Ljepota demokratije

Post Reply
User avatar
apsidejzi
Posts: 8262
Joined: 25/05/2013 23:49

#1 Ljepota demokratije

Post by apsidejzi »

Kaze: Neko mora snositi odgovornost za neuspjeh BiH na putu ka EU - Igor Davidovic
https://www.klix.ba/vijesti/bih/igor-d ... /201010054

Da Igore. Mora. I snosice. U normalnim drzavama osoba koja je na toj funkciji daje ostavku i zivot ide dalje. U slucaju da niko ne dadne ostavku, (a u ovom slucaju nece to svi znamo) onda u normalnim drzavama imamo proteste ili izbore. Ta stranka ne bi imala nikakve sanse na izborima. Posto su lokalni izbori kod nas veoma blizu, ja cu se nadati da ce SDA/SNSD/SBB/HDZ platiti cijenu na taj nacin. Naime, da ce biti kaznjeni sa odlaskom u opoziciju. Tako bi snosili odgovornost.

Ako se ni to ne desi onda ce odgovornost snositi gradjani jer tako biraju. Kako ce snositi odgovornost? Tako sto ce i dalje imati lose ceste, sto nece dobijati EU koncesije, sto ce trebati vize i pasose da putuju evropom, sto nece moci u EU zbog korone, sto ce stajati pred ambasadama, sto ce im drzava biti karina, sto ce raditi za 400 eura dok u evropi ljudi rade za 3000 eura itd.

Jednog dana svako od nas nauci da sve ima svoju cijenu i da uvijek ima neko ko snosi odgovornost. Svaka odluka, pa i odluka o glasanju/neglasanju ima svoje posljedice. Ako nisi dovoljno pametan/pametna da prozrijes posljedice te (ne)odluke onda ces imati osjecaj da ti se stvari random desavaju u zivotu. Mozes to svaliti na bozije odredjenje ako ti je lakse, ali to je i dalje samo posljedica tvog razmisljanja. Ako ti je draze da ti snosis odgovornost onda ih nemoj kaznit zbog ovog. Sve ima cijenu, pitanje je samo ko ce to da plati.

Et. Demokratija je lijepa i uvijek funkcionise htjeli mi to ili ne.
BiBi911
Posts: 2907
Joined: 09/12/2018 17:47

#2 Re: Ljepota demokratije

Post by BiBi911 »

Serboooo

Jel stvarno vjerujes da ce ovi sadasnji roditelji(pink, cica maca, zadruga i sl.) naucit nesto svoju dijecu.


Mozda je do mene il rijetko svracam u Bosnu ali cini mi se sve su gluplji, zatucaniji, (kako se kaze vjersko- nacionalno zatucani ima neka rijec).
Zakalwe
Posts: 417
Joined: 24/07/2012 11:48
Location: truli zapad
Grijem se na: struju
Vozim: na struju

#3 Re: Ljepota demokratije

Post by Zakalwe »

Demokratija je samo alatka. Niko ne garantuje uspjeh. Valja baratati alatkom.
Mi smo presli sa motike na traktor. Ali malo ljudi zna da vozi traktor a fali i dizela.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#4 Re: Ljepota demokratije

Post by MorningStar »

Image
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#5 Re: Ljepota demokratije

Post by Hajvan »

...
Last edited by Hajvan on 15/10/2020 19:48, edited 2 times in total.
BiBi911
Posts: 2907
Joined: 09/12/2018 17:47

#6 Re: Ljepota demokratije

Post by BiBi911 »

sherbett wrote: 15/10/2020 18:31
BiBi911 wrote: 15/10/2020 16:58 Serboooo

Jel stvarno vjerujes da ce ovi sadasnji roditelji(pink, cica maca, zadruga i sl.) naucit nesto svoju dijecu.


Mozda je do mene il rijetko svracam u Bosnu ali cini mi se sve su gluplji, zatucaniji, (kako se kaze vjersko- nacionalno zatucani ima neka rijec).
Pa palo mi ke i to na pamet, ali ja ipak poznajem puno vise obrazovanih, sposobnih ljudi koji djecu uce nekim vrijednostima
Jbga nisu svi na pinku


Iskreno ti "obrazovani" su mi gori sa svojim fgr lgbt fazonima.

Mada ima uvijek postenih.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#7 Re: Ljepota demokratije

Post by Dope_Man »

Nisu svi na tom smecu.. al jedno 90% jeste. Od ostalih 10% bar pola ce ih otici vani jer ne zele u ovom kazanu zivjeti. Od preostalih 5 dobar dio ce se fokusirati na sebe i svoj zivot, ignorisati ostatak kazana koliko je moguce.
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#8 Re: Ljepota demokratije

Post by neko_sa_strane »

BiBi911 wrote: 15/10/2020 16:58 Serboooo

Jel stvarno vjerujes da ce ovi sadasnji roditelji(pink, cica maca, zadruga i sl.) naucit nesto svoju dijecu.


Mozda je do mene il rijetko svracam u Bosnu ali cini mi se sve su gluplji, zatucaniji, (kako se kaze vjersko- nacionalno zatucani ima neka rijec).
Ne čini ti se. Novije generacije sve su tupavije. Kakvih gluposti se samo naslušam u javnom prevozu do posla i nazad.
Post Reply