Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
264
50%
 
Total votes: 527

User avatar
spree
Posts: 7882
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#33401 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by spree »

derion wrote: 21/09/2020 15:15 A taman nisam igrao FM15 sa Željom, Veležom i Borcem iz Šamca, pa ima i godina i po. :)

Ja sa Željom vec usao u grupnu fazu lp. Dobih 15m€, pa dumam sta cu s njima i koliko ce mi biti raspolozivo. Međutim zapeo sam jer ne mogu izvuci barem remi u prvoj utakmici grupe sa cska (glad ociju nema :mrgreen: ).
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#33402 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

MeanMachine wrote: 22/09/2020 00:53 Treba uzeti u obzir još jednu impresivnu brojku kod Microsofta: na Game Pass-u su, samo u posljednjih 5 mjeseci, imali povećanje broja pretplatnika sa 10 na 15 miliona (porast od 50%, a što je posebno impresivno ako se ima na umu da im je za dobijanje prvih 10 miliona trebalo pune 3 godine - servis je lansiran u junu 2017.).

Tek danas sam upratio još jedan zanimljiv detalj i to da je na Game Pass Ultimate od 15.09.2020. dostupna i opcija cloud gaming-a sa preko 150 igara u startnoj fazi - samo neka proširuju i dodaju nove funkcionalnosti, nama krajnjim korisnicima može jedino biti bolje što je konkurencija jača i aktivnija.
To! Upravo to!
Sve dok jedni drugima stvaraju konkurenciju, nama je bolje.
Ovi potezi bi mogli komotno natjerati i Steam da malo "up their game". U posljednjih 10 godina ja mislim da jedina promjena ovo u posljednje vrijeme što redizajniraju izgled aplikacije, sve ostalo je isto godinama.
A ne bi ni to malo uradili da nije Epic navalio k'o jarac na kozu, pa se moraju i oni malo dodvoriti postojećim korisnicima.

Uz to sve - pogledajte Origin kako se polako provlači da zadrži svoj komad kolača, a i uPlay radi isto.

Dakle konkurencija DEFINITIVNO ima utjecaj, a mi trebamo samo da sjedimo i uživamo u rezultatima.
Microsoft je ovim potezom povalio dosta planova svoje konkurencije, a s obzirom na to da se Xbox igre mogu igrati preko UWP platforme (koju pod hitno moraju srediti, da to radi bez problema i štucanja), faktički su od svoje konzole i OS-a napravili jedan veoma privlačan ekosistem za sve igrače.
User avatar
ferratilis
Posts: 7278
Joined: 25/11/2013 16:48

#33403 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Ne vjerujem da ce se Valve puno zabrinut, jos uvijek su dominantni i sumnjam da se to moze promijeniti u skorije vrijeme. Uostalom, Microsoft igre se prodaju i dalje ce se prodavati na Steamu. Ovi iz Microsofta nisu blesavi kao Tim Sweeney da ne uvide koliko snazan brend ima Valve.

Da budem iskren, ne volim bas subscription service jer volim da imam igre na Steamu, gdje ih mogu ponovo odigrati, pratiti achievemente, citati forume, koristiti modove iz workshopa itd. Sve je na jednom mjestu. Plus sto imaju odlicne community features, mozes upoznat ljude koji igraju slicne igre kao ti i razmjenjivati misljenja. Pogotovo sa velikim RPG-ima kao Witcher 3, Pillars of Eternity i slicno znaci puno. Na Game Passu istekne ugovor i jednostavno uklone igru iz ponude. Dobra je stvar za casual igrace ili da odigras par igara za mjesec pa otkazes, ali za nas fanatike i nije bas :D Sve ima dobre i lose strane jbg
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#33404 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Neće se Valve još zabrinuti, ali vremenom će pritisak da raste.

A subscription service ni ja ne volim, ali eto vidiš da sve platforme to uvode, jer očigledno ljudi vole.
Mislim da je to možda mentalitet prenesen sa konzola - imaš igru dovoljno dugo da je odigraš i onda ćao.
Pogotovo djeci (koja čine većinu ciljnog tržišta) je bitnije da igra nego da posjeduje igru :)
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#33405 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ExNihilo »

Haman se ne vežu ljudi više za igru kako su nekad. Može biti da je do inflacije igara. Nit imaš vremena ni volje zadržati se nad jednom da ti postane ono što je meni i Averusu FF 7. :gunjastajl:
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#33406 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Joj @ExNihilo jučer mi negdje izleti slika i kao face svih glavnih likova iz svih FF (16) naslova.
Gledam i kontam jbt dok sam živ pamtiću svakog lika i sve u vezi s FF7, toliko mi je bitna ta igra :lol:
Znači odmah oči odletjele na Clouda

Izvanredna igra. Nisam upratio baš, ali nešto mi ne djeluje kao da je Remake doživio puno uspjeha kao ona... Pretpostavljam da je djelimični razlog i što je PS ekskluziva
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#33407 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ExNihilo »

Averus wrote: 22/09/2020 09:47 Joj @ExNihilo jučer mi negdje izleti slika i kao face svih glavnih likova iz svih FF (16) naslova.
Gledam i kontam jbt dok sam živ pamtiću svakog lika i sve u vezi s FF7, toliko mi je bitna ta igra :lol:
Znači odmah oči odletjele na Clouda

Izvanredna igra. Nisam upratio baš, ali nešto mi ne djeluje kao da je Remake doživio puno uspjeha kao ona... Pretpostavljam da je djelimični razlog i što je PS ekskluziva
Sigurno, a nisam siguran ni koliko su uboli epizodnim formatom. Jednostavno, takva priča, isječena, fragmentirana, nema isti emocionalnih efekat.
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#33408 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Bolje da su lovu uložili da naprave poštenu seriju ili film...

Al' eto čekamo da izađe PC port, da sami prosudimo :D
imperator01
Posts: 334
Joined: 26/12/2016 09:04

#33409 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by imperator01 »

Jos uvijek imam original ff vii na polici, pored mgs serijala. :thumbup:

Cekam kompletnu igru ffvii remake pa da odigram, necu i ne mogu da se zahebavam sa cekanjem izmedju epizoda.
Taman jos par godina da prodje, i nostalgija ce biti jos veca.
Last edited by imperator01 on 22/09/2020 09:59, edited 1 time in total.
User avatar
ferratilis
Posts: 7278
Joined: 25/11/2013 16:48

#33410 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Koliko god puta sam probao FF7 i FF generalno, nikad nisam izdrzao vise od par sati. Jedini JRPG koji sam zavrsio je Chrono Trigger, ali tu me drzala prica i muzika. Suikoden je isto solidan, ali nisam se mogao natjerati da ga zavrsim zbog repetitivnosti. Ako nije cRPG, tesko da ce me privuci :roll:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#33411 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ExNihilo »

Tako je to, obično. Ili ti si gadi ili uzgajaš Cloud frizuru. :lol:
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#33412 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

ferratilis wrote: 22/09/2020 09:58 Koliko god puta sam probao FF7 i FF generalno, nikad nisam izdrzao vise od par sati. Jedini JRPG koji sam zavrsio je Chrono Trigger, ali tu me drzala prica i muzika. Suikoden je isto solidan, ali nisam se mogao natjerati da ga zavrsim zbog repetitivnosti. Ako nije cRPG, tesko da ce me privuci :roll:
Čudo jedno kako sve RPG igre od kojih sam odustao, ipak su me kupile pri ponovnom pokušaju.
Prva takva igra je bio FF7. Imao original na njemačkom jeziku i odustao nakon manje od dva sata jer nisam uopšte znao šta su te igre i kako se igraju.
Godinu dana poslije odigram FF8 koji je bio nekako lakši za "get into it" i skontam odoh opet probati FF7. Kad ono ne radi, izgrebani CD-ovi :(
Nabavim piratsku FF7 i odigram je bez daha.
Evo sad kontam, ista stvar se desila i sa Mass Effect trilogijom i Witcherom.

Valjda te "slow burner" igre imaju takav efekat, da odbiju u startu igrače koji ne žele da se posvete.

Svima svaka čast, ali Final Fantasy 7, koji je izašao davne 1998. godine, je u svakom smislu riječi "nešto posebno"!

Iako je igra puna nekih detalja koji bi danas prosječnu osobu nervirali (stereotip američkog zajebanog crnca kakvim ga vide japanci npr; pa onda glavni lik je faktički emo, ali malo više nadrkan itd.), svi ti detaljići pomiješani sa pričom, likovima, atmosferom igre... Damn! Kad bih mogao obrisati cijelu igru iz sjećanja, opet bih potrošio 10000 sati na nju! :D
Pisao walkthrough, pravio blogove, crtao, izmišljao nove priče za likove... Pffffff ludilo! :D
A onda izađe Final Fantasy VII: Advent Children (film, direktan nastavak igre) i userem se od sreće! Još je i film prilično solidan (ako znate priču igre).
Ma hajte molim vas
imperator01
Posts: 334
Joined: 26/12/2016 09:04

#33413 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by imperator01 »

@Averus sad bi ti rekao da si gay, al bi ja onda ispao obicna phedercina :lol:
Imam i advent children dvd na polici.

Moze se izbrisati sjecanje na igru, hipnozom, think about it :lol:

@ferratilis sta ti znaci to crpg? Ja dijelim samo na jrpg i wrpg, i eventualno po combat sistemu.
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#33414 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Ironman_88 »

ferratilis wrote: 30/08/2020 14:52
I meni je Wasteland 2 zasad bolji RPG, a mislim da ce tako i ostati. U ovom dijelu mi je humor nekako previse forsiran, nema sarm kao u dvojci. Vizuelno tesko da moze dobro izgledat jer ipak je to Unity engine. Kad je Microsoft uskocio, vec su zavrsili pola igre pa se nisu mogli prebacivati na novi. Ali kako god, izgleda solidno. Sto je najbitnije, nema velikih bugova tips crashing ili stutter. Ima dosta manjih, ali to se moze ispeglati. Tebi bi trebala biti jos bolja jer igras na konzoli, ova je i dizajnirana za konzole, vidi se po interfejsu.

Generalno je solidna igra, ne zalim visoku cijenu jer malo je ovakvih igara na trzistu, pogotovo ove godine.

a muzika je prica za sebe
Igraš li i dalje? Nakon početnog skepticizma, moram priznati da se sve više otvara i postaje sve bolja :thumbup:
Ponovo mnoštvo ludih i originalnih frakcija, čak i za veterane koji su u igricama postapokalipse već sve vidjeli. Tehnika je pomalo na labavim nogama, ali krpe ljudi redovno. Doduše nisam još naletio na neki broken quest, što me najviše nervira kod bugova.
Spoiler
Show
Najluđa dosad Reaganova sekta i njihova borba protiv imaginarnih komunista :D Priveo sam prvo od troje djece i gledam da riješavam paralelno sve moguće side-questove gdje ima zaisto originalnih (Morningstar). Major Tomcat mi je preživio dosad i planiram da tako ostane...kad padne u borbi, odmah ide quick load koliko god borba trajala. :D
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#33415 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

@imperator01
CRPG je Computer RPG :D

Ma brate, da ti ja sad pokažem

I dan danas stoji kod staraca (u mojoj bivšoj sobi) :lol:
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#33416 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Veigar »

Moji početci gejminga su bili tamo neke davne 1997 sa pentium 3 procesorom snage 450MHZ, međutim jebavalo me imao sam integrisanu grafičku pa nisam mogao baš sve igrati. Uglavnom prvo sam zavolio RTS-ove kao C&C, warcraft, starcraft, Red alert, pa onda sam počeo furati FPS-ove tipa Call of duty, counter strike 1.6, Prey (al onaj stari ovaj novi je sranje žešće), Serius sam, Doom. Nakon toga dolaze trkaće igre ali arkadne, simulacije ni danas dan ne volim: Need for speed je tu bio dominantan, što se tiče RPG-ova njih sam počeo igrati kasnije, tamo oko 2004'te i mislim da mi je prvi naslov bio Fallout 1&2 pa Newerwinter nights, onda Diablo, Elder scrolls sam počeo tek 2012'te sa Skyrimom (razmišljam dal se isplati igrati morowind i Oblivion radi grafike, da li je previše bezveze za današnje standarde), Mass effect sam igrao od dana izlaska istih, helem nakon sve ovoga na kraju sad najviše volim RPG-ove, u međuvremenu su odigrani i svi dijelovi Asssasin creed-a od prvog do zadnjeg (imam jarana koji ni do danas nije odigrao ni jedan AC, da mi reko bi biti u tvojoj koži i ponovo sve odigrati al u cugu). Tako da danas najviše derem RPG-ove ali ne bježim ni od hack and slash igara kao Shadow of Mordor kojeg upravo sad prelazim po drugi puta. Fallout 4, League of Legends (zezam se sa ovom omladinom danas što furaju LoL, reko ja sam proživio nastanak ove igre kroz W3 mod 3 coridors, tad sam reko ja ovu igru igro - iz tog moda su nastali DoTA i LoL), Company of Heroes 2 se uvelike prži, uglavnom gejma se evo zadnjih 23 godine u kontinuitetu. Jebiga gejmanje me više privlači nego recimo kafane, cuga, barovi i to, mislim nije da nisam odradio i taj dio, al uvijek sam se vraćao gejmingu.
User avatar
ferratilis
Posts: 7278
Joined: 25/11/2013 16:48

#33417 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Ironman_88 wrote: 22/09/2020 10:59
ferratilis wrote: 30/08/2020 14:52
I meni je Wasteland 2 zasad bolji RPG, a mislim da ce tako i ostati. U ovom dijelu mi je humor nekako previse forsiran, nema sarm kao u dvojci. Vizuelno tesko da moze dobro izgledat jer ipak je to Unity engine. Kad je Microsoft uskocio, vec su zavrsili pola igre pa se nisu mogli prebacivati na novi. Ali kako god, izgleda solidno. Sto je najbitnije, nema velikih bugova tips crashing ili stutter. Ima dosta manjih, ali to se moze ispeglati. Tebi bi trebala biti jos bolja jer igras na konzoli, ova je i dizajnirana za konzole, vidi se po interfejsu.

Generalno je solidna igra, ne zalim visoku cijenu jer malo je ovakvih igara na trzistu, pogotovo ove godine.

a muzika je prica za sebe
Igraš li i dalje? Nakon početnog skepticizma, moram priznati da se sve više otvara i postaje sve bolja :thumbup:
Ponovo mnoštvo ludih i originalnih frakcija, čak i za veterane koji su u igricama postapokalipse već sve vidjeli. Tehnika je pomalo na labavim nogama, ali krpe ljudi redovno. Doduše nisam još naletio na neki broken quest, što me najviše nervira kod bugova.
Spoiler
Show
Najluđa dosad Reaganova sekta i njihova borba protiv imaginarnih komunista :D Priveo sam prvo od troje djece i gledam da riješavam paralelno sve moguće side-questove gdje ima zaisto originalnih (Morningstar). Major Tomcat mi je preživio dosad i planiram da tako ostane...kad padne u borbi, odmah ide quick load koliko god borba trajala. :D
Zavrsio sam nakon oko 60 sati. Zasad je 8/10, kad ispeglaju sve bugove i mozda izbace definitive edition odigracu jos jednom da vidim drugi kraj i bice solidna devetka 100%.
Spoiler
Show
Na kraju sam podrzao Patriarcha, ubio Liberty i napustio Kolorado, kao pravi Arizona rendzer. Patriarch je obecao da ce redovno slati naftu u Arizonu. To mi se cini kao najbolji zavrsetak. Razmisljao sam da eliminiram Gipperse totalno, ali ko bi onda preuzeo naftu? :D Igra ima dosta situacija gdje ne znas kakve ce biti posljedice, zato i jest tako dobra. Od kompanjona su mi najdrazi Scotchmo naravno, i Fishlips je ostao u sjecanju. Kad budem sljedeci put igrao, gledacu da dobijem zavrsetak sa Angelom Deth.
Ono sto mi se ne svidja je sto initiative vise nije presudan u borbi, tu je Wasteland 2 bolje uradjen. Isto mi se i world mapa vise svidja u Wasteland 2, i generalno istrazivanje svijeta.
Bugova sam imao mali milion, ali nijedan crash,to je cudo. Primjetio sam da sto vise itema imas u inventaru, loading je sve sporiji, do tacke gdje mozes otic pisat dok se loada. Za to je kriv Unity engine, ali ne sumnjam da ce sve biti ispeglano za godinu.

Najveca lekcija iz svega, kad su ogromni RPG-evi u pitanju, pogotovo cRPG-evi, uvijek cekaj godinu dana i dobices savrsenu igru. Zato sad pocinjem Pathfinder Kingmaker, koji je imao more bugova, ali sad je sve ispeglano i dojam ce biti bolji. :)
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#33418 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Ironman_88 »

ferratilis wrote: 22/09/2020 11:43
Zavrsio sam nakon oko 60 sati. Zasad je 8/10, kad ispeglaju sve bugove i mozda izbace definitive edition odigracu jos jednom da vidim drugi kraj i bice solidna devetka 100%.
Spoiler
Show
Na kraju sam podrzao Patriarcha, ubio Liberty i napustio Kolorado, kao pravi Arizona rendzer. Patriarch je obecao da ce redovno slati naftu u Arizonu. To mi se cini kao najbolji zavrsetak. Razmisljao sam da eliminiram Gipperse totalno, ali ko bi onda preuzeo naftu? :D Igra ima dosta situacija gdje ne znas kakve ce biti posljedice, zato i jest tako dobra. Od kompanjona su mi najdrazi Scotchmo naravno, i Fishlips je ostao u sjecanju. Kad budem sljedeci put igrao, gledacu da dobijem zavrsetak sa Angelom Deth.
Ono sto mi se ne svidja je sto initiative vise nije presudan u borbi, tu je Wasteland 2 bolje uradjen. Isto mi se i world mapa vise svidja u Wasteland 2, i generalno istrazivanje svijeta.
Bugova sam imao mali milion, ali nijedan crash,to je cudo. Primjetio sam da sto vise itema imas u inventaru, loading je sve sporiji, do tacke gdje mozes otic pisat dok se loada. Za to je kriv Unity engine, ali ne sumnjam da ce sve biti ispeglano za godinu.

Najveca lekcija iz svega, kad su ogromni RPG-evi u pitanju, pogotovo cRPG-evi, uvijek cekaj godinu dana i dobices savrsenu igru. Zato sad pocinjem Pathfinder Kingmaker, koji je imao more bugova, ali sad je sve ispeglano i dojam ce biti bolji. :)
Samo 60h? :shock: Nisi se previše zamarao sa side-questovima ili? Pošto sam čitao da je još glomaznija od dvice, a u dvicu sam strpao minimalno 100h jer sam istražio svaki milimetar mape i odradio svaki side quest koji sam mogao naći, što uvijek i činim u igricama tog tipa. Znalo se je odmah da će joj trebati još godinu peglanja, ali bio sam tanak sa titlovima koje želim još odigrati u ovoj generaciji pa daj šta daš.
User avatar
ferratilis
Posts: 7278
Joined: 25/11/2013 16:48

#33419 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Ironman_88 wrote: 22/09/2020 11:59
ferratilis wrote: 22/09/2020 11:43
Zavrsio sam nakon oko 60 sati. Zasad je 8/10, kad ispeglaju sve bugove i mozda izbace definitive edition odigracu jos jednom da vidim drugi kraj i bice solidna devetka 100%.
Spoiler
Show
Na kraju sam podrzao Patriarcha, ubio Liberty i napustio Kolorado, kao pravi Arizona rendzer. Patriarch je obecao da ce redovno slati naftu u Arizonu. To mi se cini kao najbolji zavrsetak. Razmisljao sam da eliminiram Gipperse totalno, ali ko bi onda preuzeo naftu? :D Igra ima dosta situacija gdje ne znas kakve ce biti posljedice, zato i jest tako dobra. Od kompanjona su mi najdrazi Scotchmo naravno, i Fishlips je ostao u sjecanju. Kad budem sljedeci put igrao, gledacu da dobijem zavrsetak sa Angelom Deth.
Ono sto mi se ne svidja je sto initiative vise nije presudan u borbi, tu je Wasteland 2 bolje uradjen. Isto mi se i world mapa vise svidja u Wasteland 2, i generalno istrazivanje svijeta.
Bugova sam imao mali milion, ali nijedan crash,to je cudo. Primjetio sam da sto vise itema imas u inventaru, loading je sve sporiji, do tacke gdje mozes otic pisat dok se loada. Za to je kriv Unity engine, ali ne sumnjam da ce sve biti ispeglano za godinu.

Najveca lekcija iz svega, kad su ogromni RPG-evi u pitanju, pogotovo cRPG-evi, uvijek cekaj godinu dana i dobices savrsenu igru. Zato sad pocinjem Pathfinder Kingmaker, koji je imao more bugova, ali sad je sve ispeglano i dojam ce biti bolji. :)
Samo 60h? :shock: Nisi se previše zamarao sa side-questovima ili? Pošto sam čitao da je još glomaznija od dvice, a u dvicu sam strpao minimalno 100h jer sam istražio svaki milimetar mape i odradio svaki side quest koji sam mogao naći, što uvijek i činim u igricama tog tipa. Znalo se je odmah da će joj trebati još godinu peglanja, ali bio sam tanak sa titlovima koje želim još odigrati u ovoj generaciji pa daj šta daš.
Nisam odradio sve questove da izbjegnem prepunjavanje inventara, ali bez obzira, kraca je nego W2. Malo su preuvelicali trajanje. Wasteland 2 je sigurno veca igra. Naravno, W3 ima bolju selekciju itema, neka oruzja su vise funkcionalna nego u dvojci (shotguns, pesnice, melee), ali generalno se brze zavrsavaju questovi. To je barem moj dojam.

Ali budimo realni, 60 sati je duga igra, cak i za RPG. Barem nisu lagali kao Obsidian, koji je tvrdio da Outer Worlds traje 100 sati, a mozes sve main i side questove zavrsit za manje od 30. Wasteland 3 ima kvalitet, to je bitno, samo moraju ispeglat bugove.
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#33420 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Veigar »

ferratilis wrote: 22/09/2020 12:03
Ironman_88 wrote: 22/09/2020 11:59
ferratilis wrote: 22/09/2020 11:43
Zavrsio sam nakon oko 60 sati. Zasad je 8/10, kad ispeglaju sve bugove i mozda izbace definitive edition odigracu jos jednom da vidim drugi kraj i bice solidna devetka 100%.
Spoiler
Show
Na kraju sam podrzao Patriarcha, ubio Liberty i napustio Kolorado, kao pravi Arizona rendzer. Patriarch je obecao da ce redovno slati naftu u Arizonu. To mi se cini kao najbolji zavrsetak. Razmisljao sam da eliminiram Gipperse totalno, ali ko bi onda preuzeo naftu? :D Igra ima dosta situacija gdje ne znas kakve ce biti posljedice, zato i jest tako dobra. Od kompanjona su mi najdrazi Scotchmo naravno, i Fishlips je ostao u sjecanju. Kad budem sljedeci put igrao, gledacu da dobijem zavrsetak sa Angelom Deth.
Ono sto mi se ne svidja je sto initiative vise nije presudan u borbi, tu je Wasteland 2 bolje uradjen. Isto mi se i world mapa vise svidja u Wasteland 2, i generalno istrazivanje svijeta.
Bugova sam imao mali milion, ali nijedan crash,to je cudo. Primjetio sam da sto vise itema imas u inventaru, loading je sve sporiji, do tacke gdje mozes otic pisat dok se loada. Za to je kriv Unity engine, ali ne sumnjam da ce sve biti ispeglano za godinu.

Najveca lekcija iz svega, kad su ogromni RPG-evi u pitanju, pogotovo cRPG-evi, uvijek cekaj godinu dana i dobices savrsenu igru. Zato sad pocinjem Pathfinder Kingmaker, koji je imao more bugova, ali sad je sve ispeglano i dojam ce biti bolji. :)
Samo 60h? :shock: Nisi se previše zamarao sa side-questovima ili? Pošto sam čitao da je još glomaznija od dvice, a u dvicu sam strpao minimalno 100h jer sam istražio svaki milimetar mape i odradio svaki side quest koji sam mogao naći, što uvijek i činim u igricama tog tipa. Znalo se je odmah da će joj trebati još godinu peglanja, ali bio sam tanak sa titlovima koje želim još odigrati u ovoj generaciji pa daj šta daš.
Nisam odradio sve questove da izbjegnem prepunjavanje inventara, ali bez obzira, kraca je nego W2. Malo su preuvelicali trajanje. Wasteland 2 je sigurno veca igra. Naravno, W3 ima bolju selekciju itema, neka oruzja su vise funkcionalna nego u dvojci (shotguns, pesnice, melee), ali generalno se brze zavrsavaju questovi. To je barem moj dojam.

Ali budimo realni, 60 sati je duga igra, cak i za RPG. Barem nisu lagali kao Obsidian, koji je tvrdio da Outer Worlds traje 100 sati, a mozes sve main i side questove zavrsit za manje od 30. Wasteland 3 ima kvalitet, to je bitno, samo moraju ispeglat bugove.
Outer worlds mi je hronično dosadna igra. Priča totalno bezveze, karakteri totalno nezanimljivi, jedino gameplay je kao dobar, bolji je od fallout gameplaya. Ali nedostatak VATS-a opet se osjeti, tako da je nisam ni završio, i ne namjeravam, nikakav dojam je ostavila igra na mene.
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#33421 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Ironman_88 »

Sterilna prezentacija, prazan svijet i svaka druga osoba izgleda isto, samo sa malo drugačijom frizurom :D
Vidi se na svakom ćošku da nije bilo nekog pretjeranog budžeta na raspolaganju. Unatoč svemu, meni je imala šarma, svoj identitet i dobar humor, sa guštom sam je riješio i uživao višestruko više nego u smoru Fallout 4.
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#33422 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Veigar »

Ironman_88 wrote: 22/09/2020 12:31 Sterilna prezentacija, prazan svijet i svaka druga osoba izgleda isto, samo sa malo drugačijom frizurom :D
Vidi se na svakom ćošku da nije bilo nekog pretjeranog budžeta na raspolaganju. Unatoč svemu, meni je imala šarma, svoj identitet i dobar humor, sa guštom sam je riješio i uživao višestruko više nego u smoru Fallout 4.
Vidiš, meni opet fallout 4 je ono extra, mogla je biti još bolja, što reče onaj jedan recezent za Far Harbor, Fallout 4 je trebao izgledati kao Far Harbor, tek onda bit o bila prava Fallout igra. Slažem se sa dotičnim. Ali opet Fallout sam odigrao jedno 6 puta dosada isprobavajući razne mogućnosti SPECIAL sistema, Outer worlds jedva da sam završio prvu planetu i na kraju izbiršem istu da ponovo insaliram Mass Effect Andromeda kako bi nju igrao jer je ova mi bila smor. Kako kome legne izgleda. :)
User avatar
ferratilis
Posts: 7278
Joined: 25/11/2013 16:48

#33423 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

I ja sam imao isti dojam. Zato sam pisao gore da sam zabrinut za kvalitet igara u doba game passa. Dobiju milione da naprave igru, onda puste pripravnike da je dizajniraju :lol: Stavili su ime Tim Caina na poster, a smijem se kladit da nije ni pipnuo pricu. Feminizam udara iz svakog coska.

Wasteland 3 je izuzetak, ali to je do Briana Farga, covjek je legenda uvijek bio i ostati ce.

Bacio sam se konacno na Pathfinder kako treba. Nisam nikad vidio kompleksniju kreaciju lika. Cim te igra pita da odaberes jesi li ljevak ili desnjak, dan rodjenja i alignment odmah na pocetku, znas da ce biti ogromna :-)
Image
Image
Last edited by ferratilis on 22/09/2020 12:55, edited 1 time in total.
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#33424 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Ironman_88 »

Veigar wrote: 22/09/2020 12:48
Ironman_88 wrote: 22/09/2020 12:31 Sterilna prezentacija, prazan svijet i svaka druga osoba izgleda isto, samo sa malo drugačijom frizurom :D
Vidi se na svakom ćošku da nije bilo nekog pretjeranog budžeta na raspolaganju. Unatoč svemu, meni je imala šarma, svoj identitet i dobar humor, sa guštom sam je riješio i uživao višestruko više nego u smoru Fallout 4.
Vidiš, meni opet fallout 4 je ono extra, mogla je biti još bolja, što reče onaj jedan recezent za Far Harbor, Fallout 4 je trebao izgledati kao Far Harbor, tek onda bit o bila prava Fallout igra. Slažem se sa dotičnim. Ali opet Fallout sam odigrao jedno 6 puta dosada isprobavajući razne mogućnosti SPECIAL sistema, Outer worlds jedva da sam završio prvu planetu i na kraju izbiršem istu da ponovo insaliram Mass Effect Andromeda kako bi nju igrao jer je ova mi bila smor. Kako kome legne izgleda. :)
Mene su u Fallout 4 ubile u pojam uvijek iste misije, pogotovo side-questovi tipa "baš ti hvala ali evo pojavilo se je novo sklonište bandita, haj i to riješi". Prešao sam je da ispoštujem, ali skroz tanak dojam priča ostavila, dijalozi posebno zakazali. Vidi se na našem primjeru koliko je subjektivnost subjektivna :D
DonieBrasco
Posts: 15495
Joined: 31/08/2016 16:09

#33425 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

Dobro ce se morati potruditi za novi Fallout nastavak to je sigurno.
Post Reply