Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
zemomak
Posts: 1686
Joined: 30/08/2008 14:47

#31201 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zemomak »

Haris.ba wrote: 18/10/2020 21:15 Uvesti jednostavno pravilo. Ko se razboli nepostujuci mjere, sam placa troskove lijecenja.
pa svakako sam sve placas razbolio se ne razbolio, jadan ne bio, 95% ovih sto ima koronu leze kod kuce i sve sami kupuju...kakve mjere, glavna mjera nosanje maske...
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#31202 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Nivelacija »

Danas pola Praga poruseno u protestima protiv mjera.

Naravno naredba je da ne smije zavrsiti nista u medijima.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#31203 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

Nivelacija wrote: 18/10/2020 21:42 Danas pola Praga poruseno u protestima protiv mjera.

Naravno naredba je da ne smije zavrsiti nista u medijima.
Da neko u 21 vijeku mobilnih telefona s kamerom, 4g interneta i drustvenih mreza moze ovako nesto izjaviti :lol: :lol: jos grad pod zastitom UNESCOa :lol: :lol: :lol:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58735
Joined: 03/08/2010 19:04

#31205 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by kakavdanakneiskustvu »

pola glavnog grada jedne evriopske drzave poruseno u neredima i nigdje ni jedne vijesti o tome,ni jedne???
armin071
Posts: 5290
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#31206 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by armin071 »

Nivelacija wrote: 18/10/2020 21:42 Danas pola Praga poruseno u protestima protiv mjera.

Naravno naredba je da ne smije zavrsiti nista u medijima.
Bilo je doduše u ovim stranim ali ono par sekundi i onda kao hrabra policija sa vodenim topovima i suzavcem rastjerala je “pomahnitale teoretičare zavjere”. Interesantno je kako sve zemlje u okruženju imaju stalno proteste protiv ovih represija jedino “mudati” balkanci prkose Đanijem :run:
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#31207 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

zemomak wrote: 18/10/2020 21:49
Hvala sto si potvrdio moje pisanje da je ovako nesto moralo zavrsiti online.
Sad nastavite braniti huligane koji ruse grad star 1.000 godina koji je na UNESCOVOJ listi svetske bastine.

Da ne nose maske vjerovala bi da su navijacki neredi.
Last edited by Mogy87 on 18/10/2020 21:58, edited 1 time in total.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#31208 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

armin071 wrote: 18/10/2020 21:51
Nivelacija wrote: 18/10/2020 21:42 Danas pola Praga poruseno u protestima protiv mjera.

Naravno naredba je da ne smije zavrsiti nista u medijima.
Bilo je doduše u ovim stranim ali ono par sekundi i onda kao hrabra policija sa vodenim topovima i suzavcem rastjerala je “pomahnitale teoretičare zavjere”. Interesantno je kako sve zemlje u okruženju imaju stalno proteste protiv ovih represija jedino “mudati” balkanci prkose Đanijem :run:
Nisu ovo pomahnitali teoreticari zavjere ovo je bjelosvjetska bagra koja rusi grad star 1.000 godina. Biser goticke arhitekture.
Fuj bagre.
User avatar
zemomak
Posts: 1686
Joined: 30/08/2008 14:47

#31209 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zemomak »

Mogy87 wrote: 18/10/2020 21:54
zemomak wrote: 18/10/2020 21:49
Hvala sto si potvrdio mohe pisanje da je ovako nesto moralo zavrsiti online.
Sad nastavite braniti huligane koji ruse grad star 1.000 godina koji je na UNESCOVOJ listi svetske bastine.

Da ne nose maske vjerovala bi da su navijacki neredi.
ne vidjeh rusenje grada, uglavnom maranje policija vs protestanti...
Trappist
Posts: 4294
Joined: 12/09/2020 08:52

#31210 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

zemomak wrote: 18/10/2020 21:58
Mogy87 wrote: 18/10/2020 21:54
zemomak wrote: 18/10/2020 21:49
Hvala sto si potvrdio mohe pisanje da je ovako nesto moralo zavrsiti online.
Sad nastavite braniti huligane koji ruse grad star 1.000 godina koji je na UNESCOVOJ listi svetske bastine.

Da ne nose maske vjerovala bi da su navijacki neredi.
ne vidjeh rusenje grada, uglavnom maranje policija vs protestanti...
Ma sad ce ona tebe uvjeravati jedno 2 dana ne brini...Kad ona upne u nesto, ubjedjivala bi te da je nebo zuto danima ako joj to odgovara u tom trenutku.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#31211 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Nivelacija »

Mogy87 wrote: 18/10/2020 21:46
Nivelacija wrote: 18/10/2020 21:42 Danas pola Praga poruseno u protestima protiv mjera.

Naravno naredba je da ne smije zavrsiti nista u medijima.
Da neko u 21 vijeku mobilnih telefona s kamerom, 4g interneta i drustvenih mreza moze ovako nesto izjaviti :lol: :lol: jos grad pod zastitom UNESCOa :lol: :lol: :lol:
:shock: :shock: :shock:
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#31212 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

Nivelacija wrote: 18/10/2020 22:07
Mogy87 wrote: 18/10/2020 21:46
Nivelacija wrote: 18/10/2020 21:42 Danas pola Praga poruseno u protestima protiv mjera.

Naravno naredba je da ne smije zavrsiti nista u medijima.
Da neko u 21 vijeku mobilnih telefona s kamerom, 4g interneta i drustvenih mreza moze ovako nesto izjaviti :lol: :lol: jos grad pod zastitom UNESCOa :lol: :lol: :lol:
:shock: :shock: :shock:
Pa vidis da je "procurilo". Momak iznad postavio snimak.

A sad se nastavi diviti huliganima. Bukvalno.svi isto obuceni, s maskama, dosli da se biju s policijom. I neko ovo brani i podrzava :roll:
Trappist
Posts: 4294
Joined: 12/09/2020 08:52

#31213 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

Je li to sad ne valja sto su imali maske :lol: :lol: :lol: :lol:
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#31214 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Nivelacija »

Veoma je zanimljivo kako veliki neredi u velikim centrima koji traju po cijeli dan imaju blokadu u svim medijima dok se o koroni forsira i najnebitnija prica, tipa skraćeno radno vrijeme pabova u Pragu sa 23 na 22 sata.
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#31215 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

Trappist wrote: 18/10/2020 21:59
zemomak wrote: 18/10/2020 21:58
Mogy87 wrote: 18/10/2020 21:54

Hvala sto si potvrdio mohe pisanje da je ovako nesto moralo zavrsiti online.
Sad nastavite braniti huligane koji ruse grad star 1.000 godina koji je na UNESCOVOJ listi svetske bastine.

Da ne nose maske vjerovala bi da su navijacki neredi.
ne vidjeh rusenje grada, uglavnom maranje policija vs protestanti...
Ma sad ce ona tebe uvjeravati jedno 2 dana ne brini...Kad ona upne u nesto, ubjedjivala bi te da je nebo zuto danima ako joj to odgovara u tom trenutku.
Glavni argument trenutno - snebivanje :D
splinter
Posts: 7443
Joined: 08/10/2011 12:28

#31216 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by splinter »

250 ultradesničara u gradu od skoro milion i po stanovnika su sve samo ne masovni protesti.
Hools grupe Sparte, Slavije, ojačane manjim grupama iz Brna i Ostrave nisu bile u stanju držati crtu jedva 50-tak kornjača a još su i u treningu kobajagi.
Evo najavlju proteste u Warsavi za 24.10. vidim po navijačkim forumima.
Nisam za lockdown definitivno ali ako nam ovakvi uspostavljaju demokratiju, neće na dobro nikako.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#31217 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

biglebovski wrote: 18/10/2020 22:22
Trappist wrote: 18/10/2020 21:59
zemomak wrote: 18/10/2020 21:58

ne vidjeh rusenje grada, uglavnom maranje policija vs protestanti...
Ma sad ce ona tebe uvjeravati jedno 2 dana ne brini...Kad ona upne u nesto, ubjedjivala bi te da je nebo zuto danima ako joj to odgovara u tom trenutku.
Glavni argument trenutno - snebivanje :D
@Trappist @zemomak

Covjek napisao citiram:

Danas pola Praga poruseno u protestima protiv mjera.
BadBoy
Posts: 8087
Joined: 01/11/2005 21:55

#31218 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

biglebovski wrote: 18/10/2020 19:50 BadBoy, ja ne pričam o maskama nego o strahu od "misterioznog" virusa. Onih 500 ljudi sa nastupa folkera se očigledno ne boji i ko sam ja, ti, peti-deseti, klix, mup, sup, da im sudimo ili ih kažnjavamo zbog toga. Mladi su izlazili i izlaziti će i dalje, teško da postoji represija koja može mlade odvratiti od izlazaka, druženja i svega što to nosi. Veća mu je šansa da će pijan u povratku glavu u autu izgubiti nego da će najebat od kovida. Mjere su totalno neproporcionalne strahu koji ljudi doživljavaju kad pomisle na kovid, bez obzira na više nego redovno podsjećanje o tome kakav kovid može biti, i ja na to gledam kao na psihološki fenomen. Ne znam da li je u klubu bilo starijih od 70 ali vjerujem da njima, starijima, ugroženima, država, tj. epidemiolozi, doktori, štabovi, trebaju objasniti kako da se ponašaju, gdje da idu, kada, kako, zbog čega. Meni je sve jasno nakon konstantnog sedmomjesečnog presinga straha i pravila ponašanja.
Čovjek je doslovno napisao da je masku zove brnjicom jer smatra da je to sredstvo kontrole širokih narodnih masa. Jeste li ljudi normalni? Znate li da upravo pišemo putem sistema na uređajima koji su 100 puta više dizajnirani da nas kontrolišu?

Al ne komad platna preko usta je masovna kontrola....

Drugo, kako je nošenje jebene maske i ne odlazak jedanput na jebenog Đanija (koji svake godine više desetina puta gostuje po raznoraznim rupama u državi) neproporcionalno? Molim da mi se objasni.
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#31219 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

BadBoy wrote: 18/10/2020 22:35
biglebovski wrote: 18/10/2020 19:50 BadBoy, ja ne pričam o maskama nego o strahu od "misterioznog" virusa. Onih 500 ljudi sa nastupa folkera se očigledno ne boji i ko sam ja, ti, peti-deseti, klix, mup, sup, da im sudimo ili ih kažnjavamo zbog toga. Mladi su izlazili i izlaziti će i dalje, teško da postoji represija koja može mlade odvratiti od izlazaka, druženja i svega što to nosi. Veća mu je šansa da će pijan u povratku glavu u autu izgubiti nego da će najebat od kovida. Mjere su totalno neproporcionalne strahu koji ljudi doživljavaju kad pomisle na kovid, bez obzira na više nego redovno podsjećanje o tome kakav kovid može biti, i ja na to gledam kao na psihološki fenomen. Ne znam da li je u klubu bilo starijih od 70 ali vjerujem da njima, starijima, ugroženima, država, tj. epidemiolozi, doktori, štabovi, trebaju objasniti kako da se ponašaju, gdje da idu, kada, kako, zbog čega. Meni je sve jasno nakon konstantnog sedmomjesečnog presinga straha i pravila ponašanja.
Čovjek je doslovno napisao da je masku zove brnjicom jer smatra da je to sredstvo kontrole širokih narodnih masa. Jeste li ljudi normalni? Znate li da upravo pišemo putem sistema na uređajima koji su 100 puta više dizajnirani da nas kontrolišu?

Al ne komad platna preko usta je masovna kontrola....

Drugo, kako je nošenje jebene maske i ne odlazak jedanput na jebenog Đanija (koji svake godine više desetina puta gostuje po raznoraznim rupama u državi) neproporcionalno? Molim da mi se objasni.
Izvini BadBoy, nisam izgleda tebe trebao kvotat. Ja ne prićam o maskama. Ovo ludilo traje već sedam mjeseci.
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#31220 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

Mogy87 wrote: 18/10/2020 20:53
biglebovski wrote: 18/10/2020 19:50 BadBoy, ja ne pričam o maskama nego o strahu od "misterioznog" virusa. Onih 500 ljudi sa nastupa folkera se očigledno ne boji i ko sam ja, ti, peti-deseti, klix, mup, sup, da im sudimo ili ih kažnjavamo zbog toga. Mladi su izlazili i izlaziti će i dalje, teško da postoji represija koja može mlade odvratiti od izlazaka, druženja i svega što to nosi. Veća mu je šansa da će pijan u povratku glavu u autu izgubiti nego da će najebat od kovida. Mjere su totalno neproporcionalne strahu koji ljudi doživljavaju kad pomisle na kovid, bez obzira na više nego redovno podsjećanje o tome kakav kovid može biti, i ja na to gledam kao na psihološki fenomen. Ne znam da li je u klubu bilo starijih od 70 ali vjerujem da njima, starijima, ugroženima, država, tj. epidemiolozi, doktori, štabovi, trebaju objasniti kako da se ponašaju, gdje da idu, kada, kako, zbog čega. Meni je sve jasno nakon konstantnog sedmomjesečnog presinga straha i pravila ponašanja.
Jer ce ti mladi nakon "kulturnog uzdizanja" uz Djanija u balon, a ne kuci i na posao.
Neće, vjerovatno će negdje nešto pojest i gledati ako gdje još šta ima, i još svašta nešto što mladi i oni koji se tako osjećaju rade kad izađu. Vjerujem da si preskoćila iz ko zna kojih razloga takve epizode, pa ti je potreba za druženjem i socijalizacijom nešto strano i nepoznato.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#31221 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

biglebovski wrote: 18/10/2020 22:42
Mogy87 wrote: 18/10/2020 20:53
biglebovski wrote: 18/10/2020 19:50 BadBoy, ja ne pričam o maskama nego o strahu od "misterioznog" virusa. Onih 500 ljudi sa nastupa folkera se očigledno ne boji i ko sam ja, ti, peti-deseti, klix, mup, sup, da im sudimo ili ih kažnjavamo zbog toga. Mladi su izlazili i izlaziti će i dalje, teško da postoji represija koja može mlade odvratiti od izlazaka, druženja i svega što to nosi. Veća mu je šansa da će pijan u povratku glavu u autu izgubiti nego da će najebat od kovida. Mjere su totalno neproporcionalne strahu koji ljudi doživljavaju kad pomisle na kovid, bez obzira na više nego redovno podsjećanje o tome kakav kovid može biti, i ja na to gledam kao na psihološki fenomen. Ne znam da li je u klubu bilo starijih od 70 ali vjerujem da njima, starijima, ugroženima, država, tj. epidemiolozi, doktori, štabovi, trebaju objasniti kako da se ponašaju, gdje da idu, kada, kako, zbog čega. Meni je sve jasno nakon konstantnog sedmomjesečnog presinga straha i pravila ponašanja.
Jer ce ti mladi nakon "kulturnog uzdizanja" uz Djanija u balon, a ne kuci i na posao.
Neće, vjerovatno će negdje nešto pojest i gledati ako gdje još šta ima, i još svašta nešto što mladi i oni koji se tako osjećaju rade kad izađu. Vjerujem da si preskoćila iz ko zna kojih razloga takve epizode, pa ti je potreba za druženjem i socijalizacijom nešto strano i nepoznato.
Nisam, vjeruj mi. I pise se sa č.
Ali takodjer nisam preskocila ni prelijepe trenutke sa najstarijim clanovima svoje porodice. I bilo bi mi uzasno kad bi nekome oduzela priliku da bude uz svoje voljene sto je moguce duze radi kafane.
Ta lekcija iz ljudskosti i empatije da ne stavljas sebe i svoje sebicne potrebe na prvo mjesto je nesto sto si ti ocigledno preskocio.
User avatar
escobar__
Posts: 8880
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#31222 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by escobar__ »

U dva navrata sam u prethodnih 20tak dana testiran na COVID-19 u jednoj privatnoj poliklinici u Tuzli. Oba puta sam čekao u redovima i oba puta je u trenutku dok sam čekao testiranje u redu bilo preko 30 ljudi. Nakon oba puta (sutradan) su Tuzlarije (lokalni portal) objavile kako su privatne poliklinike zbirno uradile između 5 i 10 testiranja.

Zašto bih nakon toga trebao vjerovati u bilo kakvu statistiku?
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#31223 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

escobar__ wrote: 18/10/2020 23:15 U dva navrata sam u prethodnih 20tak dana testiran na COVID-19 u jednoj privatnoj poliklinici u Tuzli. Oba puta sam čekao u redovima i oba puta je u trenutku dok sam čekao testiranje u redu bilo preko 30 ljudi. Nakon oba puta (sutradan) su Tuzlarije (lokalni portal) objavile kako su privatne poliklinike zbirno uradile između 5 i 10 testiranja.

Zašto bih nakon toga trebao vjerovati u bilo kakvu statistiku?
Cekaj kod vas se i privatni testovi ubrajaju u statistiku ili je to samo neki "lokalni" podatak?
Sto se tice same statistike svakako je nevazna jer je ogranicena brojem testova koje mozemo uraditi.
Bitan je broj hospitaliziranih i, nazalost, preminulih.
Dok kapaciteti nisu blizu popunjenih situacija je recimo pod kontrolom.
User avatar
escobar__
Posts: 8880
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#31224 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by escobar__ »

Mogy87 wrote: 18/10/2020 23:19
escobar__ wrote: 18/10/2020 23:15 U dva navrata sam u prethodnih 20tak dana testiran na COVID-19 u jednoj privatnoj poliklinici u Tuzli. Oba puta sam čekao u redovima i oba puta je u trenutku dok sam čekao testiranje u redu bilo preko 30 ljudi. Nakon oba puta (sutradan) su Tuzlarije (lokalni portal) objavile kako su privatne poliklinike zbirno uradile između 5 i 10 testiranja.

Zašto bih nakon toga trebao vjerovati u bilo kakvu statistiku?
Cekaj kod vas se i privatni testovi ubrajaju u statistiku ili je to samo neki "lokalni" podatak?
Sto se tice same statistike svakako je nevazna jer je ogranicena brojem testova koje mozemo uraditi.
Bitan je broj hospitaliziranih i, nazalost, preminulih.
Dok kapaciteti nisu blizu popunjenih situacija je recimo pod kontrolom.
Pa ovaj lokalni portal objavljuje i za privatne ustanove ali - očigledno - neko laže. Svojim očima sam svjedočio redovima ispred poliklinike za testiranje, a ovi sutradan objave kako je urađeno tek između 5 i 10 testova.

A i ako ne ulaze testiranja s privatnih poliklinika onda je još besmislenije svo ovo brojanje i izdrkavanje po zdravom razumu građana.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#31225 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

escobar__ wrote: 18/10/2020 23:21
Mogy87 wrote: 18/10/2020 23:19
escobar__ wrote: 18/10/2020 23:15 U dva navrata sam u prethodnih 20tak dana testiran na COVID-19 u jednoj privatnoj poliklinici u Tuzli. Oba puta sam čekao u redovima i oba puta je u trenutku dok sam čekao testiranje u redu bilo preko 30 ljudi. Nakon oba puta (sutradan) su Tuzlarije (lokalni portal) objavile kako su privatne poliklinike zbirno uradile između 5 i 10 testiranja.

Zašto bih nakon toga trebao vjerovati u bilo kakvu statistiku?
Cekaj kod vas se i privatni testovi ubrajaju u statistiku ili je to samo neki "lokalni" podatak?
Sto se tice same statistike svakako je nevazna jer je ogranicena brojem testova koje mozemo uraditi.
Bitan je broj hospitaliziranih i, nazalost, preminulih.
Dok kapaciteti nisu blizu popunjenih situacija je recimo pod kontrolom.
Pa ovaj lokalni portal objavljuje i za privatne ustanove ali - očigledno - neko laže. Svojim očima sam svjedočio redovima ispred poliklinike za testiranje, a ovi sutradan objave kako je urađeno tek između 5 i 10 testova.

A i ako ne ulaze testiranja s privatnih poliklinika onda je još besmislenije svo ovo brojanje i izdrkavanje po zdravom razumu građana.
Koliko ja znam, u Sarajevu ne ulaze. Neka me neko ispravi ako nisam u pravu.
Locked