Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
P.Starck
Posts: 1151
Joined: 14/07/2010 22:46

#851 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by P.Starck »

Ma onaj Višća je ubleha žešća. Ja još nisam vidio (tursku ligu ne gledam) neki njegov pismen go, fino namješten, dobar šut.
Kao brz je?! Brz je prvih 5 min. utakmice i to mu džaba kad driblinga nema, centaršuta nema...Snaga, visina, izdržljivost, tehnika.
Ne znam s kim ili čim da ga uporedim. Kad su ga prvi put pozvali i kad sam vidio koji je to sipljo jbg.
Da makar zapinje kad igra za reprezentaciju, ne bi vidio ništa osim krompirišta po Bosni da mu nije bilo poziva za reprezentaciju.

Eno onaj Dino Hotić, isti tip igrača, ako ništa vidi se da je fizički spreman mogao bi igrati 2 onakve utakmice.
Zapucao je dvije lopte bezveze ali neka je. Nema gola iz dodavanja.

Btw kad smo već kod toga, vrijeme je def. relativan pojam, bosanci su u 60 min. izgledali kao da igraju 90 min. utakmice a irci 30-u.
Džaba ti sve, taktika, tehnika, motiv ma sve kad je srce u grlu i ne možeš da dišeš. Kad sam vidio Kolašinca kako se bori za kisik jbg

A Bajević je naivno pristupio svemu. Prvo ne poznaje igrače i oslanja se onda na rekla kazala.
A drugo on je klasični trener, nije trener manadžerskog tipa. Njemu treba vrijeme da napravi ekipu.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#852 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Nadzorna_ploca »

Pitarima je drago sto nije igro Tatar nas, neka se odmori covjek konacno ima ko za propalu repku igrati :bih:
El_comadante
Posts: 7950
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#853 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by El_comadante »

netreba se sekirati. nemamo mi ništa savez, 11 igrača da vlja, selektora, stadion.... selektor je fulio i izmjene. nije trenirao penale a koji su vrlo izvjesni u jednoj utakmici. nažalost Srbija i Hrvatska su daleko ispred nas a da negovorim o drugim državama i reprezentacijama.
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#854 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Mustang1 »

User avatar
sinuhe
Posts: 11488
Joined: 03/06/2011 11:33

#855 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by sinuhe »

Sto bi rekao onaj plavokosi, zaboravio sam ime, Ceh prije 20 godina -"Lako primate golove" :D
Uvijek je ovo bila losa reprezentacija.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#856 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by muhafuca »

nelle_tz wrote: 09/10/2020 01:36 Senad Lulić: " Kod nas je reprezentacija kao da dođeš malo na odmor. Jedeš kolače, porodica, pokloni... Onda idu utakmice i tu si mrtav. Tako je bilo kod nas."
:bih:
treba ih preimenovat u Reprezentacija Dijaspore Bosne i Hercegovine
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#857 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Grean »

nosara wrote: 09/10/2020 07:18
p206 wrote: 09/10/2020 07:10 Pa mi i jesmo prosjek vec 4 godine. Ni po čemu mi nismo jaci od ovih iraca.. Kad sam zadnji put gledao druga liga engleske je bila jača od turske lige gdje igra vecina naših. Jedino zbog čega sam očekivao prolaz je domaći teren i ništa više. Ljudi su nad u Belfastu razvalili 20-1 bilo u kornerima za njih, 65% lopta, samo pukom srećom smo ih dobili prije godinu dvije...
Bravo. Igrali su sevu s nasim vedetama, imali nekoliko zicera... sinoc su naplatili TU utakmicu koju su trebali dobiti.
I ja sam to juce pomislio, naplatili su tu utakmicu.

Opet mi sebe precjenjujemo, nije ovo nikakva tragedija, ima i vecih zemalja, sa boljim ligama kojima je slicno tipa Bugarska, Turska, nema ih nigdje godinama. Nije utjeha ali opet pokazuje da to nije neko prokletstvo rezervisano za BiH.
User avatar
Slo Burner
Posts: 5360
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#858 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Slo Burner »

Sad zaista vjerujem da je Amar jedino rjesenje za repku
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#859 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by nosara »

Nogometna reprezentacija BiH opraštanjem od Eura ostala i bez više od 9 miliona eura



:izet:
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#860 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by ja71 »

jucerasnja utakmica je pokazala i jednu dobru stvar a to je da ipak imamo solidnih mladih igraca na kojima se buducnost moze graditi.

Slijede kvalifikacije za Svjetsko na koje se, realno gledajuci sa ovakvim kvalitetom, necemo kvalifikovati.
S toga je idealno vrijeme da se podmladi reprezentacija i da se novom selektoru (zeljnog dokazivanja) da 2 mandata da uigra nove momke pa da se bar za 4 godine kvalifikujemo za Evropsko.

Podmladivanje, znaci ne samo oprost od starih igraca nego i od onih kojima je dolaziti na ove termine preko organa.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#861 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by BarbaDue »

°u° wrote: 09/10/2020 06:28 Hajde šta kukate. Država nam se raspada, budućnost nikakva. Još nam je fudbal zadnja rupa na svirali kakvih mi problema imamo.
Definitivno se zbog sporta više ne sekiram, nije vrijedno.
ovo sam sinoć prije utakmice rekao sam sebi...bh fudbal odyebi!
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#862 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by muha_sa »

Momci ostavili srce na terenu a vi nešto kukate :-)
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#863 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by muha_sa »

Na kojem kanalu ste vi gledali tekmu pa Višcu kritikujete :? momak se naleto, borio ko lav i svaku centriro :thumbup: sad što lopta nije došla do našeg igraca nije on kriv vec odbrambeni protivnicki igraci.
Last edited by muha_sa on 09/10/2020 09:44, edited 1 time in total.
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#864 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Murat Sabanovic »

kada budemo formarili igrace onda cemo imati i uspijeha. nama svedska,austrija, njemacka formiraju igrace a onda ih mi nagovorimo da igraju za nas. ne moze to tako. dovodjenjem reprezentatvaca drugih drzava,savez zamazuje oci javnosti. nije se puno toga promijenilo u radu saveza od ere usanovica,ilje... oni su samo postali oprezniji u svojim malverzacijama. liga nam je jad i cemer.fasizam na tribinama... strucni kadar nikakav... infrastruktura nikakava...a hocemo da idemo na smotru najboljih.
nazalost mi reprezentaciju za dugo necemo vidjeti na jednom velikom takmicenju zbog gore navedenih razloga. mozda je bolje tako,jer kada smo se plasirali u brazil vidjeli smo cirkus koji je nastao tokom priprema,tokom takmicenja a i nakon prvanstva.
Sonron
Posts: 129
Joined: 23/06/2010 15:03

#865 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Sonron »

Možda je već pisano ovo što ću reći. Fudbalskom savezu BiH treba reset i promjena iz temelja, ne ide više ovako. Savez ko savez nema nikakav autoritet nad igračima a ni selektor, svi se mogu ubiti od igre u njihovim klubovima a u reprezentaciji igra je nižeg nivoa. Kriminal i guranje određenih igrača vjerovatno postoji da bi sebi pojedinci napunili džepove a sve na račun reprezentacije. Ovo je bila iskreno i zadnja tekma BiH što sam pratio a ni jedan drugi sport ne pratim također, jer je kriminal i podobnost uzeli maha u svim sportskim oblastima. Past ćemo na nivo Lihtenštajna, Andore, San Marina gdje će ekipe dolaziti i puniti nas ko kurave. Raja će više gledati komšije da popune tu rupu koju reprezentacija BiH ne može popuniti. Ne možemo stalno se oslanjati na dijasporu da nam obezbjedi igrače, jbg ne ide ne može više iskreno da neko napravi igrača i onda da ga molimo da igra za reprezentaciju sao zato što su mu roditelji iz BiH. Premijer liga je katastrofa generalno... Dosta od mene.
User avatar
Država
Posts: 4968
Joined: 31/10/2010 15:15

#866 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Država »

Na onoj Grbavici uvijek domaćin izgubi...


:D
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#867 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by muha_sa »

Država wrote: 09/10/2020 09:44 Na onoj Grbavici uvijek domaćin izgubi...


:D
Da su bogdo mogli na Olimpikovom stadionu igrat--nabili bi ih 3 razlike.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#868 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by muha_sa »

Onaj volej bi u remizi završio.
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#869 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Logovan »

Melbourne_Australia wrote: 09/10/2020 07:37 Pa sta je rekao lose? 90% malenih seru i kukaju sto Tatar nije igrao :lol: Eto koliko se poznaju u fudbal.
A ti se poznaješ u fudbal? :mrgreen:
Ako neko već duže vrijeme zabija golove i to dobar dio golova koji su baš majstorski, te van 16, te solo prodor, te u rašlje, itd, plus još upisuje asistencije, plus dobre igre i u Europi, itd, znači da je ovakav igrač vrijedan pažnje i vrijedan davanja šanse. Ako ništa da uđe zadnjih 20-30 minuta utakmice. :) Sad to što ti misliš drugačije, jebi ga šta ću ti ja. Ne znam na osnovu čega tvrdiš da si u pravu.

Još uzmi u obzir da sinoć nismo imali 3 krila kako treba, tako da Tatar dobro dođe, ali hajde eto.
Škobo Habu
Posts: 9046
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#870 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Škobo Habu »

Point. wrote: 09/10/2020 02:06 Pitanje je da li smo se ikad više osramotili kao ove kvale? Zijan od Finaca, šamare od jebenih Armenaca, pleske od polumrtvih i raspalih Grka i sad ova blamaža protiv lažnih Iraca. Rijetko koja ekipa je svojum navijačima pružila toliko razočarenja kao ova.
Sinoć razmišljam nakon penala na istu temu. Pratim reprezentaciju faktički od kraja rata.

Devedesetih, prošlog stoljeća, za razliku Srba i Hrvata, koji su imali i klupski i reperezentativni fudbal, dobro stajali, bili respektovani, mi nismo imali ništa. Zato nam je svaka utakmica reprezentacije bila za frasa. Bilo je važno da se čuje za nas.

Nakon svih ovih godina mogu samo kazati kako smo, gledajući reprezentaciju, postali ljudi koji neuspjeh doživljavaju kao plemenitost.
To je začarani krug iz kojeg se teško može izaći. Nama je neuspjeh postao tradicija. Kolektivno smo, u sportu, totalni luzeri.
Last edited by Škobo Habu on 09/10/2020 09:54, edited 1 time in total.
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#871 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Murat Sabanovic »

kriv je sudija
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#872 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Diwan »

Troll_Happens wrote: 09/10/2020 00:17
Diwan wrote: 08/10/2020 23:49
Troll_Happens wrote: 08/10/2020 23:43 Imali smo 120 min da damo go i pobijedimo. Posto to nismo uspjeli zasluženo nismo prošli. Penali nisu omjer kvaliteta mada smo i u tome amateri. Totalno smo fizički nespremni. Sehic se baca samo da se negdje baci. Sljedeće dvije tekme predviđam katastrofu ako i uspijemo 11 igrača skupiti za tekmu. Pjanic standardno los o klotzu viški da ne pričam. Žali boze truda dzeke da nešto uradi. Ne možeš sam kad nemaš podršku čitavog tima. Ne može jedan igrač sve.
Žali boze onih koji su karte kod tapkarosa uzeli za 300 km
Što je to Pjanić bio loš - podijelio nekoliko izvrsnih paseva koji se nisu realizirali. Džeki očigledno ne leži Grbavica.
Neko ko vrijedi milione i ko je igrao u Juventusu i sad u barseloni treba vise da pruzi od par “izvrsnih pasova” i jedne prečke. Ne znam možda ja to vidim drugačije. Ali pjaniceva igra u Juventusu i u repki razlika dan i noć.
Pa Pjanić je u Juventusu igrao sa Ronaldom, a ne Višćom, odnosno igračima koji su vrh. Šta može jedan ili tri čovjeka? Ni Mesi ovdje ne bi mogao bolje, Utopio bi se u prosjećnost i ispodprosjećnost.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#873 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Diwan »

Škobo Habu wrote: 09/10/2020 09:52
Point. wrote: 09/10/2020 02:06 Pitanje je da li smo se ikad više osramotili kao ove kvale? Zijan od Finaca, šamare od jebenih Armenaca, pleske od polumrtvih i raspalih Grka i sad ova blamaža protiv lažnih Iraca. Rijetko koja ekipa je svojum navijačima pružila toliko razočarenja kao ova.
Sinoć razmišljam nakon penala na istu temu. Pratim reprezentaciju faktički od kraja rata.

Devedesetih, prošlog stoljeća, za razliku Srba i Hrvata, koji su imali i klupski i reperezentativni fudbal, dobro stajali, bili respektovani, mi nismo imali ništa. Zato nam je svaka utakmica reprezentacije bila za frasa. Bilo je važno da se čuje za nas.

Nakon svih ovih godina mogu samo kazati kako smo, gledajući reprezentaciju, postali ljudi koji neuspjeh doživljavaju kao plemenitost.
To je začarani krug iz kojeg se teško može izaći. Nama je neuspjeh postao tradicija. Kolektivno smo, u sportu, totalni luzeri.
:thumbup:
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#874 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by malakh »

kartki osvrt. zavrsili smo sa velikim takmicenjima do daljnjeg, a i sa barazima.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#875 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Diwan »

splinter wrote: 09/10/2020 06:11 Jednostavno mi smo glup ili ti ga spod prosječno inteligentan narod i to je. Znači u ovakvoj situaciji kakva jeste a to je da na kraju 2020. godine ispadamo od prosječne reprezentacije i dalje sanjamo odlazak na Euro, a sve to popraćeno Bahinim baljezganjem, genijalcima je sad kriva Grbavica. Znači ništa ultramafijaski savez, država u ku.rcu, nakaradni zakoni o sportu, selektor ubleha, stručni štab iz Monty Pythona, igrači odnosno njihovo bolikur.cstvo, nikakav kvalitet lige i milijarda drugih problema, ono je našlo krivca u Grbavici?????
Grom te ne spalio, ovo nisu istine.
Nadam se da reprezentacija više nikad neće zaigrati na Grbavici, ok mlađe selekcije, to u redu ali ovim metiljavcima treba zabraniti prilaz našem stadionu.
Uostalom BiH je puna stadiona pa nek biraju gdje će igrati, bar to nije problem.

Mi i zaslužujemo ovakav Savez i da nas vode ublehe poput Begića , Vice, Demidžića, Cvike i ostalih spodoba.
Tako je i u državi, Novalić i Co su Bogom dani za ovaj glupi narod da ga vode do kraja života.
Tako je jarane svugdje - u zdravstvu, školstvu, sudstvu, policiji,nauci, firmama na budžetu, zaposlenicima, dakle NAMA. Hint Covid 19. :D
Locked