Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#13451 Re: Sarajevo Construction

Post by BadBoy »

_BataZiv_0809 wrote: 04/09/2020 14:01
dječak sa šibicama wrote: 04/09/2020 13:48 Ma da, ako bi nekad i selio, Stup, Dobrinja i tamo IS dolazi u obzir. Otoka ne, ne svidja mi se i preskupo je za ono sto se nudi.

NEgo vidjeh ovu reklamu Nina stan pa me zanima kakav je to kvalitet ako je stan od 41 kvadrat 60 i nesto hiljada. Nesto mi to jeftino, iako jeste lokacija budi Bog sa nama, kod Grafotiska u Azicima.
Ne bih ja dole, ne samo sto je daleko od hajmo rec centra, jer nemamo svi istu potrebu da idemo u centar grada, nego sto nemas nikakvih sadrzaja okolo. Istocno je vec ok, naravno uz sve objektivne mane o kojima smo pisali na drugoj temi. Meni je inace idealan potez Socijalno-Skenderija, bez Velesica i Vraca, ne bih se bunio gdje god da me bacis, ali idealno bi bilo u lamele od fasadne cigle iza Unitica :evil:
Evo ti na Kovačićima u zgradama od crvene cigle stan na četvrtom spratu slobodan :D Već dugo stoji prazan, mora da mu je cijena paprena.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#13452 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

dječak sa šibicama wrote: 04/09/2020 15:30 To je ono kod podvoznjaka na Stupu, mislim kod Saplasta preko pruge?

Ma meni je Stup ok, kad imas auto sve je na dohvat ruke, cak i ovo u Azicima kod Grafotiska, mirno ravno sta ti vise treba. Mozda jer mi je pun kofer brda, gdje god sam zivio u SA brdo, stari grad brdo, gorica brdo, trenutno brdo cak i nazivu kvarta :D
A je li Stup uredu, ako si na Stupskom brdu? :D
User avatar
sime_cipol
Posts: 16335
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#13453 Re: Sarajevo Construction

Post by sime_cipol »

dječak sa šibicama wrote: 04/09/2020 13:29 Nina stan u Bojnickoj, odnosno sve tri njihove zgrade, kakav je tu kvalitet?

Cijena je koliko vidim pristupacna, ali kvalitet.
Ona u Bojnickoj, kad se krene prema Doglodima, nova a izgleda tužna. Meni bezveze zgrada, mada je lokacija OK.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40841
Joined: 29/06/2011 23:39

#13454 Re: Sarajevo Construction

Post by dječak sa šibicama »

Stupsko brdo jedno od vecih misterija, ja sam ko dijete cuo za Stupsko brdo a do rata sam mislio da je to ono Brijesce brdo, kad dodjes na stup pogledom trazis, logicno, prvo brdo.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24884
Joined: 08/09/2005 20:08

#13455 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris.ba »

dječak sa šibicama wrote: 04/09/2020 22:28 Stupsko brdo jedno od vecih misterija, ja sam ko dijete cuo za Stupsko brdo a do rata sam mislio da je to ono Brijesce brdo, kad dodjes na stup pogledom trazis, logicno, prvo brdo.
Ja sam cuo nekoliko verzija. Valjda je tu i bilo neko brdasce, vise uzvisenje. Poravnato je iz nekih razloga kod gradnje necega.

Mislim da najbolje moze se vidjeti izmedju zgrade Oslobodjenja/Avaza i starog Doma penzionera kuda treba trasa pruge za Dobrinju kako je to izgledalo. Nekih 5 metara brdasce.

U kontekstu u Sarajeva okruženje brdima izgleda smiješno, ali u ravnicarskom dijelu je normalno uzvisenja zvati brdima. Logicno mi je da je tadašnjim stanovnicima Stupa oni malo visocije(pa i 5 metara) komsije budu sa brda.

Volio bih i ja cuti pravi razlog.
User avatar
piupiu
Posts: 16645
Joined: 05/01/2008 05:08

#13456 Re: Sarajevo Construction

Post by piupiu »

PeppermintSA wrote: 20/09/2019 13:56 Da možete izabrati pet velikih projekata u gradu koji bi se realizovalu u sljedeće dvije godine, šta bi ste izabrali?

Evo mojih želja:

1. Obnavljanje svih fasada austrougarskog dijela grada.
2. Izgradnja modernog stadiona od cca 27.000 mjesta.
3. Izgradnja moderne i velike sportske arene.
4. Uvođenje dodatne ulične rasvjete i osvjetljavanje fasada svih značajnih zgrada.
5. Potpuna obnova i revitalizacija kompleksa Skenderija.
1. Koncertni hol, iako za njega nemamo publiku, čisto da se možemo pretvarati da smo na papiru još uvijek grad
2. Kongresni centar - može i ovo tvoje pod brojem 5 - ukoliko jedno podrazumijeva drugo
3. Rušenje i uklanjanje svih pijačarskih objekata koji su nikli po prostorima starim urbanističkim planovima predvidjenim za šetnju i igru (eg kontejner-banka ispred Doma Armije, kontejner-prodavnica za elektronske cigarete ispred Tržnice, svi kontejner-objekti i vašarski štandovi koji 'krase' centralnu šetnicu 'metropole' narušavajući njen gradski izgled)
4. Skidanje svih LCD reklamnih panela sa austrougarskih zgrada u centru i starom gradskom jezgru - zar te zgrade nisu pod zaštitom?
5. Ukidanje parking prostora izmedju MM Bašeskije i Dzenetića čikme, i ispred Doma Armije, koji u svim smislovima narušavaju izgled gradskog jezgra; ovaj ispred Doma Armije narušava i karakteristike kulturno-istorijskog objekta i autentičnost njegove cjeline.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#13457 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

piupiu wrote: 05/09/2020 12:29
PeppermintSA wrote: 20/09/2019 13:56 Da možete izabrati pet velikih projekata u gradu koji bi se realizovalu u sljedeće dvije godine, šta bi ste izabrali?

Evo mojih želja:

1. Obnavljanje svih fasada austrougarskog dijela grada.
2. Izgradnja modernog stadiona od cca 27.000 mjesta.
3. Izgradnja moderne i velike sportske arene.
4. Uvođenje dodatne ulične rasvjete i osvjetljavanje fasada svih značajnih zgrada.
5. Potpuna obnova i revitalizacija kompleksa Skenderija.
1. Koncertni hol, iako za njega nemamo publiku, čisto da se možemo pretvarati da smo na papiru još uvijek grad
2. Kongresni centar - može i ovo tvoje pod brojem 5 - ukoliko jedno podrazumijeva drugo
3. Rušenje i uklanjanje svih pijačarskih objekata koji su nikli po prostorima starim urbanističkim planovima predvidjenim za šetnju i igru (eg kontejner-banka ispred Doma Armije, kontejner-prodavnica za elektronske cigarete ispred Tržnice, svi kontejner-objekti i vašarski štandovi koji 'krase' centralnu šetnicu 'metropole' narušavajući njen gradski izgled)
4. Skidanje svih LCD reklamnih panela sa austrougarskih zgrada u centru i starom gradskom jezgru - zar te zgrade nisu pod zaštitom?
5. Ukidanje parking prostora izmedju MM Bašeskije i Dzenetića čikme, i ispred Doma Armije, koji u svim smislovima narušavaju izgled gradskog jezgra; ovaj ispred Doma Armije narušava i karakteristike kulturno-istorijskog objekta i autentičnost njegove cjeline.
:thumbup: :thumbup:
User avatar
Entropio
Posts: 7809
Joined: 21/11/2010 21:49

#13458 Re: Sarajevo Construction

Post by Entropio »

1. Povecati broj shisha barova. Moramo cementirati poziciju najboljih dudlaca swiss mente u Evropi i biti mjesto gdje se preplicu uticaji istoka i zapada, ali vise istoka.

2. Smanjiti broj zelenih povrsina. Poznato je da zelene povrsine i parkovi samo bezveze zauzimaju prostor, a niko ih ne koristi. Umjesto njih graditi zgrade i nebodere. Primjer: sto prije sravniti Hastahanu i dignuti velelepnu modernu zgradu Centralne banke.

3. Vise moderne arhitekture u Starom gradu. Ostaviti neke austrougarske zgrade, ali one sto se raspadaju srusiti i na njihovom mjestu izgraditi moderne zgrade sa puno stakla.

4. Prosiriti glave saobracajnice na jedno 6 traka, od kojih su tri rezervisane samo za ove sto voze po ogranicenju, a preostale tri za ove sto voze debelo ispod ogranicenja. Isto tako poravnati drveca i setaliste na Vilsu i prosiriti ga na 4 trake za auta, jer koji ce kurac tu pjesaci?

5. Povecati broj trznih centara. Svjedoci smo da nam nedostaju trzni centri u gradu. Recimo parkiras kod mosta Suade i Olge, i moras ici cak 200 metara do SCC-a. To je nedopustivo i treba napraviti jos jedan na parkingu. Fali na Skenderiji jedan, kod Sebilja treba napraviti jedan veliki, mozda i Sebilj poravnati i fino napraviti neki mocan i moderan shopping mall sa nekom rupom u sredini u staklu gdje se skupljaju golubovi.

Od ovoga bi profitirali i mi a i nasa djeca u buducnosti. Moramo misliti moderno.
User avatar
Logovan
Posts: 94409
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#13459 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

@Entropio hahahhahaha :mrgreen: :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#13460 Re: Sarajevo Construction

Post by bitanga_sa_otesa »

:lol: :lol: :lol:
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#13461 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Entropio wrote: 05/09/2020 13:27 1. Povecati broj shisha barova. Moramo cementirati poziciju najboljih dudlaca swiss mente u Evropi i biti mjesto gdje se preplicu uticaji istoka i zapada, ali vise istoka.

2. Smanjiti broj zelenih povrsina. Poznato je da zelene povrsine i parkovi samo bezveze zauzimaju prostor, a niko ih ne koristi. Umjesto njih graditi zgrade i nebodere. Primjer: sto prije sravniti Hastahanu i dignuti velelepnu modernu zgradu Centralne banke.

3. Vise moderne arhitekture u Starom gradu. Ostaviti neke austrougarske zgrade, ali one sto se raspadaju srusiti i na njihovom mjestu izgraditi moderne zgrade sa puno stakla.

4. Prosiriti glave saobracajnice na jedno 6 traka, od kojih su tri rezervisane samo za ove sto voze po ogranicenju, a preostale tri za ove sto voze debelo ispod ogranicenja. Isto tako poravnati drveca i setaliste na Vilsu i prosiriti ga na 4 trake za auta, jer koji ce kurac tu pjesaci?

5. Povecati broj trznih centara. Svjedoci smo da nam nedostaju trzni centri u gradu. Recimo parkiras kod mosta Suade i Olge, i moras ici cak 200 metara do SCC-a. To je nedopustivo i treba napraviti jos jedan na parkingu. Fali na Skenderiji jedan, kod Sebilja treba napraviti jedan veliki, mozda i Sebilj poravnati i fino napraviti neki mocan i moderan shopping mall sa nekom rupom u sredini u staklu gdje se skupljaju golubovi.

Od ovoga bi profitirali i mi a i nasa djeca u buducnosti. Moramo misliti moderno.
Još uvijek ne vidim razlog, šta je toliki problem sa shisha barovima, i čemu hejt.

Čemu toliki hejt za shopping centre, i generalno modernoj arhitekturi.

Pogotovo čemu hejt na isto na temi koja doslovno govori o izgradnji.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#13462 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Naselje Bulevar - 01. 09. 2020. @ Građ-estetičar (Skyscrapercity forum)

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#13463 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
piupiu
Posts: 16645
Joined: 05/01/2008 05:08

#13464 Re: Sarajevo Construction

Post by piupiu »

Entropio wrote: 05/09/2020 13:27 1. Povecati broj shisha barova. Moramo cementirati poziciju najboljih dudlaca swiss mente u Evropi i biti mjesto gdje se preplicu uticaji istoka i zapada, ali vise istoka.

2. Smanjiti broj zelenih povrsina. Poznato je da zelene povrsine i parkovi samo bezveze zauzimaju prostor, a niko ih ne koristi. Umjesto njih graditi zgrade i nebodere. Primjer: sto prije sravniti Hastahanu i dignuti velelepnu modernu zgradu Centralne banke.

3. Vise moderne arhitekture u Starom gradu. Ostaviti neke austrougarske zgrade, ali one sto se raspadaju srusiti i na njihovom mjestu izgraditi moderne zgrade sa puno stakla.

4. Prosiriti glave saobracajnice na jedno 6 traka, od kojih su tri rezervisane samo za ove sto voze po ogranicenju, a preostale tri za ove sto voze debelo ispod ogranicenja. Isto tako poravnati drveca i setaliste na Vilsu i prosiriti ga na 4 trake za auta, jer koji ce kurac tu pjesaci?

5. Povecati broj trznih centara. Svjedoci smo da nam nedostaju trzni centri u gradu. Recimo parkiras kod mosta Suade i Olge, i moras ici cak 200 metara do SCC-a. To je nedopustivo i treba napraviti jos jedan na parkingu. Fali na Skenderiji jedan, kod Sebilja treba napraviti jedan veliki, mozda i Sebilj poravnati i fino napraviti neki mocan i moderan shopping mall sa nekom rupom u sredini u staklu gdje se skupljaju golubovi.

Od ovoga bi profitirali i mi a i nasa djeca u buducnosti. Moramo misliti moderno.
:lol: :lol: :lol: :thumbup:
izvrsni direktor
Posts: 9363
Joined: 20/12/2018 16:11

#13465 Re: Sarajevo Construction

Post by izvrsni direktor »

Ko sta ima protiv shisha barova?
Misim da je najveca sansa da po tome postanemo poznati. Dosta vise rata i olimpijade, "grad sa najvise sisa barpva". Primijetio sam npr da na trebevicu i bjelasnici ima jako malo izbora kad je sisa u pitanju..
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#13466 Re: Sarajevo Construction

Post by bitanga_sa_otesa »

izvrsni direktor wrote: 05/09/2020 20:08 Ko sta ima protiv shisha barova?
ja nista efikasno :D
User avatar
Entropio
Posts: 7809
Joined: 21/11/2010 21:49

#13467 Re: Sarajevo Construction

Post by Entropio »

Fino izgleda taj Bulevar. Gdje se nalazi?
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#13468 Re: Sarajevo Construction

Post by BadBoy »

Jest da je TibraTebra ali meni ova zgrada Bulevar nije ružna...
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#13469 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

izvrsni direktor wrote: 05/09/2020 20:08 Ko sta ima protiv shisha barova?
Misim da je najveca sansa da po tome postanemo poznati. Dosta vise rata i olimpijade, "grad sa najvise sisa barpva". Primijetio sam npr da na trebevicu i bjelasnici ima jako malo izbora kad je sisa u pitanju..
Još uvijek nije jasno, čemu toliki hejt na shisha barove, još na temi o izgradnji u Sarajevu, jer ja još uvijek nisam vidio da je neki shisha bar izgradio namjenski objekat u gradu.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#13470 Re: Sarajevo Construction

Post by Ajatolah_ »

So What! wrote: 06/09/2020 13:27
izvrsni direktor wrote: 05/09/2020 20:08 Ko sta ima protiv shisha barova?
Misim da je najveca sansa da po tome postanemo poznati. Dosta vise rata i olimpijade, "grad sa najvise sisa barpva". Primijetio sam npr da na trebevicu i bjelasnici ima jako malo izbora kad je sisa u pitanju..
Još uvijek nije jasno, čemu toliki hejt na shisha barove, još na temi o izgradnji u Sarajevu, jer ja još uvijek nisam vidio da je neki shisha bar izgradio namjenski objekat u gradu.
Imaju tendenciju privlačenja bruda.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#13471 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Ajatolah_ wrote: 06/09/2020 13:56Imaju tendenciju privlačenja bruda.
Imaju i Cheers Pub, City Lounge, ORT ... nastavi niz, pa ih niko ne proziva ovdje ...

Na temi koja se zove, pazi sad, Sarajevo Construction.
kio01
Posts: 1102
Joined: 19/08/2017 15:56

#13472 Re: Sarajevo Construction

Post by kio01 »

Kod moje raje su shisha barovi postali meme slican kladionicama, u svakom prostoru sa ugostiteljskim objektima ih ima najmanje po 3. Nemam nista protiv shisha barova, ali je smijesno koliko ih je. Svaki hajvan s malo para odmah ide u taj biznis.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#13473 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

kio01 wrote: 06/09/2020 14:52 Kod moje raje su shisha barovi postali meme slican kladionicama, u svakom prostoru sa ugostiteljskim objektima ih ima najmanje po 3. Nemam nista protiv shisha barova, ali je smijesno koliko ih je. Svaki hajvan s malo para odmah ide u taj biznis.
Sa ovom izjavom bi se uglavnom složio. Vjerujem da će se to pročistiti da jasnijom i ozbiljnijom poreskom politikom kada su ovakvi lokali u pitanju.

Nedavno smo, prijatelj i ja u raspravi, spominjali, kako bi bilo dobro uhvatiti nekog stranca da nam da novac za istraživački rad kako bi dokazali da se u ljetnom periodu, u Sarajevu dnevno napravi 10 000 šiša u prosjeku.

Takvo istraživanje bi obuhvatilo područje Kantona Sarajeva, gdje sigurno postoji preko 100 šiša barovi, koji svaki u prosjeku, u ljetnom danu naprave oko 100 šiša, što ga dođe oko 10 000 šiša, a jedna u prosjeku košta oko 6 KM.

Onda smo shvatili da bi nam istraživanje propalo, jer jednostavno, ta poslovna aktivnost se nigdje ne prikazuje ili veoma malo se prikazuje. Ipak kada bih uspio dokazati da se u Sarajevskom kantonu dnevno u ljetnom periodu potroši 60 000 maraka na šiše, ako ne i više, mislim da bih zauzeo naslovnice svih medija, jer mislim da najveći dio ljudi i nije svjestan kakav se novac tu vrti.

Istraživanje bih nastavio, pokušao bih isto recimo izvesti na prodaji piva u lokalima, uzmem godišnji period, prebrojim, ugostiteljske objekte, napravim prosjek i bum, šok i nevjerica.

Cigarete i kladionice koliko toliko su dio statistike, različitih poreskih uprava, no recimo pivo i i šiše u javnim objektima nisu, tako da bi sigurno ti borjevi razbili raznorazne mitove u društvu, kao i onaj da smo mi jako siromašni.
User avatar
Mate_Miso_Kovac
Posts: 1474
Joined: 09/09/2019 10:05

#13474 Re: Sarajevo Construction

Post by Mate_Miso_Kovac »

Prenamjenom projekta za kakanjski toplovod, u "glavni sarajevski šišovod" moglo bi se vec do 2025. u sve sarajevske domove i ugostiteljske objekte dovesti dudlaće crijevo koje bi sisanje i cuclanje nargile uvelike pojednostavilo i priblizilo širokom auditorijumu, te uvelo citav biznis u jedinstveni poreski sistem. U to treba novce uloziti. Zov'te strance, zov'te EBRD 8)
Last edited by Mate_Miso_Kovac on 06/09/2020 19:17, edited 1 time in total.
mahalik
Posts: 1918
Joined: 12/09/2009 16:48

#13475 Re: Sarajevo Construction

Post by mahalik »

kakav je ono urbicid na Čvili što se nadograđuje na onu kladionicu i central osiguranje
Strašno
Post Reply