JA u glavi?
Procitaj statut, vrati se na zalaganja za oslobadjanje poreza, Damir prica libertinsku pricu, to mu je ekonomsko opredjeljenje, ne znam sta je sporno u tome da je meni to neprihvatljivo, neprohvatljove su mi i Bukcinove teze.

Ponavljam, svaka mu cast za principe, istrajnost, ali ne zelim da se pravim lud i zmirim na ono sto je meni licno najpogresnija politika.

Trazim ljevicare koji se ne gnusaju naroda i etnopsiholoskih odrednica istog, zelim emancipatore, a ne ljevicare koji su ljevicari jer misle da je to kul, zelim ekonomske politike sa ljevice, zelim radnistvo, SELJAKE, prekarne radnike, to su teme koje me zanimaju, a ne teme iz Prvog svijeta i fin audiovizuelni izricaj.

Za njega sam glasao 2 puta, svaka mu cast, ali imamo mi ozbiljnije bitke da bijemo, on je tu da podrzi prave stvari i na tome mu neizmjerno hvala, iako u prici i stavovima sa njim se ne mogu sloziti.

I da se ne lazemo, nema tu kapaciteta, nema ni programa ozbiljnog, politicke organizacije, sve je igrami se politike, a mudo bih svoje dao da prica neke nove ljevice zazovo u BiH i da okuplja, ali ne benigno pod parolama razvedrimo Sarajevo, jebi seljake, i tako.

Jeste, seljak sam 😁
User avatar
drndalo
Posts: 22816
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#49 Re: "Četvorka"

Post by drndalo »

Ja i dalje mislim da smo mi citali neke razlicite stvari. Nejse.

Poslusaj na 1:20 video. "Cilj nam je zastititi gradjane od agresivnog neoliberalizma."



Razvedrimo Sarajevo, Zenicu, Samac ima veze sa ekologijom valjda i zagadjenjem.
Last edited by drndalo on 26/10/2020 00:05, edited 1 time in total.
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#50 Re: "Četvorka"

Post by bogoljub »

malakh wrote: 22/10/2020 23:51 sve ankete ne pokazuju da četvorka ima baš 70% podrške kako su najavljivali. :? :?
Ništa, odmah otkazat' izbore!
Anketa je tu!
Post Reply