Demokratska fronta Željko Komšić

User avatar
BHCluster
Posts: 23424
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#46651 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BHCluster »

MorningStar wrote: 16/10/2020 12:23
BHCluster wrote: 16/10/2020 12:02
jazzer wrote: 16/10/2020 11:49

Naravno da nema odluke jer je u nekom trenutku trijeznosti shvatio sta je uradio.

Ali to nimalo ne umanje cinjenicu da je ispao, blago receno, nedorastao funkciji koju obavlja.

A ti, Slobodna Bosna i njegovi savjetnici se tjesite cinjenicom da nema odluke u Sluzbenim novinama pa, kao
i komsija i istocnog susjedstva, proglasite jos jednu politicku pobjedu. Sta pobjedu, trijumf!
A nema odluke, kao sto sam i mislio. Hvala na odgovoru.
Pa ne treba odluka da se ne prizna jer ionako ne priznajemo - ako sazoves sjednicu da priznas pa onda ostanes ukocenih usta - kako to da nazovemo ? Pametan politicki potez :D
Ocigledno, pogotovo kad se uzme u obziri sta je Dodik izjavljivao i predhodno pisanje na temi. Sve sami struĆnjak do struĆnjaka.
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#46652 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by don vito »

Nakon što je u posljednji čas s dnevnog reda sjednice Predsjedništva BiH skinuo tačku koju je sam inicirao, Ljuljan se oglasio i prokomentirao svoj veličanstveni trijumf, odnosno to što je "propao Dodikov pokušaj da se o Kosovu raspravlja u Skupštini RS" (o čemu se inače ne bi ni raspravljalo da sam nije potegao priznanje Kosova). :lol:
"Sad smo to pitanje aktuelizirali i ne mislim da je to loš potez."
Šta reći, koju posluku porati dušmanima kad ih Ljuljan tako šamara... Dugačak je niz njegovih pobjeda samo u aktuelnom mandatu:

Zaustavio gradnju Pelješkog mosta (koji samo što nije gotov) :D

Zaustavio popunjavanje Doma naroda Parlamenta FBiH po popisu iz 2013. godine 8-)

Zadao smrtni udarac etničkom predstavljanju (jer je umjesto njega lično, njegov duh lebdio sastancima Izetbegović-Dodik-Čović o raspodjeli love MMF-a, Izetbegović-Čović o Mostaru, Dodik-Čović kod Vučića, Izetbegović-Čović kod Plenkovića itd...) :-D

Uvukao BiH u NATO tako što je dušmane prevario i poturio im ANP pod lažnim naslovom "Program reformi" (nakon čega je u budžetu ukinuta stavka o NATO putu koji se više i ne spominje) :lol:

Ne zaboravimo i još jednu briljantnu jučerašnju pobjedu koja je nepravedno ostala u sjeni "zaustavljanja rasprave o Kosovu u Skupštini RS" :-D :-D : Zabranu učešća Stevandića na izborima... upppssss... zapravo nakon odluke Ustavnog suda 30 posto više glasova za Stevandića nego što bi ih ovaj dobio bez zabrane (ovo više ide na dušu glupanima iz SDS-a i PDP-a koji tonu li tonu kako su se uhvatili u kolo s Bakirom, ali se ovdje spominje zbog Ljuljanovih fanova koji su, u nemogućnosti da nabroje bilo kakvo dostignuće ublehaša, spominjali to što je Ljuljanov Bakalar "zabranio Stevandića").

Ne znam, Senade... :lol:
Last edited by don vito on 16/10/2020 12:50, edited 1 time in total.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11035
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#46653 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Prpa.ba »

bunk wrote: 16/10/2020 12:18 A sta treba?
Ne talasat?
Pricat o ekonomiji?
Sljegnut se i birat "legitimne" samo nek se kanton ne dira..
E nece da moze.
Treba komsicevski talasati, pa onda proglasavati pobjedom sto glasanje o tvom prijedlogu mozda nece biti u Sluzbenom listu BiH. :lol:

Cisto da ne bi vrtio spinove, neka udje u tefter da protiv Komsica i njegove ekipe superhikova iz kafica "Tito" imam samo to sto su glupi i netalentovani i bezveze nas brukaju, a ne znaju zabiti nijedan go. Cak i kad im se nabaci asistencija. To sto povremeno za funkcije kandiduju negatore genocida, to cu i zanemariti.. kuca casti :mrgreen:
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#46654 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by bunk »

Prpa.ba wrote: 16/10/2020 12:36
bunk wrote: 16/10/2020 12:18 A sta treba?
Ne talasat?
Pricat o ekonomiji?
Sljegnut se i birat "legitimne" samo nek se kanton ne dira..
E nece da moze.
Treba komsicevski talasati, pa onda proglasavati pobjedom sto glasanje o tvom prijedlogu mozda nece biti u Sluzbenom listu BiH. :lol:

Cisto da ne bi vrtio spinove, neka udje u tefter da protiv Komsica i njegove ekipe superhikova iz kafica "Tito" imam samo to sto su glupi i netalentovani i bezveze nas brukaju, a ne znaju zabiti nijedan go. Cak i kad im se nabaci asistencija. To sto povremeno kandiduju za funkcije negatore genocida, to cu i zanemariti.. kuca casti :mrgreen:
Haj malo provrti javne istupe pojedinih unazad 10 dana pa poslusaj taktike i poglede na to kako treba nastupati.
Nemoj nam svima ovdej bacati prasinu u oci.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#46655 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by MorningStar »

bunk wrote: 16/10/2020 12:41
Prpa.ba wrote: 16/10/2020 12:36
bunk wrote: 16/10/2020 12:18 A sta treba?
Ne talasat?
Pricat o ekonomiji?
Sljegnut se i birat "legitimne" samo nek se kanton ne dira..
E nece da moze.
Treba komsicevski talasati, pa onda proglasavati pobjedom sto glasanje o tvom prijedlogu mozda nece biti u Sluzbenom listu BiH. :lol:

Cisto da ne bi vrtio spinove, neka udje u tefter da protiv Komsica i njegove ekipe superhikova iz kafica "Tito" imam samo to sto su glupi i netalentovani i bezveze nas brukaju, a ne znaju zabiti nijedan go. Cak i kad im se nabaci asistencija. To sto povremeno kandiduju za funkcije negatore genocida, to cu i zanemariti.. kuca casti :mrgreen:
Haj malo provrti javne istupe pojedinih unazad 10 dana pa poslusaj taktike i poglede na to kako treba nastupati.
Nemoj nam svima ovdej bacati prasinu u oci.
Ne brini srecom zdo naocale su kod tebe nece ti prasina nista :D
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#46656 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by bunk »

a i to sto kazes..
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#46657 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Novak20 »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

https://avaz.ba/vijesti/bih/602513/obja ... ene-zezate
Željko Komšić: Dakle ni ti sam za ni protiv ni uzdržan. Smatrajte da je ovo zrak gdje ja sjedim dok je ova tačka na dnevnom redu.
Milorad Dodik: Pa naravno, dakle, ovo je tačka bila nepotrebna na prvom izjašnjavanju Predsjedništva ali ste vi insistirali da to bude na dnevnom redu gospodine DŽaferović vi ste glasali za to, kao i gospodin Komšić, došli smo u poziciju da ste sada svoje glasove povukli i time rekli da ne priznajete Kosovo, ja to tako čitam i meni je veliko zadovoljstvo činjenica da vi ne priznajete Kosovo, i veoma mi je drago što Predsjedništvo ne priznaje Kosovo. I zato smatram da je ovo jedan dobar posao koji je uradilo Predsjedništvo zahvlajući vama dvojici koji ste u međuvremenu iz ovih ili onih razloga promjenili svoj stav o tome.
Last edited by Novak20 on 16/10/2020 12:58, edited 1 time in total.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11035
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#46658 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Prpa.ba »

bunk wrote: 16/10/2020 12:41 Haj malo provrti javne istupe pojedinih unazad 10 dana pa poslusaj taktike i poglede na to kako treba nastupati.
Nemoj nam svima ovdej bacati prasinu u oci.
Poglede na ovu temu sa Kosovom, i herojskim sprjecavanjem vlastite tacke dnevnog reda da se ne objavi u Sluzbenim novinama? Poglede na kandidovanje jarana iz kafane koji ne smiju kazati da se u Srebrenici desio genocid? Poglede na to da nas bezveze bruka i da jednostavno ne zna ni visoku ni politiku?

Opet da ponovim, vakat je da nadjemo boljeg gradjanskog kandidata koji ce znati suknuti i napraviti neprijateljima drzave dublji belaj od ovih desetodnevnih turbofolk slavlja nakon kojih mi uvijek ostanemo popisani, a dusmani slave.

Nema tu nikakve prasine, samo zelja da svoj politicki kapital pametnije trosimo. Komsicev izbor skupo placamo, neko u Komsicevoj poziciji se moze mnogo kvalitetnije iskoristiti dok se mi zadovoljavamo time da "nije Covic" i prave se mitovi o nekim drugim velemajstorskim potezima. Jedina dodatna korist je rashljebljivanje Covicevaca po DKP-ima, mada kad vidim ambasadoricu Soptu koja nas je donedavno zvala "Mosnjacima" po poskoku, i to mi je upitno.
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#46659 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by don vito »

Novak20 wrote: 16/10/2020 12:56 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

https://avaz.ba/vijesti/bih/602513/obja ... ene-zezate
Željko Komšić: Dakle ni ti sam za ni protiv ni uzdržan. Smatrajte da je ovo zrak gdje ja sjedim dok je ova tačka na dnevnom redu.
Milorad Dodik: Pa naravno, dakle, ovo je tačka bila nepotrebna na prvom izjašnjavanju Predsjedništva ali ste vi insistirali da to bude na dnevnom redu gospodine DŽaferović vi ste glasali za to, kao i gospodin Komšić, došli smo u poziciju da ste sada svoje glasove povukli i time rekli da ne priznajete Kosovo, ja to tako čitam i meni je veliko zadovoljstvo činjenica da vi ne priznajete Kosovo, i veoma mi je drago što Predsjedništvo ne priznaje Kosovo. I zato smatram da je ovo jedan dobar posao koji je uradilo Predsjedništvo zahvlajući vama dvojici koji ste u međuvremenu iz ovih ili onih razloga promjenili svoj stav o tome.
Čitam i ne mogu da vjerujem. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Željko Komšić: Što ne znači da neće biti na sljedećoj sjednici ponovo procedura.
Najava još jedne veličanstvene pobjede... samo ako ne izađe u Službenom listu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
sinuhe
Posts: 11487
Joined: 03/06/2011 11:33

#46660 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sinuhe »

Zasto bosnjacki i hrvatski clan predsjednistva nisu glasali za priznanje Kosova?
Bizarno zaista.
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#46661 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by don vito »

Ovakav politički gigant zaslužio je da jedan od Reufljagića (onaj iz Ljubovije, SR Srbija) napiše nastavak svog bestsellera

‘Pogled na profil, ideologiju, politiku – Zlatko Lagumdžija’,

ovaj put posvećen Ljuljanu,

recenzent može ponovo biti twitto iz Washingtona DC ili neko od visokoumnih savjetnika.
Last edited by don vito on 16/10/2020 13:06, edited 1 time in total.
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#46662 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by jazzer »

Željko Komšić: Dakle ni ti sam za ni protiv ni uzdržan. Smatrajte da je ovo zrak gdje ja sjedim dok je ova tačka na dnevnom redu.
Clan Predsjednista BiH da izjavio ovako nesto na sjednici koju je licno sazvao?

Stenogram pokazuje da se popisao po instituciji Predsjednistva BiH jedanko kako po njoj pisaju Dodik i Covic. Doduse,
Komsic ima olaksavajucu okolnost jer jer je alkoholicar ali svejedno.

Futavac futavi.
Škobo Habu
Posts: 9037
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#46663 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Škobo Habu »

jazzer wrote: 16/10/2020 12:21 Ali nema odluke u Sluzbenim novinama. To znaci da se nije nista novo desilo osim jos jedne, historijske pobjede Z. K. :)

Jedan sasvim obican radni dan clana Predsjednistva BiH.
Kakve veze imaju Službene novine sa cijelom stvari?

Je l' Željkec stavio na sto pitanje priznanja Kosova?

Je l' priznato? Nije.

Elementarna logika za svakog ko ima četiri razreda osnovne škole.
Škobo Habu
Posts: 9037
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#46664 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Škobo Habu »

sinuhe wrote: 16/10/2020 13:02 Zasto bosnjacki i hrvatski clan predsjednistva nisu glasali za priznanje Kosova?
Bizarno zaista.
Zato što bi na taj način stavili tačku oko priznanja. Dodik protiv, oficijelno nema konsenzusa do Sudnjeg dana.

Komšić se još jednom potvrdio kao potpuni amater, neko ko konstantno trči pred rudu...

Dodik sam namagarči obojicu. Svaka mu čast.
palermo
Posts: 22370
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#46665 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by palermo »

Prpa.ba wrote: 16/10/2020 12:57

Opet da ponovim, vakat je da nadjemo boljeg gradjanskog kandidata koji ce znati suknuti i napraviti neprijateljima drzave dublji belaj od ovih desetodnevnih turbofolk slavlja nakon kojih mi uvijek ostanemo popisani, a dusmani slave.
Apsolutno.

Samo pored toga što je bolji još mora i pobijediti na izborima Čovketa i ekipu.
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#46666 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by don vito »

Ovo sa Službenim novinama i "aktueliziranjem", pardon povlačenjem tačke priznanja Kosova, podsjeća na jednog drugog ublehaša kojeg je Ljuljan već nadmašio u prodavanju magle...

Prije nekih 14-15 godina, uoči izbora 2006. godine pitali Harisa Silajdžića da prokomentira izvještaje po kojima rahmetli Stranka za BiH u vlasti 2002-2006. nije ispunila nijedno predizborno obećanje, a Hare najprije razmislio, pa mudro odgovorio pred kamerama:

"Rekli smo radićemo, i evo radimo..." :D
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#46667 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by MorningStar »

jazzer wrote: 16/10/2020 13:05
Željko Komšić: Dakle ni ti sam za ni protiv ni uzdržan. Smatrajte da je ovo zrak gdje ja sjedim dok je ova tačka na dnevnom redu.
Clan Predsjednista BiH da izjavio ovako nesto na sjednici koju je licno sazvao?

Stenogram pokazuje da se popisao po instituciji Predsjednistva BiH jedanko kako po njoj pisaju Dodik i Covic. Doduse,
Komsic ima olaksavajucu okolnost jer jer je alkoholicar ali svejedno.

Futavac futavi.
I pad je let :lol:
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#46668 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by don vito »

Air Ljuljan :-D
User avatar
BHCluster
Posts: 23424
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#46669 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BHCluster »

sinuhe wrote: 16/10/2020 13:02 Zasto bosnjacki i hrvatski clan predsjednistva nisu glasali za priznanje Kosova?
Bizarno zaista.
Tako bi Dodik dobio pravni akt u kojem se ne priznaje Republika Kosovo, ovako nije, samo sto forumski struĆnjaci srbuju vise nego Dodik. :lol:
User avatar
sinuhe
Posts: 11487
Joined: 03/06/2011 11:33

#46670 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sinuhe »

BHCluster wrote: 16/10/2020 13:25
sinuhe wrote: 16/10/2020 13:02 Zasto bosnjacki i hrvatski clan predsjednistva nisu glasali za priznanje Kosova?
Bizarno zaista.
Tako bi Dodik dobio pravni akt u kojem se ne priznaje Republika Kosovo, ovako nije, samo sto forumski struĆnjaci srbuju vise nego Dodik. :lol:
Jes' vidio kako su ga nadmudrili :idea:
User avatar
BHCluster
Posts: 23424
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#46671 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BHCluster »

sinuhe wrote: 16/10/2020 13:27
BHCluster wrote: 16/10/2020 13:25
sinuhe wrote: 16/10/2020 13:02 Zasto bosnjacki i hrvatski clan predsjednistva nisu glasali za priznanje Kosova?
Bizarno zaista.
Tako bi Dodik dobio pravni akt u kojem se ne priznaje Republika Kosovo, ovako nije, samo sto forumski struĆnjaci srbuju vise nego Dodik. :lol:
Jes' vidio kako su ga nadmudrili :idea:
Cisto politikanstvo!
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11035
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#46672 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Prpa.ba »

BHCluster wrote: 16/10/2020 13:25 Tako bi Dodik dobio pravni akt u kojem se ne priznaje Republika Kosovo, ovako nije, samo sto forumski struĆnjaci srbuju vise nego Dodik. :lol:
https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-t ... /200908100
Dodik traži ambasadu u Jerusalemu, Komšić ga preduhitrio i zahtjeva sjednicu za priznanje Kosova
I tad se znalo da ce Dodik dobiti pravni akt kojim se ne priznaje R. Kosovo, ali se uzivalo 10 dana u "tako treba" i "konacno neko da pokaze Dodiku", uz svesrdnu dominaciju forumskih komentatora.

Opet, samo za sebe, nista specijalno, samo jos jedna u nizu utakmica u koje nizeligas iz Hrasnog ulijece i izvlaci remi ni iz cega. Ukratko, brukanje.
User avatar
draganbl
Posts: 2093
Joined: 21/06/2009 00:59

#46673 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by draganbl »

Da bi Bosna i Hercegovina priznala Kosovo, nije potrebno da se ne donese odluka da se Kosovo ne priznaje, već je potrebno donijeti odluku da se Kosovo priznaje.
Sva ostala tumačenja su opravdanje Komšićevog debilnog potezanja ovog pitanja uopšte.
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#46674 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by don vito »

sinuhe wrote: 16/10/2020 13:27
BHCluster wrote: 16/10/2020 13:25
sinuhe wrote: 16/10/2020 13:02 Zasto bosnjacki i hrvatski clan predsjednistva nisu glasali za priznanje Kosova?
Bizarno zaista.
Tako bi Dodik dobio pravni akt u kojem se ne priznaje Republika Kosovo, ovako nije, samo sto forumski struĆnjaci srbuju vise nego Dodik. :lol:
Jes' vidio kako su ga nadmudrili :idea:
Ovo su novi momenti kako politički pobijediti protivnika... Pokreneš neku temu za koju znaš da neće proći, onda je povučeš prije glasanja da se ne objavi propast incijative u Službenom listu i... bingo, izdominirao si i pobijedio...

Sad treba očekivati da Dodik izdominira nad Šefkom i Ljuljanom tako što će pokrenuti neku temu tipa "disolucija BiH", "specijalne veze BiH i Rusije", "priznanje Nagornog Karabaha", onda prije glasanja povući tačku s dnevnog reda i... proglasiti pobjedu :-D

Kako se niko ovoga nije sjetio prije Air Ljuljana i njegovih savjetnika
User avatar
BHCluster
Posts: 23424
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#46675 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BHCluster »

Prpa.ba wrote: 16/10/2020 13:31
BHCluster wrote: 16/10/2020 13:25 Tako bi Dodik dobio pravni akt u kojem se ne priznaje Republika Kosovo, ovako nije, samo sto forumski struĆnjaci srbuju vise nego Dodik. :lol:
https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-t ... /200908100
Dodik traži ambasadu u Jerusalemu, Komšić ga preduhitrio i zahtjeva sjednicu za priznanje Kosova
I tad se znalo da ce Dodik dobiti pravni akt kojim se ne priznaje R. Kosovo, ali se uzivalo 10 dana u "tako treba" i "konacno neko da pokaze Dodiku", uz svesrdnu dominaciju forumskih komentatora.

Opet, samo za sebe, nista specijalno, samo jos jedna u nizu utakmica u koje nizeligas iz Hrasnog ulijece i izvlaci remi ni iz cega. Ukratko, brukanje.
Sta bi sa tom ambasadom? Na kraju niko nije nista dobio, kao sto sam napisao cisto politikanstvo.
Post Reply