Bingo City Center Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Sta bi voljeli viditi u ovom centru?

Poll ended at 02/07/2020 13:13

H&M
44
17%
Starbucks
25
10%
KFC/Burger King
71
27%
Aldo
3
1%
Primark
32
12%
C&A
37
14%
Replay
4
2%
Diesel
10
4%
Müller Drogerie
10
4%
Decathlon
24
9%
 
Total votes: 260

neki
Posts: 6701
Joined: 17/02/2005 07:57

#1151 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by neki »

high_volume wrote: 15/09/2020 12:36
neki wrote: 15/09/2020 12:23
high_volume wrote: 14/09/2020 21:04

Nisam spominjao Ložioničku. A i teško mi je pisati s nekim ko još nije naučio osnove pravopisa.

Nemam interes da branim Bingo, kao ti, ali nemam interes ni da pišem protiv. Ja iznosim vlastito mišljenje, i o Bingu sam pisao na više tema ovog Foruma. Politika Bingo poslovanja srozava BiH ekonomiju, ali teško da ćeš ti to svatiti :-)
Kaže jedna naša lijepa poslovica: prvo počisti u vlastitoj avliji :-)
Prije nego si iskočio iz grmlja, trebao si znati da Lapsus calami nije jednako pravopisu i njegovom nepoznavanju :-)
Mogućnost da je tvoje “svatiti” lapsus calami je ista kao i za njegovo “mijesto”
U krajnjem slučaju si licemjeran, a frustraciju shopping centrom, u kojem očito nisi ni bio, neću komentarisati
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5953
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#1152 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by studiorum_tuzlaensis »

TheRedhead wrote: 15/09/2020 12:43
studiorum_tuzlaensis wrote: 15/09/2020 12:39 Merkator Lozionička je konačno dobio konkurenciju. Pod konkurencijom mislim na normalan Hipermarket gdje se mogu mimoići sa kolicima a da ne zbauljam u nekog.
Ocito nisi bio u novom Bingu gdje se djeca deru, trce, ljudi vec poceli ostavljati stvari gdje im je volja, ne gledaju kuda hodaju, roba na podu, a tek par dana otvoreno.
Bio maloprije i nije bilo puno djece.

@dječak sa šibicama

Tačno tako. Konkurencija savršeno balansira cijene, svaki ekonomista zna.
kio01
Posts: 1102
Joined: 19/08/2017 15:56

#1153 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by kio01 »

neki wrote: 15/09/2020 12:44
high_volume wrote: 15/09/2020 12:36
neki wrote: 15/09/2020 12:23

Kaže jedna naša lijepa poslovica: prvo počisti u vlastitoj avliji :-)
Prije nego si iskočio iz grmlja, trebao si znati da Lapsus calami nije jednako pravopisu i njegovom nepoznavanju :-)
Mogućnost da je tvoje “svatiti” lapsus calami je ista kao i za njegovo “mijesto”
U krajnjem slučaju si licemjeran, a frustraciju shopping centrom, u kojem očito nisi ni bio, neću komentarisati
Ja tek sad primijetio da sam napisao “mijesto”. Kakav narcis od covIJeka :lol: :lol: :lol:
User avatar
mayab
Posts: 27188
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#1154 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by mayab »

dječak sa šibicama wrote: 15/09/2020 12:44 Ne vidim da su cijene u Merkatoru vece nego u Bingu, to je mozda bilo prije pet godina ali do danas je Dzambic digao cijene poprilicno.

Sve u pet deka, na zalost, da imamo deset trgovackih lanaca u konkurenciji, umjesto dva koji imaju po pet objekata, imali bi i nize cijene. Ali ne konta bosanac sta je trzisna utakmica.
Itekako su veće cijene u Mercatoru, ne znam može li se na prste jedne ruke nabrojati nešto što ima nižu cijenu u M , nego u B!
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3543
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#1155 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by JavierBosnia »

Image

A onoliki parking i garaza, vani je bilo mjesta hrpu, ali nije bas pred ulazom..
Naslovnica
Posts: 27934
Joined: 20/03/2013 15:38

#1156 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by Naslovnica »

dječak sa šibicama wrote: 15/09/2020 12:44 Ne vidim da su cijene u Merkatoru vece nego u Bingu, to je mozda bilo prije pet godina ali do danas je Dzambic digao cijene poprilicno.

Sve u pet deka, na zalost, da imamo deset trgovackih lanaca u konkurenciji, umjesto dva koji imaju po pet objekata, imali bi i nize cijene. Ali ne konta bosanac sta je trzisna utakmica.
Rijetko kada svratim do Mercatora (Ložinička), i svaki put se začudim kako su skuplji i od lokalnog Mercatora/Konzuma u B-Fazi.
Mislim, ništa značajno, 5-10kpf, na nekim artiklima i više, ali da su skuplji - jesu.
Bingo odavno pomalo diže cijene (ne znam koliko je do dobavljača a koliko do BInga), ali je opet jeftiniji od Mercatora (barem kada poredim ove u koje ja idem).
Bio sam nedavno i u onom Belamionix-u prema Lukavici, pun kineskog smeća ali ima i nekih stvarčica jeftinijih nego bilo gdje drugo. Pretpostavljam da su to akcijske cijene.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#1157 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by kokuz_sa »

JavierBosnia wrote: 15/09/2020 21:07 Image

A onoliki parking i garaza, vani je bilo mjesta hrpu, ali nije bas pred ulazom..
Ovako isto i neku vecer.. cak se parkirali i u jednoj komplet traci..
A garaza prazna nije 2 auta bilo
User avatar
duga puska
Posts: 823
Joined: 08/02/2012 21:40

#1158 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by duga puska »

mayab wrote: 15/09/2020 19:54
dječak sa šibicama wrote: 15/09/2020 12:44 Ne vidim da su cijene u Merkatoru vece nego u Bingu, to je mozda bilo prije pet godina ali do danas je Dzambic digao cijene poprilicno.

Sve u pet deka, na zalost, da imamo deset trgovackih lanaca u konkurenciji, umjesto dva koji imaju po pet objekata, imali bi i nize cijene. Ali ne konta bosanac sta je trzisna utakmica.
Itekako su veće cijene u Mercatoru, ne znam može li se na prste jedne ruke nabrojati nešto što ima nižu cijenu u M , nego u B!
Mercator i Konzum npr,to znam, imaju nekoliko cjenovnih rangova,zavisno od lokaliteta marketa, velicine marketa itd. Znam da je to prije bilo sto veci market-nize cijene, odprilike, osim Lozioncke,oni su uvijek posebne cijene imali (u rangu najvisih). Bingo je nekad isao sa simetricno niskim marzama, dok vec duze vrijeme prati konkurenciju i stima cijene na tu negdje. Cinjenica je da potrosac pusi cece troskove,vece apetite i vecu transparentnost u radu. Realno, dobru cijenu mozes zakaciti na akciji kod bilo koga i na privatnim markama, koje su najcesce jako korektne sa kvalitetom. Te privatne marke su polje gdje se moze ocekivati nesto, dok je ovo ostalo sve zategnuto raznim ugovoeima,dogovorima i slicno. Zato bi Lidl, npr, ko samar budali dosao
User avatar
Logovan
Posts: 94409
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1159 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by Logovan »

kokuz_sa wrote: 16/09/2020 08:17 Ovako isto i neku vecer.. cak se parkirali i u jednoj komplet traci..
A garaza prazna nije 2 auta bilo
Pa valjda bi trebao biti neko ko će preusmjeravati vozače u podzemnu garažu. Kažeš pun je vanjski parking, idi u podzemnu pa bujrum. Koji smo mi cirkus od naroda jebem ti.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#1160 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by Tesla Edison »

kokuz_sa wrote: 16/09/2020 08:17
JavierBosnia wrote: 15/09/2020 21:07 Image

A onoliki parking i garaza, vani je bilo mjesta hrpu, ali nije bas pred ulazom..
Ovako isto i neku vecer.. cak se parkirali i u jednoj komplet traci..
A garaza prazna nije 2 auta bilo
Samo bušiti gume i nema druge. Nositi sa sobom manji šarafciger samo za tu namjenu i kad vidiš ovakve papke, odmah sve 4 izbušiti i idemo dalje.

Bagra i stoka se ne mogu drugačije disciplinovati.

Od policije nema koristi. Prijavljivao sam 100 puta Tibru 1 kod Hife, desetine auta na trotoarima i zelenoj površini, nema gdje pješak proći i nikom ništa. Još kad nazovom, otresu me drsko i bezobrazno, kao što ja to prijavljujem, nemaju ljudi gdje parkirati a u istim tim zgradama, garaže prazne. Jednom sam lično otišao na Ilidžu u policiju i drotina mi kaže, skupo ljudima plaćati garaže :-) . Koja drskost i bezobraznost. Imaš 300 000 KM za stan a nemaš za garaže.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#1161 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by un1ted »

TESLA_EDISON wrote: 16/09/2020 10:00 Od policije nema koristi.
Hajde probaj ovako, pa nam javi ima li učinka :)

Dobar dan, pri telefonu Tesla, s kim razgovovaram? Nakon što se predstavi, prijaviš prekršaj.

Ako kroz sat vremena nema reakcije, pozoveš opet i ponoviš, ja sam taj i taj, s kim razgovaram? Prijavio sam to i to, dobiješ odgovor da je gužva. Super, nema reakcije nakon tri sata, nazoveš opet i kažeš da ćeš prijaviti unutrašnjoj kontroli dispečera koji ne obavlja svoj posao, ili saobraćajace, što će se utvrditi.

Kada god sam ih pozvao dolazili su, pa čak i kada sam im rekao da sam čuo lom stakla i da nisam siguran da li je razbijeno na autu, ili je nešto drugo, zahvalili se i došli kroz 15tak minuta i napravili krug.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#1162 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by Tesla Edison »

un1ted wrote: 16/09/2020 10:19
TESLA_EDISON wrote: 16/09/2020 10:00 Od policije nema koristi.
Hajde probaj ovako, pa nam javi ima li učinka :)

Dobar dan, pri telefonu Tesla, s kim razgovovaram? Nakon što se predstavi, prijaviš prekršaj.

Ako kroz sat vremena nema reakcije, pozoveš opet i ponoviš, ja sam taj i taj, s kim razgovaram? Prijavio sam to i to, dobiješ odgovor da je gužva. Super, nema reakcije nakon tri sata, nazoveš opet i kažeš da ćeš prijaviti unutrašnjoj kontroli dispečera koji ne obavlja svoj posao, ili saobraćajace, što će se utvrditi.

Kada god sam ih pozvao dolazili su, pa čak i kada sam im rekao da sam čuo lom stakla i da nisam siguran da li je razbijeno na autu, ili je nešto drugo, zahvalili se i došli kroz 15tak minuta i napravili krug.
Hvala na savjetu, probam još tako :thumbup:
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#1163 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by un1ted »

Radi 100%, jer svaki poziv se biljezi i postoji trag. Što se tiče "nemaju gdje parkirati", ako postoji znak zabrane, ili ako nema odobrenja, mora pristupiti kažnjavanju onih koji krše. Da ima više svijesti i da pravimo veći pritisak ne bi davali takve nebulozne izjave.

Ovaj dio s predstavljanjem i traženjem imena radi 100%, jer druga strana zna da si ozbiljan.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#1164 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by dobar osjecaj »

studiorum_tuzlaensis wrote: 15/09/2020 12:46
TheRedhead wrote: 15/09/2020 12:43
studiorum_tuzlaensis wrote: 15/09/2020 12:39 Merkator Lozionička je konačno dobio konkurenciju. Pod konkurencijom mislim na normalan Hipermarket gdje se mogu mimoići sa kolicima a da ne zbauljam u nekog.
Ocito nisi bio u novom Bingu gdje se djeca deru, trce, ljudi vec poceli ostavljati stvari gdje im je volja, ne gledaju kuda hodaju, roba na podu, a tek par dana otvoreno.
Bio maloprije i nije bilo puno djece.

@dječak sa šibicama

Tačno tako. Konkurencija savršeno balansira cijene, svaki ekonomista zna.
Sinoc uzasna guzva i odraslih i djece, bukvalno ne mozes stati ispred polica da pogledas proizvode. Bas je prometan hipermarket.
Ja nemam namjeru ici vise, nije mi usput, nema nista posebno sto nema po blizim trgovinama.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#1165 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by kokuz_sa »

Neku vecer klinac od cca 12g ostao igrati PS a roditelji se udaljili..
I onda vriska, plac, galama..
Dozivanje roditelja..

Pa se onda pokoskase klinci ko ce sljedeci se igrat...

Znaci ono odgoj na nivou.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2540
Joined: 16/06/2014 20:33

#1166 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by Dosadno mii »

Pa sjecate se kad se bbi otvorio
Ne mozes uci prvih dana/sedmica

Ovaj nas narod ko da se besplatno dijeli
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#1167 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by Milenkov buraz »

Kupovao sam brzinski neke stvari, bilo mi usput. Centar je dobar, recimo našao sam tu expresso kafu Hausbrandt u limenom vakumskom pakovanju, Arabica 100% po razumnoj cijeni. Ostali je nemaju. Ostalu ponudu nisam nešto posebno gledao ali onako usput imaju jako solidnu ponudu. Prostor je fino uređen, široko što je plus, nema uskih koridora. Generalno dobar centar.
TheRedhead
Posts: 815
Joined: 09/02/2015 18:27

#1168 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by TheRedhead »

Ono odugovlacenje sa cestom ispred Binga vise nema smisla, ovim tempom je nece zavrsiti ove godine, ljudi hodaju po cesti, uzasna je guzva ... zaista nismo u stanju nista uraditi kako treba.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24887
Joined: 08/09/2005 20:08

#1169 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by Haris.ba »

TheRedhead wrote: 16/09/2020 14:10 Ono odugovlacenje sa cestom ispred Binga vise nema smisla, ovim tempom je nece zavrsiti ove godine, ljudi hodaju po cesti, uzasna je guzva ... zaista nismo u stanju nista uraditi kako treba.
Pa zato sto je guzva bilo nebilo ceste. Komotno mogu onako ostaviti razrovano i ustediti pare dzaba da ne prave, narod ce dolaziti.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#1170 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by O'zone »

Otišao u Nedjelju ujutro. Baš rano negdje oko 9:15 da potražim da slučajno nemaju audio spliter (nisu imali) i iskreno ostao sam pozitivno iznenađen prostorom, osvjetljenošću, grupisanjem proizvoda, preglednošću, izborom....mogu reći da sam uživao cca 15 minuta i stvarno rekao sebi da je mjesto ugodno za kupovinu.

A onda....onda su odjednom u hordama nahrlili "kupci" i tu sam opet! Po koji znam put zaključio da je za nas domet granap gdje ti srednjoviječna teta u crvenom radnom mantilu dodaje stvari koje pokazuješ prstom.

Otpakivanje proizvoda da se vidi šta je unutra mada ima na pakovanju, ostavljanje otvorenih kutija, bacanje artikala gdje god stigneš, preturanje po policama....

Nije to za nas.
User avatar
mk ultra
Posts: 19535
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#1171 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by mk ultra »

to ti je onaj naš običaj "odlaska na naselje" :lol:
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#1172 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by alibaba_i_30_godina »

Bio danas brzinski, otišao po par stvari. Ništa posebno, prostrano ali sve nekako nabacano. Paste za zube i slični artikli pored slatkog programa. :-)

Svidjela mi se ona "prostorija" tj. frizider sa pokretnim vratima u kojem se nalazi par pića, ali smatram da bi u isti trebali staviti jos artikala.

Sve u svemu, ok centar i prostor, ništa posebno i već nevidjeno, rekao bih očekivano. Vidjet ću kakvo će biti kino kad se otvori.
User avatar
nepass1
Posts: 9711
Joined: 06/07/2017 07:35

#1173 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by nepass1 »

Cekam platu pa da zenu izvedem :izet:
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#1174 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by corsa »

Bio sam sinoć i nisam oduševljen. Jeste prostrano i jbg, novo. Ali nekako mi je sve poredano niĐe veze, nikako se nisam mogao snaći. I čini mi se da je Bingo na stupu dosta snadbjeveniji različitim proizvodima. Dosta stvari koje inače kupujem, nisam mogao naći. Uglavnom, vraćam se isprobanom receptu, Bingo Stup. :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 40651
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1175 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by konektovan »

Gdje onaj lelemudan sto kaze da nema, salate crveni kupus sa majonezom, puna polica u frizideru.... :D
Post Reply