Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#31126 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by skafiskafsnjak »

Casual's wrote: 18/10/2020 13:00
skafiskafsnjak wrote: 18/10/2020 12:58
Pa naredba je naredba, zakon je zakon.
Pa hebem ga , koliko ima zakona koji su nelogicni... Ali ih postujemo godinama...

Sta bi se desilo.da svak.radi ono za sta misli da je ispravno...
Zbog istih su mnoge ovce tri mjeseca svoje dijete držali u kući, jer eto, zakon. Pa će ovce pamučne maske nabiti na Bjelašnici.
Nisam nigdje rekao da se slazem sa mjerama. Glupost je da masku svugdje nositi moras... Ili djecu da zakljucas kuci.
Maske vani, ali tamo gdje ne mozes distancu drzati..
Ferhadija carsija,mozda....

Neke su glupe mjere, a neke.nisu. Zabrana svadbi , svirki, koncerata, predizbornih skupova mi je na.mjestu. I na takve se moj post odnosio...
Po mom misljenju, nije normalan ko misli da su uredu te stvari u trenutnoj situaciji...
User avatar
Casual's
Posts: 5749
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#31127 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Casual's »

Sada shvataš da nema smisla nekome jebavati mater ako krši iste mjere? Ne vidim kako će neka djevojka koja sluša tog Đanija ugroziti tebe i mene? Može ugroziti samo onog ko se nalazi na tom mjestu gdje se ne poštuju mjere, ali u toj situaciji i taj drugi ne poštuje iste.
Naslovnica
Posts: 27929
Joined: 20/03/2013 15:38

#31128 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

skafiskafsnjak wrote: 18/10/2020 13:01
Naslovnica wrote: 18/10/2020 12:59
skafiskafsnjak wrote: 18/10/2020 12:56

A zasto je to bitno?
Osobe koje je neko odredio da to rade.. da li su sposobne, to nije tema. Ako je ogranicenje na putu ,a moze se ici 150... I ima radar. Hoces voziti preko 60 ? Hoces hoces...
Bitno je, kako nije bitno?!
Čuj da li su sposobne ili ne to nije tema?! 🤣🤣🤣
Znači, mogu biti i nekakvi majmuni tamo, naredba je naredba?
Ne miješaj kruške i jabuke, poređenje ti nije adekvatno.
Pa ako cemo tako, onda se vratiti 20 godina unazad pa da vidimo ko je sposoban, a ko podoban itd.
Zato kazem nije za poredjenje. Sami smo birali.... Krizni stab oslikava vrh drzave i stranke SDA.
Ne možemo se vraćati u prošlost.
Ja nisam ovo birao.
I još uvijek nisam sreo nekoga ko je rekao da je birao OVO.
Još uvijek nisam upoznao nekoga da je rekao da je glasao za SDA.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58756
Joined: 03/08/2010 19:04

#31129 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by kakavdanakneiskustvu »

skafiskafsnjak wrote: 18/10/2020 12:55
He1972 wrote: 18/10/2020 12:51
skafiskafsnjak wrote: 18/10/2020 12:47

Pogan ti je jezik...al bas...

Zasto se ne ukinu onda mjere i naredbe?
Ako ne zbog korone, onda se treba postovati jer su naredbe !
jest se našao ko će mi reći al bašššš :izet:
Nisi nista bolji.
Ali ja bar pricam o stvarnosti. Ti izmisljas stvari.

Jel krse naredbe ovim.okupljanjima? Jesu.
Jel dovode u opasnost druge ? Jesu.


Nenormalni su.

A ti spominjas rat i mracan mozak... Jadno.
pametnom dovoljno
Naslovnica
Posts: 27929
Joined: 20/03/2013 15:38

#31130 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

skafiskafsnjak wrote: 18/10/2020 13:03
Casual's wrote: 18/10/2020 13:00
skafiskafsnjak wrote: 18/10/2020 12:58
Pa naredba je naredba, zakon je zakon.
Pa hebem ga , koliko ima zakona koji su nelogicni... Ali ih postujemo godinama...

Sta bi se desilo.da svak.radi ono za sta misli da je ispravno...
Zbog istih su mnoge ovce tri mjeseca svoje dijete držali u kući, jer eto, zakon. Pa će ovce pamučne maske nabiti na Bjelašnici.
Nisam nigdje rekao da se slazem sa mjerama. Glupost je da masku svugdje nositi moras... Ili djecu da zakljucas kuci.
Maske vani, ali tamo gdje ne mozes distancu drzati..
Ferhadija carsija,mozda....

Neke su glupe mjere, a neke.nisu. Zabrana svadbi , svirki, koncerata, predizbornih skupova mi je na.mjestu. I na takve se moj post odnosio...
Po mom misljenju, nije normalan ko misli da su uredu te stvari u trenutnoj situaciji...
Slažem se.
A na kraju će ispasti da ništa od ovoga nije bilo potrebno ni u približnoj mjeri u odnosu na kolaps svijeta koji nam je serviran.
Testovi masovno daju false rezultate, brojevi zaraženih su desetinama puta veći od brojeva registrovanih (koji su i sami po sebi upitni)...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#31131 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by skafiskafsnjak »

Casual's wrote: 18/10/2020 13:09 Sada shvataš da nema smisla nekome jebavati mater ako krši iste mjere? Ne vidim kako će neka djevojka koja sluša tog Đanija ugroziti tebe i mene? Može ugroziti samo onog ko se nalazi na tom mjestu gdje se ne poštuju mjere, ali u toj situaciji i taj drugi ne poštuje iste.
Pa kao sto rekoh,zabrana okupljanja toliko ljudi na jednom mjestu mi je ok mjera. Tako da,smatram da krsenje toga nije okej.
Ugrozit ce svoje roditelje (sumnjam da slusaju Djanija). Ugrozit ce ljude s kojima se roditelji druze. Mozda i svoje prijatelje , rodbinu itd. Ne kazem, zarazit ce 100%.... Mozda nece. Ali ako postoji sansa za to , nije uredu da krsis mjere.

Smatram da nije okej da se maske nose svugdje... Ali jebiga .... Ko je izabrao one koje su odredili te ljude u krizni stab?

Opet dolazimo do onoga, sta bi bilo kad bismo svi radili sta nam volja? Ja se ne slazem sa mnoooogim zakonima ali ih postujem... Kao i ti.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#31132 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by skafiskafsnjak »

Naslovnica wrote: 18/10/2020 13:16
skafiskafsnjak wrote: 18/10/2020 13:03
Casual's wrote: 18/10/2020 13:00

Zbog istih su mnoge ovce tri mjeseca svoje dijete držali u kući, jer eto, zakon. Pa će ovce pamučne maske nabiti na Bjelašnici.
Nisam nigdje rekao da se slazem sa mjerama. Glupost je da masku svugdje nositi moras... Ili djecu da zakljucas kuci.
Maske vani, ali tamo gdje ne mozes distancu drzati..
Ferhadija carsija,mozda....

Neke su glupe mjere, a neke.nisu. Zabrana svadbi , svirki, koncerata, predizbornih skupova mi je na.mjestu. I na takve se moj post odnosio...
Po mom misljenju, nije normalan ko misli da su uredu te stvari u trenutnoj situaciji...
Slažem se.
A na kraju će ispasti da ništa od ovoga nije bilo potrebno ni u približnoj mjeri u odnosu na kolaps svijeta koji nam je serviran.
Testovi masovno daju false rezultate, brojevi zaraženih su desetinama puta veći od brojeva registrovanih (koji su i sami po sebi upitni)...
E pa sada... Da li nam kompetentni odredjuju mjere , da li su potrebne... Mislim da cemo o tome moci tek kad ovo prodje.

Ali zabrana masovnih okupljanja mi je na mjestu. To mogu reci.
Ako je potrebno , sprijecili smo.
Ako nije bilo potrebno, samo su mnogi propustili Djanija, Radu Manojlovic.itd... nije neka steta.
User avatar
GAU8
Posts: 9129
Joined: 05/01/2011 09:18

#31133 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GAU8 »

Casual's wrote: 18/10/2020 13:09 Sada shvataš da nema smisla nekome jebavati mater ako krši iste mjere? Ne vidim kako će neka djevojka koja sluša tog Đanija ugroziti tebe i mene? Može ugroziti samo onog ko se nalazi na tom mjestu gdje se ne poštuju mjere, ali u toj situaciji i taj drugi ne poštuje iste.
Ta djevojka dođe kući, na radno mjesto, kod poznanika, rođaka...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58756
Joined: 03/08/2010 19:04

#31134 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by kakavdanakneiskustvu »

GAU8 wrote: 18/10/2020 13:24
Casual's wrote: 18/10/2020 13:09 Sada shvataš da nema smisla nekome jebavati mater ako krši iste mjere? Ne vidim kako će neka djevojka koja sluša tog Đanija ugroziti tebe i mene? Može ugroziti samo onog ko se nalazi na tom mjestu gdje se ne poštuju mjere, ali u toj situaciji i taj drugi ne poštuje iste.
Ta djevojka dođe kući, na radno mjesto, kod poznanika, rođaka...
u prodavnicu ovu,prodavnicu onu,u onaj kafić,neki drugi kafić i tako redom
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#31137 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by L u c i f e r »

kakavdanakneiskustvu wrote: 18/10/2020 13:33
GAU8 wrote: 18/10/2020 13:24
Casual's wrote: 18/10/2020 13:09 Sada shvataš da nema smisla nekome jebavati mater ako krši iste mjere? Ne vidim kako će neka djevojka koja sluša tog Đanija ugroziti tebe i mene? Može ugroziti samo onog ko se nalazi na tom mjestu gdje se ne poštuju mjere, ali u toj situaciji i taj drugi ne poštuje iste.
Ta djevojka dođe kući, na radno mjesto, kod poznanika, rođaka...
u prodavnicu ovu,prodavnicu onu,u onaj kafić,neki drugi kafić i tako redom
Prekomplikovano je to mnogima za shvatiti
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#31138 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Horcrux »

Casual's wrote: 18/10/2020 13:09 Ne vidim kako će neka djevojka koja sluša tog Đanija ugroziti tebe i mene? Može ugroziti samo onog ko se nalazi na tom mjestu gdje se ne poštuju mjere, ali u toj situaciji i taj drugi ne poštuje iste.
:lol: Jesi ti zivio ispod kamena zadnjih 7 mjeseci?
Trappist
Posts: 4301
Joined: 12/09/2020 08:52

#31139 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

Odakle se bas ovih dana novi podrumasi javljaju...
User avatar
Casual's
Posts: 5749
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#31140 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Casual's »

Stvarno mi nije jasno kako neko može misliti da ćeš se zaraziti u prodavnici, nakon ovih 6 mjeseci svakodnevne priče o pandemiji? Bruku slučajeva imamo gdje je zaražen muž, a žena nije (odnosno obrnuto). Ispitivanja u Njemačkoj su pokazala da su i koncerti "safe", a da je najgora situacija u uredima odnosno mjestima gdje se ljudi zadrže po 8h.

Priče da će ta djevojka zaraziti roditelje je ok, hoće, ali to će uraditi da djevojka koja je otišla na Đanijev koncert.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58756
Joined: 03/08/2010 19:04

#31141 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by kakavdanakneiskustvu »

L u c i f e r wrote: 18/10/2020 13:46
kakavdanakneiskustvu wrote: 18/10/2020 13:33
GAU8 wrote: 18/10/2020 13:24

Ta djevojka dođe kući, na radno mjesto, kod poznanika, rođaka...
u prodavnicu ovu,prodavnicu onu,u onaj kafić,neki drugi kafić i tako redom
Prekomplikovano je to mnogima za shvatiti
tesko mi povjerovati da je i to moguće,ali ima nas svakakvih
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58756
Joined: 03/08/2010 19:04

#31142 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by kakavdanakneiskustvu »

svi strucnjaci govore distanca dva metra,maska u zatvorenom,strucnjaci,ne nepismen svijet,sta mislite je li bilo toga na tom sinoćnjem koncertu,na skupu SDA ili bilo koje druge stranke , jest u kurcu
User avatar
zubi
Posts: 5159
Joined: 16/07/2009 00:27

#31143 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zubi »

Casual's wrote: 18/10/2020 13:09 Sada shvataš da nema smisla nekome jebavati mater ako krši iste mjere? Ne vidim kako će neka djevojka koja sluša tog Đanija ugroziti tebe i mene? Može ugroziti samo onog ko se nalazi na tom mjestu gdje se ne poštuju mjere, ali u toj situaciji i taj drugi ne poštuje iste.
:lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#31144 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by moonca »

Zarazit ce se onaj -koji je u rizicnoj grupi- a ko je taj i da li si ti taj ..-- ne znash dok se ne zarazish..Image

..Trump- ga savladao nakon 3 dana.. nekima bio posljedica..i umrli... izgleda da ne djeluje na svakoga s istim simptomima... .. :zoka:
User avatar
W0rM
Posts: 2380
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#31145 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by W0rM »

kakavdanakneiskustvu wrote: 18/10/2020 14:14 svi strucnjaci govore distanca dva metra,maska u zatvorenom,strucnjaci,ne nepismen svijet,sta mislite je li bilo toga na tom sinoćnjem koncertu,na skupu SDA ili bilo koje druge stranke , jest u kurcu
Ne kapiram vise ovu halabuku oko korone nikako? Ja mogu da govorim jer sam istu prebolovao, glupost notorna, znaci isto ko i obicna gripa, samo sto je upala malo jaca i izgubi se culo mirisa i okusa. Ozdravio nakon 3 dana. Ne kapiram, nije crna kuga, niti je spanska groznica. Imam osjecaj da se namjerno siri panika. Vecina svjetskih lidera bila zarazna pa ozdravila i sta sad?
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#31146 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Horcrux »

W0rM wrote: 18/10/2020 14:36
kakavdanakneiskustvu wrote: 18/10/2020 14:14 svi strucnjaci govore distanca dva metra,maska u zatvorenom,strucnjaci,ne nepismen svijet,sta mislite je li bilo toga na tom sinoćnjem koncertu,na skupu SDA ili bilo koje druge stranke , jest u kurcu
Ne kapiram vise ovu halabuku oko korone nikako? Ja mogu da govorim jer sam istu prebolovao, glupost notorna, znaci isto ko i obicna gripa, samo sto je upala malo jaca i izgubi se culo mirisa i okusa. Ozdravio nakon 3 dana. Ne kapiram, nije crna kuga, niti je spanska groznica. Imam osjecaj da se namjerno siri panika. Vecina svjetskih lidera bila zarazna pa ozdravila i sta sad?
1. Anegdotalni dokazi nisu nikakvi dokazi
2. Prica da je covid kao i gripa nije tacna, ali preko toga smo vec presli, tako da drzi korak
Medobrundo25
Posts: 881
Joined: 16/12/2019 13:10

#31147 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Medobrundo25 »

W0rM wrote: 18/10/2020 14:36
kakavdanakneiskustvu wrote: 18/10/2020 14:14 svi strucnjaci govore distanca dva metra,maska u zatvorenom,strucnjaci,ne nepismen svijet,sta mislite je li bilo toga na tom sinoćnjem koncertu,na skupu SDA ili bilo koje druge stranke , jest u kurcu
Ne kapiram vise ovu halabuku oko korone nikako? Ja mogu da govorim jer sam istu prebolovao, glupost notorna, znaci isto ko i obicna gripa, samo sto je upala malo jaca i izgubi se culo mirisa i okusa. Ozdravio nakon 3 dana. Ne kapiram, nije crna kuga, niti je spanska groznica. Imam osjecaj da se namjerno siri panika. Vecina svjetskih lidera bila zarazna pa ozdravila i sta sad?
Nikome normalnom nije jasno cemu ovo sve. :thumbup: svi razlozi zbog kojih su uvodjene mjere su ispali neopravdani, niti se virus siri eksponencijalno, niti ljude kupe bagerima, niti je doslo do preopterecenja zdravstvenih sistema, niti je smrtnost veca od par promila, niti su testovi tacni , naucno i prakticno dokazano da postoji imunitet kao posljedica prijasnjih infekcija "nornalnim" korona virusima gripe i prehlade, itd itd. Posljedice su jos vece globalno siromastvo i jaz izmedju bogatih i sitomasnih, oduzimanje vecine ustavnih prava i sloboda , cenzura svih strucnjaka koji ne misle i ne pricaju kao Fauci i Drosten ,globalno ekonomsko rasulo ida dalje be nabrajam. Virus postoji, mozda je i prije postojao, ali ovo sto se radi je kriminalno. :thumbup: odmah da razjasnimo, drzavu i.lidere boli djon za vas, uvijek je i uvijek ce, niko mene ne moze ubjediti da se brine za mene vise nego ja sam za sebe :thumbup:
Medobrundo25
Posts: 881
Joined: 16/12/2019 13:10

#31148 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Medobrundo25 »

Horcrux wrote: 18/10/2020 14:44
W0rM wrote: 18/10/2020 14:36
kakavdanakneiskustvu wrote: 18/10/2020 14:14 svi strucnjaci govore distanca dva metra,maska u zatvorenom,strucnjaci,ne nepismen svijet,sta mislite je li bilo toga na tom sinoćnjem koncertu,na skupu SDA ili bilo koje druge stranke , jest u kurcu
Ne kapiram vise ovu halabuku oko korone nikako? Ja mogu da govorim jer sam istu prebolovao, glupost notorna, znaci isto ko i obicna gripa, samo sto je upala malo jaca i izgubi se culo mirisa i okusa. Ozdravio nakon 3 dana. Ne kapiram, nije crna kuga, niti je spanska groznica. Imam osjecaj da se namjerno siri panika. Vecina svjetskih lidera bila zarazna pa ozdravila i sta sad?
1. Anegdotalni dokazi nisu nikakvi dokazi
2. Prica da je covid kao i gripa nije tacna, ali preko toga smo vec presli, tako da drzi korak
Tako je, sta on zna , ti bolje znas sve o koroni kako ce on znat kako je to kad je imao istu. Forumski sveznadari su :thumbup: :run: za njega je bila kao gripa, sta sad ti ces ga ubjedjivati da je njegovo gotovo samo mu nisu javili? I sad ces poceti pricu kako ne djeluje na svakoga isto, odmah da te preduhitrim , ma nemoj? A koje virus djeluje? Recimo ista ta gripa, neko prehoda neko zavrsi u kovcegu. Milion je razloga zasto je to tako.
Last edited by Medobrundo25 on 18/10/2020 14:55, edited 1 time in total.
User avatar
pici
Posts: 43590
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#31149 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by pici »

Objavljeno u kategoriji BiH na 18.10.2020 14:10:00

PATRIA SAZNAJE Federalni štab razmišlja o zatvaranju škola i zabrani svadbi

Crno nam se piše, propasti nećemo
laik1981
Posts: 13010
Joined: 05/12/2012 13:04

#31150 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

W0rM wrote: 18/10/2020 14:36
kakavdanakneiskustvu wrote: 18/10/2020 14:14 svi strucnjaci govore distanca dva metra,maska u zatvorenom,strucnjaci,ne nepismen svijet,sta mislite je li bilo toga na tom sinoćnjem koncertu,na skupu SDA ili bilo koje druge stranke , jest u kurcu
Ne kapiram vise ovu halabuku oko korone nikako? Ja mogu da govorim jer sam istu prebolovao, glupost notorna, znaci isto ko i obicna gripa, samo sto je upala malo jaca i izgubi se culo mirisa i okusa. Ozdravio nakon 3 dana. Ne kapiram, nije crna kuga, niti je spanska groznica. Imam osjecaj da se namjerno siri panika. Vecina svjetskih lidera bila zarazna pa ozdravila i sta sad?
Kada ovo kino prodje mnogim panik botovima zivot vise nece imati smisla.. Realnost im udara samare svako malo ali dzaba.. Nekoliko bombasticnih medijskih naslova je dovoljno da pocnu sa svojim psihozama i paranojama.. Na svu srecu takvih je plafon 20% od ukupnog stanovnistva u sta se moze uvjeriti svako onaj ko izadje medju ljude..
Locked