Novi selektor reprezentacije BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#6476 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by last mohicans »

Ricken wrote: 13/10/2020 01:06
Andreja Kežman wrote: 13/10/2020 00:59 Šta vam znači moderan fudbal, a šta moderan trener?
Ako sam dobro shvatio Pointa to su ovi treneri koji vode tekmu u odjelima, a ne u trenerkama. To mu je otprilike argumentacija.
Elokventni su i lijepo ih slušat. Sto avetinja reče znaju reci sta nije valjalo kad popusimo. To je razlika između Sušića koji je lupao po stolu i stajao kraj klupe s zamisljenim pogledom u odnosu na ove uglađene trenere.
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#6477 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Blixen »

l33t wrote: 13/10/2020 13:16 Ćiro vrati se, ti si i napravio repku. Ćiro nas je odveo na SP a ne Sušić.
:lol: :lol: :lol: :lol: Ciro nas vodio ta dva ciklusa :lol: :lol: :lol:
sta sve covjek nece procitati na ovom forumu

ja mislim da bi najbolje bilo da repku vode BHF
grupno sa klupe :izet:
mene zivot razocarao :D :D
svi u napad
Posts: 1872
Joined: 14/10/2012 14:40

#6478 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by svi u napad »

Najgore je sto ce buduci selektor biti Krstajic. Njima je cilj da sve razjebu sto je imalo vrijedno i sto predstavlja drzavu. Posto znam da nema sanse za nekog Svabu vjerujte da bih ja volio da ako je ikako moguce ostane Dusko. Bio sam ljut ko ris na njega i vodjenje tekme protiv Iraca ali kad sve sagledas covjek testira igrace polako uvodi nove i sto je po prvi put sa repkom uci nas i da igramo odbranu. Mislim da i igraci ne bi imali protiv. Znam da je ne moguce ali kad vidim Krstajica povraca mi se. Zivjeli.
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3351
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#6479 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Dupli_skalp »

zna li se išta konkretno (insajderski), ko nas nastavlja voditi u nove provalije i blamaže?
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#6480 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by hrasno38 »

Logovan wrote: 13/10/2020 13:18 Muzurović nas je odveo na SP.
Tacnije Muzurovic i Ciro stvorili a Pape odveo!
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#6481 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by hrasno38 »

svi u napad wrote: 14/10/2020 12:56 Najgore je sto ce buduci selektor biti Krstajic. Njima je cilj da sve razjebu sto je imalo vrijedno i sto predstavlja drzavu. Posto znam da nema sanse za nekog Svabu vjerujte da bih ja volio da ako je ikako moguce ostane Dusko. Bio sam ljut ko ris na njega i vodjenje tekme protiv Iraca ali kad sve sagledas covjek testira igrace polako uvodi nove i sto je po prvi put sa repkom uci nas i da igramo odbranu. Mislim da i igraci ne bi imali protiv. Znam da je ne moguce ali kad vidim Krstajica povraca mi se. Zivjeli.
Krstajic ni u mislima ne bi trebao da bude selektor jer je odbio da igra za nasu reprezentaciju.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#6482 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Grean »

l33t wrote: 13/10/2020 13:16 Ćiro vrati se, ti si i napravio repku. Ćiro nas je odveo na SP a ne Sušić.
hrasno38 wrote: 14/10/2020 13:48
Logovan wrote: 13/10/2020 13:18 Muzurović nas je odveo na SP.
Tacnije Muzurovic i Ciro stvorili a Pape odveo!
Ciro 352, Pape 4231

Kod Cire igrali na duge lopte i visoki presing sto je normalno za 352, kod Susica po zemlji sa posjedom gdje je god bilo moguce

Ciro desni bek Ibricic, Pape doveo Mujdzu kojeg je Ciro vratio sa okupljanja jer nije imao drzavljanstvo dok je Pape prekrizio Ibricica nakon Luksemburga.

Ciri defanzivni vezni bili Rahimic i Muratovic, Papetu Rahimic ili Zahirovic sa Pjanicem ili Medunjaninom.

Kod Cire Misimovic i Pjanic nisu mogli igrati zajedno, zbog formacije kako je on govorio, kod Papeta igrali obojica. Prvo je imao fulu sa Pjanicem na desnom krilu ali kasnije ga premjestio u par sa defanzivnim veznim gdje mu je i mjesto.

Kod Cire igrala dva spica, Dzeko i Muslimovic u paru, kod Susica Dzeko u spicu a Ibisevic kao lazno krilo


Sta je tacno iz Cirinog vremena ostavljeno Susicu u vidu formacije, taktickih zamisli, igraca koje je ovaj doveo u reprezentaciju, bilo sta?
User avatar
Ricken
Posts: 6037
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#6483 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Ricken »

Blixen wrote: 14/10/2020 10:02
l33t wrote: 13/10/2020 13:16 Ćiro vrati se, ti si i napravio repku. Ćiro nas je odveo na SP a ne Sušić.
:lol: :lol: :lol: :lol: Ciro nas vodio ta dva ciklusa :lol: :lol: :lol:
sta sve covjek nece procitati na ovom forumu

ja mislim da bi najbolje bilo da repku vode BHF
grupno sa klupe :izet:
mene zivot razocarao :D :D
Ništa čovjek nije pogrešno napisao, Ćiro je udario temelje, a Pape nije imao dovoljno vremena da razjebe stvar do 2014. godine.
User avatar
LSD
Posts: 27288
Joined: 24/07/2007 08:26

#6484 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by LSD »

Grean wrote: 14/10/2020 14:04


Sta je tacno iz Cirinog vremena ostavljeno Susicu u vidu formacije, taktickih zamisli, igraca koje je ovaj doveo u reprezentaciju, bilo sta?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55673
Joined: 15/12/2008 16:53

#6485 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by ultima_palabra »

Ciro se kod nas bas debelo precjenjuje. Pape je bio puno bolji od njega dok nije krenuo sa braticem, bratom i menadzerisanjem.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72868
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#6486 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Velkoski »

Ćiro je sve što prosječan Bošnjo voli.

Pape do Slovačke i SP odličan, sve poslije velika mrlja.

U principu, sve oko repke je oduvijek karina, a tome je kumovao svaki Savez. IMT sistem kao i sve u državi.
palermo
Posts: 22358
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#6487 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by palermo »

Velkoski wrote: 14/10/2020 15:03 Ćiro je sve što prosječan Bošnjo voli.
Pape do Slovačke i SP odličan, sve poslije velika mrlja.

U principu, sve oko repke je oduvijek karina, a tome je kumovao svaki Savez. IMT sistem kao i sve u državi.
Pa Ćiru svatko voli, ne samo prosječan Bošnjo. Najviše zbog toga što ima rezultat.

Pape je zaista bio dobar, rekao bih do Egipta.....al sve poslije toga je za" bilo ne ponovilo se"
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#6488 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Blixen »

Ricken wrote: 14/10/2020 14:18
Blixen wrote: 14/10/2020 10:02
l33t wrote: 13/10/2020 13:16 Ćiro vrati se, ti si i napravio repku. Ćiro nas je odveo na SP a ne Sušić.
:lol: :lol: :lol: :lol: Ciro nas vodio ta dva ciklusa :lol: :lol: :lol:
sta sve covjek nece procitati na ovom forumu

ja mislim da bi najbolje bilo da repku vode BHF
grupno sa klupe :izet:
mene zivot razocarao :D :D
Ništa čovjek nije pogrešno napisao, Ćiro je udario temelje, a Pape nije imao dovoljno vremena da razjebe stvar do 2014. godine.
i tebe je garant zivot razocarao ili samo mrzis Papeta :D
trn vam je oku cinjenica da je Pitar uspio da odvede repku na SvjeCko :lol: :lol:
Mesa nije :lol:
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#6489 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by l33t »

@Grean
Nisam govorio za formaciju i slicno. On je okupio, skupio, motivirao i napravio tu repku. Sumnjam da bi to Pape uradio tako, on je dobio bas super gotov proizvod i zamalo i zeznuo to sve sto je dobio :thumbup: @Ricken Upravo :thumbup:

Sad nek neko nadje statistiku koliko ima W/L repka ratio pod Cirom i Susicem. Moze biti na papiru Susic jaci. Meni je svakako bilo najdraze gledati repku dok je bila pod Cirinom vodstvom. Kod Papeta je vec pocelo da puca po savovima.
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#6490 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Blixen »

:lol: :lol: :lol:
e cudnih insana
znaci Ciro postavio taktiku
reko Papetu nista ne diraj
Pape dirao i sve zajebao

a na Svjetsko u Brazilu smo otisli zaslugom recimo Nazifa Gljive :D
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#6491 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by l33t »

Citaj malo izmedju redova: evo sa wikipedie podaci. Svi su selektori na papiru (statisticki) bili uspjesni u W/L omjeru. Sto je onda zakazao uspjeh kod selektora poslije Papeta. I Pape mi ne smeta bio je dobar, i lijepo ga je vidjeti ko covjeka. Ali tada su poceli svi problemi unutar grupice igraca - odnosi unutar tima sto bi trebao kontrolisati selektor.

Vec smo ranije govorili da nama treba jaka autoritativna figura na celu reprezentacije. Neko ko ima muda
Nisam expert to je moje misljenje...
edit: @Blixen Nigdje nisam govorio o taktici, vec o duhu i interpersonalnim odnosima, osjecaju reprezentacije. Razmisli malo, nije jak tim samo formacija i dobra strategija. Losije repke su nas otresle, nit je zbog formacije, pa cak ni seletora vec timskog duha i zalaganja :)
:thumbup:
User avatar
turbofolk
Posts: 3139
Joined: 13/05/2014 09:37

#6492 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by turbofolk »

Hvala Safetu i ekipi koju je vodio pa ugledasmo SP prije 6 godina. Kipar i Izrael su mu neoprostivi.
Imali smo mi i jačih generacija kojima je malo falilo, ali nikad nisu završavale ni druge u grupi, a kamoli na vrhu. Nekad prije 17 godina se jednoj fantastičnoj generaciji (mislim čak i jačoj od ove Safetove), potrefila i nikad lakša grupa (kao što volite reći za ovu grupu kroz koju smo izborili Brazil) pa opet ni baraž ne uhvatismo.

11.10.2003. BiH Danska 1-1

BiH: Hasagić, Spahić (Baljić), Musić, Konjić (Hrgović), Bajramović (Biščević), Hibić, Bolić, Grujić, Barbarez, Salihamidžić, Bešlija.
https://www.historija.ba/d/143-bih-na-korak-od-ep-2004/


I ona grupa sa Belgijom i Baždarevićem za SP 2018 je bila "prolaziva", pa ni tu ne bi ni baraža. A ekipa u odnosu na Brazil oslabljena za Mujdžu i Zvjezdana. Posebno je "prolaziva" (ne naumpada mi drugi izraz) bila ova Robertova sa Fincima, Armencima, Grcima, qrcima palcima i TalijanCima al je Robert zasro do za vrat. Možda da smo tu imali Duška, a možda i Safeta ili Mehmeda, možda ne bi bilo potrebe za ovima baražom od prije heftu dana.
gold'n'brown
Posts: 1615
Joined: 20/02/2007 16:20

#6493 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by gold'n'brown »

Dok god neko drugi ne odvede reprezentaciju na veliko takmicenje Pape je nas najbolji trener. I to daleko najbolji. Sve ostalo je suplja. Nije da ti drugi treneri nisu imali sansu. Ako cemo pravo, sada je veci izbor kvalitetnih igraca nego kad ih je Pape vodio - pa Zahirovic je tada bio zadnji vezni u reprezentaciji :shock:
Da se razumijemo i ja sam bio za promjenu u vrijeme kada je Susic smijenjen jer sam mislio da sa drugim trenerom ce se napraviti iskorak, iz ove perspektive se vidi koliko je to bilo pogresno.
A ovo da je dobio od Cire gotovu ekipu je tolika glupost da je ne vrijedi ni komentarisati.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55673
Joined: 15/12/2008 16:53

#6494 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by ultima_palabra »

Ima dosta i do saveza... u Susicevo vrijeme je bila jedina koliko toliko postena garnitura, legende bh. fudbala su se nesto pitale i to se osjetilo na atmosferi i rezultatima. Nakon Brazila su dosle pare i nastavio se kriminal.
User avatar
Logovan
Posts: 94392
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#6495 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Logovan »

Prestanite omalovažavati Safeta Sušića. :roll: Te zaslužan Ćiro, te Hajrović, te Džeko, a on ništa, on onako sjedio. Svi donijeli SP, a Pape nije. A kada se znalo izgubiti, kada nas je Rumunija uništila, onda je krivac bio ni manje, ni više nego Pape. Kod poraza nije bilo Ćire, Hajrovića i ostalih.

E jebo ti ovo iskreno.

Smiješni ste.
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#6496 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by hrasno38 »

Logovan wrote: 14/10/2020 17:40 Prestanite omalovažavati Safeta Sušića. :roll: Te zaslužan Ćiro, te Hajrović, te Džeko, a on ništa, on onako sjedio. Svi donijeli SP, a Pape nije. A kada se znalo izgubiti, kada nas je Rumunija uništila, onda je krivac bio ni manje, ni više nego Pape. Kod poraza nije bilo Ćire, Hajrovića i ostalih.

E jebo ti ovo iskreno.

Smiješni ste.
Safet Susic Pape nas je odveo na SP i on je do sada najuspjesniji selektor i tu nema price....ali.....je isto tako nevidjena supcina. Kada nam je reprezentacija bila u totalnom bedu i kada su je vodili Kodro, Hadzibegic, Piric, Smajlovic i kad je trebalo cupati reprezentaciju iz govana nije mu padalo na pamet na prezume reprezentaciju iako je bilo perioda kad nije nikoga treniraao. Safet Susic je klasicni ziheras i kada je vidio da ima dobar roster igraca onda je i preuzeo. Naravno da su njegove zasluge najvece za odlazak na SP ali temelje te reprezentacije su udarili Muzurovic i Ciro. Osim toga Ciro je stvorio KULT reprezentacije i o njoj se pricalo na svakom cosku i bila je ogromna euforija iako smo porazeni od Portugala u barazu. Zato smo dobijali pod Cirom losije reprezentacije kao da je rukomet u pitanju. Naravno Pape je uveo neke nove igrace ali kostur ekipe je bio tu
User avatar
Logovan
Posts: 94392
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#6497 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Logovan »

hrasno38 wrote: 14/10/2020 18:21 Safet Susic Pape nas je odveo na SP i on je do sada najuspjesniji selektor i tu nema price....ali.....je isto tako nevidjena supcina. Kada nam je reprezentacija bila u totalnom bedu i kada su je vodili Kodro, Hadzibegic, Piric, Smajlovic i kad je trebalo cupati reprezentaciju iz govana nije mu padalo na pamet na prezume reprezentaciju iako je bilo perioda kad nije nikoga treniraao. Safet Susic je klasicni ziheras i kada je vidio da ima dobar roster igraca onda je i preuzeo. Naravno da su njegove zasluge najvece za odlazak na SP ali temelje te reprezentacije su udarili Muzurovic i Ciro. Osim toga Ciro je stvorio KULT reprezentacije i o njoj se pricalo na svakom cosku i bila je ogromna euforija iako smo porazeni od Portugala u barazu. Zato smo dobijali pod Cirom losije reprezentacije kao da je rukomet u pitanju. Naravno Pape je uveo neke nove igrace ali kostur ekipe je bio tu
I neka je. :thumbup: :thumbup:

Tri magične riječi. :thumbup: Veliki Pape!
User avatar
LSD
Posts: 27288
Joined: 24/07/2007 08:26

#6498 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by LSD »

Mi smo otišli na SP Brazil uprkos Safetu ! a tek tamo je pokazao svoje raskošno trenersko neznanje sa formacijom bez lijevog beka. Sa burazom i njegovom menadžerskom firmom je gurao svog propalog bratića, kojeg ni SP nije uspjelo prodati, onakvu momčinu Zukanovića ocrnio i ojadio pred medijima - sram ga bilo pred Bogom i ljudima :oops:

Kasnije su ga zapišavali Kipar, Izreael i ostali.
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#6499 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by hrasno38 »

Logovan wrote: 14/10/2020 18:29
hrasno38 wrote: 14/10/2020 18:21 Safet Susic Pape nas je odveo na SP i on je do sada najuspjesniji selektor i tu nema price....ali.....je isto tako nevidjena supcina. Kada nam je reprezentacija bila u totalnom bedu i kada su je vodili Kodro, Hadzibegic, Piric, Smajlovic i kad je trebalo cupati reprezentaciju iz govana nije mu padalo na pamet na prezume reprezentaciju iako je bilo perioda kad nije nikoga treniraao. Safet Susic je klasicni ziheras i kada je vidio da ima dobar roster igraca onda je i preuzeo. Naravno da su njegove zasluge najvece za odlazak na SP ali temelje te reprezentacije su udarili Muzurovic i Ciro. Osim toga Ciro je stvorio KULT reprezentacije i o njoj se pricalo na svakom cosku i bila je ogromna euforija iako smo porazeni od Portugala u barazu. Zato smo dobijali pod Cirom losije reprezentacije kao da je rukomet u pitanju. Naravno Pape je uveo neke nove igrace ali kostur ekipe je bio tu
I neka je. :thumbup: :thumbup:

Tri magične riječi. :thumbup: Veliki Pape!
Mislim bez trunke prepucavanja ali i ti si svjestan da je Pape nikakav trener. Prosjek treneiranja klubova mu je jedna sezona i onda noga jedino na pocetku trenerske karijere je tri godine proveo u İstanbulsporu sa kojim naravno nije osvojio nista (a nije ni kao igrac nesto posebno). Covjek za 25 godina trenerske karijere nije osvojio nista i jedini uspjeh mu je odvodjenje nase reprezentacije na SP sto se s obzirom u kakvoj smo grupi igrali i kakvu je reprezentaciju nasljedio i ne moze bas smatrati nekim vanserijskim rezultatom.
User avatar
Logovan
Posts: 94392
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#6500 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Logovan »

hrasno38 wrote: 14/10/2020 18:51 Mislim bez trunke prepucavanja ali i ti si svjestan da je Pape nikakav trener. Prosjek treneiranja klubova mu je jedna sezona i onda noga jedino na pocetku trenerske karijere je tri godine proveo u İstanbulsporu sa kojim naravno nije osvojio nista (a nije ni kao igrac nesto posebno). Covjek za 25 godina trenerske karijere nije osvojio nista i jedini uspjeh mu je odvodjenje nase reprezentacije na SP sto se s obzirom u kakvoj smo grupi igrali i kakvu je reprezentaciju nasljedio i ne moze bas smatrati nekim vanserijskim rezultatom.
Svjestan sam ja svega, ne moraš mi ništa objašnjavati. Znam ja dobro koga je trenirao i sve ostalo. Nebitno fakat u ovoj raspravi.

Odveo je reprezentaciju na SP i zato sam mu do kraja života zahvalan. :thumbup:
Locked