Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
kamberovica polje
Posts: 3258
Joined: 28/01/2012 11:38

#45976 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Image
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#45977 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

ognjenaptica wrote: 15/09/2020 21:31 Pozdrav svima.
Moze li mi neko pouzdano reci kako izgleda pravilna ovjera dodatka diplomi koji ima 5 stranica? Ako je neko u novije vrijeme ovjeravao u opcini, molim da opise kako je izvrsena ovjera. Hvala :)
Ovjeravao sam ja prošle sedmice i za svaku stranicu mi naplatili po 2 marke tako da je ispalo 14 maraka, dok su 2019 godine naplatili samo 4 marke za ovjeru.

Edit: Na svakoj stranici ti udare pečat i zalijepe onu taksu.
Last edited by Jimmy McNulty on 16/09/2020 07:41, edited 2 times in total.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#45978 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Zaitsev wrote: 16/09/2020 00:36 Sjećaš li se ti Gotivanerke iz srednje i nadimka joj? :D
Sjećam je se iz škole, ali nadimka se ne mogu sjetit :?
User avatar
jasko_ba
Posts: 7805
Joined: 13/11/2006 17:47

#45979 Re: Zeničani

Post by jasko_ba »

_BataZiv_0809 wrote: 15/09/2020 18:22 E moj Kiki jesi ti naivan. Pa Celik je njima samo oruzje kojim udaraju po Fudi. Oni su bolan i ne bio drzavu prodali za kanton sarajevo. Sutra bi to gusle i sajkace uzelo ako znaju da ce im donijeti vlast.
A kolega postira ovdje slike koje se prije toga objave na carsiji. Zadnji primjer slika Carine. :zzzz:
Doduse Casuals i Nivelacija vise koriste njihov diskurs...
A zanimljivo vidjeti kako isti ljudi sa te idiotske stranice komentarisu i lajkaju i Britvara i Sanju Renic :lol: Fina igranka u pozadini
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#45980 Re: Zeničani

Post by allem_77 »

N.N. wrote: 15/09/2020 22:44 Kod koga kod nas raditi klimu, haman da je otisao kompresor ili neki ventil!?
I koliko kesa otprilike kosta ta zajebancija :mrgreen:
Kod mene nije radila klima, i odvezem u servis ( desetak dizalica, bosch carina) i kaže majstor otišao kompresor. I naplati mi 10 km samo što je prikopčao ona dva crijeva na klimu. Ništa nije dopunjavao. Tri minute posla.

I ja se zadao tražiti kompresor. Nađem na piku, čovjek u Doboju popravlja kompresore, a ima na stanju više komada repariranih koji meni odgovaraju.

Odem ja do njega. I kaže mi ljudina idi ti malo prohodaj, jer će ovo potrajati dok ja to riješim.

Ja slabo poznajem Doboj. I zadam se tražiti gdje ću sjesti. Kad vidim ispred jednog kafića konobarica - ogromne sise, i tu se zavalim.

Da sada ne duljim... Uglavnom kada sam se vratio do auta, kaže ljudina nije ti otišao kompresor, nego preostat. On je to zamijenio, dopunio klimu.

Hoću ti reći mogao me slagati, i naplatiti koliko je htio.

Naizgled, neka bezvezna garaža gdje radi. Moja preporuka za njega. Klima još uvijek radi.

Image
Bobi
Forum administrator
Posts: 32147
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#45981 Re: Zeničani

Post by Bobi »

allem_77 wrote: 16/09/2020 08:24 Naizgled, neka bezvezna garaža gdje radi. Moja preporuka za njega. Klima još uvijek radi.
Para? Jel to 2016 bilo?
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#45982 Re: Zeničani

Post by allem_77 »

Bobi wrote: 16/09/2020 08:29
allem_77 wrote: 16/09/2020 08:24 Naizgled, neka bezvezna garaža gdje radi. Moja preporuka za njega. Klima još uvijek radi.
Para? Jel to 2016 bilo?
Jeste prije 4 godine. A zaboravio sam tačno koliko je koštalo. Naplatio punjenje klime, presostat i rad.
Ci-Nick
Posts: 5174
Joined: 15/03/2015 17:38

#45983 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

allem_77 wrote: 16/09/2020 08:24
N.N. wrote: 15/09/2020 22:44 Kod koga kod nas raditi klimu, haman da je otisao kompresor ili neki ventil!?
I koliko kesa otprilike kosta ta zajebancija :mrgreen:
Kod mene nije radila klima, i odvezem u servis ( desetak dizalica, bosch carina) i kaže majstor otišao kompresor. I naplati mi 10 km samo što je prikopčao ona dva crijeva na klimu. Ništa nije dopunjavao. Tri minute posla.

I ja se zadao tražiti kompresor. Nađem na piku, čovjek u Doboju popravlja kompresore, a ima na stanju više komada repariranih koji meni odgovaraju.

Odem ja do njega. I kaže mi ljudina idi ti malo prohodaj, jer će ovo potrajati dok ja to riješim.

Ja slabo poznajem Doboj. I zadam se tražiti gdje ću sjesti. Kad vidim ispred jednog kafića konobarica - ogromne sise, i tu se zavalim.

Da sada ne duljim... Uglavnom kada sam se vratio do auta, kaže ljudina nije ti otišao kompresor, nego preostat. On je to zamijenio, dopunio klimu.

Hoću ti reći mogao me slagati, i naplatiti koliko je htio.

Naizgled, neka bezvezna garaža gdje radi. Moja preporuka za njega. Klima još uvijek radi.

Image
Nema potrebe ići u Doboj, na Bristu majstor samo za klime, Ajdin, 063 497 573
Kod mene kad je crkla klima, zamjenio špulu na kompresoru, koliko se sjećam špula 50 KM plus ruke,.. ne sjećam se koliko 30 ili 40 KM, bilo je to prije 4 ili 5 godina.
Uglavnom čovjek se samo tim bavi i vidi se da zna,..
Samo da ne bude da je crko izmjenjivač ( kako ga raja zove mali hladnjak ) on je 250 do 300 KM plus ruke 300 KM,.. i mora se rasturiti pola auta da se dođe do njeg.
Sorbus d
Posts: 14
Joined: 26/08/2020 13:41

#45984 Re: Zeničani

Post by Sorbus d »

Kikibombona wrote: 15/09/2020 18:10
Rothmans wrote: 15/09/2020 18:06Ma dva strasila kako god. Vidjam njega guzelja s onom abominacijom od kera , a bivsu zenu( :roll: ) rijetko
Zasto su strasila?

Komentar na nivou zenturace iz Orahovice.
Jarane, pratim ovaj forum već duže vrijeme i mislim da imaš vrlo zanimljive postove.

Ali ovo ti baš i ne treba.

Kolega Belfi ti je već lijepo u par prethodnih postova objasnio da imaš određene predrasude, mislim konkretno na predrasude prema seljacima i građanima.

Svi mi imamo predrasude, to je dio nas, našeg odgoja, uticaja naše bliže okoline, ali ne treba dozvoliti da nas predrasude odvedu u šovinizam prema drugačijem.

Razumijem i da u određenoj anonimosti na forumu čovjek napiše ono što stvarno osjeća, a što možda uživo nikada ne bi rekao.

Kroz život sam upoznano i "žentuarača iz Orahovice" i pankerice "gotskog stila", i moram ti reči da danas ljude cijenim samo prema njihovim namjerama, djelima i po tome je li "čovjek" ili nije.

Na području Grada Zenica, po selima živi barem 40.000 "seljaka". Zar ne misliš da među tolikom masom ljudi nema slučajno neko ljepši, talentovaniji, pametniji, moralniji - u bilo kome smislu bolji čovjek od tebe!?

Misliš da su to sve primitivne "seljačine", koje glasaju za SDA?

To što je neko "ljakse", govori "Federoooocija" ili "zavija kao vuk", ne mora u startu značiti da je loš ili nesposoban čovjek.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#45985 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Kiki je samo refleksija uvjerenja da je liberalni sistem vrijednost jedini ispravan, te kao takav superioran svakom drugom.
clio_dci120
Posts: 3117
Joined: 17/07/2012 09:25

#45986 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Ci-Nick wrote: 16/09/2020 09:02
allem_77 wrote: 16/09/2020 08:24
N.N. wrote: 15/09/2020 22:44 Kod koga kod nas raditi klimu, haman da je otisao kompresor ili neki ventil!?
I koliko kesa otprilike kosta ta zajebancija :mrgreen:
Kod mene nije radila klima, i odvezem u servis ( desetak dizalica, bosch carina) i kaže majstor otišao kompresor. I naplati mi 10 km samo što je prikopčao ona dva crijeva na klimu. Ništa nije dopunjavao. Tri minute posla.

I ja se zadao tražiti kompresor. Nađem na piku, čovjek u Doboju popravlja kompresore, a ima na stanju više komada repariranih koji meni odgovaraju.

Odem ja do njega. I kaže mi ljudina idi ti malo prohodaj, jer će ovo potrajati dok ja to riješim.

Ja slabo poznajem Doboj. I zadam se tražiti gdje ću sjesti. Kad vidim ispred jednog kafića konobarica - ogromne sise, i tu se zavalim.

Da sada ne duljim... Uglavnom kada sam se vratio do auta, kaže ljudina nije ti otišao kompresor, nego preostat. On je to zamijenio, dopunio klimu.

Hoću ti reći mogao me slagati, i naplatiti koliko je htio.

Naizgled, neka bezvezna garaža gdje radi. Moja preporuka za njega. Klima još uvijek radi.

Image
Nema potrebe ići u Doboj, na Bristu majstor samo za klime, Ajdin, 063 497 573
Kod mene kad je crkla klima, zamjenio špulu na kompresoru, koliko se sjećam špula 50 KM plus ruke,.. ne sjećam se koliko 30 ili 40 KM, bilo je to prije 4 ili 5 godina.
Uglavnom čovjek se samo tim bavi i vidi se da zna,..
Samo da ne bude da je crko izmjenjivač ( kako ga raja zove mali hladnjak ) on je 250 do 300 KM plus ruke 300 KM,.. i mora se rasturiti pola auta da se dođe do njeg.

I moje preporuke idu za Ajdina. Ja bio nezadovoljan klimom na Clio, kako hladi, odvezao da pregleda, kaze sve uredu, kazem de ti nju napuni, kaze ne treba puna je. A mogao je realno napuniti ili reci da je napunio i naplatiti. Kasnije skontam da je i u drugim Kliačima isto hladila klima.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#45987 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Sorbus d wrote: 16/09/2020 09:11
Kikibombona wrote: 15/09/2020 18:10
Rothmans wrote: 15/09/2020 18:06Ma dva strasila kako god. Vidjam njega guzelja s onom abominacijom od kera , a bivsu zenu( :roll: ) rijetko
Zasto su strasila?

Komentar na nivou zenturace iz Orahovice.
Jarane, pratim ovaj forum već duže vrijeme i mislim da imaš vrlo zanimljive postove.

Ali ovo ti baš i ne treba.

Kolega Belfi ti je već lijepo u par prethodnih postova objasnio da imaš određene predrasude, mislim konkretno na predrasude prema seljacima i građanima.

Svi mi imamo predrasude, to je dio nas, našeg odgoja, uticaja naše bliže okoline, ali ne treba dozvoliti da nas predrasude odvedu u šovinizam prema drugačijem.

Razumijem i da u određenoj anonimosti na forumu čovjek napiše ono što stvarno osjeća, a što možda uživo nikada ne bi rekao.

Kroz život sam upoznano i "žentuarača iz Orahovice" i pankerice "gotskog stila", i moram ti reči da danas ljude cijenim samo prema njihovim namjerama, djelima i po tome je li "čovjek" ili nije.

Na području Grada Zenica, po selima živi barem 40.000 "seljaka". Zar ne misliš da među tolikom masom ljudi nema slučajno neko ljepši, talentovaniji, pametniji, moralniji - u bilo kome smislu bolji čovjek od tebe!?

Misliš da su to sve primitivne "seljačine", koje glasaju za SDA?

To što je neko "ljakse", govori "Federoooocija" ili "zavija kao vuk", ne mora u startu značiti da je loš ili nesposoban čovjek.
Mozes li objasniti zasto si replicirao meni a ne kolegi koji je dvije konkretne osobe, ocigledno poznate u Zenici, nazvao strasilima?

Zasto njemu nisi nista napisao?

...

Ja prema ljudima sa sela nemam nikakve predrasude. U porodici imam seljaka, medju prijateljima i poznanicima. I moje porijeklo je seljacko.

Samo, budimo potpuno iskreni, bez lazne korektnosti, 99% zitelja Orahovice za Kelila i Naidu bi rekli da su cudovista. To je notorna cinjenica i to svi znamo. Tuzna cinjenica.
User avatar
Casual's
Posts: 5726
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#45988 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Kad smo već kod auta, zna li neko da li u Zenici zna neko "štelovati" turbinu? Ne znam pravi izraz, ali jača je nego što bi trebala (propušta više zraka).
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#45989 Re: Zeničani

Post by allem_77 »

Ci-Nick wrote: 16/09/2020 09:02

Nema potrebe ići u Doboj, na Bristu majstor samo za klime, Ajdin, 063 497 573
Kod mene kad je crkla klima, zamjenio špulu na kompresoru, koliko se sjećam špula 50 KM plus ruke,.. ne sjećam se koliko 30 ili 40 KM, bilo je to prije 4 ili 5 godina.
Uglavnom čovjek se samo tim bavi i vidi se da zna,..
Samo da ne bude da je crko izmjenjivač ( kako ga raja zove mali hladnjak ) on je 250 do 300 KM plus ruke 300 KM,.. i mora se rasturiti pola auta da se dođe do njeg.
Slažem se da treba tražiti ove majstore koji su se usavršili. Na primjer samo za klime, mjenjače... i koji samo to i rade.

A ovi po servisima imaju dosta tek zaposlenih momčića koji se slabo razumiju. I sve zavisi ko će te od te dječurlije potrefiti da radi tvoje auto.
clio_dci120
Posts: 3117
Joined: 17/07/2012 09:25

#45990 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

_BataZiv_0809 wrote: 15/09/2020 17:32 Nema puno filozofije. Fudo i Sanjin Aldobasic/Almir Babajic i to je to.

Sta bi sa Snagom Centra? Sanjin kod Fude, Sabina u SBB, Dzeno u Socijaldemokrate, Sabani i Fetahagic odustali od politike....ko ono bjese sesti zastupnik :?
Hoces reci da treba glasati za Sanjina i Babajica? Hajd mogu shvatiti Babajic, ali Sanjin? Pa covjek ne zna dvije ciste za govornicom sastaviti.

Da sam u Ze prijavljen, glasao bih za Gotivanerku. Cisto sto mi je zelja da je onako dobro...necu sad pisati sta, jer bi Belfy rekao da sam nekulturan. :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#45991 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Hocu.
Sorbus d
Posts: 14
Joined: 26/08/2020 13:41

#45992 Re: Zeničani

Post by Sorbus d »

Kikibombona wrote: 16/09/2020 09:19
Sorbus d wrote: 16/09/2020 09:11
Kikibombona wrote: 15/09/2020 18:10

Zasto su strasila?

Komentar na nivou zenturace iz Orahovice.
Jarane, pratim ovaj forum već duže vrijeme i mislim da imaš vrlo zanimljive postove.

Ali ovo ti baš i ne treba.

Kolega Belfi ti je već lijepo u par prethodnih postova objasnio da imaš određene predrasude, mislim konkretno na predrasude prema seljacima i građanima.

Svi mi imamo predrasude, to je dio nas, našeg odgoja, uticaja naše bliže okoline, ali ne treba dozvoliti da nas predrasude odvedu u šovinizam prema drugačijem.

Razumijem i da u određenoj anonimosti na forumu čovjek napiše ono što stvarno osjeća, a što možda uživo nikada ne bi rekao.

Kroz život sam upoznano i "žentuarača iz Orahovice" i pankerice "gotskog stila", i moram ti reči da danas ljude cijenim samo prema njihovim namjerama, djelima i po tome je li "čovjek" ili nije.

Na području Grada Zenica, po selima živi barem 40.000 "seljaka". Zar ne misliš da među tolikom masom ljudi nema slučajno neko ljepši, talentovaniji, pametniji, moralniji - u bilo kome smislu bolji čovjek od tebe!?

Misliš da su to sve primitivne "seljačine", koje glasaju za SDA?

To što je neko "ljakse", govori "Federoooocija" ili "zavija kao vuk", ne mora u startu značiti da je loš ili nesposoban čovjek.
Mozes li objasniti zasto si replicirao meni a ne kolegi koji je dvije konkretne osobe, ocigledno poznate u Zenici, nazvao strasilima?

Zasto njemu nisi nista napisao?

...

Ja prema ljudima sa sela nemam nikakve predrasude. U porodici imam seljaka, medju prijateljima i poznanicima. I moje porijeklo je seljacko.

Samo, budimo potpuno iskreni, bez lazne korektnosti, 99% zitelja Orahovice za Kelila i Naidu bi rekli da su cudovista. To je notorna cinjenica i to svi znamo. Tuzna cinjenica.
Replicirao sam tebi, zato što već duže vrijeme iz tvojih postova izbija određeni šovinizam prema seljacima, jer iste generalizuješ pod primitivizam i zaostalost, a koji su ipak htjeli to priznati ili ne većinsko stanovništvo u ovome "Gradu", a s druge strane imaš sasvim dobrih i korektih postova.
Da se razumijemo, nisi jedini, na ovom podforumu vjerovatno ima likova koji ne mogu shvatiti kako u 21. vijeku i seljaci imaju uopće izborno pravo da glasaju za gradsko vijeće i kako imaju pravo na par stotina metara asfalta svake dvije godine pred izbore, za razliku od "prave gradske raje" za koju su ta prava zagarantovana po rođenju...
Naravno da ne opravdavam ni mržnji i predrasude prema "djevojkama gotskog stila oblaćenja".
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#45993 Re: Zeničani

Post by Tempo »

Sorbus d wrote: 16/09/2020 09:48
Kikibombona wrote: 16/09/2020 09:19
Sorbus d wrote: 16/09/2020 09:11

Jarane, pratim ovaj forum već duže vrijeme i mislim da imaš vrlo zanimljive postove.

Ali ovo ti baš i ne treba.

Kolega Belfi ti je već lijepo u par prethodnih postova objasnio da imaš određene predrasude, mislim konkretno na predrasude prema seljacima i građanima.

Svi mi imamo predrasude, to je dio nas, našeg odgoja, uticaja naše bliže okoline, ali ne treba dozvoliti da nas predrasude odvedu u šovinizam prema drugačijem.

Razumijem i da u određenoj anonimosti na forumu čovjek napiše ono što stvarno osjeća, a što možda uživo nikada ne bi rekao.

Kroz život sam upoznano i "žentuarača iz Orahovice" i pankerice "gotskog stila", i moram ti reči da danas ljude cijenim samo prema njihovim namjerama, djelima i po tome je li "čovjek" ili nije.

Na području Grada Zenica, po selima živi barem 40.000 "seljaka". Zar ne misliš da među tolikom masom ljudi nema slučajno neko ljepši, talentovaniji, pametniji, moralniji - u bilo kome smislu bolji čovjek od tebe!?

Misliš da su to sve primitivne "seljačine", koje glasaju za SDA?

To što je neko "ljakse", govori "Federoooocija" ili "zavija kao vuk", ne mora u startu značiti da je loš ili nesposoban čovjek.
Mozes li objasniti zasto si replicirao meni a ne kolegi koji je dvije konkretne osobe, ocigledno poznate u Zenici, nazvao strasilima?

Zasto njemu nisi nista napisao?

...

Ja prema ljudima sa sela nemam nikakve predrasude. U porodici imam seljaka, medju prijateljima i poznanicima. I moje porijeklo je seljacko.

Samo, budimo potpuno iskreni, bez lazne korektnosti, 99% zitelja Orahovice za Kelila i Naidu bi rekli da su cudovista. To je notorna cinjenica i to svi znamo. Tuzna cinjenica.
Replicirao sam tebi, zato što već duže vrijeme iz tvojih postova izbija određeni šovinizam prema seljacima, jer iste generalizuješ pod primitivizam i zaostalost, a koji su ipak htjeli to priznati ili ne većinsko stanovništvo u ovome "Gradu", a s druge strane imaš sasvim dobrih i korektih postova.
Da se razumijemo, nisi jedini, na ovom podforumu vjerovatno ima likova koji ne mogu shvatiti kako u 21. vijeku i seljaci imaju uopće izborno pravo da glasaju za gradsko vijeće i kako imaju pravo na par stotina metara asfalta svake dvije godine pred izbore, za razliku od "prave gradske raje" za koju su ta prava zagarantovana po rođenju...
Naravno da ne opravdavam ni mržnji i predrasude prema "djevojkama gotskog stila oblaćenja".
nabijemo seljake na kurac. bez ikakvih predrasuda.
Last edited by Tempo on 16/09/2020 09:55, edited 1 time in total.
User avatar
Zaitsev
Posts: 1937
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#45994 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

Jimmy McNulty wrote: 16/09/2020 07:36
Zaitsev wrote: 16/09/2020 00:36 Sjećaš li se ti Gotivanerke iz srednje i nadimka joj? :D
Sjećam je se iz škole, ali nadimka se ne mogu sjetit :?
Zjaka.

:skoljka:
clio_dci120
Posts: 3117
Joined: 17/07/2012 09:25

#45995 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

_BataZiv_0809 wrote: 16/09/2020 09:46 Hocu.
Meni je glasanje za Aldobasica isto kao i glasanje za nekoga iz A-SDA. Nikakve kompetencije nema. Uostalom, kao i cijelo vijece. Ali svako zna svoje razloge. :thumbup:
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3578
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#45996 Re: Zeničani

Post by anex »

Aferim @Bobi, odkako si ovo dopustio malo "liberalnije" tema pravo zanimljiva...
Iz "gospode" izlaze prave spodobe :D

:sax:
clio_dci120
Posts: 3117
Joined: 17/07/2012 09:25

#45997 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Jedino korisno na predhodno ispisanim stranicama jeste da smo saznali da je Gotivanerka sada free. :D Barem je meni korisno. :D
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#45998 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Sorbus d wrote: 16/09/2020 09:48Replicirao sam tebi, zato što već duže vrijeme iz tvojih postova izbija određeni šovinizam prema seljacima, jer iste generalizuješ pod primitivizam i zaostalost, a koji su ipak htjeli to priznati ili ne većinsko stanovništvo u ovome "Gradu", a s druge strane imaš sasvim dobrih i korektih postova.
Da se razumijemo, nisi jedini, na ovom podforumu vjerovatno ima likova koji ne mogu shvatiti kako u 21. vijeku i seljaci imaju uopće izborno pravo da glasaju za gradsko vijeće i kako imaju pravo na par stotina metara asfalta svake dvije godine pred izbore, za razliku od "prave gradske raje" za koju su ta prava zagarantovana po rođenju...
Naravno da ne opravdavam ni mržnji i predrasude prema "djevojkama gotskog stila oblaćenja".
Nije nikakav sovinizam. Bas smo sinoc, malo veca druzina, komentarisali kako smo kolektivno zatucani, neko manje - neko vise. Da nije tako grad bi bio malo bolji u svakom pogledu. Ne valjamo.

Bosanskohercegovacko selo je strasno zaostalo, nespremno i NESPOSOBNO prihvatiti druge i drugačije. Imam pofino godina, uvjerio sam se nebrojeno puta u ovo sto govorim. Ako kazes da vecina Srba podrzava ratne zlocince, da su bolesni od mitomanije, to nije sovinizam vec notorna cinjenica. Ako kazes da su Bosanci i Hercegovci generalno neobrazovani, jasno je da ne mislis na sve Bosance i Hercegovce, vec uzimas prosjek ili na taj način tretiras vecinu stsnovnistva. Guranjem stvari pod tepih nikad se nece ostvariti nikakav napredak.

Procitaj, recimo, komentare na fb ispod clanka o Pedji Kojovicu. Naci ces gomilu komentara tipa: neka se prvo osisa da izgleda kao insan. Taman da si najbolji stručnjak na svijetu, da imas znanje i volju pomoci drzavi i narodu, primitivni narod ce te odbaciti radi frizure ili stila odijevanja. A sta tek reci na drugačiju seksualnu orijentaciju!????

I mi se nikad ne zapitamo zasto smo ovako jadni i siromasni. Ne vidimo korelaciju izmedju primitivizma/zaostalosti/zatucanosti i siromastva.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#45999 Re: Zeničani

Post by Tempo »

clio_dci120 wrote: 16/09/2020 10:05 Jedino korisno na predhodno ispisanim stranicama jeste da smo saznali da je Gotivanerka sada free. :D Barem je meni korisno. :D
sto? da ga bacis na nju?
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#46000 Re: Zeničani

Post by Tempo »

Nivelacija wrote: 16/09/2020 10:16 Jedan hladno nabija sve seljake na k, drugi otvoreno skuplja glasove za svog sefa i vecinu u vijecu, kakvo divljaštvo u pm :lol:
alo, migrant, jel te ko sta pito?
Post Reply