Xiaomi mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
adsubzero
Posts: 3000
Joined: 08/02/2013 15:52

#13376 Re: Xiaomi mobiteli

Post by adsubzero »

CooK wrote: 27/09/2020 00:42
adsubzero wrote: 27/09/2020 00:38
CooK wrote: 26/09/2020 23:43
Imaju razlicite ukuse ali vecina ljudi vidi kada je nesto dobro ili kada je nesto lose. Uostalom ima kamaru konfiga pa ako jedan nije po necijem ukusu onda neka isproba drugi, treci, peti, neki mora da mu odgovara.
Ono jeste najbolje sam stimati ali jbg, ima nas i zauzetih a i lijenih. :D
Eto onda bujrum gore sam objavio konfiguraciju, pa isprobaj :D
Hocu svakako. :thumbup: Isprobaj i ti Burial Gcam i onaj config sto sam iznad postavio, mogao bi se pozitivno iznenaditi.
Isprobat cu. To je zenin telefon, tako da nemam bas uvijek pristup :D
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#13377 Re: Xiaomi mobiteli

Post by CooK »

adsubzero wrote: 27/09/2020 01:21
CooK wrote: 27/09/2020 00:42
adsubzero wrote: 27/09/2020 00:38
Eto onda bujrum gore sam objavio konfiguraciju, pa isprobaj :D
Hocu svakako. :thumbup: Isprobaj i ti Burial Gcam i onaj config sto sam iznad postavio, mogao bi se pozitivno iznenaditi.
Isprobat cu. To je zenin telefon, tako da nemam bas uvijek pristup :D
Samo lagano. ;-)
adsubzero
Posts: 3000
Joined: 08/02/2013 15:52

#13378 Re: Xiaomi mobiteli

Post by adsubzero »

zippoo87 wrote: 26/09/2020 22:39 ima li koja gcam da radi na mediateku na redmi note 8 pro ?
znam da mediatek to slabo ide ali eto da priupitam

skidao sam neke ali niti jedna nije mogla ni pokrenuti aplikaciju
http://www.mediafire.com/file/2ixwxrrdi44mxew/file

Probaj i ovo, na mom telefonu je ova verzija dobra
adsubzero
Posts: 3000
Joined: 08/02/2013 15:52

#13379 Re: Xiaomi mobiteli

Post by adsubzero »

CooK wrote: 27/09/2020 00:42
adsubzero wrote: 27/09/2020 00:38
CooK wrote: 26/09/2020 23:43
Imaju razlicite ukuse ali vecina ljudi vidi kada je nesto dobro ili kada je nesto lose. Uostalom ima kamaru konfiga pa ako jedan nije po necijem ukusu onda neka isproba drugi, treci, peti, neki mora da mu odgovara.
Ono jeste najbolje sam stimati ali jbg, ima nas i zauzetih a i lijenih. :D
Eto onda bujrum gore sam objavio konfiguraciju, pa isprobaj :D
Hocu svakako. :thumbup: Isprobaj i ti Burial Gcam i onaj config sto sam iznad postavio, mogao bi se pozitivno iznenaditi.
Probao, odlicno izgleda, hvala na sugestiji. U nekim scenarijima bolja od moje konfiguracije na Wichaya, u nekim malo losija. Kod te tvoje se malo previse gube detalji i teksture na nekim povrsinama, a kod mene malo previse suma/tackica. Malo cu se jos poigrati sa obje konfiguracije kad budem imao vremena, volio bih izbalansirati da to bude nesto izmedju ove dvije. :)

Jedino sto sam primjetio je da je burial malo trom, ima neki manji delay prije nego sto uslika...

Edit: Da, skontao sam, Burial ima to neko kasnjenje kad se pritisne dugme za slikanje, pokusa prvo da fokusira pa tek onda uslika. Cesto rezultuje mutnim slikama :/
Ali inace je kvalitet dobar, ide bare bare sa ovim Wichaya, zavisno od situacije.

Edit2: cini mi se da kad ukljucim focus tracking rijesi se (ili umanji) ovaj problem s kasnjenjem, ali ne mogu jos 100% potvrditi
Tabijat
Posts: 1277
Joined: 25/12/2013 15:29

#13380 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Tabijat »

Heller wrote: 17/09/2020 11:33
Tabijat wrote: 17/09/2020 10:21 Mene je Google opet u crno zavio...ukidaju Google play music, a taman sam svu muziku prebacila u cloud, napravila playliste i sve.
I sad su sve to prebacili na Youtube Music, međutim to se plaća (ako hoćeš normalno da slušaš). Šta sad?
Krekovani spotify.
Helleru, instalirala sam ovaj neki krekovani spotify. I posto sam imala account preko Fb, probam se tako ulogovati, kaže something went wrong. Hoce neće, nema veze, na0ravim ja drugi account, ovaj put preko maila. Zapisem sebi username I pass. I radilo jer to neko vrijeme, sad me opet izlogovao, i opet mi ne da da se ulogujem. Ne rade username I pass. Pošalje mi mail sa direktnim linkom, kad ga kliknemo kaže link has expired.

Long story short, imaš li ti neki provjereni apk koji radi?
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#13381 Re: Xiaomi mobiteli

Post by CooK »

adsubzero wrote: 27/09/2020 13:30
CooK wrote: 27/09/2020 00:42
adsubzero wrote: 27/09/2020 00:38
Eto onda bujrum gore sam objavio konfiguraciju, pa isprobaj :D
Hocu svakako. :thumbup: Isprobaj i ti Burial Gcam i onaj config sto sam iznad postavio, mogao bi se pozitivno iznenaditi.
Probao, odlicno izgleda, hvala na sugestiji. U nekim scenarijima bolja od moje konfiguracije na Wichaya, u nekim malo losija. Kod te tvoje se malo previse gube detalji i teksture na nekim povrsinama, a kod mene malo previse suma/tackica. Malo cu se jos poigrati sa obje konfiguracije kad budem imao vremena, volio bih izbalansirati da to bude nesto izmedju ove dvije. :)

Jedino sto sam primjetio je da je burial malo trom, ima neki manji delay prije nego sto uslika...

Edit: Da, skontao sam, Burial ima to neko kasnjenje kad se pritisne dugme za slikanje, pokusa prvo da fokusira pa tek onda uslika. Cesto rezultuje mutnim slikama :/
Ali inace je kvalitet dobar, ide bare bare sa ovim Wichaya, zavisno od situacije.

Edit2: cini mi se da kad ukljucim focus tracking rijesi se (ili umanji) ovaj problem s kasnjenjem, ali ne mogu jos 100% potvrditi
Probao sam i ja ovu Wichayinu modifikaciju Urnyxa i tvoj config i mogu reci da je veoma dobra kombinacija a prvenstveno veoma dobar config. Primjetio sam da malo radi oversharpening pa ima noisea i halo efekta ali kada sam malo smanjio sharpness onda se i to sredilo.
Ja nisam primjetio nikakvo kasnjenje i zamucivanje na Burialu, mozda sto je sd855 dosta mocniji od sd730 pa to izregulise, ne znam.
Uglavnom, malo ga promjenu, ostajem za sada na ovoj tvojoj kombinaciji(uz malo manji sharpness) jer stvarno fino radi.
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#13382 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zrakomlat »

Image

Ovo označeno je i kod mene slučaj, bez obzira koju verziju gcam koristim, sa ili bez nekog config fajla.

Lice mi izgleda dosta tamnije nego je u stvarnosti odnosno nego je na Xiaomi kameri, kad se slikam npr u zatvorenom prostoru na dnevnoj svjetlosti.

Ostalo je odlično. Je li to inače tako ili kod mene nešto ne štima.
adsubzero
Posts: 3000
Joined: 08/02/2013 15:52

#13383 Re: Xiaomi mobiteli

Post by adsubzero »

CooK wrote: 27/09/2020 16:59
adsubzero wrote: 27/09/2020 13:30
CooK wrote: 27/09/2020 00:42

Hocu svakako. :thumbup: Isprobaj i ti Burial Gcam i onaj config sto sam iznad postavio, mogao bi se pozitivno iznenaditi.
Probao, odlicno izgleda, hvala na sugestiji. U nekim scenarijima bolja od moje konfiguracije na Wichaya, u nekim malo losija. Kod te tvoje se malo previse gube detalji i teksture na nekim povrsinama, a kod mene malo previse suma/tackica. Malo cu se jos poigrati sa obje konfiguracije kad budem imao vremena, volio bih izbalansirati da to bude nesto izmedju ove dvije. :)

Jedino sto sam primjetio je da je burial malo trom, ima neki manji delay prije nego sto uslika...

Edit: Da, skontao sam, Burial ima to neko kasnjenje kad se pritisne dugme za slikanje, pokusa prvo da fokusira pa tek onda uslika. Cesto rezultuje mutnim slikama :/
Ali inace je kvalitet dobar, ide bare bare sa ovim Wichaya, zavisno od situacije.

Edit2: cini mi se da kad ukljucim focus tracking rijesi se (ili umanji) ovaj problem s kasnjenjem, ali ne mogu jos 100% potvrditi
Probao sam i ja ovu Wichayinu modifikaciju Urnyxa i tvoj config i mogu reci da je veoma dobra kombinacija a prvenstveno veoma dobar config. Primjetio sam da malo radi oversharpening pa ima noisea i halo efekta ali kada sam malo smanjio sharpness onda se i to sredilo.
Ja nisam primjetio nikakvo kasnjenje i zamucivanje na Burialu, mozda sto je sd855 dosta mocniji od sd730 pa to izregulise, ne znam.
Uglavnom, malo ga promjenu, ostajem za sada na ovoj tvojoj kombinaciji(uz malo manji sharpness) jer stvarno fino radi.
Pa eto izgleda mi da sam rijesio problem sa kasnjenjem, vise ne refokusira prije slikanja. Ali definitivno ima i do toga da je kod tebe jaci SOC.

Hmm nisam primjetio nikako taj halo efekat, mozes li demonstrirati? Inace preferiram manji sharpness, cudno mi je da hoces smanjiti jer mi djeluje da ima vise izostravanja na tvojoj konfiguraciji. Mozda stvarno i u ovom slucaju SOC ima efekat.
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#13384 Re: Xiaomi mobiteli

Post by CooK »

adsubzero wrote: 27/09/2020 17:11
CooK wrote: 27/09/2020 16:59
adsubzero wrote: 27/09/2020 13:30

Probao, odlicno izgleda, hvala na sugestiji. U nekim scenarijima bolja od moje konfiguracije na Wichaya, u nekim malo losija. Kod te tvoje se malo previse gube detalji i teksture na nekim povrsinama, a kod mene malo previse suma/tackica. Malo cu se jos poigrati sa obje konfiguracije kad budem imao vremena, volio bih izbalansirati da to bude nesto izmedju ove dvije. :)

Jedino sto sam primjetio je da je burial malo trom, ima neki manji delay prije nego sto uslika...

Edit: Da, skontao sam, Burial ima to neko kasnjenje kad se pritisne dugme za slikanje, pokusa prvo da fokusira pa tek onda uslika. Cesto rezultuje mutnim slikama :/
Ali inace je kvalitet dobar, ide bare bare sa ovim Wichaya, zavisno od situacije.

Edit2: cini mi se da kad ukljucim focus tracking rijesi se (ili umanji) ovaj problem s kasnjenjem, ali ne mogu jos 100% potvrditi
Probao sam i ja ovu Wichayinu modifikaciju Urnyxa i tvoj config i mogu reci da je veoma dobra kombinacija a prvenstveno veoma dobar config. Primjetio sam da malo radi oversharpening pa ima noisea i halo efekta ali kada sam malo smanjio sharpness onda se i to sredilo.
Ja nisam primjetio nikakvo kasnjenje i zamucivanje na Burialu, mozda sto je sd855 dosta mocniji od sd730 pa to izregulise, ne znam.
Uglavnom, malo ga promjenu, ostajem za sada na ovoj tvojoj kombinaciji(uz malo manji sharpness) jer stvarno fino radi.
Pa eto izgleda mi da sam rijesio problem sa kasnjenjem, vise ne refokusira prije slikanja. Ali definitivno ima i do toga da je kod tebe jaci SOC.

Hmm nisam primjetio nikako taj halo efekat, mozes li demonstrirati? Inace preferiram manji sharpness, cudno mi je da hoces smanjiti jer mi djeluje da ima vise izostravanja na tvojoj konfiguraciji. Mozda stvarno i u ovom slucaju SOC ima efekat.
Ma na travi npr sam primjetio halo efekat oko pojedine travke. Nista pretjerano. Smanjio sharpness sa 0.75 na 0.72 i sve OK. Moguce da ovaj jaci chipset radi neki dodatni processing pa ima ta manja razlika. Sve u svemu veoma dobar config.
Drago mi je da si skontao to oko kasnjenja kod tebe.
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#13385 Re: Xiaomi mobiteli

Post by CooK »

zrakomlat wrote: 27/09/2020 17:02 Image

Ovo označeno je i kod mene slučaj, bez obzira koju verziju gcam koristim, sa ili bez nekog config fajla.

Lice mi izgleda dosta tamnije nego je u stvarnosti odnosno nego je na Xiaomi kameri, kad se slikam npr u zatvorenom prostoru na dnevnoj svjetlosti.

Ostalo je odlično. Je li to inače tako ili kod mene nešto ne štima.
Probaj onaj gcam sa configom sto je kolega @adsubzero postavio na prethodnoj stranici, evo sad probao selfie i nema zatamnjivanja, barem ne kod mene na Mi 9T Pro.
Ja veoma malo koristim prednju kameru i kod vecine Gcama je cak i ne testiram ali evo sad sam maksuz radi tebe testirao na ovoj kombinaciji sto je @adsubzero postavio i sve je OK.
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#13386 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zrakomlat »

CooK wrote: 27/09/2020 17:23
zrakomlat wrote: 27/09/2020 17:02 Image

Ovo označeno je i kod mene slučaj, bez obzira koju verziju gcam koristim, sa ili bez nekog config fajla.

Lice mi izgleda dosta tamnije nego je u stvarnosti odnosno nego je na Xiaomi kameri, kad se slikam npr u zatvorenom prostoru na dnevnoj svjetlosti.

Ostalo je odlično. Je li to inače tako ili kod mene nešto ne štima.
Probaj onaj gcam sa configom sto je kolega @adsubzero postavio na prethodnoj stranici, evo sad probao selfie i nema zatamnjivanja, barem ne kod mene na Mi 9T Pro.
Ja veoma malo koristim prednju kameru i kod vecine Gcama je cak i ne testiram ali evo sad sam maksuz radi tebe testirao na ovoj kombinaciji sto je @adsubzero postavio i sve je OK.
I kod mene je taj mobitel. Do sad sam koristio neku po tvojoj preporuci, burial mislim, i dobra je bila, po noći posebno, za moje potrebe odlične noćne i slike pri slaboj svjetlosti. Probati ću i tu.

A inače ne koristim ni ja to skoro nikako, ista mi slika profila na Facebooku bila 9 godina :lol: eto koliko me selfi zanima, ali kontam kad je imam, nek radi i to kako treba.
adsubzero
Posts: 3000
Joined: 08/02/2013 15:52

#13387 Re: Xiaomi mobiteli

Post by adsubzero »

zrakomlat wrote: 27/09/2020 17:40
CooK wrote: 27/09/2020 17:23
zrakomlat wrote: 27/09/2020 17:02 Image

Ovo označeno je i kod mene slučaj, bez obzira koju verziju gcam koristim, sa ili bez nekog config fajla.

Lice mi izgleda dosta tamnije nego je u stvarnosti odnosno nego je na Xiaomi kameri, kad se slikam npr u zatvorenom prostoru na dnevnoj svjetlosti.

Ostalo je odlično. Je li to inače tako ili kod mene nešto ne štima.
Probaj onaj gcam sa configom sto je kolega @adsubzero postavio na prethodnoj stranici, evo sad probao selfie i nema zatamnjivanja, barem ne kod mene na Mi 9T Pro.
Ja veoma malo koristim prednju kameru i kod vecine Gcama je cak i ne testiram ali evo sad sam maksuz radi tebe testirao na ovoj kombinaciji sto je @adsubzero postavio i sve je OK.
I kod mene je taj mobitel. Do sad sam koristio neku po tvojoj preporuci, burial mislim, i dobra je bila, po noći posebno, za moje potrebe odlične noćne i slike pri slaboj svjetlosti. Probati ću i tu.

A inače ne koristim ni ja to skoro nikako, ista mi slika profila na Facebooku bila 9 godina :lol: eto koliko me selfi zanima, ali kontam kad je imam, nek radi i to kako treba.
U vecini verzija imas postavke za exposure compensation (naravno mislim pojedinacno za zadnju, prednju kameru, night mode itd.), podignes za 0.4 ili 0.6 EV i ne bi trebao imati zatamnjeno lice. Ali probaj onu kameru i konfiguraciju koju sam postavio, sve radi ok.
tnt-tunja
Posts: 1037
Joined: 19/08/2014 21:08

#13388 Re: Xiaomi mobiteli

Post by tnt-tunja »

Tabijat wrote: 27/09/2020 16:22
Heller wrote: 17/09/2020 11:33
Tabijat wrote: 17/09/2020 10:21 Mene je Google opet u crno zavio...ukidaju Google play music, a taman sam svu muziku prebacila u cloud, napravila playliste i sve.
I sad su sve to prebacili na Youtube Music, međutim to se plaća (ako hoćeš normalno da slušaš). Šta sad?
Krekovani spotify.
Helleru, instalirala sam ovaj neki krekovani spotify. I posto sam imala account preko Fb, probam se tako ulogovati, kaže something went wrong. Hoce neće, nema veze, na0ravim ja drugi account, ovaj put preko maila. Zapisem sebi username I pass. I radilo jer to neko vrijeme, sad me opet izlogovao, i opet mi ne da da se ulogujem. Ne rade username I pass. Pošalje mi mail sa direktnim linkom, kad ga kliknemo kaže link has expired.

Long story short, imaš li ti neki provjereni apk koji radi?
Nije problem u .apk file-u, samo si skini turbo vpn app, konektuj sa na USA i uloguj se na svoj account.
zippoo87
Posts: 15535
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#13389 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

Napomena
Ako neko kupi ono zastitno staklo za kameru,da zna da kroz njega slike budu degradirane...pojavljuje se kao probijanje svjetlosti po krajevima
Ja nedavno stavio i vidim lose mi slike skroz u zadnje vrijeme i evo sada skinuo i vidim da je to pravilo problem

Ovo nije pravo staklo,nego je kao neka folija i vjerovatno zato ne prelama svjetlost kako treba


Mada.meni na rn8 pro nakon updatea na miui 12 slike kao da nisu iste kao na miui 11,nemaju ostrine kada se zumira...ne znam je li do mene ili telefona
Last edited by zippoo87 on 28/09/2020 11:30, edited 1 time in total.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4406
Joined: 02/12/2017 20:10

#13390 Re: Xiaomi mobiteli

Post by fusion_ba »

zippoo87 wrote: 28/09/2020 11:22 Napomena
Ako neko kupi ono zastitno staklo za kameru,da zna da kroz njega slike budu degradirane...pojavljuje se kao probijanje svjetlosti po krajevima
Ja nedavno stavio i vidim lose mi slike skroz u zadnje vrijeme i evo sada skinuo i vidim da je to pravilo problem

Ovo nije pravo staklo,nego je kao neka folija i vjerovatno zato ne prelama svjetlost kako treba
Tačno. I ja sam pisao o tome. Slike izgledaju loše, pogotovo kad se koristi blic.
Ja sam prvenstveno to uzeo jer je kamera izbočena. Na kraju sam kupio onaj zaštitni okvir koji ide oko kamere i odličan je.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4406
Joined: 02/12/2017 20:10

#13391 Re: Xiaomi mobiteli

Post by fusion_ba »

Postoji li neka mogućnost da se iz teme "izvuče" izgled sata na zaključanom ekranu i da se koristi van te teme? Jedna tema ima dobar sat ali mi se ostatak nje ne sviđa. :D
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#13392 Re: Xiaomi mobiteli

Post by CooK »

fusion_ba wrote: 28/09/2020 11:29
zippoo87 wrote: 28/09/2020 11:22 Napomena
Ako neko kupi ono zastitno staklo za kameru,da zna da kroz njega slike budu degradirane...pojavljuje se kao probijanje svjetlosti po krajevima
Ja nedavno stavio i vidim lose mi slike skroz u zadnje vrijeme i evo sada skinuo i vidim da je to pravilo problem

Ovo nije pravo staklo,nego je kao neka folija i vjerovatno zato ne prelama svjetlost kako treba
Tačno. I ja sam pisao o tome. Slike izgledaju loše, pogotovo kad se koristi blic.
Ja sam prvenstveno to uzeo jer je kamera izbočena. Na kraju sam kupio onaj zaštitni okvir koji ide oko kamere i odličan je.
I ja imam isto iskustvo. Kupio poskupo kvalitetno kaljeno staklo za kameru i pade mi na pamet da usporedim fotografije prije i poslije stavljanja tog stakla i na prvu lici da nema razlike ali cim malo zumiram fotke vidim da itekako ima razlike iako je to kaljeno staklo bilo bas tanko.
Uglavnom, bacene pare i puno bolje je kupiti masku koja ima okvir oko kamera nego lijepiti ikakve zastite na kamere.
Safete Dilbere
Posts: 538
Joined: 06/12/2019 21:55
Location: Sajo utovaraj istovaraj

#13393 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Safete Dilbere »

Samo staklo koje vec ima je zastita kamere tako da ne razumijem sto ce vam zastita na zastitu,zato i jeste takav rezultat koji dobivate.
m_vuk
Posts: 53
Joined: 16/10/2019 08:00

#13394 Re: Xiaomi mobiteli

Post by m_vuk »

fusion_ba wrote: 28/09/2020 14:33 Postoji li neka mogućnost da se iz teme "izvuče" izgled sata na zaključanom ekranu i da se koristi van te teme? Jedna tema ima dobar sat ali mi se ostatak nje ne sviđa. :D
Kad postavljaš temu, otkači ono što ti se ne sviđa. Pogledaj malo ekran, vidjet ćeš te opcije.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4406
Joined: 02/12/2017 20:10

#13395 Re: Xiaomi mobiteli

Post by fusion_ba »

m_vuk wrote: 28/09/2020 21:18
fusion_ba wrote: 28/09/2020 14:33 Postoji li neka mogućnost da se iz teme "izvuče" izgled sata na zaključanom ekranu i da se koristi van te teme? Jedna tema ima dobar sat ali mi se ostatak nje ne sviđa. :D
Kad postavljaš temu, otkači ono što ti se ne sviđa. Pogledaj malo ekran, vidjet ćeš te opcije.
Znam to nego sam mislio samo sat, ne ostatak izgleda zaključanog ekrana.
User avatar
febo_acm
Posts: 10234
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#13396 Re: Xiaomi mobiteli

Post by febo_acm »

Uzeo danas Poco X3, solidan telefon na prvu.
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#13397 Re: Xiaomi mobiteli

Post by CooK »

febo_acm wrote: 28/09/2020 22:58 Uzeo danas Poco X3, solidan telefon na prvu.
Cestitke na novom mobitelu i da ti potraje.
Na papiru dobar mobitel za svoju cijenu ali cini se da su koristili LCD display malo losijeg kvaliteta, barem sudeci po ovoj recenziji:
https://m.gsmarena.com/poco_x3_nfc-review-2166p3.php

Problem je to sto ima poprilicno ghostinga na displayu kada se koristi na 120Hz. Mozes li provjeriti kakva je situacija kod tebe sa ghostingom, bas me interesuje? Znaci samo skrolaj neki tekst i vidi da li ostaju tragovi iza slova?
User avatar
stachu
Posts: 4038
Joined: 15/08/2006 10:20
Location: 43.8563° N, 18.4131° E
Contact:

#13398 Re: Xiaomi mobiteli

Post by stachu »

febo_acm wrote: 28/09/2020 22:58 Uzeo danas Poco X3, solidan telefon na prvu.
Gdje i koliko? Hvala :mrgreen:
User avatar
febo_acm
Posts: 10234
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#13399 Re: Xiaomi mobiteli

Post by febo_acm »

CooK wrote: 28/09/2020 23:24
febo_acm wrote: 28/09/2020 22:58 Uzeo danas Poco X3, solidan telefon na prvu.
Cestitke na novom mobitelu i da ti potraje.
Na papiru dobar mobitel za svoju cijenu ali cini se da su koristili LCD display malo losijeg kvaliteta, barem sudeci po ovoj recenziji:
https://m.gsmarena.com/poco_x3_nfc-review-2166p3.php

Problem je to sto ima poprilicno ghostinga na displayu kada se koristi na 120Hz. Mozes li provjeriti kakva je situacija kod tebe sa ghostingom, bas me interesuje? Znaci samo skrolaj neki tekst i vidi da li ostaju tragovi iza slova?
Vidi ja sam presao sa Samsunga S20 na Poco X3, pa mi je tesko komentarisati display :lol:

Generalno nisam primjetio ghosting. Bilo je malo stekanja na launcheru, ali bio je odmah I update I puno je bolje. Nabacio Nova launcher I leti sve, tako da se jos neke stvari trebaju ispeglati oko softvera. Htio sam Mi Note 10 Lite, ali nemam vise zivaca za amoled burn in stresove :D namjenski sam uzeo lcd :lol:

stachu wrote: 28/09/2020 23:54
febo_acm wrote: 28/09/2020 22:58 Uzeo danas Poco X3, solidan telefon na prvu.
Gdje i koliko? Hvala :mrgreen:


Hustel, 500 km.
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#13400 Re: Xiaomi mobiteli

Post by CooK »

:thumbup:
Post Reply