Iskustva sa koronavirusom

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
EmirTr
Posts: 192
Joined: 19/09/2020 09:16

#276 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by EmirTr »

odmor wrote: 27/09/2020 15:16 Ja nisam imo osjecaj da nemam kisaka, vec imas osjecaj pritiska. Kao da ti je 500 kila stavljeno na prsa. Mozes ti disat, al kao da ti je neka kompresija nabijea u plucima. Uglavnom sve mi se vratilo kasnije kako treba.
Prva dobra stvar, miran sam od korone nekoliko mjeseci, druga dobra stvar, organizam je "skonto fazon" kako se nosit s virusom covid, tako da ako se susretnu ponovo, mislim da ce biti kao laksi oblik gripe ili prehlade. ;-)
Ovo si dobro opisao. Kad sam bio sa kisikom u krvi na 95% upravo taj osjećaj se javljao kao da plućima dižem neki veliki teret kad uzdahnem.
User avatar
odmor
Posts: 1157
Joined: 10/05/2006 12:42

#277 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by odmor »

EmirTr wrote: 27/09/2020 15:58
odmor wrote: 27/09/2020 15:16 Ja nisam imo osjecaj da nemam kisaka, vec imas osjecaj pritiska. Kao da ti je 500 kila stavljeno na prsa. Mozes ti disat, al kao da ti je neka kompresija nabijea u plucima. Uglavnom sve mi se vratilo kasnije kako treba.
Prva dobra stvar, miran sam od korone nekoliko mjeseci, druga dobra stvar, organizam je "skonto fazon" kako se nosit s virusom covid, tako da ako se susretnu ponovo, mislim da ce biti kao laksi oblik gripe ili prehlade. ;-)
Ovo si dobro opisao. Kad sam bio sa kisikom u krvi na 95% upravo taj osjećaj se javljao kao da plućima dižem neki veliki teret kad uzdahnem.
Ma znam, sta ces. Hajd ne ponovilo se abd.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#278 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Jimmy McNulty »

Ponedjeljak: nakon ustajanja malo mi suzile oči i curio nos, pripisujem tome što sam spavao u hladnoj sobi, proljev
Utorak: Neka mučnina i slabost, blaga temperatura koju sam skinuo odmah paracetamolom, proljev, bol oko želuca tj više povremeno žiganje i bol u desnima
Danas: Neka slabost i umor, kao kad ste prehlađeni, blagi ali blagi pritisak u prsima i nazad u leđima...doduše leđa standardno bole. Temperatura se zasad nije vraćala.


Sutra definitivno zovem ambulantu porodične medicine, pa ćemo vidjet šta kažu. Danas se osjećam skoro pa normalno, kaže mi drugarica da se dosta njenih poznanika žali na slične simptome, najviše na mučninu i povraćanje i proljev.
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#279 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by bandit_mo »

Jimmy McNulty wrote: 07/10/2020 15:12 Ponedjeljak: nakon ustajanja malo mi suzile oči i curio nos, pripisujem tome što sam spavao u hladnoj sobi, proljev
Utorak: Neka mučnina i slabost, blaga temperatura koju sam skinuo odmah paracetamolom, proljev, bol oko želuca tj više povremeno žiganje i bol u desnima
Danas: Neka slabost i umor, kao kad ste prehlađeni, blagi ali blagi pritisak u prsima i nazad u leđima...doduše leđa standardno bole. Temperatura se zasad nije vraćala.


Sutra definitivno zovem ambulantu porodične medicine, pa ćemo vidjet šta kažu. Danas se osjećam skoro pa normalno, kaže mi drugarica da se dosta njenih poznanika žali na slične simptome, najviše na mučninu i povraćanje i proljev.
Sve navedeno su bili dio simptoma mog muža koji je bio zaražen.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#280 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Jimmy McNulty »

Super. Nadam se samo da nisam prenio na oca i mater, ljudi su u ozbiljnim godinama.
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#281 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by bandit_mo »

Jimmy McNulty wrote: 07/10/2020 15:15 Super. Nadam se samo da nisam prenio na oca i mater, ljudi su u ozbiljnim godinama.
On meni nije prenio,unatoč dijeljenju postelje, dakle, ima nade da nisi ni ti.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#282 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Jimmy McNulty »

:thumbup:
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#283 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by daddy-kool »

@Jimmy McNulty
Jesi li ti ono prije skoro mjesec dana imao kontakt sa zaraženom osobom?
Misliš li da bi moglo biti to ili neki drugi kontakt?
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#284 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Ali_G »

Da si te simptome naveo juli/avgust tad bi ti COVID bio 99%. U ovom sad trenutku je jako veliki broj drugih viroza. Drzim fige
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#285 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Jimmy McNulty »

daddy-kool wrote: 07/10/2020 15:55 @Jimmy McNulty
Jesi li ti ono prije skoro mjesec dana imao kontakt sa zaraženom osobom?
Misliš li da bi moglo biti to ili neki drugi kontakt?
Da, šef mi imao koronu, međutim on se i vratio na posao, rekli mu da je ozdravio.
Ne znam šta bi moglo biti ako sam navukao koronu zaista. U prošli pon. sam bio sa drugom i drugaricom na pivi, u subotu s njima isto na roštilju i pivi. Osim toga išao samo na posao. I baš sam se čuvao, koliko god je to bilo moguće...toliko da su mi se praznoglavci znali i smijat na poslu.

Ako budem COVID19 pozitivan, pojma nemam gdje sam mogao dobit. Mama također ima proljev jučer i danas.
Ali_G wrote: 07/10/2020 15:56 Da si te simptome naveo juli/avgust tad bi ti COVID bio 99%. U ovom sad trenutku je jako veliki broj drugih viroza. Drzim fige
Moguće da je i prehlada, npr subotu sam čitav dan bio vani, a nedjelju sam se tuširao i odmah izašao napolje prošetat. Makar se tješim sad. :D

Sutra ujutru odmah zovem ambulantu pa da vidim šta oni kažu. Pisat ću ako mi se do večeras budu razvijali neki simptomi.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#286 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Jimmy McNulty »

Evo baš pričao sa radnim kolegom... on izgubio čulo mirisa totalno, nema nikako apetita i imao temperaturu preko vikenda.

Mislim da smo dobili od šefa, od trenutka kad je otišao na bolovanje pa do povratka na posao je prošlo 13 dana :lol: i nisu mu ni radili test ponovo, samo ga pitali osjeća li se dobro na što je on rekao da da i to je bilo dovoljno.

Mislim da je korona ipak u pitanju, a ne prehlada i viroza.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#287 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by daddy-kool »

Jimmy McNulty wrote: 07/10/2020 17:47

Mislim da smo dobili od šefa, od trenutka kad je otišao na bolovanje pa do povratka na posao je prošlo 13 dana :lol: i nisu mu ni radili test ponovo, samo ga pitali osjeća li se dobro na što je on rekao da da i to je bilo dovoljno.
Koliko bi samo za društvo bilo jeftinije da se zaraženi izoluju i testiraju do negativnog testa... Tebi svako dobro i da svi što bolje prođete.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#288 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Jimmy McNulty »

Zvao sam jutros ambulantu porodične medicine i idem se testirat u subotu.

Od simptoma imam skoro pa stalan bol u stomaku, proljev i lagani bol u leđima i prsima otprilike gdje su pluća.

Ništa strašno zasad hvala Bogu.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20566
Joined: 12/08/2013 12:51

#289 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by insaneinthebrain »

Ima li temperature?
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#290 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Jimmy McNulty »

insaneinthebrain wrote: 08/10/2020 10:07 Ima li temperature?
Nemam, imao sam samo jedan dan.
Bio sam siguran da je samo jedan od jesenskih virusa dok mi kolega sa posla nije rekao da je 3-4 dana imao temperaturu počevši od subote (ja na godisnjem od subote) i da je totalno izgubio čulo mirisa a sa njim sam baš u bliskom kontaktu skoro uvijek, čak me i zagrlio u petak :mrgreen:

Pa vidjećemo, možda me i nije zakačila korona mada u jednu ruku volio bih i da jest samo da se više kotarišem toga.

Roditelji su zasad dobro hvala Bogu. :thumbup:
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20566
Joined: 12/08/2013 12:51

#291 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by insaneinthebrain »

Ma nek su blazi simptomi za sad. Vidjeces kad dobijes rezultate testa :thumbup:
User avatar
Evelinda
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 11:38
Location: Sarajevo

#292 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Evelinda »

Cudi me da cekaju sa testiranjem subotu.Zasto ne odmah danas?
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#293 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by bandit_mo »

Evelinda wrote: 08/10/2020 10:39 Cudi me da cekaju sa testiranjem subotu.Zasto ne odmah danas?
Od svih testiranih koje znam, a znam mnogo (jer svatovi :roll: ), nitko nije isti dan. Svi su ili sutradan ili prekosutra od poziva naručeni.
User avatar
Evelinda
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 11:38
Location: Sarajevo

#294 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Evelinda »

bandit_mo wrote: 08/10/2020 10:42
Evelinda wrote: 08/10/2020 10:39 Cudi me da cekaju sa testiranjem subotu.Zasto ne odmah danas?
Od svih testiranih koje znam, a znam mnogo (jer svatovi :roll: ), nitko nije isti dan. Svi su ili sutradan ili prekosutra od poziva naručeni.
Ne znam da li si citao.Dan Bajrama nazvala Otoku i rekla da imam blagu temperaturu 37.2 vec 7 dana i nista vise od simptoma.To isto vece isla na testiranje u Saraj polje oko 19 sati.
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#295 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by bandit_mo »

Evelinda wrote: 08/10/2020 10:49
bandit_mo wrote: 08/10/2020 10:42
Evelinda wrote: 08/10/2020 10:39 Cudi me da cekaju sa testiranjem subotu.Zasto ne odmah danas?
Od svih testiranih koje znam, a znam mnogo (jer svatovi :roll: ), nitko nije isti dan. Svi su ili sutradan ili prekosutra od poziva naručeni.
Ne znam da li si citao.Dan Bajrama nazvala Otoku i rekla da imam blagu temperaturu 37.2 vec 7 dana i nista vise od simptoma.To isto vece isla na testiranje u Saraj polje oko 19 sati.
Ne osporavam da si primljena isti dan ili da si jedina, samo kažem da nije pravilo. Moj muž je zvao u srijedu večer, u subotu su ga testirali. Ovi ostali, tipa njih 30ak što znam, su dan ili dva kasnije.
Medobrundo25
Posts: 881
Joined: 16/12/2019 13:10

#296 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Medobrundo25 »

Znaci sad za sve simptome najobicnije prehlade, eventualno gripe, stomacnih virusa ili bilo cega idemo se testirati na koronu? Super, drago mi je da drugi virusi i bakterije vise ne postoje :thumbup: :run:
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#297 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by bandit_mo »

Medobrundo25 wrote: 08/10/2020 11:26 Znaci sad za sve simptome najobicnije prehlade, eventualno gripe, stomacnih virusa ili bilo cega idemo se testirati na koronu? Super, drago mi je da drugi virusi i bakterije vise ne postoje :thumbup: :run:
To bi čovjek pomislio, al stvarno nije. Eto dvije cure su imale upale sinusa, dakle dušu dalo za testirati što se tiče simptoma, nijedna nije testirana. Jedna sa temperaturom nakon svatova je danima zvala dok je konačno nisu odlučili testirati.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#298 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Lajavikrelac »

Jimmy McNulty wrote: 08/10/2020 10:18
insaneinthebrain wrote: 08/10/2020 10:07 Ima li temperature?
Nemam, imao sam samo jedan dan.
Bio sam siguran da je samo jedan od jesenskih virusa dok mi kolega sa posla nije rekao da je 3-4 dana imao temperaturu počevši od subote (ja na godisnjem od subote) i da je totalno izgubio čulo mirisa a sa njim sam baš u bliskom kontaktu skoro uvijek, čak me i zagrlio u petak :mrgreen:

Pa vidjećemo, možda me i nije zakačila korona mada u jednu ruku volio bih i da jest samo da se više kotarišem toga.

Roditelji su zasad dobro hvala Bogu. :thumbup:
Matičnu mliječ nabavi i propolis. Od provjerenih medara naravno, ne ove industrijske budaleštine.
hamo1977
Posts: 388
Joined: 17/12/2019 12:49

#299 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by hamo1977 »

bandit_mo wrote: 08/10/2020 11:30
Medobrundo25 wrote: 08/10/2020 11:26 Znaci sad za sve simptome najobicnije prehlade, eventualno gripe, stomacnih virusa ili bilo cega idemo se testirati na koronu? Super, drago mi je da drugi virusi i bakterije vise ne postoje :thumbup: :run:
To bi čovjek pomislio, al stvarno nije. Eto dvije cure su imale upale sinusa, dakle dušu dalo za testirati što se tiče simptoma, nijedna nije testirana. Jedna sa temperaturom nakon svatova je danima zvala dok je konačno nisu odlučili testirati.
Supruga, jedan dan male temperature, ali kako ima problem sa migrenom inače, u tom periodu je također bolila glava i nisu testirali. Kada je izgubila čulo mirisa i okusa, testiraju, pozitivna. I to je to što se nje tiče.
Ja, 20+ dana temperature, jedno 6-7 sa temperaturom do 40, upala oba plućna krila, strašna groznica, tri antibiotika. Nećkali se hoće li me poslati na Podhrastove ili ne, na kraju nisu. Kisik bio na 94-95%, kao što su gore opisali stalno neki pritisak u plućima, ali nisam imao nekih problem sa disanjem.
Ono što je i bilo nekako najstrašnije, u tim danima kada je bila baš visoka tremperatura i groznica, skroz se izgubi cirkulacija u prstima ruku i nogu, prsti poplave i nema osjećaja da nešto diraš...
Danas sve ok, ali od tolikog ležanja prvi put kada sam izašao na 4ti sprat fasovao upalu mišića ;)
Možda se malo brže umaram, ali to je i posljedica neaktivnosti, krećem malo sa trčanjem pa vidimo kako će biti.
Naslovnica
Posts: 27904
Joined: 20/03/2013 15:38

#300 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Naslovnica »

hamo1977 wrote: 08/10/2020 11:51
bandit_mo wrote: 08/10/2020 11:30
Medobrundo25 wrote: 08/10/2020 11:26 Znaci sad za sve simptome najobicnije prehlade, eventualno gripe, stomacnih virusa ili bilo cega idemo se testirati na koronu? Super, drago mi je da drugi virusi i bakterije vise ne postoje :thumbup: :run:
To bi čovjek pomislio, al stvarno nije. Eto dvije cure su imale upale sinusa, dakle dušu dalo za testirati što se tiče simptoma, nijedna nije testirana. Jedna sa temperaturom nakon svatova je danima zvala dok je konačno nisu odlučili testirati.
Supruga, jedan dan male temperature, ali kako ima problem sa migrenom inače, u tom periodu je također bolila glava i nisu testirali. Kada je izgubila čulo mirisa i okusa, testiraju, pozitivna. I to je to što se nje tiče.
Ja, 20+ dana temperature, jedno 6-7 sa temperaturom do 40, upala oba plućna krila, strašna groznica, tri antibiotika. Nećkali se hoće li me poslati na Podhrastove ili ne, na kraju nisu. Kisik bio na 94-95%, kao što su gore opisali stalno neki pritisak u plućima, ali nisam imao nekih problem sa disanjem.
Ono što je i bilo nekako najstrašnije, u tim danima kada je bila baš visoka tremperatura i groznica, skroz se izgubi cirkulacija u prstima ruku i nogu, prsti poplave i nema osjećaja da nešto diraš...
Danas sve ok, ali od tolikog ležanja prvi put kada sam izašao na 4ti sprat fasovao upalu mišića ;)
Možda se malo brže umaram, ali to je i posljedica neaktivnosti, krećem malo sa trčanjem pa vidimo kako će biti.
:roll: :roll: :roll:
Locked