Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#32576 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

Trappist wrote: 23/09/2020 12:41
Mogy87 wrote: 23/09/2020 11:52
Trappist wrote: 23/09/2020 11:38

Dobar argument, nema sta :thumbup: nemas vremena vjerujem, valja se sa drugih profila javljati
Ja ti kazem, prijavi administraciji da adekvatno sankcionisu. Uz dokaze, naravno.
Sto se ti pronadje prozvano bas se pitam :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Zato sto se svako malo neko napravi pametan pa tvrdi da sam ja/drugi moji klonovi. Lijepo dokaze na sunce pa nek me/nas sankcionisu.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#32577 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

Jesi ti svjestan da u svijetu ljudi masovno umiru od bolesti koje bi se mogle uspjesno tretirati antibioticima? Da djeca umiru od bolesti koje su iskorijenjene u Evropi jer nemaju pristup ikakvoj zdravstvenoj zastiti?
Trappist
Posts: 4277
Joined: 12/09/2020 08:52

#32578 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

zubi wrote: 23/09/2020 12:45
Trappist wrote: 23/09/2020 12:40
zubi wrote: 23/09/2020 11:56
Ma odusevila me tvoja logika, ostadoh bez daha... ja ovom iznad tebe odgovorih da su sve bolesti, naravno, za sirotinju jer bogati imaju para da se lijece, a ti o stajanju svijeta :lol:

A ovo za vrijeme si pravu, dok svih 10 profila podmirim, nema se kad :run:
Steve Jobs-u su bas puno pomogle pare :thumbup:
Naravno da jesu, parama je produzio zivot i ono vrijeme sto je dobio imao je bolju kvalitetu zivota, sigurno.. Vidi Sumahera, vratise ga iz mrtvih, da nije imao para, davno bi mu aparate iz struje istekali...
Odosmo u off, ali eto tito vilanova, neki dan glumac iz black panthera, i puno puno njih kojima milioni nisu pomogli. A evo ne vidim da je neki sportista-glumac-pjev nesto posebno nagrabusio zbog korone. Najgore im bilo temperatura dan-dva i to je to.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#32579 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

https://link.springer.com/article/10.10 ... 20-01091-w

Air pollution by NO2 and PM2.5 explains COVID-19 infection severity by overexpression of angiotensin-converting enzyme 2 in respiratory cells: a review


Overall, we demonstrate a link between NO2 emissions, PM2.5 levels, ACE-2 expression and COVID-19 infection severity. Therefore, air pollution should be reduced in places where confirmed cases of COVID-19 are unexpectedly high.

Conclusion
Air pollution has positive effects on the rate of propagation and severity of COVID-19 cases, as the rate of severity and death is higher in patients found in air polluted areas as compared to less air polluted area. The mechanism may be attributed to air pollution-mediated co-morbidities, aerosol-induced respiratory disorders and NO2-induced higher expression of ACE-2 receptor that acts as binding ligand for SARS-CoV-2 in respiratory cells in humans (Fig. 7).
Trappist
Posts: 4277
Joined: 12/09/2020 08:52

#32580 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

Mogy87 wrote: 23/09/2020 12:52 Jesi ti svjestan da u svijetu ljudi masovno umiru od bolesti koje bi se mogle uspjesno tretirati antibioticima? Da djeca umiru od bolesti koje su iskorijenjene u Evropi jer nemaju pristup ikakvoj zdravstvenoj zastiti?
Jesi ti svjesna u BiH da nemaju gaze u nekim bolnicama? Da nemaju tetanusa, da nekad hemoterapije ljudima kasne jer bolnice nemaju sve potrebne stvari. Ne treba gledati nigdje dalje od svoje baste. Pa sta cemo sada? Ne vidim nesto o tome da se svaki dan prica, da se broje ljudi umrli od upravo toga sto ti govoris. To mi je iskreno strasnije nego coronavirus, moje licno misljenje :thumbup:
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#32581 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

https://www.medrxiv.org/content/10.1101 ... 20192245v1

Nasopharyngeal SARS-CoV2 viral loads in young children do not differ significantly from those in older children and adults

Here we present a multicenter investigation on over five thousand SARS-CoV-2 cases confirmed by real-time reverse transcription (RT) PCR assay. Notably, we found no discernable difference in amount of viral nucleic acid among young children and adults.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#32582 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

“I can tell you this has been one of the most challenging and difficult things we have ever had to endure as a family, and for me personally,” he said in the video.

https://www.theguardian.com/film/2020/s ... eo-warning
Trappist
Posts: 4277
Joined: 12/09/2020 08:52

#32583 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

Mogy87 wrote: 23/09/2020 12:57 “I can tell you this has been one of the most challenging and difficult things we have ever had to endure as a family, and for me personally,” he said in the video.

https://www.theguardian.com/film/2020/s ... eo-warning
"The two young klix suffered only “a little sore throat the first couple of days” and bounced back, though Johnson and his wife had “a rough go,” he said."
Sta je a rough go? Upala pluca? Nije bio u bolnici sigurno...
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#32584 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

Trappist wrote: 23/09/2020 12:55
Mogy87 wrote: 23/09/2020 12:52 Jesi ti svjestan da u svijetu ljudi masovno umiru od bolesti koje bi se mogle uspjesno tretirati antibioticima? Da djeca umiru od bolesti koje su iskorijenjene u Evropi jer nemaju pristup ikakvoj zdravstvenoj zastiti?
Jesi ti svjesna u BiH da nemaju gaze u nekim bolnicama? Da nemaju tetanusa, da nekad hemoterapije ljudima kasne jer bolnice nemaju sve potrebne stvari. Ne treba gledati nigdje dalje od svoje baste. Pa sta cemo sada? Ne vidim nesto o tome da se svaki dan prica, da se broje ljudi umrli od upravo toga sto ti govoris. To mi je iskreno strasnije nego coronavirus, moje licno misljenje :thumbup:
I zamisli u takvoj bolnici da se lijecis od sistemskog oboljenja koje izaziva mikro trombove u svim krvnim zilama uz obostranu upalu pluca. Koje moze ostaviti trajne posljedice i kod blazih slucajeva. Ne zvuci zabavno zar ne?
E upravo o tome mi pricamo. Jer biti bolestan od bilo cega u Njemackoj i u BiH nije isto.
I tvoj je odgovor hajmo se svi zaraziti da prebukiramo taj vec katastrofalan bolnicki sistem?
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#32585 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

Trappist wrote: 23/09/2020 12:58
Mogy87 wrote: 23/09/2020 12:57 “I can tell you this has been one of the most challenging and difficult things we have ever had to endure as a family, and for me personally,” he said in the video.

https://www.theguardian.com/film/2020/s ... eo-warning
"The two young klix suffered only “a little sore throat the first couple of days” and bounced back, though Johnson and his wife had “a rough go,” he said."
Sta je a rough go? Upala pluca? Nije bio u bolnici sigurno...
Kad ti covjek cije je zanimanje bilo da ga tuku kaze da je to bilo najizazovniji period u njegovom zivotu to tebi ne znaci nista?
Trappist
Posts: 4277
Joined: 12/09/2020 08:52

#32586 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

Mogy87 wrote: 23/09/2020 13:00
Trappist wrote: 23/09/2020 12:55
Mogy87 wrote: 23/09/2020 12:52 Jesi ti svjestan da u svijetu ljudi masovno umiru od bolesti koje bi se mogle uspjesno tretirati antibioticima? Da djeca umiru od bolesti koje su iskorijenjene u Evropi jer nemaju pristup ikakvoj zdravstvenoj zastiti?
Jesi ti svjesna u BiH da nemaju gaze u nekim bolnicama? Da nemaju tetanusa, da nekad hemoterapije ljudima kasne jer bolnice nemaju sve potrebne stvari. Ne treba gledati nigdje dalje od svoje baste. Pa sta cemo sada? Ne vidim nesto o tome da se svaki dan prica, da se broje ljudi umrli od upravo toga sto ti govoris. To mi je iskreno strasnije nego coronavirus, moje licno misljenje :thumbup:
I zamisli u takvoj bolnici da se lijecis od sistemskog oboljenja koje izaziva mikro trombove u svim krvnim zilama uz obostranu upalu pluca. Koje moze ostaviti trajne posljedice i kod blazih slucajeva. Ne zvuci zabavno zar ne?
E upravo o tome mi pricamo. Jer biti bolestan od bilo cega u Njemackoj i u BiH nije isto.
I tvoj je odgovor hajmo se svi zaraziti da prebukiramo taj vec katastrofalan bolnicki sistem?
Jeste, 31,825,032 ljudi je dozivjelo upravo to :thumbup: Zvucis kao da pricas sa petogodisnjim djetetom "ako ne budes slusao doci ce strasni ciko da te pojede".
Ko je rekao da je to moj odgovor? Ovo sa maskama treba uvijek raditi kad je sezona gripe, pogotovo u bolnicama i sa starijim ljudima koji imaju oboljenje. Imao sam u porodici covjeka koji je preminuo od raka, i tokom godine lijecenja smo svi maske oko njega nosili, i on je sam nosio kad god bi isao vani (tome ima 3 godine), nekima nije tek coronavirus otvorila oci da takve grupe ljudi mogu tesko oboljeti od nekih bezazlenih stvari.
Trappist
Posts: 4277
Joined: 12/09/2020 08:52

#32587 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

Mogy87 wrote: 23/09/2020 13:02
Trappist wrote: 23/09/2020 12:58
Mogy87 wrote: 23/09/2020 12:57 “I can tell you this has been one of the most challenging and difficult things we have ever had to endure as a family, and for me personally,” he said in the video.

https://www.theguardian.com/film/2020/s ... eo-warning
"The two young klix suffered only “a little sore throat the first couple of days” and bounced back, though Johnson and his wife had “a rough go,” he said."
Sta je a rough go? Upala pluca? Nije bio u bolnici sigurno...
Kad ti covjek cije je zanimanje bilo da ga tuku kaze da je to bilo najizazovniji period u njegovom zivotu to tebi ne znaci nista?
Tuku i Tom Cruise-a pa mu ne vjerujem da je scijentologija pravi odabir zivotnog stila :thumbup:
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#32588 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

Otkud ti znas da je meni korona otvorila oci? Upravo prema takvim slucajevima moramo biti odgovorni. Procitaj saopstenje organizacije "Srce za djecu oboljelu od raka" gdje upravo govore da su ta djeca konstantno u izolaciji i da upravo radi njih moramo biti odgovorni da ne bi svojom samozivoscu ubili nekoga ko je rizicna grupa.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#32589 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

Trappist wrote: 23/09/2020 13:05
Mogy87 wrote: 23/09/2020 13:02
Trappist wrote: 23/09/2020 12:58
"The two young klix suffered only “a little sore throat the first couple of days” and bounced back, though Johnson and his wife had “a rough go,” he said."
Sta je a rough go? Upala pluca? Nije bio u bolnici sigurno...
Kad ti covjek cije je zanimanje bilo da ga tuku kaze da je to bilo najizazovniji period u njegovom zivotu to tebi ne znaci nista?
Tuku i Tom Cruise-a pa mu ne vjerujem da je scijentologija pravi odabir zivotnog stila :thumbup:
Na taj argument zaista nemam odgovor :D veza s COVID-19?
Ali_G
Posts: 4641
Joined: 02/03/2002 00:00

#32590 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ali_G »

Bavarska uvodi rigoroznije mjere, zatvaraju skole i vrtice, zabrana javnih okupljanja vise od 5ljudi.
Svedi biljeze porast zarazenih, razmatraju mjere.
Trappist
Posts: 4277
Joined: 12/09/2020 08:52

#32591 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

Mogy87 wrote: 23/09/2020 13:09 Otkud ti znas da je meni korona otvorila oci? Upravo prema takvim slucajevima moramo biti odgovorni. Procitaj saopstenje organizacije "Srce za djecu oboljelu od raka" gdje upravo govore da su ta djeca konstantno u izolaciji i da upravo radi njih moramo biti odgovorni da ne bi svojom samozivoscu ubili nekoga ko je rizicna grupa.
Citao sam ovo https://www.klix.ba/vijesti/bih/zbog-ko ... /200920010
"Zbog koronavirusa zanemaruju se druge bolesti, iz udruženja upozoravaju na epidemiju karcinoma".

Ocigledno ti moram ponoviti, ja sam licno pazio na rizicne grupe i prije coronavirusa, ne treba mi neki forumas ili Klix ili Avaz da mi kazu da trebamo cuvati takve ljude.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#32592 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

Trappist wrote: 23/09/2020 13:15
Mogy87 wrote: 23/09/2020 13:09 Otkud ti znas da je meni korona otvorila oci? Upravo prema takvim slucajevima moramo biti odgovorni. Procitaj saopstenje organizacije "Srce za djecu oboljelu od raka" gdje upravo govore da su ta djeca konstantno u izolaciji i da upravo radi njih moramo biti odgovorni da ne bi svojom samozivoscu ubili nekoga ko je rizicna grupa.
Citao sam ovo https://www.klix.ba/vijesti/bih/zbog-ko ... /200920010
"Zbog koronavirusa zanemaruju se druge bolesti, iz udruženja upozoravaju na epidemiju karcinoma".

Ocigledno ti moram ponoviti, ja sam licno pazio na rizicne grupe i prije coronavirusa, ne treba mi neki forumas ili Klix ili Avaz da mi kazu da trebamo cuvati takve ljude.
O karcinomima mozemo na nekoj drugoj temi, ako zelis.

Sto se tice boldiranog svaka cast. Nazalost, velika vecina nece ni pomisliti na takve ljude, vaznije im je nenosenje "brnjice" i da mogu osvanuti u kafani nego sto nekom ko se bori za zivot mogu oduzeti ono vremena koliko mu je ostalo. Poznata ti je ona prica "sa koronom" ili "od korone" kao najodvratnija racionalizacija ove bolesti.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#32593 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

ANamelessGhoul wrote: 22/09/2020 19:35 baš me zanima reakcija ovih šaljivdžija kad bi kod nas recimo Čerkez reko e nema vam vani pola godine
Bitno je da se on ne pita puno.
User avatar
konektovan
Posts: 40544
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#32594 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by konektovan »

Mogy87 wrote: 23/09/2020 13:02
Trappist wrote: 23/09/2020 12:58
Mogy87 wrote: 23/09/2020 12:57 “I can tell you this has been one of the most challenging and difficult things we have ever had to endure as a family, and for me personally,” he said in the video.

https://www.theguardian.com/film/2020/s ... eo-warning
"The two young klix suffered only “a little sore throat the first couple of days” and bounced back, though Johnson and his wife had “a rough go,” he said."
Sta je a rough go? Upala pluca? Nije bio u bolnici sigurno...
Kad ti covjek cije je zanimanje bilo da ga tuku kaze da je to bilo najizazovniji period u njegovom zivotu to tebi ne znaci nista?

:lol: :lol:
Koja si ti kraljica....
Hendrix
Posts: 4104
Joined: 27/02/2004 00:00

#32595 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Hendrix »

Medobrundo25 wrote: 23/09/2020 10:48
Trappist wrote: 23/09/2020 10:18 Sjebase sport sa ovim "pozitivnim rezultatima". Prvo ovaj slucaj sa Dzumhurom i trenerom, eto na kraju dokazali da je bio lazno pozitivan, ali dzaba im kad su izbaceni. Sinoc gledam snooker i govori komentator dva igraca izbacena jer su pozitivna, a kao pravo kontrolisano takmicenje i stroge mjere. Pa onda ona utakmica zelje u izraelu, evo sad citam igrac real madrida... I niko simptome nema naravno. Virus za sirotinju meni se cini
Naravno da je virus za sirotinju, znas li ti i jednog bjelosvjetskog glavonju da je umro? Nema ih, ne trazi dzaba.
Pa Borisu Johnsonu je zivot visio o koncu kada je fasovo koronu, bukvalno...kakav je izgledao kad je izasao iz bolnice vidis na covjeku da ga je strefilo momacki bilo. Promjenio je i komplet politiku oko Korone nakon sto je sam dozivio iz prve ruke kako to izgleda.

Statisticki gledano, glavonja ima veoma malo...i jod od njih da neko fasuje bas tezi oblik...ali eto Boris je najebo.
User avatar
holowey
Posts: 8430
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#32596 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by holowey »

Hendrix wrote: 24/09/2020 00:25
Medobrundo25 wrote: 23/09/2020 10:48
Trappist wrote: 23/09/2020 10:18 Sjebase sport sa ovim "pozitivnim rezultatima". Prvo ovaj slucaj sa Dzumhurom i trenerom, eto na kraju dokazali da je bio lazno pozitivan, ali dzaba im kad su izbaceni. Sinoc gledam snooker i govori komentator dva igraca izbacena jer su pozitivna, a kao pravo kontrolisano takmicenje i stroge mjere. Pa onda ona utakmica zelje u izraelu, evo sad citam igrac real madrida... I niko simptome nema naravno. Virus za sirotinju meni se cini
Naravno da je virus za sirotinju, znas li ti i jednog bjelosvjetskog glavonju da je umro? Nema ih, ne trazi dzaba.
Pa Borisu Johnsonu je zivot visio o koncu kada je fasovo koronu, bukvalno...kakav je izgledao kad je izasao iz bolnice vidis na covjeku da ga je strefilo momacki bilo. Promjenio je i komplet politiku oko Korone nakon sto je sam dozivio iz prve ruke kako to izgleda.

Statisticki gledano, glavonja ima veoma malo...i jod od njih da neko fasuje bas tezi oblik...ali eto Boris je najebo.
glavonje se rijetko mijesaju ili imaju ikakvog dodira sa sitnom buranijom... niti idu po nargilanama, ni po diskotekama, ni po utakmicama... posebna je to kasta...cuvaju se...
Medobrundo25
Posts: 881
Joined: 16/12/2019 13:10

#32597 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Medobrundo25 »

Hendrix wrote: 24/09/2020 00:25
Medobrundo25 wrote: 23/09/2020 10:48
Trappist wrote: 23/09/2020 10:18 Sjebase sport sa ovim "pozitivnim rezultatima". Prvo ovaj slucaj sa Dzumhurom i trenerom, eto na kraju dokazali da je bio lazno pozitivan, ali dzaba im kad su izbaceni. Sinoc gledam snooker i govori komentator dva igraca izbacena jer su pozitivna, a kao pravo kontrolisano takmicenje i stroge mjere. Pa onda ona utakmica zelje u izraelu, evo sad citam igrac real madrida... I niko simptome nema naravno. Virus za sirotinju meni se cini
Naravno da je virus za sirotinju, znas li ti i jednog bjelosvjetskog glavonju da je umro? Nema ih, ne trazi dzaba.
Pa Borisu Johnsonu je zivot visio o koncu kada je fasovo koronu, bukvalno...kakav je izgledao kad je izasao iz bolnice vidis na covjeku da ga je strefilo momacki bilo. Promjenio je i komplet politiku oko Korone nakon sto je sam dozivio iz prve ruke kako to izgleda.

Statisticki gledano, glavonja ima veoma malo...i jod od njih da neko fasuje bas tezi oblik...ali eto Boris je najebo.
Sta je bolan najebo? Javljao se od kuce normala, kasnije izjavio ds je bio na kisiku, nakon 10 dana vec bio na radnom mjestu sa par kila viska. Nista on nije najebao, pusti tu lafinu.
freelancerBIH
Posts: 1327
Joined: 06/08/2018 21:18

#32598 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by freelancerBIH »

Trappist wrote: 23/09/2020 12:55
Mogy87 wrote: 23/09/2020 12:52 Jesi ti svjestan da u svijetu ljudi masovno umiru od bolesti koje bi se mogle uspjesno tretirati antibioticima? Da djeca umiru od bolesti koje su iskorijenjene u Evropi jer nemaju pristup ikakvoj zdravstvenoj zastiti?
Jesi ti svjesna u BiH da nemaju gaze u nekim bolnicama? Da nemaju tetanusa, da nekad hemoterapije ljudima kasne jer bolnice nemaju sve potrebne stvari. Ne treba gledati nigdje dalje od svoje baste. Pa sta cemo sada? Ne vidim nesto o tome da se svaki dan prica, da se broje ljudi umrli od upravo toga sto ti govoris. To mi je iskreno strasnije nego coronavirus, moje licno misljenje :thumbup:
A stotine miliona idu za zdravstvo svake godine... Pih gdje li te pare idu .... samo da mi je znati :lol:

Ovi parlametnarci uhljebi po zakonu imaju pravo da novce iz doprinosa koriste u druge sve - narodski receno kako im se prahne - za sta hoce i kako hoce - onda i budali postaje jasno da je ovo samo prozvano "zdravstsveno osiguranje" - zapravo jos jedan vid poreza na koji bacamo pare - a apsolutno nikakve koristi od toga nemamo!
Ali_G
Posts: 4641
Joined: 02/03/2002 00:00

#32599 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ali_G »

Pa ne idu pare od zdravstvenog samo na potrosni materijal bolnice. Sta mislis ko placa silne antihipertenzive, antibiotike, banjska lijecenja, plate zdravstvenog osoblja
freelancerBIH
Posts: 1327
Joined: 06/08/2018 21:18

#32600 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by freelancerBIH »

Ali_G wrote: 24/09/2020 14:24 Pa ne idu pare od zdravstvenog samo na potrosni materijal bolnice. Sta mislis ko placa silne antihipertenzive, antibiotike, banjska lijecenja, plate zdravstvenog osoblja
Ne znam koliki je tacno budzet zdravstva u FBiH - ali se sigurno mjeri u stotinama miliona KM. Plate najvece doktoru su oko 2000 KM - i to hirurzima, cisto sumnjam da je i toliko. Ostalima je prosjek sigurno 900KM..

Gdje onda ode ostatak tog silnog novca? Da taj novac bar ode na potrosni materijal bolnice ili uredjenje tih istih bolnica da one izgledaju kako treba - za lijecenje da je dostojno covjeka. Te bolnice ne izgledaju kao bolnice, vec kao stale - a prema bolesnicima se odnose kao prema stoci.


Pare se u zdravstvu kradu i kapom i sakom.
Locked