Desavanja u Crnoj Gori

Post Reply
Alfaromeo
Posts: 302
Joined: 18/08/2005 10:48

#5901 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Alfaromeo »

Ja kad ovo prelistam
imam osjecaj da zivim u nekoj
Vukojebini a ne u Crnoj Gori
doduse vecina koja cak nije nikad
Vidjela CG o vise da i govorimo
objasnjava nam situaciju i stanje u istoj
da nije smijesno bilo bi zalosno :-)
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#5902 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Challenger_ »

Kikibombona wrote: 01/09/2020 23:13Pustila ga EU niz vodu...
Nikad ga EU nije ni držala već američke administracije i njihove službe kao što drže i albanski faktor na Balkanu.
Ovo je za EU olakšanje i nada da će američka zona biti istisnuta za CG i pomjerena ka Albaniji.

Ne treba EU perspektivu sagledavati lokalnim vizurama.
smijesni_ste
Posts: 5978
Joined: 09/10/2009 16:46

#5903 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by smijesni_ste »

Alfaromeo wrote: 01/09/2020 23:34 Ja kad ovo prelistam
imam osjecaj da zivim u nekoj
Vukojebini a ne u Crnoj Gori
doduse vecina koja cak nije nikad
Vidjela CG o vise da i govorimo
objasnjava nam situaciju i stanje u istoj
da nije smijesno bilo bi zalosno :-)
Pa hajde piši sa lica mjesta, takve upise čekamo, a u medjuvremenu se mi ostali prepiremo :D ;-)
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#5904 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by llull »

Imam je otet 100%, albanci ga na foru oteli ... pa sada postuju onakve stvari na facebook...
A sta raja pise sunce ti, mi po bosni aman znamo bolje od Imama u Pljevljima ... Razumijem razloge i strah ali ne treba pretjerivati.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#5905 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by bingov buraz »

vatrogasac wrote: 01/09/2020 22:44
Duka Dizel II wrote: 01/09/2020 22:36
megaman4 wrote: 01/09/2020 22:30

Imam osjećaj da se ovaj imam boji za svoju sigurnost čim ovako piše ? Možda griješim ?
Ne treba isključiti da je zarobljen i da mu četnici drže nož pod grlom dok kuca na tastaturu.
Bilo je i gore od toga.Tokom agresije na BiH ubijeno 115 imama.

Svako zvjerstvo teže i gore od drugoga ali ono što su četnici napravili u Semizovcu efendiji Hasibu Ramiću i njegovoj porodici samo te isprazni,blokira,ostavi u najdubljoj rupi i sa bolom u stomaku koji teško prolazi.

Ne, razum to ne prihvata...a istina

https://www.preporod.com/index.php/sve- ... za-opomenu
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#5906 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by megaman4 »

Leverage wrote: 01/09/2020 23:33 "unutrašnji sukobi" = politička a možda i fizička eliminacija političkih neistomišljenika i nacionalnih manjina

Čovjek se samo eufemistično izrazio.
Ja i ? A vaše komunjare dadoše svo naoruzanje TO-a JNA.

Kasnije znamo kome je isto otišlo?
Alfaromeo
Posts: 302
Joined: 18/08/2005 10:48

#5907 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Alfaromeo »

smijesni_ste wrote: 01/09/2020 23:36 [quote=Alfaromeo post_id=16771671 time=<a href="tel:1598996047">1598996047</a> user_id=105001]
Ja kad ovo prelistam
imam osjecaj da zivim u nekoj
Vukojebini a ne u Crnoj Gori
doduse vecina koja cak nije nikad
Vidjela CG o vise da i govorimo
objasnjava nam situaciju i stanje u istoj
da nije smijesno bilo bi zalosno :-)
Pa hajde piši sa lica mjesta, takve upise čekamo, a u medjuvremenu se mi ostali prepiremo :D ;-)


pa slobodno pitajte sta vas zanima
gdje da Pocnem?
Sociolog
Posts: 4348
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#5908 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Sociolog »

Kikibombona wrote: 01/09/2020 23:22
last mohicans wrote: 01/09/2020 23:11Ne pratim političku scenu u CG, izuzev zadnjih par dana, pa sam stekao neki uvid u događanja. Ali, ako moze neko od upucenijih da odgovori. Konkretno, interesuje me kako su ove tako reci prosrprske stranke i njihovi simpatizeri toliko procentualno jaki i jesu li jaki? Vidim na proslavama uglavnom trobojke, nigdje zastave CG, pa šta su, Srbi-ijanci, crnogorski Srbi, kako se deklarišu ljudi? Je li njima zelja opet neka SCG drzava ili bi i dalje bili Srbi koji imaju CG drzavljanstvo? Još nešto koje od ovih partija opozicije se mogu okarakterisati kao prosrpske,ujedno i proruske ili pod uticajem SPC? Nekako mi nestvarno izgleda da su sve ove partije prosrpski orijentirane. Unaprijed zahvalan.
Srba ima 30% prema zadnjem popisu, ali 45% gradjana kaze da govori srpskim jezikom. Ima tu dosta identitetske dualnosti. Imas mnogo porodica u kojima se jedan brat deklarise kao Srbin a drugi kao Crnogorac a rodila ih ista majka i napravio isti otac.

Srpske stranke obicni uzimaju izmedju 35 i 40% glasova. Ove izbore su dobacili do 45% sto je rekord u samostalnoj Crnoj Gori. Ostalih 5% im je isporučila gradjanska URA.

Demokratski front je dobio 33% glasova - radikalni i konzervativni Srbi
Demokrate su dobile 12% glasova - umjereni Srbi, imaju u svojim redovima ponekog Bosnjaka i Crnogorca
URA je dobila 6% - gradjanska stranka, predsjednik Albanac, ima dosta Crnogoraca, Srba, Bosnjaka, Albanaca

...

A sta im je plan mozemo nagadjati. Jedno je sigurno, u skorije vrijeme nece biti velikih promjena na spoljnopolitickom planu.
Upravu je sve kako je rekao Kiki, evo veceras na Al Jazeeri rekose, kako je solidan broj bosnjaka glasao za Uru

Ima barem 10% populacije pravoslavno koje je fluidno cas je crnogorac cas srbin, neodlucno, cas glasa za ove cas za.ove, i mislim da su litije presudile da glasaju na ovu stranu
User avatar
mist
Posts: 1390
Joined: 22/08/2011 19:02
Location: tu iza coska

#5909 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by mist »

horkesh wrote: 01/09/2020 23:19
mist wrote: 01/09/2020 23:08 Generalno nemam neki stav na zavrsene izbore u CG,iskreno zaboli me tuki i za jedne i za druge.
Medutim jutros sam prisustvovao razgovoru radnog kolege sa blizom familijom iz Pljevalja i situacija je zajebana.
Srbi ne prestaju sa provokacijama tipa selite se turci pogotovo u nocnim satima.
Dojucerasnje komsije koji su to bili u pravom smislu rijeci (bar on tako kaze) vec danas okrecu glavu kako se ne bi pozdravili.
Po njegovom licu vidim da je debelo zabrinut.
J.... ga u slozili se ili ne svi ti predznaci bacaju na situaciju iz devedesetih kod nas. :roll:
I šta kaže kolega, je li iznenađen iznenadnom promjenom ponašanja kod komšija? :roll:
On licno ne jer je mnogo vise iskusio u ratu kod nas.Mada kaze da su oni svi generalno mislili da je vrijeme devedesetih zavrsena prica,pogotovo nakon odvajanja CG.
Bas je zabrinut.
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#5910 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by L u c i f e r »

Kikibombona wrote: 01/09/2020 23:32
TT987 wrote: 01/09/2020 23:18To je suština priče. Da su oni normalna zamjena za dosadšnju vlast, niko se ne bi potresao zbog tih izbora. Međutim, ono nacionalističko orgijanje, presretanje autobusa i prijetnje ljudima koji tu žive oduvijek da se isele, pokazuju u kom smjeru će se kretati ako ugrabe vlast. Koji je cilj otići u Tuzi sa srpskim zastavama i "slaviti" kad tamo haman nema Srba? Sreća pa su se prerano aktivirali, sad je svima jasno da s ovakvom opozicijom i njihovim pristalicama nema budućnosti.
O kakvom presretanju autobusa Centrotrsnsa se radi. Vise puta se pominjalo na ovoj temi. Ima li neki video, tekst, o cemu se radi?
https://www.fokus.ba/vijesti/bih/nebojs ... a/1856755/
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#5911 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by LBVIEW »

Leverage wrote: 01/09/2020 21:07 Znači divljanje po Pljevljima i ostalo iz protekla dva dana pravdamo nekim drugim snimcima koji realno veze s vezom nemaju, a zaključak je eto ni oni tamo ne valjaju, nismo samo mi.

Divno.
Ne znam dokle ce se ovdje tolerirati negiranje i opravdavanje litijaskih divljaka, i to od strane klona baniranog cetnika. :-)
Last edited by LBVIEW on 02/09/2020 08:11, edited 2 times in total.
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#5912 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Leverage »

megaman4 wrote: 01/09/2020 23:38
Leverage wrote: 01/09/2020 23:33 "unutrašnji sukobi" = politička a možda i fizička eliminacija političkih neistomišljenika i nacionalnih manjina

Čovjek se samo eufemistično izrazio.
Ja i ? A vaše komunjare dadoše svo naoruzanje TO-a JNA.

Kasnije znamo kome je isto otišlo?
Ja te podržim u postu, objasnim mu šta si htio reći, a ti me napade jer... ko zna zašto?

Moje nisu nikakve komunjare, a poglavito ne te o kojima govoriš.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#5913 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by exliberal-ex »

Jedno pitanje

vidjeli smo da su mnogi forumski strucnjaci i analiticari sa sigurnoscu predvidjali da ce Milo pobjedit i satrat sve od crkve do zadnjeg srbina...

i rezultate vidimo

koji ce komentar biti ako se ovo sve smiri....pa u jebenoj Bosni imate izljeve bratske ljubavi zadnjih 20 godina i mnogo vise zakopanog oruzja i nista se nije desilo, zasto mislite da ce se desit u CG.


imam osjecaj da mnogi prizeljkuju neke sukobe...
Duka Dizel II
Posts: 1127
Joined: 01/04/2020 09:04

#5914 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Duka Dizel II »

Challenger_ wrote: 01/09/2020 22:54
Duka Dizel II wrote: 01/09/2020 22:51 Nemoguće! Milo mora imati neki skriveni plan.

Image

Milo nikad nije ni bio evropski/EU igrač.
Nije.
No, on je za Ameriku odradio posao i više im ne treba.
U poslednje vreme, tekstovi iz SAD o Djukanoviću nimalo nisu bili afirmativni.

Jednostavno, ne ide sa EU i NATO da im članica bude zemlja koja vlast nije promenila bezmalo od 1945 godine.

Ono što ja naslućujem je da Milo možda ima neki dil, da mirno prepusti vlast i dobije imunitet od krivičnog gonjenja.
Ostaviće ovu svoju boraniju da ih hapse, a on će negde u egzilu krckati milijarde.
To liči na njega.
Danas su lideri DF-a izjavili da je NATO za njih završena priča i da nema ništa od istupanja. Mandić i Knežević.
TT987
Posts: 103
Joined: 30/10/2014 15:46

#5915 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by TT987 »

Kikibombona wrote: 01/09/2020 23:32
TT987 wrote: 01/09/2020 23:18To je suština priče. Da su oni normalna zamjena za dosadšnju vlast, niko se ne bi potresao zbog tih izbora. Međutim, ono nacionalističko orgijanje, presretanje autobusa i prijetnje ljudima koji tu žive oduvijek da se isele, pokazuju u kom smjeru će se kretati ako ugrabe vlast. Koji je cilj otići u Tuzi sa srpskim zastavama i "slaviti" kad tamo haman nema Srba? Sreća pa su se prerano aktivirali, sad je svima jasno da s ovakvom opozicijom i njihovim pristalicama nema budućnosti.
O kakvom presretanju autobusa Centrotrsnsa se radi. Vise puta se pominjalo na ovoj temi. Ima li neki video, tekst, o cemu se radi?
Hadžifejzovićev pulen Vukanović je objavljivao, pod naslovom da se dovlače glasači iz BiH, koji nemaju pravo glasa u CG, pa se poslije prao pričom da je samo širio video dalje, bez analize izrečenog. Video je iz Pljevalja.
https://youtu.be/uOryvHxAGqc
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#5916 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Blek Stena »

Leverage wrote: 01/09/2020 23:41
megaman4 wrote: 01/09/2020 23:38
Leverage wrote: 01/09/2020 23:33 "unutrašnji sukobi" = politička a možda i fizička eliminacija političkih neistomišljenika i nacionalnih manjina

Čovjek se samo eufemistično izrazio.
Ja i ? A vaše komunjare dadoše svo naoruzanje TO-a JNA.

Kasnije znamo kome je isto otišlo?
Ja te podržim u postu, objasnim mu šta si htio reći, a ti me napade jer... ko zna zašto?

Moje nisu nikakve komunjare, a poglavito ne te o kojima govoriš.
:lol:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#5917 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

L u c i f e r wrote: 01/09/2020 23:40
Kikibombona wrote: 01/09/2020 23:32
TT987 wrote: 01/09/2020 23:18To je suština priče. Da su oni normalna zamjena za dosadšnju vlast, niko se ne bi potresao zbog tih izbora. Međutim, ono nacionalističko orgijanje, presretanje autobusa i prijetnje ljudima koji tu žive oduvijek da se isele, pokazuju u kom smjeru će se kretati ako ugrabe vlast. Koji je cilj otići u Tuzi sa srpskim zastavama i "slaviti" kad tamo haman nema Srba? Sreća pa su se prerano aktivirali, sad je svima jasno da s ovakvom opozicijom i njihovim pristalicama nema budućnosti.
O kakvom presretanju autobusa Centrotrsnsa se radi. Vise puta se pominjalo na ovoj temi. Ima li neki video, tekst, o cemu se radi?
https://www.fokus.ba/vijesti/bih/nebojs ... a/1856755/
Kakva zgadija...
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#5918 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Edin H. »

avetinja wrote: 01/09/2020 23:21 Meni je čitava situacija paradoksalna. Mislim da se krije nešto debelo iza kulisa. Albanci sa Srbima ruše Crnogorce. Ovo nismo mogli smisliti ni mi sa foruma.
Da. Ako pogledas bolje procenti se nisu osobito promijenili u odnosu na referendum. I danas Albanci imaju tu neku prevagu sa nesto vise od 5%.
Negdje ih je Milo nesto dobro nasadio. Osim ako se ne radi o nekakvoj kompenzaciji za Kosovo.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#5919 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

Alfaromeo wrote: 01/09/2020 23:34 Ja kad ovo prelistam
imam osjecaj da zivim u nekoj
Vukojebini a ne u Crnoj Gori
doduse vecina koja cak nije nikad
Vidjela CG o vise da i govorimo
objasnjava nam situaciju i stanje u istoj
da nije smijesno bilo bi zalosno :-)
Ti ono iz Kotora?

Kod vas je vjerujem mirnije. Ovi brdjani sa sjevera su problem.

Inace, kakve su plate u Kotoru, prosječna plata?
Duka Dizel II
Posts: 1127
Joined: 01/04/2020 09:04

#5920 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Duka Dizel II »

Edin H. wrote: 01/09/2020 23:48
avetinja wrote: 01/09/2020 23:21 Meni je čitava situacija paradoksalna. Mislim da se krije nešto debelo iza kulisa. Albanci sa Srbima ruše Crnogorce. Ovo nismo mogli smisliti ni mi sa foruma.
Da. Ako pogledas bolje procenti se nisu osobito promijenili u odnosu na referendum. I danas Albanci imaju tu neku prevagu sa nesto vise od 5%.
Negdje ih je Milo nesto dobro nasadio. Osim ako se ne radi o nekakvoj kompenzaciji za Kosovo.
Jebote, šta ćemo mi u Srbiji svašta još dobiti kao kompenzaciju za Kosovo.
Sećam se vrlo dobro još tamo negde 2007 godine da se pričalo kako je Srbija pobedila na Evroviziji u sklopu kompenzacije za Kosovo.
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#5921 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Blek Stena »

Kikibombona wrote: 01/09/2020 23:50
Alfaromeo wrote: 01/09/2020 23:34 Ja kad ovo prelistam
imam osjecaj da zivim u nekoj
Vukojebini a ne u Crnoj Gori
doduse vecina koja cak nije nikad
Vidjela CG o vise da i govorimo
objasnjava nam situaciju i stanje u istoj
da nije smijesno bilo bi zalosno :-)
Ti ono iz Kotora?

Kod vas je vjerujem mirnije. Ovi brdjani sa sjevera su problem.

Inace, kakve su plate u Kotoru, prosječna plata?
nema plata ove godine :D
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#5922 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by megaman4 »

Challenger_ wrote: 01/09/2020 23:35
Kikibombona wrote: 01/09/2020 23:13Pustila ga EU niz vodu...
Nikad ga EU nije ni držala već američke administracije i njihove službe kao što drže i albanski faktor na Balkanu.
Ovo je za EU olakšanje i nada da će američka zona biti istisnuta za CG i pomjerena ka Albaniji.

Ne treba EU perspektivu sagledavati lokalnim vizurama.
EU se nakon izlaska VB više ništa ne pita, odnosno nikada se nije ni pitala, jer se sama raspada iznutra od silne nesposobnosti da riješi unutrašnja pitanja. Sve konce će i dalje Amerika vući a EU će raditi onako kako oni žele. Merkelova svako malo ide preko Atlantika na dodatne instrukcije, isto što i rade političari sa ovih prostora.

EU je sada tampon zona izmedju Kine i Amerike a Rusija je tu samo dodatak i ništa više.

Amerika nikada neće predati Jadransko more Kinezima ili Rusima. To su oni označili kao svoje strateško vlasništvo i ko pokuša uzurpirati, zna kako to oni rješavaju.

CG jeste mala zemlja ali i geostrateški vrlo bitna i trenutno ovi sa istoka pokušavaju preko litijaša da sruše Mila i CG kako bi je okrenuli skroz od zapada.

Vidjet ćemo koje iznenađenje Milo sprema preko svojih mentora?
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#5923 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by megaman4 »

Leverage wrote: 01/09/2020 23:41
megaman4 wrote: 01/09/2020 23:38
Leverage wrote: 01/09/2020 23:33 "unutrašnji sukobi" = politička a možda i fizička eliminacija političkih neistomišljenika i nacionalnih manjina

Čovjek se samo eufemistično izrazio.
Ja i ? A vaše komunjare dadoše svo naoruzanje TO-a JNA.

Kasnije znamo kome je isto otišlo?
Ja te podržim u postu, objasnim mu šta si htio reći, a ti me napade jer... ko zna zašto?

Moje nisu nikakve komunjare, a poglavito ne te o kojima govoriš.
Onda moja greška. Ybg.

Kontam te ali moraš znati da ovi samo silu poznaju. Demokratija im nije jača strana.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#5924 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by MorningStar »

OhohoHO :D

Sta je ovo kakva je ovo panika :lol: polako ne puca se - vidim da je dijaspora nam skocila vec podmazuje .. nesto :D




Nego gledajuci ovo ja vidim samo potencionalnih 5-10 procenata da ce ovo se SDA da okoristi sa jaranima iz SNSDa - jer boze moj , situacija se zakuhala moramo za nase da glasamo.
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#5925 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by L u c i f e r »

exliberal-ex wrote: 01/09/2020 23:42 Jedno pitanje

vidjeli smo da su mnogi forumski strucnjaci i analiticari sa sigurnoscu predvidjali da ce Milo pobjedit i satrat sve od crkve do zadnjeg srbina...

i rezultate vidimo

koji ce komentar biti ako se ovo sve smiri....pa u jebenoj Bosni imate izljeve bratske ljubavi zadnjih 20 godina i mnogo vise zakopanog oruzja i nista se nije desilo, zasto mislite da ce se desit u CG.


imam osjecaj da mnogi prizeljkuju neke sukobe...
Zato sto su Bosni cetalji dobili po picki.

Pobili smo ih masallah dovoljno, vojno sposobnih spodoba, da im zlocini vise ne neumpadaju.

Nisu oni cetalji nikad ni bili kadri za bilo kakav rat i vojne sukobe, vec samo za klanje civila i silovanje djevojcica. Eh to ih sad svrbi u cg.
Post Reply