Desavanja u Hrvatskoj

Post Reply
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#19451 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Maraschino »

http://ba.n1info.com/Vijesti/a462189/Mi ... msica.html

Koja je to podmuklost. :-)
Ja kao predstavnik drzave zvat cu predstavnike naroda a ne clanove predsjednistva pa stime i Covica.
Ako Izetbegovic na ovo nasjedne bit ce to isto kao kada je Alija sjeo sa Karadzicem i Bobanom.
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#19452 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by dalmatinka »

escobar__ wrote: 17/09/2020 13:53 Bosna je savršen hrvatski susjed, mi njima bukvalno služimo da istresaju svoje frustracije na nama i glume neki uticaj i bitnost pošto ih u ostatku svijeta niko ne jebe ni 2%. Čak i prvi zapadni susjedi (Slovenci) ne jebu njihove budalaštine ni trun. :D
Koji klinac ugovaraš operaciju u nebitnoj zemlji? Ipak je tvoje zdravlje u pitanju. Savjetujem ti da produžiš u Austriju. :D
A sada ozbiljno - nisi u pravu je po običaju gledaš samo jednu stranu medalje. Bumerang koji vas je opizdio po nosu ste sami bacili.
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#19453 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by dalmatinka »

Maraschino wrote: 17/09/2020 14:08 http://ba.n1info.com/Vijesti/a462189/Mi ... msica.html

Koja je to podmuklost. :-)
Ja kao predstavnik drzave zvat cu predstavnike naroda a ne clanove predsjednistva pa stime i Covica.
Ako Izetbegovic na ovo nasjedne bit ce to isto kao kada je Alija sjeo sa Karadzicem i Bobanom.
Kako bi ti ono rekao - sve po zakonu! :-)
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#19454 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Maraschino »

dalmatinka wrote: 17/09/2020 14:12
Maraschino wrote: 17/09/2020 14:08 http://ba.n1info.com/Vijesti/a462189/Mi ... msica.html

Koja je to podmuklost. :-)
Ja kao predstavnik drzave zvat cu predstavnike naroda a ne clanove predsjednistva pa stime i Covica.
Ako Izetbegovic na ovo nasjedne bit ce to isto kao kada je Alija sjeo sa Karadzicem i Bobanom.
Kako bi ti ono rekao - sve po zakonu! :-)
Naravno, naravno pa ko nasjedne. :wink:

...ali treba priznati da je podmuklo.
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#19455 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by escobar__ »

dalmatinka wrote: 17/09/2020 14:11
escobar__ wrote: 17/09/2020 13:53 Bosna je savršen hrvatski susjed, mi njima bukvalno služimo da istresaju svoje frustracije na nama i glume neki uticaj i bitnost pošto ih u ostatku svijeta niko ne jebe ni 2%. Čak i prvi zapadni susjedi (Slovenci) ne jebu njihove budalaštine ni trun. :D
Koji klinac ugovaraš operaciju u nebitnoj zemlji? Ipak je tvoje zdravlje u pitanju. Savjetujem ti da produžiš u Austriju. :D
A sada ozbiljno - nisi u pravu je po običaju gledaš samo jednu stranu medalje. Bumerang koji vas je opizdio po nosu ste sami bacili.
Zato što u tom polju imate dobrog stručnjaka, a koji zasigurno nije tu zahvlajujući vašem političkom establišmentu već vlastitom znanju i sposobnosti. U kontekstu političkog uticaja jeste nebitna zemlja.

A što se gledanja jedne strane medalje tiče, prije da to možemo reć za vas.
sumirprimus
Posts: 81630
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#19456 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by sumirprimus »

Kikibombona wrote: 17/09/2020 13:58
escobar__ wrote: 17/09/2020 13:53 Bosna je savršen hrvatski susjed, mi njima bukvalno služimo da istresaju svoje frustracije na nama i glume neki uticaj i bitnost pošto ih u ostatku svijeta niko ne jebe ni 2%. Čak i prvi zapadni susjedi (Slovenci) ne jebu njihove budalaštine ni trun. :D
Bas tako, jedino na nama ostre qrac, za sve ostale su mala, nebitna drzavica.

Da tragedija bude veca, ni nama ne mogu nista. Samo kmece i kao papipe ponavljaju 20 godina jedno te isto. Rezultati - 0 (nula).

Kako im ne dosadi nije mi jasno...

...

A za to vrijeme Hrvati iz BiH nazalost nestaju. Mafijaska organizacija HDZ ce rastjerati sve Hrvate, bice malobrojniji od Roma.
da si pazljivije slusao chelija, znao bi da se kaze drzavica, ili mala drzava, nikako mala drzavica :D
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#19457 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Kikibombona »

kakavdanakneiskustvu wrote: 17/09/2020 14:06
Kikibombona wrote: 17/09/2020 13:35
dalmatinka wrote: 17/09/2020 13:24

Glupa ti je usporedba.
Glupa ili ne, tako ti je mala moja, sto bi rekao pjesnik. :)

Mozete kmecati 100 godina ali to sto zelite necete dobiti.

Dobili ste etnicki cistu Hrvatsku i budite zadovoljni.
a ja sve mislio da je rat u hrvatskoj započeo milošević uz pomoć jna,kad ono hrvati htjeli istjerati manjinske narode
Jeste Milosevic zapoceo, ko je rekao da nije?

Hrvatska je dobila svoju drzavu, sta hoce vise. Komad Bosne?
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#19458 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Kikibombona »

sumirprimus wrote: 17/09/2020 14:22
Kikibombona wrote: 17/09/2020 13:58
escobar__ wrote: 17/09/2020 13:53 Bosna je savršen hrvatski susjed, mi njima bukvalno služimo da istresaju svoje frustracije na nama i glume neki uticaj i bitnost pošto ih u ostatku svijeta niko ne jebe ni 2%. Čak i prvi zapadni susjedi (Slovenci) ne jebu njihove budalaštine ni trun. :D
Bas tako, jedino na nama ostre qrac, za sve ostale su mala, nebitna drzavica.

Da tragedija bude veca, ni nama ne mogu nista. Samo kmece i kao papipe ponavljaju 20 godina jedno te isto. Rezultati - 0 (nula).

Kako im ne dosadi nije mi jasno...

...

A za to vrijeme Hrvati iz BiH nazalost nestaju. Mafijaska organizacija HDZ ce rastjerati sve Hrvate, bice malobrojniji od Roma.
da si pazljivije slusao chelija, znao bi da se kaze drzavica, ili mala drzava, nikako mala drzavica :D
Nisam valjda pao tako nisko da me ti ucis gramatici. :lol:

Sta sada trebam, tebi objasnjavati stilisticki pleonazam?
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#19459 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Nadzornik »

Kikibombona wrote: 17/09/2020 13:44
a u BiH ce ubrzo biti vise Roma nego Hrvata radi mafijaske organizacije HDZ.

Ko li ce predstavljati te Rome,boriti se i zastupati njihova prava u predsjednistvu da mi je znati.... :?
Sejdic,Sandokan i Rambo Jovanovic sigurno nece... :-)
Morace i u tom slucaju neko sa strane da intervenise i pazi da njihova prava ne budu ugrozena a to ce svakako biti,ko drugi nego Narendra Modi... :D
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#19460 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by cadburry »

Ma ovaj cirkus s Hrvatskom je nista sta nas je moglo zadesiti s obzirom na situaciju.

S obzirom da nam vanjski politiku vode Dzaferovic, Komsic i Bisera Turkovic, treba dragom Bogu zahvati sto nismo u logore potrpani. U ove 2 godine njihovog mandata, nit su kome otisli, nit nam je ko dosao. Bez prijatelja smo ostali skroz. Turkovic eventualno do aerodroma trkne po kakvu mizernu donaciju, Komsic iz kafane dobaci koju Konakovicu i SDPu u odbranu Bakira, a Dzaferovic se oglasi ako mu Bakir poturi kakvo saopstenje da procita, cisto da ne zaboravimo da lik postoji.

Tako da, hvala Bogu, sto nije gore, s obzirom kakve smo si predstavnike izabrali.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#19461 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Nadzornik »

Maraschino wrote: 17/09/2020 14:08 http://ba.n1info.com/Vijesti/a462189/Mi ... msica.html

Koja je to podmuklost. :-)
Ja kao predstavnik drzave zvat cu predstavnike naroda a ne clanove predsjednistva pa stime i Covica.
Ako Izetbegovic na ovo nasjedne bit ce to isto kao kada je Alija sjeo sa Karadzicem i Bobanom.
A zasto po Dejtonu BiH mora da ima tri clana predsjednistva,zasto ne dva ili jednog kao u svim normalnim drzavama... :?

Da citiram Milanovica:

Tri člana Predsjedništva BiH su predviđena da bi svaki od tri konstitutivna naroda mogao izabrati svog predstavnika. Nije savršeno, ali je tako trenutno. Da je suprotno, birao bi se jedan, ali nije tako.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#19462 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by muha_sa »

Nadzornik wrote: 17/09/2020 15:16
Maraschino wrote: 17/09/2020 14:08 http://ba.n1info.com/Vijesti/a462189/Mi ... msica.html

Koja je to podmuklost. :-)
Ja kao predstavnik drzave zvat cu predstavnike naroda a ne clanove predsjednistva pa stime i Covica.
Ako Izetbegovic na ovo nasjedne bit ce to isto kao kada je Alija sjeo sa Karadzicem i Bobanom.
A zasto po Dejtonu BiH mora da ima tri clana predsjednistva,zasto ne dva ili jednog kao u svim normalnim drzavama... :?

Da citiram Milanovica:

Tri člana Predsjedništva BiH su predviđena da bi svaki od tri konstitutivna naroda mogao izabrati svog predstavnika. Nije savršeno, ali je tako trenutno. Da je suprotno, birao bi se jedan, ali nije tako.
A zašto po Dejtonu mora postojat genocidna tvorevina :?

Jer nam je navucena ludjacka košulja koje se NIKAD rješit necemo :(
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#19463 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Maraschino »

Nadzornik wrote: 17/09/2020 15:16
Maraschino wrote: 17/09/2020 14:08 http://ba.n1info.com/Vijesti/a462189/Mi ... msica.html

Koja je to podmuklost. :-)
Ja kao predstavnik drzave zvat cu predstavnike naroda a ne clanove predsjednistva pa stime i Covica.
Ako Izetbegovic na ovo nasjedne bit ce to isto kao kada je Alija sjeo sa Karadzicem i Bobanom.
A zasto po Dejtonu BiH mora da ima tri clana predsjednistva,zasto ne dva ili jednog kao u svim normalnim drzavama... :?

Da citiram Milanovica:

Tri člana Predsjedništva BiH su predviđena da bi svaki od tri konstitutivna naroda mogao izabrati svog predstavnika. Nije savršeno, ali je tako trenutno. Da je suprotno, birao bi se jedan, ali nije tako.
Predsjednik jedndrzave treba da razgovara sa clanovima predsjednistva ili presjedavajucim ali on kaze da se sastao sa predstavnikom naroda pa poziva i Izetbegovica. Sta on ima da razgovara sa predstavnicima naroda iz druge zemlje? Dodju mu Rumuni iz Madjarske ha.
Ti tu ne vidis problem?

Zasto nije pozvao i Dervu Sejdica ili Fincija?
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#19464 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by pemanapemani »

Nije mi jasno zašto seremo na Milanovića i termin "predstavnici naroda"?

Taj termin je uveliko prihvaćen od strane tzv. proBiH strane.

Danas većina koristi pojmove bošnjačka, srpska i hrvatska politika, a prije pet godina je to bila blasfemija za sve kojima je BiH domovina.

Kada je šestorka formirala vlast u KS, SDA je svaki dan kukumakala kako je to majorizacija Bošnjaka i kako šestorka nije legitimni predstavnik Bošnjaka.

Je li Bakir rekao da je BiH tronožac?

Je li afera "respiratori" bila udar na Bošnjake?

Ne možeš danas biti za tronožac, sutra za građansku državu, a prekosutra za simbiozu etničkog i građanskog.


Jednostavno, većina je prihvatila velikosrpsku etničku političku matricu i koristi je kad nekome odgovara, a ljutnja je kada drugi to isto koriste. :-)



P.S. da opet ponovim, nije zgoreg - izaći će nam popis stanovništva i antibosanska predpopisna histerija na nos. Umjesto da danas ima 15% Bosanaca i tako pokaže kako je konstitutivnost čista nebuloza, mi se nadjebavamo sa Dodicima, Milanovićima i ostalim šupljatorima, a pokazujemo kako smo mi, ustvari, najveći šupljatori i neznalice.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#19465 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Maraschino »

pemanapemani wrote: 17/09/2020 15:35 Nije mi jasno zašto seremo na Milanovića i termin "predstavnici naroda"?

Taj termin je uveliko prihvaćen od strane tzv. proBiH strane.

Danas većina koristi pojmove bošnjačka, srpska i hrvatska politika, a prije pet godina je to bila blasfemija za sve kojima je BiH domovina.

Kada je šestorka formirala vlast u KS, SDA je svaki dan kukumakala kako je to majorizacija Bošnjaka i kako šestorka nije legitimni predstavnik Bošnjaka.

Je li Bakir rekao da je BiH tronožac?

Je li afera "respiratori" bila udar na Bošnjake?

Ne možeš danas biti za tronožac, sutra za građansku državu, a prekosutra za simbiozu etničkog i građanskog.


Jednostavno, većina je prihvatila velikosrpsku etničku političku matricu i koristi je kad nekome odgovara, a ljutnja je kada drugi to isto koriste. :-)



P.S. da opet ponovim, nije zgoreg - izaći će nam popis stanovništva i antibosanska predpopisna histerija na nos. Umjesto da danas ima 15% Bosanaca i tako pokaže kako je konstitutivnost čista nebuloza, mi se nadjebavamo sa Dodicima, Milanovićima i ostalim šupljatorima, a pokazujemo kako smo mi, ustvari, najveći šupljatori i neznalice.
pa sta ce nam predsjednistvo?
da trosi pare dzaba.
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#19466 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by pemanapemani »

Maraschino wrote: 17/09/2020 15:40

pa sta ce nam predsjednistvo?
da trosi pare dzaba.
U ovom mandatu mi definitivno nije jasno šta će nam.

Možda da laktaški fašist obavlja jedinu funkciju koju još nije obavljao i da lijena ubleha Komšić negdje prima platu. To mi jedino pada na pamet.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#19467 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Nadzornik »

Maraschino wrote: 17/09/2020 15:35
Predsjednik jedndrzave treba da razgovara sa clanovima predsjednistva ili presjedavajucim ali on kaze da se sastao sa predstavnikom naroda pa poziva i Izetbegovica. Sta on ima da razgovara sa predstavnicima naroda iz druge zemlje? Dodju mu Rumuni iz Madjarske ha.
Ti tu ne vidis problem?

Zasto nije pozvao i Dervu Sejdica ili Fincija?

A kad treba trasu autoputa malo ulijevo pomaknuti kod Modrice da se ne bi rusile kuce Hrvata Plenkovic se mora obratiti Dzeferovicu ili jos gore Komsicu a isto tako kad autoput treba pomaknuti malo udesno kod Kozarca da se ne bi rusile Bosnjacke kuce to treba da rijesi predsjedavajuci predsjednistva Dzeferovic koji kao predsjedavajuci zove direktora integral inzinjeringa iz Laktasa da tu trasu iz istih stopa udesno pomjeri da mu ne bi on licno dolazio... :-)
Mislim razumijem ja tebe ali i Plenkovic i Milanovic dobro razumiju ko upravlja sa polovinom BiH,ko je legitimni predstavnik jednog konstutivnog naroda i jos uz sve to clan predsjednistva BiH kome Bisera Turkovic kao postavlja neka pitanja.... :-?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#19468 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Maraschino »

Nadzornik wrote: 17/09/2020 15:52
Maraschino wrote: 17/09/2020 15:35
Predsjednik jedndrzave treba da razgovara sa clanovima predsjednistva ili presjedavajucim ali on kaze da se sastao sa predstavnikom naroda pa poziva i Izetbegovica. Sta on ima da razgovara sa predstavnicima naroda iz druge zemlje? Dodju mu Rumuni iz Madjarske ha.
Ti tu ne vidis problem?

Zasto nije pozvao i Dervu Sejdica ili Fincija?

A kad treba trasu autoputa malo ulijevo pomaknuti kod Modrice da se ne bi rusile kuce Hrvata Plenkovic se mora obratiti Dzeferovicu ili jos gore Komsicu a isto tako kad autoput treba pomaknuti malo udesno kod Kozarca da se ne bi rusile Bosnjacke kuce to treba da rijesi predsjedavajuci predsjednistva Dzeferovic koji kao predsjedavajuci zove direktora integral inzinjeringa iz Laktasa da tu trasu iz istih stopa udesno pomjeri da mu ne bi on licno dolazio... :-)
Mislim razumijem ja tebe ali i Plenkovic i Milanovic dobro razumiju ko upravlja sa polovinom BiH,ko je legitimni predstavnik jednog konstutivnog naroda i jos uz sve to clan predsjednistva BiH kome Bisera Turkovic kao postavlja neka pitanja.... :-?
Radi takvih razmisljanja imamo ovo sto imamo.

Drzavnicka(drzavna) politika je nesto vise.
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#19469 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Point. »

dalmatinka wrote: 17/09/2020 13:22
Point. wrote: 17/09/2020 13:15
Istina, koja istina?
To smo već prežvakali Point. Ti imaš jednu, ja drugu. Govorimo o nepobitnoj činjenici kao terminu. Što je krivo rekao?
Istina je i može biti samo jedna. A ona je da je Željko Komšić izabran sasvim legalno i po ustavu, odnosno važećem izbornom zakonu. Ja ne razumijem zašto vi to ne želite da razumijete? Takav zakon je potpisao i Franjo Tuđman u Dejtonu. I tu je kraj svake priče.

Vi ne date obične table na čirilici a drugima bi pametovali o tobožem ugnjetavanju ili koja je već aktuelna sada riječ.
Last edited by Point. on 17/09/2020 17:46, edited 1 time in total.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32168
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#19470 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Bobi »

Rimac preuzima Bugatti :shock:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58751
Joined: 03/08/2010 19:04

#19471 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

Kikibombona wrote: 17/09/2020 14:34
kakavdanakneiskustvu wrote: 17/09/2020 14:06
Kikibombona wrote: 17/09/2020 13:35

Glupa ili ne, tako ti je mala moja, sto bi rekao pjesnik. :)

Mozete kmecati 100 godina ali to sto zelite necete dobiti.

Dobili ste etnicki cistu Hrvatsku i budite zadovoljni.
a ja sve mislio da je rat u hrvatskoj započeo milošević uz pomoć jna,kad ono hrvati htjeli istjerati manjinske narode
Jeste Milosevic zapoceo, ko je rekao da nije?

Hrvatska je dobila svoju drzavu, sta hoce vise. Komad Bosne?
nisu trazili etnicki cistu hrvatsku
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#19472 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Kikibombona »

kakavdanakneiskustvu wrote: 17/09/2020 18:09
Kikibombona wrote: 17/09/2020 14:34
kakavdanakneiskustvu wrote: 17/09/2020 14:06

a ja sve mislio da je rat u hrvatskoj započeo milošević uz pomoć jna,kad ono hrvati htjeli istjerati manjinske narode
Jeste Milosevic zapoceo, ko je rekao da nije?

Hrvatska je dobila svoju drzavu, sta hoce vise. Komad Bosne?
nisu trazili etnicki cistu hrvatsku
Dobili su jedinstvenu i gradjansku, hrvatsku nacionalnu drzavu.

Sta hoce u BiH? Sve sto nama predlazu neka urade u Hrvatskoj. Neka uvedu dvoclano Predsjedništvo pa neka jednu godinu drzavu vodi Milanović a drugu Pupovac. Sit sam vise njihovog hinjaluka, kao da je neko budala. Sve sto zele nama neka sebi naprave.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58751
Joined: 03/08/2010 19:04

#19473 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

srba u hrvatskoj ima 4 %,da ponovim, 4 %
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#19474 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Kikibombona »

Bobi wrote: 17/09/2020 16:53 Rimac preuzima Bugatti :shock:
Kapa do poda :thumbup: :thumbup:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#19475 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by spreca »

https://www.klix.ba/vijesti/regija/hrva ... /200917133
Dali neko pita poreske obveznike dali se slazu sa ovim kupovanjem HDZ biraca u BiH a po potrebi i u HR
Post Reply