Testiranje

Moderator: O'zone

Locked
isx
Posts: 3587
Joined: 24/05/2014 19:12

#201 Re: Testiranje

Post by isx »

Pa nekom logikom, veca je vjerovatnoca da je uzorak isparavan ako ga uzmu na dva mjesta, ne znam, nisam doktor.

Valjda radi ustede materijala sada rade samo sa jednog mjesta.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#202 Re: Testiranje

Post by mO k3 »

Bullet Tooth Tony wrote: 20/08/2020 10:09
isx wrote: 20/08/2020 09:58 Ma ja, da im što prije ispadne iz šaka. Zato je i kamara nekvalitetnih uzoraka.
Nidje veze ... u EU te pitaju hoces grlo ili nos ionda uzimaju tako .. radio dva puta test ...

iznenadio se kada su mi kod Kandica rekli da rade i nos i grlo ...
:thumbup: bas tako ....

ja sam radio vani i meni su uzimali iz grla
User avatar
simbabimba
Posts: 719
Joined: 18/03/2008 09:35

#203 Re: Testiranje

Post by simbabimba »

u eurofarmu je PCR testiranje 180 KM, bris iz nosa, nalaz gotov isti dan, sve 5
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#204 Re: Testiranje

Post by Astrix »

simbabimba wrote: 21/08/2020 16:01 u eurofarmu je PCR testiranje 180 KM, bris iz nosa, nalaz gotov isti dan, sve 5
Zar nisu bili objavili da je 140 KM?
Znači nalaz može biti isti dan gotov, ali to je ako se uzme bris do 9 sati ili?
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#205 Re: Testiranje

Post by victom »

MMM1977 wrote: 13/08/2020 23:14 - Supruga već 7-8 dana bolesna, temperatura, slabost, kašljucanje. Inače je rijetko bolesna i to max. 2-3 dana, nikad nije bila ovakva. Prije 2 dana uradili PCR test privatno, negativna.

- Otac, upala oba plućna krila, generalno jako slab, na momente ima kao neku amneziju. Posljedice ranijih moždanih udara se pojačale, teško govori i kreće se. Leukociti na donjoj granici, trombociti niski.

- Punac generalno slab, nema snage nizašta. Povazdan leži i spava, što nikad ne radi.

- Ja sam bio isto slab par dana, punica isto ali ništa posebno.

E sad, obzirom da smo svi bili u kontaktu jedni sa drugima i da supruga ima najjače simptome, mislio sam da bi njen test trebao biti dovoljan da vidimo da li je korona ili je klasična gripa, prehlada. Iako je PCR bila negativna, opet počinjem sumnjati...

Naravno da smo kontakt sa svima drugima sveli na minimum, predostrožnosti radi.

Neki savjet?
Da li ima kakvih novosti/update-a ?
Last edited by victom on 01/03/2021 02:30, edited 3 times in total.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#206 Re: Testiranje

Post by victom »

:thumbup:
Last edited by victom on 01/03/2021 02:30, edited 3 times in total.
User avatar
Altsa
Posts: 7334
Joined: 19/03/2004 18:31

#207 Re: Testiranje

Post by Altsa »

Zavisi od vrste testa da li ce se uzimati uzorak iz grla ili nosa...Kad smo pitali ove u saraj polju sto nije iz nosa kazu ovi su testovi predvideni za uzimanje uzoraka iz grla.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#208 Re: Testiranje

Post by victom »

funeral blues wrote: 14/08/2020 18:59 Kad si pozitivan u Covid ambulanti, a nakon 14 dana negativan na serologiju u privatnom labu, sta bi to moglo znaciti? Vidim na netu da samo oko 50% razvije antitijela, ali ne znam koliko je to tacno.
misliš negativan na IgG ? jesi li radio IgM ?
Last edited by victom on 01/03/2021 02:30, edited 3 times in total.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#209 Re: Testiranje

Post by victom »

pitanje: da li IGM implicira IGG ?
Last edited by victom on 01/03/2021 02:30, edited 2 times in total.
isx
Posts: 3587
Joined: 24/05/2014 19:12

#210 Re: Testiranje

Post by isx »

Altsa wrote: 29/08/2020 13:34 Zavisi od vrste testa da li ce se uzimati uzorak iz grla ili nosa...Kad smo pitali ove u saraj polju sto nije iz nosa kazu ovi su testovi predvideni za uzimanje uzoraka iz grla.
To su samo brisovi. Kakvi crni testovi.
MMM1977
Posts: 4576
Joined: 15/07/2009 12:56

#211 Re: Testiranje

Post by MMM1977 »

victom wrote: 29/08/2020 13:14
MMM1977 wrote: 13/08/2020 23:14 - Supruga već 7-8 dana bolesna, temperatura, slabost, kašljucanje. Inače je rijetko bolesna i to max. 2-3 dana, nikad nije bila ovakva. Prije 2 dana uradili PCR test privatno, negativna.

- Otac, upala oba plućna krila, generalno jako slab, na momente ima kao neku amneziju. Posljedice ranijih moždanih udara se pojačale, teško govori i kreće se. Leukociti na donjoj granici, trombociti niski.

- Punac generalno slab, nema snage nizašta. Povazdan leži i spava, što nikad ne radi.

- Ja sam bio isto slab par dana, punica isto ali ništa posebno.

E sad, obzirom da smo svi bili u kontaktu jedni sa drugima i da supruga ima najjače simptome, mislio sam da bi njen test trebao biti dovoljan da vidimo da li je korona ili je klasična gripa, prehlada. Iako je PCR bila negativna, opet počinjem sumnjati...

Naravno da smo kontakt sa svima drugima sveli na minimum, predostrožnosti radi.

Neki savjet?
Da li ima kakvih novosti/update-a ?
Ima... svi negativni i stanje se kod sviju popravlja. Nejasno mi skroz za troje u mom okruženju dobije upalu pluća u istom momentu kao i ostale simptome a da su svi negativni. Još doktori rekli, kad su gledali snimke, da se 100% radi o koroni
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#212 Re: Testiranje

Post by victom »

MMM1977 wrote: 30/08/2020 10:04
victom wrote: 29/08/2020 13:14
MMM1977 wrote: 13/08/2020 23:14 - Supruga već 7-8 dana bolesna, temperatura, slabost, kašljucanje. Inače je rijetko bolesna i to max. 2-3 dana, nikad nije bila ovakva. Prije 2 dana uradili PCR test privatno, negativna.

- Otac, upala oba plućna krila, generalno jako slab, na momente ima kao neku amneziju. Posljedice ranijih moždanih udara se pojačale, teško govori i kreće se. Leukociti na donjoj granici, trombociti niski.

- Punac generalno slab, nema snage nizašta. Povazdan leži i spava, što nikad ne radi.

- Ja sam bio isto slab par dana, punica isto ali ništa posebno.

E sad, obzirom da smo svi bili u kontaktu jedni sa drugima i da supruga ima najjače simptome, mislio sam da bi njen test trebao biti dovoljan da vidimo da li je korona ili je klasična gripa, prehlada. Iako je PCR bila negativna, opet počinjem sumnjati...

Naravno da smo kontakt sa svima drugima sveli na minimum, predostrožnosti radi.

Neki savjet?
Da li ima kakvih novosti/update-a ?
Ima... svi negativni i stanje se kod sviju popravlja. Nejasno mi skroz za troje u mom okruženju dobije upalu pluća u istom momentu kao i ostale simptome a da su svi negativni. Još doktori rekli, kad su gledali snimke, da se 100% radi o koroni
Hvala i puno bi mi pomogao kad bi mi dao također ove informacije:
Snimci RTG ili CT ?
I šta je bila terapija za upalu ?
I kako se razvijala upala, povišena temperatura , koliko dugo, kašljanje i ostali simptomi ?
Last edited by victom on 01/03/2021 02:30, edited 2 times in total.
MMM1977
Posts: 4576
Joined: 15/07/2009 12:56

#213 Re: Testiranje

Post by MMM1977 »

@victom,

Urađen je 1 rtg i 2 ct. Niko nije imao kašalj niti probleme sa disanjem. Terapija su bili antibiotici (xyclav ili sumamed), vitamini i to je to.

Temperatura je bila 3-4 dana kod svakog a za upale pluća ne bi ni znali da nije rađeno snimanje.

Uglavnom, i ako je bila korona, brzo je riješeno i pored toga da su svi u ugroženim kategorijama, posebno moj otac.

Za testove mi je i dalje nejasno....
User avatar
Altsa
Posts: 7334
Joined: 19/03/2004 18:31

#214 Re: Testiranje

Post by Altsa »

isx wrote: 29/08/2020 21:26
Altsa wrote: 29/08/2020 13:34 Zavisi od vrste testa da li ce se uzimati uzorak iz grla ili nosa...Kad smo pitali ove u saraj polju sto nije iz nosa kazu ovi su testovi predvideni za uzimanje uzoraka iz grla.
To su samo brisovi. Kakvi crni testovi.
ne pravi se pametan.
User avatar
Evelinda
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 11:38
Location: Sarajevo

#215 Re: Testiranje

Post by Evelinda »

MMM1977 wrote: 30/08/2020 13:13 @victom,

Urađen je 1 rtg i 2 ct. Niko nije imao kašalj niti probleme sa disanjem. Terapija su bili antibiotici (xyclav ili sumamed), vitamini i to je to.

Temperatura je bila 3-4 dana kod svakog a za upale pluća ne bi ni znali da nije rađeno snimanje.

Uglavnom, i ako je bila korona, brzo je riješeno i pored toga da su svi u ugroženim kategorijama, posebno moj otac.

Za testove mi je i dalje nejasno....
Na kraju je ipak bila korona? Jesu li dobro sada?
isx
Posts: 3587
Joined: 24/05/2014 19:12

#216 Re: Testiranje

Post by isx »

Altsa wrote: 31/08/2020 11:43
isx wrote: 29/08/2020 21:26
Altsa wrote: 29/08/2020 13:34 Zavisi od vrste testa da li ce se uzimati uzorak iz grla ili nosa...Kad smo pitali ove u saraj polju sto nije iz nosa kazu ovi su testovi predvideni za uzimanje uzoraka iz grla.
To su samo brisovi. Kakvi crni testovi.
ne pravi se pametan.
Identican je materijal za uzimanje brisa iz nosa i iz grla.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4377
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#217 Re: Testiranje

Post by Pandakonda »

Kako je moguće imati upalu pluća a da se ne osjeti ?
User avatar
zemomak
Posts: 1686
Joined: 30/08/2008 14:47

#218 Re: Testiranje

Post by zemomak »

Pandakonda wrote: 01/09/2020 00:10 Kako je moguće imati upalu pluća a da se ne osjeti ?
korona je opremljena sa svim mogucnostima :D
User avatar
zemomak
Posts: 1686
Joined: 30/08/2008 14:47

#219 Re: Testiranje

Post by zemomak »

“MASKE” PADAJU

By Valter Posted 25/08/2020 In Kontrola uma, Novi Svjetski Poredak, Obrazovanje, Zdravlje 1 6

Zapanjujuće je koliko su ljudi skloni prihvatiti retoriku onih koji ovu pandemijsku krizu suvereno usmjeravaju prema željenom cilju.

Zapanjujuće je u kolikoj su mjeri čak i oni koji se nazivaju znanstvenicima/autoritetima/stručnjacima skloni IGNORIRATI čak i službene publikacije regulatornih agencija koje recimo – odobravaju primjenu nekakvih lijekova ili medicinskih procedura… i zabiti glavu u pijesak dok poslušno izvršavaju ono što im se kaže “odozgo”.

RT-PCR test za SARS-CoV-2 jedan je od takvih i postavlja se pitanje – zašto se test koji NIJE za to namijenjen, koji nije provjeren i nije odobren – uopće koristi?

Za početak valja definirati što znači “cleared or approved” u terminologiji američke agencije za hranu i lijekove – poznatiju kao FDA.

“Approved” znači da je nešto odobreno za primjenu. Za laike – izdan je blagoslov za mlaćenje para na tome nečemu.

Da bi postalo “Approved” mora prethodno biti “Cleared” što znači da je – kada je “Cleared” – neki lijek ili test prošao brojne procedure kliničkih testiranja za namjenu koja mu se pripisuje i pokazao USPJEH.

E sad – nije uvijek baš tako jednostavno natjerati FDA da u svojim publikacijama napiše da je nešto “Cleared” a kamoli “Approved” unatoč patetično nisko postavljenoj ljestvici za brojne procedure i lijekove a za koje globalne farmaceutske kompanije trebaju blagoslov FDA…

Što se u takvim slučajevima radi? Pa jednostavno, uz malo pravničkih akrobacija, određeni test ili procedura se može preko FDA – LEGALIZIRATI… što u praksi znači da to nešto, iako ne radi to što bi trebalo raditi PRETPOSTAVIT ĆE SE da je dovoljno dobro da radi to što bi trebalo raditi ako postoje posebne OKOLNOSTI.

Te posebne okolnosti mogu recimo uključivati proglašavanje PANDEMIJE od strane neke krovne svjetske zdravstvene organizacije (W.H.O. – World Health Organization) kojoj je na čelu tip koji uopće nije liječnik već političar, koji je u mlađim danima bio i pripadnik terorističke organizacije. Kada je ušao u politiku progurao se do položaja ministra u vladi Etiopije i s tog je položaja iskoristio svoj utjecaj za prikrivanje tri stvarne epidemije koje su u Etiopiji zaista i izbile… ali najbizarnije njegove akrobacije tu nisu prestale. Zamislite, taj je – nakon što se uspentrao na čelno mjesto W.H.O. jednog od svojih afričkih pajdaša a koji je 40 godina krčmio Zimbabwe sa svojim lokalnim pajdašima (sve dok ga pučem nisu napokon svrgnuli s vlasti) želio imenovati ambasadorom dobre volje W.H.O. a taj je bio vjerojatni ratni zločinac i svakako njegov ideološki kolega Robert Mugabe.

Još nešto valja istaknuti – i nemajte nikakve sumnje u ovo – riječ je o zadrtom komunistu kojeg je na čelo W.H.O. pomogla dovesti ni manje ni više nego kineska politička vrhuška, te ozloglašena zaklada Clinton i još ozloglašenija zaklada Billa i Melinde Gates.

Ma tko je taj genijalac?

Njegovo je ime Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Taj će uraditi ono što mu se kaže jer previše putra mu je na glavi da bi si mogao išta drugo dopustiti, ali sumnjam da je zbog toga propustio i sekunde sna a još manje sumnjam u to da dotični mari za išta drugo osim dobrobiti za vlastitu stražnjicu.

Da se vratim na RT-PCR test – taj je pravničkim akrobacijama “Autoriziran” iako nije “Cleared or approved” upravo temeljem proglasa o pandemiji od strane visoko korumpirane W.H.O. – kojoj je nedavno uskraćena jedna od izdašnih financijskih sisa – Donald Trump je ukinuo financiranje W.H.O. iz državne kasice-prasice… ali ne čini se da ove zbog toga hvata panika – a zašto i bi? Tako i tako W.H.O. većinu svog financijskog paketa dobiva od čovjekoljubivih farmaceutskih kompanija i posebice od zaklade Billa i Melinde Gates, koji bi rado cijepili svojim cjepivima najmanje 7.000.000.000 ljudi, po mogućnosti više puta. No da istaknemo, i taj “ljubitelj čovječanstva” Bill Gates je isto tako tek figura koja se pojavljuje u javnosti, dok iza sebe ima (za većinu ljudi nevidljivu) potporu financijskih moćnika a to su jedni od onih koji stvarno pomiču šahovske figure na bojnom polju Zemlja i daleko su iznad Billa u hijerarhiji zla… Koliko dugo ćemo to gledati skrštenih ruku?

Tko ne razumije uzročno-posljedičnu vezu izvora financiranja W.H.O. i retorike W.H.O. da će nas jedino cjepivo spasiti od ove pošasti, ili je idiot ili ima koristi od te retorike što posljedično znači da je riječ o moralnoj ništariji.

E sad – zašto RT-PCR test nije “Cleared or approved”?

Jednostavno je odgovoriti na to pitanje.

Ne može biti, čak i kada bi to htjeli uraditi. Zato što SARS-CoV-2 virus nije izoliran i nije pročišćen što bi bilo u skladu sa zlatnim standardima o kojima smo pisali u 7. nastavku pandemijskog serijala pa se stoga ne može tvrditi da je test učinkovit, jer nemaju ga s čime usporediti da bi ga uopće mogli testirati na učinkovitost. Ali – zato su tu pravničke akrobacije koje omogućavaju da oni koji unatoč tome siluju sve nas s tim testom nikakvu odgovornost ne snose…

…jer je test “AUTHORISED”.

Pa tko voli nek izvoli testirati se…

Neka vam malo pročačkaju po moždanoj ovojnici… sigurno ćete imati koristi od toga. Jer to je početak za provođenje testa na SARS-CoV-2 koji to zapravo nije.

Tko ne vjeruje, sam se u to može uvjeriti izravno na FDA web stranici gdje jasno i glasno navode u svojim papirima slijedeće:

“This test has not been cleared or approved.”

Što još zanimljivoga tamo piše?

“Positive results do not rule out bacterial infection or co-infection with other viruses.”

Ilitiga za laike – možete imati pozitivan test radi neke druge bakterijske ili virusne infekcije, ne samo zbog SARS-CoV-2…

Ima još bisera, pazite ovo:

“The COVID-19 RT-PCR test is also for the qualitative detection of nucleic acid from the SARS-CoV-2…”

Ilitiga za laike – kvalitativno znači da nečega ima. Kvantitativno bi, s druge strane, pak značilo ustanoviti KOLIKO tog nečega ima. Što znači da ako nečega ima (kvalitativno) to ne znači da je to nešto aktivno pa se razmnožava, jer da se razmnožava onda bi se vrlo lako moglo ustanoviti KVANTITETU nečega a koja nužno mora prijeći određenu razinu da bi uopće došlo do nekakve infekcije upravo tim nečime…

Đizs. Zaista ti mamlazi smatraju da je većina ljudi beznadno glupa i nepismena i zapravo – dopalo se to ikome ili ne – slažem se s njihovom procjenom. Jer da nije tako, ti bi komedijaši već odavno završili na željezničkoj šini, prikladno premazani katranom i perjem.

Inače – čini se kako je jedan od primera u testu IDENTIČAN s dijelom ljudskog genoma i to u 8. kromosomu ali tu informaciju želim apsolutno verificirati ukoliko odlučim i o tome napisati koju riječ – a za što je naravno, potrebno vrijeme. Ukoliko je to točno – goreopjevani RT-PCR test će tek potvrditi da ste čovjek, jer cilja detektirati dio genetske sekvence koju ima sve i jedan čovjek na ovoj planeti.

Pa – ne bih se začudio da moderni eugeničari u nekakvoj svojoj bolesnoj umnoj akrobaciji smatraju – što i inače smatraju – da je čovjek zaraza i da ga treba istrijebiti. Pa “test” koriste kao jedan od alata koji će im u tome pomoći…

Pogledajte što o tome govore pravnici, virolozi i liječnici!

PCR-TEST DEMASKIRAN U 2 MINUTE!
Viviane Fischer (pravnica i ekonomistica): „Provedene su brojne studije i pokazalo se da je opasnost od virusa u rasponu gripe. Što se tiče PCR-testa, postoji opća zabrinutost u kojoj je mjeri uopće moguće otkriti, postoji li zarazni materijal.“

Gđa. prof. Kemmerer (virologinja i imunologinja): “Testovi samo mjere, postoji li nukleinska kiselina, ali to nema veze sa živim ćelijama, virusima ili bolešću.”

Dr. Wodarg: “Pa, ovaj test ne može imati nikakve veze sa virusima ili bilo kojom bolešću, tako da ovaj test ne može dokazati nikakvu infekciju, jer infekcija je reakcija tijela.

Drugi pravnik: „Potpuno točno.“

Profesor Kemmerer: „Pa, (ako je test dovoljno specifičan) učinak PCR-testa može dokazati da se kod pacijenta može pronaći nukleinska kiselina iz ovog virusa, ali još ne može potvrditi je li virus sposoban za razmnožavanje, tj. može li se razmnožavati u stanicama i ne može se reći ništa o tome je li pacijent uzročno bolestan ovim virusom. Postoji međusobni odnos između stanja kad je netko bolestan, ima li prehladu ili simptome bolesti i ima vrlo visoku razinu dokaza za nukleinsku kiselinu, kada je vjerojatnost vrlo velika da je tome virus uzrok, ali kod mnogih koji su pozitivni bez simptoma, ne možemo uopće reći, jesu li doista zaraženi velikim virusnim opterećenjem ili ne.“

Dr. Wodarg: “Zapravo ne može se reći ni da su zaraženi, jer infekcija je uvijek reakcija tijela.”

Profesor Kemmerer: “Točno, na površini brisa imate ovu virusnu RNK, što još ne znači da je on u stanicama, niti da postoji reproduktivno virusno opterećenje. To se testom ne može isključivo dokazati.“


User avatar
Pandakonda
Posts: 4377
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#220 Re: Testiranje

Post by Pandakonda »

Nisam teoreticar zavjera, ali ima dosta stvari cudnih kod pcr testa. Poznajem momka koji je bio pozitivan na tom testu (imao simptome prehlade i gripe) međutim njegovi ukućani i djevojka su bili negativni i nisu nikad razvili simptome. Za rodtelje manje više bi razumio jer se izolovao malo ali opet zbog djevojke mi nema logike jer su stalno u bliskom kontaktu. A da ne govorim koliko puta bude false positive ili negative. Pa evo ovo sada sa igracima željezničara da su tamo pozitivni ovdje negativni. Ili što je neki forumas pisao da su se u sarajevu testirali pozitivno pa onda negativni u brckom. Pitanje je onda kome ovdje vjerovati i gdje se osjećati sigurno ?
User avatar
Altsa
Posts: 7334
Joined: 19/03/2004 18:31

#221 Re: Testiranje

Post by Altsa »

Pandakonda wrote: 01/09/2020 01:59 Nisam teoreticar zavjera, ali ima dosta stvari cudnih kod pcr testa. Poznajem momka koji je bio pozitivan na tom testu (imao simptome prehlade i gripe) međutim njegovi ukućani i djevojka su bili negativni i nisu nikad razvili simptome. Za rodtelje manje više bi razumio jer se izolovao malo ali opet zbog djevojke mi nema logike jer su stalno u bliskom kontaktu. A da ne govorim koliko puta bude false positive ili negative. Pa evo ovo sada sa igracima željezničara da su tamo pozitivni ovdje negativni. Ili što je neki forumas pisao da su se u sarajevu testirali pozitivno pa onda negativni u brckom. Pitanje je onda kome ovdje vjerovati i gdje se osjećati sigurno ?
Da su testovi nesigurni to stoji. Ali sta da radimo? Da se ne testiramo?
freelancerBIH
Posts: 1327
Joined: 06/08/2018 21:18

#222 Re: Testiranje

Post by freelancerBIH »

Pandakonda wrote: 01/09/2020 00:10 Kako je moguće imati upalu pluća a da se ne osjeti ?
Virusna i bakterijska upala pluca nisu jedno te isto. Mislim da kod virusne nemas nikakvih simptoma. Samo kod bakterijske upale se osjeti - i to bas... Neka me neko ispravi ako grijesim
MMM1977
Posts: 4576
Joined: 15/07/2009 12:56

#223 Re: Testiranje

Post by MMM1977 »

freelancerBIH wrote: 01/09/2020 13:32
Pandakonda wrote: 01/09/2020 00:10 Kako je moguće imati upalu pluća a da se ne osjeti ?
Virusna i bakterijska upala pluca nisu jedno te isto. Mislim da kod virusne nemas nikakvih simptoma. Samo kod bakterijske upale se osjeti - i to bas... Neka me neko ispravi ako grijesim
Ne znam kako to u teoriji piše ali sam imao 3 slučaja oko sebe gdje su rtg ili ct pokazali upale pluća a da onaj ko je imao upalu to nije osjetio (u smislu da nije bilo kašlja, otežanog disanja i sličnih simptoma). Šta, kako, ja stvarno ne znam
ofixaaal
Posts: 82
Joined: 18/10/2012 11:49

#225 Re: Testiranje

Post by ofixaaal »

Je li se iko testirao ovih dana radi putovanja, ima li gužvi na testiranju, sredinom osmog nisi mogao doći na red tek za 15 dana si mogao?
Locked