Desavanja u Crnoj Gori

Post Reply
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#5926 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Edin H. »

Duka Dizel II wrote: 01/09/2020 23:51
Edin H. wrote: 01/09/2020 23:48
avetinja wrote: 01/09/2020 23:21 Meni je čitava situacija paradoksalna. Mislim da se krije nešto debelo iza kulisa. Albanci sa Srbima ruše Crnogorce. Ovo nismo mogli smisliti ni mi sa foruma.
Da. Ako pogledas bolje procenti se nisu osobito promijenili u odnosu na referendum. I danas Albanci imaju tu neku prevagu sa nesto vise od 5%.
Negdje ih je Milo nesto dobro nasadio. Osim ako se ne radi o nekakvoj kompenzaciji za Kosovo.
Jebote, šta ćemo mi u Srbiji svašta još dobiti kao kompenzaciju za Kosovo.
Sećam se vrlo dobro još tamo negde 2007 godine da se pričalo kako je Srbija pobedila na Evroviziji u sklopu kompenzacije za Kosovo.
Makar je Marija hajrovala :oops:

Znaci ipak se radi o prirodnoj albansko - srpskoj koaliciji? :D
TT987
Posts: 103
Joined: 30/10/2014 15:46

#5927 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by TT987 »

Edin H. wrote: 01/09/2020 23:48
avetinja wrote: 01/09/2020 23:21 Meni je čitava situacija paradoksalna. Mislim da se krije nešto debelo iza kulisa. Albanci sa Srbima ruše Crnogorce. Ovo nismo mogli smisliti ni mi sa foruma.
Da. Ako pogledas bolje procenti se nisu osobito promijenili u odnosu na referendum. I danas Albanci imaju tu neku prevagu sa nesto vise od 5%.
Negdje ih je Milo nesto dobro nasadio. Osim ako se ne radi o nekakvoj kompenzaciji za Kosovo.
Ako mislite na URU, nisu to Albanci. To je lista od par pokreta, stranaka, osim Dritana i Omera Bajraktarija nema tu nikog drugog autenticnog Albanca. Albanci imaju svoje dvije standardne opcije koje osvajaju solidan broj glasova, i prije svega ih zanimaju mjesta u kojima mogu biti vlast( Tuzi, Gusinje, Ulcinj), i uvijek tradicionalno idu uz Mila.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#5928 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Challenger_ »

Duka Dizel II wrote: 01/09/2020 23:46
Challenger_ wrote: 01/09/2020 22:54 Milo nikad nije ni bio evropski/EU igrač.
Nije.
No, on je za Ameriku odradio posao i više im ne treba.
U poslednje vreme, tekstovi iz SAD o Djukanoviću nimalo nisu bili afirmativni.

Jednostavno, ne ide sa EU i NATO da im članica bude zemlja koja vlast nije promenila bezmalo od 1945 godine.

Ono što ja naslućujem je da Milo možda ima neki dil, da mirno prepusti vlast i dobije imunitet od krivičnog gonjenja.
Ostaviće ovu svoju boraniju da ih hapse, a on će negde u egzilu krckati milijarde.
To liči na njega.
Danas su lideri DF-a izjavili da je NATO za njih završena priča i da nema ništa od istupanja. Mandić i Knežević.
Da krenem od ovog zadnjeg. Bili bi ludi kada bi išli ka izlasku sve da je i moguće u kraćim rokovima, a nije. Sada, kada opet postaju hard-core srpska država imaju izuzetno povoljnu poziciju da vode asimetričnu nacionalnu politiku. CG (Srbin) u NATO, Srbija sarađuje ali nije u NATO, BiH (RS) ni blizu ni daleko.

Sada je vaša, srpska pozicija, kudikamo politički povoljnija.
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#5929 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by llull »

Sad ce izbori i kod nas, nahuskava se raja da opet da podrsku Baketu i njegovoj bulumenti ... Ako nas ko zna braniti od noza, on zna.
User avatar
Leverage
Posts: 9515
Joined: 27/05/2018 16:32

#5930 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Leverage »

megaman4 wrote: 01/09/2020 23:53 Onda moja greška. Ybg.

Kontam te ali moraš znati da ovi samo silu poznaju. Demokratija im nije jača strana.
Upravo time i odiše moj post. Ne moraš mi posebno objašnjavati ko su litijaši.
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#5931 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by megaman4 »

Duka Dizel II wrote: 01/09/2020 23:46
Challenger_ wrote: 01/09/2020 22:54
Duka Dizel II wrote: 01/09/2020 22:51 Nemoguće! Milo mora imati neki skriveni plan.

Image

Milo nikad nije ni bio evropski/EU igrač.
Nije.
No, on je za Ameriku odradio posao i više im ne treba.
U poslednje vreme, tekstovi iz SAD o Djukanoviću nimalo nisu bili afirmativni.

Jednostavno, ne ide sa EU i NATO da im članica bude zemlja koja vlast nije promenila bezmalo od 1945 godine.

Ono što ja naslućujem je da Milo možda ima neki dil, da mirno prepusti vlast i dobije imunitet od krivičnog gonjenja.
Ostaviće ovu svoju boraniju da ih hapse, a on će negde u egzilu krckati milijarde.
To liči na njega.
Danas su lideri DF-a izjavili da je NATO za njih završena priča i da nema ništa od istupanja. Mandić i Knežević.
Prošlo je vaše vrijeme kada ste pravili sranja po regionu. Šta sad hoćete ? Da opet Beograd tura nos tamo gdje mu nije mjesto ?
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#5932 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Challenger_ »

Challenger_ wrote: 01/09/2020 23:55
Duka Dizel II wrote: 01/09/2020 23:46
Challenger_ wrote: 01/09/2020 22:54 Milo nikad nije ni bio evropski/EU igrač.
Nije.
No, on je za Ameriku odradio posao i više im ne treba.
U poslednje vreme, tekstovi iz SAD o Djukanoviću nimalo nisu bili afirmativni.

Jednostavno, ne ide sa EU i NATO da im članica bude zemlja koja vlast nije promenila bezmalo od 1945 godine.

Ono što ja naslućujem je da Milo možda ima neki dil, da mirno prepusti vlast i dobije imunitet od krivičnog gonjenja.
Ostaviće ovu svoju boraniju da ih hapse, a on će negde u egzilu krckati milijarde.
To liči na njega.
Danas su lideri DF-a izjavili da je NATO za njih završena priča i da nema ništa od istupanja. Mandić i Knežević.
Da krenem od ovog zadnjeg. Bili bi ludi kada bi išli ka izlasku sve da je i moguće u kraćim rokovima, a nije. Sada, kada opet postaju hard-core srpska država imaju izuzetno povoljnu poziciju da vode asimetričnu nacionalnu politiku. CG (Srbin) u NATO, Srbija sarađuje ali nije u NATO, BiH (RS) ni blizu ni daleko.

Sada je vaša, srpska pozicija, kudikamo politički povoljnija.
EDIT: Neki dan sam pominjao mogućnost imuniteta za Đukanovića. Vrlo izvjesna opcija.
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#5933 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Blek Stena »

Leverage wrote: 01/09/2020 23:57
megaman4 wrote: 01/09/2020 23:53 Onda moja greška. Ybg.

Kontam te ali moraš znati da ovi samo silu poznaju. Demokratija im nije jača strana.
Upravo time i odiše moj post. Ne moraš mi posebno objašnjavati ko su litijaši.
Aj meni objasni, bas me zanima.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#5934 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Challenger_ »

Alfaromeo wrote: 01/09/2020 23:34 Ja kad ovo prelistam
imam osjecaj da zivim u nekoj
Vukojebini a ne u Crnoj Gori
doduse vecina koja cak nije nikad
Vidjela CG o vise da i govorimo
objasnjava nam situaciju i stanje u istoj
da nije smijesno bilo bi zalosno :-)

Šta ima, kakva je atmosfera u Kotoru i Primorju generalno? Čemu se narod nada i tako to...
User avatar
avetinja
Posts: 31428
Joined: 19/07/2014 13:31

#5935 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by avetinja »

Edin H. wrote: 01/09/2020 23:48 Da. Ako pogledas bolje procenti se nisu osobito promijenili u odnosu na referendum. I danas Albanci imaju tu neku prevagu sa nesto vise od 5%.
Negdje ih je Milo nesto dobro nasadio. Osim ako se ne radi o nekakvoj kompenzaciji za Kosovo.
O tome sam pisao. Možda je neka kompenzacije za Kosovo, jer sve ovo djeluje vrlo zamršeno. Ili to ili Amerika diže ruke od Balkana, što se već spominjalo u zadnjim mjesecima.
Last edited by avetinja on 02/09/2020 00:08, edited 1 time in total.
User avatar
Leverage
Posts: 9515
Joined: 27/05/2018 16:32

#5936 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Leverage »

Blek Stena wrote: 02/09/2020 00:02 Aj meni objasni, bas me zanima.
Dovoljno si visio na temi ova dva dana da saznaš.
trocadero
Posts: 2429
Joined: 14/03/2013 13:57

#5937 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by trocadero »

Nike af1 white wrote: 01/09/2020 22:50
Nadzornik wrote: 01/09/2020 22:29
trocadero wrote: 01/09/2020 19:22 Eh što ti je ljubav! ❤️ :-D

Image
A kazu Crnogorci lijeni...cccc... :D
taman mladi fini da od komsija bosnjaka ukradu koju ves masinu i frižider a trokadero ce ih poduciti kako da ubijaju vrsnjake 🤮🤮🤮
Bloo...


Image
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#5938 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Edin H. »

TT987 wrote: 01/09/2020 23:55 Ako mislite na URU, nisu to Albanci. To je lista od par pokreta, stranaka, osim Dritana i Omera Bajraktarija nema tu nikog drugog autenticnog Albanca. Albanci imaju svoje dvije standardne opcije koje osvajaju solidan broj glasova, i prije svega ih zanimaju mjesta u kojima mogu biti vlast( Tuzi, Gusinje, Ulcinj), i uvijek tradicionalno idu uz Mila.
Koji je profil URU glasaca?
Dosta su dobili glasova. Je li Vijesti stoje iza njih?
winpin
Posts: 849
Joined: 16/05/2020 17:08

#5939 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by winpin »

Kad vidim nekog da ga brani :? :?
Crnom Gorom teče Zeta, a uskoro će i Neretva – kazao je 22. oktobra 1991. godine u Podgorici Milo Đukanović, tadašnji premijer Crne Gore, i odmah krenuo u mobilizaciju hiljade rezervista bivše JNA.

Crnogorske vlasti su formirale sabirni centar za izbjeglice iz BiH u zgradi policije u Herceg Novom. Bošnjake su isporučivali na zahtjev Radovana Karadžića a pod izgovorom da idu u razmjenu.

Izbjeglice iz BiH srpske nacionalnosti Đukanovićeva vlast je prisilno mobilisala i slala u Karadžićevu vojsku. “Sada je definitivno jasno i postoje nepobitni dokazi da su za te zločine krivi tadašnji predsjednik i premijer Crne Gore Momir Bulatović i Milo Đukanović” – izjavio je za njemačke medije Koča Pavlović, poslanik Parlamenta Crne Gore.

https://sandzakpress.net/kada-ce-milo-d ... -bosnjaka/
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#5940 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by MorningStar »

Kikibombona wrote: 01/09/2020 22:17
horkesh wrote: 01/09/2020 22:06Možda. Možda je tvoja teorija zavjere tačna, možda DPS-ovci namjerno provociraju Srbe, možda insceniraju napade na Bošnjake... Sve je moguće.

A možda su i ti policajci upravo onakvi kakva je i Crna Gora - duboko podijeljeni.

Ovo murija? :shock:
Ne - astronauti.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#5941 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by MorningStar »

trocadero wrote: 01/09/2020 19:57 ❤️

Image
U lebac te, treba na natalitetu samo raditi ovih nasih bivsih republika :D dobra ova desno bgm crnogorka majka rodila juh :D
Last edited by MorningStar on 02/09/2020 00:32, edited 2 times in total.
Alfaromeo
Posts: 302
Joined: 18/08/2005 10:48

#5942 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Alfaromeo »

Situacija je mirna
Iskreno receno
Stanje opusteno kao i uvijek
Kiki je pitao Za plate
Kotor i Tivat dobro stoje i ispod 700€ tesko
da neko radi odje.
A cemu se narod nada?
Pa iskreno receno
Trump je pobijedio zato sto Clintonove
Ameri vise nisu mogli smisliti a tako je i kod nas
I ja priznajem da sam bio citav zivot Za DPS
iskreno Sve do ovih izbora
Zasto?
Pa mnogo je
I dosta ljudi koji su bili vjerni DPS su glasali ja Opoziciju
koju vi nazivate Srpske stranke
Srba je oko 27% a znamo koliko je opozicija dobila
Znaci nije samo da su Srbi glasali Za opoziciju
To jednostavno nije istlna
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#5943 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Davno je Slavko Perović objasnio.

User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#5944 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by MorningStar »

RunnerX wrote: 02/09/2020 00:33 Davno je Slavko Perović objasnio.

Otkrio toplu vodu - da se vjerske institucije koriste u politicko-strateske svrhe :D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#5945 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Maraschino »

Bogami ce Vucic morati vezati kerove. Previse laju.
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#5946 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Edin H. »

Interesantan izbor glazbe :-)



Od glave Zete do grada Spuža”.


“Od glave Zete do grada Spuža

Krvavi lanac vojske se pruža

Pritisli Srbi turske livade

Turcima u Spuž zadaju jade.

A serdar Vule s visoke kule

Džeferdar pali, kukaju bule…”

“Udrite braćo, srpstvo je naše!”
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#5947 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Maraschino wrote: 02/09/2020 00:38 Bogami ce Vucic morati vezati kerove. Previse laju.
Vezaće ih Amerika.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#5948 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Ovako će to izgledati u praksi,
Ne brini, Crna Goro

Piše prof. Stefan Todorović

U Crnoj Gori se konačno pokrenuo točak demokratije, kako to vole da kažu dojučerašnji opozicionari koji najavljuju zajedničko formiranje vlade. Dobila je u njima Crna Gora osloboditelje, po ko zna koji put u svojoj istoriji. Lider građanske koalicije Crno na bijelo je slavodobitno poručio „Crna Goro, neka ti je srećna sloboda… Ko je htio slobodu, izvolite, uzmite svoju slobodu!“

U duhu svojih svjetonazora i ubjeđenja pristalice i lideri okupljeni oko koalicije „Za budućnost Crne Gore“ su shvatili poruku i krenuli da oslobađaju Crnu Goru baštineći njima bliske „slobodarske“ ideje iz 1918, 1942. i 1989. godine. Nastavili su da barjače po Crnoj Gori oslobodilačkim zastavama države Srbije, oslobodilačkim zastavama Republike Srpske, oslobodilačkim trobojkama s crnogorskim grbom; zalutaju u oslobađanju i pojedinci s četničkim barjakom za Kralja i Otadžbinu i državnom zastavom Crne Gore ali to su sporadični slučajevi na koje nikako ne treba obraćati pažnju.

Kako nam poručuju građanisti iz koalicije Crno na bijelo, ne treba se na to osvrtati, jer su to neke opskurne minorne grupe ljudi čija su prava ugrožena i koji imaju samo 32.55% podrške građana Crne Gore što im je nedovoljno da ostvare svoje ideje i ciljeve. Zato su oni tu, kao istinski borci za ljudska prava i slobodu, koji će im pružiti podršku da se pomenuta ugrožena grupa ostvari u svom potpunom kapacitetu.

Ali, ne brini, Crna Goro! Slobodu nam pored bratskih dobronamjernih osloboditelja donosi i koalicija Crno na bijelo, koja će zahvaljujući osvojenih 5,53% podrške građana Crne Gore, odnosno osvojena četiri mandata, uvesti Crnu Goru u Evropsku uniju i na taj način spriječiti poznata događanja iz 1918. i 1989. godine.

Nema potrebe da brineš, Crna Goro! Sad kad su DPS, Milo Đukanović i državotvorne partije izgubile, oni su prestali biti četnici, bjelaši, prestali su da slave Podgoričku skupštinu iz 1918. godine, da slave Karađorđeviće, Dražu Mihajlovića, Pavla Đurišića, Ratka Mladića, Radovana Karadžića, da smatraju Crnogorce Đilasovim kopiladima, volovima, nepriznavajući ih kao naciju i narod; prestali su druge vjere smatrati lažnim vjerama i ljudima; prestali su
uzurpirati crnogorske manastire i crkve u kojima se vjenčanje s barjakom crnogorske državne zastave ne može obaviti…

Amfilohije Radović je prestao biti ratni huškač i mrzitelj svega nesrpskog koji baštini i propagira pomenute vrijednosti koje je sada s gnušanjem odbačio. Jer konačno smo se oslobodili i okrenuli leđa bezbožnom nasljeđu partizana i njihovoj beskompromisnoj borbi protiv fašističkih pogleda na svijet. Sve su oni to radili izrevoltirani
„antisrpskom“ politikom DPS-a i njenog predśednika. Sad kad te politike više nema, javno su se izvinili i odrekli prethodnih uvjerenja i zajedno s koalicijama Mir je naša nacija i Crno na bijelo će donijeti dugoočekivanu demokratiju Crnoj Gori. I ne brini Crna Goro! Znaju to oni, i svi u Crnoj Gori! Kad bi pokušali da se opet vrate starom nedosanjanom snu, koalicija Crno na bijelo bi ih sa svojih 5,53% podrške građana, odnosno 4 mandata, odlučno spriječila u tome, za razliku od državotvornih stranaka koje su to neuspješno radile i pored apsolutne kontrole državnih institucija.

Dogovor je da se formira ekspertska vlada konstituisana od stručnjaka iz konkretnih oblasti bez obzira na njihovu političku, vjersku, nacionalnu ili bilo koju drugu osobenost. A u duhu demokratije koju uvode u Crnoj Gori, koaliciji Crno na bijelo, voljom građana koju oni poštuju, pripašće cijelih 11,06% udjela u novoj vlasti. I ne brini Crna Goro! Taj procenat je dovoljan da se iskontrolišu sve radnje i pokriju sva ministrstva i mehanizmi kontrole koji služe manjini da kontroliše većinu koja upravlja državom.

Kako nas ubjeđuju ljudi iz koalicije Crno na bijelo, nebitno je da li će za Ministra odbrane doći čovjek koji snijeva ruske baze na toplom Jadranskom moru. Jer taj čovjek će zahvaljujući njihovoj procjeni u kojoj je bitna samo stručnost uspješno sarađivati s NATO savezom. Jer zbog njegove stručnosti neće doći do situacije da poveden svojim emocijama proslijedi neku informaciju ruskim službama zbog koje bi Crna Gora, na primjer bila isključena iz saveza. Pri svemu, tome koalicioni partneri koalicije Crno na bijelo imaju širok izbor iskusnih kadrova za tu funkciju koji su svoju stručnost dokazali u svim potonjim ratovima, od Dubrovnika do Kosova.

Ali ne brini Crna Goro oni će pokriti to mjesto, kao i sva druga mjesta od vitalne važnosti za crnogorsko društvo, od Ministarstva prosvjete, kulture, zdrastva, vanjske politike do uprave policije i načelnika državnih bezbjednosti. Jer im ta mjesta po demokratskom principu slijede i na taj način će spriječiti retrogradne snage iz koalicije „Za budućnost Crne Gore“ da rovare i iskopavaju temelje Crne Gore.

Nema potrebe da se brineš, Crna Goro! Koalicija Crno na bijelo s preko pedeset doktora nauka na svojoj listi hiruški precizno vuče poteze, onako profesionalno kako se to još samo u privatnoj bolnici Kodra o javnome trošku radi!

Moraš vjerovati Crna Goro zaključcima preko pedeset doktora nauka da će gradonačelnik Budve iz DF-a Marko Bato Carević prije donijeti demokratiju i ojačati suverenitet crnogorske države s proslavljanjem Podgoričke skupštine iz 1918. godine i izjavom da je Crna Gora anektirala Boku Kotorsku 2006. godine, nego li njegov kolega iz DPS-a gradonačelnik Podgorice Ivan Vuković koji s postojanim ideološkim uvjerenjima čvrsto stoji na obilježljima i simbolima crnogorske državnosti i antifašističkog nasljeđa Crne Gore.

Moraš vjerovati doktorima nauka da je bolje evropski put i učvršćivanje članstva u NATO savezu graditi s Markom Milačićem i njegovim performansom paljenja NATO zastave, negoli s Rankom Krivokapićem kome je NATO jedan od najvažnijih strateških ciljeva Crne Gore. Moraš vjerovati, Crna Goro, odlukama preko pedeset doktora nauka jer su to sve stručni ljudi nažalost ne i intelektualci. Kako ne vjerovati odlukama jedne Tatjane Bečanović kojoj je za
genocid u srebrenici kriv De Sosir ili njenoj koleginici Rajki Glušici koja crnogorski jezik naziva nacionalističkim. Ali ne brini, Crna Goro, tu su drugi ljudi od struke iz koalicije Crno na bijelo da objasne gospođi Bečanović da se ipak dogodio genocid u Srebrenici i da ga nije izvršio De Sosir. Držeći se kolegijalnosti ne zadiru jedni drugima usko u struku i očigledno iz toga razloga nijesu objasnili Glušici da crnogorski jezik nije produkt crnogorskih nacionalista
nego njegovih neupitnih jezičkih osobenosti.

Ali ne brini, Crna Goro! Koalicija Crno na bijelo sa svojih 5,53%, odnosno 4 mandata, kao Leonida na Termopilu, brani Crnu Goru i njene državničke i antifašitičke vrijednosti. Njihova istorijska i slavna žrtva za suverenu, nezavisnu, građansku i evropsku Crnu Goru, očišćenu od kriminala i korupcije, ostaće da se prepričava pokoljenjima našim. Svakako, ne kao o onima koji su zaždili vječnu baklju slobode, nego o onima koji su pružili ruku kleronacionalistima, šovinistima i uništiteljima slobodne Crne Gore uspješno ih vrativši iz nokdauna.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#5949 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Challenger_ »

Što se tiče BiH u cjelini pa i ostatka tzv. "regiona" želim da kažem da za sada ne vidim nikakve bitne rizike iako sam uvjeren da će promjene u Crnoj Gori biti jedan od determinišućih faktora, kako unutar BiH, tako u regiji, što i jeste pobudilo moju posebnu pažnju.

Vidjećemo u kom će pravcu stvar ići (stagnacija, destrukcija ili avangarda).

Za sada toliko.

Kolegama forumašima, "ma ko da su, ma gdje da su", želim svako dobro i laku noć.

Čitamo se, ako Bog da.


________
trocadero
Posts: 2429
Joined: 14/03/2013 13:57

#5950 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by trocadero »

Alfaromeo wrote: 02/09/2020 00:25 Situacija je mirna
Iskreno receno
Stanje opusteno kao i uvijek
Kiki je pitao Za plate
Kotor i Tivat dobro stoje i ispod 700€ tesko
da neko radi odje.
A cemu se narod nada?
Pa iskreno receno
Trump je pobijedio zato sto Clintonove
Ameri vise nisu mogli smisliti a tako je i kod nas
I ja priznajem da sam bio citav zivot Za DPS
iskreno Sve do ovih izbora
Zasto?
Pa mnogo je
I dosta ljudi koji su bili vjerni DPS su glasali ja Opoziciju
koju vi nazivate Srpske stranke
Srba je oko 27% a znamo koliko je opozicija dobila
Znaci nije samo da su Srbi glasali Za opoziciju
To jednostavno nije istlna
Da i Andrijevica ima 61% Srba pa je DPS poslednjih 8 godina razvaljivao uzimao izbore za apsolutnu vlast.
Za Budvu se moglo i očekivati pobjeda opozicije pa i za Kotor znajući da su im na prošlim potkupili poslanika pa onda obijalilo kancelariju da bi se dokopali pečata.
Iznenađen sam Tivtom jer je to po visini plata i penzija i zaposlenosti prva opština u Crnoj Gori. Šta je to kod njih motivisalo narod da glasa za opoziciju ...u kolikoj mjeri je to zakon o vjeroispovjesti, zabrana dolaska turista iz Srbije, Rusije ili nešto treće?
Post Reply