Iskustva sa koronavirusom

Moderator: O'zone

Locked
Ali_G
Posts: 4641
Joined: 02/03/2002 00:00

#326 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Ali_G »

@Jimmy McNulty
Jel tebe iko poslao u Covid nalazi, rtg, nesto?
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#327 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Jimmy McNulty »

Ali_G wrote: 09/10/2020 12:20 @Jimmy McNulty
Jel tebe iko poslao u Covid nalazi, rtg, nesto?
Sutra imam testiranje.
Ali_G
Posts: 4641
Joined: 02/03/2002 00:00

#328 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Ali_G »

Dobro testiranje, al da uradis nalaze. Test k’o test ne znaci mnogo. Pretpostavljam da ce ti raditi sutra sve, al trebalo je to i ranije. Bit ce dobro aBd
testni_akaunt
Posts: 677
Joined: 26/06/2013 08:44

#329 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by testni_akaunt »

Pandakonda wrote: 09/10/2020 11:38
14 dana je period inkubacije, ali je prosjek pojave simptoma 5-6 dana.
daddy-kool wrote: 09/10/2020 12:17 Obično je tako, 4-6 dana od infekcije do pojave simptoma, mnogo rjeđe van ovog opsega.

Distanca, vani, nakratko, sugerišu da ne bi trebalo biti transmisije, a većina inficiranih (70%) ne prenese koronu nikome.
Hvala lijepa
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#330 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Jimmy McNulty »

Ali_G wrote: 09/10/2020 12:31 Dobro testiranje, al da uradis nalaze. Test k’o test ne znaci mnogo. Pretpostavljam da ce ti raditi sutra sve, al trebalo je to i ranije. Bit ce dobro aBd
Ma ništa, ne daju mi prići ambulanti. Danas sam plako za infuziju jer me je baš uhakalo ovo, ma neće ni da čuju.

Koliko dugo se čekaju rezultati testa?
Ali_G
Posts: 4641
Joined: 02/03/2002 00:00

#331 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Ali_G »

Razumijem da nece u “obicnu” ambulantu, al zato postoji Covid ambulanta. Uzorci ako se posalju isti dan kad se uzmu budu gotovi navece do 12. S obzirom da je vikend, vjerovatnije je da ces dobiti u ponedeljak ujutru
Ali_G
Posts: 4641
Joined: 02/03/2002 00:00

#332 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Ali_G »

testni_akaunt wrote: 09/10/2020 12:33
Pandakonda wrote: 09/10/2020 11:38
14 dana je period inkubacije, ali je prosjek pojave simptoma 5-6 dana.
daddy-kool wrote: 09/10/2020 12:17 Obično je tako, 4-6 dana od infekcije do pojave simptoma, mnogo rjeđe van ovog opsega.

Distanca, vani, nakratko, sugerišu da ne bi trebalo biti transmisije, a većina inficiranih (70%) ne prenese koronu nikome.
Hvala lijepa
Pozitivan sa izrazenim simptomima uglavnom do max 5 dana.
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#333 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by bandit_mo »

Jimmy McNulty wrote: 09/10/2020 12:37
Ali_G wrote: 09/10/2020 12:31 Dobro testiranje, al da uradis nalaze. Test k’o test ne znaci mnogo. Pretpostavljam da ce ti raditi sutra sve, al trebalo je to i ranije. Bit ce dobro aBd
Ma ništa, ne daju mi prići ambulanti. Danas sam plako za infuziju jer me je baš uhakalo ovo, ma neće ni da čuju.

Koliko dugo se čekaju rezultati testa?
MI smo svi čekali 24 sata. Ujutro test, sutra ujutro te zovnu s rezultatom.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#334 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by ovo_malo_duse »

Hej Raja
Evo da vam podjelim moje iskustvo. Da kazem napocetku da sam postovao sva pravila nigdje bez maske i dezinfekcije, distance i ta sranja. Prilicno sam zdrava osoba bez hronicnih oboljenja.
U proslu nedelju popodne me spucalo. Odmah sam znao da je korona, jer me oborilo u krevet u roku 2 sata. U toku noci sam dobio temperaturu. Testiran tek utorak ujutro u srijedu potvrda da sam pozitivan. U medjuvremenu sam se raspadao od bolova, temperatura nije prelazila 38,5.
U pocetku nisam ni kahnuo, ali neki pritisak u donjem djelu grudi i osjecaja da goris iznutra. U ponedeljak je i stomak dobio svoj napad (diarrea). Bukvalno sam jedva isao do wc_a. Prve dvije noci haman nisam oka sklopio.
Nisam imao vecih problema sa disanjem. U srijedu je temperatura nestala a do veceri su i bolovi popustili, Blagi kasalj se pojavio sa bolom pri iskasljavanju i sve svelo na umor. Dva kruga po sobi kao sa sam presao 10 km dionicu. Sinoc sam spavao od 12 jutros do 8. Danas sam jos bolji i mislim da je gotovo. Jos uvjek se pojavi blagi kasalj s vremena na vrijeme ali nije suh i nemam problem za izbaciti. Umor je jos uvjek prisutan, i vjerovatno neke sitne upale u plucima. Jos uvjek pijem tablete i radim vjezbe disanja ali posto znam sta mi je nemam potrebu da se naprezem odmaram se. Ovo kino je napalo svaki djelic tijela za koji sam znao da imam problem od prije. Ledja, skocni zglob i rame koje sam lomio. Tacno udara gdje si tanak.
Hvala Bogu ali i cudno supruga i dijete nemaju nikakvih simptoma iako su sa mnom bili stalno.

E sad.

Od pocetaka sam sebi rekao idemo hrabro i necu u bolnicu ako bas ne budem morao na respirator, a na to ce da me prikace samo ako ne budem mogao reci necu.

Panodil sa paracitamolom 2x500 mg svakih 6 sati.
Svaka 6 sati pomaknuto za 3 sata u odnos na panodil nesto sto se zove Dayquil - tablete za gripu na. bazi brufena da dodatkom za smirivanje kaslja i otvaranje disnih puteva(Tablete dobivene iz USA). Od prije poznate super stvar protiv gripe zato ih imam dovoljno na srecu.
1 na dan aspirin 100 protiv grusanja krvi.
2 litra limunade na dan pojacan sumucom tabletom C vitamina u dozi od 1000.
Vjezbe disanja svaka 2-3sata i prozracivanje prostorije.min 10 min.
Jaka psiha i volja, sa motom kad si mogao spavat na - 10 u sumi 93_ce i prezivjet mos i ovo..... Procitao sam puno o ovome prije i nego sto sam po mislio da me moze zakacit a najvise me dojmio interview od jednog engleskog cike 60 i kusur godina koji se razbolio na kruzeru i kad je cuo da medicinske sestre sapcu da mu je nivo oksigena nizak i da ce ga na respirator poceo je izvodit vjezbe disanja, stanje mu se popravilo u toku par sati i nije zavrsio na respiratoru.

NA KRAJU LJUDI OVO NIJE ZAJEBANCIJA CUVAJTE SE I CUVAJTE SVOJE NAJBLIZE. PREZIVIO SAM STO STA U ZIVOTU OVO JE BILO ZAJEBANO. I OD OVOG SE UMIRE
Ja sam imao srecu, jak immunitet i zdravo pluca(nisam pusac) vjerovatno pa sam dobro prosao ali ne bih pozelio nikom.
Naslovnica
Posts: 27898
Joined: 20/03/2013 15:38

#335 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Naslovnica »

:thumbup:
Bravo!
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#336 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Mogy87 »

@ovo_malo_duse hvala sto si podijelio iskustvo i svaka cast za stav :thumbup:
Jako pomaze i ne bi vjerovao puhanje balona.
mostarac1905
Posts: 285
Joined: 18/11/2016 15:55

#337 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by mostarac1905 »

Iz osobnog iskustva, par dana umor, kasalj i malaksalost i to je to. Cak ni temperatura. Ne bi mi ni palo na pamet da imam koronu da starci prvi nisu dobili pa sam skontao da sam kod njih pokupio. Oni ljudi 65 i 70 godina takodjer par dana temperature, izgubili miris i okus, doktorica 'iz predostroznosti' jer su ranije imali upale pluca dala sumamed. I proslo bez problema

Znam puno ljudi koji su prebolili koronu (hercegovina je zakucana) i apsolutno nikoga da je zavrsio u bolnici. Doduse vecinom su ljudi 30-35 godina.Koliko sam skontao iz tudjih prica, najvise problema imaju dijabeticari i pretili ljudi.

Treba ovome gore mozda dodati da u obitelji nemam pusaca
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#338 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by boshniak »

ovo_malo_duse wrote: 09/10/2020 18:46 esto sto se zove Dayquil - tablete za gripu na. bazi brufena da dodatkom za smirivanje kaslja i otvaranje disnih puteva(Tablete dobivene iz USA).
Odlična stvar, nekad nabavljao preko prijatelja u američkoj bazi, ima Dayquil i Nyquil i u sirupu, puno bolje nego ova sranja kod nas poput Tylolhota i sl, cudi me da nema nigdje u Evropi u prodaji, vjerovatno da sadrži nešto zabranjeno po evropskim propisima. Znao sam leći toliko bolestan, a probudit se ko nov poslije ovoga
Peryton_
Posts: 1012
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#339 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Peryton_ »

Dayquil je isto kao i Tylolhot osim ubacenog dextrometorphana, koji je izomer morfija a suzbija kasalj.Drugim rijecima, normalno da ti bolje odgovara kad se nafiksas.
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#340 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Zox »

ovo_malo_duse wrote: 09/10/2020 18:46 Hej Raja
Evo da vam podjelim moje iskustvo. Da kazem napocetku da sam postovao sva pravila nigdje bez maske i dezinfekcije, distance i ta sranja. Prilicno sam zdrava osoba bez hronicnih oboljenja.
U proslu nedelju popodne me spucalo. Odmah sam znao da je korona, jer me oborilo u krevet u roku 2 sata. U toku noci sam dobio temperaturu. Testiran tek utorak ujutro u srijedu potvrda da sam pozitivan. U medjuvremenu sam se raspadao od bolova, temperatura nije prelazila 38,5.
U pocetku nisam ni kahnuo, ali neki pritisak u donjem djelu grudi i osjecaja da goris iznutra. U ponedeljak je i stomak dobio svoj napad (diarrea). Bukvalno sam jedva isao do wc_a. Prve dvije noci haman nisam oka sklopio.
Nisam imao vecih problema sa disanjem. U srijedu je temperatura nestala a do veceri su i bolovi popustili, Blagi kasalj se pojavio sa bolom pri iskasljavanju i sve svelo na umor. Dva kruga po sobi kao sa sam presao 10 km dionicu. Sinoc sam spavao od 12 jutros do 8. Danas sam jos bolji i mislim da je gotovo. Jos uvjek se pojavi blagi kasalj s vremena na vrijeme ali nije suh i nemam problem za izbaciti. Umor je jos uvjek prisutan, i vjerovatno neke sitne upale u plucima. Jos uvjek pijem tablete i radim vjezbe disanja ali posto znam sta mi je nemam potrebu da se naprezem odmaram se. Ovo kino je napalo svaki djelic tijela za koji sam znao da imam problem od prije. Ledja, skocni zglob i rame koje sam lomio. Tacno udara gdje si tanak.
Hvala Bogu ali i cudno supruga i dijete nemaju nikakvih simptoma iako su sa mnom bili stalno.

E sad.

Od pocetaka sam sebi rekao idemo hrabro i necu u bolnicu ako bas ne budem morao na respirator, a na to ce da me prikace samo ako ne budem mogao reci necu.

Panodil sa paracitamolom 2x500 mg svakih 6 sati.
Svaka 6 sati pomaknuto za 3 sata u odnos na panodil nesto sto se zove Dayquil - tablete za gripu na. bazi brufena da dodatkom za smirivanje kaslja i otvaranje disnih puteva(Tablete dobivene iz USA). Od prije poznate super stvar protiv gripe zato ih imam dovoljno na srecu.
1 na dan aspirin 100 protiv grusanja krvi.
2 litra limunade na dan pojacan sumucom tabletom C vitamina u dozi od 1000.
Vjezbe disanja svaka 2-3sata i prozracivanje prostorije.min 10 min.
Jaka psiha i volja, sa motom kad si mogao spavat na - 10 u sumi 93_ce i prezivjet mos i ovo..... Procitao sam puno o ovome prije i nego sto sam po mislio da me moze zakacit a najvise me dojmio interview od jednog engleskog cike 60 i kusur godina koji se razbolio na kruzeru i kad je cuo da medicinske sestre sapcu da mu je nivo oksigena nizak i da ce ga na respirator poceo je izvodit vjezbe disanja, stanje mu se popravilo u toku par sati i nije zavrsio na respiratoru.

NA KRAJU LJUDI OVO NIJE ZAJEBANCIJA CUVAJTE SE I CUVAJTE SVOJE NAJBLIZE. PREZIVIO SAM STO STA U ZIVOTU OVO JE BILO ZAJEBANO. I OD OVOG SE UMIRE
Ja sam imao srecu, jak immunitet i zdravo pluca(nisam pusac) vjerovatno pa sam dobro prosao ali ne bih pozelio nikom.

Bravo majstore! Koje vjezbe disanja?
User avatar
EmirTr
Posts: 192
Joined: 19/09/2020 09:16

#341 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by EmirTr »

ovo_malo_duse wrote: 09/10/2020 18:46
Jaka psiha i volja, sa motom kad si mogao spavat na - 10 u sumi 93_ce i prezivjet mos i ovo.....
Usudio bih se reći da je ovo vrlo vrlo bitno... I ja sam nastupao sa istim stavom i stalno sam sebi govorio da se osjećam dobro čak i kada sam hvatao zrak da dišem što se i vidi na snimcima iz prvih dana bolnice... ali psiha je čudo...
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#342 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by ovo_malo_duse »

Zox wrote: 10/10/2020 11:44
ovo_malo_duse wrote: 09/10/2020 18:46 Hej Raja
Evo da vam podjelim moje iskustvo. Da kazem napocetku da sam postovao sva pravila nigdje bez maske i dezinfekcije, distance i ta sranja. Prilicno sam zdrava osoba bez hronicnih oboljenja.
U proslu nedelju popodne me spucalo. Odmah sam znao da je korona, jer me oborilo u krevet u roku 2 sata. U toku noci sam dobio temperaturu. Testiran tek utorak ujutro u srijedu potvrda da sam pozitivan. U medjuvremenu sam se raspadao od bolova, temperatura nije prelazila 38,5.
U pocetku nisam ni kahnuo, ali neki pritisak u donjem djelu grudi i osjecaja da goris iznutra. U ponedeljak je i stomak dobio svoj napad (diarrea). Bukvalno sam jedva isao do wc_a. Prve dvije noci haman nisam oka sklopio.
Nisam imao vecih problema sa disanjem. U srijedu je temperatura nestala a do veceri su i bolovi popustili, Blagi kasalj se pojavio sa bolom pri iskasljavanju i sve svelo na umor. Dva kruga po sobi kao sa sam presao 10 km dionicu. Sinoc sam spavao od 12 jutros do 8. Danas sam jos bolji i mislim da je gotovo. Jos uvjek se pojavi blagi kasalj s vremena na vrijeme ali nije suh i nemam problem za izbaciti. Umor je jos uvjek prisutan, i vjerovatno neke sitne upale u plucima. Jos uvjek pijem tablete i radim vjezbe disanja ali posto znam sta mi je nemam potrebu da se naprezem odmaram se. Ovo kino je napalo svaki djelic tijela za koji sam znao da imam problem od prije. Ledja, skocni zglob i rame koje sam lomio. Tacno udara gdje si tanak.
Hvala Bogu ali i cudno supruga i dijete nemaju nikakvih simptoma iako su sa mnom bili stalno.

E sad.

Od pocetaka sam sebi rekao idemo hrabro i necu u bolnicu ako bas ne budem morao na respirator, a na to ce da me prikace samo ako ne budem mogao reci necu.

Panodil sa paracitamolom 2x500 mg svakih 6 sati.
Svaka 6 sati pomaknuto za 3 sata u odnos na panodil nesto sto se zove Dayquil - tablete za gripu na. bazi brufena da dodatkom za smirivanje kaslja i otvaranje disnih puteva(Tablete dobivene iz USA). Od prije poznate super stvar protiv gripe zato ih imam dovoljno na srecu.
1 na dan aspirin 100 protiv grusanja krvi.
2 litra limunade na dan pojacan sumucom tabletom C vitamina u dozi od 1000.
Vjezbe disanja svaka 2-3sata i prozracivanje prostorije.min 10 min.
Jaka psiha i volja, sa motom kad si mogao spavat na - 10 u sumi 93_ce i prezivjet mos i ovo..... Procitao sam puno o ovome prije i nego sto sam po mislio da me moze zakacit a najvise me dojmio interview od jednog engleskog cike 60 i kusur godina koji se razbolio na kruzeru i kad je cuo da medicinske sestre sapcu da mu je nivo oksigena nizak i da ce ga na respirator poceo je izvodit vjezbe disanja, stanje mu se popravilo u toku par sati i nije zavrsio na respiratoru.

NA KRAJU LJUDI OVO NIJE ZAJEBANCIJA CUVAJTE SE I CUVAJTE SVOJE NAJBLIZE. PREZIVIO SAM STO STA U ZIVOTU OVO JE BILO ZAJEBANO. I OD OVOG SE UMIRE
Ja sam imao srecu, jak immunitet i zdravo pluca(nisam pusac) vjerovatno pa sam dobro prosao ali ne bih pozelio nikom.

Bravo majstore! Koje vjezbe disanja?
Imas na Google da proberes. Udahnes duboko koliko god mozes na nos a izdises lagano sto duze na usta.
Tako 5-6 puta. I onda obavezno normalo disanje najmanje minut. Ima osoba koje obogate krv kiseonikom i onesvijeste se. I tako ponovim 3 puta. Nekad u lezecem polozaju a nekad u stojecem podizuci ruke pri udisanju.
Nisam imao uopste problema sa disanjem i kasljem.
Ali da ljulja ljulja meni je danas 7 dan od prvog simptoma i jos sam uvjek u krevetu. Danas se osjecam polomljeno i mislim da je ovo posljednja pokusaj jer opet me malo bole ledja i jednostavno sam nekako izmoren. Nemam nekih vecih tegoba i mislim ide hvala bogu na bolje danas sam i gimnasticirao 15_ak minuta i napravio jedno 30 krugova po kuci. Jest da sam nakon toga zavrsio u krevetu be, kapi snage ali mora se zbog cirkulacije.
Limunadu i Aspirin nastavljam a panodil po potrebi.
U ponedeljak imam pregled u Bolnici u 8
Et.
User avatar
Evelinda
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 11:38
Location: Sarajevo

#343 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Evelinda »

Jimmy McNulty wrote: 09/10/2020 12:37
Ali_G wrote: 09/10/2020 12:31 Dobro testiranje, al da uradis nalaze. Test k’o test ne znaci mnogo. Pretpostavljam da ce ti raditi sutra sve, al trebalo je to i ranije. Bit ce dobro aBd
Ma ništa, ne daju mi prići ambulanti. Danas sam plako za infuziju jer me je baš uhakalo ovo, ma neće ni da čuju.

Koliko dugo se čekaju rezultati testa?
Ja se testirala nedelju u utorak nalazi bili
User avatar
Evelinda
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 11:38
Location: Sarajevo

#344 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Evelinda »

ovo_malo_duse wrote: 09/10/2020 18:46 Hej Raja
Evo da vam podjelim moje iskustvo.
Panodil sa paracitamolom 2x500 mg svakih 6 sati.
Svaka 6 sati pomaknuto za 3 sata u odnos na panodil nesto sto se zove Dayquil - tablete za gripu na. bazi brufena da dodatkom za smirivanje kaslja i otvaranje disnih puteva(Tablete dobivene iz USA). Od prije poznate super stvar protiv gripe zato ih imam dovoljno na srecu.
Gdje se mogu nabaviti Dayquil - tablete za gripu
Josma9
Posts: 16
Joined: 10/10/2020 15:39

#345 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Josma9 »

Pozdrav ljudi,
14ti dan sam u izolaciji, kolegica je bila pozitivna a ja u to neko vrijeme dobio temperaturu blazu 37,5 i izgubio culo mirisa nedugo zatim. Testiro sam se i nalaz je bio negativan na sto su mi rekla da ostajem u izolaciji zbog kontakta sa njom i da javljam stanje. Nisam imao nikakvih drugih poteskoca radio sam nalaze uredni, pluca uredna. Temperatura mi stoji i dan danas na 37 ne mogu joj nista. Nisu me slali vise na testiranje a ja sam se u ovom periodu dopingovao maximalno sa svim preporucenim. Ukljucila mi je neki antibiotik azomex jednom dnevno. Glava me povremeno boli vecinom navece. Sutra mi isitice izolacija jucer sam se cuo sa doktoricom i nista mi konkretno nije rekla, kao da ni ona ne zna sta ce. Ima li neko slicna iskustva ? Temperatura stalna 37-37,1 i culo mirisa mi se nije skroz vratilo, osjetim samo jace stvari tipa kafe kad priblizim.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#346 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by ovo_malo_duse »

Evelinda wrote: 10/10/2020 15:39
ovo_malo_duse wrote: 09/10/2020 18:46 Hej Raja
Evo da vam podjelim moje iskustvo.
Panodil sa paracitamolom 2x500 mg svakih 6 sati.
Svaka 6 sati pomaknuto za 3 sata u odnos na panodil nesto sto se zove Dayquil - tablete za gripu na. bazi brufena da dodatkom za smirivanje kaslja i otvaranje disnih puteva(Tablete dobivene iz USA). Od prije poznate super stvar protiv gripe zato ih imam dovoljno na srecu.
Gdje se mogu nabaviti Dayquil - tablete za gripu
U USA. U Europi ih nema osim u Americkim bazama. Imaju nesto sto je u EU zabranjeno.

splinter
Posts: 7441
Joined: 08/10/2011 12:28

#347 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by splinter »

@ovo_malo_duse

:thumbup:
Hvala za iscrpan izviještaj. Nadam se da ide nabolje iz dana u dan. Ne znam jesi li radio RTG pluća i pretrage srca, Al o tom po tom
Još si praktički aktivan slučaj, uskoro si rekovalescent i oparavak može potrajati. Samo polako
Nažalost ulazimo u period povratka viroza i već je krenulo sa virusnim sezonskim prehladama, a uskoro će i sezona gripa. Moraš se dobro paziti ove zime jer ne znaš ikakve su ostale posljedice na plućima i zato samo lagano, oporavak i jačanje imuniteta.
Nekad se oporavak baš zna odužiti, ovo moje dvoje kolega su sigurno 2 mjeseca bili poprilično loši ali evo ikonačno i oni se vraćaju polako.
Sretno!
lacrima
Posts: 954
Joined: 29/07/2012 18:12

#348 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by lacrima »

mostarac1905 wrote: 10/10/2020 11:10 Iz osobnog iskustva, par dana umor, kasalj i malaksalost i to je to. Cak ni temperatura. Ne bi mi ni palo na pamet da imam koronu da starci prvi nisu dobili pa sam skontao da sam kod njih pokupio. Oni ljudi 65 i 70 godina takodjer par dana temperature, izgubili miris i okus, doktorica 'iz predostroznosti' jer su ranije imali upale pluca dala sumamed. I proslo bez problema

Znam puno ljudi koji su prebolili koronu (hercegovina je zakucana) i apsolutno nikoga da je zavrsio u bolnici. Doduse vecinom su ljudi 30-35 godina.Koliko sam skontao iz tudjih prica, najvise problema imaju dijabeticari i pretili ljudi.

Treba ovome gore mozda dodati da u obitelji nemam pusaca
:-) :-) :-)
splinter
Posts: 7441
Joined: 08/10/2011 12:28

#349 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by splinter »

lacrima wrote: 10/10/2020 16:58
mostarac1905 wrote: 10/10/2020 11:10 Iz osobnog iskustva, par dana umor, kasalj i malaksalost i to je to. Cak ni temperatura. Ne bi mi ni palo na pamet da imam koronu da starci prvi nisu dobili pa sam skontao da sam kod njih pokupio. Oni ljudi 65 i 70 godina takodjer par dana temperature, izgubili miris i okus, doktorica 'iz predostroznosti' jer su ranije imali upale pluca dala sumamed. I proslo bez problema

Znam puno ljudi koji su prebolili koronu (hercegovina je zakucana) i apsolutno nikoga da je zavrsio u bolnici. Doduse vecinom su ljudi 30-35 godina.Koliko sam skontao iz tudjih prica, najvise problema imaju dijabeticari i pretili ljudi.

Treba ovome gore mozda dodati da u obitelji nemam pusaca
:-) :-) :-)
Pa koristi se Azithromycin u terapiji jer ispoljava antivirusno djelovanje protiv nekih respiratornih virusa a također povećava i nivo određenih interferona.
Osim toga spriječava i potencijalne sekundarne bakterijske infekcije. U svakom slučaju koristi se u protokolu liječenja u Covid slučajevima.
User avatar
zubi
Posts: 5159
Joined: 16/07/2009 00:27

#350 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by zubi »

Peryton_ wrote: 10/10/2020 11:37 Dayquil je isto kao i Tylolhot osim ubacenog dextrometorphana, koji je izomer morfija a suzbija kasalj.Drugim rijecima, normalno da ti bolje odgovara kad se nafiksas.
:D
Locked