Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
User avatar
drndalo
Posts: 22808
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#8751 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drndalo »

Ma.Le.Na wrote: 16/10/2020 12:42
malakh wrote: 16/10/2020 00:17 ni aleternativa nije nista bolja. sinoc je amir zukic konstatovao konakovicu da sestorka bas i nije postavljala strucne i postene kadrove, on je rekao da ce se to promijeniti.

na stranu sto meni konakovic bas i nije specijalno drag, ali puno stvari mu se fakturira za koje realno i nije kriv i sa kojima nema bas dodirnih tocaka.

stalno mu se spocitava taj izvjestaj state departmenta, a hajmo realno. prijedlog dosao iz opcine stari grad, izglasala ga skupstina kantona sarajevo na prijedlog komisije, a on bio premijer. znaci niti je predlagao, niti je glasao za isti. na posljednjem izjasnjavanju o tome nije se ni ocitovao, iako je nekoliko puta prokomentirao da busuladzic nije bio fasisticki ideolog.
Isto kao sto mu prebacuju za pare koje su date Banu.
Jbt vise i ptice na grani znaju kome su date pare, kako...al vazda se vraca na isto, ko pokvarena ploca.
Ali 10.5 mil. skrhanih FFF naporima zato nisu problem...
User avatar
malakh
Posts: 7162
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#8752 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by malakh »

invincible1921 wrote: 16/10/2020 13:45
Sto je najgore lutka nije ni afera :lol: od interne sale napravili mediji spektakl
cuj nije afera :lol: :lol:

pa sta je ako nije afera? osim bruke i sramote, naravno.
User avatar
malakh
Posts: 7162
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#8753 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by malakh »

Ma.Le.Na wrote: 16/10/2020 12:42
malakh wrote: 16/10/2020 00:17 ni aleternativa nije nista bolja. sinoc je amir zukic konstatovao konakovicu da sestorka bas i nije postavljala strucne i postene kadrove, on je rekao da ce se to promijeniti.

na stranu sto meni konakovic bas i nije specijalno drag, ali puno stvari mu se fakturira za koje realno i nije kriv i sa kojima nema bas dodirnih tocaka.

stalno mu se spocitava taj izvjestaj state departmenta, a hajmo realno. prijedlog dosao iz opcine stari grad, izglasala ga skupstina kantona sarajevo na prijedlog komisije, a on bio premijer. znaci niti je predlagao, niti je glasao za isti. na posljednjem izjasnjavanju o tome nije se ni ocitovao, iako je nekoliko puta prokomentirao da busuladzic nije bio fasisticki ideolog.
Isto kao sto mu prebacuju za pare koje su date Banu.
Jbt vise i ptice na grani znaju kome su date pare, kako...al vazda se vraca na isto, ko pokvarena ploca.
i tu je odlicno odgovorio. pogrijesio, nikada vise, sljedeci put ce to komisija raditi i to je to.
User avatar
drug_profi
Posts: 50579
Joined: 16/07/2012 16:00

#8754 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

Ljudi su spremni oprostiti kad neko prizna gresku, narocito ako drugi put uradi kako treba.

A u vezi lutke, prema odgovoru na zastupnicko pitanje ND, stvar ne izgleda bas kao šala. Mada mi je nejasno da se islo na uzimanje 5000 maraka tako ofirno. I sta je ta suma? Nista. Realno nista cak ni onome ko je krade.
Da me pogresno ne shvatite, kradja svaka jeste problem, ali motiv mi nije jasan. 5000? Pa ima bar 50 laksih i sigurnijih nacina za uzeti 5000 iz kase preduzeca.
Ali to je svakako za drugu temu.
User avatar
malakh
Posts: 7162
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#8755 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by malakh »

drug_profi wrote: 16/10/2020 15:51 Ljudi su spremni oprostiti kad neko prizna gresku, narocito ako drugi put uradi kako treba.

A u vezi lutke, prema odgovoru na zastupnicko pitanje ND, stvar ne izgleda bas kao šala. Mada mi je nejasno da se islo na uzimanje 5000 maraka tako ofirno. I sta je ta suma? Nista. Realno nista cak ni onome ko je krade.
Da me pogresno ne shvatite, kradja svaka jeste problem, ali motiv mi nije jasan. 5000? Pa ima bar 50 laksih i sigurnijih nacina za uzeti 5000 iz kase preduzeca.
Ali to je svakako za drugu temu.
jebaji ga. netko mozda ispalio da treba lutka, oni pitali koliko para, taj rekao 700 - 800 maraka, oni rekli pisi sest tisuca.

sjeli sa dobavljacem i dogovorili oko podjele para i to je to. sumnjam da je kompletna uprava ucestvovala, ali netko iz uprave garantirano jeste.

sama cinjenica da dobavljac novoj upravi nudi da spusti cijenu za cak 2340 km je osnovana sumnja da nesto nije kako treba i da bi se trebali ukljuciti istrazni organi.
A_A_AKCIJA
Posts: 5900
Joined: 16/11/2009 02:54

#8756 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by A_A_AKCIJA »

Malače, recider ti nama, koliko ovih lutki stane u onaj trolejbus?

:D
belfy
Posts: 7672
Joined: 06/08/2007 09:00

#8757 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by belfy »

A_A_AKCIJA wrote: 16/10/2020 17:35 Malače, recider ti nama, koliko ovih lutki stane u onaj trolejbus?

:D
vidi, opet se lazov javlja, a prerasta u licemjera. fino, lijepo...
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#8758 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by MorningStar »

A_A_AKCIJA wrote: 16/10/2020 17:35 Malače, recider ti nama, koliko ovih lutki stane u onaj trolejbus?

:D
Vise nego u trafiku od 250 000 maraka,doduse lutka manje zauzme prostora od respiratora.
A_A_AKCIJA
Posts: 5900
Joined: 16/11/2009 02:54

#8759 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by A_A_AKCIJA »

belfy wrote: 16/10/2020 17:52
A_A_AKCIJA wrote: 16/10/2020 17:35 Malače, recider ti nama, koliko ovih lutki stane u onaj trolejbus?

:D
vidi, opet se lazov javlja, a prerasta u licemjera. fino, lijepo...
U čemu je tvoj problem?
User avatar
drug_profi
Posts: 50579
Joined: 16/07/2012 16:00

#8760 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

malakh wrote: 16/10/2020 17:31
drug_profi wrote: 16/10/2020 15:51 Ljudi su spremni oprostiti kad neko prizna gresku, narocito ako drugi put uradi kako treba.

A u vezi lutke, prema odgovoru na zastupnicko pitanje ND, stvar ne izgleda bas kao šala. Mada mi je nejasno da se islo na uzimanje 5000 maraka tako ofirno. I sta je ta suma? Nista. Realno nista cak ni onome ko je krade.
Da me pogresno ne shvatite, kradja svaka jeste problem, ali motiv mi nije jasan. 5000? Pa ima bar 50 laksih i sigurnijih nacina za uzeti 5000 iz kase preduzeca.
Ali to je svakako za drugu temu.
jebaji ga. netko mozda ispalio da treba lutka, oni pitali koliko para, taj rekao 700 - 800 maraka, oni rekli pisi sest tisuca.

sjeli sa dobavljacem i dogovorili oko podjele para i to je to. sumnjam da je kompletna uprava ucestvovala, ali netko iz uprave garantirano jeste.

sama cinjenica da dobavljac novoj upravi nudi da spusti cijenu za cak 2340 km je osnovana sumnja da nesto nije kako treba i da bi se trebali ukljuciti istrazni organi.
Ma jasno da je cijena napumpana.
Samo je motiv problem. Cifra je mala. To kad se dvoje rastali dodje manje od plate.
Jos ofirno do bola. Dokumentovano.
Zato mi vise lici na neko podmetanje.
Ali eto ih tamo nek raspetljavaju.
belfy
Posts: 7672
Joined: 06/08/2007 09:00

#8761 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by belfy »

A_A_AKCIJA wrote: 16/10/2020 18:37
belfy wrote: 16/10/2020 17:52
A_A_AKCIJA wrote: 16/10/2020 17:35 Malače, recider ti nama, koliko ovih lutki stane u onaj trolejbus?

:D
vidi, opet se lazov javlja, a prerasta u licemjera. fino, lijepo...
U čemu je tvoj problem?
lijepo da si pitao. moj problem je, kada si ti u pitanju, laganje i vodjenje ljudi u zabludu.
A_A_AKCIJA
Posts: 5900
Joined: 16/11/2009 02:54

#8762 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by A_A_AKCIJA »

Gdje, šta?
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#8763 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Patton44 »

MUNAFIK wrote: 16/10/2020 11:36
Patton44 wrote: 16/10/2020 08:50
MUNAFIK wrote: 15/10/2020 21:39

Ma uredu je navijati... Ali budi posten jer svi mi znamo kakve su stvari ovdje kod nas...

SDA vlada u Sarajevu godinama imali su skoro 20 godina poptunu vlast i ne samo u Sarajevu nego i u drugim gradovima i sta imamo...

Imamo katastrofu jer su ministri i direktori mali 'bogovi' uglavnom nestrucni i postavljeni samo da ispunjavaju zelje i talove stranackih sefova opstinskih i drugih stranackih organizacija.

Gdje su strategije i planovi razvoja? Gdje su ciljevi gdje je bilo kakav mjerljivi koncept njihovog rada?

Nema nista... Sportskim centrima upravljaju nekakvi 'delegati', poljoprivrednim dobrima upravljaju historicari, medijima veterinari itd... Bukvalno bez ikakvog plana i logike samo se postavlja po stranackom spislu ko je sljedeci na redu...

I kad sve razvale i dovedu nas sve u govna onda umjesto da budu kaznjeni stranka ih samo nagradi drugom, uglavnom bolje placenom pozicijom... Nema sankcija za njih dok se oni izivljavaju na postenim i vrijednim radnicima i istresaju frustracije posebno ako radnici nisu iz njihove stranke..

To je nasa realnost u kojoj zivimo...
:thumbup: Sve tacno,i upravo ono o cemu pricam. Difovci u Sarajevu mogu biti premijeri,ministri,direktori.Ljudi bez jednog dana radnog staza postaju ministri,o zastupnicima i preletacima da i ne govorim.
Valjda ce nekad sunce zasjat u ovom kantonu.
I kao takvi opet budu bolji od svake SDA vladeer imaj ju plan, imaju ciljeve, imaju strategije i usaglasene principe...

Sunce ce zasjat kada se potpuno pobijedi trenutni SDA koncept vladavine u kojem dominira TAL i zavrsavanje tj MITO I KORUPCIJE!!!

Sta ce Sarajlicevim i Prevljakovim pulenima planovi i strategije??? Ne trebaju im jer su oni postavljeni tu da Sarajlic i ekipa preko njih ZAVRSAVAJU sta treba, a ostalo je nebitno....

Jasno je da si ti jedan stranacki BOT, ali si i gradjanin ovog grada i ne moze nikako biti da ne znas da ova SDA nije ni sjena one nekadasnje...
Znas onaj vic.....kad jedna zena prica drugoj, kako joj kcerka ima dobar posao u firmi i kako je direktor cjeni.Sve joj placa,putovanja , ljetovanje ,hotele i doprinose.Pa joj druga rece, ma imoja se j.... sa direktorom,al ja neznam to tako ljepo ispricat.
User avatar
drug_profi
Posts: 50579
Joined: 16/07/2012 16:00

#8764 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

paton zvani argumenti.... :lol:
User avatar
malakh
Posts: 7162
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#8765 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by malakh »

drug_profi wrote: 16/10/2020 20:01
malakh wrote: 16/10/2020 17:31
drug_profi wrote: 16/10/2020 15:51 Ljudi su spremni oprostiti kad neko prizna gresku, narocito ako drugi put uradi kako treba.

A u vezi lutke, prema odgovoru na zastupnicko pitanje ND, stvar ne izgleda bas kao šala. Mada mi je nejasno da se islo na uzimanje 5000 maraka tako ofirno. I sta je ta suma? Nista. Realno nista cak ni onome ko je krade.
Da me pogresno ne shvatite, kradja svaka jeste problem, ali motiv mi nije jasan. 5000? Pa ima bar 50 laksih i sigurnijih nacina za uzeti 5000 iz kase preduzeca.
Ali to je svakako za drugu temu.
jebaji ga. netko mozda ispalio da treba lutka, oni pitali koliko para, taj rekao 700 - 800 maraka, oni rekli pisi sest tisuca.

sjeli sa dobavljacem i dogovorili oko podjele para i to je to. sumnjam da je kompletna uprava ucestvovala, ali netko iz uprave garantirano jeste.

sama cinjenica da dobavljac novoj upravi nudi da spusti cijenu za cak 2340 km je osnovana sumnja da nesto nije kako treba i da bi se trebali ukljuciti istrazni organi.
Ma jasno da je cijena napumpana.
Samo je motiv problem. Cifra je mala. To kad se dvoje rastali dodje manje od plate.
Jos ofirno do bola. Dokumentovano.
Zato mi vise lici na neko podmetanje.
Ali eto ih tamo nek raspetljavaju.
kakvo podmetanje ako je prikazan racun i dopis da se bas ta stavka umanji za dvije tisuce. klsicni strah da to ne vidi sira javnost. mislim, sitno je i ovo se neki manji direktorcic ugradio. to je moja procjena, bazirana na istraznom iskustvu. samo je blam puno veci.

ali raspetljavanje ce se oduziti, kao i svega sto se kod nas raspetljava. eto raspleta za respiratore. dovoljno je da se uzme par senadovih emisija, kada su pricali strucnjaci i direktni svjedoci sjednice kada se razgovaralo o nabavkama i clanu 10 zakona o jn i da se sklopi solidna optuznica. bez dokaza sa mobilnih telefona.

dakle ta treca institucija vlasti je daleko najslabija karika u nasem drustvu, a daleko je najvaznija.
User avatar
drug_profi
Posts: 50579
Joined: 16/07/2012 16:00

#8766 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

Podmetanje u smislu, stavi ovo pa APP, jer cemo to onda iskoristiti poslije.
jer cijene svih drugih artikala na ponudi su korektne i povoljne uglavnom.
Pa cemo lutku pristaviti jer niko nema pojma koliko to kosta.
User avatar
malakh
Posts: 7162
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#8767 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by malakh »

drug_profi wrote: 16/10/2020 22:53 Podmetanje u smislu, stavi ovo pa APP, jer cemo to onda iskoristiti poslije.
jer cijene svih drugih artikala na ponudi su korektne i povoljne uglavnom.
Pa cemo lutku pristaviti jer niko nema pojma koliko to kosta.
pardon, nisam bas najbolje razumio. vrlo je moguce to sto si napisao.
User avatar
malakh
Posts: 7162
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#8769 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by malakh »

RunnerX wrote: 17/10/2020 00:30 Image
imat će dobar rezultat, to je činjenica.

ne vjerujem da ce pobijediti, ali ce sigurno biti druga stranka u sarajevu. glasači sda već godinama bojkotuju senada i njegovu tv, to svi zanemaruju.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#8770 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Kikibombona »

Ako nista drugu, vec imamo pobjednicu za mis ovih izbora. NiP-ovka Dzenana Kukic iz Brčkog. :shock: Tesko da moze ljepse, makar kada je moj ukus za zene u pitanju. :-)
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#8771 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Billy The Pljuc »

Mada nije nikakvo mjerilo ova anketa kod Senada fino je vidjeti i na ovom uzorku gdje su SDA/DF/SBB u odnosu na četvorku. Ni sam ne cijenim i ne gledam Senada osim ako nije baš baš neko gost za koga smatram da ga treba pogledati.

Volio bih i da ovakvi rezultati budu nakon izbora i da konačno počnemo ovu stoku slati na ulicu i u pripizdine iz kojih su izmiljeli pa jednog dana akobogda i procesuirali i zatvarali, gdje im u suštini i jeste mjesto, robija i samo robija.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#8772 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by un1ted »

Ima li i jedna anketa u zadnjih 10 godina da se poklopila sa rezultatima izbora?
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#8773 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Patton44 »

horkesh wrote: 16/10/2020 11:54
Patton44 wrote: 16/10/2020 10:33 Ovo na licnoj osnovi cu sad preskociti ,al nemoj vise.
onaj dio kad se nama šprdaš kako smo, tačno je, prevareni i kako smo sami krivi, u maniru šibicara s pijace, sve samozadovoljno se smijuljeći?


Patton44 wrote: 16/10/2020 10:33 Medjunarodni sud pravde je odbio uzeti u postupak zahtjev za reviziju,jer sud nikad nije dobio ODLUKU PREDSJEDNISTVA o imenovanju agenta i pokretanju postupka revizije. Za odluku moraju glasati SVA TRI clana predsjednistva.
Jel ti stvarno mislis da bi srbin glasao za reviziju. Da tuzba nije pokrenuta 93.god nikad nebi ni bila pokrenuta poslije rata.
Doduse sve ti ovo znas al eto.
Jah, opet krivi Srbi i Hrvati, znao sam. Nije kriv Bakir i SDA koji je sazvao svebošnjački skup u Vijećnici i slagao sve njih, a tako i kompletan bošnjački narod, DOBRO ZNAJUĆI da revizija nema šansi. Dušmani se šprdali i šprdaju se s time i dalje, ali, jah, nije se moglo drukčije, ahbabu moj dobri, jah, jah.

Evo :place1: za tim silnim intelektualcima i predsjednicima stranaka, sto ih Bake uze ko nasibicu.Jos bi kakvisu i drzavu vodili.
Meni je drago da si konacno shvatio da revizija nije bila moguca,do duse uz moju nesebicnu pomoc. Nemoj se zahvaljivati, kad ti opet bude trebala pomoc tu sam, Umalo da zaboravim , nije ono bio svebosnjacki skup u Vjecnici :kiss:
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#8774 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by horkesh »

Patton44 wrote: 17/10/2020 19:18
horkesh wrote: 16/10/2020 11:54
Patton44 wrote: 16/10/2020 10:33 Ovo na licnoj osnovi cu sad preskociti ,al nemoj vise.
onaj dio kad se nama šprdaš kako smo, tačno je, prevareni i kako smo sami krivi, u maniru šibicara s pijace, sve samozadovoljno se smijuljeći?


Patton44 wrote: 16/10/2020 10:33 Medjunarodni sud pravde je odbio uzeti u postupak zahtjev za reviziju,jer sud nikad nije dobio ODLUKU PREDSJEDNISTVA o imenovanju agenta i pokretanju postupka revizije. Za odluku moraju glasati SVA TRI clana predsjednistva.
Jel ti stvarno mislis da bi srbin glasao za reviziju. Da tuzba nije pokrenuta 93.god nikad nebi ni bila pokrenuta poslije rata.
Doduse sve ti ovo znas al eto.
Jah, opet krivi Srbi i Hrvati, znao sam. Nije kriv Bakir i SDA koji je sazvao svebošnjački skup u Vijećnici i slagao sve njih, a tako i kompletan bošnjački narod, DOBRO ZNAJUĆI da revizija nema šansi. Dušmani se šprdali i šprdaju se s time i dalje, ali, jah, nije se moglo drukčije, ahbabu moj dobri, jah, jah.
Evo :place1: za tim silnim intelektualcima i predsjednicima stranaka, sto ih Bake uze ko nasibicu.Jos bi kakvisu i drzavu vodili.
Meni je drago da si konacno shvatio da revizija nije bila moguca,do duse uz moju nesebicnu pomoc. Nemoj se zahvaljivati, kad ti opet bude trebala pomoc tu sam, Umalo da zaboravim , nije ono bio svebosnjacki skup u Vjecnici :kiss:
O, sunce ti žarko, ne zna ni quote uraditi kako treba (ispravio sam ja za tebe, meni nikad nije teško pomoći osobama koje imaju ograničene kapacitete - kvotanja), ali to bi da glumi nekakvu aroganciju uz smajlije i bojenje teksta :roll:

Prilično je očito da ste se ti i škola samo u putu sreli, ali vratimo se osnovama vještina čitanja, haj'mo redom.

Revizija nije bila moguća, ali je Bakir tvrdio da je moguća. Jasno? Pročitaj slobodno više puta, neće da ti škodi :lol:

A ti i dalje nastavljaš s šibicarenjem i ponosiš se time što je Bake izašao pred svebošnjački skup i sve redom slagao. K'o biva, k'o vas šiša kad ste levati :thumbup:

No, dobro, šta drugo i očekivati od takvog jednog kapaciteta.Kao što rekoh, a što si ti ponosno potvrdio - tipični ezdeaovac. Ponosiš se time što je predsjednik stranke slagao sve druge. Ponosiš. Do same revizije ti je stalo k'o i do lanjskog snijega, naravno.

Laki se malo uznervozi, argumentacija - šta je to argumentacija? - pa onda, standardno, pokušava da ispadne cool s ovim "hasta la vista" frazama na kraju :lol: Dva dana razmišljao šta će i kako će odgovoriti i sad došao, sav ponosan, s odličnim fazonom :-)

Smanji doživljaj, dečko. Razumijem ja da je tebi u glavi da si sad ispao cool, ali, vjeruj, nisi. Daleeeko od toga :wink:
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#8775 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by MUNAFIK »

Evi ja bih ovog @Patton44 pitao kakva je ova vlada KS? Jel dobra? Jel zadovoljavajuca?
Post Reply