Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
kamberovica polje
Posts: 3265
Joined: 28/01/2012 11:38

#45801 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

sherbett wrote: 13/09/2020 00:04:shock:
Čemu čuđenje? Cigani s Čulinečke imaju slične metode. :D
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#45802 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

N.N. wrote: 13/09/2020 00:20 Valter jel !? :mrgreen:
Mislis na Amera ili jarana?

Ne znam, u sjecanju mi ostalo samo ime Dzef. To je bilo krajem devedesetih.

Imam i danas Dzefov sat, kupio od jednog diverzanta nakon kradje. Sat i digitalni notes, cudo tehnologije u to vrijeme. :D Vazda su meni dolazili sa tim stvarima. Sada me sramota sto sam kupovao, ali sam bio klinac, jebaji ga...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66195
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#45803 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Valter je radio sa domcima iz Dom i Porodica, islo ih je par u Brazil sa njim. Radio je i sa onim Brtainom sto je silovao djevojcicu u liftu na Jaliji. I on je bio u Domu i Porodici.
User avatar
N.N.
Posts: 3022
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#45804 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Ma Amer, Valter ga zvali, to je taj :mrgreen:

Znam da je bruku raje iz gore iz Doma odveo i pomogao...
Samo sto se nasa raja krstila za pare, krala ga, muljala, to je druga prica...ahahhaahah
Ali da je pomogao dosta njih, jeste.

Mislim da je Valter dobro nastradao negdje, sada je u kolicima...ili tako nesto.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#45805 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

_BataZiv_0809 wrote: 13/09/2020 00:30 Valter je radio sa domcima iz Dom i Porodica, islo ih je par u Brazil sa njim. Radio je i sa onim Brtainom sto je silovao djevojcicu u liftu na Jaliji. I on je bio u Domu i Porodici.
To Valter mi nije poznato, ne znam da li se radi o istom covjeku.

Ovaj se 99.9% zvao Dzef ili mu je to bio nadimak. I znam da ih je krstio, to je bila nevidjena sprdancija. U mahalu donijeli Bibliju, pa smo od listova pravili avioncice, zajebavali se.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#45806 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Evo sat. :lol: Bilo bi kul vratiti Dzefu/Valteru, ako je to ista osoba, bas cu se raspitati kod aktera price.

Image
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#45807 Re: Zeničani

Post by Tempo »

N.N. wrote: 12/09/2020 23:33 A Secerko, Sanel, umro je.
Ali tek nedavno.. prije cc 2 godine...

zadnje sto sam cuo je da je u bakovicima. on mi je to i rekao. pustili ga na vikend, pa obisao carsiju i svratio da pozdravi. reko je da se izlijecio i da je dobro.


jednom se vracali iz šena, januar, pola tri, minus osamsto, a on spava ispod klupe preko puta bege, tamo gdje je sad onaj kameni kurac, u majici kratkih rukava otrivenih ledja. nevjerovatno. drugom prilikom naidjem kroz carsiju, a on drzi kesu sa ljepilom i recituje: ispio sam svoju dozu srece.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66195
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#45808 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Kikibombona wrote: 13/09/2020 00:34
To Valter mi nije poznato, ne znam da li se radi o istom covjeku.

Ovaj se 99.9% zvao Dzef ili mu je to bio nadimak. I znam da ih je krstio, to je bila nevidjena sprdancija. U mahalu donijeli Bibliju, pa smo od listova pravili avioncice, zajebavali se.
Valter Brazilac:

Image
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#45809 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Nije to taj lik. Ovaj je Amerikanac koliko znam. Vidio sam ga jednom, pa prema sjecanju rekao bih da se ne radi o istom covjeku.
convict
Posts: 2995
Joined: 10/02/2008 01:20

#45810 Re: Zeničani

Post by convict »

Kikibombona wrote: 13/09/2020 00:18 Je li neko od vas dosao u kontak sa protestantskim misionarem iz Amerike, Dzefom? :D

Pokupio novozenicku i blatusku jaliju, krstio ih. :lol: Stekao je toliko povjerenje za par dana da im je ostavio kljuc od stana da okrece. Kada se vratio vjernika ni na mapi, kao ni stvari, ostali goli zidovi. :lol:

Jednog jarana i dan danas zajebavamo, najviše od svih njegov brat. Dodje Bajram a on se skocka, da bi mu brat rekao: Pomoz Bog junace, sto si se ti tako sredio. :lol: :lol: Valjanje od smijeha.
sjecam se jeffa. krajem 90ih je organizovao kurseve engleskog na jaliji. doslo bi nekoliko amerikanaca, momaka i cura, koji bi u zenici proveli ljeto i drzali kurseve, dok je jeff tu bio cijelu godinu. iako je u pozadini svega bila baptisticka crkva i oni to nisu krili, kursevi su bili zaista cool, bez ikakvog religijskog sadrzaja, dobra prilika za konverzaciju sa native speakers koje tada nismo cesto sretali. nesto slicno onome sto je umcor radio u ratu i neposredno iza rata.
eh sad, nekoliko godina poslije se desilo da je jeff tesko pretucen i opljackan negdje u babinu i prakticno sam tek tada saznao da se bavio tim misionarskim poslom. mislim da je nakon toga brzo i otisao iz zenice.
trenutno zivi jos jedan jeff u zenici, onaj bradonja sto je pokusao organizovati polumaraton, ali to nije isti covjek.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#45811 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

convict wrote: 13/09/2020 00:59sjecam se jeffa. krajem 90ih je organizovao kurseve engleskog na jaliji. doslo bi nekoliko amerikanaca, momaka i cura, koji bi u zenici proveli ljeto i drzali kurseve, dok je jeff tu bio cijelu godinu. iako je u pozadini svega bila baptisticka crkva i oni to nisu krili, kursevi su bili zaista cool, bez ikakvog religijskog sadrzaja, dobra prilika za konverzaciju sa native speakers koje tada nismo cesto sretali. nesto slicno onome sto je umcor radio u ratu i neposredno iza rata.
eh sad, nekoliko godina poslije se desilo da je jeff tesko pretucen i opljackan negdje u babinu i prakticno sam tek tada saznao da se bavio tim misionarskim poslom. mislim da je nakon toga brzo i otisao iz zenice.
trenutno zivi jos jedan jeff u zenici, onaj bradonja sto je pokusao organizovati polumaraton, ali to nije isti covjek.
:thumbup:

To je to.

Dzefa sam vidio samo jednom. Dio moje ekipe iz NZ i Blatusani su se usemili sa njim. Na kraju su ga totalno opljačkali, cak su namjestaj iznijeli. :roll: Goli zidovi ostali. A sve ih je krstio, sjecam se kada su cin krstenja prepricavali, uz opstu sprdanciju i izradu avioncica od Biblije. Siroti Dzef nije mogao naci gore nevjernike. Iz te ekipe ni dan danas, iako su vecina prilicno uspjesni i porodicni ljudi, niko nije vjernik. :D

To da ga je neko istukao nisam znao. Iz price znam da je bio dobar covjek, ali je u Zenicu dosao u najgore moguce vrijeme.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58740
Joined: 03/08/2010 19:04

#45812 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

convict wrote: 12/09/2020 23:49 ja sam nesto stariji izgleda. u moje vrijeme ordinirao je Totoš, ozbiljan razbojnik, za kojeg mislim da sam kasnije cuo da je poginuo. od ostalih, sjecam se da nam je Kec redovno otimao pare za uzinu. jedno vrijeme je radio u autopranioci, ostavim mu marku baksisa, zahvaljuje se kao da je ne znam sta.
totoš je živ,u radakovu živi,bio je i u KPD,pukao je psihički,sjećam se podavno dolazio u policiju tvrdeći da se on zove naser orić
User avatar
Rothmans
Posts: 2865
Joined: 21/11/2019 21:32

#45813 Re: Zeničani

Post by Rothmans »

_BataZiv_0809 wrote: 12/09/2020 23:56 Hm ne bih rekao da je to isti evelin @N.N. ovaj je bio visok, mrsav, zalizana kosa, mozda nije cigan ali je bio bas tamnoput, ordinirao oko Konjske cesme i tamo na Jaliji iza Sipada. Cisto sumnjam da je lik koji je otimao pare od djece imao kohones da izbode Robija, ali sve je moguce.
Robi i buraz mu su bili obicne pizde koje su ime stekle tukuci djecu u onom klubu ispod lamele. Dodje petkom i subotom 30 blatusana , robi i sini razbiju nekog brnju sa strane i oni zajebani ? Jasta . Da je bio fakin svetio bi se kad ga je lik izbusio ko sito ,a ne pobjec u cajdras cuvat kokoske.

Inace ,to i jest slika i prilika zajebanih blatusana. Ako ih nije najmanje 3 skroz pitomi i bezopasni. Isto tako nisu smili maket van blatuse bez copora. Jedan izadje s djevojkom, jos 4 havera hodaju za njim po carsiji. Isto gore spomenuti dzone, linda i jaran im cico. Vazda najmanje trojica
User avatar
Rothmans
Posts: 2865
Joined: 21/11/2019 21:32

#45814 Re: Zeničani

Post by Rothmans »

kakavdanakneiskustvu wrote: 13/09/2020 06:56
convict wrote: 12/09/2020 23:49 ja sam nesto stariji izgleda. u moje vrijeme ordinirao je Totoš, ozbiljan razbojnik, za kojeg mislim da sam kasnije cuo da je poginuo. od ostalih, sjecam se da nam je Kec redovno otimao pare za uzinu. jedno vrijeme je radio u autopranioci, ostavim mu marku baksisa, zahvaljuje se kao da je ne znam sta.
totoš je živ,u radakovu živi,bio je i u KPD,pukao je psihički,sjećam se podavno dolazio u policiju tvrdeći da se on zove naser orić
E totos je bio jebenko. I sad je vrlo opasan ,pogotovo jer je i psihicki izgorio. Sjecam se jedno vrijeme sjedio na zidicu od dzamije ispod atlantisa i nekakvu tekicu noso. Neko mu da burek iz pekare ,neko markicu ,a neki ga podjebavali. Eh, jedan od tih sto su ga jebavali i kontali da je bezopasan je dobio rambo noz u prsa ispred zenicanke ,jedva mu zivot spasili. Kad ga je murija safatala, totos im dadne tu svesku i kaze da je toga najvise upisivao da ga zajebaje
User avatar
Rothmans
Posts: 2865
Joined: 21/11/2019 21:32

#45815 Re: Zeničani

Post by Rothmans »

Neko pomenu i keca. Jos jedno poznato ime od tih poslijeratnih mangupa. Al, jebi ga, kec se osilio jos vazda sam hodo i jedan dan mu prospu sve zube onde kod korza, tadasnje galerije il sta vec . Tad je i frcio , ne smijes petardu kraj njeg bacit ,svisnit hoce od straha
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58740
Joined: 03/08/2010 19:04

#45816 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

pokojni narko diler damir imamović iz radakova je totoša znao dobro prebiti,valjda je totoš dok je bio uslovno rečeno zdrave pameti a stariji je od imamovića znao ga napadati,sad totoš živi u podrumu zgrade u radakovu,tako sam čuo
User avatar
Rothmans
Posts: 2865
Joined: 21/11/2019 21:32

#45817 Re: Zeničani

Post by Rothmans »

kakavdanakneiskustvu wrote: 13/09/2020 07:21 pokojni narko diler damir imamović iz radakova je totoša znao dobro prebiti,valjda je totoš dok je bio uslovno rečeno zdrave pameti a stariji je od imamovića znao ga napadati,sad totoš živi u podrumu zgrade u radakovu,tako sam čuo
Jasta je pokojan :roll: sve je to desavalo kad je totos vec frcio. Dok je bio sta je bio sklanjala mu se komplet carsija pa i taj damir
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58740
Joined: 03/08/2010 19:04

#45818 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Rothmans wrote: 13/09/2020 07:27
kakavdanakneiskustvu wrote: 13/09/2020 07:21 pokojni narko diler damir imamović iz radakova je totoša znao dobro prebiti,valjda je totoš dok je bio uslovno rečeno zdrave pameti a stariji je od imamovića znao ga napadati,sad totoš živi u podrumu zgrade u radakovu,tako sam čuo
Jasta je pokojan :roll: sve je to desavalo kad je totos vec frcio. Dok je bio sta je bio sklanjala mu se komplet carsija pa i taj damir
pa ja,već je uveliko bio pukao totoš tad
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66195
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#45819 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Rothmans wrote: 13/09/2020 07:02 Robi i buraz mu su bili obicne pizde koje su ime stekle tukuci djecu u onom klubu ispod lamele. Dodje petkom i subotom 30 blatusana , robi i sini razbiju nekog brnju sa strane i oni zajebani ? Jasta . Da je bio fakin svetio bi se kad ga je lik izbusio ko sito ,a ne pobjec u cajdras cuvat kokoske.

Inace ,to i jest slika i prilika zajebanih blatusana. Ako ih nije najmanje 3 skroz pitomi i bezopasni. Isto tako nisu smili maket van blatuse bez copora. Jedan izadje s djevojkom, jos 4 havera hodaju za njim po carsiji. Isto gore spomenuti dzone, linda i jaran im cico. Vazda najmanje trojica

Ne ulazim uopste u to ko je zajeban a ko nije, nego velim da neko ko otima pola marke do marku od djece duplo manje i duplo slabije od sebe, vjerovatno ne poteze noz na jace od sebe.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#45820 Re: Zeničani

Post by Tempo »

svi ti tarzani imaju ogranicen rok trajanja. ovi mali slinavci ko totos i ubice kao sabro ili indir.


nego, cim se ovdje zapocne bilo kakav smislen razgovor koji ima veze sa zenicom, ovi nasi naturalizovani zenicani zacepe.
User avatar
funny luu
Posts: 87
Joined: 26/02/2011 10:07

#45821 Re: Zeničani

Post by funny luu »

Ima li neka kopirnica da radi danas ? :?
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3630
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#45822 Re: Zeničani

Post by anex »

Sjeća li se neko one scene kad je lik u Crkvicama oteo autobus gradski :-D
Zaboravio sam kako se ono zvao taj lik, al isto tako neki zajebani crkvičanin.... U ratu se dešavalo to...
clio_dci120
Posts: 3121
Joined: 17/07/2012 09:25

#45823 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Tempo wrote: 13/09/2020 09:46 svi ti tarzani imaju ogranicen rok trajanja. ovi mali slinavci ko totos i ubice kao sabro ili indir.


nego, cim se ovdje zapocne bilo kakav smislen razgovor koji ima veze sa zenicom, ovi nasi naturalizovani zenicani zacepe.
Pa nisu svi nepismene i kriminalne izbjeglice iz Jajca i istocne bosne kako ih Bato nazva.
Recimo da je stara plakala pet godina kada je vid jela u kakvu je selendru dosla, otvoreno je uvijek govorila. A zenicaka iz centra Zenica koja je dosla u drugu drzavu u nas stan nije znala kako se pali usisvac ili vjerovala da RTL i kablovsku imamo pocetkom 90-ih. Jbt u Zenici kablovske krenule tek krajem 90-ih.Kakva god da je Zenica, meni je opet draga jer sam tu odrastao. Sta ces zivot je takav. Neko je u ratu i sa konja na magarca.
Ali kad provociras da ti i odgovorim. Previse se zenicani prse, a da ne bi Huse rahmetli i dalje bi Zenica bila propala kasaba.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3265
Joined: 28/01/2012 11:38

#45824 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Dođe čovjek vedra čela i napravi čaršiju od sela. :lol:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#45825 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

funny luu wrote: 13/09/2020 09:54 Ima li neka kopirnica da radi danas ? :?
Cisto sumnjam. Nazoves neku pitas i lijepo zamolis da li bi uradili sta ti treba.
Post Reply