SDA-All about

Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#51476 Re: SDA-All about

Post by Novak20 »

Aaaa, jbt.

Običan svijet je iz rata izašao opljačkan do gole kože ako je imao sreću da preživi. Osim ratnih profitera koji su uzimali pinku i pljačkali donacije nitko nije imao pare.

Znalo se odmah tko ima, a tko nema para nakon rata. A i prve godine nakon rata, kolike su nam bile plaće, 100, 200, 400 KM.
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#51477 Re: SDA-All about

Post by Veigar »

drug_profi wrote: 22/09/2020 13:30
Veigar wrote: 22/09/2020 13:25
drug_profi wrote: 22/09/2020 13:04 narodu je namjerno otezano da certifikate uloze na pravi nacin. Umjesto da us odmah po izdavanju ponudili npr.10% telekoma, elektroprivrede, za certifikate, oni su cekali da prodje nekoliko godina da se akumulira odredjena suma kod prepordavaca.
Ali su odmah zato napravili PIF-ove koji su skupljali certifikate od ljudi koji su bili iole mudriji da ih uloze u neku buducnost.
Logika je jasna, PIF-ovi kupuju dionice firmi prilikom privatizacije za certifikate i diverzifikuju rizike. Svojim portfoliom su davali sigurnost da ce ulaganje biti sbezbjedno.
Ali balijska vlast je skontala (ako budem opet morao nekom objasnjavati sta je balijska pamet i sta su balijska posla, ubicu se) da ce zakonom drustvim aza upravljanje fondovima, tzv DUF-ovima da uzimaju fiksnu naknadu za poslovanje, koja se mjeri u milionima godisnje, bez obzira da li su upravljali pozitivno, negativno, u korist ili na stetu dionicara fonda.
Pa je tako onda doslo da bagatelne rasprodaje telekoma, elektroprivrede, sarajevo osiguranja, bosnalijeka, na berzi u cilju zagusenja ponude i zasicenja potraznje, sto je vodilo do pada cijena sto su iskoristili oni koji su imali novac. A novac su u ovoj drzavi tada imali samo oni povezani sa politikom ili ratni profiteri (gdje jedno drugo ne iskljucuje).

Time su dodatno opljackani i ovi "mudriji" koji su otprilike znali sta su ti certifikati, ali nisu znali da drzava nece stiti njihova prava, vec svoju mafiju.

Cisto da te upoznam sa nekim detaljem ovoga o cemu pricas jer vidim da si zelen, ali vidim i da zelis da shvatis svijet u kojem zivis.
Ko je branio građanima da se organizuju i naprave svoj PIF, nikom to nije naumpalo, svi bi odma keš, zato su i prodavali certifikate za bagatelu jer su vidjeli keš koji će odmah dobiti. Ja sam bio mlad kad se sve to dešavalo, ali čitajući i razgovarajući sa ljudima oko toga, jasno mi je šta se desilo. I nije to samo balijska posla i u Hrvatskoj se ista stvar desila Srbiji također, RS, Hercegovina. uglavnom zatucan i glup narod/narodi. Pa što misliš zašto je obrazovanje i kultura uvijek zadnja kod finansiranja u regionu ne samo u BiH.
Ne znaš o čemu pričaš, tako da te molim da ne dužimo dalje o ovome. prvo se osnuje DUF (trebalo je dobiti dozvolu i čini mi se 100.000 maraka kapitala), a onda on pravi PIF, pa onda moras naci ljude koji uopste poznaju materiju, biznis, privatizaciju, menadzment, a takvih bezbeli ima po mjesnim zajednicama.
Pa o tome ti i govorim, lakše je bilo prodat za bagatelu certifikate nego se organizovati i dugoročno razmišljati. Klasika u nas u ovdje na balkanu, daj sve sad i odmah, šta se ja imam smarat s kojekakvim pravilnicima zakonima itd. država meni sve mora obezbijediti jer ja sam ovo pravio i gradio. E taj način razmišljanja je doveo nas do ove situacije. Kapitalizam ne poznaje pojam združenog rada, ne poznaje pojam društvene imovine, itd. tražili smo dobili smo.
izvrsni direktor
Posts: 9352
Joined: 20/12/2018 16:11

#51478 Re: SDA-All about

Post by izvrsni direktor »

Ha ja, ko je kriv obicnom narodu sto nisu zacas osnovali svoj privatni investicioni fond :-) :skoljka:
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#51479 Re: SDA-All about

Post by MUNAFIK »

izvrsni direktor wrote: 22/09/2020 14:04 Ha ja, ko je kriv obicnom narodu sto nisu zacas osnovali svoj privatni investicioni fond :-) :skoljka:
Nevjerovatno je sta ljudi pišu...

Ratni profiteri i kriminalci lagali ljude i uzimali im certifikate i davali im sicu za njih i to je to... Certifikati i privatizacije su najveca pljacka naseg naroda i oskocna daska za sve ratne profitere i raznorazne petljance koji nam danas sudbinu kroje.
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#51480 Re: SDA-All about

Post by Patton44 »

jazzer wrote: 22/09/2020 12:49
Patton44 wrote: 22/09/2020 12:29
jazzer wrote: 22/09/2020 12:21

I, stvarno, uzese prava. Ostalima ostavise nepravdu.
Da, razumio sam ja to, mi se trebamo boriti protiv nepravde koju 30 godina generisu oni koji pripadaju stranci koju je rahmetli dedo osnovao.

A ti isti su prava na nanosenje nepravde uzeli za sebe.
Ima i dodatak, imacete prava koja uzmete
User avatar
joint union
Posts: 2842
Joined: 31/01/2006 09:54

#51481 Re: SDA-All about

Post by joint union »

Patton44 wrote: 22/09/2020 14:40
jazzer wrote: 22/09/2020 12:49
Patton44 wrote: 22/09/2020 12:29
Da, razumio sam ja to, mi se trebamo boriti protiv nepravde koju 30 godina generisu oni koji pripadaju stranci koju je rahmetli dedo osnovao.

A ti isti su prava na nanosenje nepravde uzeli za sebe.
Ima i dodatak, imacete prava koja uzmete
I oni ih uzese. I Fahro i Zukic i Sarajlic i Kamber i Fikro Malina i Solak....
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#51482 Re: SDA-All about

Post by bunk »

drug_profi wrote: 22/09/2020 12:27
bunk wrote: 22/09/2020 11:22 Cuvajte mi bratstvo i jedinstvo je nenadyebivo...
Ti da imaš pameti shvatio bi da je ovo bila poruka koja bi nas sve spasila ove barustine u kojoj se valjamo 30 godina.

A bgti pa nisam nas ja napao sa izdajnickom kurvom jna i domacim indijancima te genocid napravio.
Ja (Bosnjaci) su jedini i njegovali i danas njeguju bratstvo i jedinstvo.Hint pluralizam.
Dok smo sa drugih strana bratstvo dobijali kroz cijevi topova,haubica,snajpera a jedinstvo u lunch paketima i iskljucenjima struje i vode i to je bio blazi oblik jedinstva.
Tako da..nemoj meni da serres drug profil.
Nego idi pokusaj bratstvo i jedinstvo na krstarici ili banjalukaforumu (mada je on "liberalan" za njihove standarde) da promovises pa im napisi da nemaju pameti.
I molim te onda copy/paste sta su ti odgovorili :lol: :lol:
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#51483 Re: SDA-All about

Post by Novak20 »

Kakve to veze ima sa pljačkom u ratu, a naročito poslije njega ?

Kome je trebalo da prodaje humanitarnu pomoć nakon poplava, npr ?
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#51484 Re: SDA-All about

Post by Patton44 »

joint union wrote: 22/09/2020 14:45
Patton44 wrote: 22/09/2020 14:40
jazzer wrote: 22/09/2020 12:49

Da, razumio sam ja to, mi se trebamo boriti protiv nepravde koju 30 godina generisu oni koji pripadaju stranci koju je rahmetli dedo osnovao.

A ti isti su prava na nanosenje nepravde uzeli za sebe.
Ima i dodatak, imacete prava koja uzmete
I oni ih uzese. I Fahro i Zukic i Sarajlic i Kamber i Fikro Malina i Solak....
Naravno.Ko tebi brani,ako se nemozes sam boriti idi u narod i pravdu , tamo nema nikog od ovih sto si nabrojao.
User avatar
joint union
Posts: 2842
Joined: 31/01/2006 09:54

#51485 Re: SDA-All about

Post by joint union »

Patton44 wrote: 22/09/2020 15:08
joint union wrote: 22/09/2020 14:45
Patton44 wrote: 22/09/2020 14:40
Ima i dodatak, imacete prava koja uzmete
I oni ih uzese. I Fahro i Zukic i Sarajlic i Kamber i Fikro Malina i Solak....
Naravno.Ko tebi brani,ako se nemozes sam boriti idi u narod i pravdu , tamo nema nikog od ovih sto si nabrojao.
A borba je, predpostavljam, otimanje narodnih para?
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#51486 Re: SDA-All about

Post by Hakiz »

bunk wrote: 22/09/2020 14:55
drug_profi wrote: 22/09/2020 12:27
bunk wrote: 22/09/2020 11:22 Cuvajte mi bratstvo i jedinstvo je nenadyebivo...
Ti da imaš pameti shvatio bi da je ovo bila poruka koja bi nas sve spasila ove barustine u kojoj se valjamo 30 godina.

A bgti pa nisam nas ja napao sa izdajnickom kurvom jna i domacim indijancima te genocid napravio.
Ja (Bosnjaci) su jedini i njegovali i danas njeguju bratstvo i jedinstvo.Hint pluralizam.
Dok smo sa drugih strana bratstvo dobijali kroz cijevi topova,haubica,snajpera a jedinstvo u lunch paketima i iskljucenjima struje i vode i to je bio blazi oblik jedinstva.
Tako da..nemoj meni da serres drug profil.
Nego idi pokusaj bratstvo i jedinstvo na krstarici ili banjalukaforumu (mada je on "liberalan" za njihove standarde) da promovises pa im napisi da nemaju pameti.
I molim te onda copy/paste sta su ti odgovorili :lol: :lol:
I kakve to ima veze sa činjenicom da od kraja rata do sada SDA, zaštitnica Bošnjačkih interesa, jebe te Bošnjake u zdrav mozak korupcijom, osiromašivanjem i ostalim radostima pljačkaške vlasti na teritoriji na kojoj imaju neprikosnovenu vlast uključujući Sarajevski kanton (nadati se ne zaduko i nikad više), dakle na mjestima na kojima im ni HDZ ni SNSD ne mogu smetati?
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#51487 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Veigar wrote: 22/09/2020 13:47
Pa o tome ti i govorim, lakše je bilo prodat za bagatelu certifikate nego se organizovati i dugoročno razmišljati. Klasika u nas u ovdje na balkanu, daj sve sad i odmah, šta se ja imam smarat s kojekakvim pravilnicima zakonima itd. država meni sve mora obezbijediti jer ja sam ovo pravio i gradio. E taj način razmišljanja je doveo nas do ove situacije. Kapitalizam ne poznaje pojam združenog rada, ne poznaje pojam društvene imovine, itd. tražili smo dobili smo.
Nisam sad siguran kakve su sve zakonski propisi bili doneseni, ali osnovati DUF nisi baš mogao ako nemaš ljude koji poznaju zakonsku regulativu, propise i uopšte materiju kojom će se DUF baviti u tranziciji vlasništva.
Plus što si morao naći recimo 100 ljudi koji imaju viška 1000 maraka u kešu da ti ih daju na povjerenje.

Ali evo ni sad nije kasno. Elektroprivreda je na prodaji po 10 maraka po dionici, koje inače imaju knjigovodstvenu vrijednost od 71 KM.
Dakle teoretski bi mogao kupiti cijelu Elektroprivredu BiH za 310 miliona maraka, ili za manje para nego vrijedi jedna hidroelektrana.
Pa evo nek se narod organizuje i kupi makar ovih 10% što nisu u državnom vlasništvu.
Jelde da je realno? :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#51488 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

MUNAFIK wrote: 22/09/2020 14:11
izvrsni direktor wrote: 22/09/2020 14:04 Ha ja, ko je kriv obicnom narodu sto nisu zacas osnovali svoj privatni investicioni fond :-) :skoljka:
Nevjerovatno je sta ljudi pišu...

Ratni profiteri i kriminalci lagali ljude i uzimali im certifikate i davali im sicu za njih i to je to... Certifikati i privatizacije su najveca pljacka naseg naroda i oskocna daska za sve ratne profitere i raznorazne petljance koji nam danas sudbinu kroje.
Da se nije htjelo da se narod opljacka, u zakonu bi stajalo da su certifikati neprenosivi.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#51489 Re: SDA-All about

Post by bunk »

Hakiz wrote: 22/09/2020 15:18
bunk wrote: 22/09/2020 14:55
drug_profi wrote: 22/09/2020 12:27

Ti da imaš pameti shvatio bi da je ovo bila poruka koja bi nas sve spasila ove barustine u kojoj se valjamo 30 godina.

A bgti pa nisam nas ja napao sa izdajnickom kurvom jna i domacim indijancima te genocid napravio.
Ja (Bosnjaci) su jedini i njegovali i danas njeguju bratstvo i jedinstvo.Hint pluralizam.
Dok smo sa drugih strana bratstvo dobijali kroz cijevi topova,haubica,snajpera a jedinstvo u lunch paketima i iskljucenjima struje i vode i to je bio blazi oblik jedinstva.
Tako da..nemoj meni da serres drug profil.
Nego idi pokusaj bratstvo i jedinstvo na krstarici ili banjalukaforumu (mada je on "liberalan" za njihove standarde) da promovises pa im napisi da nemaju pameti.
I molim te onda copy/paste sta su ti odgovorili :lol: :lol:
I kakve to ima veze sa činjenicom da od kraja rata do sada SDA, zaštitnica Bošnjačkih interesa, jebe te Bošnjake u zdrav mozak korupcijom, osiromašivanjem i ostalim radostima pljačkaške vlasti na teritoriji na kojoj imaju neprikosnovenu vlast uključujući Sarajevski kanton (nadati se ne zaduko i nikad više), dakle na mjestima na kojima im ni HDZ ni SNSD ne mogu smetati?
sto gore neko napisa eto ba idi u nip ili sdp ili ns ko ti brani ne moras glasat za sda..
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#51490 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

bunk wrote: 22/09/2020 14:55
drug_profi wrote: 22/09/2020 12:27
bunk wrote: 22/09/2020 11:22 Cuvajte mi bratstvo i jedinstvo je nenadyebivo...
Ti da imaš pameti shvatio bi da je ovo bila poruka koja bi nas sve spasila ove barustine u kojoj se valjamo 30 godina.

A bgti pa nisam nas ja napao sa izdajnickom kurvom jna i domacim indijancima te genocid napravio.
Ja (Bosnjaci) su jedini i njegovali i danas njeguju bratstvo i jedinstvo.Hint pluralizam.
Dok smo sa drugih strana bratstvo dobijali kroz cijevi topova,haubica,snajpera a jedinstvo u lunch paketima i iskljucenjima struje i vode i to je bio blazi oblik jedinstva.
Tako da..nemoj meni da serres drug profil.
Nego idi pokusaj bratstvo i jedinstvo na krstarici ili banjalukaforumu (mada je on "liberalan" za njihove standarde) da promovises pa im napisi da nemaju pameti.
I molim te onda copy/paste sta su ti odgovorili :lol: :lol:
Opet ti lupas loncice. Nije te napala JNA, vec srpska vojska pod oznakama JNA, koje su brze-bolje skinuli cim su ispunili svrhu svog maskiranja.
JNA je nestala onog casa kad i SFRJ.
I protiv tog bratstva i jedinstva su u ovoj zemlji bili samo oni koji bi da otimaju tuđe i prosipaju krv.
A vi ste svi tako lijepo nalegli na taj supljak da vam je Jugoslavija bila tamnica.

A babo ti sere i sa njim tako pricaj mazlume jedan.
User avatar
drndalo
Posts: 22823
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#51491 Re: SDA-All about

Post by drndalo »

drug_profi wrote: 22/09/2020 15:25
MUNAFIK wrote: 22/09/2020 14:11
izvrsni direktor wrote: 22/09/2020 14:04 Ha ja, ko je kriv obicnom narodu sto nisu zacas osnovali svoj privatni investicioni fond :-) :skoljka:
Nevjerovatno je sta ljudi pišu...

Ratni profiteri i kriminalci lagali ljude i uzimali im certifikate i davali im sicu za njih i to je to... Certifikati i privatizacije su najveca pljacka naseg naroda i oskocna daska za sve ratne profitere i raznorazne petljance koji nam danas sudbinu kroje.
Da se nije htjelo da se narod opljacka, u zakonu bi stajalo da su certifikati neprenosivi.
Pa kako bi onda Slovenacki majstori lopovske privatizacije odradili posao za "Bakira" i ostale Bakire, pa da im od cega imaju po koju vrecu zlata dati...?
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#51492 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

drndalo wrote: 22/09/2020 15:30
drug_profi wrote: 22/09/2020 15:25
MUNAFIK wrote: 22/09/2020 14:11

Nevjerovatno je sta ljudi pišu...

Ratni profiteri i kriminalci lagali ljude i uzimali im certifikate i davali im sicu za njih i to je to... Certifikati i privatizacije su najveca pljacka naseg naroda i oskocna daska za sve ratne profitere i raznorazne petljance koji nam danas sudbinu kroje.
Da se nije htjelo da se narod opljacka, u zakonu bi stajalo da su certifikati neprenosivi.
Pa kako bi onda Slovenacki majstori lopovske privatizacije odradili posao za "Bakira" i ostale Bakire, pa da im od cega imaju po koju vrecu zlata dati...?
Bilo je raznih nacina, ali ovaj je sa slovenackim patentom. Pa je tako i najbolji. :mrgreen:
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#51493 Re: SDA-All about

Post by bunk »

drug_profi wrote: 22/09/2020 15:29
bunk wrote: 22/09/2020 14:55
drug_profi wrote: 22/09/2020 12:27

Ti da imaš pameti shvatio bi da je ovo bila poruka koja bi nas sve spasila ove barustine u kojoj se valjamo 30 godina.

A bgti pa nisam nas ja napao sa izdajnickom kurvom jna i domacim indijancima te genocid napravio.
Ja (Bosnjaci) su jedini i njegovali i danas njeguju bratstvo i jedinstvo.Hint pluralizam.
Dok smo sa drugih strana bratstvo dobijali kroz cijevi topova,haubica,snajpera a jedinstvo u lunch paketima i iskljucenjima struje i vode i to je bio blazi oblik jedinstva.
Tako da..nemoj meni da serres drug profil.
Nego idi pokusaj bratstvo i jedinstvo na krstarici ili banjalukaforumu (mada je on "liberalan" za njihove standarde) da promovises pa im napisi da nemaju pameti.
I molim te onda copy/paste sta su ti odgovorili :lol: :lol:
Opet ti lupas loncice. Nije te napala JNA, vec srpska vojska pod oznakama JNA, koje su brze-bolje skinuli cim su ispunili svrhu svog maskiranja.
JNA je nestala onog casa kad i SFRJ.
I protiv tog bratstva i jedinstva su u ovoj zemlji bili samo oni koji bi da otimaju tuđe i prosipaju krv.
A vi ste svi tako lijepo nalegli na taj supljak da vam je Jugoslavija bila tamnica.

A babo ti sere i sa njim tako pricaj mazlume jedan.
Pa ti si meni prvi napisao da nemam pameti. Ja tvoje roditelje necu spominjati.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#51494 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Kad bolje rzmislim, dobro sam ti i rekao.
A mozda sam ti i stariji od babe.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#51495 Re: SDA-All about

Post by bunk »

Znaci nastavljas srat :lol:
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#51496 Re: SDA-All about

Post by Hakiz »

bunk wrote: 22/09/2020 15:27
Hakiz wrote: 22/09/2020 15:18
bunk wrote: 22/09/2020 14:55


A bgti pa nisam nas ja napao sa izdajnickom kurvom jna i domacim indijancima te genocid napravio.
Ja (Bosnjaci) su jedini i njegovali i danas njeguju bratstvo i jedinstvo.Hint pluralizam.
Dok smo sa drugih strana bratstvo dobijali kroz cijevi topova,haubica,snajpera a jedinstvo u lunch paketima i iskljucenjima struje i vode i to je bio blazi oblik jedinstva.
Tako da..nemoj meni da serres drug profil.
Nego idi pokusaj bratstvo i jedinstvo na krstarici ili banjalukaforumu (mada je on "liberalan" za njihove standarde) da promovises pa im napisi da nemaju pameti.
I molim te onda copy/paste sta su ti odgovorili :lol: :lol:
I kakve to ima veze sa činjenicom da od kraja rata do sada SDA, zaštitnica Bošnjačkih interesa, jebe te Bošnjake u zdrav mozak korupcijom, osiromašivanjem i ostalim radostima pljačkaške vlasti na teritoriji na kojoj imaju neprikosnovenu vlast uključujući Sarajevski kanton (nadati se ne zaduko i nikad više), dakle na mjestima na kojima im ni HDZ ni SNSD ne mogu smetati?
sto gore neko napisa eto ba idi u nip ili sdp ili ns ko ti brani ne moras glasat za sda..
Lako ću ja, nego mi žao lika, Bošnjaka, iz nekog naselja ili sela počesto podaleko od većih gradskih centara, koji radi u frimi koju drži neki SDA-ovac, daje mu bijednu platu, nije mu uplatio zdravstveno i penziono godinama, a ovaj jadan glasa za SDA jer su kofol zaštitnici Bošnjačkih interesa. I inspekcije i pravosuđe tom SDA-ovcu ništa ne rade jer su raja.

To je zlo protiv kojeg se treba boriti.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#51497 Re: SDA-All about

Post by bunk »

Takvi poslodavci i ne treba da rade.
I treba ih iskorijeniti.Isto kao i one koji kradu na tenderima od osnovnih skola do medjudrzavnih poslova.
I zato nam trebaju ljudi poput ovog amerikanca sto je stigao neki dan.
Zato nas MMF mora ucijeniti da naredni kredit mozemo dobiti samo ako oni preuzmu javne financije i javne nabavke sa svojim strucnjacima pod kontrolu.Po uzoru na Ukrajinu mislim..
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#51498 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Dragi bunk il si naivan ko francuska sobarica ili imas neki SCH poremecaj.
Pa prizivas amerikance da te rijese bandita za koej ti glasas. Ti si im dao moc koju hoces da im amerikanci uzmu...
detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#51499 Re: SDA-All about

Post by detroit-mercy »

Patton44 wrote: 22/09/2020 11:23
detroit-mercy wrote: 21/09/2020 22:10
Patton44 wrote: 21/09/2020 19:20
Da nije SDA, a pogotovo od kad je Suljagic na celu MC, sto se tice ljevice upravo bi bilo ono sto im ideolog Papic zagovara.
Ako nezelis da se o Srebrenici prica samo pred izbore ili kad je kakva afera,
Doniraj 090 292 011
O kome ono Suljagic napisa knjigu :mrgreen:
O grobaru sdp i politickom mrtvacu.
Jesi obavio poziv.
Koji poziv, za sta poziv, kome poziv.
Kako vas je stranka naucila demagogiji, eto nek je sad na narodu da obavlja pozive, skuplja sadaku, jer narod je kriv sto je stanje takvo kakvo je.
Eto mi sve radimo, cak smo im i broj obezbijedili samo da nazovu a oni nece :mrgreen:.
Nisam, prvo cekam da se Fikro Malinar odrekne profita od respiratora pa da ih pokloni MCu, jer on sa svojim taldzijama ionako radi u interesu naroda, pa onda cekam da se SDA tajkuni i sicardzije odreknu makar pola procenta bogatstva za MC, jer oni to da urade MC bi imo dovoljno sredstava za iducih sto godina, a ne da prosi i skuplja sadaku preko brojeva telefona. Pa cekam da se svi oni koji su se obogatili na racun Srebrenice, oni koji su pronevjerili toliku pomoc, donacije i sredstva, a zna se ko ih je mahom kontrolisao odreknu makar djelica opljackanog. E onda mozda dodje na red i sitna boranija.
Vama, zelenoj bandi, Srebrenica je na ustima samo kad namirisete pare i kad su glasovi u pitanju, za sve ostalo vas blago boli kurac sto ste do sada pokazali nebrojeno puta.
Cuj njega, jesil obavio poziv. Pitaj presjednika stranke jel on obavio poziv :skoljka:
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#51500 Re: SDA-All about

Post by bunk »

drug_profi wrote: 22/09/2020 15:52 Dragi bunk il si naivan ko francuska sobarica ili imas neki SCH poremecaj.
Pa prizivas amerikance da te rijese bandita za koej ti glasas. Ti si im dao moc koju hoces da im amerikanci uzmu...
:lol: :lol: de nemoj vise tite ti..
Post Reply