Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
sime_cipol
Posts: 16334
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#751 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by sime_cipol »

Operacija u Turskoj.
Otvorena mreža trazila 30k.
Pomozi.ba trazila 17k.
Ista klinika, ista operacija, isti pacijent.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#752 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by JThomas »

:mrgreen: samo različit procenat.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17263
Joined: 31/03/2019 14:56

#753 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by vjeshalica »

Sudeći po komentarima na FB većina ga malene oplakuje, s toga ne vidi da je lik krao. Znao se prodati ko pošten, zamazati oči, a narod vazda glupav
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#754 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Ajatolah_ »

A zar zaista ne postoji mogućnost da naš ZZO snosi troškove liječenja u inostranstvu kada ga nije moguće obaviti u BiH? Vjerovatno glupo pitanje jer sumnjam da se sve akcije skupljanja novca vode iz obijesti, ali koliko znam, mogućnost bi trebalo da postoji...
User avatar
Reisova
Posts: 1008
Joined: 15/08/2011 16:28

#755 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Reisova »

vjeshalica wrote: 20/10/2020 18:37 Sudeći po komentarima na FB većina ga malene oplakuje, s toga ne vidi da je lik krao. Znao se prodati ko pošten, zamazati oči, a narod vazda glupav
Drug ja ga ne branim ali recimo trebao je to pravno
riješiti realno sto ce djaba raditi. Recimo neki % isti za sve. Ali realno mi zaboravljamo da se nemamo kome obratiti za pomoć. Zavod je mnoge odbio za liječenje to je pravi problem a milione uplacujemo.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#756 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by moonca »

_ wrote: 20/10/2020 18:45 A zar zaista ne postoji mogućnost da naš ZZO snosi troškove liječenja u inostranstvu kada ga nije moguće obaviti u BiH? Vjerovatno glupo pitanje jer sumnjam da se sve akcije skupljanja novca vode iz obijesti, ali koliko znam, mogućnost bi trebalo da postoji...
U vrijeme YU je moglo, kao i besplatno skolovaje u Austriji- ali - to je bila javna tajna. trebale su veze... :-)
Zar se Tihic. nije lijecio negdje u EU?
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#757 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by banjaluka078 »

moonca wrote: 20/10/2020 18:52 U vrijeme YU je moglo, kao i besplatno skolovaje u Austriji- ali - to je bila javna tajna. trebale su veze... :-)
Zar se Tihic. nije lijecio negdje u EU?
U to vrijeme je moja rodica dobila liječenje od leukemije u Francuskoj bez bilo kakve veze, nismo bili u partiji i nismo imali nikakva bitna poznanstva. Sve papire je odradila bolnica. Imala je pratnju jednog roditelja.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#758 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by JThomas »

postoji, ali su složene i spore procedure i ograničeni iznosi koji se namiruju. mislim čak da su skroz ukinuli otkad je epidemija pod obrazloženjem da nema para. faktički, oni ti moraju izdati nalaze da je to neophodno i da ne može ovdje. naravno, oni to sporo i nerado rade jer onda moraju dati "žive" pare negdje vani.
DonieBrasco
Posts: 15529
Joined: 31/08/2016 16:09

#759 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by DonieBrasco »

Koliko mi samo imamo "Batka" u ovoj drzavi i koliko bogastvo ti ljudi imaju i opet im malo.
stereoL
Posts: 6
Joined: 09/10/2020 11:08

#760 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by stereoL »

DonieBrasco wrote: 20/10/2020 19:21 Koliko mi samo imamo "Batka" u ovoj drzavi i koliko bogastvo ti ljudi imaju i opet im malo.
..tuzna sudbina i prica clana porodice koji su vjerovali u batkovu humanost.boze dragi, koliko li je samo ovakvih prica?

https://www.facebook.com/almina.kustura
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#761 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by 90minut »

Još ona nije niti prijavila baš ono koliko je slicnih prica.
DonieBrasco
Posts: 15529
Joined: 31/08/2016 16:09

#762 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by DonieBrasco »

Ko je Almina Kustura, nisam upoznat o cemu se radi kada je ona u pitanju.
stereoL
Posts: 6
Joined: 09/10/2020 11:08

#763 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by stereoL »

DonieBrasco wrote: 20/10/2020 20:07 Ko je Almina Kustura, nisam upoznat o cemu se radi kada je ona u pitanju.
mozes isto klik na postavljeni link
Ne mogu, a da se ne oglasim i ja povodom ovog članka.
Moja porodica je također jedna od žrtava njegovih malverzacija. U moru svega što nas je snašlo pored babine bolesti, vrtoglavih 200.000 KM koje su potrebne za njegovo liječenje, pritom i korone koja nam je usporila i onemogućila sve vrste aktivnosti za prikupljanje novca, mi smo čekali i čekali da nam jave koliko se novca skupilo na osnovu humanitarnog broja, te tako mislili da ćemo obezbijediti babi terapiju. Čitavih deset mjeseci smo zvali i pitali kad možemo organizovati sastanak, kad možemo saznati koliko ima novca od poziva, čak smo par puta babo i ja išli do njihove kancelarije. Uvijek bi nam rekli da moramo čekati da se oni nama jave, da dotični gospodin trenutno nije tu. Čovjek nije tu deset mjeseci. Do momenta kad se nije javila jedna radnica iz Otvorene mreže na telefon mom babi i rekla mu: gospodine ja ne znam kako da vam kažem i šta više da vam kažem, ali novca nema.
Novca nema, a toliko ljudi je zvalo na taj broj, toliko ljudi je izdvojilo određenu sumu da nam pomogne, i od toga mi nismo dobili ni feninga.
Sreća u nesreći je da smo moja porodica i ja okruženi divnim ljudima, pa smo nekako ovo sve izgurali. A ne mogu ni zamisliti kako je porodicama koje imaju oboljelog člana, i koje su se uzdale u skupljanje novca preko ove organizacije.
Nisam imala snage niti vremena da se gonimo s njima po sudu, jer mi je prioritet naravno bio da na svaki mogući način pokušam omogućiti babi liječenje. Ali evo vidim neko se digao protiv njih, i neka je, drago mi je. Ko god da je, ima našu punu podršku.
Žalosno je kako neko profitira na tuđoj nesreći i bolesti.
Dabogda niko ne doživio šta smo mi i ostale porodice zbog ovog čovjeka i njegovih uposlenika.
Ostajete mi zdravo i daleko od ovakvih.
Almina.
detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#764 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by detroit-mercy »

vjeshalica wrote: 20/10/2020 18:37 Sudeći po komentarima na FB većina ga malene oplakuje, s toga ne vidi da je lik krao. Znao se prodati ko pošten, zamazati oči, a narod vazda glupav
Narod je ovca, treba ga sisat :skoljka:
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#765 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by pinkman »

DonieBrasco wrote: 20/10/2020 20:07 Ko je Almina Kustura, nisam upoznat o cemu se radi kada je ona u pitanju.
Pa pise ti lijepo. Nas narod bas ne voli da cita. Ali evo da ti odgovorim. To je djevojka ciji otac se lijeci od teske bolesti i cija porodica je organizovala humanitarnu akciju preko Batka. Medjutim, tvrdi da njena porodica prikupljeni novac nikad nije vidjela.
DonieBrasco
Posts: 15529
Joined: 31/08/2016 16:09

#766 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by DonieBrasco »

Bice ovoga jos kao da gledam da ce se mnogo prevarenih javiti.

Ali opet se sjetim kakvo je tuzilastvo i sudstvo BiH ... :(
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#767 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by 90minut »

pinkman wrote: 20/10/2020 20:17
DonieBrasco wrote: 20/10/2020 20:07 Ko je Almina Kustura, nisam upoznat o cemu se radi kada je ona u pitanju.
Pa pise ti lijepo. Nas narod bas ne voli da cita. Ali evo da ti odgovorim. To je djevojka ciji otac se lijeci od teske bolesti i cija porodica je organizovala humanitarnu akciju preko Batka. Medjutim, tvrdi da njena porodica prikupljeni novac nikad nije vidjela.
Da pozivi na broj bio je kod katedrale led ekran vidio sam i ja, javljaju se i u komentarima što znaju da je bilo dosta.

10 mjeseci zavlacenja i na kraju ništa, baš slicno kao što Salik prica.

Nije ni cudo da su ga uhapsili.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#768 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by moonca »

. ne zna se suma novca... 'odredena suma' - ne govori dovoljno..
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#769 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by 90minut »

moonca wrote: 20/10/2020 20:53 . ne zna se suma novca... 'odredena suma' - ne govori dovoljno..
Šta bi ovo trebalo znaciti?
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#770 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by ruud »

User avatar
N.N.
Posts: 3029
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#771 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by N.N. »

U ovoj drzavi klepaju svi, ali sto to rade ovi iz raznoraznih organizacija i udruzenja, e to je neki veci level. Tu nema ni Boga, vjere ni nacije. Lopata i uzimaj.

P.s. ovom glavonji ne gine robija, visegodisnja.
palermo
Posts: 22371
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#772 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by palermo »

Reisova wrote: 20/10/2020 18:47
vjeshalica wrote: 20/10/2020 18:37 Sudeći po komentarima na FB većina ga malene oplakuje, s toga ne vidi da je lik krao. Znao se prodati ko pošten, zamazati oči, a narod vazda glupav
Drug ja ga ne branim ali recimo trebao je to pravno
riješiti realno sto ce djaba raditi. Recimo neki % isti za sve. Ali realno mi zaboravljamo da se nemamo kome obratiti za pomoć. Zavod je mnoge odbio za liječenje to je pravi problem a milione uplacujemo.
Pa imaš kome. Batku i njegovoj organizaciji. I drugim organizacijama. I to je sasvim legitiman (u većini zemalja prisutan i čest oblik) i legalan oblik pomoći ljudima. Al , Batko je krao od ljudi kojima je trebao pomagati i tu sva priča počinje i završava.

A očekivati od države da šalje u inostranstvo na liječenje je uzaludan posao. Niti ona to može, a vrlo je upitno i da li je to uopšte pravedno. Izdvojiti za jednu osobu veliki novac u situaciji kada recimo imaš oboljele od multiple čije mjesečne terapije koštaju i po par hiljada KM a samo dio njih dobija sredstva od zavoda, ili imaš mlade dijabetičare na insulinu koji svaki mjesec moraju trošiti po 150 KM na trakice i moglo bi se još stotinu primjera naći,ja bih se upitao da li je to pravedno.

Zato organizacije kao Batkova imaju smisla.....ali ako ne kradu
DonieBrasco
Posts: 15529
Joined: 31/08/2016 16:09

#773 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by DonieBrasco »

J'ebat ga ako je na takav nacin sebi stavljao u đep, a samo je bolesno dijete izgubio - a ovamo drugima kojima su također bolesni zakidao.

Ali nece ne birinte, uz ovakvo sudstvo i tuziteljstvo kod nas taj sto je bolestan i sto mu treba pomoc ce jos vise da naj'ebe.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#774 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Corto Maltese »

Kombinacija reketiranja i piramidalne šeme, uz molitve bogu da pacijent umre prije no dođe na red za operaciju, jer u tom slučaju sve pare ostaju Otvorenoj Mreži.
Jer, neće se onoliko imanje na Butilama i vozni park sami kupiti.
Nije dobro što će ovaj slučaj baciti ljagu i sumnju na mnoge stvarne humanitarce, kao što je ekipa pomozi.ba
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#775 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by muhafuca »

Kolika je vjerovatnoca da mu je sve ovo nastimano

da ne bi pricao protiv aktuelnih vlasti u ovih par zadnjih sedmica do izbora (?)

Nesto meni suveli ovo da ako on skuplja pare vec par godina i nikad prije nije nikakvih problema bilo

da ga uhapse bas sad pred izbore (?)

Jel mu trebala poceti ponovo ici emisija nakon ljetne pauze - nisam u toku.

Shuveli je meni ovo - ne kazem da nije, al mi cudan timing hapsenja.

I prije se skupljalo akcije se odradjivale i niko se nije javljao da se zali.
Post Reply