Utakmice.

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#30576 Re: Utakmice.

Post by sencobih »

Statistika je kao bikini, otkriva mnogo, ali sakriva najvažnije. :mrgreen:
User avatar
Logovan
Posts: 94353
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#30577 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

il dottore wrote: 13/08/2020 14:02 Eto brate onda mozes i ti komotno odigrati tekmu za FKS
U onoj juce ne bi bilo razlike u odnosu na "profi" igrace, a bilo bi ti ime u ovoj statistici
Mogu, bilo bi tako nekako. :D
User avatar
Logovan
Posts: 94353
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#30578 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

Neće se odgoditi utakmica sa Veležom, igrat će se u nedjelju.
F&N
Posts: 3984
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...

#30579 Re: Utakmice.

Post by F&N »

Logovan wrote: 19/08/2020 23:45 Neće se odgoditi utakmica sa Veležom, igrat će se u nedjelju.
ne zna se jos
User avatar
Logovan
Posts: 94353
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#30580 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

F&N wrote: 20/08/2020 00:01
Logovan wrote: 19/08/2020 23:45 Neće se odgoditi utakmica sa Veležom, igrat će se u nedjelju.
ne zna se jos
Odlučeno je, evo sa oficijelne stranice:
Bordo ekipa za vikend igra protiv ekipe Veleža iz Mostara, a iduće sedmice se igra susret drugog kola kvalifikacija za Ligu Prvaka protiv ekipe Dinama iz Bresta u Bjelorusiji.
gold'n'brown
Posts: 1612
Joined: 20/02/2007 16:20

#30581 Re: Utakmice.

Post by gold'n'brown »

Ma neka se igra, rastareceno. Evropa u ovom trenutku treba biti prioritet i pokusati napraviti neki iskorak. U prvenstvu se sve moze stici, duga je sezona. Imamo dovoljno igraca, 5 izmjena i treba dati sansu svima. Na kraju krajeva, ja bih se odmah odrekao titule za neki iskorak u Evropi.
User avatar
ZonFon
Posts: 2120
Joined: 17/11/2013 01:58

#30582 Re: Utakmice.

Post by ZonFon »

gold'n'brown wrote: 20/08/2020 20:56 Ma neka se igra, rastareceno. Evropa u ovom trenutku treba biti prioritet i pokusati napraviti neki iskorak. U prvenstvu se sve moze stici, duga je sezona. Imamo dovoljno igraca, 5 izmjena i treba dati sansu svima. Na kraju krajeva, ja bih se odmah odrekao titule za neki iskorak u Evropi.
Ja se ne bi odricao titule na ustrb evrope, pogledaj sve ove uspjesnije ekipe koje dolaze iz "malih" drzava Dinamo Z., BATE, Astana i sl. Svi oni su prvo godinama uspostavljali dominaciju kuci (redali titulu za titulom) pa su tek onda napravili nesto u evropi. Nama treba 5 titula zaredom da nabijemo koeficijent kako bi mogli biti redovno nosioci u prvom pretkolu LP a onda ti se moze otvoriti da jednog dana zaigras i u grupama (naravno i ulaganja moraju to pratiti, pogotovo ako vidimo budzete gore nabrojanih timova).
gold'n'brown
Posts: 1612
Joined: 20/02/2007 16:20

#30583 Re: Utakmice.

Post by gold'n'brown »

ZonFon wrote: 20/08/2020 21:03
gold'n'brown wrote: 20/08/2020 20:56 Ma neka se igra, rastareceno. Evropa u ovom trenutku treba biti prioritet i pokusati napraviti neki iskorak. U prvenstvu se sve moze stici, duga je sezona. Imamo dovoljno igraca, 5 izmjena i treba dati sansu svima. Na kraju krajeva, ja bih se odmah odrekao titule za neki iskorak u Evropi.
Ja se ne bi odricao titule na ustrb evrope, pogledaj sve ove uspjesnije ekipe koje dolaze iz "malih" drzava Dinamo Z., BATE, Astana i sl. Svi oni su prvo godinama uspostavljali dominaciju kuci (redali titulu za titulom) pa su tek onda napravili nesto u evropi. Nama treba 5 titula zaredom da nabijemo koeficijent kako bi mogli biti redovno nosioci u prvom pretkolu LP a onda ti se moze otvoriti da jednog dana zaigras i u grupama (naravno i ulaganja moraju to pratiti, pogotovo ako vidimo budzete gore nabrojanih timova).
Sve to stoji, ali bi i dobri rezultati u evropi znacili bolji kojeficjent. Ali na stranu to, sta i ako odigramo npr. nerjeseno protiv Veleza? Ode Zeljo na 4 boda razlike, nije to nikakva posebna prednost. Imas situaciju da za 3 dana igras jednu utakmicu, bez publike, protiv ekipe koja nije puno jaca od tebe i gdje ti prolazak moze donijeti puno toga. Mislim da vrijedi rizika da doziras minutazu glavnim igracima i cuvas ih za tu utakmicu. Pogotovo kad ti glavni igrac ima 35 godina. Ja najvise Husrefu za proslu godinu zamjeram sto je Ahmetovica potrosio protiv Celtica i sto ga nismo imali u bitnijim utakmicama protiv BATE-a.
User avatar
ZonFon
Posts: 2120
Joined: 17/11/2013 01:58

#30584 Re: Utakmice.

Post by ZonFon »

gold'n'brown wrote: 20/08/2020 21:14 Sve to stoji, ali bi i dobri rezultati u evropi znacili bolji kojeficjent. Ali na stranu to, sta i ako odigramo npr. nerjeseno protiv Veleza? Ode Zeljo na 4 boda razlike, nije to nikakva posebna prednost. Imas situaciju da za 3 dana igras jednu utakmicu, bez publike, protiv ekipe koja nije puno jaca od tebe i gdje ti prolazak moze donijeti puno toga. Mislim da vrijedi rizika da doziras minutazu glavnim igracima i cuvas ih za tu utakmicu. Pogotovo kad ti glavni igrac ima 35 godina. Ja najvise Husrefu za proslu godinu zamjeram sto je Ahmetovica potrosio protiv Celtica i sto ga nismo imali u bitnijim utakmicama protiv BATE-a.
Razumijem te u potpunosti, ali licno ja bi sad potpisao da ispadnemo od Dinama a da uzmemo titulu. Razlog jer nemamo jos dovoljno velik i kvalitetan igracki kadar i budzet da napravimo nesto vise u euro-takmicenjima.

Generalno gledajuci prolazak Dinama bi nam pokazao da smo na pravom putu i jos bi kapnula fina para (time mozda investitoru dati doznanja da se ispalti ulagati jos vise) a sa druge strane eventualni gubitak bodova u PL i zavrsetak sezone da docekamo iza recimo Borca i kona bi bio katastrofa. Ne zato sto smo pacenici i kompleksasi nego zato sto u startu imamo dosta povoljniju poziciju od ostalih u ligi sto se tice financija i samog uređenja kluba.
User avatar
Maharadza
Posts: 16724
Joined: 30/01/2013 15:13

#30585 Re: Utakmice.

Post by Maharadza »

Eh da ti sada imaš barem stručnjaka s mudima da protiv hercegovaca krene odmah silovito s prvim timom, odrade par blitzkrieg napada, utrpaju 2-3 komada u prvih 20min. "na prepad" pa odmah izvadi i odmori ključne igrače i privedemo utakmicu lagano kraju kao malo jači "trening" pred Evropu...ali pošto nemamo, bit će patnja opet onaj antifudbal gledati, kako u nedjelju tako i u srijedu. :skoljka:
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3159
Joined: 22/07/2017 18:36

#30586 Re: Utakmice.

Post by Leopard_SA »

Ne znam za vas, ali mi je Marinovic malo porastao u ocima nakon ove tekme u Velsu.
Mozda smo jednostavno bili losi kao u prva tri kola, ali mi se cini da je dobro takticki odradio utakmicu. Ocekivao sam da cemo proci kao Partizan, nekoliko povreda i to, ali nismo. Cini mi se da smo odigrali tacno koliko smo trebali.
Ono sto stvarno brine je cinjenica da nasi igraci kao da nisu prosli pripreme... bas nespremni
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#30587 Re: Utakmice.

Post by strong69 »

ZonFon wrote: 20/08/2020 21:03
gold'n'brown wrote: 20/08/2020 20:56 Ma neka se igra, rastareceno. Evropa u ovom trenutku treba biti prioritet i pokusati napraviti neki iskorak. U prvenstvu se sve moze stici, duga je sezona. Imamo dovoljno igraca, 5 izmjena i treba dati sansu svima. Na kraju krajeva, ja bih se odmah odrekao titule za neki iskorak u Evropi.
Ja se ne bi odricao titule na ustrb evrope, pogledaj sve ove uspjesnije ekipe koje dolaze iz "malih" drzava Dinamo Z., BATE, Astana i sl. Svi oni su prvo godinama uspostavljali dominaciju kuci (redali titulu za titulom) pa su tek onda napravili nesto u evropi. Nama treba 5 titula zaredom da nabijemo koeficijent kako bi mogli biti redovno nosioci u prvom pretkolu LP a onda ti se moze otvoriti da jednog dana zaigras i u grupama (naravno i ulaganja moraju to pratiti, pogotovo ako vidimo budzete gore nabrojanih timova).
Bez titule nema 2,4 mio KM za 2 utakmice. Plus evropska liga.
User avatar
tovarish
Posts: 3506
Joined: 26/05/2008 23:57

#30588 Re: Utakmice.

Post by tovarish »

Koju je taktiku Marinović preferirao prije dolaska u Sarajevo. Možda mu ova naša 433 i ne odgovara.
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#30589 Re: Utakmice.

Post by todd_smith »

tovarish wrote: 21/08/2020 09:49 Koju je taktiku Marinović preferirao prije dolaska u Sarajevo. Možda mu ova naša 433 i ne odgovara.
prosto sumnjam da mu je neko dao posao i rekao ali samo ovu 433 taktiku smijes da igras :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#30590 Re: Utakmice.

Post by sencobih »

Leopard_SA wrote: 21/08/2020 00:21 Ne znam za vas, ali mi je Marinovic malo porastao u ocima nakon ove tekme u Velsu.
Mozda smo jednostavno bili losi kao u prva tri kola, ali mi se cini da je dobro takticki odradio utakmicu. Ocekivao sam da cemo proci kao Partizan, nekoliko povreda i to, ali nismo. Cini mi se da smo odigrali tacno koliko smo trebali.
Ono sto stvarno brine je cinjenica da nasi igraci kao da nisu prosli pripreme... bas nespremni
Ja sam od cijele utakmice samo vidio jednu te istu stvar, Dupovac povede loptu do centra i nabije naprijed, i meni se ne dopada ni najmanje takva taktika. Neshvatljivo mi je da nisu Velšani ni pokušali da nas napadnu s nekim presingom ali vjerojatno nisu ni mogli jer nemaju taj kvalitet.Golovi su više plod grešaka protivnika i individualne kvalitete i brzine Tatara. Bojim se da protiv Bresta nece moći tako, jer ako nam presing slože na odbranu necemo se dobro provesti.Daj Bože da griješim.
PeppermintSA
Posts: 1909
Joined: 05/08/2010 20:00

#30591 Re: Utakmice.

Post by PeppermintSA »

strong69 wrote: 21/08/2020 07:26
ZonFon wrote: 20/08/2020 21:03
gold'n'brown wrote: 20/08/2020 20:56 Ma neka se igra, rastareceno. Evropa u ovom trenutku treba biti prioritet i pokusati napraviti neki iskorak. U prvenstvu se sve moze stici, duga je sezona. Imamo dovoljno igraca, 5 izmjena i treba dati sansu svima. Na kraju krajeva, ja bih se odmah odrekao titule za neki iskorak u Evropi.
Ja se ne bi odricao titule na ustrb evrope, pogledaj sve ove uspjesnije ekipe koje dolaze iz "malih" drzava Dinamo Z., BATE, Astana i sl. Svi oni su prvo godinama uspostavljali dominaciju kuci (redali titulu za titulom) pa su tek onda napravili nesto u evropi. Nama treba 5 titula zaredom da nabijemo koeficijent kako bi mogli biti redovno nosioci u prvom pretkolu LP a onda ti se moze otvoriti da jednog dana zaigras i u grupama (naravno i ulaganja moraju to pratiti, pogotovo ako vidimo budzete gore nabrojanih timova).
Bez titule nema 2,4 mio KM za 2 utakmice. Plus evropska liga.
Titula mora biti prioritet. U Evropi za sada ne možemo ništa napraviti. Moramo biti objektivni. Ova ekipa je daleko od konkurentne. Zato se moramo usredotočiti na domaće prvenstvo jer nam titula donosi milione. Uz to, ova sezona je krucijalna. Ako Željo na svoj 100. rođendan ne osvoji titulu slijedi im atomska u klubu i potpuno rasulo od kojeg se neće neko vrijeme oporaviti. Ako pak osvoje titulu dižu se iz mrtvih. Nas primarni cilj ove sezone mora biti titula svim sredstvima.
User avatar
Logovan
Posts: 94353
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#30592 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

Biće prenos protiv Veleža. :thumbup:
izbjeglica_iz_besmisla
Posts: 968
Joined: 15/09/2005 17:22
Location: sarajevo ...

#30593 Re: Utakmice.

Post by izbjeglica_iz_besmisla »

sencobih wrote: 21/08/2020 16:23 Ja sam od cijele utakmice samo vidio jednu te istu stvar, Dupovac povede loptu do centra i nabije naprijed, i meni se ne dopada ni najmanje takva taktika. Neshvatljivo mi je da nisu Velšani ni pokušali da nas napadnu s nekim presingom ali vjerojatno nisu ni mogli jer nemaju taj kvalitet.Golovi su više plod grešaka protivnika i individualne kvalitete i brzine Tatara. Bojim se da protiv Bresta nece moći tako, jer ako nam presing slože na odbranu necemo se dobro provesti.Daj Bože da griješim.
Vjerovatno to nije bilo slucajno.

Njihovi nisu izlazili naprijed jer ce tako puci jedino sto znaju igrati - nabijen blok u sredini kroz kojeg je i bayernu tesko proci. Zato su se nasi stoperi dosta dodavali i isli prema centru, pokusavajuci izvuci par velsana pa da se ili otvori sredina ili da ostane prazan prostor iza njihovih stopera pa da tamo ubace loptu. Sto je brzo upalilo, bas tako je tatar dao prvi gol.

Igrali smo prilicno pametno, to je vinko sve dobro smislio. Ali ono sto jeste problem je to sto djelujemo vrlo neuigrani. Pa grijesili smo u dodavanjima od par metara - stoje jedan do drugoga i oni predaju velsanima loptu :lol:
1Namcor
Posts: 290
Joined: 29/05/2020 17:52

#30594 Re: Utakmice.

Post by 1Namcor »

Ma uigrani smo mi solidno, ali pored nedostatka malo ofanzivnijih veznih igraca, ovo je skolski primjer netempirane forme, odnosno teskih nogu i nedostatka svjezine. Ali, nadati se da ce to, kako vrijeme odmice, biti sve bolje i bolje.
Valjda se barem Mustedanagic vrati protiv Bresta, zna li ko kakva je njegova povreda?
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#30595 Re: Utakmice.

Post by mirza_15 »

Mustedanagić nije povrijeđen. Ima suspenziju još dvije evropske utakmice. Dobio crveni 2017 sa Spartom i 3 utakmice kazne.

Niko da pohvali fenomenalan pas Jukića kod prvog gola.
User avatar
Logovan
Posts: 94353
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#30596 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

mirza_15 wrote: 22/08/2020 14:18 Niko da pohvali fenomenalan pas Jukića kod prvog gola.
Joj jeste je majstorski poslao, da Bog da mu svaka onakva bila. :D
1Namcor
Posts: 290
Joined: 29/05/2020 17:52

#30597 Re: Utakmice.

Post by 1Namcor »

mirza_15 wrote: 22/08/2020 14:18 Mustedanagić nije povrijeđen. Ima suspenziju još dvije evropske utakmice. Dobio crveni 2017 sa Spartom i 3 utakmice kazne.

Niko da pohvali fenomenalan pas Jukića kod prvog gola.
Ma neko je provukao pricu da se i on povrijedio na treningu... super ako je tako 👍
User avatar
omega369
Posts: 9409
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#30598 Re: Utakmice.

Post by omega369 »

A ne kontam sto mislite da se sad prelama prvenstvo pa nam kao nesto zavisi od 1-2 utakmice?! Prvenstvo tek pocelo, ba, valja 3x igrati sa svakim. 7-9 bodova zaostatka u bh. ligi ne.znaci nista
Jedino za 15 bodova treba imati uvjerenje da se moze stici :mrgreen:

Evropa nulti prioritet. Tamo je lova, tamo je uspjeh
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3159
Joined: 22/07/2017 18:36

#30599 Re: Utakmice.

Post by Leopard_SA »

U ovih nekoliko utakmica ove sezone se vidi da Pidro nije na nivou na kojem je bio prije povrede sto je bas steta
Nadam se da se uskoro vraca u formu :thumbup:
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#30600 Re: Utakmice.

Post by todd_smith »

omega369 wrote: 22/08/2020 15:01 A ne kontam sto mislite da se sad prelama prvenstvo pa nam kao nesto zavisi od 1-2 utakmice?! Prvenstvo tek pocelo, ba, valja 3x igrati sa svakim. 7-9 bodova zaostatka u bh. ligi ne.znaci nista
Jedino za 15 bodova treba imati uvjerenje da se moze stici :mrgreen:

Evropa nulti prioritet. Tamo je lova, tamo je uspjeh
Pa i nije bas.

Zeljo izgubi titulu prosle sezone zbog 1 utakmice.

Mi sa 20 bodova prednosti jedva na kraju zavrsismo posao.

Svaki bod je zlata vrijedan. Ta suplja “ima vremena, polahko cemo..” to je za ekipe tipa Bayern koji prekucavaju ligu svake godine.
Post Reply