Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#14576 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by L u c i f e r »

Kod mene podeseno da ne vidim avatare pa...
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#14577 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by ExNihilo »

L u c i f e r wrote: 08/10/2020 18:32
ExNihilo wrote: 08/10/2020 18:15 Bilo je ovdje još konverzija. Zar si zaboravio Towelia. :lol: :lol: :lol:

Btw, Towke nam je bio iz Sandžaka. A i ovaj Sveti Mirad je haman iz Zerbije, još kaže da je imao tada profil drugi.

Anyone? :lol:
Ah ja, tovke :D
Nesto kad je kreno k ateizmu, haman
Maxuz selam za njeg

Mirada nisam upratio

A ko da je bila jos jedna zemska sto je ko presla nama, a prije je bila vrlo fundamentalna
Tu je nekad bila kad i peskirko
Aha, meni se čini da se Bloo zvala. :skoljka:

Bila je Nastasia. K'o da mi zvoni da je bila i neka konzervativna forumašica sa povremenim neočekivanim eskapadama.

A kad se već prisjećamo starih asova, red je da se sjetimo još jednog koji je jedva preživio sječu knezova, @asurbanipal
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#14578 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by L u c i f e r »

ExNihilo wrote: 08/10/2020 18:50
L u c i f e r wrote: 08/10/2020 18:32
ExNihilo wrote: 08/10/2020 18:15 Bilo je ovdje još konverzija. Zar si zaboravio Towelia. :lol: :lol: :lol:

Btw, Towke nam je bio iz Sandžaka. A i ovaj Sveti Mirad je haman iz Zerbije, još kaže da je imao tada profil drugi.

Anyone? :lol:
Ah ja, tovke :D
Nesto kad je kreno k ateizmu, haman
Maxuz selam za njeg

Mirada nisam upratio

A ko da je bila jos jedna zemska sto je ko presla nama, a prije je bila vrlo fundamentalna
Tu je nekad bila kad i peskirko
Aha, meni se čini da se Bloo zvala. :skoljka:

Bila je Nastasia. K'o da mi zvoni da je bila i neka konzervativna forumašica sa povremenim neočekivanim eskapadama.

A kad se već prisjećamo starih asova, red je da se sjetimo još jednog koji je jedva preživio sječu knezova, @asurbanipal
Otvori sam maxuz tab svojih postova, pa prelistam pomalo kad mi duhne

Iskopace njihA laki...

417 stranica :oops:
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#14579 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by saint_mirad »

ExNihilo wrote: 08/10/2020 18:15 Bilo je ovdje još konverzija. Zar si zaboravio Towelia. :lol: :lol: :lol:

Btw, Towke nam je bio iz Sandžaka. A i ovaj Sveti Mirad je haman iz Zerbije, još kaže da je imao tada profil drugi.

Anyone? :lol:
Ja reko sve, samo još da nacrtam. Kod mene je bila teza, antiteza i sada je sinteza, jel. 😊

A i važi ovo što je zijancerka dodala.
belfy
Posts: 7665
Joined: 06/08/2007 09:00

#14580 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by belfy »

L u c i f e r wrote: 08/10/2020 18:13
ExNihilo wrote: 08/10/2020 17:49 Koji post tražiš? Upregni snagu kolektivne inteligencije.
Ma haman nedje iz 14 ili 15e g
Tad sam malo istrazivao ateizam pa mi bila puna glava argumenata
I izbiflam ti ja nako u zaru muhabeta liku iz rukava ponjavu argumenata, po mom sjecanju bas finih
Kae lik dje si to prepiso, to ne moze niko imati u glavi :-)

A i smrletu sam se bas bio potrudio nekoliko finih detaljnih obrazlozenih postova, prije par godina
On to naravno samo zagovori ili okaci yt :lol:

Tad sam nekako i skonto
Nekima govorio ne govorio
Dzaba

Jedini za kojeg znam sa foruma da je uvazio argumente i promijenio dres sam ja
ja se tebe ne sjecam sa nekim razlicitim argumentima ili na suprotnoj strani... kako i kad si ti to pisao suprotno?

zaboravljate i apsidejzija koji jos uvijek aktivno pise.

doduse, i mene samog, samo sto sam ja bio agnostik kada sam dosao na forum...
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#14581 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by ExNihilo »

saint_mirad wrote: 08/10/2020 19:06
ExNihilo wrote: 08/10/2020 18:15 Bilo je ovdje još konverzija. Zar si zaboravio Towelia. :lol: :lol: :lol:

Btw, Towke nam je bio iz Sandžaka. A i ovaj Sveti Mirad je haman iz Zerbije, još kaže da je imao tada profil drugi.

Anyone? :lol:
Ja reko sve, samo još da nacrtam. Kod mene je bila teza, antiteza i sada je sinteza, jel. 😊

A i važi ovo što je zijancerka dodala.
Šta to znači ba, jesi Towke ili nisi. :lol:
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#14582 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by saint_mirad »

ExNihilo wrote: 08/10/2020 19:10
saint_mirad wrote: 08/10/2020 19:06
ExNihilo wrote: 08/10/2020 18:15 Bilo je ovdje još konverzija. Zar si zaboravio Towelia. :lol: :lol: :lol:

Btw, Towke nam je bio iz Sandžaka. A i ovaj Sveti Mirad je haman iz Zerbije, još kaže da je imao tada profil drugi.

Anyone? :lol:
Ja reko sve, samo još da nacrtam. Kod mene je bila teza, antiteza i sada je sinteza, jel. 😊

A i važi ovo što je zijancerka dodala.
Šta to znači ba, jesi Towke ili nisi. :lol:
Treba da veruješ svojoj intuiciji, i ranije si dobro povezao da jesam.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#14583 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by ExNihilo »

saint_mirad wrote: 08/10/2020 19:11
ExNihilo wrote: 08/10/2020 19:10
saint_mirad wrote: 08/10/2020 19:06

Ja reko sve, samo još da nacrtam. Kod mene je bila teza, antiteza i sada je sinteza, jel. 😊

A i važi ovo što je zijancerka dodala.
Šta to znači ba, jesi Towke ili nisi. :lol:
Treba da veruješ svojoj intuiciji, i ranije si dobro povezao da jesam.
:thumbup:
belfy
Posts: 7665
Joined: 06/08/2007 09:00

#14584 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by belfy »

-Chesterfield- wrote: 08/10/2020 13:13
bandit_mo wrote: 08/10/2020 12:56

Uvod:
Odrasla sam u obitelji ateista, koji ni protokol u vidu vjenčanja, krštenja, misa nisu nikad obavljali. Radio se samo zabavni paganski :D dio: jelke, pokloni, bojanja jaja i prejedanja par puta godišnje.
Ja sam osobno još tvrđih stavova od mojih roditelja, i pri izboru partnera bilo je presudno da je ateist. Oba puta :D

Dobijem pomladak, bojim ja jaja s njm, bez ikakakvog spominjanja religije. Dakle, opet samo zabavni dio.
No, dijete ko dijete, odrasta u velikog ekstroverta kojem je najbitnije da je okružen prijateljima i da radi što i oni. Prelomim osobne stavove, i imajući djetetvu doborbit na prvom mjestu, upišem sad u prvom razredu njega na školski vjeronauk. Da se ne odvaja od djece, da ne bude izlorian, etiketiran, bla bla.
Razumom mi je jasno, da je mog odgoj jači od školska 2 sata propagande, ali mi nije svejedno. Želim balansirati da ne padne pod njhov utjecaj, a da opet ne pričam svašta ružno pa da on ne prenese gdje ne treba, npr na satu vjeronauka. Gdje je ta ravnoteža?
Ne znam je li se tko još imao slične nedoumice...

Hrabrost i dostojanstvo mladićeve čiste duše, kroz iskrenost, nije ga okrenulo lažnoj mudrosti, povijanju glave radi stjecanja ugleda i dunjalučkog blagostanja, što je čest slučaj pogrešnog savjetovanja.
Negdje sam pročitao da je Abraham bio izolovan od ostatka svijeta. Pa kada je kao mladić izašao, navodno iz pećine, počeo je sebi postavljati razna pitanja.

Nije mu bilo logično da djecu donose rode. :D
ti si ovdje samo novi kandidat za konverziju. vidis kako te svako ispreskace tako lako? i tako ljudima dosade da im argumenti ne piju vode i voila! eto te na drugoj strani pitajuci se da li dalje pricati na forumu ili probrati drugi nick... :mrgreen:
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#14585 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by L u c i f e r »

belfy wrote: 08/10/2020 19:08
L u c i f e r wrote: 08/10/2020 18:13
ExNihilo wrote: 08/10/2020 17:49 Koji post tražiš? Upregni snagu kolektivne inteligencije.
Ma haman nedje iz 14 ili 15e g
Tad sam malo istrazivao ateizam pa mi bila puna glava argumenata
I izbiflam ti ja nako u zaru muhabeta liku iz rukava ponjavu argumenata, po mom sjecanju bas finih
Kae lik dje si to prepiso, to ne moze niko imati u glavi :-)

A i smrletu sam se bas bio potrudio nekoliko finih detaljnih obrazlozenih postova, prije par godina
On to naravno samo zagovori ili okaci yt :lol:

Tad sam nekako i skonto
Nekima govorio ne govorio
Dzaba

Jedini za kojeg znam sa foruma da je uvazio argumente i promijenio dres sam ja
ja se tebe ne sjecam sa nekim razlicitim argumentima ili na suprotnoj strani... kako i kad si ti to pisao suprotno?

zaboravljate i apsidejzija koji jos uvijek aktivno pise.

doduse, i mene samog, samo sto sam ja bio agnostik kada sam dosao na forum...
Ah tad sam bio pod drugim nikom, davno, dok me nije bahnovalo u cvijetu starosti - @Genije :D

Nisam nesto bio aktivan u drugom timu, sto bi rekli racionalni teista, a to je klizava dzadica...

Nisam upratio za apsija, ko kad forumasim u talasima, nekad mi prahne pa batalim mjesecima...
belfy
Posts: 7665
Joined: 06/08/2007 09:00

#14586 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by belfy »

L u c i f e r wrote: 08/10/2020 19:21
belfy wrote: 08/10/2020 19:08
L u c i f e r wrote: 08/10/2020 18:13

Ma haman nedje iz 14 ili 15e g
Tad sam malo istrazivao ateizam pa mi bila puna glava argumenata
I izbiflam ti ja nako u zaru muhabeta liku iz rukava ponjavu argumenata, po mom sjecanju bas finih
Kae lik dje si to prepiso, to ne moze niko imati u glavi :-)

A i smrletu sam se bas bio potrudio nekoliko finih detaljnih obrazlozenih postova, prije par godina
On to naravno samo zagovori ili okaci yt :lol:

Tad sam nekako i skonto
Nekima govorio ne govorio
Dzaba

Jedini za kojeg znam sa foruma da je uvazio argumente i promijenio dres sam ja
ja se tebe ne sjecam sa nekim razlicitim argumentima ili na suprotnoj strani... kako i kad si ti to pisao suprotno?

zaboravljate i apsidejzija koji jos uvijek aktivno pise.

doduse, i mene samog, samo sto sam ja bio agnostik kada sam dosao na forum...
Ah tad sam bio pod drugim nikom, davno, dok me nije bahnovalo u cvijetu starosti - @Genije :D

Nisam nesto bio aktivan u drugom timu, sto bi rekli racionalni teista, a to je klizava dzadica...

Nisam upratio za apsija, ko kad forumasim u talasima, nekad mi prahne pa batalim mjesecima...
onda je razumljivo i zasto trazis "potvrdu pametnijeg pisanja". :D dok se aktivno pise i prati onda je lakse i napisati nesto smisleno i pametnije, nego kada se ulece klizeci u teme, a pogotovo ne pracenje istih. imao sam slican poriv nakon jedne duze pauze sa foruma... no, iako se malo razgorila i ova tema Ljubo je ipak bolji i interesantniji. :D
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#14587 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by L u c i f e r »

belfy wrote: 08/10/2020 19:39
L u c i f e r wrote: 08/10/2020 19:21
belfy wrote: 08/10/2020 19:08
ja se tebe ne sjecam sa nekim razlicitim argumentima ili na suprotnoj strani... kako i kad si ti to pisao suprotno?

zaboravljate i apsidejzija koji jos uvijek aktivno pise.

doduse, i mene samog, samo sto sam ja bio agnostik kada sam dosao na forum...
Ah tad sam bio pod drugim nikom, davno, dok me nije bahnovalo u cvijetu starosti - @Genije :D

Nisam nesto bio aktivan u drugom timu, sto bi rekli racionalni teista, a to je klizava dzadica...

Nisam upratio za apsija, ko kad forumasim u talasima, nekad mi prahne pa batalim mjesecima...
onda je razumljivo i zasto trazis "potvrdu pametnijeg pisanja". :D dok se aktivno pise i prati onda je lakse i napisati nesto smisleno i pametnije, nego kada se ulece klizeci u teme, a pogotovo ne pracenje istih. imao sam slican poriv nakon jedne duze pauze sa foruma... no, iako se malo razgorila i ova tema Ljubo je ipak bolji i interesantniji. :D
Zasad :evil:
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#14588 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by bandit_mo »

belfy wrote: 08/10/2020 19:13
-Chesterfield- wrote: 08/10/2020 13:13
bandit_mo wrote: 08/10/2020 12:56

Uvod:
Odrasla sam u obitelji ateista, koji ni protokol u vidu vjenčanja, krštenja, misa nisu nikad obavljali. Radio se samo zabavni paganski :D dio: jelke, pokloni, bojanja jaja i prejedanja par puta godišnje.
Ja sam osobno još tvrđih stavova od mojih roditelja, i pri izboru partnera bilo je presudno da je ateist. Oba puta :D

Dobijem pomladak, bojim ja jaja s njm, bez ikakakvog spominjanja religije. Dakle, opet samo zabavni dio.
No, dijete ko dijete, odrasta u velikog ekstroverta kojem je najbitnije da je okružen prijateljima i da radi što i oni. Prelomim osobne stavove, i imajući djetetvu doborbit na prvom mjestu, upišem sad u prvom razredu njega na školski vjeronauk. Da se ne odvaja od djece, da ne bude izlorian, etiketiran, bla bla.
Razumom mi je jasno, da je mog odgoj jači od školska 2 sata propagande, ali mi nije svejedno. Želim balansirati da ne padne pod njhov utjecaj, a da opet ne pričam svašta ružno pa da on ne prenese gdje ne treba, npr na satu vjeronauka. Gdje je ta ravnoteža?
Ne znam je li se tko još imao slične nedoumice...

Hrabrost i dostojanstvo mladićeve čiste duše, kroz iskrenost, nije ga okrenulo lažnoj mudrosti, povijanju glave radi stjecanja ugleda i dunjalučkog blagostanja, što je čest slučaj pogrešnog savjetovanja.
Negdje sam pročitao da je Abraham bio izolovan od ostatka svijeta. Pa kada je kao mladić izašao, navodno iz pećine, počeo je sebi postavljati razna pitanja.

Nije mu bilo logično da djecu donose rode. :D
ti si ovdje samo novi kandidat za konverziju. vidis kako te svako ispreskace tako lako? i tako ljudima dosade da im argumenti ne piju vode i voila! eto te na drugoj strani pitajuci se da li dalje pricati na forumu ili probrati drugi nick... :mrgreen:
Konverziju u što? Ispreskače?
belfy
Posts: 7665
Joined: 06/08/2007 09:00

#14589 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by belfy »

bandit_mo wrote: 08/10/2020 20:02
belfy wrote: 08/10/2020 19:13
-Chesterfield- wrote: 08/10/2020 13:13



Negdje sam pročitao da je Abraham bio izolovan od ostatka svijeta. Pa kada je kao mladić izašao, navodno iz pećine, počeo je sebi postavljati razna pitanja.

Nije mu bilo logično da djecu donose rode. :D
ti si ovdje samo novi kandidat za konverziju. vidis kako te svako ispreskace tako lako? i tako ljudima dosade da im argumenti ne piju vode i voila! eto te na drugoj strani pitajuci se da li dalje pricati na forumu ili probrati drugi nick... :mrgreen:
Konverziju u što? Ispreskače?
pretpostavka je majka svih zaheba - stara matematicka izreka.
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#14590 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by harač »

saint_mirad wrote: 08/10/2020 19:06
ExNihilo wrote: 08/10/2020 18:15 Bilo je ovdje još konverzija. Zar si zaboravio Towelia. :lol: :lol: :lol:

Btw, Towke nam je bio iz Sandžaka. A i ovaj Sveti Mirad je haman iz Zerbije, još kaže da je imao tada profil drugi.

Anyone? :lol:
Ja reko sve, samo još da nacrtam. Kod mene je bila teza, antiteza i sada je sinteza, jel. 😊
da nije new age, nedobog
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#14591 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by saint_mirad »

harač wrote: 08/10/2020 23:59
saint_mirad wrote: 08/10/2020 19:06
ExNihilo wrote: 08/10/2020 18:15 Bilo je ovdje još konverzija. Zar si zaboravio Towelia. :lol: :lol: :lol:

Btw, Towke nam je bio iz Sandžaka. A i ovaj Sveti Mirad je haman iz Zerbije, još kaže da je imao tada profil drugi.

Anyone? :lol:
Ja reko sve, samo još da nacrtam. Kod mene je bila teza, antiteza i sada je sinteza, jel. 😊
da nije new age, nedobog
Nije, nisam narkoman. :skoljka:
Recimo da je to blisko panenteizmu, koji eto ima svoje inacice u raznim kulturama i pitak je.
Welcome back. :kiss:
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#14592 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by harač »

saint_mirad wrote: 09/10/2020 00:05 Nije, nisam narkoman. :skoljka:
Recimo da je to blisko panenteizmu, koji eto ima svoje inacice u raznim kulturama i pitak je.
Welcome back. :kiss:
spinoza, not a bad place to end up :wink:

**Over and out**
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#14593 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by saint_mirad »

harač wrote: 09/10/2020 00:08
saint_mirad wrote: 09/10/2020 00:05 Nije, nisam narkoman. :skoljka:
Recimo da je to blisko panenteizmu, koji eto ima svoje inacice u raznim kulturama i pitak je.
Welcome back. :kiss:
spinoza, not a bad place to end up :wink:

**Over and out**
Poucen nekim iskustvima od ranije, necu reci end up, jer ko zna. :-D Nek si dosao da poselamis raju, vidis da smo kucali na vrata zaboravljenih asova. A ko kuca, obicno mu se vrata i otvore.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#14594 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by ExNihilo »

Mene samo zanima je l' harač još uči bismilu prije jela. :D
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5623
Joined: 04/08/2020 19:22

#14595 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by -Chesterfield- »

bandit_mo wrote: 08/10/2020 12:56
Razumom mi je jasno, da je mog odgoj jači od školska 2 sata propagande, ali mi nije svejedno. Želim balansirati da ne padne pod njhov utjecaj, a da opet ne pričam svašta ružno pa da on ne prenese gdje ne treba, npr na satu vjeronauka. Gdje je ta ravnoteža?
Ne znam je li se tko još imao slične nedoumice...
Mislim da me nisi razumjela?

U prvom postu samo sam naveo primjer da ne odlučuješ TI hoće li tvoje dijete kada odraste biti vjernik ili nevjernik.

A ako mu sada uskratiš ta dva školska sata propagande, on će možda potražiti odgovor na netu. Ne sada, nego za 10, 15, 20... godina.

Ali će mu tada učitelji možda biti kratke tole? :D
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#14596 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by bandit_mo »

-Chesterfield- wrote: 09/10/2020 00:58
bandit_mo wrote: 08/10/2020 12:56
Razumom mi je jasno, da je mog odgoj jači od školska 2 sata propagande, ali mi nije svejedno. Želim balansirati da ne padne pod njhov utjecaj, a da opet ne pričam svašta ružno pa da on ne prenese gdje ne treba, npr na satu vjeronauka. Gdje je ta ravnoteža?
Ne znam je li se tko još imao slične nedoumice...
Mislim da me nisi razumjela?

U prvom postu samo sam naveo primjer da ne odlučuješ TI hoće li tvoje dijete kada odraste biti vjernik ili nevjernik.

A ako mu sada uskratiš ta dva školska sata propagande, on će možda potražiti odgovor na netu. Ne sada, nego za 10, 15, 20... godina.

Ali će mu tada učitelji možda biti kratke tole? :D
Ne odlučujem JA, ali da ja kao roditelj imam ogroman utjecaj na djetetovu (ne)vjeroispovijest, imam. Da to nije tako, ne bi vjernika danas bilo, jer ih je većina nastala iz truda roditelja. Već sad vidim kroz odgoj da mi dijete usvaja neke navike/skolnosti/stavove koje imam ja, a nisu tako popularni u društvu, ili ih čak moj muž ne podržava. Pa sam svjesna svog utjecaja.
U što se izrasti, u vjernika ili ne, ne znam, no moje je izložiti ga što manjoj propagandi (vjerskoj, političkoj, nacionalnoj, itd), i poništiti onu izloženost koju ne mogu izbjeći, aka, balansiranje zdravorazuma i vjeronauka :D
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#14597 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by MarlboroGold »

Nemoj mu samo ubiti djeda mraza :mrgreen:
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#14598 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by bandit_mo »

MarlboroGold wrote: 09/10/2020 07:58 Nemoj mu samo ubiti djeda mraza :mrgreen:
Nikad. Prolazim ja i kroz razne akrobacije da Zubić vilu održim na životu :D
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#14599 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by MarlboroGold »

bandit_mo wrote: 09/10/2020 08:12
MarlboroGold wrote: 09/10/2020 07:58 Nemoj mu samo ubiti djeda mraza :mrgreen:
Nikad. Prolazim ja i kroz razne akrobacije da Zubić vilu održim na životu :D
:mrgreen: :thumbup:
Edouard
Posts: 1779
Joined: 17/03/2014 14:31

#14600 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by Edouard »

belfy wrote: 08/10/2020 19:13 ...i tako ljudima dosade da im argumenti ne piju vode i voila! eto te na drugoj strani...
Kada bi racionalni argumenti odlučivali kojoj strani pripadati, na svijetu ne bi bilo ni jednog ateiste.
Post Reply