Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21577
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#12801 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

piupiu wrote: 15/09/2020 05:08
DEMONIKA wrote: 15/09/2020 02:37
MarlboroGold wrote: 14/09/2020 10:42 "Naime, kad vam ponavljaju dovoljno dugo što ste vi, što smo mi, to i postanemo, i ne stignemo se ni okrenuti, a cijeli naš identitet postane borba s nekom drugom ženom, višom, mlađom, mršavijom, punijom oblinama, zaljubljenijom, vještijom, talentiranijom, glasnijom, nježnijom, damskijom, više njegovom. Kao u poznatoj izreci “zavadi pa vladaj”, mi smo i dalje tako na margini, gađamo jedna drugu sumnjičavim pogledima, iza kojih su očekivanja o prevari, izdaji, zavođenju naših muškaraca, krađe pažnje. A margina nije za žene. Za žene je moć, unisona, snažna, ujedinjena, kad ovo društvo bude spremno odbaciti pozitivnu diskriminaciju kao alat, samo zajedničkim interesima, stavovima o politici, životnim vrijednostima i izborima."
:-)

Nije patrijarhat kriv što žene druge žene često smatraju konkurencijom. Pa samo sam ja bio svjedok stotine takvih primjera kad su se druge žene provlačile kroz blato isključivo od strane drugih žena. To što muškarci tvrde tako nešto je konstatacija činjenice. Konkurencija postoji i kod nas... ako eskalira obično je u obliku verbalnog i/ili fizičkog sukoba, a ništa drugačije nije ni kod žena mada su sklonije upotrebi i indirektnih metoda - ogovaranje, laganje, manipulacije itd. da se učini šteta drugoj ženi. Nije u redu da se loptica odgovornosti za to prebacuje muškarcima i patrijarhatu, jer su uglavnom žene krive.

Šta mislite odakle dolazi ono što se može čuti od mnogih žena - draže mi je kad radim i sarađujem sa muškarcima nego sa drugim ženama.
zato što znaju da im nitko neće nogu podmetat
Gospode Bože, kakvi stereotipi. Najveće psihopate s kojima sam radila su sve listom bili muškarci i u svojoj okrutnosti potpuno jednako 'posvećeni' muškarcima i ženama. Sama sam godinama vodila timove u kojima je bilo više žena, nego muškaraca, i najbolju saradnju ostvarivala sa ženskim nadredjenima. Studije (hint: Harvard Business Review, seek and you shall find), širom svijeta govore o tome da su žene bolji lideri, bolji saradnici, itd... ali internaliziranom balkanskom šovinizmu ništa ne može stati u kraj.
Ja sam imao potpuno suprotna iskustva sa nekim našim ženama na poslu. Bivša šefica je bila klasični psihopata. Šta ćemo sad? Moja riječ protiv tvoje. Te i mnoge druge studije su neprimjenjive za balkan. Nismo mi dostigli takav nivo. Žene svakako znaju biti dobri lideri i to ne osporavam. Skoro sam čitao neke studije u vezi toga, a fokus liderstva žena je bio na empatiji u lancu rukovođenja za razliku od muškaraca, a što se pokazalo boljim.

Ti to nazivaš balkanskim šovinizmom i to je tvoje pravo. Za mene je više nekultura i odsustvo pravilnog odgoja u kombinaciji sa specifičnim karakterom osoba. To što su uglavnom naše žene (dovoljna je jedna takva od 20 da napravi sranje) te koje remete klimu u radnom okruženju zbog smicalica, ogovaranja, konflikta i sličnog... jbg šta mogu.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#12802 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

hadzinicasa wrote: 13/09/2020 17:38 Znaci budjenje seksualnosti kod djevojcica je u direktnoj korelaciji sa rastom apetita pedofila?
Pa jest‘ uklapa se u teoriju - ne bi ja nju silovao da ona nije imala kratku suknju. Nije do mene sto sam poremecen nego do nje sto - izgleda.

Bravo!

Odoh gledati Cuties.
piupiu wrote: 13/09/2020 22:16
saint_mirad wrote: 12/09/2020 08:37 Nije da nema, feminizam motiviše devojčice da "probude svoju seksualnost" što pre, a pedofili trljaju ruke.
Tako je. Feminizam je kriv za mušku pedofiliju. Kratka suknja za silovanje. Lajava žena za zlostavljanje u porodici. Nastavi niz.
Ovdje vidim ogroman problem koji je jako izražen u feminizmu - skoro potpuno odsustvo empatije prema žrtvama.

Dok vi u prvi plan stavljate pitanje krivice, jedan brižan roditelj (ili uopšteno građanin) će ipak u prvi plan staviti sigurnost djece.

Dok je vama prioritet da, na kraju svega, budete u pravu, nekome je ipak prioritet da mu dijete ne postane žrtva.

Dok je vama prioritet baviti se posljedicama, nekome, ko ZAISTA brine za djecu, je prioritet baviti se uzrocima i preventivom.

Ubijeđen sam da su sve vaše priče o krivici ovog ili onog, za jednog roditelja, usrana satisfkacija kad mu dijete nastrada. Zato se klonite tih gluposti o krivici, jer je bavljenje uzrocima i preventivom, za društvo, puno vrijednija stvar, na koju društvo može direktno uticati.
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#12803 Re: Danasnji "feminizam"

Post by DEMONIKA »

piupiu wrote: 15/09/2020 05:11
DEMONIKA wrote: 15/09/2020 03:57 https://www.klix.ba/magazin/film-tv/eks ... /200914129

ako vam film Cuties nije bio dovoljan da oči otvorite-eyes wide shut- :mrgreen:
i osjećate se prosvijetljenim nakon gledanja istog
možda da se zapitate....
koliko se u stvari zavaravate, iz tko zna kojih razloga
Sve je to super, a kakve veze ima internet pedofilija (ili bilo koja druga vrsta pedofilije) sa feminizmom, današnjim, jučerašnjim ili sutrašnjim?

PS Možda da se, za promjenu, pozabavimo pedofilijom i incestom u sopstvenoj avliji. Da se i oko toga prestanemo 'zavaravati, iz tko zna kojih razloga'.
ne znam
ali mislim da ih se veže zajedno
kada daš prava jednima, pojavi ih se masu drugih
tako da se dođe i do pedofilije a i do incesta
pa će i oni tražiti svoje slovo
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#12805 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Odlican tekst, moj take na ovo pitanje je da feminizam cini zene nesrecnim jer posramljuje njihovu pravu prirodu i ne motivise zenske nurturing i caring kvalitete u kojim se zene osecaju komotne, vec nabija zenama osecaj krivice ako se ne ponasaju kao muskarci. Zene to mogu da probaju, ali se pokazuje da je to zapravo samo karikatura, jer je muskarcima prirodno da rade muske stvari, zenama bas i ne.
broj dva
Posts: 4549
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#12806 Re: Danasnji "feminizam"

Post by broj dva »

saint_mirad wrote: 17/09/2020 10:10
Odlican tekst, moj take na ovo pitanje je da feminizam cini zene nesrecnim jer posramljuje njihovu pravu prirodu i ne motivise zenske nurturing i caring kvalitete u kojim se zene osecaju komotne, vec nabija zenama osecaj krivice ako se ne ponasaju kao muskarci. Zene to mogu da probaju, ali se pokazuje da je to zapravo samo karikatura, jer je muskarcima prirodno da rade muske stvari, zenama bas i ne.
A sta je "njihova prava priroda" ? Burek, sarma i odgajanje djece? I sta su prirodno muske stvari ? Boks, automehanika i drkanje ?
Pitam za prijatelja koji je ubjedjen da ima veoma puno razliciti "pravi priroda" i da Mirina i Mirelina "prava priroda" nisu nimalo slicne iako su obje zene.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#12807 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

broj dva wrote: 17/09/2020 10:27
saint_mirad wrote: 17/09/2020 10:10
Odlican tekst, moj take na ovo pitanje je da feminizam cini zene nesrecnim jer posramljuje njihovu pravu prirodu i ne motivise zenske nurturing i caring kvalitete u kojim se zene osecaju komotne, vec nabija zenama osecaj krivice ako se ne ponasaju kao muskarci. Zene to mogu da probaju, ali se pokazuje da je to zapravo samo karikatura, jer je muskarcima prirodno da rade muske stvari, zenama bas i ne.
A sta je "njihova prava priroda" ? Burek, sarma i odgajanje djece? I sta su prirodno muske stvari ? Boks, automehanika i drkanje ?
Pitam za prijatelja koji je ubjedjen da ima veoma puno razliciti "pravi priroda" i da Mirina i Mirelina "prava priroda" nisu nimalo slicne iako su obje zene.
Naravno da postoje tipske muske i zenske prirode, i to seze evolutivno hiljadama godina unazad. Cak nam ni mozgovi nisu isto uvezani. Lako je relativizovati sve, to to stari principi i ne mogu se ponistiti. Muskarac je aktivna energija, zena je receptivna i onda uz obe te energije imas odredjeni set osobina koji je najcesce tu. Ne zelim ti crtati, ako negiras ovu relanost nemamo dalje o cemu divaniti. Imas i jin i jang simbolizam, to je ista prica.
broj dva
Posts: 4549
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#12808 Re: Danasnji "feminizam"

Post by broj dva »

saint_mirad wrote: 17/09/2020 10:48
broj dva wrote: 17/09/2020 10:27
saint_mirad wrote: 17/09/2020 10:10

Odlican tekst, moj take na ovo pitanje je da feminizam cini zene nesrecnim jer posramljuje njihovu pravu prirodu i ne motivise zenske nurturing i caring kvalitete u kojim se zene osecaju komotne, vec nabija zenama osecaj krivice ako se ne ponasaju kao muskarci. Zene to mogu da probaju, ali se pokazuje da je to zapravo samo karikatura, jer je muskarcima prirodno da rade muske stvari, zenama bas i ne.
A sta je "njihova prava priroda" ? Burek, sarma i odgajanje djece? I sta su prirodno muske stvari ? Boks, automehanika i drkanje ?
Pitam za prijatelja koji je ubjedjen da ima veoma puno razliciti "pravi priroda" i da Mirina i Mirelina "prava priroda" nisu nimalo slicne iako su obje zene.
Naravno da postoje tipske muske i zenske prirode, i to seze evolutivno hiljadama godina unazad. Cak nam ni mozgovi nisu isto uvezani. Lako je relativizovati sve, to to stari principi i ne mogu se ponistiti. Muskarac je aktivna energija, zena je receptivna i onda uz obe te energije imas odredjeni set osobina koji je najcesce tu. Ne zelim ti crtati, ako negiras ovu relanost nemamo dalje o cemu divaniti. Imas i jin i jang simbolizam, to je ista prica.
Savrsen odgovor za 19i vjek. Cak i malo orientalne mistike.
User avatar
dale cooper
Posts: 28474
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#12809 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

Još neki od hit članaka sa istog sajta:

- Communism in America
- Racial Marxism of BLM
- The Plot To Change America
- The War on America

:mrgreen:
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#12810 Re: Danasnji "feminizam"

Post by The 51st State »

dale cooper wrote: 17/09/2020 11:52
Još neki od hit članaka sa istog sajta:

- Communism in America
- Racial Marxism of BLM
- The Plot To Change America
- The War on America

:mrgreen:
kad se ne dopadaju fakti, napadni medij. :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28474
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#12811 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

The 51st State wrote: 17/09/2020 11:57
dale cooper wrote: 17/09/2020 11:52
Još neki od hit članaka sa istog sajta:

- Communism in America
- Racial Marxism of BLM
- The Plot To Change America
- The War on America

:mrgreen:
kad se ne dopadaju fakti, napadni medij. :D
Pa teško da se radi o faktima. Više o jednom specifičnom uglu gledanja na kompleksne probleme.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#12812 Re: Danasnji "feminizam"

Post by The 51st State »

dale cooper wrote: 17/09/2020 12:05
The 51st State wrote: 17/09/2020 11:57
dale cooper wrote: 17/09/2020 11:52

Još neki od hit članaka sa istog sajta:

- Communism in America
- Racial Marxism of BLM
- The Plot To Change America
- The War on America

:mrgreen:
kad se ne dopadaju fakti, napadni medij. :D
Pa teško da se radi o faktima. Više o jednom specifičnom uglu gledanja na kompleksne probleme.
dao je par referenci da podeblja svoj pogled..., zanimljiv clanak u svakom slucaju, mislim nije otkrio toplu vodu ali je sumirao koncizno femi ideoloske nelogicnosti.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#12813 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

dale cooper wrote: 17/09/2020 11:52
Još neki od hit članaka sa istog sajta:

- Communism in America
- Racial Marxism of BLM
- The Plot To Change America
- The War on America

:mrgreen:
Sve adekvatni naslovi i goruce (hehe kapiras zbog onog sto BLM pali gradove) teme. :mrgreen:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21577
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#12814 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Image

:razz:
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7504
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#12815 Re: Danasnji "feminizam"

Post by AleksoMKD »

saint_mirad wrote: 17/09/2020 12:12 goruce (hehe kapiras zbog onog sto BLM pali gradove) teme. :mrgreen:
MarlboroGold wrote: 17/09/2020 12:15 Image

:razz:
:lol:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21577
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#12816 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Doduše mentalno su jače u svakom smislu riječi. Nekad isto kao da imaju 2 mozga i baš me pozitivno iznenadi.

Bezbeli je ovo nepopularno mišljenje među antifem rajom :mrgreen:
nemezis
Posts: 2856
Joined: 30/01/2011 12:08

#12817 Re: Danasnji "feminizam"

Post by nemezis »

MarlboroGold wrote: 17/09/2020 12:31 Doduše mentalno su jače u svakom smislu riječi. Nekad isto kao da imaju 2 mozga i baš me pozitivno iznenadi.

Bezbeli je ovo nepopularno mišljenje među antifem rajom :mrgreen:
A osim tog "nekad"? :D
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21577
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#12818 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Jedan mozak :mrgreen:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#12819 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

For modern feminists, women are not made by nature to be mothers, wives, or sexually modest; men demand that women take on such roles, or force them to do so, in order to control them more easily. For feminists, women must make independent identities through creative work and sexual liberation to do their duty toward sexual and gender justice. Ostensibly, if they do this, they will also become free and happy.
kad krene od pogresne premise... nemam sta vise citati nakon drugog pasosa.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#12820 Re: Danasnji "feminizam"

Post by omar little »

dale cooper wrote: 17/09/2020 12:05

Još neki od hit članaka sa istog sajta:

- Communism in America
- Racial Marxism of BLM
- The Plot To Change America
- The War on America
ja bas nisam algoritamski tip osobe, ali communism in america :lol: razina kao kad srbi histerisu kako se svet urotio protiv njih. tako i ti histerisu o "komunizmu" i "komunistickoj prijetnji" u americi. ili kad na guardianu dobrostojece i privilegirane londonske guske vaze o diskriminaciji i teroru patrijahata pod kojim one jadne moraju zivjeti.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21577
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#12821 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Naravno da ne postoji komunizam, ali postoje neki mehanizmi određenih grupacija koji vuku na isti. Govorili smo o tome na nekim prethodnim stranicama.
Međutim prosječnog amera siluju sa komunizmom od malih nogu kako je to big bad guy, pa zato ga vide i tamo gdje ga uopšte nema ili gdje je nelogično da uopšte postoji. Toliko idu u krajnost da sve što je za njih loše povezuju sa komunizmom.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#12822 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

MarlboroGold wrote: 18/09/2020 11:27 Naravno da ne postoji komunizam, ali postoje neki mehanizmi određenih grupacija koji vuku na isti. Govorili smo o tome na nekim prethodnim stranicama.
Međutim prosječnog amera siluju sa komunizmom od malih nogu kako je to big bad guy, pa zato ga vide i tamo gdje ga uopšte nema ili gdje je nelogično da uopšte postoji. Toliko idu u krajnost da sve što je za njih loše povezuju sa komunizmom.
uocavas pattern - danasnji muskaraci i "strasni feminizam"?
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21577
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#12823 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

hadzinicasa wrote: 18/09/2020 11:29
MarlboroGold wrote: 18/09/2020 11:27 Naravno da ne postoji komunizam, ali postoje neki mehanizmi određenih grupacija koji vuku na isti. Govorili smo o tome na nekim prethodnim stranicama.
Međutim prosječnog amera siluju sa komunizmom od malih nogu kako je to big bad guy, pa zato ga vide i tamo gdje ga uopšte nema ili gdje je nelogično da uopšte postoji. Toliko idu u krajnost da sve što je za njih loše povezuju sa komunizmom.
uocavas pattern - danasnji muskaraci i "strasni feminizam"?
Ne znam šta želiš reći... tek sam počeo piti kafu :mrgreen:
1Dante1
Posts: 1207
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#12824 Re: Danasnji "feminizam"

Post by 1Dante1 »

hadzinicasa wrote: 18/09/2020 11:29
MarlboroGold wrote: 18/09/2020 11:27 Naravno da ne postoji komunizam, ali postoje neki mehanizmi određenih grupacija koji vuku na isti. Govorili smo o tome na nekim prethodnim stranicama.
Međutim prosječnog amera siluju sa komunizmom od malih nogu kako je to big bad guy, pa zato ga vide i tamo gdje ga uopšte nema ili gdje je nelogično da uopšte postoji. Toliko idu u krajnost da sve što je za njih loše povezuju sa komunizmom.
uocavas pattern - danasnji muskaraci i "strasni feminizam"?
Danasnje zene i patrijarhat :D
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#12825 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

1Dante1 wrote: 18/09/2020 11:31
hadzinicasa wrote: 18/09/2020 11:29
MarlboroGold wrote: 18/09/2020 11:27 Naravno da ne postoji komunizam, ali postoje neki mehanizmi određenih grupacija koji vuku na isti. Govorili smo o tome na nekim prethodnim stranicama.
Međutim prosječnog amera siluju sa komunizmom od malih nogu kako je to big bad guy, pa zato ga vide i tamo gdje ga uopšte nema ili gdje je nelogično da uopšte postoji. Toliko idu u krajnost da sve što je za njih loše povezuju sa komunizmom.
uocavas pattern - danasnji muskaraci i "strasni feminizam"?
Danasnje zene i patrijarhat :D
ne stoji. jerbo danasnje zene su odrasle u patrijarhalnim uslovima gdje se velicaju tekovine komuniz... ovaj patrijarhata.
Post Reply