Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
mayab
Posts: 27161
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#801 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by mayab »

Nedzada wrote: 20/10/2020 23:53 Kako izbjeći plaćanje
Kakav fake, ovaj seronja na videu, nakon sto je prosao lagano trčeći kraj policije, stavlja masku... :-)
isx
Posts: 3594
Joined: 24/05/2014 19:12

#802 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by isx »

Naravno, ko bi u ovo povjerovao.
User avatar
sinuhe
Posts: 11483
Joined: 03/06/2011 11:33

#803 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by sinuhe »

Kazu da se u Spaniji korona siri zbog losih stambenih prilika stanovnistva. Nakon lockdowna ,bukvalne zabrane kretanja, obaveznih maski i pada ekonomije kao da je rat zakljucili ocigledno.
Tako i u Bosni. Kako zima dolazi tako se i grije jedna soba bez provjetravanja i slicno. Nece vam maske pomoci.
Zaraze ga najbliznji a trazi od potpunog stranca da nosi masku.
laik1981
Posts: 13006
Joined: 05/12/2012 13:04

#804 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by laik1981 »

mayab wrote: 21/10/2020 06:51
Nedzada wrote: 20/10/2020 23:53 Kako izbjeći plaćanje
Kakav fake, ovaj seronja na videu, nakon sto je prosao lagano trčeći kraj policije, stavlja masku... :-)
Ovaj snimak jeste isceniran i fake, ali ujedno i pokazatelj rupa u zakonu i nelogicnosti.. Autor je mozda vise zelio pokazati apsurde mjera nego kako izbjeci kaznu.. Fakt je da ako dzogiras ili treniras nisi obavezan nositi masku.. Ako maske znacajno ne ometaju disanje onda ne znam sto ih nisu naredili i ovima sto treniraju, a sa druge strane iz istih naredbi se moze zakljuciti da su oni koji treniraju manje rizicni za prenos virusa.. Apsurdi, nelogicnosti i diskriminacija kao i u svim ostalim mjerama koje su donosili..
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58730
Joined: 03/08/2010 19:04

#805 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by kakavdanakneiskustvu »

mali_balon wrote: 21/10/2020 05:21 Nece vas niko sacuvat osim da cuvate sami sebe, zna se da smo stoka od naroda, nosi masku ako mislis da trebas svugdje, drzi sam distancu makni se ako ne mozes opomeni ako i to ne fercera odmakni se skroz, znamo da nam je drzava mafijaska i boli i ku z nas, znamo da nemamo zdravstva tako da smo prepusteni sami sebi, znaci krenes od sebe ako neko drugi ne nosi masku skloni se izbjegavaj, izbjegavaj mjesta sa vise ljudi, izbjegavaj kafane soping centre itd itd......
:thumbup:
nekome
Posts: 2933
Joined: 17/05/2011 10:41

#806 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by nekome »

Zna li iko te fantomske promjene zakona koje su sad "dozvolile" da se ipak kaznjavaju...?
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#807 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by Lajavikrelac »

banjaluka078 wrote: 20/10/2020 20:30
noviclan wrote: 20/10/2020 20:14
Ovo su kazne a ne kao u teheranu 500 ili 1500 zavisi ciji si simpatizer pred izbore
Nemaju pojma kako će kažnjavati i ko, ovo za skupove, jer niko nema pravo da ti upada u kuću i prebroji koliko ljudi je unutra i je li fešta u pitanju.
Totalna zbunjoza, bilo je neprijatno slušati pres konferenciju.

A na pressu bili samo novinari RTRS,ATV i SRNE :mrgreen: Nijedan drugi medij da ne bi postavio slučajno krivo pitanje.... :oops:

Demokratija na djelu... :evil:
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#808 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by dustaban »

Zna li neko moze li se PROMJENITI LOKACIJA KARANTENE dok jos traje.
Konkretno ako hoces iz kuce da se recimo prebacis na vikendicu, sve po PS, ti sam sjednes u auto, spakujes sta treba PRIJAVIS NOVU LOKACIJU i NASTAVIS karantenu na novom mjestu.
?!
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7425
Joined: 16/01/2007 23:38

#809 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by banjaluka078 »

Lajavikrelac wrote: 21/10/2020 09:15 A na pressu bili samo novinari RTRS,ATV i SRNE :mrgreen: Nijedan drugi medij da ne bi postavio slučajno krivo pitanje.... :oops:

Demokratija na djelu... :evil:
Aha. Ne bi me čudilo da su po stoti put "zaboravili" pozvati ostale.
Prokrvarile mi uši od Škrebića. Višković&Cvijanović profesori dikcije za njega. Šeranić pao s Marsa, morao prekinuti predizbornu turneju zbog ovog.
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#810 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by L u c i f e r »

kakavdanakneiskustvu wrote: 21/10/2020 09:07
mali_balon wrote: 21/10/2020 05:21 Nece vas niko sacuvat osim da cuvate sami sebe, zna se da smo stoka od naroda, nosi masku ako mislis da trebas svugdje, drzi sam distancu makni se ako ne mozes opomeni ako i to ne fercera odmakni se skroz, znamo da nam je drzava mafijaska i boli i ku z nas, znamo da nemamo zdravstva tako da smo prepusteni sami sebi, znaci krenes od sebe ako neko drugi ne nosi masku skloni se izbjegavaj, izbjegavaj mjesta sa vise ljudi, izbjegavaj kafane soping centre itd itd......
:thumbup:
👍
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#811 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by Lajavikrelac »

banjaluka078 wrote: 21/10/2020 09:51 Aha. Ne bi me čudilo da su po stoti put "zaboravili" pozvati ostale.
Prokrvarile mi uši od Škrebića. Višković&Cvijanović profesori dikcije za njega. Šeranić pao s Marsa, morao prekinuti predizbornu turneju zbog ovog.
Škrebić je nepismen, ne zna izgovoriti epidemiološke mjere a ovamo bi da kažnjava i zatvara...Prema ponašanju Šeranića i gestikulaciji vidi se da mu je neprijatno, biće da mu je naređeno šta da priča...Ovo ljudi neće na dobro nikako :-? evo i Vjekoslav Mandić govori da se "narod opustio" i da treba policijski čas...
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7425
Joined: 16/01/2007 23:38

#812 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by banjaluka078 »

Lajavikrelac wrote: 21/10/2020 10:25
Škrebić je nepismen, ne zna izgovoriti epidemiološke mjere a ovamo bi da kažnjava i zatvara...Prema ponašanju Šeranića i gestikulaciji vidi se da mu je neprijatno, biće da mu je naređeno šta da priča...Ovo ljudi neće na dobro nikako :-? evo i Vjekoslav Mandić govori da se "narod opustio" i da treba policijski čas...
Ono je strašno, pa on nije nivo za portira u firmi, jbt.
Totala budalaština. Neka ne diraju ništa, neka pojačaju inspekcije i neka te inspekcije zaista rade svoj posao i kažnjavaju. On zatvara kafanu koja radi duže od dozvoljenog, a ne kažnjava nikog bez maske u njoj. Radi raciju kafane za koju se priča da je"gej", istresa im džepove, opet niko s maskom i niko ne kažnjava za masku. Pa, jbg. Nakrivo nasađeno.
Narod se opusti koliko mu dozvoliš nelupanjem po novčaniku. Kod nas je "promjena svijesti" nepoznata sintagma, ali zato znamo da ne volimo dati lovu za kaznu. Pa neka izvole. Ja ću čuvati sebe kako ja to radim, a sistem neka koristi inspekciju kako treba.
U moju firmu od aprila nijednom nije ušla inspekcija da vidi imamo li pregrade, korito, sredstva za dezinfekciju, koristimo li maske unutra, ništa...pa kud hodaju, osim u My Way i Orhideju?
I smiješno zaista, nema kućne proslave s 12 zvanica, ali ima u lokalu za 50, kao, kući hoće balaviti jedni drugima po ramenima, a u kafani neće.
U kategoriji izuzetih od obaveze nošenja maske vani nema osoba oboljenih od respiratornih smetnji...izuzet je bilder koji sikće pod tegovima u teretani.
Ma smiješno.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58730
Joined: 03/08/2010 19:04

#813 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by kakavdanakneiskustvu »

banjaluka078 wrote: 21/10/2020 10:52
Lajavikrelac wrote: 21/10/2020 10:25
Škrebić je nepismen, ne zna izgovoriti epidemiološke mjere a ovamo bi da kažnjava i zatvara...Prema ponašanju Šeranića i gestikulaciji vidi se da mu je neprijatno, biće da mu je naređeno šta da priča...Ovo ljudi neće na dobro nikako :-? evo i Vjekoslav Mandić govori da se "narod opustio" i da treba policijski čas...
Ono je strašno, pa on nije nivo za portira u firmi, jbt.
Totala budalaština. Neka ne diraju ništa, neka pojačaju inspekcije i neka te inspekcije zaista rade svoj posao i kažnjavaju. On zatvara kafanu koja radi duže od dozvoljenog, a ne kažnjava nikog bez maske u njoj. Radi raciju kafane za koju se priča da je"gej", istresa im džepove, opet niko s maskom i niko ne kažnjava za masku. Pa, jbg. Nakrivo nasađeno.
Narod se opusti koliko mu dozvoliš nelupanjem po novčaniku. Kod nas je "promjena svijesti" nepoznata sintagma, ali zato znamo da ne volimo dati lovu za kaznu. Pa neka izvole. Ja ću čuvati sebe kako ja to radim, a sistem neka koristi inspekciju kako treba.
U moju firmu od aprila nijednom nije ušla inspekcija da vidi imamo li pregrade, korito, sredstva za dezinfekciju, koristimo li maske unutra, ništa...pa kud hodaju, osim u My Way i Orhideju?
I smiješno zaista, nema kućne proslave s 12 zvanica, ali ima u lokalu za 50, kao, kući hoće balaviti jedni drugima po ramenima, a u kafani neće.
U kategoriji izuzetih od obaveze nošenja maske vani nema osoba oboljenih od respiratornih smetnji...izuzet je bilder koji sikće pod tegovima u teretani.
Ma smiješno.
kako je zdravlje danas?
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7425
Joined: 16/01/2007 23:38

#814 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by banjaluka078 »

kakavdanakneiskustvu wrote: 21/10/2020 11:55 kako je zdravlje danas?
Balavo. :D Porodična preporučila da uradim serološki negdje privatno pa da joj javim. Ako hoću PCR preko sistema, neću stići prije utorka, tolika je gužva, znači rezultati možda za 7 dana.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58730
Joined: 03/08/2010 19:04

#815 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by kakavdanakneiskustvu »

znači zeznuto,čuvaj se
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7425
Joined: 16/01/2007 23:38

#816 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by banjaluka078 »

kakavdanakneiskustvu wrote: 21/10/2020 12:31 znači zeznuto,čuvaj se
Sad je valjda ta faza, šlajmasta. Dok mirujem, miruje i temperatura. Sjetila se da sam donijela mosku vodu ljetos, ušmrknem...znači progorila sve potiljka! :D
Bobi
Forum administrator
Posts: 32162
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#817 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by Bobi »

daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#818 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by daddy-kool »

banjaluka078 wrote: 21/10/2020 12:35
kakavdanakneiskustvu wrote: 21/10/2020 12:31 znači zeznuto,čuvaj se
Sad je valjda ta faza, šlajmasta. Dok mirujem, miruje i temperatura. Sjetila se da sam donijela mosku vodu ljetos, ušmrknem...znači progorila sve potiljka! :D
To ispiranje nazofarinksa po meni ima smisla, slično je preporučila i prof. Sajma Dautović u intervjuu kod Senada.
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#819 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by mali_balon »

daddy-kool wrote: 22/10/2020 08:28
banjaluka078 wrote: 21/10/2020 12:35
kakavdanakneiskustvu wrote: 21/10/2020 12:31 znači zeznuto,čuvaj se
Sad je valjda ta faza, šlajmasta. Dok mirujem, miruje i temperatura. Sjetila se da sam donijela mosku vodu ljetos, ušmrknem...znači progorila sve potiljka! :D
To ispiranje nazofarinksa po meni ima smisla, slično je preporučila i prof. Sajma Dautović u intervjuu kod Senada.
Nedze sam i ja na nekom stranjskom portalu procitao izapiranje nosa i grla otopinom morske soli a i sto vise tecnosti piti navodno tako sapires virus iz grla u stomak gdje ga dokrajci zelucna kiselina
A vazda se to sapiralo sjecam se penzica na moru krkljaju morsku vodu pa im ode na stranu pa hama se uduse i pocnu povracat i jos kad ga usmrce pa pocne sline cijedit
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7425
Joined: 16/01/2007 23:38

#822 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by banjaluka078 »

mali_balon wrote: 22/10/2020 09:07
Nedze sam i ja na nekom stranjskom portalu procitao izapiranje nosa i grla otopinom morske soli a i sto vise tecnosti piti navodno tako sapires virus iz grla u stomak gdje ga dokrajci zelucna kiselina
A vazda se to sapiralo sjecam se penzica na moru krkljaju morsku vodu pa im ode na stranu pa hama se uduse i pocnu povracat i jos kad ga usmrce pa pocne sline cijedit
Ja sam taj penzić na moru! Poranim, otplivam i krkljam. :D Udari direktno u potiljak. Uvijek ponesem kući flašu. Godinama mi ta voda nije trebala, jer nisam imala ni gripu, ni virozu, ništa. Evo, sad dobro dođe.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7425
Joined: 16/01/2007 23:38

#823 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by banjaluka078 »

U zdrav mozak!
Radi zaustavljanja trenda loše epidemiološke situacije Štab za vanredne situacije Republike Srpske odlučio je da se od srijede uvede mjera obavzenog nošenja zaštitnih maski i na otvorenom.

Međutim, brojni građani su bili u nedoumici da li su maske potrebne i kada smo sami vani ili boravimo u prirodi.

“Maske na otvorenom za sada se nose samo ukoliko se okuplja grupa ljudi a da se pri tome ne može obezbijediti fizička distanca. Ako neko šeta sa svojom porodicom ili ljudima iz najbližeg okruženja sa kojima i inače provodi vrijeme ili ako neko boravi u prirodi maska nije potrebna”, objasnila je Nevena Todorović, direktor Doma zdravlja Banjaluka.


Podsjećamo, nošenje zaštitne maske na otvorenom nije obavezno za decu mlađu od sedam godina, za lica sa posebnim potrebama koja ne mogu sama da skinu masku i za vrijeme sportskih aktivnosti.
Nedzada
Posts: 519
Joined: 14/09/2020 10:09

#824 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by Nedzada »

banjaluka078 wrote: 22/10/2020 15:59 U zdrav mozak!
Radi zaustavljanja trenda loše epidemiološke situacije Štab za vanredne situacije Republike Srpske odlučio je da se od srijede uvede mjera obavzenog nošenja zaštitnih maski i na otvorenom.

Međutim, brojni građani su bili u nedoumici da li su maske potrebne i kada smo sami vani ili boravimo u prirodi.

“Maske na otvorenom za sada se nose samo ukoliko se okuplja grupa ljudi a da se pri tome ne može obezbijediti fizička distanca. Ako neko šeta sa svojom porodicom ili ljudima iz najbližeg okruženja sa kojima i inače provodi vrijeme ili ako neko boravi u prirodi maska nije potrebna”, objasnila je Nevena Todorović, direktor Doma zdravlja Banjaluka.


Podsjećamo, nošenje zaštitne maske na otvorenom nije obavezno za decu mlađu od sedam godina, za lica sa posebnim potrebama koja ne mogu sama da skinu masku i za vrijeme sportskih aktivnosti.
Ma samo u patikama izlaziš i znojnicu na ruku.
"Sportska aktivnost"
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7425
Joined: 16/01/2007 23:38

#825 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by banjaluka078 »

Nedzada wrote: 22/10/2020 16:50
Ma samo u patikama izlaziš i znojnicu na ruku.
"Sportska aktivnost"
Ovdje rekreativci nisu bili izuzeti.
Locked