SDA-All about

User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#52326 Re: SDA-All about

Post by Roccohljup »

naroood zna

Image
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3382
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#52327 Re: SDA-All about

Post by Billy The Pljuc »

Sha kažu ovi iz zelene bagre, SNAŽNA SDA = SIGURNA BiH:

"ŽELJKA JE NADGLEDALA: Cvijanovićka je danas u ovoj opštini prisustvovala potpisivanju koalicionog sporazuma SNSD-a, Ujedinjene Srpske, NDP-a i SDA.

Tako je dala podršku kandidatu SNSD-a za načelnika opštine Nikoli Janjetoviću.

Potpredsjednica SNSD-a Željka Cvijanović prisustvovala je danas u Kostajnici potpisivanju koalicionog sporazuma opštinskih odbora SNSD-a, Ujedinjene Srpske, NDP-a i SDA, kojim su ove stranke dale podršku kandidatu SNSD-a za načelnika opštine Nikoli Janjetoviću."

Naroooode, eto vojske, glasajte za SDA i sigurni ste.
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#52328 Re: SDA-All about

Post by malakh »

Sve što smo tvrdili i službeno je potvrđeno. Federalni ministar unutrašnjih poslova Aljoša Čampara tvorac je “anonimnih” prijava protiv direktora Obavještajno sigirnosne agencije BiH i predsjednika Suda BiH koje su, nakon podnošenja, objavljene na Radio televiziji Republike Srpke sa prijemnim pečatom Tužilaštva BiH. I u sve je bila uključena Čamparina savjetnica Mirela Bubalo, koja je kompletnu odgovornost pokušala prebaciti na svoju dugogodišnju prijateljicu Aminu Ohranović. Upravo je Ohranovićeva odlučila sve ispričati istražiteljima Federalne uprave policije. Njen iskaz u posjedu je Istrage i objavljujemo ključne detalje.

https://www.istraga.ba/kako-nastaju-ano ... bro-pisem/
uh, potopise aljosu. tek ce poslije izbora biti zanimljivo.
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#52329 Re: SDA-All about

Post by cadburry »

Ja i dalje ne vjerujem da se vrsi istraga i progon onog ko je podnio krivicnu prijavu, umjesto istrage o sadrzaju prijave i onoga protiv koga je prijava podnesena.

Kakva je ovo poruka vladajuce kriminalne hobotnice? Ako anonimno prijavite neciji kriminal, budite sigurni da cemo vas pronaci i progoniti.

Kakav mrak i tiraniju nam serviraju SDA, njihovi partneri HDZ i SNSD, te njihove podguzne muhe DF i SBB.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#52330 Re: SDA-All about

Post by Roccohljup »

oj tito mili.......zar ima obraza :-) :-) :-)
IZETBEGOVIĆ OTVORENO: Ispunili smo obećanje o kreiranju 100.000 novih RADNIH MJESTA, i to nije sve…
Nakon 12 godina, u Mostaru će ponovo biti održani izbori. Biračima je, kaže Izetbegović, „vraćeno njihovo pravo pa neka ga koriste kako god hoće“.

Politika

Prije 4h Prije 2h

1

Bakir Izetbegović, predsjednik SDA, vjeruje da će stranka na čijem je čelu, zadržati ili u manjoj mjeri popraviti rezultat u odnosu na 2016. godinu.

- Građane bih podsjetio da smo pred udar korone imali najbolje ekonomske rezultate u postdejtonskom periodu, da smo u pet godina koje su obilježile vlade Zvizdića i Novalića, bili ispunili obećanje o kreiranju 100.000 novih radnih mjesta i o postepenom pretvaranju Federacije BiH u veliko gradilište. Već idućeg proljeća, sa masovnom upotrebom vakcine, korona će, ako Bog da, posustati i nastavit ćemo s takvim trendovima – izjavio je nedavno Izetbegović.

Dodaje kako će se brinuti o onima koji su pogođeni pandemijom i, uprkos svim otporima, nastaviti procese integrisanja BiH u NATO savez i Evropsku uniju (EU). Na tom ih putu, nastavlja Izetbegović, ništa neće zaustaviti.



Nakon 12 godina, u Mostaru će ponovo biti održani izbori. Biračima je, kaže Izetbegović, „vraćeno njihovo pravo pa neka ga koriste kako god hoće“, prenosi Hayat.

- Vjerujem u pobjedu koalicije u kojoj je i SDA, predvodi je cijenjeni ljekar dr. Guzin, čovjek kojem Mostarci s razlogom vjeruju – izjavio je nedavno Izetbegović za "Preporod".

Govoreći o Izbornom zakonu koji je i dalje pod velikim upitnikom, predsjednik SDA naglašava da su problemi evidentni, jer HDZ insistira na izmjenama koje bi omogućile hrvatskim političkim predstavnicima da zauvijek imaju veto i kočnice na sve o čemu se odlučuje u BiH, a naročito u Federaciji BiH.

- A kako to izgleda, vidjeli smo u posljednjih par godina – bez obrazloženja je odbijen ugovor države s Islamskom zajednicom, bez obrazloženja je zaustavljeno formiranje Vlade FBiH i popunjavanje Ustavnog suda FBiH, bez obrazloženja su rušeni veoma važni zakoni u Domu naroda Parlamenta FBiH, poput Zakona o šumama ili Zakona o igrama na sreću. Svaki od konstitutivnih naroda u BiH, u skladu s Ustavom, ima pravo biti predstavljen i ima pravo na zaštitu vitalnog nacionalnog interesa. I to je sve. Nema pravo ukidati volju većine u predstavničkim domovima, a HDZ to radi. I očekuje od nas da mu pomognemo da takvu vlastitu poziciju “zacementira” zauvijek. Mi na to nećemo pristati – poručio je predsjednik SDA.
User avatar
drndalo
Posts: 22823
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#52331 Re: SDA-All about

Post by drndalo »

Mislim da bi trebalo kontaktirati njegovog dilera, very good shit mu nabavlja... Pa da i nama dadne...
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#52332 Re: SDA-All about

Post by Maharadza »

Novak20 wrote: 19/10/2020 13:36 Ima na traktoru.

Image
Image

:mrgreen:
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3382
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#52333 Re: SDA-All about

Post by Billy The Pljuc »

Image

Nikad se mi haman nećemo izvući iz ove loše epizode Mr. Been-a:

NOVALIĆ NAJNOVIJOM IZJAVOM NALJUTIO GRAĐANE: “Radimo sve da nam se ekonomija ne sroza kao u većini svjetskih zemalja”

Meanwhile mu gazda daje izjave o ispunjenom obećanju o 100.000 radnih mjesta.

Fakat ću se razočarati ako ova stoka ne ispuši na izborima.
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#52334 Re: SDA-All about

Post by jazzer »

Ako slusamo Vucica i Izetbegovica, najstabilnije u ovoj krizi su ekonomije Srbije i BiH.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#52335 Re: SDA-All about

Post by skafiskafsnjak »

Billy The Pljuc wrote: 22/10/2020 07:54 Image

Nikad se mi haman nećemo izvući iz ove loše epizode Mr. Been-a:

NOVALIĆ NAJNOVIJOM IZJAVOM NALJUTIO GRAĐANE: “Radimo sve da nam se ekonomija ne sroza kao u većini svjetskih zemalja”

Meanwhile mu gazda daje izjave o ispunjenom obećanju o 100.000 radnih mjesta.

Fakat ću se razočarati ako ova stoka ne ispuši na izborima.
Ne da nece nego ce da razvali. Kao i svake godine, nazalost
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11529
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#52336 Re: SDA-All about

Post by japin_mutapi »

Eto ćetnika.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#52337 Re: SDA-All about

Post by JThomas »

jazzer wrote: 22/10/2020 08:36 Ako slusamo Vucica i Izetbegovica, najstabilnije u ovoj krizi su ekonomije Srbije i BiH.
možda i na svijetu...
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#52338 Re: SDA-All about

Post by muha_sa »

JThomas wrote: 22/10/2020 09:09
jazzer wrote: 22/10/2020 08:36 Ako slusamo Vucica i Izetbegovica, najstabilnije u ovoj krizi su ekonomije Srbije i BiH.
možda i na svijetu...
Šta možda :? to sumnjaš :? :-)

Što rekli mLogi--zar sumiraš :? :lol:
Škobo Habu
Posts: 9037
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#52339 Re: SDA-All about

Post by Škobo Habu »

Billy The Pljuc wrote: 22/10/2020 07:54 Image

Nikad se mi haman nećemo izvući iz ove loše epizode Mr. Been-a:

NOVALIĆ NAJNOVIJOM IZJAVOM NALJUTIO GRAĐANE: “Radimo sve da nam se ekonomija ne sroza kao u većini svjetskih zemalja”

Meanwhile mu gazda daje izjave o ispunjenom obećanju o 100.000 radnih mjesta.

Fakat ću se razočarati ako ova stoka ne ispuši na izborima.
Od Edhema Bičakčića se nije našao nesposobniji kadar na premijerskoj poziciji.
User avatar
drndalo
Posts: 22823
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#52340 Re: SDA-All about

Post by drndalo »

Škobo Habu wrote: 22/10/2020 09:15
Billy The Pljuc wrote: 22/10/2020 07:54 Image

Nikad se mi haman nećemo izvući iz ove loše epizode Mr. Been-a:

NOVALIĆ NAJNOVIJOM IZJAVOM NALJUTIO GRAĐANE: “Radimo sve da nam se ekonomija ne sroza kao u većini svjetskih zemalja”

Meanwhile mu gazda daje izjave o ispunjenom obećanju o 100.000 radnih mjesta.

Fakat ću se razočarati ako ova stoka ne ispuši na izborima.
Od Edhema Bičakčića se nije našao nesposobniji kadar na premijerskoj poziciji.
Edhem je za Fadila = Tesla... Doduse malo ruzniji.
User avatar
Logovan
Posts: 94406
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#52341 Re: SDA-All about

Post by Logovan »

Roccohljup wrote: 20/10/2020 16:37 naroood zna

Image
Fali još Sebija sa svojim skupocjenim krpama na sebi.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3382
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#52342 Re: SDA-All about

Post by Billy The Pljuc »

Još uvijek vjerujem da su u "slobodnom padu" mada fakat ne treba podcjenjivati njihovo biračko tijelo ali što napisaše ovdje na temi do nas je, imamo zajedničke kandidate za načelnike u KS, kakva je realno situacija u ostatku FBiH iskreno nemam pojma. Matematika je vrlo jednostavna, oni sa manjinom ipak vladaju - znači što veći izlazak na izbore njihove su šanse manje, valjda smo "omudrali" da ne tražimo dlaku u jajetu pojedinim kandidatima i da ne furamo netrpeljivost između stranaka četvorke. Bude li zaista tako onda nema sumnje da su ova govna vrlo blizu poraza, oduzeti im načelnička mjesta gdje god je to moguće i obezbjediti većinu što je opet vrlo izgledno da se ostvari.

Ono što mene iskreno nervira jesu više ovi SDA sateliti, SBB i DF plus profesor Mirso i njegova furka solo nastupa. Svi su tu kao dekor SDA i u službi iste, kupiće mrvice i prosipati floskule o promjenama, ugroženosti BiH itd. a uredno će biti u službi najpogubnijih za društvo i državu. Ti i takvi mogu biti a ne mora značiti i da će, jezičac na vagi u korist govana, oni sami nisu toliko jaki.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#52343 Re: SDA-All about

Post by muha_sa »

Billy The Pljuc wrote: 22/10/2020 09:35 Još uvijek vjerujem da su u "slobodnom padu" mada fakat ne treba podcjenjivati njihovo biračko tijelo ali što napisaše ovdje na temi do nas je, imamo zajedničke kandidate za načelnike u KS, kakva je realno situacija u ostatku FBiH iskreno nemam pojma. Matematika je vrlo jednostavna, oni sa manjinom ipak vladaju - znači što veći izlazak na izbore njihove su šanse manje, valjda smo "omudrali" da ne tražimo dlaku u jajetu pojedinim kandidatima i da ne furamo netrpeljivost između stranaka četvorke. Bude li zaista tako onda nema sumnje da su ova govna vrlo blizu poraza, oduzeti im načelnička mjesta gdje god je to moguće i obezbjediti većinu što je opet vrlo izgledno da se ostvari.

Ono što mene iskreno nervira jesu više ovi SDA sateliti, SBB i DF plus profesor Mirso i njegova furka solo nastupa. Svi su tu kao dekor SDA i u službi iste, kupiće mrvice i prosipati floskule o promjenama, ugroženosti BiH itd. a uredno će biti u službi najpogubnijih za društvo i državu. Ti i takvi mogu biti a ne mora značiti i da će, jezičac na vagi u korist govana, oni sami nisu toliko jaki.
:thumbup:

Ko god kaže da nema za koga glasat i baca šuplju da izašo na glasanje ili ne isti racku direktno radi za vladajuce.
User avatar
drndalo
Posts: 22823
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#52344 Re: SDA-All about

Post by drndalo »

muha_sa wrote: 22/10/2020 09:41
Billy The Pljuc wrote: 22/10/2020 09:35 Još uvijek vjerujem da su u "slobodnom padu" mada fakat ne treba podcjenjivati njihovo biračko tijelo ali što napisaše ovdje na temi do nas je, imamo zajedničke kandidate za načelnike u KS, kakva je realno situacija u ostatku FBiH iskreno nemam pojma. Matematika je vrlo jednostavna, oni sa manjinom ipak vladaju - znači što veći izlazak na izbore njihove su šanse manje, valjda smo "omudrali" da ne tražimo dlaku u jajetu pojedinim kandidatima i da ne furamo netrpeljivost između stranaka četvorke. Bude li zaista tako onda nema sumnje da su ova govna vrlo blizu poraza, oduzeti im načelnička mjesta gdje god je to moguće i obezbjediti većinu što je opet vrlo izgledno da se ostvari.

Ono što mene iskreno nervira jesu više ovi SDA sateliti, SBB i DF plus profesor Mirso i njegova furka solo nastupa. Svi su tu kao dekor SDA i u službi iste, kupiće mrvice i prosipati floskule o promjenama, ugroženosti BiH itd. a uredno će biti u službi najpogubnijih za društvo i državu. Ti i takvi mogu biti a ne mora značiti i da će, jezičac na vagi u korist govana, oni sami nisu toliko jaki.
:thumbup:

Ko god kaže da nema za koga glasat i baca šuplju da izašo na glasanje ili ne isti racku direktno radi za vladajuce.
Sad je to, barem u KS prilicno jednostavno. Il' dza il' bu... Kakva god da je opozicija, nauticku milju je ispred Petka 13.

Pa i ako je biranje manjeg zla, prilicno je jasno ko je manje zlo u ovom momentu. Ko drukcije kaze, klevece i laze...
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#52345 Re: SDA-All about

Post by klixoris »

muha_sa wrote: 22/10/2020 09:41
Billy The Pljuc wrote: 22/10/2020 09:35 Još uvijek vjerujem da su u "slobodnom padu" mada fakat ne treba podcjenjivati njihovo biračko tijelo ali što napisaše ovdje na temi do nas je, imamo zajedničke kandidate za načelnike u KS, kakva je realno situacija u ostatku FBiH iskreno nemam pojma. Matematika je vrlo jednostavna, oni sa manjinom ipak vladaju - znači što veći izlazak na izbore njihove su šanse manje, valjda smo "omudrali" da ne tražimo dlaku u jajetu pojedinim kandidatima i da ne furamo netrpeljivost između stranaka četvorke. Bude li zaista tako onda nema sumnje da su ova govna vrlo blizu poraza, oduzeti im načelnička mjesta gdje god je to moguće i obezbjediti većinu što je opet vrlo izgledno da se ostvari.

Ono što mene iskreno nervira jesu više ovi SDA sateliti, SBB i DF plus profesor Mirso i njegova furka solo nastupa. Svi su tu kao dekor SDA i u službi iste, kupiće mrvice i prosipati floskule o promjenama, ugroženosti BiH itd. a uredno će biti u službi najpogubnijih za društvo i državu. Ti i takvi mogu biti a ne mora značiti i da će, jezičac na vagi u korist govana, oni sami nisu toliko jaki.
:thumbup:

Ko god kaže da nema za koga glasat i baca šuplju da izašo na glasanje ili ne isti racku direktno radi za vladajuce.
Ja mislim da je dosta pasivaca odlucilo da izadje na ove izbore, samo se bojim da ovo sa Koronom sve ne poremeti, tj. da ljudi zbog straha od zaraze ne odluce da ipak preskoce izlazak da glasaju. To bi bilo pogubno !
User avatar
drndalo
Posts: 22823
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#52346 Re: SDA-All about

Post by drndalo »

Trostruka maska, i kupanje alkoholom rjesava i to...
orbita12
Posts: 477
Joined: 12/12/2019 19:23

#52347 Re: SDA-All about

Post by orbita12 »

Ja iskreno najvise pratim KS, iako nisam iz Sarajeva, ali vjerujem ako tu sda izgubi da ce to biti pocetak njihovog kraja, tu su najjaci, najveci budzet i najvise para tu ukradu, Oni su bez budzeta ko bez zraka, nece moci dugo, previse nezadovoljnih riba ce biti u sda tada, pa se nadam da ce se poceti raspadati
Ono sto me iznenadilo u drugim kantonima i opcinama, je da sdp , nip i ostala opozicija, nema jednog kandidata za nacelnika, nego svako ima svoga, to je vec izgubljena bitka, a nije mi jasno kako su se mogli dogovoriti u KS , a ne mogu u ostalim opcinama.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#52348 Re: SDA-All about

Post by JThomas »

prate i oni, i koji jesu i koji nisu iz sarajeva...za ovo drugo, mislim da je suštinski razlog, realno gledano, što je ideja pošla iz sarajeva, a ipak je još u povojima. i ako se uspije ojačati van sarajeva - onda tek nastaje izazov međusobnih odnosa, tj. izbjegavanja svađa i ostajanja na okupu.
orbita12
Posts: 477
Joined: 12/12/2019 19:23

#52349 Re: SDA-All about

Post by orbita12 »

JThomas wrote: 22/10/2020 12:03 prate i oni, i koji jesu i koji nisu iz sarajeva...za ovo drugo, mislim da je suštinski razlog, realno gledano, što je ideja pošla iz sarajeva, a ipak je još u povojima. i ako se uspije ojačati van sarajeva - onda tek nastaje izazov međusobnih odnosa, tj. izbjegavanja svađa i ostajanja na okupu.
sve to stoji, samo mi nije jasno kandidovanje vise kandidata u drugim opcinama, kad tesko mogu i skupa uzeti nacelnicka mjesta od sda, a kamoli kad svako ima svog kandidata.
Ali nadam se da ce padom sarajeva, polako padati i u ostalim gradovima, kantonima, samo niposto ne uzimati sbb u vlast, koji i sluzi samo za uvlacenje sda u vlast
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#52350 Re: SDA-All about

Post by JThomas »

mislim da prosto zasad nemaju kuveta, i da ne bi imali ni zajedno, osim onih nekoliko već sjedećih sdp načelnika. koji će svakako ostati, inercija aktuelnog načelnika je velika bez obzira gdje je formalno.
Post Reply