Iskustva sa koronavirusom

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20566
Joined: 12/08/2013 12:51

#251 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by insaneinthebrain »

i onda nakon ovakvih iskustava neko ne nosi masku ili zagovara da je ne treba nositi i ne vjeruje da je korona opasna :roll:
User avatar
EmirTr
Posts: 192
Joined: 19/09/2020 09:16

#252 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by EmirTr »

splinter wrote: 21/09/2020 17:35 @EmirTr
Izvrstan izvještaj. Pročitao sam i pregledao u dahu. Drago mi je da si sad bolji. Ovako kad čovjek pročita ali i pogleda iskustva iz prve ruke dobije neku puno širu sliku o ovoj bolesti.
@Magarece_godine
Isto tako. Iscrpan izviještaj. Sve u detalje opisano.
Od srca sve zelje za oporavak obojici, a tebi i za ukućane.
:thumbup:
Obavezno uraditi sve kontrolne nalaze, al bas obavezno!!
Čuvajte se i puno zdravlja u u buduće.
Hvala druže. Vjerujem da su lična iskustva možda i najbolji pokazatelj kako se i šta dešava, dosta razlike ima od čovjeka do čovjeka jer zavisi i od opšteg imuniteta organizma, i od toga da li se čovjek na vrijeme javi doktoru ili malo zapusti stanje jake temperature i slično. Evo upravo maloprije slučajno naletim na jednog od doktora i pitam ga za ovaj umor mišića odnosno nedostatak snage ( kontrola mi je tek 30.09). Rekao mi je da se ne forsiram i da budem strpljiv, vremenski raspon tog stanja se kreće od dva do šest mjeseci.
Inače u prvom postu nisam rekao ništa o porodici. Supruga i ćerka su naravno bile u izolaciji, obe su imale temperaturu od 37 do 37,5 i obe su izgubile čulo mirisa i okusa, tek sada im se polako vraća. Tako da je vrlo vjerovatno da su i one imale taj blaži oblik koji su uspjele prevazići kroz vrijeme izolacije. Moguće je i tako proći, bez hospitalizacije, čak mislim da dosta ljudi prođe na taj način, ali eto ako se spusti na pluća onda je očigledno hospitalizacija neminovna. Ako bude nekih promjena javiću se, a svakako će biti izvještaj sa kontrolnog pregleda. Pozdrav svima i čuvajte se. Ne treba panika, ali odgovornost je poželjna.
splinter
Posts: 7444
Joined: 08/10/2011 12:28

#253 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by splinter »

Da to je taj oporavak koji stvarno može da traje jako jako dugo. Meni se dvoje kolega koji su se razboljeli u julu još nisu vratili na posao, jednostavno nemaju snage, još su jako slabi.
Drago mi je da je kod tebe sada stanje puno puno bolje.
I treba biti oprezan i kod asimptomatskih slučajeva jer ovo je takva bolest puno toga prođe "ispod" radara pa i takvi kasnije imaju problema sa srcem ili određenih neuroloških problema. Nadajmo se da se to neće desiti, još jednom puno zdravlja ubuduće! Sve najbolje.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#254 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by daddy-kool »

EmirTr wrote: 21/09/2020 16:53
O svim danima koje sam proveo u bolnici snimao sam svakodnevno kratke snimke i na kraju sam sklopio i video o svemu, pa ako koga zanimaju detalji moze pogledati, a rado cu i odgovoriti na eventualna pitanja.

Svaka čast na videu. :thumbup:

Prvi dan u bolnici se baš vidi iscrpljenost i loša čehra, ali se situacija brzo popravila. Sretno!
Naslovnica
Posts: 27909
Joined: 20/03/2013 15:38

#255 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Naslovnica »

daddy-kool wrote: 21/09/2020 19:51
EmirTr wrote: 21/09/2020 16:53
O svim danima koje sam proveo u bolnici snimao sam svakodnevno kratke snimke i na kraju sam sklopio i video o svemu, pa ako koga zanimaju detalji moze pogledati, a rado cu i odgovoriti na eventualna pitanja.

Svaka čast na videu. :thumbup:

Prvi dan u bolnici se baš vidi iscrpljenost i loša čehra, ali se situacija brzo popravila. Sretno!
+1 :thumbup:
MMM1977
Posts: 4618
Joined: 15/07/2009 12:56

#256 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by MMM1977 »

Danas bila dženaza mami od prijateljice. Samo par ljudi, valjda strah, i svi nose maske i drze distancu. Pola sela je zaraženo i uglavnom izraženi simptomi uključujući i ovu moju prijateljicu, oca joj i brata. Baš je nezgodna i ova situacija, niti se može otići i izraziti saučešće, iskazati podršku i sl.
User avatar
EmirTr
Posts: 192
Joined: 19/09/2020 09:16

#257 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by EmirTr »

daddy-kool wrote: 21/09/2020 19:51
Svaka čast na videu. :thumbup:

Prvi dan u bolnici se baš vidi iscrpljenost i loša čehra, ali se situacija brzo popravila. Sretno!
Naslovnica wrote: 21/09/2020 20:01
daddy-kool wrote: 21/09/2020 19:51 Svaka čast na videu. :thumbup:

Prvi dan u bolnici se baš vidi iscrpljenost i loša čehra, ali se situacija brzo popravila. Sretno!
+1 :thumbup:
Da... Hvala... ja sam se od početka malo hrabrio pozitivom, ali sasvim jasno se vidi nedostatak daha... no terapija je od prvog dana dala pozitivne rezultate... iako je doktorica najvise gledala u šesti i sedmi dan kada se navodno najčešće dešavaju veće promjene ili nagore i nabolje...
Juni
Posts: 541
Joined: 30/06/2010 16:10

#258 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Juni »

EmirTr wrote: 21/09/2020 16:53 Pozdrav svima. Smatram da je postojanje ove teme dobro sve dok se daju bas licna iskustva, jer je svako iskustvo vjerodostojnije nego bilo kakve vijesti po raznim portalima. Uglavnom evo i moje iskustvo. Od 31.08 do 11.09 bio hospitaliziran u Bolnici za plucne bolesti u Travniku, pozitivan na Covid 19. Poslije otpustanja jos pet dana izolacije uz terapiju kuci. Kontrola zakazana za 30.09.
Od simptoma sam imao visoku temperaturu 38,8 koja se nije dala skinuti paracetamolom, tusiranjem, sircetom na nogama, krompirom i tek je Voltaren cepic uspio skinuti na nekoliko sati temperaturu, koja se opet drugo popodne vracala. Otezano disanje i zakasljavanje kad pricam. Okus i miris nisam gubio. Intravenozna terapija je davala rezultate od prvog dana. Nepusac sam vec vise od 7 godina i zadnje 2 godine relativno aktivno vozim biciklo.Sada 6 dana po izlasku iz izolacije i aktivne terapije stanje pluca je ok, disanje je normalno, ali snaga je na minimumu. Mogu preci maksimalno jedan kilometar lagane setnje i misici pocnu "goriti" najslicnije kao kod upale misica. To je otprilike situacija.
O svim danima koje sam proveo u bolnici snimao sam svakodnevno kratke snimke i na kraju sam sklopio i video o svemu, pa ako koga zanimaju detalji moze pogledati, a rado cu i odgovoriti na eventualna pitanja.

Hvala sto si ovo podijelio s nama i sto si fala Bogu prebrodio najteze!
Mozes li nam, molim te,reci koju si terapiju primao intravenozno I inace koju terapiju daju kod nas u bolnici, posto se o tome slabo zna?
User avatar
Evelinda
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 11:38
Location: Sarajevo

#259 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Evelinda »

Rodjak je bio u drustvu sa osobom koja je danas saznala da je lozitivna.Nakon koliko da se i on testira da rezultati daju koliko toliko tacne rezultate.Pretpostavljam da nakon dan dva ne moze pokazati pa nakon koliko moze
User avatar
EmirTr
Posts: 192
Joined: 19/09/2020 09:16

#260 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by EmirTr »

Juni wrote: 21/09/2020 21:52 Hvala sto si ovo podijelio s nama i sto si fala Bogu prebrodio najteze!
Mozes li nam, molim te,reci koju si terapiju primao intravenozno I inace koju terapiju daju kod nas u bolnici, posto se o tome slabo zna?
To zaista ne bih znao reći... ono što znam je da sam "Cave Penicilin" i da je terapija prilagođena tome. Takođe na snimku pluća je primijećeno da je virus sa upalom sišao na pluća ali u momentu javljanja u bolnicu nisu kompletna pluća bila zahvaćena, što daje podatak da sam se relativno na vrijeme javio doktoru. Prvo sam primao jednu inekciju intravenozno i infuziju, plus inekciju u rame te vitaminsku tabletu jednom ujutro i jednom popodne. Nakon mislim petog dana, kada mi je pritisak skočio, tada mi je ukinuto davanje terpije infuzijom i od tada sam primao tri intravenozne inekcije (one zelene iz uvoda videa) te inekciju u rame i vitaminske tablete i to takav komplet ujutro i isti takav komplet popodne.

Sadržaj zaista ne bih mogao reći, ali znam da se nakon prve terapije po dolasku temperatura nije više nikad javila, i da sam se osjećao stabilnije, a eto ostali napredak možete primijetiti po snimcima iz dana u dan.

Nakon sedmog dana sam pokušao da uradim Live iz bolnice i da možda zamolim doktoricu iz vizite da kaže koju riječ, nažalost ta opcija mi nije otključana na kanalu radi nedovoljnog broja pretplatnika, pa sam onda nastavio ovako snimati i eto drago mi je da možete iz tih snimaka izvući detalje koji vas zanimaju.
User avatar
GAU8
Posts: 9129
Joined: 05/01/2011 09:18

#261 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by GAU8 »

insaneinthebrain wrote: 21/09/2020 18:35 i onda nakon ovakvih iskustava neko ne nosi masku ili zagovara da je ne treba nositi i ne vjeruje da je korona opasna :roll:
Ljudi piju, puse, prezderavaju se iako dobro znaju posljedice. Ne mislim da "ne vjeruju" vec misle da se to samo dogodi "nekome drugom". Ljudska psihologija je cudo
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#262 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Nadzorna_ploca »

Bolje i to nego da misli da ce se sve lose desiti bas njemu.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4384
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#263 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Pandakonda »

Evelinda wrote: 21/09/2020 23:15 Rodjak je bio u drustvu sa osobom koja je danas saznala da je lozitivna.Nakon koliko da se i on testira da rezultati daju koliko toliko tacne rezultate.Pretpostavljam da nakon dan dva ne moze pokazati pa nakon koliko moze
Inkubacija je od 2 - 14 dana, ali je prosjek 5-6 dana od kontakta sa virsom da ces osjetiti nesto. Ne znam da li si u BiH ali su prestali testirati kontakte. Osobe koje su bile samnom u kontaktu su dobile samo 14 dana izolacije od dana kontakta i da se jave u slucaju ako osjete neke simptome.
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#264 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by neko_sa_strane »

Samo da upitam kakve su šanse kod potencijalne zaraze korona virusom da zahvati i pluća obzirom da pri najmanjoj prehladi virus se nakon drugog dana spusti u pluća i javlja se wheezing jači ili slabiji u zavisnosti od jačine prehlade. Kada je jača prehlada nemam snage popeti se uz stepenice jer hvatam zrak. Samo me je zbog tog iskustva strah COVID-a 19. I sve je to posljedica udisanja otrovnog sarajevskog zraka tokom 2014. godine kada je trovanje trajalo u kontinuitetu mjesec dana ako se sjećate. Od tada se doslovno ne smijem razboliti jer znam kakva patnja me čeka.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#265 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by moonca »

.Ako znash da si osjetljiv. izoluj se od naroda.obavezno masku nosi i peri ruke... najnovije sta savjetuju- je- da se uzme -fly shot- i nosenje maske-- jer, vakcine za koronu jos nema...
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7434
Joined: 16/01/2007 23:38

#266 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by banjaluka078 »

U BL je trenutno 6 ili 7 ljekara zaraženo i leže u bolnici. Niko od tehničara. Niko iz Kovid bolnice. Većina ljekara rade i privatno (jaaaaako je opušteno u privatnim ambulantama, koje su sada pune, jer do regularnih ambulanti se sporije dolazi) i vjerovatno su tamo ili kroz život poslije posla u bolnici došli u kontakt s virusom, jer na kliničkom centru sada zaista imaju zašitu, plus imaju instalirane kamere i zaprijećenih 30% od plate za nenošenje opreme.
Doktor specijalizant ortopedije u Bolnici "Srbija" u Istočnom Sarajevu Nenad Šaponjić (37), koji je prebolovao virus korona, rekao je da se zarazio na poslu i da mu se za svega nekoliko dana zdravstveno stanje toliko pogoršalo da samostalno nije mogao ni da se okrene u krevetu, zbog čega je u nekim trenucima mislio da neće preživjeti.

Šaponjić je Srni ispričao da su mu se prvi simptomi javili u vidu glavobolje 17. jula i da na to nije obraćao pažnju, jer ga glava veoma često boli, da bi već dan kasnije dobio povišenu temperaturu, nakon čega je posumnjao da je zaražen virusom korona, budući da je u tom momentu nekoliko njegovih kolega već bilo oboljelo od ovog virusa.

"Krenulo je sa temperaturom koja je varirala, ali se pela i do 40 stepeni. Testirao sam se 20. jula i u tom momentu, osim temperature i malaksalosti, nisam imao nikakve druge tegobe. Kada sam tri dana kasnije dobio pozitivan nalaz, na savjet ljekara legao sam u bolnicu i krenuo sa terapijom", naveo je Šaponjić.

On je dodao da je prvi RTG snimak pluća, koji je urađen 24. jula, bio "čist", što su potvrdili i radiolozi i pulmolozi u Bolnici "Srbija".

"Tegobe su se produbljivale, stanje mi se pogoršavalo u smislu povećane temperature, malaksalosti, glavobolje, bolova u mišićima i zglobovima, kao i nedostaka daha, plitkog disanja, brzog zamaranja. Bila je to jedna opšta nemoć, koja je na kraju dovela do tog momenta da nisam imao snage da sjedim, hodam, čak ni da se samostalno obučem", naglasio je Šaponjić.

On je naveo da ni u jednom trenutku nije izgubio čulo mirisa i ukusa.

"Zbog pogoršanog stanja ponovljen mi je snimak pluća, koji je pokazao drastično pogoršanje, zbog čega sam u nedjelju, 26. jula, u večernjim časovima hitno prebačen na liječenje na Univerzitetski klinički centar Republike Srpske u Banjaluci. Smješten sam na odjeljenje intenzivne njege, gdje me je primio doktor Marko Pekija, koji je, nažalost, kasnije preminuo od posljedica zaraze virusom korona", ispričao je Šaponjić.

On je dodao da se tokom boravka na Odjeljenju intenzivne njege UKC-a Srpske najviše plašio respiratornih tegoba i da će doći u situaciju da bude intubiran (prikopčan na respirator), pošto to najčešće dovodi do smrtnog ishoda, ali je u njegovom slučaju bila dovoljna kiseonička terapija.

"Kasnije sam prebačen na Kliniku za infektivne bolesti u Banjaluci, gdje sam čekao laboratorijske nalaze i da primim imunomodulatornu terapiju. Bio sam strašno loše, teško sam disao, osjećao sam opštu slabost, potpuno sam izgubio apetit. Došao sam u situaciju da nisam mogao da se okrenem u krevetu, a svaka izgovorena rečenica mi je predstavljala ogroman napor", priča Šaponjić.

Šaponjić navodi da je u tim momentima mislio da neće preživjeti, ali da zbog teškog stanja u kojem se nalazio uglavnom nije ni bio svjestan situacije.

On je istakao da mu se zdravstveno stanje počelo popravljati već poslije prve primljene imunomodulatorne terapije.

"Temperatura je počela da mi pada, opšte stanje mi se ubrzano popravljalo. Bio sam iznenađen koliko me je ta terapija poboljšala. Svakim danom sam se osjećao sve bolje, čak su mi ljekari polako i smanjivali kiseoničku terapiju", rekao je Šaponjić.

On je naglasio da su mu u Banjaluci urađena dva testa koja su bila negativna, nakon čega je vraćan u Bolnicu "Srbija", gdje je ležao još desetak dana, da bio onda bio pušten na kućno liječenje.

Prema njegovim riječima, opšta slabost organizma u vidu nedostatka kondicije, bržeg zamaranja, nedostatka apetita, potrajala je još neki period nakon izlaska iz bolnice, ali se svakog dana osjećao bolje, tako da danas može reći da je potpuno oporavljen, a što su potvrdile i sve naknadne analize.

Govoreći o boravku u UKC-u Republike Srpske, Šaponjić je naglasio da ga je najviše iznenadilo koliko je mladih bilo na liječenju, navodeći da je sa njim u sobi, sa sličnim simptomima, bio tridesettrogodišnji teolog i automehaničar koji je imao svega 30 godina.

"Moram priznati da sam na početku bio malo uzdržan kada je riječ o virusu korona, ali sam na teži način i na ličnom iskustvu shvatio da ovaj virus nije naivan i da odreaguje na svaki organ. Napada disajne organe, ali uzrokuje i pojave trombova koji su takođe dovodili do smrtnih ishoda. Pokazalo se da djeluje i na centralni nervni sistem, tako da je riječ o izuzetno opasnom i nepredvidivom virusu, koji kod svakog različito odreaguje", ukazao je doktor Šaponjić.

On je građanima poručio da budu oprezni i da koriste sve propisane mjere zaštite, kao i da podižu svoj imuni sistem, jer je svaka preventiva bolja od bilo kojeg lijeka.

"Građani moraju biti svjesni da ovaj virus kod svakoga različito odreaguje i da kod mladih i zdravih ljudi može da razvije tešku kliničku sliku, pa čak i smrtni ishod", upozorio je Šaponjić.

https://www.nezavisne.com/novosti/drust ... eti/623266
jajara
Posts: 508
Joined: 12/02/2018 20:48

#267 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by jajara »

kolega s posla zavrsio na kisiku. upala oba plucna krila. test negativan. danas radio drugi. nas 3 koji se vozimo skupa sa njim nikakvih simptoma + sto sam imao zadnjih 10 dana 2 okupljanja sa preko 200 ljudi. ja ne znam kako ne fasujem treba me uzet na promatranje
Trappist
Posts: 4295
Joined: 12/09/2020 08:52

#268 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Trappist »

jajara wrote: 26/09/2020 18:22 kolega s posla zavrsio na kisiku. upala oba plucna krila. test negativan. danas radio drugi. nas 3 koji se vozimo skupa sa njim nikakvih simptoma + sto sam imao zadnjih 10 dana 2 okupljanja sa preko 200 ljudi. ja ne znam kako ne fasujem treba me uzet na promatranje
Kako onda znas da kolega s posla ima koronu ako je negativan? Pogotov jer ima jake simptome, tad bi valjda onaj test trebao biti poprilicno tacan :-)
jajara
Posts: 508
Joined: 12/02/2018 20:48

#269 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by jajara »

Trappist wrote: 26/09/2020 19:26
jajara wrote: 26/09/2020 18:22 kolega s posla zavrsio na kisiku. upala oba plucna krila. test negativan. danas radio drugi. nas 3 koji se vozimo skupa sa njim nikakvih simptoma + sto sam imao zadnjih 10 dana 2 okupljanja sa preko 200 ljudi. ja ne znam kako ne fasujem treba me uzet na promatranje
Kako onda znas da kolega s posla ima koronu ako je negativan? Pogotov jer ima jake simptome, tad bi valjda onaj test trebao biti poprilicno tacan :-)
ma ima koronu 200%...ima sve moguce simptome. znaci okus,njuh, temp, pluca itd...a test nebi "trebao biti" poprilicno tocan. test je debilan i tocan je oko 50% ako sam dobro shvatio..znaci i ako se zdrav covjek testira 4 puta sigurno ce mu jednom izbacit da je pozitivan. tako da zajebi testove nego prati svoje tijelo

edit: btw ovo je prvi slucaj u mojoj blizini da je covjek zavrsio malo teze tj na kisiku. svi ostali su presjedili kuci 10 dana bez mirisa i okusa i to je to
jajara
Posts: 508
Joined: 12/02/2018 20:48

#270 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by jajara »

i drugi test mu negativan...neko nas ovde opasno kara u mozak
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7434
Joined: 16/01/2007 23:38

#271 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by banjaluka078 »

Poznanik umro, 59 godina, prilično sportski tip, uvježban i utreniran. Ne znam da li je imao nekih oboljenja, ali "spolja" je djelovao zdraviji i u boljoj formi od vršnjaka, svakako. Dva dana od simptoma do bolnice, 10 na respiratoru i to bi to. Ukućani negativni.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7434
Joined: 16/01/2007 23:38

#272 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by banjaluka078 »

jajara wrote: 27/09/2020 15:11 i drugi test mu negativan...neko nas ovde opasno kara u mozak
Znalo se pokazati tek na trećem ili se dijagnoza postavljala na osnovu kliničke slike, ct-a i sl.
User avatar
odmor
Posts: 1157
Joined: 10/05/2006 12:42

#273 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by odmor »

jajara wrote: 26/09/2020 19:50
Trappist wrote: 26/09/2020 19:26
jajara wrote: 26/09/2020 18:22 kolega s posla zavrsio na kisiku. upala oba plucna krila. test negativan. danas radio drugi. nas 3 koji se vozimo skupa sa njim nikakvih simptoma + sto sam imao zadnjih 10 dana 2 okupljanja sa preko 200 ljudi. ja ne znam kako ne fasujem treba me uzet na promatranje
Kako onda znas da kolega s posla ima koronu ako je negativan? Pogotov jer ima jake simptome, tad bi valjda onaj test trebao biti poprilicno tacan :-)
ma ima koronu 200%...ima sve moguce simptome. znaci okus,njuh, temp, pluca itd...a test nebi "trebao biti" poprilicno tocan. test je debilan i tocan je oko 50% ako sam dobro shvatio..znaci i ako se zdrav covjek testira 4 puta sigurno ce mu jednom izbacit da je pozitivan. tako da zajebi testove nego prati svoje tijelo

edit: btw ovo je prvi slucaj u mojoj blizini da je covjek zavrsio malo teze tj na kisiku. svi ostali su presjedili kuci 10 dana bez mirisa i okusa i to je to
Ja kad sam bio pozitivan, spado sam pod te lakse. Cak nisam ni okus izgubio, samo miris. Razlikovo sam je li supa slana il nije :mrgreen:
Inace, ovi sto su na kisiku mozda im i pomaze kisik kod tih tezi slucajeva. Ja nisam imo osjecaj da nemam kisaka, vec imas osjecaj pritiska. Kao da ti je 500 kila stavljeno na prsa. Mozes ti disat, al kao da ti je neka kompresija nabijea u plucima. Uglavnom sve mi se vratilo kasnije kako treba.
Prva dobra stvar, miran sam od korone nekoliko mjeseci, druga dobra stvar, organizam je "skonto fazon" kako se nosit s virusom covid, tako da ako se susretnu ponovo, mislim da ce biti kao laksi oblik gripe ili prehlade. ;-)
User avatar
odmor
Posts: 1157
Joined: 10/05/2006 12:42

#274 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by odmor »

banjaluka078 wrote: 27/09/2020 15:14
jajara wrote: 27/09/2020 15:11 i drugi test mu negativan...neko nas ovde opasno kara u mozak
Znalo se pokazati tek na trećem ili se dijagnoza postavljala na osnovu kliničke slike, ct-a i sl.
Eh to i zezne. Meni su na pregledu rekli da sam dobar. Dok nisam insistiro na testu i onda su mi rekli da sam pozitivan kad sam vec bio bolje. Ne bih ja ni ganjo te testove, vec stvarno nisam bio dobar, a moro da dobijem bolovanje.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7434
Joined: 16/01/2007 23:38

#275 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by banjaluka078 »

odmor wrote: 27/09/2020 15:16
Ja kad sam bio pozitivan, spado sam pod te lakse. Cak nisam ni okus izgubio, samo miris. Razlikovo sam je li supa slana il nije :mrgreen:
Inace, ovi sto su na kisiku mozda im i pomaze kisik kod tih tezi slucajeva. Ja nisam imo osjecaj da nemam kisaka, vec imas osjecaj pritiska. Kao da ti je 500 kila stavljeno na prsa. Mozes ti disat, al kao da ti je neka kompresija nabijea u plucima. Uglavnom sve mi se vratilo kasnije kako treba.
Prva dobra stvar, miran sam od korone nekoliko mjeseci, druga dobra stvar, organizam je "skonto fazon" kako se nosit s virusom covid, tako da ako se susretnu ponovo, mislim da ce biti kao laksi oblik gripe ili prehlade. ;-)
Super da si bolje. :)
Locked