Desavanja u Hrvatskoj

Post Reply
cimara
Posts: 614
Joined: 02/08/2020 01:18

#19551 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by cimara »

Na današnji dan bacano je cvijeće na tenkove koji su išli u Hrvatsku
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#19552 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by dalmatinka »

mO k3 wrote: 19/09/2020 17:33 Zemlja , članica evropske unije prima čovjeka koji je na crnoj listi USA , koji negira genocid ....

Klap ,klap ....
Strašno! :lol: Nego jeste li vi pitali američku ambasadu smijete li živjeti u istoj
državi s takvim? Uz to vam zna povremeno biti i predsjedavajući? :shock:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#19553 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by mO k3 »

dalmatinka wrote: 19/09/2020 21:17
mO k3 wrote: 19/09/2020 17:33 Zemlja , članica evropske unije prima čovjeka koji je na crnoj listi USA , koji negira genocid ....

Klap ,klap ....
Strašno! :lol: Nego jeste li vi pitali američku ambasadu smijete li živjeti u istoj
državi s takvim? Uz to vam zna povremeno biti i predsjedavajući? :shock:
Žalosno , djevojčice !!!
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#19554 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by dalmatinka »

mO k3 wrote: 19/09/2020 21:22

Žalosno , djevojčice !!!
Trebala sam već biti baka iako nisam. Što je to žalosno? Opet Hrvatska nešto napravila a nije pitala vas smije li.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#19555 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Bobi »

Ma moke ti je u Švabiji..boli njega ona stvar..samo konta moderno šukat nekom na temi :lol: .
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#19556 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by dalmatinka »

Bobi wrote: 19/09/2020 21:28 Ma moke ti je u Švabiji..boli njega ona stvar..samo konta moderno šukat nekom na temi :lol: .
Znam, i on i Cluster, Point u Švedskoj i najglasniji na daljinu.
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#19557 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Emiremir33 »

dalmatinka wrote: 19/09/2020 21:26
mO k3 wrote: 19/09/2020 21:22

Žalosno , djevojčice !!!
Trebala sam već biti baka iako nisam. Što je to žalosno? Opet Hrvatska nešto napravila a nije pitala vas smije li.
Poznat mi ovaj rukopis od nekud sa FB 😁😁
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#19558 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by dalmatinka »

Emiremir33 wrote: 19/09/2020 21:43
dalmatinka wrote: 19/09/2020 21:26
mO k3 wrote: 19/09/2020 21:22

Žalosno , djevojčice !!!
Trebala sam već biti baka iako nisam. Što je to žalosno? Opet Hrvatska nešto napravila a nije pitala vas smije li.
Poznat mi ovaj rukopis od nekud sa FB 😁😁
Ne da je teško nego nemoguće. Ne koristim ga.
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#19559 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Emiremir33 »

dalmatinka wrote: 19/09/2020 21:51
Emiremir33 wrote: 19/09/2020 21:43
dalmatinka wrote: 19/09/2020 21:26

Trebala sam već biti baka iako nisam. Što je to žalosno? Opet Hrvatska nešto napravila a nije pitala vas smije li.
Poznat mi ovaj rukopis od nekud sa FB 😁😁
Ne da je teško nego nemoguće. Ne koristim ga.
Imaš dosta sličnosti i povezanosti sa jednom Šibenčankom...Ustvari nebitno .
User avatar
Point.
Posts: 27800
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#19560 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Point. »

dalmatinka wrote: 19/09/2020 21:32
Bobi wrote: 19/09/2020 21:28 Ma moke ti je u Švabiji..boli njega ona stvar..samo konta moderno šukat nekom na temi :lol: .
Znam, i on i Cluster, Point u Švedskoj i najglasniji na daljinu.
Lijepo je vidjeti Dalmatince odnosno Dalmatinke kako odobravaju suradnju moderne, eUropske Hrvatske sa okorjelim četnikom iz Bakinca, okrug Laktaši. A nekad je Dalmacija davala najbolje drugove i drugarice, pencilin za Dodikovu vrstu. Moderna vremena.

Dijasporo, i Dalmaciji si kriva. :sad:
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#19561 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Kolinda »

Dok god politici u Sarajevu bude sporan političar izabran od naroda u ovom slučaju iz RS-a ili iz većinski Hrvatski područja stvari neće ići u pravom smjeru. Čim prije se pomire da je ova država isto njihova kao i svih ostalih stvari će se pomijeriti naprijed...odjednom je poželjnija stranka Radovana Karadžića nego stranka čovjeka koji nije sudjelovao u ratu...zanimljivo nema što...zašto je poželjna ? Pa zato jer SDS ne želi treći faktor u odlučivanju a to su u ovom slučaju Hrvati...žalosno vođenje politike ali ajde sačekajmo neko vrijeme pa ćemo vidjeti što će donijeti...
Samo bi volio saznati kako izgleda taj čarobni štapić kojim će cijelom jedanom narodu uskratiti zagarantirana prava potpisan međunarodnim ugovorom i mirovnim sporazumom a da ne dožive odgovor na neki način...posebno sad kada se više ne koriste rukavice nego se otvoreno prijeti sa najvišeg nivoa...
mishic
Posts: 6306
Joined: 28/04/2011 16:29

#19562 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by mishic »

Hmmmm, čudan neki pravi smjer. Ja sve do sada mislio da je "pravi smjer" broj glasova koji neko dobije. A ono u stvari zavisi odakle je koji glas.

Znači nema više proste matematike nego su po srijedi jednačine i to sa mnogo nepozntih... Mene ovo podsjeća na onaj vic o bivšoj i smokiju...

Da miša i slona i ne pominjemo...
Miloduh
Posts: 212
Joined: 29/08/2020 21:14

#19563 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Miloduh »

Da li mi netko moze odgovoriti na sto je konkretno mislio gospodin Dejan Jovic, kada je govorio o Tudjmanovoj ideji. Zasto je pristao na Federaciju?
Gospodin tvrdi da je Tudjman mislio da moze kontrolirati Federaciju? On tvrdi da su to potvrdili Mate Granic i neki zapisnik sa sjednica Vons ili tako nesto.

Na minuti 42:05.
User avatar
BHCluster
Posts: 23431
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#19564 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by BHCluster »

Miloduh wrote: 20/09/2020 22:39 Da li mi netko moze odgovoriti na sto je konkretno mislio gospodin Dejan Jovic, kada je govorio o Tudjmanovoj ideji. Zasto je pristao na Federaciju?
Gospodin tvrdi da je Tudjman mislio da moze kontrolirati Federaciju? On tvrdi da su to potvrdili Mate Granic i neki zapisnik sa sjednica Vons ili tako nesto.

Na minuti 42:05.
Ta kae Ivo Lucic "...jos nam je vazni hrvatski narod u Bosni i Hercegovini, bez njega sto ce nama znaciti Bosna i Hercegovina...". Pitam se gdje su Hrvati u tzv "rs-u"? A da Dodik je dao odgovor na to pitanje "Hrvatski problem rijesen".
Miloduh
Posts: 212
Joined: 29/08/2020 21:14

#19565 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Miloduh »

BHCluster wrote: 20/09/2020 23:30Ta kae Ivo Lucic "...jos nam je vazni hrvatski narod u Bosni i Hercegovini, bez njega sto ce nama znaciti Bosna i Hercegovina...". Pitam se gdje su Hrvati u tzv "rs-u"? A da Dodik je dao odgovor na to pitanje "Hrvatski problem rijesen".
Ivo Lucic je nebitan lik, preskako sam te dijelove kad je on govorio.

Mene samo zanima kako je Tudjman mislio kontrolirati Federaciju? Ekonomski? Zasto je mislio da ce uspjeti?
Ja razumijem da su gradovi, koje su kontrolirali Bosnjaci bili sravljeni do temelja, ali opet Bosnjaci su tada bili 3 puta brojniji od Hrvata.
Ako uzmemo za primjer Izraela, koji se nije usudio stvoriti zajednicku drzavu zajedno sa Arapima kada je bio 50%:50% omjer. Uz toliku geopoliticku vezu, Kako je Tudjman to mislio izvesti? Prije bih rekao da je Tudjman bio velika budala, ako je to mislio da moze izvesti.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#19566 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Grean »

Miloduh wrote: 21/09/2020 00:46
BHCluster wrote: 20/09/2020 23:30Ta kae Ivo Lucic "...jos nam je vazni hrvatski narod u Bosni i Hercegovini, bez njega sto ce nama znaciti Bosna i Hercegovina...". Pitam se gdje su Hrvati u tzv "rs-u"? A da Dodik je dao odgovor na to pitanje "Hrvatski problem rijesen".
Ivo Lucic je nebitan lik, preskako sam te dijelove kad je on govorio.

Mene samo zanima kako je Tudjman mislio kontrolirati Federaciju? Ekonomski? Zasto je mislio da ce uspjeti?
Ja razumijem da su gradovi, koje su kontrolirali Bosnjaci bili sravljeni do temelja, ali opet Bosnjaci su tada bili 3 puta brojniji od Hrvata.
Ako uzmemo za primjer Izraela, koji se nije usudio stvoriti zajednicku drzavu zajedno sa Arapima kada je bio 50%:50% omjer. Uz toliku geopoliticku vezu, Kako je Tudjman to mislio izvesti? Prije bih rekao da je Tudjman bio velika budala, ako je to mislio da moze izvesti.
Ma suplja hrvatska prica.

Tudjman je na Federaciju pristao jer je HVO bio pred slomom bez uplitanja HV-a a nakon uplitanja HV-a u BiH Hrvatska pred sankcijama koje su gurali Britanci.

Bio je svjestan da je do toga doslo da bi Hrvatska ostala sa Srpskom Krajinom i da bi se mogla poselamiti sa svim sto je kasnije doslo, sto je dobio u Dejtonu i prije njega, Oluja i mirna reintegracija zapadne Slavonije. Zato je potpisan Vasingtonski sporazum.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#19567 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Maraschino »

Miloduh wrote: 21/09/2020 00:46
BHCluster wrote: 20/09/2020 23:30Ta kae Ivo Lucic "...jos nam je vazni hrvatski narod u Bosni i Hercegovini, bez njega sto ce nama znaciti Bosna i Hercegovina...". Pitam se gdje su Hrvati u tzv "rs-u"? A da Dodik je dao odgovor na to pitanje "Hrvatski problem rijesen".
Ivo Lucic je nebitan lik, preskako sam te dijelove kad je on govorio.

Mene samo zanima kako je Tudjman mislio kontrolirati Federaciju? Ekonomski? Zasto je mislio da ce uspjeti?
Ja razumijem da su gradovi, koje su kontrolirali Bosnjaci bili sravljeni do temelja, ali opet Bosnjaci su tada bili 3 puta brojniji od Hrvata.
Ako uzmemo za primjer Izraela, koji se nije usudio stvoriti zajednicku drzavu zajedno sa Arapima kada je bio 50%:50% omjer. Uz toliku geopoliticku vezu, Kako je Tudjman to mislio izvesti? Prije bih rekao da je Tudjman bio velika budala, ako je to mislio da moze izvesti.
Bosanskohercegovački Hrvati i Bošnjaci su u Washingtonu, 1. ožujka 1994. godine, potpisali preliminarni Sporazum o stvaranju Federacije Bosne i Hercegovine koja će omogućiti konfederaciju s Republikom Hrvatskom. Taj sporazum potpisali su dr. Mate Granić, dr. Haris Silajdžić i Krešimir Zubak. Oni su se suglasili da će biti osnovan Prijelazni odbor na visokoj razini, koji će poduzeti hitne i konkretne korake radi osnivanja Federacije i Konfederacije. Odbor je započeo s radom 4. ožujka 1994. godine u Beču i nastojao je do 15. ožujka 1994. godine donijeti:

Ustav Federacije Bosne i Hercegovine;
Prethodni sporazum o Konfederaciji između Republike Hrvatske i predložene Federacije BiH;
Sporazum o vojnom rasporedu na području predložene Federacije BiH;
Prijelazne mjere za ubrzanje osnivanja Konfederacije i Federacije BiH, uključujući, gdje je to moguće, stvaranje državnog ustroja kako je to naznačeno u Okvirnom sporazumu, kao i sve ostale mjere koje će se smatrati potrebnima.[2]
Miloduh
Posts: 212
Joined: 29/08/2020 21:14

#19568 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Miloduh »

Maraschino wrote: 21/09/2020 01:08 Bosanskohercegovački Hrvati i Bošnjaci su u Washingtonu, 1. ožujka 1994. godine, potpisali preliminarni Sporazum o stvaranju Federacije Bosne i Hercegovine koja će omogućiti konfederaciju s Republikom Hrvatskom.
Cuj omoguciti konfederaciju. E svasta. Kakva propaganda Wiki hr :pisnuo:
Na Splitskom sporazumu se pregovarala konfederacija, a ne na Washingtonskom sporazumu.

Puni naziv Splitskog sporazuma:
„Deklaracija o provođenju Sporazuma iz Washingtona, zajedničkoj odbrani od srpske agresije i postizanje političkog rješenja sukladno naporima međunarodne zajednice

Znaci, mislili su da ce preko medjunarodne zajednice ugurati Federaciju u Hrvatsku. E moji glupani :pisnuo:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#19569 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by spreca »

Hrvatske sluzbe pisu sigurnosnim rizicima u BiH ....."SOA ocjenjuje da je sigurnosna situacija u Hrvatskoj stabilna i da ne postoje naznake niti vidljivi potencijali značajnije destabilizacije sigurnosnih prilika.
Ipak ističu da je najveći rizik po pitanju terorističke prijetnje predstavljaju regionalni sljedbenici i simpatizeri islamističkih terorističkih organizacija te povratnici iz Sirije i Iraka."Niti jedne rijeci o Ustasizaciji HR koju su cak iz EU upozorili na tu pojavu

https://www.klix.ba/vijesti/bih/hrvatsk ... /200920073


Da je rijec o lazima HR spec sluzbi koje pokusavaju Bosnu oznaciti crnom mrljom jos iz doba Kolinde o hiljadama radikalnih muslimana,demantira ih ovo istrazivanje kojemu je vise vjerovati od "dobrosusjedskih" spec sluzbi

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sloboda ... /200920096
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#19570 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by mO k3 »

dalmatinka wrote: 19/09/2020 21:32
Bobi wrote: 19/09/2020 21:28 Ma moke ti je u Švabiji..boli njega ona stvar..samo konta moderno šukat nekom na temi :lol: .
Znam, i on i Cluster, Point u Švedskoj i najglasniji na daljinu.
Ih dijapora najgora , da nema dijaspore vi bi živjeli na balkanu u medu i mlijeku bili bi Švica i Jugoslavija se nikada ne bi raspala , ali nije tako juga za kojom su nekada Bošnjaci tugovali bas radi takvih sastanaka političkog vrha nama susjednih zemalja koji su težili razbijanju Bosne i Hercegovine


I koliko vidim @dalmatinka za tebe je potpuno u redu da politički vrh prima jednog četnika koji negira genocid i zločin koji je učinjen u Bosni nad tvojim i mojim narodom pogotovo u takozvanoj rs gdje je Hrvata protjerano 220.000 kako on to nekidan reče probleme Hrvata ne postoji ....
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#19571 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by dalmatinka »

mO k3 wrote: 21/09/2020 08:17
dalmatinka wrote: 19/09/2020 21:32
Bobi wrote: 19/09/2020 21:28 Ma moke ti je u Švabiji..boli njega ona stvar..samo konta moderno šukat nekom na temi :lol: .
Znam, i on i Cluster, Point u Švedskoj i najglasniji na daljinu.
Ih dijapora najgora , da nema dijaspore vi bi živjeli na balkanu u medu i mlijeku bili bi Švica i Jugoslavija se nikada ne bi raspala , ali nije tako juga za kojom su nekada Bošnjaci tugovali bas radi takvih sastanaka političkog vrha nama susjednih zemalja koji su težili razbijanju Bosne i Hercegovine


I koliko vidim @dalmatinka za tebe je potpuno u redu da politički vrh prima jednog četnika koji negira genocid i zločin koji je učinjen u Bosni nad tvojim i mojim narodom pogotovo u takozvanoj rs gdje je Hrvata protjerano 220.000 kako on to nekidan reče probleme Hrvata ne postoji ....
Za mene je potpuno u redu da se zatvore vrata za ratom koji se desio prije četvrt stoljeća i krene dalje. Da li je to zločin?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#19572 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by spreca »

dalmatinka wrote: 21/09/2020 09:00
mO k3 wrote: 21/09/2020 08:17
dalmatinka wrote: 19/09/2020 21:32
Znam, i on i Cluster, Point u Švedskoj i najglasniji na daljinu.
Ih dijapora najgora , da nema dijaspore vi bi živjeli na balkanu u medu i mlijeku bili bi Švica i Jugoslavija se nikada ne bi raspala , ali nije tako juga za kojom su nekada Bošnjaci tugovali bas radi takvih sastanaka političkog vrha nama susjednih zemalja koji su težili razbijanju Bosne i Hercegovine


I koliko vidim @dalmatinka za tebe je potpuno u redu da politički vrh prima jednog četnika koji negira genocid i zločin koji je učinjen u Bosni nad tvojim i mojim narodom pogotovo u takozvanoj rs gdje je Hrvata protjerano 220.000 kako on to nekidan reče probleme Hrvata ne postoji ....
Za mene je potpuno u redu da se zatvore vrata za ratom koji se desio prije četvrt stoljeća i krene dalje. Da li je to zločin?
Zlocin je zaboraviti zlocin,ako se zaboravi on se obavezno ponovi,da treba popustiti sa ratnom retorikom da treba
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#19573 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by pemanapemani »

Znam da nije tema, ali napomene radi - SDA je u koaliciji sa Dodikom. SDA mu je omogućila 4 delegata u DN Parlamenta BiH, pare od MMF, pa ona dobra stara- Ivanić je pet puta gori od Dodika...

Znači, kada se Dodik igra sa nama, onda je legalan i legitiman, a kada se igra sa drugima, onda je fašist, a i drugi su fašisti jer se igraju sa njim. :-)
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#19574 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by mO k3 »

pemanapemani wrote: 21/09/2020 10:02 Znam da nije tema, ali napomene radi - SDA je u koaliciji sa Dodikom. SDA mu je omogućila 4 delegata u DN Parlamenta BiH, pare od MMF, pa ona dobra stara- Ivanić je pet puta gori od Dodika...

Znači, kada se Dodik igra sa nama, onda je legalan i legitiman, a kada se igra sa drugima, onda je fašist, a i drugi su fašisti jer se igraju sa njim. :-)
jeli to svi bosnjaci glasaju za sda?? ...
User avatar
BHCluster
Posts: 23431
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#19575 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by BHCluster »

Miloduh wrote: 21/09/2020 00:46
BHCluster wrote: 20/09/2020 23:30Ta kae Ivo Lucic "...jos nam je vazni hrvatski narod u Bosni i Hercegovini, bez njega sto ce nama znaciti Bosna i Hercegovina...". Pitam se gdje su Hrvati u tzv "rs-u"? A da Dodik je dao odgovor na to pitanje "Hrvatski problem rijesen".
Ivo Lucic je nebitan lik, preskako sam te dijelove kad je on govorio.

Mene samo zanima kako je Tudjman mislio kontrolirati Federaciju? Ekonomski? Zasto je mislio da ce uspjeti?
Ja razumijem da su gradovi, koje su kontrolirali Bosnjaci bili sravljeni do temelja, ali opet Bosnjaci su tada bili 3 puta brojniji od Hrvata.
Ako uzmemo za primjer Izraela, koji se nije usudio stvoriti zajednicku drzavu zajedno sa Arapima kada je bio 50%:50% omjer. Uz toliku geopoliticku vezu, Kako je Tudjman to mislio izvesti? Prije bih rekao da je Tudjman bio velika budala, ako je to mislio da moze izvesti.
Nije ni mislio, nego je to prihvatio zbog sankcija koje su bile spremne za Hrvatsku zbo njene umjesanosti u ono sto se zove međunarodni oruzani sukob koje je kasnije i ICTY presudama utvrdio.
Post Reply