Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
shape of despair
Posts: 3107
Joined: 09/04/2008 18:41

#30801 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by shape of despair »

zivota mi,citam portale,vas ovdje,muka mi neka,pomrijesmo svi.
kad malo sunca granu,odo reko prosetati. jebote da te jebo,skroz drugi svjet, fina jesen,nije hladno, nosio masku bezveze doduse.
nemozes vjerovat da postoji svjet izvan foruma,nevjerovatno
MMM1977
Posts: 4598
Joined: 15/07/2009 12:56

#30802 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by MMM1977 »

Pa ovdje je hvaljen turski pristup a tamo su maske na otvorenom cijelo vrijeme obavezne. Evo i Slovenija uvela istu mjeru uz dodatak raznih zabrana, Francuska isto uvodi rigorozne mjere... Svi se bore kako znaju jer još nemamo efikasan lijek ili vakcinu a ako je maska imalo efikasna, a jeste, šta je onda problem? Moramo obuzdati ovaj virus jer naš zdravstveni sistem je i ovako u klincu i malo fali da se slomi.

Imali smo par mjeseci da pokažemo odgovornost i pali smo na tom ispitu, sada opet idu restrikcije
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#30803 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Horcrux »

MMM1977 wrote: 15/10/2020 14:37 Pa ovdje je hvaljen turski pristup a tamo su maske na otvorenom cijelo vrijeme obavezne. Evo i Slovenija uvela istu mjeru uz dodatak raznih zabrana, Francuska isto uvodi rigorozne mjere... Svi se bore kako znaju jer još nemamo efikasan lijek ili vakcinu a ako je maska imalo efikasna, a jeste, šta je onda problem? Moramo obuzdati ovaj virus jer naš zdravstveni sistem je i ovako u klincu i malo fali da se slomi.

Imali smo par mjeseci da pokažemo odgovornost i pali smo na tom ispitu, sada opet idu restrikcije
Problem je sto bi mi rjesenje, ali nemoj da mi ista radimo po tom pitanju.
User avatar
He1972
Posts: 1497
Joined: 17/09/2017 08:05

#30804 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by He1972 »

Trappist wrote: 15/10/2020 10:34
Mogy87 wrote: 15/10/2020 10:27
kox wrote: 15/10/2020 10:22
Već sam ti postavljao članak, ljudi sami skontali još u junu kada se sve moguće pripisivalo koroni da sve smrti nisu od korone i naveli vjerovatne razloge:
https://www.mckinsey.com/industries/hea ... -in-europe
Tu su Holandija i mislim još neke od nabrojanih zemalja.
U BiH terapije onkološkim pacijentima jesu prekidane, pa je bio problem kako ih nastaviti jer se valjda doze i način moraju proračunavati unaprijed pa se poslije prekida ponovo računati. Prije 15-ak dana hitna nije htjela doći po čovjeka nedeljom a on ne može da ustane od bolova, tražili da se testira na Covid. Septembar mjesec, 6 mjeseci nakon početka epidemije.
U Holandiji je takodje bio problem doći do porodičnog ljekara u prvim mjesecima, kao i u Australiji zakazati pregled.
Ne, nisu ljudi sami skontali vec kazu: Nismo sigurni, ali je vazno ISTRAZITI i razumjeti. Znaci ne dokazuju nista i to su jasno podcrtali. I hidden impact ne znaci da se "trpalo pod koronu"

While uncertainty remains, understanding the possible causes of this hidden health impact, and starting to monitor them closely, are among critical first steps for governments and health systems.

E sad na temu. U Sarajevu i Banjaluci se hemoterapije NISU prekidale. U Sarajevu imas i poseban ulaz za onkoloske pacijente.

U Austriji je uvijek problem zakazati pregled. Za Holandiju ne znam.

EDIT: posto si editovao odgovor da ti odgovorim.
Imas covjeka koji je rizicna grupa. Virus se ignorise. Covjek dodje u ambulantu na pregled, zarazi se i umre. Da li je to dobar pristup? Pustiti sve koji su u ugrozenim kategorijama da se zaraze i umru?
Zasto? Da ne moras staviti masku u ZATVORENOM i odmaci se 2 metra?
https://www.cazin.net/vijesti/prizor-s- ... na-pregled

E moja Mogy, nemoj vise molim te...ocigledno pojma nemas ni o situaciji u svom gradu a kamoli gdje vani.
neka je vidiš da se raspojasala otkako su uvedene maske na otvorenom, sad očekuje policijski i pendrečenje :D
User avatar
mk ultra
Posts: 19511
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#30805 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by mk ultra »

MMM1977 wrote: 15/10/2020 14:37 Pa ovdje je hvaljen turski pristup a tamo su maske na otvorenom cijelo vrijeme obavezne. Evo i Slovenija uvela istu mjeru uz dodatak raznih zabrana, Francuska isto uvodi rigorozne mjere... Svi se bore kako znaju jer još nemamo efikasan lijek ili vakcinu a ako je maska imalo efikasna, a jeste, šta je onda problem? Moramo obuzdati ovaj virus jer naš zdravstveni sistem je i ovako u klincu i malo fali da se slomi.

Imali smo par mjeseci da pokažemo odgovornost i pali smo na tom ispitu, sada opet idu restrikcije
3 mjeseca zadnja niko nije maske nosio i nista
Sad odjednom ko nesto drugacije :-)

Putuje se vrlo malo ili nikako, ne dolazi niko, jako je mala promjena, tako da meni iskreno maske ma otvorenom nikakvog smisla nemaju... zatvoreno ima smisla i bliski kontakt (posao, prevoz i sl.)
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#30806 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by kox »

MMM1977 wrote: 15/10/2020 14:37 Pa ovdje je hvaljen turski pristup a tamo su maske na otvorenom cijelo vrijeme obavezne. Evo i Slovenija uvela istu mjeru uz dodatak raznih zabrana, Francuska isto uvodi rigorozne mjere... Svi se bore kako znaju jer još nemamo efikasan lijek ili vakcinu a ako je maska imalo efikasna, a jeste, šta je onda problem? Moramo obuzdati ovaj virus jer naš zdravstveni sistem je i ovako u klincu i malo fali da se slomi.

Imali smo par mjeseci da pokažemo odgovornost i pali smo na tom ispitu, sada opet idu restrikcije
Brate ,nije problem maska nego maska na otvorenom koja uglavnom ne služi ničemu a ne mogu da provedu ni do sada uvedene mjere. Ovo je uvedeno ili da kažnjavaju da pune budžet ili pro forme da pokažu da kao nešto rade.
A sve ostalo što bi trebali uraditi, od proširenja izolatorija nadalje 0 bodova.
BadBoy
Posts: 8086
Joined: 01/11/2005 21:55

#30807 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

shape of despair wrote: 15/10/2020 14:35 zivota mi,citam portale,vas ovdje,muka mi neka,pomrijesmo svi.
kad malo sunca granu,odo reko prosetati. jebote da te jebo,skroz drugi svjet, fina jesen,nije hladno, nosio masku bezveze doduse.
nemozes vjerovat da postoji svjet izvan foruma,nevjerovatno
Nemoj čitati forum kad si tako psihički lohotan
Naslovnica
Posts: 27891
Joined: 20/03/2013 15:38

#30808 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

MMM1977 wrote: 15/10/2020 14:37 Pa ovdje je hvaljen turski pristup a tamo su maske na otvorenom cijelo vrijeme obavezne. Evo i Slovenija uvela istu mjeru uz dodatak raznih zabrana, Francuska isto uvodi rigorozne mjere... Svi se bore kako znaju jer još nemamo efikasan lijek ili vakcinu a ako je maska imalo efikasna, a jeste, šta je onda problem? Moramo obuzdati ovaj virus jer naš zdravstveni sistem je i ovako u klincu i malo fali da se slomi.

Imali smo par mjeseci da pokažemo odgovornost i pali smo na tom ispitu, sada opet idu restrikcije
Slažeš li se da je potrebno nositi masku na otvorenom?
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#30809 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by un1ted »

MMM1977 wrote: 15/10/2020 14:37 sada opet idu restrikcije
Ma koje restrikcije? Nošenje maski i zabrana rada ugostitelja? Oni koji donose mjere nemaju dvije čiste u glavi, to niko ne radi na nekim planovima i organizaciji.

Šta to ove budale osim tzv. restrikcija uvode? Da li ste vi svjesni da nam je novo zatvaranje (lockdown) gori od duplo vece smrtnosti korone?
laik1981
Posts: 13000
Joined: 05/12/2012 13:04

#30810 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

Predizborni autogol zelene bande.. Ako nista jako mi je drago sto su ovu nebulozu uveli mjesec pred izbore.. Vec nemaju vecinu u federalnom parlamentu i nadam se da ce sto prije na dnevni red doci vjestica koja vlada na kcusu kao i njene kujice.. Zelena banda je pred kolapsom i totalno izbezumljena.. Brzo ce pogubiti konce i u pravosudnim institucijama a onda ide spektakl..
User avatar
zubi
Posts: 5158
Joined: 16/07/2009 00:27

#30811 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zubi »

BadBoy wrote: 15/10/2020 14:54
shape of despair wrote: 15/10/2020 14:35 zivota mi,citam portale,vas ovdje,muka mi neka,pomrijesmo svi.
kad malo sunca granu,odo reko prosetati. jebote da te jebo,skroz drugi svjet, fina jesen,nije hladno, nosio masku bezveze doduse.
nemozes vjerovat da postoji svjet izvan foruma,nevjerovatno
Nemoj čitati forum kad si tako psihički lohotan
:lol:
User avatar
zubi
Posts: 5158
Joined: 16/07/2009 00:27

#30812 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zubi »

mk ultra wrote: 15/10/2020 14:49
MMM1977 wrote: 15/10/2020 14:37 Pa ovdje je hvaljen turski pristup a tamo su maske na otvorenom cijelo vrijeme obavezne. Evo i Slovenija uvela istu mjeru uz dodatak raznih zabrana, Francuska isto uvodi rigorozne mjere... Svi se bore kako znaju jer još nemamo efikasan lijek ili vakcinu a ako je maska imalo efikasna, a jeste, šta je onda problem? Moramo obuzdati ovaj virus jer naš zdravstveni sistem je i ovako u klincu i malo fali da se slomi.

Imali smo par mjeseci da pokažemo odgovornost i pali smo na tom ispitu, sada opet idu restrikcije
3 mjeseca zadnja niko nije maske nosio i nista
Sad odjednom ko nesto drugacije :-)

Putuje se vrlo malo ili nikako, ne dolazi niko, jako je mala promjena, tako da meni iskreno maske ma otvorenom nikakvog smisla nemaju... zatvoreno ima smisla i bliski kontakt (posao, prevoz i sl.)
Ljeto i zadnjih par sedmica, drasticna razlika, zahladilo, pocela skola...

Maske na otvorenom, naravno, da nemaju nikakvog smisla, al sta ce nas jadni krizni stab, brojevi skacu, moraju djelovati ko da nesta poduzimaju...
lavander
Posts: 140
Joined: 24/01/2008 10:03

#30813 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by lavander »

Mogy87 wrote: 15/10/2020 14:27 Ja sam svoje voljene stitila u tim sezonama koje navodis. Na nacine koji su zasnovani na naucnim cinjenicama i koje preporucuju ljekari. Kojim ti ne vjerujes. Ja vjerujem.
Po cemu zakljucujes da ja svoje nisam? No, nisam nosila masku napolju, niko mi nije nabacio policijski sat, nije mi zabranio da putujem, nije zatvorio kafane, skole, proizvodnju, itditd. Imas objasnjenje sto tada nije, a sada jeste? Nemas, to mi je jasno.
Po cemu zakljucujes da ne vjerujem ljekarima? I da ima urota? Mozda mislim da ima strasna nekompetencija i neznanje? A, mozda je i nesto trece. Veze mi o svemu ovome nemamo. Ali, nisam i nadam se da nikad necu biti ogranicena, kao po naredbi, na jednu "stranu". Ni u cemu, pa ni u ovome. To znaci da, ako imam dva ljekara, ili dva naucnika, ili ekonomista ili sociologa, sa istim backgroundom, predaju na istom univerzitetu, zive u ozbiljnim zemljama, imaju iza sebe masu objavljenih radova, kako i zasto bih ja odlucila da vjerujem jednom, a drugom ne? Ako sam razuman i slobodan covjek, a ne masina, saslusacu i jedne i druge i pokusati da zdravim razumom odredim sta od toga prihvatam i odobravam, a sta ne. Spanska inkvizicija zbog drugacijih misljenja je valjda za sva vremena zavrsena?
BadBoy
Posts: 8086
Joined: 01/11/2005 21:55

#30814 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

zubi wrote: 15/10/2020 15:06
BadBoy wrote: 15/10/2020 14:54
shape of despair wrote: 15/10/2020 14:35 zivota mi,citam portale,vas ovdje,muka mi neka,pomrijesmo svi.
kad malo sunca granu,odo reko prosetati. jebote da te jebo,skroz drugi svjet, fina jesen,nije hladno, nosio masku bezveze doduse.
nemozes vjerovat da postoji svjet izvan foruma,nevjerovatno
Nemoj čitati forum kad si tako psihički lohotan
:lol:
Pa života mi sve nekakvi nježni cvijetići kojima stalno moraš govoriti kako je svijet divan i krasan i kako je sve bajno jer se oni unervoze i polude :lol:
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#30815 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GAU8 »

Naslovnica wrote: 15/10/2020 14:56
MMM1977 wrote: 15/10/2020 14:37 Pa ovdje je hvaljen turski pristup a tamo su maske na otvorenom cijelo vrijeme obavezne. Evo i Slovenija uvela istu mjeru uz dodatak raznih zabrana, Francuska isto uvodi rigorozne mjere... Svi se bore kako znaju jer još nemamo efikasan lijek ili vakcinu a ako je maska imalo efikasna, a jeste, šta je onda problem? Moramo obuzdati ovaj virus jer naš zdravstveni sistem je i ovako u klincu i malo fali da se slomi.

Imali smo par mjeseci da pokažemo odgovornost i pali smo na tom ispitu, sada opet idu restrikcije
Slažeš li se da je potrebno nositi masku na otvorenom?
Ja mislim da generalno ne treba, osim u specijalnim slucajevima.
Na primer pijace, iako su "otvorene" su mjesta gdje imamo veci broj ljudi na jednom mjestu.
Ili ulice u uzij jezgri grada za vrijeme podnevne spice, susrece se i mimoilazi veliki broj ljudi na relativno skucenom prostoru.

Ako u blizini nema zive duse, obaveza maske u toj situaciji je idiotizam.
Last edited by GAU8 on 15/10/2020 15:41, edited 1 time in total.
Naslovnica
Posts: 27891
Joined: 20/03/2013 15:38

#30816 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

GAU8 wrote: 15/10/2020 15:35
Naslovnica wrote: 15/10/2020 14:56
MMM1977 wrote: 15/10/2020 14:37 Pa ovdje je hvaljen turski pristup a tamo su maske na otvorenom cijelo vrijeme obavezne. Evo i Slovenija uvela istu mjeru uz dodatak raznih zabrana, Francuska isto uvodi rigorozne mjere... Svi se bore kako znaju jer još nemamo efikasan lijek ili vakcinu a ako je maska imalo efikasna, a jeste, šta je onda problem? Moramo obuzdati ovaj virus jer naš zdravstveni sistem je i ovako u klincu i malo fali da se slomi.

Imali smo par mjeseci da pokažemo odgovornost i pali smo na tom ispitu, sada opet idu restrikcije
Slažeš li se da je potrebno nositi masku na otvorenom?
Ja mislim da generalno ne treba, osim u specijalnim slucajevima.
Na primer pijace, iako su "otvorene" su mjesta gdje imamoveci broj ljudi na jednom mjestu.
Slažem se sa tobom. :thumbup:
User avatar
Edin H.
Posts: 47020
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#30817 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Edin H. »

GAU8 wrote: 15/10/2020 15:35
Naslovnica wrote: 15/10/2020 14:56
MMM1977 wrote: 15/10/2020 14:37 Pa ovdje je hvaljen turski pristup a tamo su maske na otvorenom cijelo vrijeme obavezne. Evo i Slovenija uvela istu mjeru uz dodatak raznih zabrana, Francuska isto uvodi rigorozne mjere... Svi se bore kako znaju jer još nemamo efikasan lijek ili vakcinu a ako je maska imalo efikasna, a jeste, šta je onda problem? Moramo obuzdati ovaj virus jer naš zdravstveni sistem je i ovako u klincu i malo fali da se slomi.

Imali smo par mjeseci da pokažemo odgovornost i pali smo na tom ispitu, sada opet idu restrikcije
Slažeš li se da je potrebno nositi masku na otvorenom?
Ja mislim da generalno ne treba, osim u specijalnim slucajevima.
Na primer pijace, iako su "otvorene" su mjesta gdje imamoveci broj ljudi na jednom mjestu.
Pravilo je socijalna distance, maske i pranje ruku.
Znaci samo gdje nije moguce drzati distancu.
Neces valjda masku nositi na Igmanu. :-)
To su trebali precizirati ovom uredbom
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#30818 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GAU8 »

Edin H. wrote: 15/10/2020 15:40
GAU8 wrote: 15/10/2020 15:35
Naslovnica wrote: 15/10/2020 14:56
Slažeš li se da je potrebno nositi masku na otvorenom?
Ja mislim da generalno ne treba, osim u specijalnim slucajevima.
Na primer pijace, iako su "otvorene" su mjesta gdje imamoveci broj ljudi na jednom mjestu.
Pravilo je socijalna distance, maske i pranje ruku.
Znaci samo gdje nije moguce drzati distancu.
Neces valjda masku nositi na Igmanu. :-)
To su trebali precizirati ovom uredbom
To je pravilo kako ne bismo zagadili Igman koronom :-) :-)
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#30820 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Horcrux »

Institucije rade svoj posao.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#30821 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by MorningStar »

Rečeno nam je da bi bilo poželjno da prekinemo sjednicu. Ja vam to prenosim - kazao je zastupnicima Milićević.

Zatražena je pauza, a nakon toga odlučeno da u roku 20 minuta pređu preostale tačke i završe sjednicu.

Nakon što Komisija za izbor i imenovanje nije usaglasila tekst oko radnih tijela, a zastupnicima se žurilo zbog intervencije inspekcije, sjednica Zastupničkog doma je prekinuta u 15,50 sati.

Pozeljno je da postuje se zakon, moze a i ne mora biti :lol: , oce li i na drugim mjestima ovo "pozeljno" biti ?
ili ce kaznjavati tj.malo budzet puniti ?
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#30822 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

lavander wrote: 15/10/2020 15:13
Mogy87 wrote: 15/10/2020 14:27 Ja sam svoje voljene stitila u tim sezonama koje navodis. Na nacine koji su zasnovani na naucnim cinjenicama i koje preporucuju ljekari. Kojim ti ne vjerujes. Ja vjerujem.
Po cemu zakljucujes da ja svoje nisam? No, nisam nosila masku napolju, niko mi nije nabacio policijski sat, nije mi zabranio da putujem, nije zatvorio kafane, skole, proizvodnju, itditd. Imas objasnjenje sto tada nije, a sada jeste? Nemas, to mi je jasno.
Po cemu zakljucujes da ne vjerujem ljekarima? I da ima urota? Mozda mislim da ima strasna nekompetencija i neznanje? A, mozda je i nesto trece. Veze mi o svemu ovome nemamo. Ali, nisam i nadam se da nikad necu biti ogranicena, kao po naredbi, na jednu "stranu". Ni u cemu, pa ni u ovome. To znaci da, ako imam dva ljekara, ili dva naucnika, ili ekonomista ili sociologa, sa istim backgroundom, predaju na istom univerzitetu, zive u ozbiljnim zemljama, imaju iza sebe masu objavljenih radova, kako i zasto bih ja odlucila da vjerujem jednom, a drugom ne? Ako sam razuman i slobodan covjek, a ne masina, saslusacu i jedne i druge i pokusati da zdravim razumom odredim sta od toga prihvatam i odobravam, a sta ne. Spanska inkvizicija zbog drugacijih misljenja je valjda za sva vremena zavrsena?
Da krenem od boldiranog. Sve sto si navela nije vazno, jer medicina nije filozofija. Ono sto je vazno je kakve dokaze za svoje tvrdnje su ti naucnici iznijeli. Jer oni kvalitetni ce svoje tvrdnje dokazati i publikovati u naucnim casopisima, a oni manje kvalitetni ce ih prezentirati u medijima bez dokaza. Tako nauka u bilo kojoj oblasti funkcionise. Ja vjerujem u naucni proces koji nas je doveo do tacke gdje jesmo u svim oblastima zivota. Znaci ne odredjenoj osobi ili grupi, vec konceptu.

Razlog za sve ovo koji konstantno preskaces smo ti postavljali i drugi forumas (njegov post si potpuno izignorisala) i ja, a odnosi se na broj umrlih od ove posasti. Ali evo da ponovim:

Image


Image

Ali uvijek je ljepse vjerovati u ono "ali mozda ima i nesto trece".
Last edited by Mogy87 on 15/10/2020 16:43, edited 1 time in total.
Trappist
Posts: 4282
Joined: 12/09/2020 08:52

#30823 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

Mogy87 wrote: 15/10/2020 16:16
lavander wrote: 15/10/2020 15:13
Mogy87 wrote: 15/10/2020 14:27 Ja sam svoje voljene stitila u tim sezonama koje navodis. Na nacine koji su zasnovani na naucnim cinjenicama i koje preporucuju ljekari. Kojim ti ne vjerujes. Ja vjerujem.
Po cemu zakljucujes da ja svoje nisam? No, nisam nosila masku napolju, niko mi nije nabacio policijski sat, nije mi zabranio da putujem, nije zatvorio kafane, skole, proizvodnju, itditd. Imas objasnjenje sto tada nije, a sada jeste? Nemas, to mi je jasno.
Po cemu zakljucujes da ne vjerujem ljekarima? I da ima urota? Mozda mislim da ima strasna nekompetencija i neznanje? A, mozda je i nesto trece. Veze mi o svemu ovome nemamo. Ali, nisam i nadam se da nikad necu biti ogranicena, kao po naredbi, na jednu "stranu". Ni u cemu, pa ni u ovome. To znaci da, ako imam dva ljekara, ili dva naucnika, ili ekonomista ili sociologa, sa istim backgroundom, predaju na istom univerzitetu, zive u ozbiljnim zemljama, imaju iza sebe masu objavljenih radova, kako i zasto bih ja odlucila da vjerujem jednom, a drugom ne? Ako sam razuman i slobodan covjek, a ne masina, saslusacu i jedne i druge i pokusati da zdravim razumom odredim sta od toga prihvatam i odobravam, a sta ne. Spanska inkvizicija zbog drugacijih misljenja je valjda za sva vremena zavrsena?
Da krenem od boldiranog. Sve sto si navela nije vazno, jer medicina nije filozofija. Ono sto je vazno je kakve dokaze za svoje tvrdnje su ti naucnici iznijeli. Jer oni kvalitetni ce svoje tvrdnje dokazati i publikovati u naucnim casopisima, a oni manje kvalitetni ce ih prezentirati u medijima bez dokaza. Tako nauka u bilo kojoj oblasti funkcionise. Ja vjerujem u naucni proces koji nas je doveo do tacke gdje jesmo u svim oblastima zivota. Znaci ne odredjonoj osobi ili grupi, vec konceptu.

Razlog za sve ovo koji konstantno preskaces smo ti postavljali i drugi forumas (njegov post si potpuno izignorisala) i ja, a odnosi se na broj umrlih od ove posasti. Ali evo da ponovim:

Image


Image

Ali uvijek je ljepse vjerovati u ono "ali mozda ima i nesto trece".
"Drugi forumas" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#30824 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

Ja tebi vec par mjeseci pisem da prijavis administraciji ako sumnjas na kloniranje jer je na forumu zabranjeno.
Trappist
Posts: 4282
Joined: 12/09/2020 08:52

#30825 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

Sto bih prijavljivao kad je ovako puno zanimljivije gledati kako se ofiras. I naravno da ja nisam prvi koji je skontao, vise forumasa je to provalilo :thumbup:
Locked