Desavanja u Crnoj Gori

Post Reply
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#5876 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by megaman4 »

Challenger_ wrote: 01/09/2020 22:54
Duka Dizel II wrote: 01/09/2020 22:51 Nemoguće! Milo mora imati neki skriveni plan.

Image

Milo nikad nije ni bio evropski/EU igrač.
Nego čiji ?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#5877 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Maraschino »

Challenger_ wrote: 01/09/2020 22:54

Milo nikad nije ni bio evropski/EU igrač.
A ovo do sada je srpska vecina uradila. :lol:
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#5878 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by megaman4 »

Maraschino wrote: 01/09/2020 23:02
Challenger_ wrote: 01/09/2020 22:54

Milo nikad nije ni bio evropski/EU igrač.
A ovo do sada je srpska vecina uradila. :lol:
Ne mogu da vjerujem šta ljudi pišu? :roll:

Čuj nije bio Evropski igrač? Možda Ruski, Kineski. ....
swanfilter
Posts: 7910
Joined: 06/06/2008 18:52

#5879 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by swanfilter »

Pitajte Reufa. On zna ...
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#5880 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Challenger_ »

megaman4 wrote: 01/09/2020 23:01
Challenger_ wrote: 01/09/2020 22:54
Duka Dizel II wrote: 01/09/2020 22:51 Nemoguće! Milo mora imati neki skriveni plan.

Image

Milo nikad nije ni bio evropski/EU igrač.
Nego čiji ?
Prvo Slobin pa američki.
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#5881 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by L u c i f e r »

Lider koalicije "Za budućnost Crne Gore" Zdravko Krivokapić najavio je da će formirati vlast za tri sedmice i ponovo zamolio građane da ne izlaze na ulicu.

"Čekali smo 30 godina, sačekajmo još tri nedjelje dok ne formiramo vladu.
Cetnicka govna, ko ih ne zna...

Zadojeno mrznjom, ispunjeno zlom, a zna samo za laz i mitomaniju.
Last edited by L u c i f e r on 01/09/2020 23:08, edited 1 time in total.
User avatar
mist
Posts: 1390
Joined: 22/08/2011 19:02
Location: tu iza coska

#5882 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by mist »

Generalno nemam neki stav na zavrsene izbore u CG,iskreno zaboli me tuki i za jedne i za druge.
Medutim jutros sam prisustvovao razgovoru radnog kolege sa blizom familijom iz Pljevalja i situacija je zajebana.
Srbi ne prestaju sa provokacijama tipa selite se turci pogotovo u nocnim satima.
Dojucerasnje komsije koji su to bili u pravom smislu rijeci (bar on tako kaze) vec danas okrecu glavu kako se ne bi pozdravili.
Po njegovom licu vidim da je debelo zabrinut.
J.... ga u slozili se ili ne svi ti predznaci bacaju na situaciju iz devedesetih kod nas. :roll:
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#5883 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by last mohicans »

Ne pratim političku scenu u CG, izuzev zadnjih par dana, pa sam stekao neki uvid u događanja. Ali, ako moze neko od upucenijih da odgovori. Konkretno, interesuje me kako su ove tako reci prosrprske stranke i njihovi simpatizeri toliko procentualno jaki i jesu li jaki? Vidim na proslavama uglavnom trobojke, nigdje zastave CG, pa šta su, Srbi-ijanci, crnogorski Srbi, kako se deklarišu ljudi? Je li njima zelja opet neka SCG drzava ili bi i dalje bili Srbi koji imaju CG drzavljanstvo? Još nešto koje od ovih partija opozicije se mogu okarakterisati kao prosrpske,ujedno i proruske ili pod uticajem SPC? Nekako mi nestvarno izgleda da su sve ove partije prosrpski orijentirane. Unaprijed zahvalan.
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#5884 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by megaman4 »

Milo je uvijek bio svoj igrač, sve do trenutka kada je shvatio da za svoj politički opstanak i za nezavisnost Crne Gore treba pomoć neke velike sile tj. Velikog brata, a zauzvrat bit će mu čuvana leđa, sve dok CG ne uvede u NATO sto je i uspio a na dobrom je putu i u EU.

Miloševićev igrač bio je vrlo kratko, kada je shvatio da bi mogao platiti cijenu napada na Dubrovnik. Tada je skroz okrenuo priču, dok su Bulatović i ostali bili do kraja uz Balkanskog kasapina.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#5885 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

Duka Dizel II wrote: 01/09/2020 22:51 Nemoguće! Milo mora imati neki skriveni plan.

Image
Pustila ga EU niz vodu...

EU nikad nije ni bila odlucna na Balkanu. Da nije Amerike mi bi i danas ratovali.
User avatar
Ludzak
Posts: 5490
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#5886 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Ludzak »

Muslimani su jos uvijek za bratstvo i jedinstvo. Jest ih Tito vaspitao, svaka mu cast.
Dritan uvjeren za nekakvu slobodu. Onaj nekakav Dzenan u Bečićevoj stranci uvjeren o nekakvom miru i napretku. Onaj imam iz Pljevalja veli da nisu nikakve provokacije bile itd... Zato muslimani uvijek i nastradaju.
A Srbi srbuju.
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#5887 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by megaman4 »

last mohicans wrote: 01/09/2020 23:11 Ne pratim političku scenu u CG, izuzev zadnjih par dana, pa sam stekao neki uvid u događanja. Ali, ako moze neko od upucenijih da odgovori. Konkretno, interesuje me kako su ove tako reci prosrprske stranke i njihovi simpatizeri toliko procentualno jaki i jesu li jaki? Vidim na proslavama uglavnom trobojke, nigdje zastave CG, pa šta su, Srbi-ijanci, crnogorski Srbi, kako se deklarišu ljudi? Je li njima zelja opet neka SCG drzava ili bi i dalje bili Srbi koji imaju CG drzavljanstvo? Još nešto koje od ovih partija opozicije se mogu okarakterisati kao prosrpske,ujedno i proruske ili pod uticajem SPC? Nekako mi nestvarno izgleda da su sve ove partije prosrpski orijentirane. Unaprijed zahvalan.
Ukratko. Ovi četnici žele srušiti Crnu Goru i defacto je vratiti pod upravom srbije i Beograda, a Crnogorce svesti ispod 25% u Crnoj Gori. Na vanjskom planu žele izlazak iz NATO saveza i prekida svih veza sa clanstvom u EU, kako bi otvorili vrata Rusiji.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#5888 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by General War »

Maraschino wrote: 01/09/2020 23:00
General War wrote: 01/09/2020 22:56
Maraschino wrote: 01/09/2020 22:50



glupan
ovako su setali sarajevom pred rat i ubjedjivali narod da rata nece biti a da jna kopa rovove da nas zastite.
ovakvi najbrze stradaju
kod cetnika nema pacifista a sva prica se zavrsava kada skines gace
Ah ko zna mozda i oni imaju skrivenog asa u rukavu poput patriotske lige, juke, cele...
lako ce se iscenirati svat da bi se poslije prava krv prolila.

p.s. zar ti nisi bio u pl ili su i tebe na silu mobilisali a ti im rekao da neces da pucas na svoje
Aha hoce to srbi, zamisli namjerno i svadbu naprave i nadju mladence samo da bi Celo nekoga svata ucmekao...jbg nije tada bilo toliko BMW-ova ko sada da se zaleti u masu cetnika i divljaka kao u Crnoj Gori.
ps, tamam posla da se ja sa paravojskama druzim, a i nisam pucao na svoje nije bilo potrebe, bilo je interesantnijih meta...a dovoljne su bile Seve za svoje kad se vec intereujes...hvala na pitanju.
TT987
Posts: 103
Joined: 30/10/2014 15:46

#5889 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by TT987 »

mist wrote: 01/09/2020 23:08 Generalno nemam neki stav na zavrsene izbore u CG,iskreno zaboli me tuki i za jedne i za druge.
Medutim jutros sam prisustvovao razgovoru radnog kolege sa blizom familijom iz Pljevalja i situacija je zajebana.
Srbi ne prestaju sa provokacijama tipa selite se turci pogotovo u nocnim satima.
Dojucerasnje komsije koji su to bili u pravom smislu rijeci (bar on tako kaze) vec danas okrecu glavu kako se ne bi pozdravili.
Po njegovom licu vidim da je debelo zabrinut.
J.... ga u slozili se ili ne svi ti predznaci bacaju na situaciju iz devedesetih kod nas. :roll:
To je suština priče. Da su oni normalna zamjena za dosadšnju vlast, niko se ne bi potresao zbog tih izbora. Međutim, ono nacionalističko orgijanje, presretanje autobusa i prijetnje ljudima koji tu žive oduvijek da se isele, pokazuju u kom smjeru će se kretati ako ugrabe vlast. Koji je cilj otići u Tuzi sa srpskim zastavama i "slaviti" kad tamo haman nema Srba? Sreća pa su se prerano aktivirali, sad je svima jasno da s ovakvom opozicijom i njihovim pristalicama nema budućnosti.
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#5890 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by horkesh »

mist wrote: 01/09/2020 23:08 Generalno nemam neki stav na zavrsene izbore u CG,iskreno zaboli me tuki i za jedne i za druge.
Medutim jutros sam prisustvovao razgovoru radnog kolege sa blizom familijom iz Pljevalja i situacija je zajebana.
Srbi ne prestaju sa provokacijama tipa selite se turci pogotovo u nocnim satima.
Dojucerasnje komsije koji su to bili u pravom smislu rijeci (bar on tako kaze) vec danas okrecu glavu kako se ne bi pozdravili.
Po njegovom licu vidim da je debelo zabrinut.
J.... ga u slozili se ili ne svi ti predznaci bacaju na situaciju iz devedesetih kod nas. :roll:
I šta kaže kolega, je li iznenađen iznenadnom promjenom ponašanja kod komšija? :roll:
User avatar
avetinja
Posts: 31427
Joined: 19/07/2014 13:31

#5891 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by avetinja »

Meni je čitava situacija paradoksalna. Mislim da se krije nešto debelo iza kulisa. Albanci sa Srbima ruše Crnogorce. Ovo nismo mogli smisliti ni mi sa foruma.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#5892 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

last mohicans wrote: 01/09/2020 23:11Ne pratim političku scenu u CG, izuzev zadnjih par dana, pa sam stekao neki uvid u događanja. Ali, ako moze neko od upucenijih da odgovori. Konkretno, interesuje me kako su ove tako reci prosrprske stranke i njihovi simpatizeri toliko procentualno jaki i jesu li jaki? Vidim na proslavama uglavnom trobojke, nigdje zastave CG, pa šta su, Srbi-ijanci, crnogorski Srbi, kako se deklarišu ljudi? Je li njima zelja opet neka SCG drzava ili bi i dalje bili Srbi koji imaju CG drzavljanstvo? Još nešto koje od ovih partija opozicije se mogu okarakterisati kao prosrpske,ujedno i proruske ili pod uticajem SPC? Nekako mi nestvarno izgleda da su sve ove partije prosrpski orijentirane. Unaprijed zahvalan.
Srba ima 30% prema zadnjem popisu, ali 45% gradjana kaze da govori srpskim jezikom. Ima tu dosta identitetske dualnosti. Imas mnogo porodica u kojima se jedan brat deklarise kao Srbin a drugi kao Crnogorac a rodila ih ista majka i napravio isti otac.

Srpske stranke obicni uzimaju izmedju 35 i 40% glasova. Ove izbore su dobacili do 45% sto je rekord u samostalnoj Crnoj Gori. Ostalih 5% im je isporučila gradjanska URA.

Demokratski front je dobio 33% glasova - radikalni i konzervativni Srbi
Demokrate su dobile 12% glasova - umjereni Srbi, imaju u svojim redovima ponekog Bosnjaka i Crnogorca
URA je dobila 6% - gradjanska stranka, predsjednik Albanac, ima dosta Crnogoraca, Srba, Bosnjaka, Albanaca

...

A sta im je plan mozemo nagadjati. Jedno je sigurno, u skorije vrijeme nece biti velikih promjena na spoljnopolitickom planu.
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#5893 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by megaman4 »

TT987 wrote: 01/09/2020 23:18
mist wrote: 01/09/2020 23:08 Generalno nemam neki stav na zavrsene izbore u CG,iskreno zaboli me tuki i za jedne i za druge.
Medutim jutros sam prisustvovao razgovoru radnog kolege sa blizom familijom iz Pljevalja i situacija je zajebana.
Srbi ne prestaju sa provokacijama tipa selite se turci pogotovo u nocnim satima.
Dojucerasnje komsije koji su to bili u pravom smislu rijeci (bar on tako kaze) vec danas okrecu glavu kako se ne bi pozdravili.
Po njegovom licu vidim da je debelo zabrinut.
J.... ga u slozili se ili ne svi ti predznaci bacaju na situaciju iz devedesetih kod nas. :roll:
To je suština priče. Da su oni normalna zamjena za dosadšnju vlast, niko se ne bi potresao zbog tih izbora. Međutim, ono nacionalističko orgijanje, presretanje autobusa i prijetnje ljudima koji tu žive oduvijek da se isele, pokazuju u kom smjeru će se kretati ako ugrabe vlast. Koji je cilj otići u Tuzi sa srpskim zastavama i "slaviti" kad tamo haman nema Srba? Sreća pa su se prerano aktivirali, sad je svima jasno da s ovakvom opozicijom i njihovim pristalicama nema budućnosti.
Ovako su srbi orgijali 1991 godine u Nevesinju. Bio onaj novinar Zekerijah Smajić tada. Pričao kasnije koliku je mržnju tada vidio, da je odmah znao da će biti godinu dana kasnije belaja. Ja se pomalo sjećam barikada iz pravca Nevesinja prema Mostaru. Još tada.

Ovi su na putu da možda čak izazovu unutrašnje sukobe u CG, koji bi lako mogli zapaliti regiju. Od đikana me više ništa ne može iznenaditi.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#5894 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

avetinja wrote: 01/09/2020 23:21 Meni je čitava situacija paradoksalna. Mislim da se krije nešto debelo iza kulisa. Albanci sa Srbima ruše Crnogorce. Ovo nismo mogli smisliti ni mi sa foruma.
Ma ne ruse Albanci. Predsjednik stranke je Albanac ali ogromna vecina ostalih clanova stranke su Crnogorci i Srbi. Od 60 ljudi na listi imaju 3-4 Albanca.

To je kao da kazes da je Demokratska Fronta Zeljka Komsica hrvatska stranka. Nigdje veze.

Za ovu URA stranku Albanci uopste nisu glasali. Glasali su ljudi koji mrze Mila Djukanovica. Pa njihova kampanja je bila izrazito protiv vlasti i unaprijed su najavili da ce sa Srbima praviti novu vlast... i na toj prici dobili glasove.

Albanci imaju svoje dvije nacionalne partije. Obje su usle u parlament.
User avatar
hatemondays
Posts: 1197
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#5895 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by hatemondays »

mist wrote: 01/09/2020 23:08 Generalno nemam neki stav na zavrsene izbore u CG,iskreno zaboli me tuki i za jedne i za druge.
Medutim jutros sam prisustvovao razgovoru radnog kolege sa blizom familijom iz Pljevalja i situacija je zajebana.
Srbi ne prestaju sa provokacijama tipa selite se turci pogotovo u nocnim satima.
Dojucerasnje komsije koji su to bili u pravom smislu rijeci (bar on tako kaze) vec danas okrecu glavu kako se ne bi pozdravili.
Po njegovom licu vidim da je debelo zabrinut.
J.... ga u slozili se ili ne svi ti predznaci bacaju na situaciju iz devedesetih kod nas. :roll:
Dvije rijeci poslije kojih sve postaje jasno ali za neke kasno: "dojucerasnji komsija".
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#5896 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Blek Stena »

megaman4 wrote: 01/09/2020 23:23
TT987 wrote: 01/09/2020 23:18
mist wrote: 01/09/2020 23:08 Generalno nemam neki stav na zavrsene izbore u CG,iskreno zaboli me tuki i za jedne i za druge.
Medutim jutros sam prisustvovao razgovoru radnog kolege sa blizom familijom iz Pljevalja i situacija je zajebana.
Srbi ne prestaju sa provokacijama tipa selite se turci pogotovo u nocnim satima.
Dojucerasnje komsije koji su to bili u pravom smislu rijeci (bar on tako kaze) vec danas okrecu glavu kako se ne bi pozdravili.
Po njegovom licu vidim da je debelo zabrinut.
J.... ga u slozili se ili ne svi ti predznaci bacaju na situaciju iz devedesetih kod nas. :roll:
To je suština priče. Da su oni normalna zamjena za dosadšnju vlast, niko se ne bi potresao zbog tih izbora. Međutim, ono nacionalističko orgijanje, presretanje autobusa i prijetnje ljudima koji tu žive oduvijek da se isele, pokazuju u kom smjeru će se kretati ako ugrabe vlast. Koji je cilj otići u Tuzi sa srpskim zastavama i "slaviti" kad tamo haman nema Srba? Sreća pa su se prerano aktivirali, sad je svima jasno da s ovakvom opozicijom i njihovim pristalicama nema budućnosti.
Ovako su srbi orgijali 1991 godine u Nevesinju. Bio onaj novinar Zekerijah Smajić tada. Pričao kasnije koliku je mržnju tada vidio, da je odmah znao da će biti godinu dana kasnije belaja. Ja se pomalo sjećam barikada iz pravca Nevesinja prema Mostaru. Još tada.

Ovi su na putu da možda čak izazovu unutrašnje sukobe u CG, koji bi lako mogli zapaliti regiju. Od đikana me više ništa ne može iznenaditi.
Prvo osvoje vlast pa krenu da izazivaju unutrasnje sukobe. Logicno.
Imas li ti 2 razreda skole?
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#5897 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by megaman4 »

Blek Stena wrote: 01/09/2020 23:27
megaman4 wrote: 01/09/2020 23:23
TT987 wrote: 01/09/2020 23:18
To je suština priče. Da su oni normalna zamjena za dosadšnju vlast, niko se ne bi potresao zbog tih izbora. Međutim, ono nacionalističko orgijanje, presretanje autobusa i prijetnje ljudima koji tu žive oduvijek da se isele, pokazuju u kom smjeru će se kretati ako ugrabe vlast. Koji je cilj otići u Tuzi sa srpskim zastavama i "slaviti" kad tamo haman nema Srba? Sreća pa su se prerano aktivirali, sad je svima jasno da s ovakvom opozicijom i njihovim pristalicama nema budućnosti.
Ovako su srbi orgijali 1991 godine u Nevesinju. Bio onaj novinar Zekerijah Smajić tada. Pričao kasnije koliku je mržnju tada vidio, da je odmah znao da će biti godinu dana kasnije belaja. Ja se pomalo sjećam barikada iz pravca Nevesinja prema Mostaru. Još tada.

Ovi su na putu da možda čak izazovu unutrašnje sukobe u CG, koji bi lako mogli zapaliti regiju. Od đikana me više ništa ne može iznenaditi.
Prvo osvoje vlast pa krenu da izazivaju unutrasnje sukobe. Logicno.
Imas li ti 2 razreda skole?
Da. Ovako je SDS radio u tadašnjoj SRBiH. Tamo gdje su bili većina, formirali su SAO oblasti i počeli sa progonima nesrba. Plus, uz pomoć JNA naoruzavane su njihove jedinice u rušenju BiH, uz pomoć rezima iz Beograda.

Pošto sam na svojoj vlastitoj koži osjetio dobročinstvo SDS-a, nemas pravo meni ovdje govoriti o ovome ko je ovo sve prošao.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#5898 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Kikibombona »

TT987 wrote: 01/09/2020 23:18To je suština priče. Da su oni normalna zamjena za dosadšnju vlast, niko se ne bi potresao zbog tih izbora. Međutim, ono nacionalističko orgijanje, presretanje autobusa i prijetnje ljudima koji tu žive oduvijek da se isele, pokazuju u kom smjeru će se kretati ako ugrabe vlast. Koji je cilj otići u Tuzi sa srpskim zastavama i "slaviti" kad tamo haman nema Srba? Sreća pa su se prerano aktivirali, sad je svima jasno da s ovakvom opozicijom i njihovim pristalicama nema budućnosti.
O kakvom presretanju autobusa Centrotrsnsa se radi. Vise puta se pominjalo na ovoj temi. Ima li neki video, tekst, o cemu se radi?
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#5899 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Leverage »

"unutrašnji sukobi" = politička a možda i fizička eliminacija političkih neistomišljenika i nacionalnih manjina

Čovjek se samo eufemistično izrazio.
Duka Dizel II
Posts: 1127
Joined: 01/04/2020 09:04

#5900 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Duka Dizel II »

avetinja wrote: 01/09/2020 23:21 Meni je čitava situacija paradoksalna. Mislim da se krije nešto debelo iza kulisa. Albanci sa Srbima ruše Crnogorce. Ovo nismo mogli smisliti ni mi sa foruma.
:D
Ja znam bar jednog koji je naslutio.
Ali ovde takvi prodju ispod radara usled mnoštva brilijantnih analitičara koji ne mogu pogoditi ni kakvo je vreme bilo juče.
Post Reply