Desavanja u Crnoj Gori

Post Reply
trocadero
Posts: 2429
Joined: 14/03/2013 13:57

#5726 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by trocadero »

sinuhe wrote: 01/09/2020 19:59 Ce da obnavljaju Jugoslaviju :D
:D

Image
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#5727 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

fosna2014 wrote: 01/09/2020 20:14 Da tipujemo do kada će izdrzati još nepostojeća vlada? Dritan = ministar pravde?
Izdržaće minimalno godinu dana.
User avatar
escobar__
Posts: 8880
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#5728 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by escobar__ »

Blek Stena wrote: 01/09/2020 20:09
escobar__ wrote: 01/09/2020 19:54
Maraschino wrote: 01/09/2020 19:49

govnari
Ono će nekog civilizovat... :lol: Pripadnik naroda koji je patentirao sekundarne i tercijarne grobnice, izvršio genocid, etničko čišćenje, kulturocid, naroda kojem u 21. vijeku popovi kroje život i koji u 21. vijeku nisu sposobni mirno živjet s drugim ljudima već i dalje onanišu na mitove i laži koje im crkva i politički vrh serviraju. Takvo neko pleme će nekog civilizovat... :lol: :lol:

Što je najluđe, bijednik koru hljeba vjerovatno zarađuje u Sarajlabadu. Nažalost.
Mozda je neki poremeceni srbin. A mozda je neko ko sjedi u redakciji i nije srbin uopste. Mozda si i ti koji volis da patente pojedinca ili grupe pojedinaca prikacis citavom narodu. Sto nam bogati ne prikacis da smo svi izmislili naizmjenicnu struju? Providni ste svi, i ti i kolege ti ovde, i klix redakcija, i SDA, i Reis. Sikter
Grupe pojedinaca? To neke nove fore iz kuhinje SPC i vašeg političkog vrha? Genocid izvršila grupa pojedinaca, komadanje tijela vršila grupa pojedinaca, etničko čišćenje, silovanja, rušenja bogomolja, sve grupe pojedinaca? Grupa pojedinaca i danas negira bosanski jezik, državu Bosnu i Hercegovinu, Bošnjake, Crnogorce, Albance, Hrvate, nezavisno Kosovo, nezavisnu Crnu Goru? Grupa pojedinaca, veliš? :lol:
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#5729 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Leverage »

Nije precizirao koliko je velika ta grupa pojedinaca.
User avatar
escobar__
Posts: 8880
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#5730 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by escobar__ »

Konta frajer mi blentavi... U Višegradu na očigled svih spaljivali žive ljude, Tomašicu krili svi od vojnog, vjerskog i političkog vrha do obične četničke žgadije koja tamo živi i kao grupa pojedinaca loša. :lol:
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#5731 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Nadzornik »

megaman4 wrote: 01/09/2020 14:34
Challenger_ wrote: 01/09/2020 14:28 Čuj Vatikan kroji njemačku politiku.

:lol:

Kakvi intelektualci ovdje pišu, nema dalje.


:lol: :lol: :lol:
Srećom pa sam živio u Bavarskoj gdje sam se druzio s Nijemcima. I u jednoj raspravi mene pitaju ko Vam kroji politiku? Velim imaju institucije. A oni meni iz topa: Crkva. Šta oni kažu , ovi moraju tako raditi. Tebi je to smiješno. Pa dobro. Svako ima pravo na svoje mišljenje.
A sta sve necu procitati,matero mila,cuj Njemci kazu da njima crkva kroji politiku... :-)
Sa Njemcima sam vec 30 godina i nikada,ali bas nikada ni jedan od njih nije nikada spomenuo crkvu niti ih ona interesuje,politika jos manje.
Crkva im jeste mocna,bogata i jaka ali u smislu kapitala,investicija ali njen uticaj na obicne gradjane je zanemarljiv ili bolje receno nikakav.
Vjerujem da svi vec znaju da religija i njeni vrhovni predstavnici imaju uticaja samo na siromasne,neuredjene i zaostale drzave i narode.
U naprednim demokratskim drustvima religija je zadnja rupa na svirali... :-?
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#5732 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by fosna2014 »

RunnerX wrote: 01/09/2020 20:24
fosna2014 wrote: 01/09/2020 20:14 Da tipujemo do kada će izdrzati još nepostojeća vlada? Dritan = ministar pravde?
Izdržaće minimalno godinu dana.
Nešto mi je to preoptimistično.
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#5733 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by L u c i f e r »

escobar__ wrote: 01/09/2020 20:25
Blek Stena wrote: 01/09/2020 20:09
escobar__ wrote: 01/09/2020 19:54

Ono će nekog civilizovat... :lol: Pripadnik naroda koji je patentirao sekundarne i tercijarne grobnice, izvršio genocid, etničko čišćenje, kulturocid, naroda kojem u 21. vijeku popovi kroje život i koji u 21. vijeku nisu sposobni mirno živjet s drugim ljudima već i dalje onanišu na mitove i laži koje im crkva i politički vrh serviraju. Takvo neko pleme će nekog civilizovat... :lol: :lol:

Što je najluđe, bijednik koru hljeba vjerovatno zarađuje u Sarajlabadu. Nažalost.
Mozda je neki poremeceni srbin. A mozda je neko ko sjedi u redakciji i nije srbin uopste. Mozda si i ti koji volis da patente pojedinca ili grupe pojedinaca prikacis citavom narodu. Sto nam bogati ne prikacis da smo svi izmislili naizmjenicnu struju? Providni ste svi, i ti i kolege ti ovde, i klix redakcija, i SDA, i Reis. Sikter
Grupe pojedinaca? To neke nove fore iz kuhinje SPC i vašeg političkog vrha? Genocid izvršila grupa pojedinaca, komadanje tijela vršila grupa pojedinaca, etničko čišćenje, silovanja, rušenja bogomolja, sve grupe pojedinaca? Grupa pojedinaca i danas negira bosanski jezik, državu Bosnu i Hercegovinu, Bošnjake, Crnogorce, Albance, Hrvate, nezavisno Kosovo, nezavisnu Crnu Goru? Grupa pojedinaca, veliš? :lol:
Bagerovanje i visestruko premjestanje masovnih grobnica radi njihovog sakrivanja je takodjer izvrsila grupa pojedinaca, koja se zove republika srpska.

Da imaju pameti i obraza, u zemlju bi propali od stida.

Ali nemaju.
Tokom rata u BiH pojavila se potreba za dodatnom klasifikacijom masovnih grobnica na:

primarne,
sekundarne i
tercijarne.
Primarne masovne grobnice su masovne grobnice u kojima su prvobitno pokopani leševi. Usljed naknadnog premještanja tijela u druge grobnice nastale su i sekundarne, pa čak i tercijarne grobnice kako bi se prikrio zločin, tako što su tijela iz primarnih grobnica prebacivana u novoiskopane grobnice od kojih su neke i zabetonirane. Takvu praksu je sprovodila srpska vlast u Republici Srpskoj nakon genocida u Srebrenicihttp://www.icty.org/x/cases/tolimir/acjug/en/1 ... ummary.pdf, kao i na još nekim lokacijama u zapadnoj i istočnoj Bosni.
Last edited by L u c i f e r on 01/09/2020 20:33, edited 1 time in total.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#5734 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Nadzornik »

sumirprimus wrote: 01/09/2020 14:31 osjetan je izostanak drugova proiranaca s ove teme, sta je reci? :D
Njihova prava u ovoj prici nisu ugrozena obzirom da Srbi kolo vode... :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#5735 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Chmoljo »

The 51st State wrote: 01/09/2020 20:11 kad ti pobornik genocidaskih tekovina pametuje, golemo.
Pojedinci nadilii radovan karadzic ime studentskom domu, pojedinci instalirali sekundarne i tercijarne grobnice, pojedinci instalirali crkvu u dvoriste fate orlovic.... pa o koliko to pojedinaca pricamo?
To pojedinci ne može nikako stajati ako postoji presuda za genocid.

Genocid podrazumijeva sistem. Podrazumijeva temeljitu pripremu, široku podjelu poslova na pripremi, realizaciji i korištenju rezultata genocida.

Mene recimo, stvarno boli kurac šta misle oni koji su genocidu doprinijeli i na najmarginalniji način.

Da, lopovi su u sda. Iz isto. Ima i tu fašistoida. Ako iko barem ih ja nikada nisam štedio, te džamijske pacove. No sistema koji je radio na istrebljivanju drugih i drugačijih nije bilo. Organizacije koja je u svojoj srži fašistička, nema.

Tako da je svaka takva usporedba gola kurčina i u stvari mnogo govori o sagovorniku. Ne treba meni ničije izvinjenje i pravdanje. Niti će to dići mrtve ili vratiti protraćene godine. Meni treba garancija da se takve stvari više neće ponavljati. A dok god se genocid pravda, dok god se likovi osjećaju prozvanima, te garancije nema.

U stvari, u ova dva dana se vidi da se sve vrijeme bilo u pravu glede toga ko će sada zajahati u crnoj gori. Da nije bilo teško pretpostaviti ko je ta alternativa Đukanoviću.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#5736 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Nadzornik »

Dajte ljudi polako,organizujte se,ne mogu vas stici cijeli dan,tek sam na 219 stranici... :-)
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#5737 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Doktor igrice.

megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#5738 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by megaman4 »

fosna2014 wrote: 01/09/2020 20:14 Da tipujemo do kada će izdrzati još nepostojeća vlada? Dritan = ministar pravde?
Nidokle jer Veliki brat neće dati zeleno svjetlo na istu.

Rekoh po ko zna koji put: Litijaši su napravili jednu kardinalnu grešku a to je: Javno su se počeli smijati i suprotstavljati Velikom bratu koji je primio Crnu Goru u NATO i ubrzo u EU, dok su se stavili na stranu Rusije i Kine.

Pošto je zapad u Crnu Goru ulozio previše novca i vremena, nema prepuštanja ovih terena Rusima i Kinezima, kako bi Andrija Mandić, Krivokapić i drugi htjeli...Sve se prati u Washingtonu i zato je Milo i dobio signale da bude miran, kako bi se moglo vidjeti koliko je domet ovih četničkih klauna koji trenutno orgijaju po Crnoj Gori.

Milo zna da su ovi nesposobni da formiraju bilo kakvu stabilnu vlast, a dokaz je tome činjenica, da su Abazoviću Albanci zaprijetili da ni pod koji cijenu ne smije sa četnicima u vlast, zbog Kosova, koje će ubrzo Pizdousti pod pritiskom Velikog brata, trajno predati Albancima, čime će definitivno biti završena priča o Jugoslaviji koja nakon toga odlazi zauvijek na smetlište historije gdje joj je oduvijek i bilo mjesto.

SPC je glavna prijetnja Milu, i tu će morati baš znati da se postavi i da Amfilohiju i njegove ustanike trajno odstrani iz Crne Gore, koji su generator ratova na ovim prostorima jos od Balkanskih ratova.
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#5739 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Ripicipi »

trocadero wrote: 01/09/2020 20:24
sinuhe wrote: 01/09/2020 19:59 Ce da obnavljaju Jugoslaviju :D
:D

Image
Realno ovo je smijesno, ostale slike pokazuju otprilike 3 cg zastave na 100 srpskih...
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#5740 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Chmoljo wrote: 01/09/2020 20:35 U stvari, u ova dva dana se vidi da se sve vrijeme bilo u pravu glede toga ko će sada zajahati u crnoj gori. Da nije bilo teško pretpostaviti ko je ta alternativa Đukanoviću.
Oni su uvijek bili jedina alternativa.
Ripicipi wrote: 01/09/2020 20:38 Realno ovo je smijesno, ostale slike pokazuju otprilike 3 cg zastave na 100 srpskih...
Analogija je ista kao kod 'neodgovornih pojedinaca'.

Tako su i par Bošnjaka predstavili kao da se i 'muslimani bore za svetinje'.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#5741 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by The 51st State »

Chmoljo wrote: 01/09/2020 20:35
The 51st State wrote: 01/09/2020 20:11 kad ti pobornik genocidaskih tekovina pametuje, golemo.
Pojedinci nadilii radovan karadzic ime studentskom domu, pojedinci instalirali sekundarne i tercijarne grobnice, pojedinci instalirali crkvu u dvoriste fate orlovic.... pa o koliko to pojedinaca pricamo?
To pojedinci ne može nikako stajati ako postoji presuda za genocid.

Genocid podrazumijeva sistem. Podrazumijeva temeljitu pripremu, široku podjelu poslova na pripremi, realizaciji i korištenju rezultata genocida.

Mene recimo, stvarno boli kurac šta misle oni koji su genocidu doprinijeli i na najmarginalniji način.

Da, lopovi su u sda. Iz isto. Ima i tu fašistoida. Ako iko barem ih ja nikada nisam štedio, te džamijske pacove. No sistema koji je radio na istrebljivanju drugih i drugačijih nije bilo. Organizacije koja je u svojoj srži fašistička, nema.

Tako da je svaka takva usporedba gola kurčina i u stvari mnogo govori o sagovorniku. Ne treba meni ničije izvinjenje i pravdanje. Niti će to dići mrtve ili vratiti protraćene godine. Meni treba garancija da se takve stvari više neće ponavljati. A dok god se genocid pravda, dok god se likovi osjećaju prozvanima, te garancije nema.

U stvari, u ova dva dana se vidi da se sve vrijeme bilo u pravu glede toga ko će sada zajahati u crnoj gori. Da nije bilo teško pretpostaviti ko je ta alternativa Đukanoviću.
Zato i nervira ovaj online cinizam i pravljenje se ludim. Sto se mene tice svaki policki potez srba je pod posebnom lupom dok god bastine svoje zlocinacke tekovin pa tako i ovi "osjezavajuci" crnogorski trendovi..
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#5742 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by RunnerX »

Evo još jednog.

TT987
Posts: 103
Joined: 30/10/2014 15:46

#5743 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by TT987 »

fosna2014 wrote: 01/09/2020 20:14 Da tipujemo do kada će izdrzati još nepostojeća vlada? Dritan = ministar pravde?
Prerano su litijasi krenuli sa velikim planovima i slavljem. Zaboravili su da je ipak Milo majstor ove igre, plus sto i dalje ima podrsku najvecih centara moci.Bilo bi suludo, neozbiljno za NATO,SAD, EU da dozvole ovim retrogradnim politicarima da vode drzavu u bolje sutra, a nisu u stanju komsije neSrbe da zastite od divljaka iz sopstvenih redova.
Moze neko od opozicionih predstavnika uskoro dobiti ponudu koja se ne odbija...
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#5744 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by muhafuca »

Nadzornik wrote: 01/09/2020 20:28
megaman4 wrote: 01/09/2020 14:34
Challenger_ wrote: 01/09/2020 14:28 Čuj Vatikan kroji njemačku politiku.

:lol:

Kakvi intelektualci ovdje pišu, nema dalje.


:lol: :lol: :lol:
Srećom pa sam živio u Bavarskoj gdje sam se druzio s Nijemcima. I u jednoj raspravi mene pitaju ko Vam kroji politiku? Velim imaju institucije. A oni meni iz topa: Crkva. Šta oni kažu , ovi moraju tako raditi. Tebi je to smiješno. Pa dobro. Svako ima pravo na svoje mišljenje.
A sta sve necu procitati,matero mila,cuj Njemci kazu da njima crkva kroji politiku... :-)
Sa Njemcima sam vec 30 godina i nikada,ali bas nikada ni jedan od njih nije nikada spomenuo crkvu niti ih ona interesuje,politika jos manje.
Crkva im jeste mocna,bogata i jaka ali u smislu kapitala,investicija ali njen uticaj na obicne gradjane je zanemarljiv ili bolje receno nikakav.
Vjerujem da svi vec znaju da religija i njeni vrhovni predstavnici imaju uticaja samo na siromasne,neuredjene i zaostale drzave i narode.
U naprednim demokratskim drustvima religija je zadnja rupa na svirali... :-?
niko je ne spominje (crkvu u njemackoj) zato sto crkva ima definisano mjesto u drustvu i sve fercera na zadovoljstvo i naroda i crkve

i zasto pricati o necemu sto fercera kako treba po svima.

Kad si zadnji put cuo njemackog politicara da je usta otvorio imalo protiv crkve ili da predlozi nesto sto po crkvu nebi bilo povoljno?

E kad to neko pokusa onda ces cuti - ali vjerovatno neces jer njihovi politicari znaju u sta se smije dirati a u sta ne.
User avatar
pici
Posts: 43580
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5745 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by pici »

RunnerX wrote: 01/09/2020 20:43 Evo još jednog.

pop koji se smije i prica sovinisticke viceve da su crnogorci pocrnjeli srbi ili podivljali srbi a onda lupne da su oni narod od prije nove ere 5000 godina i da ih se zato masoni boje... zaista :lol: :lol: :lol: i onda onaj sarajevski arnaut ide sa ovima u koaliciju kuneci se u multi kulti :lol: :lol: :lol:

'Srbi su lud narod' (J. Rašković)
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#5746 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by spreca »

Ripicipi wrote: 01/09/2020 20:38
trocadero wrote: 01/09/2020 20:24
sinuhe wrote: 01/09/2020 19:59 Ce da obnavljaju Jugoslaviju :D
:D

Image
Realno ovo je smijesno, ostale slike pokazuju otprilike 3 cg zastave na 100 srpskih...
Cija je ona lijeva zastavaplavo bijelo crvena
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#5747 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Leverage »

Šta će Nijemac pričat protiv crkve kad mu crkva ne vodi politiku.

Ovdje kler vodi politiku, odlučuje kao da je izvršna vlast.
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#5748 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Leverage »

spreca wrote: 01/09/2020 20:50 Cija je ona lijeva zastavaplavo bijelo crvena
SR Jugoslavija (ako nema zvijezde a čini se da nema).
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#5749 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by muhafuca »

Leverage wrote: 01/09/2020 20:51 Šta će Nijemac pričat protiv crkve kad mu crkva ne vodi politiku.

Ovdje kler vodi politiku, odlučuje kao da je izvršna vlast.
pa i u crnoj gori se crkva dosta drzala po strani

dok milo nije dobio genijalnu ideju da je nacuturi

politicari u njemackoj znaju sta se smije a sta se ne smije ako mislis izbore dobiti.
smijesni_ste
Posts: 5978
Joined: 09/10/2009 16:46

#5750 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by smijesni_ste »

The 51st State wrote: 01/09/2020 20:11 kad ti pobornik genocidaskih tekovina pametuje, golemo.
Pojedinci nadilii radovan karadzic ime studentskom domu, pojedinci instalirali sekundarne i tercijarne grobnice, pojedinci instalirali crkvu u dvoriste fate orlovic.... pa o koliko to pojedinaca pricamo?
Nisi li ti negirao genocid nad Armencima jer ne postoji presuda i u to vrijeme nije postojala definicija genocida, ovako nešto?

Ili sam te zamijenio sa nekim? Ako jesam, izvinjavam se :oops:
Post Reply