Demokratska fronta Željko Komšić

belfy
Posts: 7648
Joined: 06/08/2007 09:00

#46701 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by belfy »

Prpa.ba wrote: 16/10/2020 13:31
BHCluster wrote: 16/10/2020 13:25 Tako bi Dodik dobio pravni akt u kojem se ne priznaje Republika Kosovo, ovako nije, samo sto forumski struĆnjaci srbuju vise nego Dodik. :lol:
https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-t ... /200908100
Dodik traži ambasadu u Jerusalemu, Komšić ga preduhitrio i zahtjeva sjednicu za priznanje Kosova
I tad se znalo da ce Dodik dobiti pravni akt kojim se ne priznaje R. Kosovo, ali se uzivalo 10 dana u "tako treba" i "konacno neko da pokaze Dodiku", uz svesrdnu dominaciju forumskih komentatora.

Opet, samo za sebe, nista specijalno, samo jos jedna u nizu utakmica u koje nizeligas iz Hrasnog ulijece i izvlaci remi ni iz cega. Ukratko, brukanje.
vidis, ja sam ovo isto pisao na ovoj temi i kako ih je Dodik navukao. tada je jos uvijek bila masa onih koji su vjerovali da je to dobar odgovor, kao i za NATO. Obrazlija ostaje dosljedan po svakom pitanju, jer i sam govori kako ga ne zanima sta narod misli. ja se nadam da ce mu se, povodom te izjave, a bogami i svesrdnim nezalaganjem i nezanimanjem za svoj posao, narod odgovoriti da i njega vise ne zanima sta Obrazlija misli. doduse, do toga se ima cekati, a narodu je pamcenje kratko i Obrazlija ce za godinu - godinu i pol vjerovatno promijeniti pricu...
belfy
Posts: 7648
Joined: 06/08/2007 09:00

#46702 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by belfy »

belfy wrote: 17/10/2020 14:51
Prpa.ba wrote: 16/10/2020 13:31
BHCluster wrote: 16/10/2020 13:25 Tako bi Dodik dobio pravni akt u kojem se ne priznaje Republika Kosovo, ovako nije, samo sto forumski struĆnjaci srbuju vise nego Dodik. :lol:
https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-t ... /200908100
Dodik traži ambasadu u Jerusalemu, Komšić ga preduhitrio i zahtjeva sjednicu za priznanje Kosova
I tad se znalo da ce Dodik dobiti pravni akt kojim se ne priznaje R. Kosovo, ali se uzivalo 10 dana u "tako treba" i "konacno neko da pokaze Dodiku", uz svesrdnu dominaciju forumskih komentatora.

Opet, samo za sebe, nista specijalno, samo jos jedna u nizu utakmica u koje nizeligas iz Hrasnog ulijece i izvlaci remi ni iz cega. Ukratko, brukanje.
vidis, ja sam ovo isto pisao na ovoj temi dosta prije i kako ih je Dodik navukao. tada je jos uvijek bila masa onih koji su vjerovali da je to dobar odgovor, kao i za NATO. Obrazlija ostaje dosljedan po svakom pitanju, jer i sam govori kako ga ne zanima sta narod misli. ja se nadam da ce mu se, povodom te izjave, a bogami i svesrdnim nezalaganjem i nezanimanjem za svoj posao, narod odgovoriti da i njega vise ne zanima sta Obrazlija misli. doduse, do toga se ima cekati, a narodu je pamcenje kratko i Obrazlija ce za godinu - godinu i pol vjerovatno promijeniti pricu...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#46703 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JThomas »

i da li je stvarno "onaj" dženan džeka muminović kandidat maršalovaca za vijeće centar?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66033
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#46704 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by _BataZiv_0809 »

Jeko taj


Jest da je Avaz ali ovo je u sridu:

Današnja sjednica Predsjedništva Bosne i Hercegovine potvrdila je ono što javnost već duže vrijeme zna – da se politički impotentni Šefik Džaferović i neosnovano prepotentni Željko Komšić ni „na male golove“ ne mogu nositi sa Miloradom Dodikom.

Naime, populistička „kontraofanziva“ Željka Komšića i Šefika Džaferovića koji su samo da bi kontrirali Dodikovim zahtjevima predložili da Bosna i Hercegovina prizna nezavisnost Kosova, vratila se obojici kao bumerang.

Današnjim glasanjem potvrđeno je da BiH neće priznati nezavisnost Kosova, jer je Dodik glasao protiv prijedloga, Džaferović je bio suzdržan u pogledu nezavisnosti, a Komšić kao predlagač inicijative nije uopće glasao!?

Ishod je jasan, BiH neće priznati Kosovo, a Dodik je dobio institucionalnu legitimaciju kao srpski zvaničnik koji je isposlovao da jedna suverena država formalno odbije priznanje nezavisnosti Kosova.


Nije poznato ni da su srbijanske institucije donijele ovakvu formalnu odluku u pogledu statusa Kosova, kao što je to, zbog Komšićevih igrarija, učinilo Predsjedništvo BiH.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#46705 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JThomas »

jedan "menadžer" (siledžija i kabadahija) iz malog fudbala.
Labirint
Posts: 1996
Joined: 24/06/2013 14:37

#46706 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Labirint »

JThomas wrote: 17/10/2020 16:16 i da li je stvarno "onaj" dženan džeka muminović kandidat maršalovaca za vijeće centar?
Imaš već par plakata po gradu, onako intelektualno nas posmatra i želi nam poručiti da je vrijeme za jak Centar :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#46707 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JThomas »

:roll: :lol: za udaranje po prstima i u vijeću opštine centar...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55626
Joined: 15/12/2008 16:53

#46708 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ultima_palabra »

Jedan izuzetan sportski radnik i filantrop.
al-em
Posts: 3119
Joined: 01/03/2014 00:26

#46709 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by al-em »

Zivot te jebao, dzeka muminovic kod komsica na listi, kako se taj covjek nisko spustio.
User avatar
malakh
Posts: 7162
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#46710 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by malakh »

JThomas wrote: 17/10/2020 17:34 jedan "menadžer" (siledžija i kabadahija) iz malog fudbala.
to je onaj što je 2014. godine u večernjim satima sa autom ulijetao medju demonstrante i njih par fizički napao?
User avatar
relativno84
Posts: 15322
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#46711 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by relativno84 »

_BataZiv_0809 wrote: 17/10/2020 17:10 Jeko taj


Jest da je Avaz ali ovo je u sridu:

Današnja sjednica Predsjedništva Bosne i Hercegovine potvrdila je ono što javnost već duže vrijeme zna – da se politički impotentni Šefik Džaferović i neosnovano prepotentni Željko Komšić ni „na male golove“ ne mogu nositi sa Miloradom Dodikom.

Naime, populistička „kontraofanziva“ Željka Komšića i Šefika Džaferovića koji su samo da bi kontrirali Dodikovim zahtjevima predložili da Bosna i Hercegovina prizna nezavisnost Kosova, vratila se obojici kao bumerang.

Današnjim glasanjem potvrđeno je da BiH neće priznati nezavisnost Kosova, jer je Dodik glasao protiv prijedloga, Džaferović je bio suzdržan u pogledu nezavisnosti, a Komšić kao predlagač inicijative nije uopće glasao!?

Ishod je jasan, BiH neće priznati Kosovo, a Dodik je dobio institucionalnu legitimaciju kao srpski zvaničnik koji je isposlovao da jedna suverena država formalno odbije priznanje nezavisnosti Kosova.


Nije poznato ni da su srbijanske institucije donijele ovakvu formalnu odluku u pogledu statusa Kosova, kao što je to, zbog Komšićevih igrarija, učinilo Predsjedništvo BiH.
Uh golemo jbte, kako su tako naivno naletili Miletu na volej, strasno i tragicno za sve patriote. Fahru za predsjednika, svakako je dobio par puta izbore, ali eto nisu njegovi brojali.
doktor78
Posts: 3013
Joined: 14/09/2006 11:02

#46712 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by doktor78 »

Naknadna pamet. Pa on ga je i stvorio, a sad se odriče svog političkog čeda.
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#46713 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Patton44 »

doktor78 wrote: 19/10/2020 07:40
Naknadna pamet. Pa on ga je i stvorio, a sad se odriče svog političkog čeda.
Ne odrice se on svog politickog ceda ,kao ni mladi lavova.Nego su se svi davno odrekli njega.Kad je sve sjebo,a nasta je r.Nijaz upozoravao, sad ko ker laje na sve i svakoga. Da je Zeljko pristao da on bude na celu i da vodi ujedinjenje ljevice,dizo bi ga u nebesa.
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#46714 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Better Man »

Kakav god daje, ipak je odlično rekao za Komšića. Ako će ga bolje znati od njega, pa Lagumdžija ga je i stvorio.
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#46715 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Better Man »

Patton44 wrote: 19/10/2020 09:36
doktor78 wrote: 19/10/2020 07:40
Naknadna pamet. Pa on ga je i stvorio, a sad se odriče svog političkog čeda.
Ne odrice se on svog politickog ceda ,kao ni mladi lavova.Nego su se svi davno odrekli njega.Kad je sve sjebo,a nasta je r.Nijaz upozoravao, sad ko ker laje na sve i svakoga. Da je Zeljko pristao da on bude na celu i da vodi ujedinjenje ljevice,dizo bi ga u nebesa.
Ali sve što je rekao za Komšića je 100% upravu.
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#46716 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Ma Zlaja je definitivno pametan i inteligentan političar. Bilo bi divno da se posveti razvaljivanju SDA, a ne podržavanju.
On je ovako verbalno protiv, osuđuje, kritikuje, pljuje, ismijava, ali kad treba djelovati onda djeluje u ličnom interesu i na ruku tim koje je ismijavao i kritkovao.
Zašto?
Zato što je crvena SDA.
Zamišljam kakav bi dar-mar napravili Dino i Zlaja zajedno na političkoj sceni kod Bošnjaka. Ali to od Zlaje nećemo dočekati. On ako nije glavni, neće ni da učestvuje. Slično kao ni Genetičar.
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#46717 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

Labirint wrote: 17/10/2020 17:36
JThomas wrote: 17/10/2020 16:16 i da li je stvarno "onaj" dženan džeka muminović kandidat maršalovaca za vijeće centar?
Imaš već par plakata po gradu, onako intelektualno nas posmatra i želi nam poručiti da je vrijeme za jak Centar :D
ZK nije daleko odmakao od brace Stojnica. Oni su u rangu sa Muminovicem.
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#46718 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Novak20 »

Projekt Komšić gledan iz ugla Damira Nikšića. Što se mene tiče, Damiru skidam kapu za svaku rečenicu.

https://www.dnevnik.ba/teme/damir-niksi ... -nametnuli
Hrvati u BiH izuzetno su frustrirani nametanjem Žejko Komšića za hrvatskog člana Predsjedništva BiH. Smatrate li da je njihova frustracija zbog Izbornog zakona zaista opravdana?

Mislim da jeste. Bošnjaci kao "najbrojniji narod" u BiH mogu sebi priuštiti da izglasaju bilo koga iz reda drugih naroda ako bošnjačke etnonacionalne stranke to požele i organizuju na terenu, kao što se uostalom i pokazalo u praksi. I ne samo to. Uvjeren sam i kada bi se uveo član predsjedništva iz reda "Ostalih", da bi i to bio Bošnjak koji se izjasnio kao Bosanac ili kao Musliman, što je već praksa na političkoj sceni, a na šta sam upozoravao i prije te prakse, naročito u vrijeme popisa 2013.

Trenutno Bošnjaci ne mogu izglasati člana Predsjedništva iz reda srpskog naroda samo zbog toga što on dolazi iz RS-a kao izborne jedinice. Jedini razlog zašto to mogu činiti sa članom Predsjedništva iz reda hrvatskog naroda je taj što dijele sa Hrvatima Federaciju BiH gdje su Bošnjaci zbilja mnogobrojni, a Hrvati, kao narod koji Ustavom ravnopravno Bošnjacima i Srbima ustanovljuje zajedničku državu Bosnu i Hercegovinu, nisu u ravnopravnom položaju iz neopravdanog razloga, a on je taj da su malobrojni.

I dalje se preferira to "boljševičko" (većinsko) poimanje demokratije, tj. diktature ili terora većine, što ne frustrira samo Hrvate, već sve one istinske liberalne demokrate koji shvataju da ovakvo sirovo i banalizovano poimanje demokratije nije ono što Ustav vidi kao konsenzualnu ili dogovornu demokratiju, već obični oportunizam i pokazivanje sile, što neodoljivo podsjeća na situaciju koju smo imali u bivšoj državi SFRJugoslaviji u kojoj se "najmnogobrojniji narod" pod političkim vođstvom etnonacionalista počeo ponašati ratoborno i militantno tumačeći svoju ulogu ne samo kao čuvara, već i kao većinskog "vlasnika države".

Bilo ko kome je istinski stalo do ove zemlje, a pogotovo neki "građanski predsjednik" svih građana BiH bi se trudio da u toj zemlji svi građani i svi narodi uživaju jednaka prava i slobode, da budu sretni i zadovoljni u svojoj BiH, da imaju svoj glas, svoj medijski prostor, ako postoji želja i potreba za tim (čak i nacionalne manjine imaju pravo na TV kanal koji im država mora obezbjediti).

Svaki "patriota BiH" bi trebao shvatiti da je daleko bolje ako tri naroda imaju status konstitutivnih naroda, jer u suprotnom, da ga nemaju, onda bi ti narodi mogli insistirati na svojim kolektivnim ljudskim pravima, a ona uključuju i pravo na samoodređenje, kao i pravo na odcjepljenje. Ovako, Hrvati su, kao jedan od tri konstitutivna naroda BiH, narod koji treba i mora ravnopravno učestvovati u njenom političkom postojanju imajući Ustavno pravo slobode, ali i dužnost i obavezu ravnopravno učestvovati i u njenom vođenju putem svojih demokratski izabranih predstavnika, a ne bježati od te odgovornosti. Problem je u tome što ih se na razne načine istiskuje, marginalizira, a u izbornim procesima - majorizira. To mora prestati ako želimo državu blagostanja i reintegrisano građansko društvo.

I ja sam frustriran Izbornim zakonom jer sam uvjeren da bih lično, kada bi BiH bila jedna izborna jedinica za građanskog predstavnika u Predsjedništvu BiH, imao više glasova od svih njih jer bi mnogi mladi ljudi iz Republike Srpske glasali za mene.

I ja sam za Izborni zakon po kojem bi za građanskog predsjedničkog kandidata mogli glasati svi Bosanci i Hercegovci, a ne samo građani Federacije BiH kako to Komšić interpretira. Radi toga sam frustriran samonametanjem Željka Komšića kao "građanskog predsjednika".

Komšić se predstavlja lažno u tom smislu zbog jednostavne činjenice da za njega nije glasao niko iz drugog entiteta da bi to uopšte mogao tvrditi.

On to može željeti, nastojati, ali ne može tvrditi da jeste. Dalje, on nije "predsjednik svih građana" kako se predstavlja jer bi jedan takav predsjednik poštovao i zaštitio civile i povratnike u Sarajevo u kojem Komšić živi, radi i politički djeluje.

Ja sam povratnik u Sarajevo i nisam osjetio “dobru vibraciju” prema civilima povratnicima u Sarajevo od strane tog čovjeka. Prije će biti da sam osjetio da smo nepoželjni, da nemamo tu šta tražiti, da Sarajevo pripada onima koji su ga lično, sopstvenim rukama branili, a to, po nekima, nisu povratnici u Sarajevo. Imam utisak da on ima takve stavove i da se to može vidjeti na njegovom držanju čak i kada ih ne saopštava javno. U tome mi je nalik na sve one koji Sarajevo vide kao svoj ratni plijen.

Komšić ima taj isti "državotvorni" stav koji je naslijedio od SDP BiH. On je po pitanju povratnika, koliko sam uspio shvatiti, prilično isključiv, netolerantan, militantan, mačoista, ima određene predrasude i neprihvatljive stavove prema onima koji "u ratu nisu bili u Sarajevu" za nekoga ko se izdaje za "predsjednika svih građana".

Takve stavove mogu imati neke udruge građana, veterana, ali ne mislim da ih smije imati neko ko se predstavlja kao "predsjednik svih građana".

Interesantno je da je Sarajevo nakon prva dva Komšićeva predsjednička mandata (čini mi se od 2006.-2014.), barem po rezultatima posljednjeg popisa, ostalo skoro u potpunosti bez Srba i Hrvata, bez tzv. "mještovitih brakova" ili djece tih "mješovitih brakova", kao i bez mnogo mojih progresivnih i liberalnih prijatelja i poznanika koji su zaista imali namjeru vratiti se i nastaviti živjeti i raditi u Sarajevu mnogo godina nakon rata.

Mislim da su ljudi poput Komšića, ljudi iz građanske ljevice, doprinjeli tome svojim neradom, svojim nedjelovanjem u društvu, tj. svojim ličnim fokusom na državne pozicije i profesionalne političke karijere.

Upravo iz tog razloga, pored toga što nije "predsjednik svih građana", Komšić nije ni ljevičar. On uopšte ne mari za društvo i stanje u društvu. On samo mari za državu jer ona predstavlja njegovo radno mjesto. Jedino "građansko" u njegovoj retorici je njegov građanski nacionalizam. Njegova retorika, njegovo insistiranje na (građanskoj) državi, a ne na (građanskom) društvu ga čini, ako ne desničarem, a onda nekakvom karikaturom "funkcionera" bivšeg režima, državnog socijalizma.
Tu je patriotizam, pogotovo ratni ili militantni patriotizam, velika distrakcija i to podjednako u glavama građana i njihovih lidera, što rezultira kognitivnom disonancom koju možete prepoznati na liku i u djelu Željka Komšića.

On je konstantno u grču ove dvije sukobljene ideje: građanskog društva, tj. individualnih građanskih prava i sloboda na jednoj, i patriotizma i građanskog nacionalizma na drugoj strani argumenta. To možete vidjeti na njegovom držanju i na njegovoj grimasi dok govori. Kao da ne zna kojim bi putem krenuo, a da ne proturječi sebi.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66033
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#46720 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by _BataZiv_0809 »

Propali Komsic, raja mu dobacuje na cesti Izdaja, Izdaja :lol: jos sad kad ispadnu iz Vlade KS ko odbacen kurton :run:
pemanapemani
Posts: 5357
Joined: 09/09/2008 15:12

#46721 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pemanapemani »

Zeljko je imao 15 godina da nesto napravi za gradjansku BiH.
Rezultat - vise je bilo gradjanske BiH 2006., kada je Komsic poceo prvi, nego danas kada plovi trecim mandatom.

Ako gradjanska ideja ne moze iznjedriti nekog boljeg od bezobraznog neradnika i ublehe Komsica, onda je treba upokojiti za sva vremena.

P.S. Pricamo o covjeku koji u udarnom terminu place kada prica kakoima dana kada supruga place, jer nema za kruh i mlijeko.
Ne moze gradjansku ideju voditi neko ko 15 godina prima platu u iznosu 5000 + KM, a onda na tv cmizdri kako supruga isto cmizdri da nema novaca za hranu.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#46722 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by exliberal-ex »

standardna demagogija koju prodaje...sta je doticni uradio na planu da priblizi sva 3 naroda...dobro Niksic napisa ( sto u sustini ja pisem od njegovog prvog izbora) ali to ocito nepije vode kod tebe
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#46723 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Upravo je BiH moguća samo zadovoljavanjem kolektivnih i građanskih prava.
Ovo sto su Zlaja i Zeljko radili samo je upropastilo sanse da se normalna zemlja ovdje napravi.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#46724 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by exliberal-ex »

drug_profi wrote: 21/10/2020 02:30 Upravo je BiH moguća samo zadovoljavanjem kolektivnih i građanskih prava.
Ovo sto su Zlaja i Zeljko radili samo je upropastilo sanse da se normalna zemlja ovdje napravi.
Ocito je da su radili kako je SDA zamisljala, pa ZL je rasturio SDP svojim surovanjem sa SDA.
Sad sto su ga oni predigrali sa Komsicem koji je prestao da slusa ZL nego se okrenuo Bakiru je njegova naivnost.
Ili je ZL samo trazio izgovor da se skloni jer su mu poceli igrat oko glave zbog manupilcija oko zaostavstine Adil-begovog instituta
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#46725 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Patton44 »

exliberal-ex wrote: 21/10/2020 01:37
standardna demagogija koju prodaje...sta je doticni uradio na planu da priblizi sva 3 naroda...dobro Niksic napisa ( sto u sustini ja pisem od njegovog prvog izbora) ali to ocito nepije vode kod tebe
:lol: :lol:
Ako nas nove zvjezde hdz-ovi glasila,kifla i damir nepriblize,neznam koce.
Post Reply