Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Dope_Man
Posts: 8021
Joined: 03/06/2016 16:31

#19176 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Dope_Man »

Tu dionicu docekati necemo. Ne sjecam se da je ikad, igdje, iko ozbiljno pricao o toj dionici do Konjica.

Mislim da sam negdje jednom vidio 3D render, al to nit je ozbiljna prica nit ista. U svakom.slucaju mislim.da ce se to, kad se nekad i pocne, graditi duze od zenicke obilaznice.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38006
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#19177 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Bobi »

Dobro je bolanm sad svi moraju dati komentar, spamate kao i on :D, koristite priliku, ja obrišen nadje se opet nekoda komentariše :D. Tempo nece vise spamat a vi prestanitenjega komentarisat. Riješeno .
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#19178 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by P308 »

Dope_Man wrote: 30/08/2020 01:06 Tu dionicu docekati necemo. Ne sjecam se da je ikad, igdje, iko ozbiljno pricao o toj dionici do Konjica.

Mislim da sam negdje jednom vidio 3D render, al to nit je ozbiljna prica nit ista. U svakom.slucaju mislim.da ce se to, kad se nekad i pocne, graditi duze od zenicke obilaznice.
I od Konjica do Mostara isto tj od Ovcara do Mostara (jug) jer ce se graditi 10 mostova, 12 tunela i dvije petlje. :shock:
O tunelu Prenj da ne govorimo.
RJ57
Posts: 5117
Joined: 10/04/2017 15:12

#19179 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by RJ57 »

bradina-konjic je u svakoj priči zadnja sekcija koja će se graditi, čak ni trasa još uvijek nije definitivno utvrđena, mislim da je do sada mijenjana dva puta.

ja sam nekidan pitao koja je razlika u nadmorskoj visini između izlaska iz tunela ivan i petlje ovčari/konjic ali izgleda da niko nezna.
User avatar
parappa
Posts: 3713
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#19180 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by parappa »

RJ57 wrote: 30/08/2020 08:31 bradina-konjic je u svakoj priči zadnja sekcija koja će se graditi, čak ni trasa još uvijek nije definitivno utvrđena, mislim da je do sada mijenjana dva puta.

ja sam nekidan pitao koja je razlika u nadmorskoj visini između izlaska iz tunela ivan i petlje ovčari/konjic ali izgleda da niko nezna.
Evo zadnja informacija o tome:
https://www.biznisinfo.ba/u-bih-uskoro- ... -tunelima/
U proljeće 2022 planiran je završetak izgradnje te dionice i tunela Ivan čime će autocesta stići do Bradine. Za dionicu Bradina-Ovčari kod Konjica dugu 11 km, prema riječima izvršnog direktora Autocesta FBiH radit će se novi projekat budući je došlo do promijene trase.
Valjda će stići tih 11 km napraviti prije završetka Prenja
RJ57
Posts: 5117
Joined: 10/04/2017 15:12

#19181 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by RJ57 »

znam, nije o tome riječ.
radi se o toj “novoj” trasi. mislim da su bile dvije opcije preko zukića i da je čak razmatrana i opcija preko brđana.

pokušao sam naći kolika je razlika u nadmorskoj visini između petlje ivan i petlje ovčari ali nisam našao, izbacuje mi google 500m, to mi je nekako previše

osim toga u pitanju su dvije dionice od kojih je ona od konjica do prenja puno bitnija jer tu nema ništa bolje od kozje staze, od ivana do konjica se može i ovako
User avatar
parappa
Posts: 3713
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#19182 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by parappa »

Imam druga u Bijeloj kod Konjica... Put je ok za naše uslove pošto svakako nema saobraćaja... Mislim da se završava u tom selu jer odmah iza počinje planina Prenj.

Naravno da ne treba ni pomisliti da se vozi od Ivana do ulaza u tunel tim putem :-)

I ja sam malo tražio po netu ali nigdje te informacije o nadmorskoj visini
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#19183 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by So What! »

RJ57 wrote: 30/08/2020 08:31 bradina-konjic je u svakoj priči zadnja sekcija koja će se graditi, čak ni trasa još uvijek nije definitivno utvrđena, mislim da je do sada mijenjana dva puta.

ja sam nekidan pitao koja je razlika u nadmorskoj visini između izlaska iz tunela ivan i petlje ovčari/konjic ali izgleda da niko nezna.
Hajde ovako da postavimo, nemamo projekat za te dionice, ali imamo zato ćeljeznicek oje prolaze kroz taj dio. Tako da 500 metara i ne zvuči tako nerealno.
Prije 125 godina u Sarajevo je stigao prvi voz koji je uspostavio komunikaciju od unutrašnjosti zemlje ka moru. Najveći problem predstavljalo je rješavanje najteže dionice pruge – vododijelnice na Ivan Sedlu (876 m), koja je u vazdušnoj udaljenosti svega 14 km od Konjica, sa visinskom razlikom od 600m i predstavljala je posebne tehničke poteškoće.

Rješenje je osmislio švicarski inženjer Roman Abt konstrukcijom sistema adheziono-zupčaste pruge, koji je prvi put primijenjen u našoj zemlji. Ne čudi i podatak da je izrada naučne studije povodom rekonstrukcije ove dionice nakon Drugog svjetskog rata trajala punih 10 godina, a razmatralo se 13 mogućih rješenja.
RJ57
Posts: 5117
Joined: 10/04/2017 15:12

#19184 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by RJ57 »

So What! wrote: 30/08/2020 11:18
RJ57 wrote: 30/08/2020 08:31 bradina-konjic je u svakoj priči zadnja sekcija koja će se graditi, čak ni trasa još uvijek nije definitivno utvrđena, mislim da je do sada mijenjana dva puta.

ja sam nekidan pitao koja je razlika u nadmorskoj visini između izlaska iz tunela ivan i petlje ovčari/konjic ali izgleda da niko nezna.
Hajde ovako da postavimo, nemamo projekat za te dionice, ali imamo zato ćeljeznicek oje prolaze kroz taj dio. Tako da 500 metara i ne zvuči tako nerealno.
Prije 125 godina u Sarajevo je stigao prvi voz koji je uspostavio komunikaciju od unutrašnjosti zemlje ka moru. Najveći problem predstavljalo je rješavanje najteže dionice pruge – vododijelnice na Ivan Sedlu (876 m), koja je u vazdušnoj udaljenosti svega 14 km od Konjica, sa visinskom razlikom od 600m i predstavljala je posebne tehničke poteškoće.

Rješenje je osmislio švicarski inženjer Roman Abt konstrukcijom sistema adheziono-zupčaste pruge, koji je prvi put primijenjen u našoj zemlji. Ne čudi i podatak da je izrada naučne studije povodom rekonstrukcije ove dionice nakon Drugog svjetskog rata trajala punih 10 godina, a razmatralo se 13 mogućih rješenja.

OK, biće da je stvarno preko 500m

to je na relaciji od 10km teško riješiti bez nekog “S”-a, kao što je slučaj na pruzi sarajevo-ploče od konjica do brđana i to višestruko. ne znam kolika je visinska razlika između maslenice i svetog roka ali i tamo je napravljen “S“

možda je to i pravi razlog da nema nikakvih rendera i konačne trase, dok za ostatak Vc odavno ima.


ali iskreno, nema veze. nek naprave sve ostalo a bradina-konjic nek ostane ko sad, nije smak svijeta. neće ni tunel prenj očito biti pravi autoput.
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#19185 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by So What! »

Turci hoće da grade autoput Vukosavlje – Rača
Za gradnju autoputa od Vukosavlja, preko Brčkog i Bijeljine, do Rače i granice sa Srbijom, za čije tri dionice su „Autoputevi RS“ raspisali tender, zainteresovana je turska kompanija „Kalyon“, saznaje portal CAPITAL.

Image

ender od 1,3 milijarde KM za autoput Vukosavlje – Rača rapisan je prije dvije sedmice i već se naziru kompanije i finansijske institucije zainteresovane za finansiranje, projektovanje i izgradnju tog autoputa.

Među zainteresovanim, za sada, je „Kalyon grupa“ iz Turske koja je izgradila mnogobrojne infrastrukturne projekte u inostranstvu, uključujući Katar, Rusiju, Libiju, Ujedinjene Arapske Emirate, Saudijsku Arabiju i Irak.

Kompanija je nastala 1974. godine i do sada su izgradili objekte kao što su hidroelektrane, vjetroelektrane, stambena naselja, fabrička postrojenja, putevi i autoputevi, aerodromi, gasovodi… Osnivači su i Univerziteta nazvanog po svom osnivaču Hasan Kalyoncu, kulturnih i drugih institucija.

Pored ove turske kompanije, za autoput se interesuju i finansijske institucije, a među njima i banke „Sparkasse“ i „Ziraatbank“ koje su preuzele tendersku dokumentaciju, kao i određene kompanije registrovane u Srbiji.

Podsjećamo, tender za autoput podijeljen je na tri lota, odnosno na dionicu Vukosavlje – Brčko čija je procijenjena vrijednost 600 miliona, na dionicu Brčko – Bijeljina koja bi trebalo da košta 310 miliona, te na dionicu Bijeljina – Rača vrijednosti 440 miliona KM.

Tako bi pomenuti autoput od 70 kilometara trebalo da košta ukupno milijardu i 350 miliona maraka bez PDV-a.

Dionica Vukosavlje – Brčko duga je oko 33 kilometra, dionica Brčko – Bijeljina 17 kilometara, a Bijeljina – Rača 20 kilometara.

Dionica Vukosavlje – Brčko će imati tri petlje, dok će jedna petlja biti na dionici Brčko – Bijeljina, a na trećoj dionici Bijeljina – Rača predviđena je gradnja dvije petlje i novi carinski terminal na kraju dionice, odnosno na granici sa Srbijom.

Postupak za izbor izvođača radova biće sproveden putem takmičarskog dijaloga, a predviđeno je da broj kandidata kojima će se dostaviti poziv za učešće u dijalogu bude ograničen na četiri.

Ugovor će biti dodijeljen po kriterijumu ekonomski najpovoljnije ponude.

„Kandidat ili grupa kandidata kojima budu dodijeljeni ugovori biće obavezni da obezbijede 85 odsto ili više finansijskih sredstava za projektovanje i izgradnju“, navedeno je u tenderskoj dokumentaciji.

Vlada RS daće garanciju za otplatu kreditnih obaveza za ovaj projekat.

Rok za preuzimanje tenderske dokumentacije je 13. septembar, a za predaju ponuda „Autoputevima“ 25. septembar.
CAPITAL
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#19186 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by So What! »

Izgradnja Zeničke obilaznice [Klopče - Donja Gračanica] [Most Babina Rijeka] - 25. 08. 2020. @ dinno_ze (Skyscrapercity forum)

Image

Image

Image

Image
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#19187 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by So What! »

40 prijava za projektovanje i izgradnju autoputa do Beograda
Image

Direktor "Autoputeva Republike Srpske" Dušan Topić izjavio je danas da je na javni poziv za finansiranje projektovanja i izgradnju autoputa koji bi Banjaluku i Republiku Srpsku povezao sa Beogradom već stiglo oko 40 prijava.

Topić kaže da je poziv za dionicu Vukosavlje-Brčko-Bijeljina-Rača, dužine 70 kilometara, prije desetak dana raspisalo preduzeće "Autoputevi Republike Srpske".

"Prvi put 'Autoputevi' su raspisali tender koji obuhvata finansiranje, projektovanje i izgradnju autoputa koji bi Republiku Srpsku, povezao sa Beogradom. Vrijednost radova procijenjena je na 1,35 milijardi KM", rekao je Topić za Radio Republike Srpske.

On je istakao da se prijavilo deset velikih građevinskih kompanija koje su u stanju da samostalno obave ovaj posao.

"Prijavilo se i nekoliko domaćih firmi i banaka, a svi bi trebalo da se udruže. Vjerujem da će biti dovoljno zainteresovanih kompanija i da će krajnja cijena ovog projekta biti realna. Autoput je podijeljen na tri dionice", naveo je Topić.

Govoreći o planu parcelacije, Topić je rekao da je na dionici Vukosavlje-Brčko bilo primjedbi mještana, koje su u međuvremenu riješene.

"Na dionici Brčko-Bijeljina do Rače nije bilo spornih pitanja, s obzirom na to da je preduzeće 'Autoputevi Republike Srpske' radilo plan parcelacije, a Grad Bijeljina prostorni plan", pojasnio je Topić.

Govoreći o izgradnji mosta na rijeci Savi u Gradišci, Topić je rekao da radovi teku planiranom dinamikom i da je u toku postavljanje čelične konstrukcije.

On očekuje da će do kraja naredne godine ovaj most biti završen.

"Završetak mosta uslovljen je nastavkom radova na izgradnji vezne saobraćajnice u Hrvatskoj, za šta je u toku tender za izbor izvođača. Gotovo polovina posla završena je i na prvoj fazi Koridora 'Pet ce' kroz Republiku Srpsku na petlji Johovac–Rudanka", rekao je Topić.
Akta
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#19188 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by So What! »

Velika petlja kod Doboja koja će spojiti dva autoputa dobija svoj oblik


Petlja Jehovac koja se gradi sedam kilometara sjeverno od Doboja dobila je svoje obrise u stubovima koji će uskoro nositi "raskrsnicu" između dva autoputa u BiH, Koridora 5C i autoputa Banja Luka - Doboj.

Koridor 5 C na teritoriji RS biti dug 46,6 kilometara, a najveći objekat je zasigurno petlja Jehovac. Petlju čini 10 vijadukt Rampa 1, vijadukt Rampa 3, a važna veza je most preko rijeke Bosne kod petlje Rudanka, te sedam podvožnjaka.

Inače, petlja Jehovac se nalazi u sklopu dionice Johovac (Tovira) - Rudanka (Kostajnica). Ukupna dužina ove dionice je 6.1 kilometara, a počinje na području sela Tovira, na desnoj obali Bosne, gdje je planirano da se preko petlje Johovac projekat poveže sa postojećim autoputem Banja Luka – Doboj.

Trasa nastavlja ka jugu, prateći prugu duž doline rijeke Bosne i presjeca prugu preko nadvožnjaka južno od sela Kostajnica. Petlja Rudanka je planirana u zoni između pruge i rijeke, a nakon petlje, trasa prelazi preko rijeke Bosne i preko pristupnog puta dužine oko 1 km povezuje se na postojeći regionalni put.

Planirani objekti na autoputu uključuju most preko Bosne (sa po jednom saobraćajnom trakom) kojim će autoput biti povezan sa magistralnim putem M17, četiri manja mosta preko manjih vodotoka u dolini Bosne, jedan nadvožnjak preko pruge, šest propusta za potoke i pet podvožnjaka za presijecanje postojećih puteva.

Autoput je projektovan za brzine do 120 km/h i bit će širine do 30 m. Naplatna rampa je planirana istočno od petlje Rudanka, sjeverno od prelaza autoputa preko rijeke Bosne.

Podsjećamo, 17. juna 2019., prigodnom svečanošću obilježen je početak radova na prvoj dionici autoputa na Koridoru 5C kroz Republiku Srpsku.

Dionica je finansirana kreditnim sredstvima Evropske banke za obnovu i razvoj i grant sredstvima Investicionog okvira za Zapadni Balkan (WBIF).

Radove vrši Integral, a nadzor nad radovima vrši zajedničko preduzetništvo (Joint Venture) “KREBS + KIEFER Eastern Europe GmbH (Njemačka) & GEING Krebs und Kiefer International & others ltd. (Sjeverna Makedonija)”.
Klix
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#19189 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by So What! »

Pregled angažovanih nadzora na dionicama

Nije u izgradnji:

• Putnikovo Brdo - Rudanka (tender)
• Poprikuše - Nemila (IRD Engineering)
• Nemila - Vranduk (Hill International)
• Kvanj - Buna (tender)

U izgradnji:

• Most Svilaj (IG d.o.o.)
• Granični prijelaz Svilaj (Design & QC d.o.o.)
• Odžak - Svilaj (Aecom Inocsa S.L.U.)
• Rudanka - Johovac (KREBS + KIEFER Eastern Europe GmbH & GEING Krebs und Kiefer International Ltd.)
• Vranduk - Ponirak (DRI upravljanje investicij; Divel)
• Ponirak - Vraca (PROYAPI Engineering and Consultancy)
• Vraca - Donja Gračanica (Technital)
• Donja Gračanica - Klopče (Egis International; IPSA Institut)
• Klopče - Drivuša (Divel; M / S The Associated Engineering Partnership)
• Tarčin - Ivan (IGH Institut)
• Tunel Ivan (IRD Engineering)
• Počitelj - Buna (Aecom Inocsa S.L.U)
• Zvirovići - Počitelj (IRD Engineering)
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#19190 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Alfons Kauders »

RJ57 wrote: 30/08/2020 11:37 OK, biće da je stvarno preko 500m

to je na relaciji od 10km teško riješiti bez nekog “S”-a, kao što je slučaj na pruzi sarajevo-ploče od konjica do brđana i to višestruko. ne znam kolika je visinska razlika između maslenice i svetog roka ali i tamo je napravljen “S“

možda je to i pravi razlog da nema nikakvih rendera i konačne trase, dok za ostatak Vc odavno ima.


ali iskreno, nema veze. nek naprave sve ostalo a bradina-konjic nek ostane ko sad, nije smak svijeta. neće ni tunel prenj očito biti pravi autoput.
Ne vjerujem da će tu biti baš toliko razlike u visini. Novi tunel Ivan bi trebao izaći na jug na malo preko 800m visine, ispod starog tunela, a Ovčari su na oko 400m. Dakle ispod 500m razlike, vjerovatno bliže 400m razlike. Naravno to je opet puno i jasno je da će tu biti dosta objekata, ali valjda neće biti tako strašno.
edin_the
Posts: 301
Joined: 26/08/2014 16:14

#19191 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by edin_the »

Alfons Kauders wrote: 31/08/2020 11:17
RJ57 wrote: 30/08/2020 11:37 OK, biće da je stvarno preko 500m

to je na relaciji od 10km teško riješiti bez nekog “S”-a, kao što je slučaj na pruzi sarajevo-ploče od konjica do brđana i to višestruko. ne znam kolika je visinska razlika između maslenice i svetog roka ali i tamo je napravljen “S“

možda je to i pravi razlog da nema nikakvih rendera i konačne trase, dok za ostatak Vc odavno ima.


ali iskreno, nema veze. nek naprave sve ostalo a bradina-konjic nek ostane ko sad, nije smak svijeta. neće ni tunel prenj očito biti pravi autoput.
Ne vjerujem da će tu biti baš toliko razlike u visini. Novi tunel Ivan bi trebao izaći na jug na malo preko 800m visine, ispod starog tunela, a Ovčari su na oko 400m. Dakle ispod 500m razlike, vjerovatno bliže 400m razlike. Naravno to je opet puno i jasno je da će tu biti dosta objekata, ali valjda neće biti tako strašno.
Ako je ova mapa tačna, a trebala bi biti jer se trasa poklapa sa onom koju vidimo na snimku dionice Ovčari-Prenj, onda će izlaz biti na nekih 500 do 450 metara nadmorske visine. Južni izlaz tunela Ivan je na tačno 800 metara.
Image
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#19192 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Alfons Kauders »

Ivan na okruglo 800? To je dobro, nisam prije vidio ovu kartu, a ko zna i kako će izgledati finalni projekt. Ja sam npr. mislio da će ići istočno od M17, a ovdje se vidi da ide prvo zapadno pa se onda vraća na istok prije Konjica.

Ako je u pitanju 350 metara razlike na 10 kilometara, to i ne zvuči strašno. Problem je što će ovo biti gadno za izvesti, kao Zenička zaobilaznica. Puno tunela i vijadukta na nepristupačnom terenu.
edin_the
Posts: 301
Joined: 26/08/2014 16:14

#19193 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by edin_the »

Alfons Kauders wrote: 31/08/2020 12:03 Ivan na okruglo 800?
Tako kaže Google Earth
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#19194 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by drug_profi »

Ulaz u Prenj ce biti na oko 700 ako se ne varam?
Nema logike toliko silaziti pa se opet penjati.
Uz to cini mi se da se mora praviti i treca traka na dionicama gdje je nagib veci od 3%.
Prije da ce cesta iznad Konjica proci na visecim vrtovima kao kraj Zenice, samo da bi se odrzala nv
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#19195 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by P308 »

So What! wrote: 30/08/2020 23:24
• Most Svilaj (IG d.o.o.)
• Granični prijelaz Svilaj (Design & QC d.o.o.)
• Odžak - Svilaj (Aecom Inocsa S.L.U.)
• Rudanka - Johovac (KREBS + KIEFER Eastern Europe GmbH & GEING Krebs und Kiefer International Ltd.)
• Vranduk - Ponirak (DRI upravljanje investicij; Divel)
• Ponirak - Vraca (PROYAPI Engineering and Consultancy)
• Vraca - Donja Gračanica (Technital)
• Donja Gračanica - Klopče (Egis International; IPSA Institut)
• Klopče - Drivuša (Divel; M / S The Associated Engineering Partnership)
• Tarčin - Ivan (IGH Institut)
• Tunel Ivan (IRD Engineering)
• Počitelj - Buna (Aecom Inocsa S.L.U)
• Zvirovići - Počitelj (IRD Engineering)


Koliko je ukupno kilometara u izgradnji? Ovdje dosta toga, kontam ako je svaka nabrojana dionica po 4 ili 5 kilometara (a ima ih i duzih), nakupilo se :D
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#19196 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by So What! »

P308 wrote: 31/08/2020 15:40Koliko je ukupno kilometara u izgradnji? Ovdje dosta toga, kontam ako je svaka nabrojana dionica po 4 ili 5 kilometara (a ima ih i duzih), nakupilo se :D
• Most Svilaj; Granični prijelaz Svilaj; Svilaj - Odžak (10,7 km)
• Rudanka - Johovac (5,65 km)
• Vranduk - Ponirak (5,3 km)
• Ponirak - Vraca (2,65 km)
• Vraca - Donja Gračanica (4 km)
• Donja Gračanica - Klopče (5,8 km)
• Klopče - Drivuša (2,23 km)
• Tarčin - Ivan (4,9 km)
• Tunel Ivan (1,7 km)
• Počitelj - Buna (7,2 km)
• Zvirovići - Počitelj (11 km)

Ukupno: 61,13 km
BadBoy
Posts: 9609
Joined: 01/11/2005 21:55

#19197 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by BadBoy »

Može li mi neko pojasniti kako planiraju "preletiti" Brčko na ovom autoputu Bijeljina-Doboj?
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#19198 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by So What! »

BadBoy wrote: 31/08/2020 19:09 Može li mi neko pojasniti kako planiraju "preletiti" Brčko na ovom autoputu Bijeljina-Doboj?
Novom obilaznicom, naravno, jer drugačije i ne mogu.
BadBoy
Posts: 9609
Joined: 01/11/2005 21:55

#19199 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by BadBoy »

So What! wrote: 31/08/2020 19:10
BadBoy wrote: 31/08/2020 19:09 Može li mi neko pojasniti kako planiraju "preletiti" Brčko na ovom autoputu Bijeljina-Doboj?
Novom obilaznicom, naravno, jer drugačije i ne mogu.
Da, ali gdje će biti ta obilaznica? RS nema kontinuitet teritorije, znači moraju ili preko BD ili preko FBIH...
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#19200 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by So What! »

BadBoy wrote: 31/08/2020 19:12Da, ali gdje će biti ta obilaznica? RS nema kontinuitet teritorije, znači moraju ili preko BD ili preko FBIH...
Neće biti, već jest, obilaznica izgrađena i puštena u promet još prošle godine:
So What! wrote: 19/04/2019 19:20 Izgradnja Brčanske obilaznice - 18. 04. 2019. @ JP Putevi Brčko

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Post Reply