BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
Gustav81
Posts: 36
Joined: 13/12/2017 18:16

#72726 Re: BHTelecom All About

Post by Gustav81 »

Moje licno iskustvo sa BH Telekomom:
Prije godinu dana sam presao sa Eronet mreze u BH Telekom prvenstveno zbog slabe pokrivenosti signalom R.Srpske od strane Eroneta. Za sada prezadovoljan posebno pokrivenoscu sa 4G signalom ali sam skontao da je to uglavnom u urbanim sredinama. Izmedju naseljenih mjesta uglavnom samo 2G sto se tice R.Srpske. Mnogi moji prijatelji su presli sa m:tela na BH Telecom i uglavnom su svi dosta zadovoljniji nego do sada kod mtela. Najveca zamjerka je slaba pokrivenost autoputa 9 Januar (Doboj-Banja Luka) na kojem je u vecini slucajeva 2G a ponegdje nema signala uopste. Sve ostalo za 10-tku. :thumbup:
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9879
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#72727 Re: BHTelecom All About

Post by Bosanac sa dna kace »

TESLA_EDISON wrote: 15/09/2020 09:21 [
Ima antena, mora je imati. Samo što je interna.

SIM kartica je samo identifikator na mreži i nema funkciju antene.
I ja to mislim, vidio sam po komšiluku kod nekih neku vrstu modema sa nekom vrstom antene na balkonu...
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9879
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#72728 Re: BHTelecom All About

Post by Bosanac sa dna kace »

Gustav81 wrote: 15/09/2020 10:08 Moje licno iskustvo sa BH Telekomom:
Prije godinu dana sam presao sa Eronet mreze u BH Telekom prvenstveno zbog slabe pokrivenosti signalom R.Srpske od strane Eroneta. Za sada prezadovoljan posebno pokrivenoscu sa 4G signalom ali sam skontao da je to uglavnom u urbanim sredinama. Izmedju naseljenih mjesta uglavnom samo 2G sto se tice R.Srpske. Mnogi moji prijatelji su presli sa m:tela na BH Telecom i uglavnom su svi dosta zadovoljniji nego do sada kod mtela. Najveca zamjerka je slaba pokrivenost autoputa 9 Januar (Doboj-Banja Luka) na kojem je u vecini slucajeva 2G a ponegdje nema signala uopste. Sve ostalo za 10-tku. :thumbup:
Šta sam sve pročit'o na drugim forumima o Mtelu, BH Telecom je za "na ranu privit".
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#72729 Re: BHTelecom All About

Post by Tesla Edison »

Bosanac sa dna kace wrote: 15/09/2020 10:29
TESLA_EDISON wrote: 15/09/2020 09:21 [
Ima antena, mora je imati. Samo što je interna.

SIM kartica je samo identifikator na mreži i nema funkciju antene.
I ja to mislim, vidio sam po komšiluku kod nekih neku vrstu modema sa nekom vrstom antene na balkonu...
To što si vidio je eksterna antena koja se nalazi izvan modema i zasebno se kupuje. To što si vidio kod komšije je ovo:

Image
Image
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#72730 Re: BHTelecom All About

Post by jarobot »

Gustav81 wrote: 15/09/2020 10:08 Moje licno iskustvo sa BH Telekomom:
Prije godinu dana sam presao sa Eronet mreze u BH Telekom prvenstveno zbog slabe pokrivenosti signalom R.Srpske od strane Eroneta. Za sada prezadovoljan posebno pokrivenoscu sa 4G signalom ali sam skontao da je to uglavnom u urbanim sredinama. Izmedju naseljenih mjesta uglavnom samo 2G sto se tice R.Srpske. Mnogi moji prijatelji su presli sa m:tela na BH Telecom i uglavnom su svi dosta zadovoljniji nego do sada kod mtela. Najveca zamjerka je slaba pokrivenost autoputa 9 Januar (Doboj-Banja Luka) na kojem je u vecini slucajeva 2G a ponegdje nema signala uopste. Sve ostalo za 10-tku. :thumbup:
Kakvo je ime autoputa dobro ne da ima ikako bh mobile mreže
User avatar
fusion_ba
Posts: 4405
Joined: 02/12/2017 20:10

#72731 Re: BHTelecom All About

Post by fusion_ba »

Tako je, cekali smo politiku na ovoj temi, samo nam je to nedostajalo
ljubijankic
Posts: 1313
Joined: 20/11/2011 21:38

#72732 Re: BHTelecom All About

Post by ljubijankic »

Prosle godine odlucim se uzeti moju tv paket, i telefonski sklopim ugovor, paket koji ukljucuje vecu brzinu interenta za manju cijenu, ako se potpise ugovor na 2 godine.Na kraju razgovora kaze mi operater da imam jos 50% popusta na prva 3 racuna.Dolaze mi racuni za decembar, januar i februar, međutim nigdje popusta, svaki put se žalio kažu greška operatera, popust nije ukljucen u paket i ja to moram platiti, što mi ne pada na pamet da uradim.To je trajalo sve do prije mjesec dana, kada su mi iskljucili internet zbog duga koji fakticki ne postoji i jos mi ne daju da raskinem ugovor dok sve ne platim, iako, ponavljam, nista nista duzan, jer sam platio onako kako mi je predočeno prilikom sklapanja ugovora, prva 3 racuna sa 50% popusta.Kada ih nazovem prebacuju vas sa osobe na osobu, a manje-više niko blage veze nema sta da radi po tom pitanju.Zanima me ima li neki nacin da se rjesi ovo, strasno je koliko su ljudi nesposobni, ja sam se danas čak obratio i ombudsmenu za zaštitu potrošaca iako mi je glupo ići po sudovima i zajebavati se s tim, ali mi ne pada na pamet plaćati njihovu nesposobnost.Ima li neko neki prijedlog kako da se ovo brže riješi?
User avatar
holowey
Posts: 8424
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#72733 Re: BHTelecom All About

Post by holowey »

ljubijankic wrote: 15/09/2020 13:55 Prosle godine odlucim se uzeti moju tv paket, i telefonski sklopim ugovor, paket koji ukljucuje vecu brzinu interenta za manju cijenu, ako se potpise ugovor na 2 godine.Na kraju razgovora kaze mi operater da imam jos 50% popusta na prva 3 racuna.Dolaze mi racuni za decembar, januar i februar, međutim nigdje popusta, svaki put se žalio kažu greška operatera, popust nije ukljucen u paket i ja to moram platiti, što mi ne pada na pamet da uradim.To je trajalo sve do prije mjesec dana, kada su mi iskljucili internet zbog duga koji fakticki ne postoji i jos mi ne daju da raskinem ugovor dok sve ne platim, iako, ponavljam, nista nista duzan, jer sam platio onako kako mi je predočeno prilikom sklapanja ugovora, prva 3 racuna sa 50% popusta.Kada ih nazovem prebacuju vas sa osobe na osobu, a manje-više niko blage veze nema sta da radi po tom pitanju.Zanima me ima li neki nacin da se rjesi ovo, strasno je koliko su ljudi nesposobni, ja sam se danas čak obratio i ombudsmenu za zaštitu potrošaca iako mi je glupo ići po sudovima i zajebavati se s tim, ali mi ne pada na pamet plaćati njihovu nesposobnost.Ima li neko neki prijedlog kako da se ovo brže riješi?
promijeni identitet ili emigriraj u drugu zemlju koja nema sporazum o izrucenju sa bosnom i hercegovinom
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#72734 Re: BHTelecom All About

Post by azdralovic »

ljubijankic wrote: 15/09/2020 13:55 Prosle godine odlucim se uzeti moju tv paket, i telefonski sklopim ugovor, paket koji ukljucuje vecu brzinu interenta za manju cijenu, ako se potpise ugovor na 2 godine.Na kraju razgovora kaze mi operater da imam jos 50% popusta na prva 3 racuna.Dolaze mi racuni za decembar, januar i februar, međutim nigdje popusta, svaki put se žalio kažu greška operatera, popust nije ukljucen u paket i ja to moram platiti, što mi ne pada na pamet da uradim.To je trajalo sve do prije mjesec dana, kada su mi iskljucili internet zbog duga koji fakticki ne postoji i jos mi ne daju da raskinem ugovor dok sve ne platim, iako, ponavljam, nista nista duzan, jer sam platio onako kako mi je predočeno prilikom sklapanja ugovora, prva 3 racuna sa 50% popusta.Kada ih nazovem prebacuju vas sa osobe na osobu, a manje-više niko blage veze nema sta da radi po tom pitanju.Zanima me ima li neki nacin da se rjesi ovo, strasno je koliko su ljudi nesposobni, ja sam se danas čak obratio i ombudsmenu za zaštitu potrošaca iako mi je glupo ići po sudovima i zajebavati se s tim, ali mi ne pada na pamet plaćati njihovu nesposobnost.Ima li neko neki prijedlog kako da se ovo brže riješi?
prvo pogledaj sta si u ugovoru potpisao... to ti je osnov za dalje sve
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#72735 Re: BHTelecom All About

Post by Tesla Edison »

Samo da kopiram odogovor sa druge teme:
TESLA_EDISON wrote: 15/09/2020 13:29
ljubijankic wrote: 15/09/2020 13:03 Prosle godine odlucim se uzeti moju tv paket, i telefonski sklopim ugovor, paket koji ukljucuje vecu brzinu interenta za manju cijenu, ako se potpise ugovor na 2 godine.Na kraju razgovora kaze mi operater da imam jos 50% popusta na prva 3 racuna.Dolaze mi racuni za decembar, januar i februar, međutim nigdje popusta, svaki put se žalio kažu greška operatera, popust nije ukljucen u paket i ja to moram platiti, što mi ne pada na pamet da uradim.To je trajalo sve do prije mjesec dana, kada su mi iskljucili internet zbog duga koji fakticki ne postoji i jos mi ne daju da raskinem ugovor dok sve ne platim, iako, ponavljam, nista nista duzan, jer sam platio onako kako mi je predočeno prilikom sklapanja ugovora, prva 3 racuna sa 50% popusta.Kada ih nazovem prebacuju vas sa osobe na osobu, a manje-više niko blage veze nema sta da radi po tom pitanju.Zanima me ima li neki nacin da se rjesi ovo, strasno je koliko su ljudi nesposobni, ja sam se danas čak obratio i ombudsmenu za zaštitu potrošaca iako mi je glupo ići po sudovima i zajebavati se s tim, ali mi ne pada na pamet plaćati njihovu nesposobnost.Ima li neko neki prijedlog kako da se ovo brže riješi?
Moj Krajišniku, mislim da ćeš taj dug morati platiti. Mogli su ti oni reći da ti poklanjaju i kuću sa bazenom ali potpisao si to što si potpisao i to se jedino pika. To sto nisi platio misleći da nisi obavezan, u krivu si. Ugovorom si se obavezao na uslove akcije koje pišu u Ugovoru a pišu upravo onako kako su ti i oni rekli. Ne može ti tu pomoći ni ombudsmen, ni advokat ni sud, samo bi otišao u dodatni trošak.

Prijedlog je da platiš dug, nastaviš koristiti do isteka ugovorne obaveze i to je to. Druge opcije nema.
ljubijankic wrote: 15/09/2020 13:40
TESLA_EDISON wrote: 15/09/2020 13:29
ljubijankic wrote: 15/09/2020 13:03 Prosle godine odlucim se uzeti moju tv paket, i telefonski sklopim ugovor, paket koji ukljucuje vecu brzinu interenta za manju cijenu, ako se potpise ugovor na 2 godine.Na kraju razgovora kaze mi operater da imam jos 50% popusta na prva 3 racuna.Dolaze mi racuni za decembar, januar i februar, međutim nigdje popusta, svaki put se žalio kažu greška operatera, popust nije ukljucen u paket i ja to moram platiti, što mi ne pada na pamet da uradim.To je trajalo sve do prije mjesec dana, kada su mi iskljucili internet zbog duga koji fakticki ne postoji i jos mi ne daju da raskinem ugovor dok sve ne platim, iako, ponavljam, nista nista duzan, jer sam platio onako kako mi je predočeno prilikom sklapanja ugovora, prva 3 racuna sa 50% popusta.Kada ih nazovem prebacuju vas sa osobe na osobu, a manje-više niko blage veze nema sta da radi po tom pitanju.Zanima me ima li neki nacin da se rjesi ovo, strasno je koliko su ljudi nesposobni, ja sam se danas čak obratio i ombudsmenu za zaštitu potrošaca iako mi je glupo ići po sudovima i zajebavati se s tim, ali mi ne pada na pamet plaćati njihovu nesposobnost.Ima li neko neki prijedlog kako da se ovo brže riješi?
Moj Krajišniku, mislim da ćeš taj dug morati platiti. Mogli su ti oni reći da ti poklanjaju i kuću sa bazenom ali potpisao si to što si potpisao i to se jedino pika. To sto nisi platio misleći da nisi obavezan, u krivu si. Ugovorom si se obavezao na uslove akcije koje pišu u Ugovoru a pišu upravo onako kako su ti i oni rekli. Ne može ti tu pomoći ni ombudsmen, ni advokat ni sud, samo bi otišao u dodatni trošak.

Prijedlog je da platiš dug, nastaviš koristiti do isteka ugovorne obaveze i to je to. Druge opcije nema.
Nisam ja potpisao nista, ugovor je sklopljen telefonski.
U BiH Zakon o elektronskom potpisu nije ni u formi prednacrta tako da, nije moguće da si Ugovor potpisao telefonski, elektornski ili online. S druge strane, da nisi potpisao Ugovor, nisu ti ni mogli pustiti uslugu niti slati račun a pogotovo isključiti. Sve je provizionirano i uvezano.
User avatar
ing-ecc
Posts: 18122
Joined: 31/03/2013 09:58

#72736 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

Bosanac sa dna kace wrote: 14/09/2020 23:29 Prije svega hvala na odgovoru! :thumbup:
U mjestu gdje bih ja to postavio, da mi bude "baza" uglavnom je 4G jako dobar. U prostoriji na mjestu gdje predviđena komoda za modem fata 3G i 4G, zavisi koje visine, nebitno, mjesto za modem se može promijeniti. U većini stana fata 4G bez problema, na balkonu gdje bi išla antena pretpostavljam, super fata 4G i balkon je prema brdu za koje ja mislim da se na njemu nalazi jedan od najboljih BH Telecom odašiljača :-).
Daklem pitanje: zna'l se đe su sve odašljači BH Telecoma?
Ja imam onaj XS paket na pretplati od BH Telecoma, sa 2GB neta, ovaj mjesec sam ih potrošio i gdje god u stanu ima 4G sasvim OK fercera. Nisam neki zahtjevan korisnik, ne znam da li na kućnom internetu potrošim 100GB. Kad bude vremena pustim nešto na Youtube preko laptopa ili telefona, ali nije mi ništa pod moranje, samo nek internet nije prespor.
Da li je u 100GB uračunato gledanje i TV kanala, ili je to posbeno?
Možda malo glupo, ali ipak eto imaš iskustvo: je'l internet i kablovska tj. gledanje TV-a ferceraju istovremeno, ili internet šteka odnosno ne radi nikako dok je TV uključen?
Ali, ono što mene najviše tu kopka je da su naveli da ga mogu koristit' i u drugim dijelovima BiH. Kako to fercera? Je'l samo internet, je'l mogu i Moja TV? Recimo odem na selo u TK, gdje 4G uglavnom jako dobar, je'l mogu tamo na par dana oboje koristit'? Je'l to mogu đe hoću u BIH? Ili samo na mjestima koja im prijavim. Korištenje kablovske negjde drugo nije toliko bitno koliko interneta.
Korištenje te usluge još negdje drugo BiH je jedini razlog zašto bih je odabr'o prije nego li Mtel sa optičkim kablovima...
Kao što rekoh nisam neki zahtjevan korisnik, ne tražim da mi sve bude na jedan klik u milionitim dijelovima sekunde, hoću da imam normalne razgovore preko w.appa, vibera VOIP aplikacije...nekad se tu potrefi download nekih knjiga ili nekih snimaka/filmova od gigu-dvije, nekad neki online seminar/webinar i to je to.
Na 2 godine imam XS paket, što se tiče samog paketa zadovoljan, i pokrivenost mrežom je ok. 4G je na većini mjesta, osim u nekim, da kažem rupama, tipa od Srednjeg pa uz Nišiće, ili tamo negdje u onoj klisuri od Stupara prema Živinicama, gdje uglavnom 2G, iznenadio sam se da je u većini seoskih područja Tuzlanskih područja 4G jako dobar, barem tamo gdje se ja krećem...
Eto, nadam se da sam bio jasan, i živio ti nama i Bog ti svako dobro dao :)
Svakako treba obratiti paznju gdje je bolji signal, uredjaj je inace plug&play tako da s prozora na prozor pa kako je najbolje. Desvalo se da je sognal ispred objwkta predobar a onda u stanu, kuci, supi, stali .... :mrgreen: nece ni da cuje :-) Elem metalizirana stakla i sl. i ubise signal.
Znam i dje su odasiljaci BHT tj. ima karta pokrivenosti pa se moze stosta provjeriti i ovako online, tacku na I stavljaju tehnicari koji na lokaciji provjwre parametre i kazu YES or NO.
Saobracaj za IPTV se posebno tarifira, znaci ne utice na 100 GB na intwrnet. Da nije yako sprzio bi 100GB za 24 h. :roll:
Uredjaj spakujes u autic i vozikate se zajedno, od Bihaca do Zvornika, od Brckog do Neuma, samo opleti. Dakle po analogiji kao i za svaki drugi mobilni prikljucak. Ja te ne mogu natjersti da si stacionaran na jednom mjestu. Uostalom u nazivu usluge GO opravdava namjenu.
Hajde pitaj dalje ..... :D al nemas rqzloga za brigu, toliko se trazi da se jedva i zadovolji potreba po zahtjevima.
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#72737 Re: BHTelecom All About

Post by dend »

ljubijankic wrote: 15/09/2020 13:55 Prosle godine odlucim se uzeti moju tv paket, i telefonski sklopim ugovor, paket koji ukljucuje vecu brzinu interenta za manju cijenu, ako se potpise ugovor na 2 godine.Na kraju razgovora kaze mi operater da imam jos 50% popusta na prva 3 racuna.Dolaze mi racuni za decembar, januar i februar, međutim nigdje popusta, svaki put se žalio kažu greška operatera, popust nije ukljucen u paket i ja to moram platiti, što mi ne pada na pamet da uradim.To je trajalo sve do prije mjesec dana, kada su mi iskljucili internet zbog duga koji fakticki ne postoji i jos mi ne daju da raskinem ugovor dok sve ne platim, iako, ponavljam, nista nista duzan, jer sam platio onako kako mi je predočeno prilikom sklapanja ugovora, prva 3 racuna sa 50% popusta.Kada ih nazovem prebacuju vas sa osobe na osobu, a manje-više niko blage veze nema sta da radi po tom pitanju.Zanima me ima li neki nacin da se rjesi ovo, strasno je koliko su ljudi nesposobni, ja sam se danas čak obratio i ombudsmenu za zaštitu potrošaca iako mi je glupo ići po sudovima i zajebavati se s tim, ali mi ne pada na pamet plaćati njihovu nesposobnost.Ima li neko neki prijedlog kako da se ovo brže riješi?
Nema u telecomu sklapanje ugovora preko telefona. Moje misljenje je da radnik dobio tvoj broj od bht da pozove i da te nagovori na ugovor od 24m. Radnik preko telefona te poziva i nagovori te da potpises ugovor za "veci paket". On tu pravi zahtjev za produzenje ugovora i promjenu paketa koji dolazi do tehnicara na terenu. Tehnicar na terenu preko racunara vidi da promjena paketa nemoze se izvrsiti jer si udaljen previse od centrale i tu odbija taj zahtjev za promjenu paketa i samim tim i ugovor.

Ovo govorim vezano samo na info sto si ti napisao iznad.

Da si pod ikakvim ugovor, radnik na terenu mora "pustiti" tu uslugu ( veci internet ) i mora uzeti tvoj potpis.

Ti vjerovatno nisi ni pod ugovor.
ljubijankic
Posts: 1313
Joined: 20/11/2011 21:38

#72738 Re: BHTelecom All About

Post by ljubijankic »

dend wrote: 15/09/2020 16:42
ljubijankic wrote: 15/09/2020 13:55 Prosle godine odlucim se uzeti moju tv paket, i telefonski sklopim ugovor, paket koji ukljucuje vecu brzinu interenta za manju cijenu, ako se potpise ugovor na 2 godine.Na kraju razgovora kaze mi operater da imam jos 50% popusta na prva 3 racuna.Dolaze mi racuni za decembar, januar i februar, međutim nigdje popusta, svaki put se žalio kažu greška operatera, popust nije ukljucen u paket i ja to moram platiti, što mi ne pada na pamet da uradim.To je trajalo sve do prije mjesec dana, kada su mi iskljucili internet zbog duga koji fakticki ne postoji i jos mi ne daju da raskinem ugovor dok sve ne platim, iako, ponavljam, nista nista duzan, jer sam platio onako kako mi je predočeno prilikom sklapanja ugovora, prva 3 racuna sa 50% popusta.Kada ih nazovem prebacuju vas sa osobe na osobu, a manje-više niko blage veze nema sta da radi po tom pitanju.Zanima me ima li neki nacin da se rjesi ovo, strasno je koliko su ljudi nesposobni, ja sam se danas čak obratio i ombudsmenu za zaštitu potrošaca iako mi je glupo ići po sudovima i zajebavati se s tim, ali mi ne pada na pamet plaćati njihovu nesposobnost.Ima li neko neki prijedlog kako da se ovo brže riješi?
Nema u telecomu sklapanje ugovora preko telefona. Moje misljenje je da radnik dobio tvoj broj od bht da pozove i da te nagovori na ugovor od 24m. Radnik preko telefona te poziva i nagovori te da potpises ugovor za "veci paket". On tu pravi zahtjev za produzenje ugovora i promjenu paketa koji dolazi do tehnicara na terenu. Tehnicar na terenu preko racunara vidi da promjena paketa nemoze se izvrsiti jer si udaljen previse od centrale i tu odbija taj zahtjev za promjenu paketa i samim tim i ugovor.

Ovo govorim vezano samo na info sto si ti napisao iznad.

Da si pod ikakvim ugovor, radnik na terenu mora "pustiti" tu uslugu ( veci internet ) i mora uzeti tvoj potpis.

Ti vjerovatno nisi ni pod ugovor.

99% da nisam nista potpisao, ubjeđen sam.Ja nisam imao njihovu uslugu, sam sam nazvao i prijavio se, jer su rekli da se moze telefonski to odraditi.
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#72739 Re: BHTelecom All About

Post by dend »

Znaci neko od radnika ti dosao ,spojio ti instalaciju, postavio opremu i pustio sve da radi, a nije ti dao da potpises ugovor ?

Pazi, da vec godinu dana bhtelecom koristi PDA uredjaje preko kojih korisnik potpisuje ugovore ( znaci nije na papiru vec na nekom mobilnom uredjaju kod radnika se potpises )

Isti ti uredjaji prati radnika kada je dosao i otisao. Ako je neko bio veoma lako se moze pronaci ko je bio, kada i zasto ti nije dao da potpises. Ako tvrde da si potpisao trazi da vidis potpis jer tvrdis da nisi.
User avatar
nepass1
Posts: 9658
Joined: 06/07/2017 07:35

#72740 Re: BHTelecom All About

Post by nepass1 »

Pitanje ako neko zna. Mogu li otkazati moja tv i imati samo bht internet. Bez telefona i televizije?
zbunjola71sa
Posts: 772
Joined: 28/02/2020 18:33

#72741 Re: BHTelecom All About

Post by zbunjola71sa »

nepass1 wrote: 15/09/2020 18:01 Pitanje ako neko zna. Mogu li otkazati moja tv i imati samo bht internet. Bez telefona i televizije?
naravno da mozes imas net pakete i izvrsis promjenu paketa sa moja tv na net pakete ako nisi pod ugovorom
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#72742 Re: BHTelecom All About

Post by Tesla Edison »

dend wrote: 15/09/2020 17:49 Znaci neko od radnika ti dosao ,spojio ti instalaciju, postavio opremu i pustio sve da radi, a nije ti dao da potpises ugovor ?

Pazi, da vec godinu dana bhtelecom koristi PDA uredjaje preko kojih korisnik potpisuje ugovore ( znaci nije na papiru vec na nekom mobilnom uredjaju kod radnika se potpises )

Isti ti uredjaji prati radnika kada je dosao i otisao. Ako je neko bio veoma lako se moze pronaci ko je bio, kada i zasto ti nije dao da potpises. Ako tvrde da si potpisao trazi da vidis potpis jer tvrdis da nisi.
Ma meni je to nadrealna situacija.
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#72743 Re: BHTelecom All About

Post by dend »

TESLA_EDISON wrote: 15/09/2020 18:54
dend wrote: 15/09/2020 17:49 Znaci neko od radnika ti dosao ,spojio ti instalaciju, postavio opremu i pustio sve da radi, a nije ti dao da potpises ugovor ?

Pazi, da vec godinu dana bhtelecom koristi PDA uredjaje preko kojih korisnik potpisuje ugovore ( znaci nije na papiru vec na nekom mobilnom uredjaju kod radnika se potpises )

Isti ti uredjaji prati radnika kada je dosao i otisao. Ako je neko bio veoma lako se moze pronaci ko je bio, kada i zasto ti nije dao da potpises. Ako tvrde da si potpisao trazi da vidis potpis jer tvrdis da nisi.
Ma meni je to nadrealna situacija.
Ma nesto fali.
User avatar
Cossack
Posts: 7145
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#72744 Re: BHTelecom All About

Post by Cossack »

dend wrote: 15/09/2020 19:09
TESLA_EDISON wrote: 15/09/2020 18:54
dend wrote: 15/09/2020 17:49 Znaci neko od radnika ti dosao ,spojio ti instalaciju, postavio opremu i pustio sve da radi, a nije ti dao da potpises ugovor ?

Pazi, da vec godinu dana bhtelecom koristi PDA uredjaje preko kojih korisnik potpisuje ugovore ( znaci nije na papiru vec na nekom mobilnom uredjaju kod radnika se potpises )

Isti ti uredjaji prati radnika kada je dosao i otisao. Ako je neko bio veoma lako se moze pronaci ko je bio, kada i zasto ti nije dao da potpises. Ako tvrde da si potpisao trazi da vidis potpis jer tvrdis da nisi.
Ma meni je to nadrealna situacija.
Ma nesto fali.
Fali potpis.
User avatar
_Reds_
Posts: 9350
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#72745 Re: BHTelecom All About

Post by _Reds_ »

Ugovor dođe poštom kasnije. Monteri imaje one PDA i sve je na njima, nema ništa na papiru.

Za 6-7 dana donese poštar.

Ako, već imaš nešto, onda dodje samo aneks, ako nije dodje čitav ugovor.
Eh ako nešto završiš odmah na šalteru, tj. da ti nešto povećaju, odma tu dobiješ aneks.

Što se tiče žalbe, predaš na protkol, i moraju po njoj postupati. Račune na koje se žališ, nisi dužan platiti dok se žalba ne riješi.
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#72746 Re: BHTelecom All About

Post by nKrkan »

Ovo 15 KM 15 GB na mjesec dana je spas!!
Hvala Bhtelecom
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#72747 Re: BHTelecom All About

Post by Mehemed »

Još samo da uvedu 10KM 10GB mjesec dana to bi bilo najbolje, ili nek bude bar 12KM 10GB mjesec dana.
User avatar
pametnjakovic1987
Posts: 128
Joined: 03/10/2018 00:21

#72748 Re: BHTelecom All About

Post by pametnjakovic1987 »

Zna li iko kada Xiaomi Redmi Note 9 Pro dolazi u Telekom, imam fam. u Sa i rekli su da su porucili jbg. ne znam u kojoj poslovnici u centru su ugl.
Ima vec mjesec dana kako su narucili i nista, kazu i da su isli dosadjivali, ali nema trenutno.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16225
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#72749 Re: BHTelecom All About

Post by sime_cipol »

Niko ne zna. Nedavno je drug Isao da kupi isti tel, nema.
Sta imate? Kaze ima ovaj I uzme Xiaomi MI10 Lite :roll:
nemezis
Posts: 2856
Joined: 30/01/2011 12:08

#72750 Re: BHTelecom All About

Post by nemezis »

ljubijankic wrote: 15/09/2020 16:45 99% da nisam nista potpisao, ubjeđen sam.
Znači, jesi.
Locked