Radioaktivnost u Sarajevu!!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Wind
Posts: 1429
Joined: 31/10/2008 22:28

#1 Radioaktivnost u Sarajevu!!

Post by Wind »

Prosto me ubijaju crne vijesti iz grada i okoline, političke, ekonomske, zdravstvene...ali ovo, ako je istina, prosto ne mogu da vjerujem!!!
Zar je moguće da se ovo desilo i da niko nista ne poduzima. Kako???

https://avaz.ba/vijesti/bih/592516/odak ... u-sarajevu


Možda je ovo trebalo ici u Ekologija ili neki drugi topic ali mislim da ovo prevazilazi sve forume!
Last edited by Wind on 02/09/2020 19:39, edited 1 time in total.
User avatar
Luciano88
Posts: 536
Joined: 10/12/2019 12:22

#2 Re: Radioaktivnost u Sarajevu!!

Post by Luciano88 »

Odakle ovo uopste kod nas ? tj. u cemu se nalazi i odakle je moglo izcuriti? Svasta jbt :(
User avatar
zincx
Posts: 1000
Joined: 14/01/2017 16:21
Location: Sarajevo

#4 Re: Radioaktivnost u Sarajevu!!

Post by zincx »

https://klix.ba/raport-otkriva-sokant ... -sarajevu/
Imamo mi jednu cijelu agenciju na državnom nivou koja prima platu za ove stvari, ali se oni baš i ne vole petljati u svoj posao.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#5 Re: Radioaktivnost u Sarajevu!!

Post by karanana »

ovo prezivilo prvu ratnu liniju i destrukciju citave fabrike i sad pocelo curiti.
User avatar
Luciano88
Posts: 536
Joined: 10/12/2019 12:22

#6 Re: Radioaktivnost u Sarajevu!!

Post by Luciano88 »

Sve mi je jasno....

"sukladno dogovoru sa novim vlasnikom – kompanijom BINGO d.o.o ..."
"Međutim, prilikom ove operacije, dolazi do pucanja najmanje jedne od kapsula sa Cs-137..."
" buldožer izvođača radova demolira bunker te se nastali metalni otpad tovari u kamion, kako bi ga se prodalo kao sekundarnu sirovinu...."
"U međuvremenu se kontaminacija, prema informacijama Raporta, proširila na oko 40.000 metar kvadratnih...."


Naša posla...
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#7 Re: Radioaktivnost u Sarajevu!!

Post by MorningStar »

Cek kakva sda , to smo mi onako kolektivno , malo bagerom - to sto vjerovatno mrtvacke glave,znakovi za radioaktivnost i to su oslikani po tom bunkeru bili iscrtano nista to - vozi misko :D
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#8 Re: Radioaktivnost u Sarajevu!!

Post by CikCikCikPogodi »

MorningStar wrote: 02/09/2020 19:59 Cek kakva sda , to smo mi onako kolektivno , malo bagerom - to sto vjerovatno mrtvacke glave,znakovi za radioaktivnost i to su oslikani po tom bunkeru bili iscrtano nista to - vozi misko :D
On uopste ne konta da se te bombe ne mogu praviti od Cezija.
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#9 Re: Radioaktivnost u Sarajevu!!

Post by CikCikCikPogodi »

Mi u Bosni nemamo ni obucenu jedinicu u vatrogascima za hemikalijske katastrofe, pitanje je da li i vojska ima. Jedino te dvije sluzbe to mogu imat i trebale bi po pravilu, medutim ipak Bosna tu se misli jos uvijek da moze dova, sveta vodica i gospa pomoc.
User avatar
zincx
Posts: 1000
Joined: 14/01/2017 16:21
Location: Sarajevo

#10 Re: Radioaktivnost u Sarajevu!!

Post by zincx »

CikCikCikPogodi wrote: 02/09/2020 20:15 Mi u Bosni nemamo ni obucenu jedinicu u vatrogascima za hemikalijske katastrofe, pitanje je da li i vojska ima. Jedino te dvije sluzbe to mogu imat i trebale bi po pravilu, medutim ipak Bosna tu se misli jos uvijek da moze dova, sveta vodica i gospa pomoc.
Nije tačno, sve mi to imamo, barem je Solak potrošio pare za to...
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#11 Re: Radioaktivnost u Sarajevu!!

Post by CikCikCikPogodi »

zincx wrote: 02/09/2020 21:03
CikCikCikPogodi wrote: 02/09/2020 20:15 Mi u Bosni nemamo ni obucenu jedinicu u vatrogascima za hemikalijske katastrofe, pitanje je da li i vojska ima. Jedino te dvije sluzbe to mogu imat i trebale bi po pravilu, medutim ipak Bosna tu se misli jos uvijek da moze dova, sveta vodica i gospa pomoc.
Nije tačno, sve mi to imamo, barem je Solak potrošio pare za to...
Ne cisti se radioaktivnost dezinfekcijskim sredstvom iz Dite.
User avatar
zincx
Posts: 1000
Joined: 14/01/2017 16:21
Location: Sarajevo

#12 Re: Radioaktivnost u Sarajevu!!

Post by zincx »

CikCikCikPogodi wrote: 02/09/2020 21:06
zincx wrote: 02/09/2020 21:03
CikCikCikPogodi wrote: 02/09/2020 20:15 Mi u Bosni nemamo ni obucenu jedinicu u vatrogascima za hemikalijske katastrofe, pitanje je da li i vojska ima. Jedino te dvije sluzbe to mogu imat i trebale bi po pravilu, medutim ipak Bosna tu se misli jos uvijek da moze dova, sveta vodica i gospa pomoc.
Nije tačno, sve mi to imamo, barem je Solak potrošio pare za to...
Ne cisti se radioaktivnost dezinfekcijskim sredstvom iz Dite.
Jok, domestosom.
Wind
Posts: 1429
Joined: 31/10/2008 22:28

#13 Re: Radioaktivnost u Sarajevu!!

Post by Wind »

Čuj oni su nesto ogradili....garnat onom pvc trakom koje za 2 dana vise nema....neki dan sam tamo bio poslom, ali nisam nista primjetio...
Pa tamo ima desetak firmi koje rentaju okolne zgrade, tu je nekoliko distributerskih skladišta...Šta je sa okolnim stanovništvom koji živi tamo u neposrednoj blizini? Nevjerovatno kakva nesposobnost i neodgovornost!!

Pa ozračili su sve živo tamo i opet će biti ko sa ventilatorima??? E nećemo tako! Ovo je katastrofa! Pozatvarat sve odgovorne!
User avatar
zincx
Posts: 1000
Joined: 14/01/2017 16:21
Location: Sarajevo

#14 Re: Radioaktivnost u Sarajevu!!

Post by zincx »

Wind wrote: 02/09/2020 21:22 Čuj oni su nesto ogradili....garnat onom pvc trakom koje za 2 dana vise nema....neki dan sam tamo bio poslom, ali nisam nista primjetio...
Pa tamo ima desetak firmi koje rentaju okolne zgrade, tu je nekoliko distributerskih skladišta...Šta je sa okolnim stanovništvom koji živi tamo u neposrednoj blizini? Nevjerovatno kakva nesposobnost i neodgovornost!!

Pa ozračili su sve živo tamo i opet će biti ko sa ventilatorima??? E nećemo tako! Ovo je katastrofa! Pozatvarat sve odgovorne!
Nemoj se jarane puno sekirat, vidiš kako se oni u Državnoj Regulatornoj Agenciji za Radijacionu sigurnost ne sekiraju, danas legla plata, biće i regres do 15-og...
User avatar
Luciano88
Posts: 536
Joined: 10/12/2019 12:22

#15 Re: Radioaktivnost u Sarajevu!!

Post by Luciano88 »

I mediji su poprilicno šutljivi , objavili samo Avaz i Raport koliko vidim... ostali ništa, tako da nekog odjeka u javnosti nece ni biti.
User avatar
zincx
Posts: 1000
Joined: 14/01/2017 16:21
Location: Sarajevo

#16 Re: Radioaktivnost u Sarajevu!!

Post by zincx »

Luciano88 wrote: 02/09/2020 21:35 I mediji su poprilicno šutljivi , objavili samo Avaz i Raport koliko vidim... ostali ništa, tako da nekog odjeka u javnosti nece ni biti.
Ostali vrte Bingove reklame.
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#17 Re: Radioaktivnost u Sarajevu!!

Post by drndalo »

Sta je reć? Ne bojkotujemo Bingo zbog Černobilisanja Sarajeva? Ne dižemo ustanke? Ne vazdižemo armiju botova da laje i napada?

Ne raskrinkavamo i remuviramo Ćetnike?
User avatar
vjeshalica
Posts: 17006
Joined: 31/03/2019 14:56

#18 Re: Radioaktivnost u Sarajevu!!

Post by vjeshalica »

CikCikCikPogodi wrote: 02/09/2020 20:15 Mi u Bosni nemamo ni obucenu jedinicu u vatrogascima za hemikalijske katastrofe, pitanje je da li i vojska ima. Jedino te dvije sluzbe to mogu imat i trebale bi po pravilu, medutim ipak Bosna tu se misli jos uvijek da moze dova, sveta vodica i gospa pomoc.
Kako nema OSBiH atomsko biolosko hemijsku odbranu
Imaju jedinicu ABHO !
Vise institucija i organa se trebalo u ovo ukljuciti a ne da raznose okolo ko cige zeljezo u fordu!
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#19 Re: Radioaktivnost u Sarajevu!!

Post by CikCikCikPogodi »

vjeshalica wrote: 03/09/2020 09:59
CikCikCikPogodi wrote: 02/09/2020 20:15 Mi u Bosni nemamo ni obucenu jedinicu u vatrogascima za hemikalijske katastrofe, pitanje je da li i vojska ima. Jedino te dvije sluzbe to mogu imat i trebale bi po pravilu, medutim ipak Bosna tu se misli jos uvijek da moze dova, sveta vodica i gospa pomoc.
Kako nema OSBiH atomsko biolosko hemijsku odbranu
Imaju jedinicu ABHO !
Vise institucija i organa se trebalo u ovo ukljuciti a ne da raznose okolo ko cige zeljezo u fordu!
Jel i to neka fotelja sluzba. Prepoznavajuci nas i da postoji oprema je upitna.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40335
Joined: 29/06/2011 23:39

#20 Re: Radioaktivnost u Sarajevu!!

Post by dječak sa šibicama »

Da pobiju pola Sarajeva radijacijom, ona druga polovina ce opet glasati za Semira, Nedzada, Bakira, i trcati u Bingo jer Dzambic je nas zivijo patrijota

Bjezi bolan u pm i ovaj kretenski narod
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#21 Re: Radioaktivnost u Sarajevu!!

Post by drndalo »

Ako otpad ima Gajgermilerov brojac kojim je utvrdjena radioaktivnost, onda toga ima. Prije ce biti da nema znanja o tome sta se uopste prodaje, prodalo, a kamoli kako dalje s tim...
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#22 Re: Radioaktivnost u Sarajevu!!

Post by Milenkov buraz »

dječak sa šibicama wrote: 03/09/2020 11:05 Da pobiju pola Sarajeva radijacijom, ona druga polovina ce opet glasati za Semira, Nedzada, Bakira, i trcati u Bingo jer Dzambic je nas zivijo patrijota

Bjezi bolan u pm i ovaj kretenski narod
Neće X zraka kroz Bošnjaka :mrgreen:
User avatar
shape of despair
Posts: 3074
Joined: 09/04/2008 18:41

#23 Re: Radioaktivnost u Sarajevu!!

Post by shape of despair »

Ovo je nevjerovatno, niko ništa. Kao i onaj film o teflonu, pravna decenijska borba dokazivanja štetnosti teflona i izjeo vuk magarca na kraju. Kad su pare u pitanju i zataškavanje vazda gubiš
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#24 Re: Radioaktivnost u Sarajevu!!

Post by Guadalajara »

Je li se ono imigranti skupljaju u TATu ?
Spavaju dole...loze vatru... :evil:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40335
Joined: 29/06/2011 23:39

#25 Re: Radioaktivnost u Sarajevu!!

Post by dječak sa šibicama »

Manje vise jos jedan dokaz da ne postoje nezavisni mediji. Svi oni pisu, rade za onoga ko ih placa.

Tesko je vjerovati da niko nije cuo za ovo. Jos teze vjerovati da neko skolovan ne zna koliko je radijacija opasna.

Vjerovatno ce neko i napisati nesto, ako se procuje medju narodom pa da ne bude da ignorisu, ali kao i uvijek sve ce ostati na tome.
Na kraju ide klasicna bolesna sda bot prica kako je sve izmisljeno, kako su Fikret i Fikret htjeli da pomognu napasenom bosnji, ali neprijatelji cetnici ustase i jugobalije podmecu i klevecu.
Post Reply