OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#576 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

breba wrote: 13/09/2020 04:51Misliš na one koji, kao ti, kažu ako nisi sa mnom, protiv mene si?
Ja ne kažem da su protiv mene oni koji nisu sa mnom, već da su sami protiv sebe, jer oni koji su protiv Zakona postojanja sa značenjem Konačne Istine, i koji su protiv njegovog simobola jedinstva svijeta, pravednosti harmonije i Dobra, oni su sami protiv sebe jer su pristalice raznih vrsta laži, nasilja, haosa i Zla.
breba wrote: 13/09/2020 04:51Takva isključivost dovodi do zla, koje je taj sa brcicima napravio, a ti si mu blizu po ideologiji i dogmi, srećom daleko po efektivnosti.
Do zla dolazi samo u slučaju kada neko želi neku laž, tj. neku svoju ideologiju ili vjeru da nametne ljudima kao isključivost, kao taj sa brčićima i njemu slični. Nikakva laž, tj, ideologija ili vjera, ne može biti isključiva i ne može biti uzrokom nkakvog Dobra. Samo ISTINA, a to je uvijek NAUKA, tj. ono što iskustveno i logički može da se provjeri, objasni i razumije, MOŽE BITZI ISKLJUČIVA i samo ISTINA NOŽE UZROPKOVATI DOBRO.

Istina je sve ono što ima značenje opšteg Dobra, a to je sve ono što život omogućuje, održava i osmišljava.

Laž je sve ono što ima značenje opšteg Zla, a to je sve ono što život onemogućuje, ugrožava i obesmišljava.

Oni koji vole LAŽ i ZLO, ne vole ISTINU I DOBRO.

Samo Istina može da bude ISKLJUČIVA i samo ona može uzrokovati DOBRO.

Svaka laž želi sebe nametnutu kao ISKLJUČIVU ISTINU i kao takva nikada ne može uzrokovati Dobro, već Zlo.
Last edited by Ljubo2 on 14/09/2020 00:43, edited 1 time in total.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#577 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

Juce su bili neki ljudi ovdje. Pitaju za tebe. Ko si, sta si, gdje izlazis, sa kim se druzis, od cega zivis i slično. Nisam im nista rekao.
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#578 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by allem_77 »

Ljubo2 wrote: 21/05/2020 11:42
Ima Bosne_Bice Bosne wrote: 21/05/2020 07:54 I ja sam otkrio "muda od labuda", ali ne pisem traktate o tome.
Četvrti su koji otkriju i objasne SVE. Takvih je do sada samo JEDAN: To sam JA. Ja ne pišem i ne objašnjavam mnogo, jer otkriće i objašnjenje SVEGA može da se izrazi sa samo dvije riječi: "JA + 7". Što će reći da ništa drugo ne postoji što bi trebalo da se otkrije i objasni do samo Svijest koja sebe zove imenom "JA" i njenih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji : naprezanja, kretanja, opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja, pomoću kojih ona vječno postoji, sama po sebi kao svoj i uzrok i posljedica.
Ti napisa da bi svijest trebala nekada da prilegne, malo odmori.
Ne bi bilo loše da dodaš i SPAVANJE.

Ja + 8
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#579 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

allem_77 wrote: 13/09/2020 09:58Ja + 8

na kurcu te nosam :)







izvini, nije nista licno, samo nisam mogao da odolim.
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#580 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by allem_77 »

Tempo wrote: 13/09/2020 12:24
allem_77 wrote: 13/09/2020 09:58Ja + 8

na kurcu te nosam :)







izvini, nije nista licno, samo nisam mogao da odolim.
:bleee:
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#581 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

allem_77 wrote: 13/09/2020 09:58Ti napisa da bi svijest trebala nekada da prilegne, malo odmori. Ne bi bilo loše da dodaš i SPAVANJE. Ja + 8
SPAVANJE nije SPOSOBNOST Svijesti, već jedno od moguća TRI STANJA Svijesti. Dva stanja su aktivna (pile i koka), a jedno je pasivno (jaje). Kada je u aktivnom stanju Svijest koristi svojih 7 fizičkih i psihičkih sposobnosti i tada se nalazi u SVJESNOM stanju. A kad nije aktivna, a to je kad SPAVA, tada ne koristi svojih 7 fizičkih i psihičkih sposobnosti i tada se nalazi u NESVJESNOM stanju.

Kada je riječ o Univerzumu, kvantni vakuum kao prostor bez materije i materijalnih formi, iz kojeg nastaje Univerzum, je neaktivno i nesvjesno stanje Univerzalne Svijesti. Kada se Univerzalna Svijest probudi i pokrene (Big-Bang) i tako pređe u aktivno i budno stanje, tada počinje razvoj Univerzuma, u nuci označeno imenom "sintropija". A kad se Univerzum razvije do karaja i tako sva svoja kretanja i radnje u sebi dovede u stanje savršenog reda, harmonije i maksimalnog osjećanja Zadovoljstva i Dobra, koje je SVRHA i kada više nema čemu dalje da se teži, jer maksimalna harmonija Zadovoljstvo i Dobro kao CILJ su postignuti, tada Svijet počinje po malo da se opušta, slabi, stari, u naci ovo stanje je poznato pod imenom "entropioja". I na kraju Univerzum se raspada i umire i vraća se u prvobitno mirujuće, nematerijalno stanje, tj. stanje Kvantnog vakuuma, mirovanja, SPAVANJA i odmaranja.

Sve iz čega se Univerzm sastoji, stalno se, kao "jaje-pile-koka" pretače kroz svoja tri prirodna oblika i stanja i to je ono šro se u nauci naziva imenom "vibracija" ili "bioritam". Tako naša pluća dišu, srce kuca, želudac se puni i prazni, svakog dana ustajemo iz kreveta, krećemo se i radimo, a naveče uvijek iznova umorni liježemo u krevet i spavamo, tako se uvijek iznova rađamo i umiremo itd. Sve u Univerzmu v ječito vibrira, tj. ima svoj bioritam, što važi i za Univerum kao cjelinu.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#582 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Tempo wrote: 13/09/2020 09:35Juce su bili neki ljudi ovdje. Pitaju za tebe. Ko si, sta si, gdje izlazis, sa kim se druzis, od cega zivis i slično. Nisam im nista rekao.
Neki glupi ljudi. Trebaju da se interesuju za Zakon postojanja. Ja ne trebam nikome, a Zakon postojanja, njegovo razumijevanje i praktično življenje po Zakon u postojanja, treba svakome. Trebalo je da ih zakitiš simbolom Zakona postojanja, tj. simbolom trojedinstva Svijesti i Univerzuma. Taj simbol, to sam JA - Svijest/Bog. Svugdje sam, na svakom mjestu i u svemu, pa i u tim ljudima što su pitali za mene. Kad budu do kraja upoznali sebe, upoznaće i mene. Zar u religijama ne stoji da "Boga možemo spoznati samo u sebi"?

Image
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#583 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

Ljubo2 wrote: 14/09/2020 00:59
Tempo wrote: 13/09/2020 09:35Juce su bili neki ljudi ovdje. Pitaju za tebe. Ko si, sta si, gdje izlazis, sa kim se druzis, od cega zivis i slično. Nisam im nista rekao.
Neki glupi ljudi. Trebaju da se interesuju za Zakon postojanja. Ja ne trebam nikome, a Zakon postojanja, njegovo razumijevanje i praktično življenje po Zakon u postojanja, treba svakome. Trebalo je da ih zakitiš simbolom Zakona postojanja, tj. simbolom trojedinstva Svijesti i Univerzuma. Taj simbol, to sam JA - Svijest/Bog. Svugdje sam, na svakom mjestu i u svemu, pa i u tim ljudima što su pitali za mene. Kad budu do kraja upoznali sebe, upoznaće i mene. Zar u religijama ne stoji da "Boga možemo spoznati samo u sebi"?

Image
ne bi se ja zajebavo da sa na tvom mjestu. banuce ti na vrata i dok kazes pixla eto te u gvantanamu.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#584 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Tempo wrote: 14/09/2020 01:29ne bi se ja zajebavo da sa na tvom mjestu. banuce ti na vrata i dok kazes pixla eto te u gvantanamu.
NIje isključeno. Svaki čovjek je i ranjiv i uništiv, ali ideje nisu. One su te koje vladaju svijetom i bore se za svoj primat. Slabije padaju, jače isplivavaju na površinu, pobjeđuju i nastavljaju da vladaju. Sve dok se na kraju ne pojavi ona najjača u vidu Zakona sveukupnog postojanja, sa značenjem Konačne Istine, koju nije moguće zatočiti u Gvantanamo, kazniti, ni uništiti, pred kojom padaju sve duge ideje, a ona ostaje da vlada do "kraja svijeta". Tako je bilo uvijek. Vječita borba ideja i vječita evolucija nije moguća, zato jer se jednoga dana otkrije i ona najsvršenija sa značenjem ISTINE, pomoću koje se dostigne vrhunac i savršenstvo, od kojega nema dalje. To je uvijek jedinstveni pravedni drušveni i ekonomski poredak, poput ljudslkog organizma i to na kraju mora da bude ili nas neće biti.
breba
Posts: 1708
Joined: 19/01/2005 04:37

#585 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by breba »

To je uvijek jedinstveni pravedni drušveni i ekonomski poredak, poput ljudslkog organizma..
Sta je tebi ljudski organizam ustvari.

Harmoničan, pravedni društveni i ekonomski poredak svakako nije.

Sa svim makrofagama, proteinima, RNK, DNK, leukocitima, anti tijelima, kancer celijama, bacilima, herpesima, parazitima itd.

Ljudski organizam deluje kao uobičajeno haotično društvo sa svim antagonizmima, alijansama, popovima, političarima, policijom, radnicima, sa usponom, rastom i konacnim padom jer samo sebe troši vremenom.

Ne znam sto se žališ na društvo kad je isto kao i tvoj organizam, koji eto smatraš pravednim poretkom.

Pa kažeš da si u 80tim. Sigurno osjetiš da tvoj organizam urusava sam sebe.

Postaces nesto drugo, micelij, gljiva, trava, koju će koza pasti, pa od koze će neko piti mlijeko... Ne sporim krug života...

Ali ljudski organizam nije pravičan ništa više nego li bivše, sadašnje i neko buduće društvo. Borba ćelija za živi život.

Edit: nemoj da odgovoriš sa 300000 riječi i uobičajenom, nekonkretnom petljavinom ako boga znas.
Last edited by breba on 15/09/2020 04:12, edited 1 time in total.
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#586 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by DEMONIKA »

Ljubo2 wrote: 14/09/2020 02:31 NIje isključeno. Svaki čovjek je i ranjiv i uništiv, ali ideje nisu. One su te koje vladaju svijetom i bore se za svoj primat. Slabije padaju, jače isplivavaju na površinu, pobjeđuju i nastavljaju da vladaju. Sve dok se na kraju ne pojavi ona najjača u vidu Zakona sveukupnog postojanja, sa značenjem Konačne Istine, koju nije moguće zatočiti u Gvantanamo, kazniti, ni uništiti, pred kojom padaju sve duge ideje, a ona ostaje da vlada do "kraja svijeta".
ovo je ludilo zanimljivo
da nisam što jesam, ovo bi me kupilo
:thumbup:
breba
Posts: 1708
Joined: 19/01/2005 04:37

#587 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by breba »

DEMONIKA wrote: 15/09/2020 04:10
Ljubo2 wrote: 14/09/2020 02:31 NIje isključeno. Svaki čovjek je i ranjiv i uništiv, ali ideje nisu. One su te koje vladaju svijetom i bore se za svoj primat. Slabije padaju, jače isplivavaju na površinu, pobjeđuju i nastavljaju da vladaju. Sve dok se na kraju ne pojavi ona najjača u vidu Zakona sveukupnog postojanja, sa značenjem Konačne Istine, koju nije moguće zatočiti u Gvantanamo, kazniti, ni uništiti, pred kojom padaju sve duge ideje, a ona ostaje da vlada do "kraja svijeta".
ovo je ludilo zanimljivo
da nisam što jesam, ovo bi me kupilo
:thumbup:
Hvala na (ne)doprinosu temi, samo neki ni-tamo-ni-vamo bezlični komentari, kao i obično.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#588 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

breba wrote: 15/09/2020 02:25Sta je tebi ljudski organizam ustvari.

Harmoničan, pravedni društveni i ekonomski poredak svakako nije.

Sa svim makrofagama, proteinima, RNK, DNK, leukocitima, anti tijelima, kancer celijama, bacilima, herpesima, parazitima itd.

Ljudski organizam deluje kao uobičajeno haotično društvo sa svim antagonizmima, alijansama, popovima, političarima, policijom, radnicima, sa usponom, rastom i konacnim padom jer samo sebe troši vremenom.

Ne znam sto se žališ na društvo kad je isto kao i tvoj organizam, koji eto smatraš pravednim poretkom.
Ti ovde govoriš o bolesnom ljudskom organizmu. Ja ne preporučujem da se organizacija ljudskog društva gradi po ugledu na bolestan ljudski organizam, već zdrav.

Večina ljudskih organizama danas u svijetu su bolesni organizmi. Zato jer ih bolestan svjetski ljudski drušrveni i ekonomski poredak u kojem žive, oštećuje i čini bolesnim. U medicini se zna da je uzrok 75% ljudskih bolesti "psihički faktor". To su svakodnevni stresovi koji oštećuju ljudski organizam i na kraju ga učine bolesnim, Te stresove ljudi doživljavaju svakodnevno zbog teških uslova života, jer moraju da žive po principu podjele, konkurencije i borbe u kojoj jači preživljava, koji diktiraju svjetski ljudski društveni i ekonomski poreci.

Sve organizacije kretanja i rada Svijesti u Univerzumu, počevši od atoma, pa nebeskih tijela, sistema nebeskih tijela, pa sve do tijela ćelija, biljaka, životinja i ljudi itd, mogu da budu ugrožene iz dva pravca - iznutra i iz vana. U oba slučaja taj uzrok je uvijek slaba organizacija kretanja i rada sa značenjem Haosa, a uzrok haosa u oba slučaja je nepravedan društveni i ekonomski poredak koji se gradi po principu podjele, mržnje i borbe u kojoj jači preživljava.

Uzmimo za primjer jednu ćeliju u ljudskom organizmu. Ona mora ispuniti dva uslova da bi bila zdrava. Prvi uslov je da njena unutrašnja organizacija kretanja i rada molekula i atoma, od kojih je ćelija sagrađena, bude harmonična i zdrava, tj. izgrađena po principu pravedne podjele rada i rezultata rada, tako da ona ne bude ugrožena iznutra. A drugi uslov je da i oranizacija života i rada svih ćelija u ljudskom organizmu, takođe, bude izgrađena po principu pravedne podjele rada i rezultata rada, jer to je garancija da niti i jedna ćelija u ljudskom organizmu neće da bude ugrožena iz vana.

Ali to nije sve. Postoji i treći uslov. To je da i organizacioja cijelog ljudskog društva bude izgrađena po principu jedinstva svih, mira, reda i pravedne podjele rada i rezultata rada, kako niti i jedan ljudski organizam ne bio bio ugrožen iz vanaa. Jer ako je ljudski organizam ugrožen iz vana, tada su i sve ćelije svih ljudskih organizama ugrožene iz vana, što dovodi do poremećaja i u unutrašnjoj organizaciji, harmoniji i radu ćelija, zbog čega ljudski organizam kao cjelina slabi, razboljeva se i prije vremena propada.

Dakle, univerzalno pravilo evolucije, koja počinje od atoma kao najnižih oblika organizovanog i harmoničnog kretanja i rada elementarnih čestica, jeste, da se sa atomima evolucija univerzuma ne završava, već da po istom principu harmonije, pravednosti i dobra mora da teče dalje. Po istom tom principu pravednosti sada i atomi, radi svoje sigurnosti, moraju da usklađuju svoje odnose unutar nebeskih tijela ili ćelija. Zatim ćelije unutar tijela biljaka. životinnja i ljudi. Zatim, biljke, životinje i ljudi unutar svojih životnih zajednica, kao na primjer, biljni svijet na poljima, mravi u svojim mravljim zajednicama, pčele u košnicama i ljudi u ljudskom društvu. Da bi ljudi u tome uspjeli i oni moraju da se organizuju po principu samo pravedne podjele rada i rezultata rada i nikako drugačije: politički, nacionalno, vjerski, klasno itd. Sve dok cijelo ljudsko društvo ne bude obuhvaćeno i prožeto svojom kolektivnom sviješću i ne postane biće, kao što su atomi u ćelijama bića, kao što su ćelije u ljudskim organizmima bića i kao što su i ljudski organizmi bića.

I ni to nije kraj evolucije. Kad cijelo ljudsko društvo postane jedinstveno živo biće, ono će tada doći u kontakt sa drugim civilizacijama u Univerzumu, pa će i ono po istom principu pravednosti, da bi izbjeglo ugroženost, morati svoje odnose da usklađuje sa tim civilizacijama.
breba wrote: 15/09/2020 02:25Pa kažeš da si u 80tim. Sigurno osjetiš da tvoj organizam urusava sam sebe.
To je nešto drugo. Starenje, smrt i raspad orgaizma nema nikakve veze ni sa pravednim, ni nepravednim poretkom u kojem čovek živi. To se po Zakonu TROJEDNOSTI dešava sa svim organizacijama kretanja i rada u Univerzmu, kao i sa cijelim Univerzumom. Sve materijalne forme kao sistemi kretanja i rada se uvijek iznova rađaju, rastu, pa stare i umiru. Što znači da ne postoje po načinu vječitog trajanja, već po načinu vječitog ponavljanja. Sve zbog naprezanja i kretanja Svijesti bez kojeg materijalnog postojanja ne može da bude i zbog nužnosti cikličnog zaustavljanja i odmaranja Svijeti koja se kretanjem i radom umara. Razlika između života čovjeka u prvednom ili nepravednom poretku je samo u tome što ljudi u nepravednim porecima zbog teškog života brzo oboljevaju, stare i umiru, a u pravednim porecima, živeći zdravim životom, žive mnogo duže. Vanzemaljci koji su napredniji od nas, koji su međusobno povezani svojim kolektivnim svijestima, žive čak od 2-4 hiljade godina. Tako kažu.
breba wrote: 15/09/2020 02:25 nemoj da odgovoriš sa 300000 riječi i uobičajenom, nekonkretnom petljavinom ako boga znas.
Zakon postojanja koji pokušavam detaljno da objasnim je NAUKA. Niti i jedna nauka ne može da se objasni sa par riječi ili rečenica. To i jeste razlog što školovanje i obrazovanje ljudi traje po 4 godine (osnovna) + 4 (osmogodišnja) +4 (srednja) +4 (fakultet), za koje vrijeme je potrebno pročitati vagon knjiga. I često te knjige ne objašnjavaju skoro ništa i čovjek na kraju umre kao neznalica, isto kao što se kao neznalica i rodio. A Zakon postojanja kao NAUKA, koji objašnjava SVE, je veoma kratak i do kraja razumljiv. Evo, ja sam ga u cijelosti objasnio govorom koji traje samo 25 minuta. Pa ti sad uporedi svojih 16 godina čitanja, učenja i obrazovannja za koje vrijeme nisi naučio i razumio NIŠTA i ovih 25 minuta koliko ti treba da odgledaš moj video na kojem je objašnjeno SVE.

https://www.youtube.com/watch?v=xVZ6nOjGJNc&t=171s

.
Last edited by Ljubo2 on 16/09/2020 02:53, edited 1 time in total.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#589 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

DEMONIKA wrote: 15/09/2020 04:10 ovo je ludilo zanimljivo
da nisam što jesam, ovo bi me kupilo
Jesi li SIGURAN/NA da si to "što jesi" ili samo VJERUJEŠ da si "to što jesi", a n isi?
breba
Posts: 1708
Joined: 19/01/2005 04:37

#590 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by breba »

Ljubo2 wrote: 16/09/2020 02:43
breba wrote: 15/09/2020 02:25Sta je tebi ljudski organizam ustvari.

Harmoničan, pravedni društveni i ekonomski poredak svakako nije.

Sa svim makrofagama, proteinima, RNK, DNK, leukocitima, anti tijelima, kancer celijama, bacilima, herpesima, parazitima itd.

Ljudski organizam deluje kao uobičajeno haotično društvo sa svim antagonizmima, alijansama, popovima, političarima, policijom, radnicima, sa usponom, rastom i konacnim padom jer samo sebe troši vremenom.

Ne znam sto se žališ na društvo kad je isto kao i tvoj organizam, koji eto smatraš pravednim poretkom.
Ti ovde govoriš o bolesnom ljudskom organizmu.
...
Nemas pojma o čemu pričaš ili nisi ni razmislio nego samo gledaš brze-bolje da opletes o vanzemaljcima i dogmi.
breba
Posts: 1708
Joined: 19/01/2005 04:37

#591 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by breba »

Zakon postojanja koji pokušavam detaljno da objasnim je NAUKA.
Nauka svakako nije. A ni filozofija.

Sopstveno promišljanje bi bilo najbolji opis.

Podići promišljanje na nivo nauke i filozofije piskarajuci na forumima?

Ne ide.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#592 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

breba wrote: 16/09/2020 03:19Nemas pojma o čemu pričaš ili nisi ni razmislio nego samo gledaš brze-bolje da opletes o vanzemaljcima i dogmi.
Jasno je, ti zastupaš i braniš princip podjele, konkrencije i borbe, tvrdeći da ljudski organizam nije savršen, da i on postoji po principu podjele, konkurencije i borbe i da zmeđu nesavršenog ljudskog organizma i sadašnjeg nepravednog svjetskg ljudskog društvenog i ekonomskog poretka nema nikakve razlike.

Ja, naprotiv, stojim na stanovištu da se ljudski organizam rađa savršen, ali da zbog negativnog utcaja nesavršenog ljudskog društa, kao spoljašnjeg negativnog faktora koji djeluje na ljudski organizam, na kraju dolazi do slabljenja i obolijevanja ljudskog organizma. Što se može spriječiti jedino na taj način da i ljudsko društvo postane savršeno kao i ljudski organizam, kako bi na taj način ono prestalo da iz vana negativno djeluje na ljudski organizam i tako ga čini bolesnim i nesavršenim.

I to je sva mudrost između pomova: 1. jedinstvo, pravednost, savršenstvo, harmonija i zdravlje i 2. podjela, borba, nepravednost, nesavršenstvo, haos i bolest.

A ti se i dalje možeš praviti da to ne razuzmiješ i tražiti nove "argumente" da opravdaš nesavršenost ljudskog društva, sa tvrdnjom da savršenstva u prirodi nema i da ono nije moguće. Uvijek iznova zaboravljajući da ova dva principa - princip podjele, konkurencije, mržnje, borbe i nepravde i princip jedinstva, ljubai, uzajmnog pomadanja i pravednosti - ipak ne znače isto.

Kao što ni ova dva simbola, dole, ne znače isto.

Image
breba
Posts: 1708
Joined: 19/01/2005 04:37

#593 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by breba »

Ljudskom organizmu treba antagonizam da bude jaci i sposobniji.
Kao što djeca jedu zemlju, zid, valjaju se u blatu, i skupljaju mikroorganizme da izgrade imuni sistem koji se bori protiv svega lošijeg sto je u njihovom organizmu.
Tako je i društvu.
Last edited by breba on 16/09/2020 06:11, edited 2 times in total.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#594 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

breba wrote: 16/09/2020 05:29Nauka svakako nije. A ni filozofija.

Sopstveno promišljanje bi bilo najbolji opis.

Podići promišljanje na nivo nauke i filozofije piskarajuci na forumima?

Ne ide.
Ja znam da bi ti, kao branilac principa podjele, konkurencije, mržnje, borbe, haosa i zla, volio da je tako. Ali jedno je stvarnost, a drugo su tvoje želje. Koje možeš opravdati samo u slučaju ako uspiješ argumentovano i logički da oboriš makar i jedan stav Zakona postojanja, tj. da pronađeš u njemu i jedan stav koji nema svoju iskustvenu, naučnu i logičku pozadinu i osnovu. Ti se trudiš, to je neosprno, ali ne ide ti od ruke.
breba
Posts: 1708
Joined: 19/01/2005 04:37

#595 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by breba »

Ja znam da bi ti, kao branilac principa podjele, konkurencije, mržnje, borbe, haosa i zla, volio da je tako.
Pričaš o svijesti, a nisi svjetan.
Volja nam je možda ista, ali tvoj pristup je besmislen i otrgnut od stvarnosti.
Last edited by breba on 16/09/2020 06:14, edited 1 time in total.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#596 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

breba wrote: 16/09/2020 05:57Ljudskom organizmu treba antagonizam da bude jaci i sposobniji. Tako i društvu.
Upravo si potvrdio da si protivnik Božijeg principa jedinstva svijeta, uzajamnog pomaganja, ljubavi i pravednosti, a pristalica Sotoninog principa principa podjele, konkurencije, mržnje, borbe i nepravdenosti, jer pojam "antagonizam" upravo to popdrazumijeva: uzajamnu netrpeljivost, suparništvo, neprijateljstvo; trvenje zbog suprotnosti interesa i mišljenja itd. Pri tome nemajući u vidu objektivno stanje Univerzuma u kojem su sve materijalne forme, kao organizacije kretanja i rada, napavljene upravo po Božijem principu jedinstva, uzajamnog pomaganmja, ljubavi i pravednosti. Osim ljudsko društvo koje je, po antagonističkom pricipu življenja, upravo dovelo sebe do tačke raspada i potpune propasti. Ova naša generacija je već svjedok početka te propasti.
breba
Posts: 1708
Joined: 19/01/2005 04:37

#597 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by breba »

Ljubo2 wrote: 16/09/2020 05:59
breba wrote: 16/09/2020 05:29Nauka svakako nije. A ni filozofija.

Sopstveno promišljanje bi bilo najbolji opis.

Podići promišljanje na nivo nauke i filozofije piskarajuci na forumima?

Ne ide.
Ja znam da bi ti, kao branilac principa podjele, konkurencije, mržnje, borbe, haosa i zla, volio da je tako. Ali jedno je stvarnost, a drugo su tvoje želje. Koje možeš opravdati samo u slučaju ako uspiješ argumentovano i logički da oboriš makar i jedan stav Zakona postojanja, tj. da pronađeš u njemu i jedan stav koji nema svoju iskustvenu, naučnu i logičku pozadinu i osnovu. Ti se trudiš, to je neosprno, ali ne ide ti od ruke.

U odgovoru ne vidim ni nauke, ni filozofije. Samo tipično forumsko prepucavanje. To neće promijeniti svijet Ljubo.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#598 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

breba wrote: 16/09/2020 06:10Pričaš o svijesti, a nisi svjetan.
Volja nam je možda ista, ali tvoj pristup je besmislen i otrgnut od stvarnosti.
Tvoj "pristup" je vjera, a moj je provjerljiva i razumljiva NAUKA. Žveći po tvom "pristupu" ljudsko društvo je dovelo sebe do mogućnosti izbijanja Trećeg svjetskog rata i samouništenja. A po mom "pristupu" bi moglo, čak, da se spasi. Pa prema sebi i svom ubjeđenju neka svako bira od to dvoje šta više voli.

Image.
Last edited by Ljubo2 on 16/09/2020 06:49, edited 1 time in total.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#599 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

breba wrote: 16/09/2020 06:23U odgovoru ne vidim ni nauke, ni filozofije. Samo tipično forumsko prepucavanje. To neće promijeniti svijet Ljubo.
Antagonizam koji ti ovdje zastupaš i braniš je Vjera, koja ne može spasiti, već samo uništiti svijet. Samo ISTINA sa značenjem NAUKE može promijeniti i spasiti svijet, nebitno ko je i gdje saopštava. A to što ti to ne možeš da vidiš kao Nauku, je zbog toga je što ti je kao vjerniku zabranjeno da išta provjeravaš i razumiješ, već samo slijepo vjeruješ.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#600 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer »

Sjoooo temeeee :D

Da skratimo mi sve ovo? Sve je materijalizam, a sve ovo sto mi znamo danas, ili vjerujemo, ili mislimo da znamo, samo je proizvod naseg mozga. Pri tome, cak ni svi nasi mozgovi nemaju istu kolicinu pohranjenih informacija i iskustava, pa je i to debelo razlicito. Npr. urodjenik iz amazonske dznugle i astronaut. Mozak je isti, ali svijet poimaju na totalno razlicite nacine, pri cemu ni jedan ni drugi nemaju blage veze jedan o drugome i o onome kako svaki od njih poima svijet oko sebe.
Astronaut zna gomilu stvari, vidio sve i svasta, ali se nikad ne bi "spustio" na nivo zivota urodjenika.
Ista je stvar i s urodjenikom - nema pojma o onome sto zna astronaut, ali se svejedno ne bi mijenjao s njim, niti zna ista o astronautovim poimanjima svega.

Elem, kako smo mi sami dali, u prevodu - bukvalno izmislili ime svemu sto vidimo i osjetimo, tako smo isto izmislili i boga i religije.

Dakle, nase postojanje nije nikakva abuzenze stvar koju treba sad nesto opservirati do besvijesti trazeci nekakav abuzenze odgovor na to. Mi smo samo jos jedna zivotinjska vrsta ovdje. Do kad cemo tu i biti - zavisi iskljucivo od nas, kao "najinteligentnije" vrste na planeti.
Post Reply