Damir Nikšić - all about - ESPo

Post Reply
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#251 Re: Damir Niksic - ESP

Post by ExNihilo »

drndalo wrote: 30/08/2020 21:25
ExNihilo wrote: 30/08/2020 18:48
drndalo wrote: 30/08/2020 16:56 Zar nisu desnicari ti koji insistiraju na poreskoj drzavi ? A ne ljeve komunjare...

Ja mislim.da ce u sve 4 FBiH Opstine preci prag i imati 1-2 vijecnika.
Ko tradicionalno traži veća socijalna izdavanja, "besplatno" zdravstvo, veću ulogu države na polju regulacije, što se prevodi u veće izdatke? Lijevi ili desni?

A onda postaviš pitanje čime se sve to plaća, i dobio si odgovor ko insistira na porezima.
To je u principu standardna suplja tr@mpove raje... Ono za sta su oni od smanjenja poreza, je smanjenje poreza za par % bogatih u stanovnistvu, kad svakako ogromna vecina od 70% sitno-srednje klase placa glavninu poreza u poreskoj masi neke zemlje... Posebno je interesantno kada se “white trash” uhvati argumenata privatnog poduzetnistva i antisocijalizma, a pri tome su sami primaoci soc.pomoci, ili su na granici iste, ali pricaj im o americkom snu i puskama... I pri tome ogroman broj njih samih nemaju rjeseno npr.zdravstveno...
Nije Amerika svijet.

Ali su i u Americi Republikanci češće bili za smanjenje poreza, a Demokrate za povećanje.
User avatar
drndalo
Posts: 22817
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#252 Re: Damir Niksic - ESP

Post by drndalo »

Slazem se, medjutim situacija kod njih najbolje oslikava apsurdnost tih krajnosti.

Ko se od Skandinavaca zali na visoke poreze? Toliki su jer socijalna drzava kosta, ali svi znaju da ih kad zatreba svasta nesta sljeduje...
stranacc
Posts: 941
Joined: 30/04/2006 06:11
Location: Amerika to je rad i znoj

#253 Re: Damir Niksic - ESP

Post by stranacc »

Imal ove budale gdje , ovog zelenog damira? :D
Tema nesta mrtva
User avatar
drndalo
Posts: 22817
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#254 Re: Damir Niksic - ESP

Post by drndalo »

Sto budale?

Bio je prilicno aktivan na FB oko ovog Cezija na Stupu, razgovarao s ljudima oko pripreme poslanickog pitanja u Kantonu, te oko Ajnadzicevskih spletki po 10x Opstini.
izvrsni direktor
Posts: 9322
Joined: 20/12/2018 16:11

#255 Re: Damir Niksic - ESP

Post by izvrsni direktor »

stranacc wrote: 07/09/2020 03:18 Imal ove budale gdje , ovog zelenog damira? :D
Tema nesta mrtva
A zasto je budala? Zato sto se posvetio ekologiji, cistoci, prirodi?
Da je bogdo vise ovakih budala a manje ovih pametnih koji se bave dodikom, kriminalom, korupcijom, laganjem...al po izbornim rezultatima ocito je da nasem narodu ovi drugi vise odgovaraju. Dakle, cestitam, pripadas vecinskom dijelu naseg naroda...onom dijelu koji nisu budale dakako
User avatar
BHCluster
Posts: 23401
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#256 Re: Damir Niksic - ESP

Post by BHCluster »

stranacc wrote: 07/09/2020 03:18 Imal ove budale gdje , ovog zelenog damira? :D
Tema nesta mrtva
Vratio se sa odmora pa odmara.
stranacc
Posts: 941
Joined: 30/04/2006 06:11
Location: Amerika to je rad i znoj

#257 Re: Damir Niksic - ESP

Post by stranacc »

BHCluster wrote: 07/09/2020 13:39
stranacc wrote: 07/09/2020 03:18 Imal ove budale gdje , ovog zelenog damira? :D
Tema nesta mrtva
Vratio se sa odmora pa odmara.
Zar mu Sebija nije zabranila da ide na odbor, zbog radi corone?
User avatar
drndalo
Posts: 22817
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#258 Re: Damir Niksic - ESP

Post by drndalo »

Ono imena sto sam saznao u Novom Gradu i Novom Sarajevu, za opstinska vijeca su koliko ja znam ili skroz nova ili su bili prije u strankama nominalno lijeve orjentacije. Uglavnom ovo sto zasad znam su neokaljana imena...
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#259 Re: Damir Niksic - ESP

Post by doremifa »

drndalo wrote: 07/09/2020 15:40 Ono imena sto sam saznao u Novom Gradu i Novom Sarajevu, za opstinska vijeca su koliko ja znam ili skroz nova ili su bili prije u strankama nominalno lijeve orjentacije. Uglavnom ovo sto zasad znam su neokaljana imena...
I ja što znam su uglavnom nova imena u politici dok ih ima poznatih iz drugih oblasti
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#260 Re: Damir Niksic - ESP

Post by doremifa »

stranacc wrote: 07/09/2020 15:25
BHCluster wrote: 07/09/2020 13:39
stranacc wrote: 07/09/2020 03:18 Imal ove budale gdje , ovog zelenog damira? :D
Tema nesta mrtva
Vratio se sa odmora pa odmara.
Zar mu Sebija nije zabranila da ide na odbor, zbog radi corone?
Jeste, zabranila mu je (pokušala), ali za razliku od mnoge gamadi i beskicmenjaka njemu Sebija nije šefica
User avatar
BHCluster
Posts: 23401
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#261 Re: Damir Niksic - ESP

Post by BHCluster »

Toliko o njegovij drustvenoj odgovornosti i primjeru u doba pandemije.
User avatar
drndalo
Posts: 22817
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#262 Re: Damir Niksic - ESP

Post by drndalo »

Ne kontam ovo sa Sebijom i odmorom... Kome Seka osim Bakiru moze zabraniti odmor i gdje....? :?
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#263 Re: Damir Niksic - ESP

Post by doremifa »

BHCluster wrote: 07/09/2020 19:11 Toliko o njegovij drustvenoj odgovornosti i primjeru u doba pandemije.
Mnogo više o tebi u doba pandemije i ostatku vijeka
stranacc
Posts: 941
Joined: 30/04/2006 06:11
Location: Amerika to je rad i znoj

#264 Re: Damir Niksic - ESP

Post by stranacc »

Haman je euforija splahla
Bit ce haman opet pusenja... :evil:
User avatar
drndalo
Posts: 22817
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#265 Re: Damir Niksic - ESP

Post by drndalo »

Nesto se ne sjecam euforije, a liste su jucer objavljene najzad. Pa mozes zraknuti ima li koga od poznatih ti na njima... ESPo

Opstine su:

Centar, Sarajevo
Novo Sarajevo, Sarajevo
Novi Grad, Sarajevo
Zenica
Šamac
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#266 Re: Damir Niksic - ESP

Post by high_volume »

drndalo wrote: 15/09/2020 07:22 Nesto se ne sjecam euforije, a liste su jucer objavljene najzad. Pa mozes zraknuti ima li koga od poznatih ti na njima... ESPo

Opstine su:

Centar, Sarajevo
Novo Sarajevo, Sarajevo
Novi Grad, Sarajevo
Zenica
Šamac
Damir je na svojim stranačkim listama okupio poprilično urbane osobe, ali većinom bez političkog iskustva.

Generalno, podržavam njegovu politiku, bliska mi je mojim političkim i društvenim percepcijama, ali mu neću dati glas, rezervirao sam ga za NS.
User avatar
drndalo
Posts: 22817
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#267 Re: Damir Niksic - ESP

Post by drndalo »

Posteno, daj ga kome mislis da treba. Dok god je to na tragu pokusaja razvlascivanja dosadasnjih neprikosnovenih vladara. Jebiga, kad ljudi mijenjaju stranke, ne valja nam, kad su neiskusni jer se nikad prije nisu hvatali u ovo kolo, opet nije dobro... ;-)

Salu na stranu, opstinski su izbori, nema nizeg nivoa politike. Ako ce neko nesto da (na)uci, onda neka krene iz Opstine, a ne prvo da sjedne medju vukoveu Federalnom parlamentu...
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#268 Re: Damir Niksic - ESP

Post by doremifa »

drndalo wrote: 16/09/2020 15:10 Posteno, daj ga kome mislis da treba. Dok god je to na tragu pokusaja razvlascivanja dosadasnjih neprikosnovenih vladara. Jebiga, kad ljudi mijenjaju stranke, ne valja nam, kad su neiskusni jer se nikad prije nisu hvatali u ovo kolo, opet nije dobro... ;-)

Salu na stranu, opstinski su izbori, nema nizeg nivoa politike. Ako ce neko nesto da (na)uci, onda neka krene iz Opstine, a ne prvo da sjedne medju vukoveu Federalnom parlamentu...
Ja želim mlade ljude sa minimum 50 godina iskustva u politici ali da nikad nisu bili članovi nijedne stranke. Hoću da nemaju love jer ako su bogati nisu sigurno pošteno zaradili a hoću i da imaju love jer opet ako su siromasni znaci da ne znaju zaraditi
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#269 Re: Damir Niksic - ESP

Post by doremifa »

"Sjećate li se kada su novinari pitali Bakira Izetbegovića zašto nije opozvao Asima Sarajlića iz Doma naroda BiH nakon što su ga povukli sa svih stranačkih funkcija zbog afere “Asim”? Sjećate li se da je Bakir Izetbegović naveo kao jedan od razloga njegovo ranjavanje u ratu, nakon čega je novinarka navela primjer jednog građanina koji je takođe bio ranjavan u ratu, ali je bio osuđen na šest mjeseci zatvora zbog tri metra drva?
Bakir je tada rekao: “ja’, i...?” i argumentovao ostanak Asima Sarajlića u Domu naroda BiH tim da ga je tamo “birao narod”.

Problem s ovom izjavom je u tome što ne postoje direktni izbori delegata za Dom naroda BiH.
Narod ne može glasati za kandidate i kandidatske liste za Dom naroda BiH jer one ne postoje na izborima.
Asima je “izabrao narod” u Federalni parlament zato što je bio nosioc liste SDA, ali to nema veze sa izborom Asima Sarajlića u Dom naroda BiH jer “za razliku od delegata u Domu naroda Federacije BiH, koji su ujedno zastupnici u kantonalnim skupštinama, delegati državnog Doma naroda nisu članovi Federalnog parlamenta.”

Ni Asimov izbor u Federalni parlament, ni narod nemaju ama baš ništa sa izborom Asima Sarajlića u Dom naroda BiH jer te kandidate predlažu, te liste prave i za njih glasaju parlamentarne stranke nakon izbora.

Drugim riječima to je interna odluka političkog subjekta, tj. stranačkog vrha koji sam delegira svoje ljude zato što se: “Izbor bošnjačkih, odnosno hrvatskih delegata u Dom naroda Parlamentarne skupštine BiH provodi na način da svaki politički subjekt koji je zastupljen u bošnjačkom odnosno hrvatskom klubu u Domu naroda Parlamenta FBiH ima pravo da nominuje jednog ili više kandidata na listi. Svaka lista može sadržavati više kandidata od broja delegata koji se biraju u Dom naroda Parlamentarne skupštine BiH. Glasanje je tajno, a delegati se biraju sa liste koja je dobila najviše glasova.”

Ja’, i...?

Pa ništa. Kad smo već kod demokratskog argumenta i maslanja polupismenoj raji o poludemokratiji i poluzatvorenim listama polukriminalne-stranke, poluprivatne “poludržave u poludržavi”.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/17 ... obitel.htm"

Damir N.
User avatar
drndalo
Posts: 22817
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#270 Re: Damir Niksic - ESP

Post by drndalo »

Image
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#271 Re: Damir Niksic - ESP

Post by doremifa »

Nadam se da Damir nije poklekao i dozvolio anamoonima iz SBBa da budu dio buduće vlade KS
User avatar
drndalo
Posts: 22817
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#272 Re: Damir Niksic - ESP

Post by drndalo »

Ja koliko znam, rekao je da njega brisu ako ovi budu u prici... Dosad je bio dosljedan...
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#273 Re: Damir Niksic - ESP

Post by doremifa »

drndalo wrote: 09/10/2020 21:35 Ja koliko znam, rekao je da njega brisu ako ovi budu u prici... Dosad je bio dosljedan...
Ne vjerujem da ce zajebati ali politika je to. Ne bih volio da se razocaram pogotovo jer sam vec odlucio glasati za ESPO u Novom Sarajevu
Ako razočara onda opet Naša stranka (mada mi i oni počinju pomalo ići na zivce), a ako je izbacio SBB iz vlasti onda svaka mu čast i nadam se da će ubaciti 5 vijecnika u svakoj opcini gdje su se kandidovali
User avatar
drndalo
Posts: 22817
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#274 Re: Damir Niksic - ESP

Post by drndalo »

Pravo da ti kazem, ne mislim da ce zajebati, cini mi se dovoljna “budala” da tjera dalje...

Nista nije nemoguce, ali zasad se cini kao neko odlucan da pomogne skidanju “zelenih” komunista koliko god moze.

Finansiranje ESPOa do sada ide vecim dijelom iz njegovih pausala, plus clanarine i donacije na racun Pokreta. Hocu reci da je on najvise para do sad ulozio u tu pricu, ne bi li raslo....
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#275 Re: Damir Niksic - ESP

Post by doremifa »

drndalo wrote: 10/10/2020 08:02 Pravo da ti kazem, ne mislim da ce zajebati, cini mi se dovoljna “budala” da tjera dalje...

Nista nije nemoguce, ali zasad se cini kao neko odlucan da pomogne skidanju “zelenih” komunista koliko god moze.

Finansiranje ESPOa do sada ide vecim dijelom iz njegovih pausala, plus clanarine i donacije na racun Pokreta. Hocu reci da je on najvise para do sad ulozio u tu pricu, ne bi li raslo....
https://www.klix.ba/vijesti/bih/damir-n ... /201010020

Izgleda da neće:)
Post Reply