Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#12951 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Ista, privilegovana upper-middle class grupa belkinja kaki o manspreadingu i ostalom. One nemaju prave probleme, niti njihov feminizam nema više objektivno za sta da se bori, i onda se ide u kreiranje fiktivnih problema ad infinitum.

Feminizam bi se u zapadnoj Evropi mogao ukinuti lagano jer je ispunio svoju svrhu.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#12952 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

dale cooper wrote: 27/09/2020 14:08
saint_mirad wrote: 27/09/2020 13:56
dale cooper wrote: 27/09/2020 13:52

Ja ni u jednoj od ovih sličica što je S4mpion postavljao nisam vidio da su napravile tu distinkciju. I da budem iskren sumnjam da je i
poznaju.
Ne vidi se direktno, ali nema nikakve logike da budu protiv svakog talasa feminizma u celosti jer, ironično, baš je i feminizam delom zaslužan što mogu pisati ovakve poruke, i što uopšte mogu imati glas u javnosti.
Upravo. Licemjerno je to što rade cherry picking onoga što im se sviđa, a za sve su zaslužne prethodne generacije koje su prosule
dosta znoja i suza.
One nisu morale prstom mrdnuti. I kao što je neko primjetio u jednom od članaka koje sam čitao o ovom
"women against feminism" pokretu je da su gledajući ove slike riječ mahom o istom profilu žena. Sve bijele i mlade i večinski iz zemalja
zapadne demokratije. Slika i prilika privilegovanosti.
Upravo o tome govorim od samog početka teme-zasluge modernog feminizma ne postoje.
Ono što je postignutno, postigle su neke druge žene, u nekim drugim vremenima, kojih danas nema.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#12953 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

S4mpion wrote: 27/09/2020 14:01
dale cooper wrote: 27/09/2020 13:57
S4mpion wrote: 27/09/2020 13:52

Zašto feminizam nastoji slobodne žene regrutovat' pod svoju čizmu? - Zato što je to izrazito efikasan način limitiranja djelovanja pojedinca i trpanje istog u pogodne(sumnjive) tokove, gdje će taj pojedinac djelovat' po onome što mu pastir naloži.

Eto zašto je taj pokret jedna obična ubleha.
Imaš li ti ikakav dokaz za to što pričaš? Regrutovanje? :mrgreen: Ponovo, feminizam niti je homogeniziran pokret, niti je politička partija.
Kako misliš imam li dokaz?

U zemlji u kojoj je prosječna plata 600KM, žene se bore protiv manspreadinga, pozivajući se, pri tome, na žrtve iz Indije, za koje ih, realno, zaboli neka stvar.

Da me neko regrutuje da se bavim tim glupostima, osjeć'o bih se k'o prevarena ovčica, u najmanju ruku. :mrgreen:
Pa složiću se da u zemlji u kojoj je prosječna plata 600KM ima mnogo većih problema od manspreadinga. Nasilje u porodici čije su
žrtve uglavnom žene, kao i usputna mizagonija i seksizam koji se može sresti u svim sferama života. Da ne govorimo o diskriminaciji
kod zapošljavanja, gdje naši novopečeni tajkuni i vrli privatnici pitaju stvari koje nikada ne bi pitali muškarce. Ili kad hladno
otpuste ženu koja je trudna. Primjera je stotine. Tako da mislim da je feminizam ovdje mnogo potrebniji nego negdje drugo, jer
nisu ni stvari koje su bile predmet prvog talasa riješene.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#12954 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

saint_mirad wrote: 27/09/2020 14:15 Ista, privilegovana upper-middle class grupa belkinja kaki o manspreadingu i ostalom. One nemaju prave probleme, niti njihov feminizam nema više objektivno za sta da se bori, i onda se ide u kreiranje fiktivnih problema ad infinitum.

Feminizam bi se u zapadnoj Evropi mogao ukinuti lagano jer je ispunio svoju svrhu.
Pa ne bih se složio, problema ima, ali i mogućih nadolazećih prijetnji. Kao naprimjer ovaj slučaj sa popunjavanjem ustavnog suda Amerike.
Već sam vidio da neki u ekstremno desnim i konzervativnim krugovima priželjkuju promjenu stanja u sudu da bi se pokušali obrnuti neke
presude iz prošlosti. Kao Roe v. Wade odluka koja štiti pravo žena na abortus. Ne moram ti pričati kakva bi jedna takva odluka u Americi
mogla imati efekat na ostatak svijeta posebice sa rastom konzervativnih desničarskih snaga.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21582
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#12955 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Tačno je za BiH (pa i cijeli balkan) da nije završena ni borba koju su vodile feministkinje prvog talasa u zapadnim zemljama. Ići i ovdje na bolje, ali sporije kao i sve ostalo. Nasilje u porodici je neprihvatljivo ko god da je žrtva, a pogotovo djeca. O mentalitetu naših poslodavaca je suvišno govoriti ne samo po pitanju žena... većinu bih poslao na edukacije po pitanju poslovne organizacije, menadžmenta, prijema novih zaposlenika, upravljanje ljudskim resursima i rukovođenja kadrovima.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#12956 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

saint_mirad wrote: 27/09/2020 14:15 Ista, privilegovana upper-middle class grupa belkinja kaki o manspreadingu i ostalom. One nemaju prave probleme, niti njihov feminizam nema više objektivno za sta da se bori, i onda se ide u kreiranje fiktivnih problema ad infinitum.

Feminizam bi se u zapadnoj Evropi mogao ukinuti lagano jer je ispunio svoju svrhu.
Na zalost, sve dok postoje zemlje, cak i u zapadnoj Evropi, gdje je abortus ilegalan, cak i u slucaju silovanja, gdje krivicni zakon igra na strani zlostavljaca kod nasilja u porodici, silovatelja i sve te sitne stvari, feminizam se nece ukinuti :)

Takode, sve dok vjerske zajednice imaju svoje masne muške prstiće u odlučivanju oko seksualnog zdravlja žena, kontracepciji, seksualnoj edukaciji, trudnoći itd...feminizam umrijeti neće čak ni u zapadnoj evropi...
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#12957 Re: Danasnji "feminizam"

Post by omar little »

S4mpion wrote: 27/09/2020 13:56 Evo još jednog regruta. :mrgreen:
omar little wrote: 27/09/2020 13:55 jao, nadiglo se biti uvrijedjeno sto se tuke nazivaju tukama. seceri moji najmiliji <3
isss, da samo znas. tvoja poslovicna pronicljivost je na zavidnoj razini. militantnije pobornice zapadnjackom modernog feminizma forum od mene nema. sve bi vas ja u zatvor, samo zato sto ste muskarci.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#12958 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Bloo wrote: 27/09/2020 14:41
saint_mirad wrote: 27/09/2020 14:15 Ista, privilegovana upper-middle class grupa belkinja kaki o manspreadingu i ostalom. One nemaju prave probleme, niti njihov feminizam nema više objektivno za sta da se bori, i onda se ide u kreiranje fiktivnih problema ad infinitum.

Feminizam bi se u zapadnoj Evropi mogao ukinuti lagano jer je ispunio svoju svrhu.
Na zalost, sve dok postoje zemlje, cak i u zapadnoj Evropi, gdje je abortus ilegalan, cak i u slucaju silovanja, gdje krivicni zakon igra na strani zlostavljaca kod nasilja u porodici, silovatelja i sve te sitne stvari, feminizam se nece ukinuti :)

Takode, sve dok vjerske zajednice imaju svoje masne muške prstiće u odlučivanju oko seksualnog zdravlja žena, kontracepciji, seksualnoj edukaciji, trudnoći itd...feminizam umrijeti neće čak ni u zapadnoj evropi...
U kojoj zemlji zapadne Evrope je to abortus ilegalan?

Zapadne zemlje su sekularne na papiru i u praksi, verske zajednice se oko toga ne pitaju.

Znam da feminizam neće umreti, i dalje će se proizvoditi problemi, cak i u zemljama poput Finske ili Kanade.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#12959 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

Image
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#12960 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

saint_mirad wrote: 27/09/2020 14:46
U kojoj zemlji zapadne Evrope je to abortus ilegalan?

Zapadne zemlje su sekularne na papiru i u praksi, verske zajednice se oko toga ne pitaju.

Znam da feminizam neće umreti, i dalje će se proizvoditi problemi, cak i u zemljama poput Finske ili Kanade.
Mrsko guglat a? Zabrana na jednom ili vise osnova i dalje stoji na snazi:
Andorra
Luxembourg
Sj. Irska - dekriminaliziran u oktobru 2019!!!!!
Liechtenstein
Poljska....

Da ne nabrajam dalje.
U nekim zemljama je dozvoljen samo u slucaju silovanja ili ako je zenin zivot ugrozen, a u nekim cak ni u slucaju silovanja :D Malta mislim...
U nekim zemljama je dozvoljeno samo ako je zivot steone krave ovaj reproduktivne jedinke ovaj zene mislim ugrozen, pa se moze abortirati trenutni plod i sacuvati hodajuca maternica za dalju reprodukciju...inace suck it up ako si silovana, dijete ima poremecaje itd...

U Hrvatskoj je porast broja "priziva savjesti" gdje onda zenu koju zeli da izvrsi abortus salju tamo vamo dok se ne nade lijecnik koji se izvrsiti zahvat...isto je i za prodaju kontracepcije...
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#12961 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Neke od zemalja koje si navela nisu uopšte Zapad, kod drugih poput Luksemburga je abortus dostupan (ima wiki članak na engleskom sa referencama, pa vidi).

Nonsens je tvrdit da žene na Zapadu ne mogu abortirati.
User avatar
Josip321
Posts: 675
Joined: 22/12/2011 10:42

#12962 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Josip321 »

Bloo wrote: 27/09/2020 15:02
saint_mirad wrote: 27/09/2020 14:46
U kojoj zemlji zapadne Evrope je to abortus ilegalan?

Zapadne zemlje su sekularne na papiru i u praksi, verske zajednice se oko toga ne pitaju.

Znam da feminizam neće umreti, i dalje će se proizvoditi problemi, cak i u zemljama poput Finske ili Kanade.
Mrsko guglat a? Zabrana na jednom ili vise osnova i dalje stoji na snazi:
Andorra
Luxembourg
Sj. Irska - dekriminaliziran u oktobru 2019!!!!!
Liechtenstein
Poljska....

Da ne nabrajam dalje.
U nekim zemljama je dozvoljen samo u slucaju silovanja ili ako je zenin zivot ugrozen, a u nekim cak ni u slucaju silovanja :D Malta mislim...
U nekim zemljama je dozvoljeno samo ako je zivot steone krave ovaj reproduktivne jedinke ovaj zene mislim ugrozen, pa se moze abortirati trenutni plod i sacuvati hodajuca maternica za dalju reprodukciju...inace suck it up ako si silovana, dijete ima poremecaje itd...

U Hrvatskoj je porast broja "priziva savjesti" gdje onda zenu koju zeli da izvrsi abortus salju tamo vamo dok se ne nade lijecnik koji se izvrsiti zahvat...isto je i za prodaju kontracepcije...

Hajde sve ostalo sa čime se ne slažem ali što feministicama smeta priziv savjesti? Mislim, znam zašto vam smeta ali eto, da čujem.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#12963 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

Josip321 wrote: 27/09/2020 15:49
Bloo wrote: 27/09/2020 15:02
saint_mirad wrote: 27/09/2020 14:46
U kojoj zemlji zapadne Evrope je to abortus ilegalan?

Zapadne zemlje su sekularne na papiru i u praksi, verske zajednice se oko toga ne pitaju.

Znam da feminizam neće umreti, i dalje će se proizvoditi problemi, cak i u zemljama poput Finske ili Kanade.
Mrsko guglat a? Zabrana na jednom ili vise osnova i dalje stoji na snazi:
Andorra
Luxembourg
Sj. Irska - dekriminaliziran u oktobru 2019!!!!!
Liechtenstein
Poljska....

Da ne nabrajam dalje.
U nekim zemljama je dozvoljen samo u slucaju silovanja ili ako je zenin zivot ugrozen, a u nekim cak ni u slucaju silovanja :D Malta mislim...
U nekim zemljama je dozvoljeno samo ako je zivot steone krave ovaj reproduktivne jedinke ovaj zene mislim ugrozen, pa se moze abortirati trenutni plod i sacuvati hodajuca maternica za dalju reprodukciju...inace suck it up ako si silovana, dijete ima poremecaje itd...

U Hrvatskoj je porast broja "priziva savjesti" gdje onda zenu koju zeli da izvrsi abortus salju tamo vamo dok se ne nade lijecnik koji se izvrsiti zahvat...isto je i za prodaju kontracepcije...

Hajde sve ostalo sa čime se ne slažem ali što feministicama smeta priziv savjesti? Mislim, znam zašto vam smeta ali eto, da čujem.
Bas da cujem sto nam smeta?
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#12964 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

Da se osvrnem na Sampionovu uzbudjenost na cinjenicu da je neko konacno pomenuo njegove postove koji su do tad bili opravdano ignorisani, pa jos predmete istih nazvao tukama, pri cemu je dozivio „le petite mort“ pa mu se zacrnilo pred ocima i nije citao nista dalje...

Ne mislim da su tuke jer se ne osjecaju feministkinjama (svako ima pravo na izbor), vec zbog „razloga“ koje pisu na ovim „transparentima“, a koje su nebulozne i pokazuju prvo neupucenost zbog tumacenja ciljeva feminizma, drugo zatucanost zbog predrasuda koje vriste sa svakog transparenta, a trece manjak inteligencije zbog odsutnosti sposobnosti prosudjivanja svega onoga sto ih je dovelo do mogucnosti da na ovaj nacin uopce budu vidjene.... tuke su.

I svaka se ova „izjava“ s transparenta da rasclaniti u svjetlu jedne od ovih triju stavki, no hajde, svak ima svoj wet dream, ko sam ja da mu ga krsim.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21582
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#12965 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

A možda se neke samo ograđuju od glasnih ekstremista, a ne pljuju po feminizmu generalno. Ovo su uglavnom amerikanke koliko sam upratio, a tamo upravo trenutno haraju takvi. Poprilično sam siguran da bi iste podržale feminizam recimo u arapskim zemljama, nekim azijskim zemljama i u Africi gdje su žene najugroženije.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#12966 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Zanimljiv video u kojem je feministkinja sa celim setom učitanih ideoloških programa u sebe otišla snimiti dokumentarac vezan za aktiviste za muška prava. Počelo je tako da ih nije slušala šta pričaju, nego je anticipirala. Kasnije saznajemo šta se desi kad odlučimo da nekog zaista saslušamo.

[youtube]https://youtu.be/3WMuzhQXJoY[/youtube]
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#12967 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

nije poenta onih plakata u ogradjivanju, nego 'pick me' pristupu muskom rodu. imas toga i po forumu koliko hoces...

a da te mlade americanke pogledaju oko sebe, samo da se osvrnu, vidjele bi koliko je feminizam itekako neophodan njima samima. mozda im se upale lampice kad se pocnu baviti reproduktivnim pitanjima pa shvate da se nekih 90% poroda u SAD obavlja od ponedjeljka do petka, od 9 do 17 sati. zasto? zato sto tako odgovara ginekolozima, mahom muskarcima. bebe sigurno ne biraju takve termine...

da progovorimo o tome koliko je feminizam neophodan socijalno raslojenom americkom drustvu? koji je procenat samohranih majki koje su prisiljene raditi vise poslova kako bi hranile djecu, koliko nedovoljna socijalna zastita takvih porodica prouzrokuje niz drustvenih problema kasnije.

ili mozda da pricamo o statistici seksualnog zlostavljanja po kampusima Amerike?

ono sto transparenti koje se tendenciozno postavljaju ovdje zorno prikazuju nije prevazidjenost feminizma, nego neosvijestenost autorica.

postoji i drugi problem, koji se tice samog feminizma u tamosnjem drustvu, a o kritici unutar feminizma pricali smo vec u najmanje dva navrata ovdje, jer je @Bloo postavljala odlicne clanke, @piupiu isto tako.

uhvatili ste se manspreadinga - velite da je to smijesan prigovor. meni, bome, nije. ja se za svoj zivotni prostor borim i na poslu i u skoli i kod ljekara, e pa ne zelim da se borim jos i u javnom prijevozu, samo zato sto necije genitalije daju sebi za pravo da mi uzurpiraju placeno mjesto. od svih drustvenih problema s kojima se zene suocavaju, ovaj je barem lako rjesiv. skupite noge ili kupite dvije karte!
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#12968 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

dale cooper wrote: 27/09/2020 14:19
S4mpion wrote: 27/09/2020 14:01
dale cooper wrote: 27/09/2020 13:57

Imaš li ti ikakav dokaz za to što pričaš? Regrutovanje? :mrgreen: Ponovo, feminizam niti je homogeniziran pokret, niti je politička partija.
Kako misliš imam li dokaz?

U zemlji u kojoj je prosječna plata 600KM, žene se bore protiv manspreadinga, pozivajući se, pri tome, na žrtve iz Indije, za koje ih, realno, zaboli neka stvar.

Da me neko regrutuje da se bavim tim glupostima, osjeć'o bih se k'o prevarena ovčica, u najmanju ruku. :mrgreen:
Pa složiću se da u zemlji u kojoj je prosječna plata 600KM ima mnogo većih problema od manspreadinga. Nasilje u porodici čije su
žrtve uglavnom žene, kao i usputna mizagonija i seksizam koji se može sresti u svim sferama života. Da ne govorimo o diskriminaciji
kod zapošljavanja, gdje naši novopečeni tajkuni i vrli privatnici pitaju stvari koje nikada ne bi pitali muškarce. Ili kad hladno
otpuste ženu koja je trudna. Primjera je stotine. Tako da mislim da je feminizam ovdje mnogo potrebniji nego negdje drugo, jer
nisu ni stvari koje su bile predmet prvog talasa riješene.
Zapravo je nepotreban i beskoristan, izuzmemo li nekolicinu moćnika kojima je potreban za ostvarivanje ličnih ciljeva.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#12969 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

Evo je, sad bi se još i raspravljala. :mrgreen:
omar little wrote: 27/09/2020 14:43
S4mpion wrote: 27/09/2020 13:56 Evo još jednog regruta. :mrgreen:
omar little wrote: 27/09/2020 13:55 jao, nadiglo se biti uvrijedjeno sto se tuke nazivaju tukama. seceri moji najmiliji <3
isss, da samo znas. tvoja poslovicna pronicljivost je na zavidnoj razini. militantnije pobornice zapadnjackom modernog feminizma forum od mene nema. sve bi vas ja u zatvor, samo zato sto ste muskarci.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#12970 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

Još jedan regrut feminističke organizicije u borbi protiv žena koje razmišljaju svojom glavom i odbijaju se povinovati feminističkoj čizmi:
hadzinicasa wrote: 27/09/2020 17:29 Da se osvrnem na Sampionovu uzbudjenost na cinjenicu da je neko konacno pomenuo njegove postove koji su do tad bili opravdano ignorisani, pa jos predmete istih nazvao tukama, pri cemu je dozivio „le petite mort“ pa mu se zacrnilo pred ocima i nije citao nista dalje...

Ne mislim da su tuke jer se ne osjecaju feministkinjama (svako ima pravo na izbor), vec zbog „razloga“ koje pisu na ovim „transparentima“, a koje su nebulozne i pokazuju prvo neupucenost zbog tumacenja ciljeva feminizma, drugo zatucanost zbog predrasuda koje vriste sa svakog transparenta, a trece manjak inteligencije zbog odsutnosti sposobnosti prosudjivanja svega onoga sto ih je dovelo do mogucnosti da na ovaj nacin uopce budu vidjene.... tuke su.

I svaka se ova „izjava“ s transparenta da rasclaniti u svjetlu jedne od ovih triju stavki, no hajde, svak ima svoj wet dream, ko sam ja da mu ga krsim.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#12971 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

Regruti ublehaškog pokreta nastoje ubijediti modernu ženu da je njeno djelovanje nerazumno i beskorisno, da je žena nesposobna učiniti bilo šta korisno ukoliko se ne povinuje čizmi feminizma i njeno djelovanje pripisuju isključivo privlačenju pažnje suprotnog spola, zbog čega ne čudi pojava ogromnog broja žena koje se suprotstavljaju ovom ublehaškom pokretu koji negira postojanje žene van njega.
wewa wrote: 28/09/2020 09:23 nije poenta onih plakata u ogradjivanju, nego 'pick me' pristupu muskom rodu. imas toga i po forumu koliko hoces...

a da te mlade americanke pogledaju oko sebe, samo da se osvrnu, vidjele bi koliko je feminizam itekako neophodan njima samima. mozda im se upale lampice kad se pocnu baviti reproduktivnim pitanjima pa shvate da se nekih 90% poroda u SAD obavlja od ponedjeljka do petka, od 9 do 17 sati. zasto? zato sto tako odgovara ginekolozima, mahom muskarcima. bebe sigurno ne biraju takve termine...

da progovorimo o tome koliko je feminizam neophodan socijalno raslojenom americkom drustvu? koji je procenat samohranih majki koje su prisiljene raditi vise poslova kako bi hranile djecu, koliko nedovoljna socijalna zastita takvih porodica prouzrokuje niz drustvenih problema kasnije.

ili mozda da pricamo o statistici seksualnog zlostavljanja po kampusima Amerike?

ono sto transparenti koje se tendenciozno postavljaju ovdje zorno prikazuju nije prevazidjenost feminizma, nego neosvijestenost autorica.

postoji i drugi problem, koji se tice samog feminizma u tamosnjem drustvu, a o kritici unutar feminizma pricali smo vec u najmanje dva navrata ovdje, jer je @Bloo postavljala odlicne clanke, @piupiu isto tako.

uhvatili ste se manspreadinga - velite da je to smijesan prigovor. meni, bome, nije. ja se za svoj zivotni prostor borim i na poslu i u skoli i kod ljekara, e pa ne zelim da se borim jos i u javnom prijevozu, samo zato sto necije genitalije daju sebi za pravo da mi uzurpiraju placeno mjesto. od svih drustvenih problema s kojima se zene suocavaju, ovaj je barem lako rjesiv. skupite noge ili kupite dvije karte!
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#12972 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

@S4mpion imas ti sta pametno i konstruktivno napisat' na temi?
podsjeca me tvoj stil pisanja na nekoga, ciji li si klon da mi je znati, ali nadoci cu. :) do tad, nastavi s provociranjem, vidi hocel' se neko upecat'. i drz' maramice pri ruci za svaki slucaj <3
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#12973 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

da bi doprinio ovoj temi na konstruktivan nacin, morao bi se ipak malo informisati, da ne velim obrazovati.

a od shareovanja tudjih plakata jos se niko prosvijetlio.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#12974 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

Pogledajte samo ovaj školski primjer feminističke propagande:
wewa wrote: 28/09/2020 09:23 nije poenta onih plakata u ogradjivanju, nego 'pick me' pristupu muskom rodu. imas toga i po forumu koliko hoces...
"Drage žene, ako djelujete izvan feminističkog pokreta, to je zato što nastojite pridobiti pažnju muškaraca, jer žena može biti koristan član društva samo ako je feministica."
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#12975 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

S4mpion wrote: 28/09/2020 10:24 Pogledajte samo ovaj školski primjer feminističke propagande:
wewa wrote: 28/09/2020 09:23 nije poenta onih plakata u ogradjivanju, nego 'pick me' pristupu muskom rodu. imas toga i po forumu koliko hoces...
"Drage žene, ako djelujete izvan feminističkog pokreta, to je zato što nastojite pridobiti pažnju muškaraca, jer žena može biti koristan član društva samo ako je feministica."
da ti nacrtam, mozda ce ti biti lakse:

ko hoce da se ne bavi feminizmom, onda se ne bavi feminizmom. as simple as that.
mene recimo ne zanimaju ekstenzije ni umjetni nokti, pa ne hodam dunjalukom i ne pricam protiv njih.
live and let live.
Post Reply