koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 40050
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7301 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by konektovan »

Žena me počastila.... :mrgreen:


Image
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#7302 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Control panel »

konektovan wrote: 26/08/2020 22:38 Žena me počastila.... :mrgreen:


Image
Dobar je, a nije zara.
User avatar
konektovan
Posts: 40050
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7303 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by konektovan »

Control panel wrote: 27/08/2020 14:22
konektovan wrote: 26/08/2020 22:38 Žena me počastila.... :mrgreen:


Image
Dobar je, a nije zara.
Spreman za jesen/zimu.....
Odnos cijene kvalitete, subjektivno, vrhunski.... :mrgreen: :thumbup:
pepe_silvia
Posts: 7
Joined: 13/08/2020 15:30

#7304 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by pepe_silvia »

Control panel wrote: 26/08/2020 13:09
pepe_silvia wrote: 20/08/2020 22:19 Trazim preporuku, nakon Summer ck one calvin klein, Blau de Shanel ode toilette i Hilfiger man dark midnight eau de toilette.
Ne znam da li se isplati Creed aventus,jer je poskup.
Parfem se ne kupuje po preporuci i na nevidjeno. To se mora probati jer svaki drugacije reaguje na drugoj osobi.
Ne kupuje se zato sto je markiran, skup ili trenutno u modi...
Vec sto tebi odgovara i sto ti se svidja. Ja koristim tri-cetiri, stalno. Ostali su mi bljak, ne bih ih na sebe da mi ih dzaba daju. I nijedan nije skup, a kamo li preskup.
Svi su do 100 KM. Dzaba ima ako je marka, ako je skup, moderan a meni muka od njega i povraca mi se. Posebno zenski parfemi. I zene svasta na sebe stavljaju, pa ti nagon za povracanje krene kad neka pored tebe prodje. Al ona cula da je neki dobar pa ga mora imati, a sto njoj neodgovara to nema veze.
slazem se 100% sa onim sto si napisao. Ali nisam ga ja ni planirao uzeti na nevidjeno. Kad sam trazio preporuku nisam ja mislio, neko ovdje nesto preporuci, a ja odem kupit. Nego vise, da mozda cujem za neka imena koja ranije nisam cuo, ili neko ko je vec porsao ona moja tri navedena, navede neki cetvrti. Pa kad odem znam sta da pogledam, a ne da idem redom i isprobavam svaki, jer to nema nikakvog smisla.
User avatar
black
Posts: 17117
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#7305 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by black »

pepe_silvia wrote: 20/08/2020 22:19 Trazim preporuku, nakon Summer ck one calvin klein, Blau de Shanel ode toilette i Hilfiger man dark midnight eau de toilette.
Ne znam da li se isplati Creed aventus,jer je poskup.
probaj
Image
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4191
Joined: 25/08/2013 13:31

#7306 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by JanuaryJones »

black wrote: 28/08/2020 16:18
pepe_silvia wrote: 20/08/2020 22:19 Trazim preporuku, nakon Summer ck one calvin klein, Blau de Shanel ode toilette i Hilfiger man dark midnight eau de toilette.
Ne znam da li se isplati Creed aventus,jer je poskup.
probaj
Image
Meni jedan od najboljih muških parfema :D
User avatar
alijagoro
Posts: 3204
Joined: 06/03/2008 18:02

#7307 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by alijagoro »

Kakav je caron sport?
User avatar
Dioklecijan
Posts: 37
Joined: 01/03/2020 13:59

#7308 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Dioklecijan »

Image
Image

Ovo sam malo ljetos nosio. Komplimenti su išli najviše za East Coast Club pa onda za Light Blue, pa Mediteraneo a ništa za Code Coloniju. ECC mi se nije sviđao u početku dok nisam počeo da ga kontam onda mi je postao baš dobar. Mediteraneo u početku toliko smrdi da mi izaziva osjećaj povraćanja, to je neki miris mora ili čega već i to onog dijela gdje ima crknute ribe onako malo da pluta. Ali kasnije to izvjetri pa bude tu i tamo ok. Light Blue hvale svi inače a mene udavi onaj biber ja brt ništa i ne osjetim u njemu osim biber. Kad sam ga prvi put naprskao nisam imao osjećaj jer znam da ti ljetni ispare brzo, pa sam stavio više nego što treba i po sebi i po košulji i takav krenuo na ispit. I to se slabašno osjetilo po gradu dok nisam došao na fax. Kad sam sjeo i kad je on počeo da se razvija oko mene udavio me biber brt :-) ali je miris trajao nekih 7-8 sati na meni a na košulji nešto duže. Code Colinia 0 komplimenata a i ja nisam nešto očaran kupio ga na slijepo.


Image

Ovo sam kupio sad za ovih hladnijih dana, svaki sam već i ranije imao osim Beyond. YSL kratko traje čak kraće od bilo kog ljetnog iznad ali odličan je stvarno. Ostala dva jesu lošiji od YSL ali su dugotrajniji.
User avatar
Dioklecijan
Posts: 37
Joined: 01/03/2020 13:59

#7309 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Dioklecijan »

Dajte još neku preporuku za zimu ? 8-)

Ako neko zna gdje u BiH se može kupiti ili naručiti nešto od Cosmetics Lab kuće iz Srbije. To su lokalni parfemi pristojne cijene i pristojnog trajanja

Image
User avatar
konektovan
Posts: 40050
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7310 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by konektovan »

Dioklecijan wrote: 04/09/2020 01:50 Dajte još neku preporuku za zimu ? 8-)

Ako neko zna gdje u BiH se može kupiti ili naručiti nešto od Cosmetics Lab kuće iz Srbije. To su lokalni parfemi pristojne cijene i pristojnog trajanja

Image
Nisam siguran da se moze ovdje kupiti išta od cosmeticslab-a, mozda u Banja Luci da ima...ali nisam siguran i za to. Mozda jedino da pokušaš naručiti iz Srbije, ako postoji mogucnost za to, poštom ako je isplativo..

Za jesen/zimu...
Mozda da probas sa Versace dreamer, lalique encre noir, lalique encre noir extreme, YSL body kouros, Diesel fuel for life, YSl la nuit parfum....
User avatar
Edinz
Posts: 373
Joined: 03/11/2008 15:03

#7311 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Edinz »

konektovan wrote: 04/09/2020 08:57
Dioklecijan wrote: 04/09/2020 01:50 Dajte još neku preporuku za zimu ? 8-)

Ako neko zna gdje u BiH se može kupiti ili naručiti nešto od Cosmetics Lab kuće iz Srbije. To su lokalni parfemi pristojne cijene i pristojnog trajanja

Image
Nisam siguran da se moze ovdje kupiti išta od cosmeticslab-a, mozda u Banja Luci da ima...ali nisam siguran i za to. Mozda jedino da pokušaš naručiti iz Srbije, ako postoji mogucnost za to, poštom ako je isplativo..

Za jesen/zimu...
Mozda da probas sa Versace dreamer, lalique encre noir, lalique encre noir extreme, YSL body kouros, Diesel fuel for life, YSl la nuit parfum....
Gde ima kupiti u radnjama lalique encre noir, lalique encre noir extreme ?
User avatar
konektovan
Posts: 40050
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7312 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by konektovan »

Edinz wrote: 04/09/2020 11:13
konektovan wrote: 04/09/2020 08:57
Dioklecijan wrote: 04/09/2020 01:50 Dajte još neku preporuku za zimu ? 8-)

Ako neko zna gdje u BiH se može kupiti ili naručiti nešto od Cosmetics Lab kuće iz Srbije. To su lokalni parfemi pristojne cijene i pristojnog trajanja

Image
Nisam siguran da se moze ovdje kupiti išta od cosmeticslab-a, mozda u Banja Luci da ima...ali nisam siguran i za to. Mozda jedino da pokušaš naručiti iz Srbije, ako postoji mogucnost za to, poštom ako je isplativo..

Za jesen/zimu...
Mozda da probas sa Versace dreamer, lalique encre noir, lalique encre noir extreme, YSL body kouros, Diesel fuel for life, YSl la nuit parfum....
Gde ima kupiti u radnjama lalique encre noir, lalique encre noir extreme ?
Inoma, plaza....bili su u ponudi nekad
User avatar
Edinz
Posts: 373
Joined: 03/11/2008 15:03

#7313 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Edinz »

konektovan wrote: 04/09/2020 11:19
Edinz wrote: 04/09/2020 11:13
konektovan wrote: 04/09/2020 08:57

Nisam siguran da se moze ovdje kupiti išta od cosmeticslab-a, mozda u Banja Luci da ima...ali nisam siguran i za to. Mozda jedino da pokušaš naručiti iz Srbije, ako postoji mogucnost za to, poštom ako je isplativo..

Za jesen/zimu...
Mozda da probas sa Versace dreamer, lalique encre noir, lalique encre noir extreme, YSL body kouros, Diesel fuel for life, YSl la nuit parfum....
Gde ima kupiti u radnjama lalique encre noir, lalique encre noir extreme ?
Inoma, plaza....bili su u ponudi nekad

Na webu nemaju...
User avatar
konektovan
Posts: 40050
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7314 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by konektovan »

@Edinz
Ma ja bi preko ovih trgovaca sa olx-a koje smo vec spominjsli, prije narucio, a duplo je jeftinije.
User avatar
Edinz
Posts: 373
Joined: 03/11/2008 15:03

#7315 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Edinz »

konektovan wrote: 04/09/2020 11:41 @Edinz
Ma ja bi preko ovih trgovaca sa olx-a koje smo vec spominjsli, prije narucio, a duplo je jeftinije.
U pravu si ali ja ne volim blind buy :D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#7316 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by channel10 »

Dioklecijan wrote: 04/09/2020 01:48 Image
Image

Ovo sam malo ljetos nosio. Komplimenti su išli najviše za East Coast Club pa onda za Light Blue, pa Mediteraneo a ništa za Code Coloniju. ECC mi se nije sviđao u početku dok nisam počeo da ga kontam onda mi je postao baš dobar. Mediteraneo u početku toliko smrdi da mi izaziva osjećaj povraćanja, to je neki miris mora ili čega već i to onog dijela gdje ima crknute ribe onako malo da pluta. Ali kasnije to izvjetri pa bude tu i tamo ok. Light Blue hvale svi inače a mene udavi onaj biber ja brt ništa i ne osjetim u njemu osim biber. Kad sam ga prvi put naprskao nisam imao osjećaj jer znam da ti ljetni ispare brzo, pa sam stavio više nego što treba i po sebi i po košulji i takav krenuo na ispit. I to se slabašno osjetilo po gradu dok nisam došao na fax. Kad sam sjeo i kad je on počeo da se razvija oko mene udavio me biber brt :-) ali je miris trajao nekih 7-8 sati na meni a na košulji nešto duže. Code Colinia 0 komplimenata a i ja nisam nešto očaran kupio ga na slijepo.


Image

Ovo sam kupio sad za ovih hladnijih dana, svaki sam već i ranije imao osim Beyond. YSL kratko traje čak kraće od bilo kog ljetnog iznad ali odličan je stvarno. Ostala dva jesu lošiji od YSL ali su dugotrajniji.
Prvo sam vidio sliku i pomislio sta svi vide u ovom light blue intensu, jer niti je light, a tesko da je i blue :D .

Onda vidim da se zalis i ti na njega i da ni tebi nije sjeo. Gledam po youtube-u da ga svi hvale i govore kako je must have za ljeto, a on ugusi. Zamirise lagano u pocetku, ali nakon pola sata ili sat toliko gusi da ga ne mozes saprati sa koze. Ono uopste ne mirise, nego smrdi kao i sauvage i stvarno mi nije jasno sta se ljudima svidja kod tog parfema..Moze se komotno zimi nositi koliko gusi :D i Terre d hermes je za njega izmislio zivot :izet: ...
User avatar
konektovan
Posts: 40050
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7317 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by konektovan »

Edinz wrote: 04/09/2020 12:11
konektovan wrote: 04/09/2020 11:41 @Edinz
Ma ja bi preko ovih trgovaca sa olx-a koje smo vec spominjsli, prije narucio, a duplo je jeftinije.
U pravu si ali ja ne volim blind buy :D
Onda probaj sa dekantima, 12-13 KM za 10 ml,sasvim dovljno da se kvalitetno istestira.
User avatar
eltroxin
Posts: 2022
Joined: 30/08/2009 23:35

#7318 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by eltroxin »

Dioklecijan wrote: 04/09/2020 01:50 Dajte još neku preporuku za zimu ? 8-)
Evo izaberi :D
Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
konektovan
Posts: 40050
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7319 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by konektovan »

eltroxin wrote: 04/09/2020 19:32
Dioklecijan wrote: 04/09/2020 01:50 Dajte još neku preporuku za zimu ? 8-)
Evo izaberi :D
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Jao jao, kakva kolekcija...... :shock: :thumbup:
User avatar
Dioklecijan
Posts: 37
Joined: 01/03/2020 13:59

#7320 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Dioklecijan »

Čiko, čiko jesul svi ovi parfemi tvoji ? :D

Većinu ovoga nisam ni probao čak su mi i nepoznati, pogotovo mi se ovi Muglerovi sviđaju a za Varvatosa sam čuo da je dobar i uzeću ga negdje.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65571
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#7321 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by _BataZiv_0809 »

Nemas svoj signature scent
User avatar
eltroxin
Posts: 2022
Joined: 30/08/2009 23:35

#7322 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by eltroxin »

Dioklecijan wrote: 05/09/2020 00:25 Čiko, čiko jesul svi ovi parfemi tvoji ? :D

Većinu ovoga nisam ni probao čak su mi i nepoznati, pogotovo mi se ovi Muglerovi sviđaju a za Varvatosa sam čuo da je dobar i uzeću ga negdje.
Jok, od komsije... :lol:
ovo je samo dio, oni za hladnije vrijeme...

Le Couvent Maison de Parfum, jedna od najboljih vanilija bez obzira na cjenu. A jeftin, ne moze jeftinije...
Jos jeftikanera, Roberto Cavalli Uomo La Notte, Mandarina Duck Black Extreme, John Varvatos Vintage, Trussardi Riflesso, Ungaro L’homme, Azzaro Pour Homme Intense, Mercedes Benz Club Black, Bentley for Men Intense, Halloween Man X - svi jeftini, “lagani” za nositi...
Exte J'S Exte Man- odlicna Fougere koja se moze naci za smjesnu cijenu..
Issey Miyakke Nuit d'Issey Pulse Of The Night- ubio se za svalerancije
Zadig & Voltaire Just rock ili this is him, odlican i relativno jeftin kao i
Rochas Moustache edp
Lalique Hommage a l'homme Voyageur predobar, kao uostalom i svi drugi Lalique
Viktor&Rolf Spicebomb extreme, prava zimska bomba
Miller Harris Étui Noir, mracan i dimast
Narciso Rodriguez for Him edt, takozvani “mokri cement”, pravo interesantan miris
O Muglerima je sve napisano, obavezni Pure Havane i Pure Malt
D&G The One edp, odlican mada su mu perfomanse ‘nako
Gucci Intense Oud, najbolji Oud za pocetnike..
Dior Homme Parfum- “monstrum” za specijalne prilike :izet:
I moji omiljeni, Dior Fahrenheit edp i edt kao i svi drugi flanker koje imam..
Zoya
Posts: 23149
Joined: 09/06/2008 14:54

#7323 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Zoya »

eltroxin wrote: 05/09/2020 01:26
Dioklecijan wrote: 05/09/2020 00:25 Čiko, čiko jesul svi ovi parfemi tvoji ? :D

Većinu ovoga nisam ni probao čak su mi i nepoznati, pogotovo mi se ovi Muglerovi sviđaju a za Varvatosa sam čuo da je dobar i uzeću ga negdje.
Jok, od komsije... :lol:
ovo je samo dio, oni za hladnije vrijeme...

Le Couvent Maison de Parfum, jedna od najboljih vanilija bez obzira na cjenu. A jeftin, ne moze jeftinije...
Jos jeftikanera, Roberto Cavalli Uomo La Notte, Mandarina Duck Black Extreme, John Varvatos Vintage, Trussardi Riflesso, Ungaro L’homme, Azzaro Pour Homme Intense, Mercedes Benz Club Black, Bentley for Men Intense, Halloween Man X - svi jeftini, “lagani” za nositi...
Exte J'S Exte Man- odlicna Fougere koja se moze naci za smjesnu cijenu..
Issey Miyakke Nuit d'Issey Pulse Of The Night- ubio se za svalerancije
Zadig & Voltaire Just rock ili this is him, odlican i relativno jeftin kao i
Rochas Moustache edp
Lalique Hommage a l'homme Voyageur predobar, kao uostalom i svi drugi Lalique
Viktor&Rolf Spicebomb extreme, prava zimska bomba
Miller Harris Étui Noir, mracan i dimast
Narciso Rodriguez for Him edt, takozvani “mokri cement”, pravo interesantan miris
O Muglerima je sve napisano, obavezni Pure Havane i Pure Malt
D&G The One edp, odlican mada su mu perfomanse ‘nako
Gucci Intense Oud, najbolji Oud za pocetnike..
Dior Homme Parfum- “monstrum” za specijalne prilike :izet:
I moji omiljeni, Dior Fahrenheit edp i edt kao i svi drugi flanker koje imam..
Samo dio? :shock: :shock: Slikaj i kolekciju proljeće ljeto.
Gori si od svake žene 🙈
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65571
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#7324 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by _BataZiv_0809 »

Izvini ali fakat ne kontam sto ce ti toliko razlicitih parfema.

Da se razumijemo i ja sam to nekad praktikovao, ali dok sam bio deckic koji ne zna sta mu se svidja i radilo uglavnom o parfemima dobijenim na poklon. Ne mozes sve to efektivno iskoristiti u vijeku trajanja :? A pri tome vazda razlicito mirises :P
hali gali halid
Posts: 2352
Joined: 08/10/2007 22:45

#7325 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by hali gali halid »

Pino Silvestre.
Post Reply