NBA - National Basketball Association

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#43076 Re: NBA - National Basketball Association

Post by kakavdanakneiskustvu »

@tomahawk već 10 dana nije nista napisao na forumu
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#43077 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Gandalf »

Raigor Stonehoof wrote: 12/10/2020 17:34 8 naslova al u kurcu :lol: da nije pauzirao ko zna da li bi Rocketse mogao uzeti, a ne bi sigurno mogao drugu turu naslova uzeti da se nije dobro.odmorio dvije godine

Hajmo malo realnosti, dosta djecijih preseravanja
Ti ono baš znaš da MJ ne bi mogao dobiti Rocketse tih godina, ti baš znaš koje su granice fizičke forme jednog Jordana u njegovom primeu, jebena argumentacija, bez riječi sam
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#43078 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Raigor Stonehoof »

Gandalf wrote: 12/10/2020 19:14
Raigor Stonehoof wrote: 12/10/2020 17:34 8 naslova al u kurcu :lol: da nije pauzirao ko zna da li bi Rocketse mogao uzeti, a ne bi sigurno mogao drugu turu naslova uzeti da se nije dobro.odmorio dvije godine

Hajmo malo realnosti, dosta djecijih preseravanja
Ti ono baš znaš da MJ ne bi mogao dobiti Rocketse tih godina, ti baš znaš koje su granice fizičke forme jednog Jordana u njegovom primeu, jebena argumentacija, bez riječi sam
Isto ko sto ti znas da bi uzeo 8 titula zaredom :)

Dzaba, sto ste pusili pusili ste
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#43079 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Raigor Stonehoof »

kakavdanakneiskustvu wrote: 12/10/2020 19:11 @tomahawk već 10 dana nije nista napisao na forumu
Vidi fakat, nadam se da je sve uredu
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#43080 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Gandalf »

James koliko god bio dobar zna da veličinu MJ-a ne može stići, mislim čovjek nosi broj 23 na leđima čitavu karijeru, nešto mi poznat taj broj, hmmm što li je James izabrao od svih brojeva baš taj
User avatar
Evolution_IV
Posts: 12807
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#43081 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Evolution_IV »

zato sto mu je role model :-D
Korovjev
Posts: 846
Joined: 17/03/2018 18:42

#43082 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Korovjev »

Zasluženo Lakersi čak i dominatno osim par kašljuca malo protiv Denvera i malo više protiv Miamia. Malo su ih pogurale i povrede Dragića i Adebaya ali to je NBA košarka i playoff.
Osim za Lebrona i AD respect i za Vogela, odlično je vodio tim imao rješenja prava kad zapne, a i tim mu igra odličnu odbranu, kad hoće, što je njegova zasluga.
Za Miami šteta povrede Dragića i Adebaya, možda su mogli zakuhati mrvicu više, premda mislim da bi ih Lebron žive gazio da je došlo do 7. I po meni ko hoće do titule dok on igra i u snazi je mora imati igrača/e koji mu mogu parirati na obje strane, što je po meni trenutno jedino Kawhi i Durant ali samo napadački a vidjet ćemo još kakav će biti KD kad se vrati još u kombinaciji sa ravnogorcem.
Pokazalo se i da ova prčuladije neke šatro zvijezde moraju još puno pure da jedu da bi mogli primirisati prstenu, te da timovi koji su dobro složeni, utrenirarni, bez ega i sa pravim timskim duhom (Toronto i naravno Miami) idu daleko u playoffu. To je moj komentar na ovu Goat priču.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 12807
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#43083 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Evolution_IV »

Nema trenutno igraca da parira defanzivno,jedostavno nema,neko poput rodmana bi mogao recimo...
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72583
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#43084 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Velkoski »

spree wrote: 12/10/2020 18:56 @danak kako znas da nije trenirao? Tvrdis to toliko kao da si bio sa njim i dan i noc. Dogovjecnost je jedna od najpozitivnijih stvari kod LeBrona. Onolika masa skoro bez povreda u karijeri. Cudo prirode. Jos kad se doda da je cini mi se 9 puta za redom dolazio do finala plus igrao skoro sve utakmice po sezoni. On je propustio po i odmah se vidjelo da je odmoran i da lakse igra. Kakav bi bio recimo da je odmorio jednu sezonu?

Btw da nisam nesto zajebao oko bracketa mozda sam mogao preskočiti i @Velkoskiog, ali nije lose ni drugo mjestoImage
Neki su bas razocarali i jos pisu ovdje :oops: :mrgreen:
Boston me baš izradio porazom protiv Heata :sad:

A i OKC protiv Houstona u jedan šut, jbg :mrgreen:

Image

Bucksi najveće razočarenje kad se sve sabere i oduzme
User avatar
spree
Posts: 7868
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#43085 Re: NBA - National Basketball Association

Post by spree »

Meni se nesto pojebalo na bracketu. Znam da sam stavio da ce clipsi doci do finala, ali eto ono meni stavilo dallas i ukinulo dalje. Isto kao da nisam postavio. Opet dosta bodova i bez toga.

@kakavdanakneiskustvu nije trenirao sa Bullsima, ali to ne znaci da nije nikako trenirao. Tako se pise kao da je covjek otisao i samo lezao, valjda da se nekako jos uveca cinjenica da je otisao. Po meni to sto je otisao ne doprinosi bas njegovom goat statusu.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#43086 Re: NBA - National Basketball Association

Post by kakavdanakneiskustvu »

nije trenirao zvanicno,nije se bavio tim sportom nego bejzbolom,i vrati se kosarci i opet bude najbolji i to u 34. godini,nakon dvije godine bez aktivnog igranja kosarke
User avatar
shalla
Posts: 9315
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#43087 Re: NBA - National Basketball Association

Post by shalla »

Bilo je u Last Dance, kako je morao prilagoditi i mijenjati kompletan program vježbanja kada je prešao na baseball, i obrnuto, kada se vraćao košarci kako je morao opet iznosa sve mijenjati, drugačije su koncipirane sve vježbe, treninzi i sl... Dakle, fizički je bio spreman, samo mu je trebalo vremena za prilagodbu. Odmah sljedeći dan nakon što su ispali od Orlanda je nazvao privatnog trenera da se dogovore da počnu sa pripremama za sljedeću sezonu... I opet, neću da se uvlačim u priču oko GOAT, za mene su obojica uz Kobea legendarni košarkaši koje sam hvala Bogu imao prilike gledati dugi niz godina :thumbup:

Evo fantastičan tekst na temu GOAT. Extra rečeno, svaki ima svoje argumente

https://www.index.hr/sport/clanak/lebro ... 21275.aspx
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#43088 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Nadzorna_ploca »

Sta je sa Golden Statsima, jesu li im se oporavile vedete Kari i Tomson?
Njima je ova corona pauza mozda i najbolje dosla, brutalno su bili losi.
Concord
Posts: 952
Joined: 14/12/2017 15:51

#43089 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Concord »

Jebo li me caca, kakve sam ja gluposti lupao po bracketu :lol:

Cestitke Lakersima na tituli, ocekivano su uzeli. Posebno mi je drago zbog Davisa koji je godinama jeo prasinu u New Orleansu, coek je zasluzio prsten. Takodjer i zbog Howarda mi je drago bez obzira koliko supacki igra po stare dane, ja ga pamtim po formi iz Orlanda.
LeBron je svoje postovanje zasluzio i nema dileme da je jedan od najboljih u historiji kosarke. Da li je ili prvi ili drugi ili treci to je vec stvar licne preference, ali imputirati pod svaku cijenu da je broj jedan kao sto neki forumasi forsiraju nema bas smisla i normalno da iritira ostale.
User avatar
shalla
Posts: 9315
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#43090 Re: NBA - National Basketball Association

Post by shalla »

Nadzorna_ploca wrote: 13/10/2020 11:47 Sta je sa Golden Statsima, jesu li im se oporavile vedete Kari i Tomson?
Njima je ova corona pauza mozda i najbolje dosla, brutalno su bili losi.
Pa kad su se povrijedili, bilo je priča o cijeloj sezoni. E sad, ako uzmeš u obzir da je sezona odavno trebala biti gotova, tj da je nekad uskoro trebala počinjati i nova, vjerovatno su oporavljeni i spremni. Jaka je to ekipa itekako, sa njima dvojicom, sa Draymondom, pa i Wigginsom, mogu oni hladno u borbu za titulu, bez obzira što sada ispred sebe imaju jači Zapad nego prije nekoliko sezona...
User avatar
Evolution_IV
Posts: 12807
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#43091 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Evolution_IV »

ja mislim da nema od njih vise nista...
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#43092 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Raigor Stonehoof »

shalla wrote: 13/10/2020 13:13
Nadzorna_ploca wrote: 13/10/2020 11:47 Sta je sa Golden Statsima, jesu li im se oporavile vedete Kari i Tomson?
Njima je ova corona pauza mozda i najbolje dosla, brutalno su bili losi.
Pa kad su se povrijedili, bilo je priča o cijeloj sezoni. E sad, ako uzmeš u obzir da je sezona odavno trebala biti gotova, tj da je nekad uskoro trebala počinjati i nova, vjerovatno su oporavljeni i spremni. Jaka je to ekipa itekako, sa njima dvojicom, sa Draymondom, pa i Wigginsom, mogu oni hladno u borbu za titulu, bez obzira što sada ispred sebe imaju jači Zapad nego prije nekoliko sezona...
Jos se suska da su favoriti za Antentudjfgasfdjadjumpa
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#43093 Re: NBA - National Basketball Association

Post by kakavdanakneiskustvu »

shalla wrote: 13/10/2020 13:13
Nadzorna_ploca wrote: 13/10/2020 11:47 Sta je sa Golden Statsima, jesu li im se oporavile vedete Kari i Tomson?
Njima je ova corona pauza mozda i najbolje dosla, brutalno su bili losi.
Pa kad su se povrijedili, bilo je priča o cijeloj sezoni. E sad, ako uzmeš u obzir da je sezona odavno trebala biti gotova, tj da je nekad uskoro trebala počinjati i nova, vjerovatno su oporavljeni i spremni. Jaka je to ekipa itekako, sa njima dvojicom, sa Draymondom, pa i Wigginsom, mogu oni hladno u borbu za titulu, bez obzira što sada ispred sebe imaju jači Zapad nego prije nekoliko sezona...
slab im je ostatak ekipe,bas slab,kakva borba za titulu
User avatar
shalla
Posts: 9315
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#43094 Re: NBA - National Basketball Association

Post by shalla »

Nisu puno jači bili kad su osvojili 2016. godine. A koliko sam upratio, imaju mjesta u salary capu za jedno renomirano ime...
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#43095 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Gandalf »

Zdravi Klay i Curry mogu puno, uspiju li potpisati nekoga poput Greak Freaka ulaze u uski krug favorita za titulu, iskustva imaju a nisu u veteranskim godinama, realna mogućnost.
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#43096 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Gerro »

Bukvalno jos jedan prsten LeBrona i postaje GOAT. Vec sad je po brojkama, ali poslije jos jedne titule mu niko to nece moci osporiti.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#43097 Re: NBA - National Basketball Association

Post by kakavdanakneiskustvu »

Gandalf wrote: 13/10/2020 15:48 Zdravi Klay i Curry mogu puno, uspiju li potpisati nekoga poput Greak Freaka ulaze u uski krug favorita za titulu, iskustva imaju a nisu u veteranskim godinama, realna mogućnost.
sa njim i ostave li greena i wigginsa ,to je nesto posve drugo
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#43098 Re: NBA - National Basketball Association

Post by kakavdanakneiskustvu »

shalla wrote: 13/10/2020 14:37 Nisu puno jači bili kad su osvojili 2016. godine. A koliko sam upratio, imaju mjesta u salary capu za jedno renomirano ime...
2016. su prvaci bili cavsi
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#43099 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Gerro »

LeBabo je prvi favorit, ostali nek se redaju kako hoce.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 12807
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#43100 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Evolution_IV »

:thumbup:

jos ako bude skracena sezona :sax:
Post Reply