Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
suspect_zero
Posts: 25959
Joined: 11/10/2008 21:45

#926 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by suspect_zero »

JThomas wrote: 22/10/2020 17:29 tebi ne mogu.
Joj okrutno JT :D


Da uradiš stotine dobrih djela a jedno nedjelo, ovih stotinu to ne amnestira.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#927 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by i agree »

DonieBrasco wrote: 22/10/2020 21:28 Samo je kristalno jasno da on nema politcka leđa u ovome, da ima sad bi on bio slobodan.
on da nema leđa nebi tolke godine mogo krast pare,izadji ti sad na ulicu pocni prodavat travu past ces za 7 dana plafon.
suspect_zero
Posts: 25959
Joined: 11/10/2008 21:45

#928 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by suspect_zero »

DonieBrasco wrote: 22/10/2020 21:28 Samo je kristalno jasno da on nema politcka leđa u ovome, da ima sad bi on bio slobodan.
Ma ima nekoga garant, tolikom lovom 'vrtiti' a nemati nekoga, teško.....vjerovatno nije niko iz tabora SDA.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#929 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by invincible1921 »

i agree wrote: 22/10/2020 22:01
DonieBrasco wrote: 22/10/2020 21:28 Samo je kristalno jasno da on nema politcka leđa u ovome, da ima sad bi on bio slobodan.
on da nema leđa nebi tolke godine mogo krast pare,izadji ti sad na ulicu pocni prodavat travu past ces za 7 dana plafon.
uze mi rijec iz tastature :D
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#930 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by invincible1921 »

DonieBrasco wrote: 22/10/2020 21:57
okanomalo wrote: 22/10/2020 21:51
DonieBrasco wrote: 22/10/2020 21:28 Samo je kristalno jasno da on nema politcka leđa u ovome, da ima sad bi on bio slobodan.
da li mislis da bi trebao biti slobaodan? ako je utajio toliki iznos( da se ne lazemo,odavno se suska da je sklon kocki) ostetio je mnogo djece koji su mogli dobiti potrebna sredstva za lijecenje.
Naravno da ne treba biti slobodan samo kazem da bi bio da ima leđa, jer nema zdrave logike da je srebrenicki seljacic slobodan zajedno sa ostalom dvojicom a radi se o 10.500.000 KM i to u kakvoj aferi sa uređajima koji treba da spasavaju zivote a zapravo su nesto sasvim drugo.

I milion ostalih afera, pojedianca i grupe ljudi koji su na slobodi.
Pa dobro i kakve veze oni imaju...pito sam te za auto nisi odgovorio?
Safete Dilbere
Posts: 538
Joined: 06/12/2019 21:55
Location: Sajo utovaraj istovaraj

#931 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Safete Dilbere »

nije on primo pare na ruke uplacivalo se na racune zvali su se i ti humanitarni vjerovatno brojevi sto je znaci sve po zakonu tu se mora znati kad je uplacen svaki fening i gdje je otiso,nemoguce da tu nema kontrole.On od posla kojim se bavi nikako nije mogo ustekat milione i vozat avione kamione kupovat stanove kao sto se prica po novinama,moras pravdat cifru u banci
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#932 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by invincible1921 »

BRT wrote: 22/10/2020 21:11 Sa Batkom sam se sreo prije nekoliko godina, razmatrajući sve opcije za transplantaciju bliskoj osobi. Napominjem da je transplantacija trebala biti “komercijalnog” karaktera, bez humanitarnog prikupljanja sredstava. Batko je bio napadno pozitivan, obećavao kule i gradove, sa sve pripadajućim ajkula osmiejhom i lošim humorom. Probudila mi se urođena sumnjičavost, proradila alergija na slatkorječivost i popalili svi alarmi , ali kako se davljenike i za slamku hvata, odlučili smo da ne isključimo opciju unaprijed. Međutim, prije nego što smo vilo šta poduzeli, posavjetovali smo se sa doktorom koji je na KCUS-u liječio osobu kojoj je trebala transplantacija i koja je potvrdila sumnje i uputila nas direktno na kliniku u Francuskoj. Još tada nam je rečeno od tog doktora da se radi o vrlo sumnjivoj poslovnoj operaciji i da apsolutno nisu čista posla. I da, i tada je imao dijabetes i hvalio neki uređaj koji ima na ruci i koji u real timeu prati razinu šećera u krvi i signalizira kad poraste.
Iz licnog iskustva: Kad vodis sa njim "poslovni" razgovor ili ga pitas za pomoc covjek ce ti obecati sta hoces al bukvalno sta hoces...sad sto nema to veze s mozgom nikom nista..mislim on se sepurio autima kulama vilama a radnici po par mjeseci bez plate, al dobro to nece niko rec ..jer zaboga on je fgr
pinkman
Posts: 2957
Joined: 07/09/2013 18:57

#933 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by pinkman »

Safete Dilbere wrote: 22/10/2020 22:15 nije on primo pare na ruke uplacivalo se na racune zvali su se i ti humanitarni vjerovatno brojevi sto je znaci sve po zakonu tu se mora znati kad je uplacen svaki fening i gdje je otiso,nemoguce da tu nema kontrole.On od posla kojim se bavi nikako nije mogo ustekat milione i vozat avione kamione kupovat stanove kao sto se prica po novinama,moras pravdat cifru u banci
Milion je nacina za "izvlacenje novca", ko zna sta sve tu ima, a sto se nije otkrilo.

Meni je djelovao skroz ok lik, ali eto. Licno mislim da je ovo divljacki nacin za kriminal. Ako je vec htio da se bavi kriminalom trebao je "gurati" neku medicinsku opremu i vrtiti se oko politike :D
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2608
Joined: 16/06/2014 20:33

#934 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Dosadno mii »

DonieBrasco wrote: 22/10/2020 21:57
okanomalo wrote: 22/10/2020 21:51
DonieBrasco wrote: 22/10/2020 21:28 Samo je kristalno jasno da on nema politcka leđa u ovome, da ima sad bi on bio slobodan.
da li mislis da bi trebao biti slobaodan? ako je utajio toliki iznos( da se ne lazemo,odavno se suska da je sklon kocki) ostetio je mnogo djece koji su mogli dobiti potrebna sredstva za lijecenje.
Naravno da ne treba biti slobodan samo kazem da bi bio da ima leđa, jer nema zdrave logike da je srebrenicki seljacic slobodan zajedno sa ostalom dvojicom a radi se o 10.500.000 KM i to u kakvoj aferi sa uređajima koji treba da spasavaju zivote a zapravo su nesto sasvim drugo.

I milion ostalih afera, pojedianca i grupe ljudi koji su na slobodi.
Iz sela pokraj Srebrenice*
pinkman
Posts: 2957
Joined: 07/09/2013 18:57

#935 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by pinkman »

dr_arsla wrote: 22/10/2020 22:42
pinkman wrote: 22/10/2020 22:33
Safete Dilbere wrote: 22/10/2020 22:15 nije on primo pare na ruke uplacivalo se na racune zvali su se i ti humanitarni vjerovatno brojevi sto je znaci sve po zakonu tu se mora znati kad je uplacen svaki fening i gdje je otiso,nemoguce da tu nema kontrole.On od posla kojim se bavi nikako nije mogo ustekat milione i vozat avione kamione kupovat stanove kao sto se prica po novinama,moras pravdat cifru u banci
Milion je nacina za "izvlacenje novca", ko zna sta sve tu ima, a sto se nije otkrilo.

Meni je djelovao skroz ok lik, ali eto. Licno mislim da je ovo divljacki nacin za kriminal. Ako je vec htio da se bavi kriminalom trebao je "gurati" neku medicinsku opremu i vrtiti se oko politike :D
U dogovoru sa klinikom, hotelom u Turskoj napraviš račun veći za par hiljada, a ljudi te počaste kovertom ili uplatom na neki račun na Kipru :D
To je isto sofisticiran nacin :D dosta bolji od ovoga da neko uplati pare i da ih ne vidi. Kao sto se ovdje spominjalo. To je bas dno dna, ne znam sta je mogao ocekivati. A sto je najgore, lik je doktor stomatologije i mogao je sigurno od toga lijepo da zivi.
User avatar
_Reds_
Posts: 9377
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#936 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by _Reds_ »

Sručnjaci hajde pomoć.

Znači imam prijatelje koji su skupili novac za roditelja još prije 5 godina, onoliko koliko su ovi rekli. Digli kredite, skupljali, i uplatili Batku i co. Ovi im rekli da su na čekanju za trasplataciju i tako već 5 godina čekaju.

Sada ne znaju šta da rade uopće, pogotovo zbog ovoga svega. Oni Batka nisu tužili, nadajući da se najboljem. Nakon ovog hapšenja, ne znaju šta raditi uopće.
pinkman
Posts: 2957
Joined: 07/09/2013 18:57

#937 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by pinkman »

_Reds_ wrote: 22/10/2020 23:20 Sručnjaci hajde pomoć.

Znači imam prijatelje koji su skupili novac za roditelja još prije 5 godina, onoliko koliko su ovi rekli. Digli kredite, skupljali, i uplatili Batku i co. Ovi im rekli da su na čekanju za trasplataciju i tako već 5 godina čekaju.

Sada ne znaju šta da rade uopće, pogotovo zbog ovoga svega. Oni Batka nisu tužili, nadajući da se najboljem. Nakon ovog hapšenja, ne znaju šta raditi uopće.
Tesko je biti pametan. Ima li tu neki ugovor? Sta su potpisali?
User avatar
_Reds_
Posts: 9377
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#938 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by _Reds_ »

pinkman wrote: 22/10/2020 23:30
_Reds_ wrote: 22/10/2020 23:20 Sručnjaci hajde pomoć.

Znači imam prijatelje koji su skupili novac za roditelja još prije 5 godina, onoliko koliko su ovi rekli. Digli kredite, skupljali, i uplatili Batku i co. Ovi im rekli da su na čekanju za trasplataciju i tako već 5 godina čekaju.

Sada ne znaju šta da rade uopće, pogotovo zbog ovoga svega. Oni Batka nisu tužili, nadajući da se najboljem. Nakon ovog hapšenja, ne znaju šta raditi uopće.
Tesko je biti pametan. Ima li tu neki ugovor? Sta su potpisali?
Imaju potvrdu naravno da su novac prebacili. Ugovor neki poseban nemaju, jer eto 5 godina čekaju donora, evo im rekli da ce to potrajatni godinu do dvije, i razvuklo se vec na 5.
Safete Dilbere
Posts: 538
Joined: 06/12/2019 21:55
Location: Sajo utovaraj istovaraj

#939 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Safete Dilbere »

zamisli koliko je tako ljudi izvaro i uzo pare vepar debeli,eto prilike neka ga tuze
Last edited by Safete Dilbere on 23/10/2020 00:00, edited 1 time in total.
pinkman
Posts: 2957
Joined: 07/09/2013 18:57

#940 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by pinkman »

_Reds_ wrote: 22/10/2020 23:34
pinkman wrote: 22/10/2020 23:30
_Reds_ wrote: 22/10/2020 23:20 Sručnjaci hajde pomoć.

Znači imam prijatelje koji su skupili novac za roditelja još prije 5 godina, onoliko koliko su ovi rekli. Digli kredite, skupljali, i uplatili Batku i co. Ovi im rekli da su na čekanju za trasplataciju i tako već 5 godina čekaju.

Sada ne znaju šta da rade uopće, pogotovo zbog ovoga svega. Oni Batka nisu tužili, nadajući da se najboljem. Nakon ovog hapšenja, ne znaju šta raditi uopće.
Tesko je biti pametan. Ima li tu neki ugovor? Sta su potpisali?
Imaju potvrdu naravno da su novac prebacili. Ugovor neki poseban nemaju, jer eto 5 godina čekaju donora, evo im rekli da ce to potrajatni godinu do dvije, i razvuklo se vec na 5.
Mene citav ovaj slucaj podsjeca na slucaj Mihrije Pelak. Pravo zeznuta situacija.

Po nekoj logici, ako su rekli da ce trajati godinu-dvije, a proslo pet godina, trebalo bi da pokrenuti odredjene pravne radnje za povrat novca. Ali pretpostavljam sta je u pitanju - ljudi se nadaju se da nece "bas sutra nazvati".

Ne znam kakva je transplatacija u pitanju niti koje je objasnjenje zasto se oduzilo. Da li je transplatacija npr. bubrega gdje je blizak srodnik donator ili treba u nekoj bazi podataka da se desi 'match' i pronadje kompatibilan organ. Druga opcija bi mogla potrajati duze od prve, ali opet koliko duze? I ko to uopce moze znati.

Ali, ako je prva opcija u pitanju, mislim da je trebalo biti realizovano, pa bih ja prosetao do Tuzilastva.

U svakom slucaju, mislim da bi bilo dobro porazgovarati i sa advokatom kojeg poznajete. Ako nadjete nekog "sa ulice" on ce da obecava kule i gradove ako vas on bude zastupao.
User avatar
House
Posts: 46827
Joined: 17/03/2010 15:36

#941 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by House »

govnar konačno dolijao :thumbup:
pinkman
Posts: 2957
Joined: 07/09/2013 18:57

#942 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by pinkman »

Btw. procitajte ovaj clanak:
https://avaz.ba/vijesti/bih/384308/mihr ... obesteceni

Udruzenje SPAS ima iskustva sa - hajmo reci - slicnom situacijom. Iako ima ogromna razlika. Ovdje su osteceni ljudi koji se bore za zivot, dok su u drugom primjeru u pitanju nekretnine.

Ti ljudi imaju udruzenje pa ne bi bilo lose kontaktirati udruzenje i cuti njihovo iskustvo. Vidite da godinama ne mogu naplatiti svoja potrazivanja.
Safete Dilbere
Posts: 538
Joined: 06/12/2019 21:55
Location: Sajo utovaraj istovaraj

#943 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Safete Dilbere »

zbriso bi debeli cim bi ga pustili da se brani sa slobode,ima taj i vani racune sa keshom kladit se mogu u sta hocete
User avatar
nepass1
Posts: 9880
Joined: 06/07/2017 07:35

#944 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by nepass1 »

BRT wrote: 22/10/2020 21:11 Sa Batkom sam se sreo prije nekoliko godina, razmatrajući sve opcije za transplantaciju bliskoj osobi. Napominjem da je transplantacija trebala biti “komercijalnog” karaktera, bez humanitarnog prikupljanja sredstava. Batko je bio napadno pozitivan, obećavao kule i gradove, sa sve pripadajućim ajkula osmiejhom i lošim humorom. Probudila mi se urođena sumnjičavost, proradila alergija na slatkorječivost i popalili svi alarmi , ali kako se davljenike i za slamku hvata, odlučili smo da ne isključimo opciju unaprijed. Međutim, prije nego što smo vilo šta poduzeli, posavjetovali smo se sa doktorom koji je na KCUS-u liječio osobu kojoj je trebala transplantacija i koja je potvrdila sumnje i uputila nas direktno na kliniku u Francuskoj. Još tada nam je rečeno od tog doktora da se radi o vrlo sumnjivoj poslovnoj operaciji i da apsolutno nisu čista posla. I da, i tada je imao dijabetes i hvalio neki uređaj koji ima na ruci i koji u real timeu prati razinu šećera u krvi i signalizira kad poraste.
Ma on ima secer 15ak godina koliko ja znam, cesto padao u komu jer se ne pazi uopste.
Jucer bas tema oko batka i prica zena kako je neko iz njene familije tako uplatio batku novac za transplantaciju, zavlacio dvije godine, kad je stanje postalo kriticno a ovi vidjeli nista od batka pokusali izvuci pare. Nisu uspjeli, prodali kucu i svu imovinu i od svojih para zavrsili lijecenje. Nikad od otvorene mreze nisu dobili pare nazad.
User avatar
Haris.ba
Posts: 25116
Joined: 08/09/2005 20:08

#945 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Haris.ba »

A sto se uplacuju pare na otvorenu mrezu? Mislim, ne kontam.

Kao dokaz da se imaju pare? Imaju drugi nacini da se pare deponuju.

Nego, najzanimljivije je da niko, ali bas niko da priupita a sto Batko uopce mora da radi oko skupljanja para za lijecenja. Ono, postalo normalno.

Jos samo fali da pocnemo skupljati pare preko telefona da placamo privatnog policajca da patrolira naseljem.
User avatar
_Reds_
Posts: 9377
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#946 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by _Reds_ »

Haris.ba wrote: 23/10/2020 08:13 A sto se uplacuju pare na otvorenu mrezu? Mislim, ne kontam.

Kao dokaz da se imaju pare? Imaju drugi nacini da se pare deponuju.

Nego, najzanimljivije je da niko, ali bas niko da priupita a sto Batko uopce mora da radi oko skupljanja para za lijecenja. Ono, postalo normalno.

Jos samo fali da pocnemo skupljati pare preko telefona da placamo privatnog policajca da patrolira naseljem.
Koliko sam ja razumio, novac se mora uplatiti, jer ovi tako traže, odnosno da bi došli na tu neku listu čekanja.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#947 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by sumirprimus »

ovi sto su skupljali pare, zar se nije moglo preko svog klinickog centra ili direktno u kontaktu sa tim klinikama dogovarat?

obicno ako ces preko svog klinickog znas da ima neki put kanal, uhodana sema, ako oni ne mogu radit preporuce gdje se moze radit, e sad zavisi sta. a imaju sad i ovi turci sa predstavnistvima kod nas. odes kod njih pa dogovaras lijecenje direktno.
to mi je nejasno, kako se raja odluci da nekom da pare na lijepe oci.
User avatar
Haris.ba
Posts: 25116
Joined: 08/09/2005 20:08

#948 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Haris.ba »

sumirprimus wrote: 23/10/2020 08:32 to mi je nejasno, kako se raja odluci da nekom da pare na lijepe oci.
Pa kad si bolestan, vidis da nema lijeka u drzavi, sta ces?

A, nisam znao da su dolazak na listu uslovljavali uplatom.
User avatar
sinuhe
Posts: 11517
Joined: 03/06/2011 11:33

#949 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by sinuhe »

Ah to je dodatni zaplet. Znaci moras uplatiti da udjes u humanitarnu akciju.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2853
Joined: 14/01/2019 04:56

#950 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Porodice Foht »

@BRT, meni je nevjerovatno da se ljudi tek tako odreknu novca, mislim uplatili OM i sad cekaju i iz razocarenja napuste i nova zaduzenja i obave privatno transplantaciju. P atakvi su kao naruceni za Batka i slicne. Da je 500 KM pa hajde, tu je obicno oko 50000 KM i vise, ovisi sta se transplantira.
Post Reply