FC Bayern Munchen

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Fossil
Posts: 688
Joined: 11/10/2010 18:32

#24201 Re: FC Bayern Munchen

Post by Fossil »

Dugo se cekalo finale, nema mjesta pesimizmu sada. Najbitnija utakmica u sezoni, protiv najzahtjevnijeg tima.
U odbrani smo grijesili ali je i Psg tu sklon kiksanju.
Samo je bitno da Lewa koristi prilike i nema zime.
Veceras je Thiago napravio neke greske koje su rezultirale kontrama to mora svesti na minimum jer Mbape i ekipa su dosta opasniji od Lyona.
Neuer je bio na visini zadatka, vjerujem da ce biti i u finalu. Gnabry bi trebao sada nakon fantasticne utakmice imati samopouzdanja da i protiv njih cesce suta i da nas obraduje barem jednim golom. Nesto nisam optimistican da ce Coman/Perisic biti ti koji donose prevagu. Mozda nam Coutinjo zahvali na gostoprimstvu nekim golom :mrgreen:.
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3160
Joined: 22/07/2017 18:36

#24202 Re: FC Bayern Munchen

Post by Leopard_SA »

Fossil wrote: 20/08/2020 00:00 Dugo se cekalo finale, nema mjesta pesimizmu sada. Najbitnija utakmica u sezoni, protiv najzahtjevnijeg tima.
U odbrani smo grijesili ali je i Psg tu sklon kiksanju.
Samo je bitno da Lewa koristi prilike i nema zime.
Veceras je Thiago napravio neke greske koje su rezultirale kontrama to mora svesti na minimum jer Mbape i ekipa su dosta opasniji od Lyona.
Neuer je bio na visini zadatka, vjerujem da ce biti i u finalu. Gnabry bi trebao sada nakon fantasticne utakmice imati samopouzdanja da i protiv njih cesce suta i da nas obraduje barem jednim golom. Nesto nisam optimistican da ce Coman/Perisic biti ti koji donose prevagu. Mozda nam Coutinjo zahvali na gostoprimstvu nekim golom :mrgreen:.
Ide Bayern do kraja ABd :thumbup:
Ono što smo pokazali ove sezone teško je opisati. Ovakva dominacija, igra :thumbup:
Brine malo Boateng, valjda će Sule biti spreman za finale.
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#24203 Re: FC Bayern Munchen

Post by simonese »

Partijaner wrote: 19/08/2020 23:00 Samo da pozdravim drustvo 8)

I da dodam BvB je sajze :mrgreen:

U nedjelju otrest ove naftase i mirna Njemacka.
vratia se Sime :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#24204 Re: FC Bayern Munchen

Post by _BataZiv_0809 »

Ja bih isao sa Kutinjom i Komanom u prvoj postavi. Perisic moze kad zabiju golove :D
User avatar
MeanMachine
Posts: 1175
Joined: 09/03/2011 20:47

#24205 Re: FC Bayern Munchen

Post by MeanMachine »

Ne mogu da vjerujem kad pročitam kako pojedini njemački mediji hvale Boatenga kao svjetsku klasu, vrhunskog stopera isl. samo zato što 1-2 puta ukliza na vrijeme i spriječi prolazak lopte u sredinu šesnaesterca - pa čovječe stoper je, to mu je i zadatak, a kad već igraš u prvom sastavu Bayerna valjda se podrazumijeva da znaš raditi svoj posao. Uopšte ne vide i ne komentatišu kada ga svaki malo brži protivnik baca u nesvijest sa najobičnijim driblingom, bitno je da on spriječi 1-2 centaršuta :lol: Boateng je bio odličan, bez sumnje, i sada je sa nedovoljno oporavljenim Suleom najbolja opcija koju Bayern ima na toj poziciji, ali svrstavati ga u svjetski vrh stopera kako to neki mediji redovno rade je van pameti :-)

I šta kaže Davies za Messija: nije mu htio dati dres nakon zadnje utakmice, bio valjda malo razočaran :lol:
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#24206 Re: FC Bayern Munchen

Post by animals »

_BataZiv_0809 wrote: 20/08/2020 08:55 Ja bih isao sa Kutinjom i Komanom u prvoj postavi. Perisic moze kad zabiju golove :D
Sta je jucer fula , Perisic, nije vise ono sto je bio..
moze ono koju ubaciti, ali klasa nije..
User avatar
MeanMachine
Posts: 1175
Joined: 09/03/2011 20:47

#24207 Re: FC Bayern Munchen

Post by MeanMachine »

animals wrote: 20/08/2020 09:24
_BataZiv_0809 wrote: 20/08/2020 08:55 Ja bih isao sa Kutinjom i Komanom u prvoj postavi. Perisic moze kad zabiju golove :D
Sta je jucer fula , Perisic, nije vise ono sto je bio..
moze ono koju ubaciti, ali klasa nije..
Coutinho me posebno pozitivno iznenadio sa nekim odličnim dubinskim dodavanjima, dok mi je Coman djelovao prilično nesigurno i bojažljivo, što je u neku ruku i razumljivo nakon silnih povreda ali je i rizik za jedno finale CL gdje svaki igrač mora biti 100% spreman i požrtvovan. Da je Coman bio pošteđen silnih povreda sigurno bi bio jedan od top igrača na svojoj poziciji jer ima odličnu tehniku i osjećaj za prostor, ali džaba kad gleda više utakmica sa tribina nego što igra.

Perišić je sinoć bio izvan igre dobar dio utakmice, borben kao inače što mu je i najjači adut, ali lopta ga nije išla. Ja bih u sadašnjoj situaciji možda i prije ostavio Perišića u prvih 11 jer Coman još ne ide punom snagom u dvoboje, a to će biti jedan od ključnih faktora u utakmici protiv PSG-a i "letećeg Brazilca", treba igrati čvrsto i dati im rano do znanja da nije u pitanju pozorišna predstava i takmičenje u bacanju po terenu nego finale Lige Prvaka.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#24208 Re: FC Bayern Munchen

Post by _BataZiv_0809 »

animals wrote: 20/08/2020 09:24
_BataZiv_0809 wrote: 20/08/2020 08:55 Ja bih isao sa Kutinjom i Komanom u prvoj postavi. Perisic moze kad zabiju golove :D
Sta je jucer fula , Perisic, nije vise ono sto je bio..
moze ono koju ubaciti, ali klasa nije..
Ma dobar je u kontri, na postavljenu odbranu malo bolji od Edina Visce. Treba protiv ovih cigana iz PSG neko ko zna lopte.
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3160
Joined: 22/07/2017 18:36

#24209 Re: FC Bayern Munchen

Post by Leopard_SA »

_BataZiv_0809 wrote: 20/08/2020 09:42
animals wrote: 20/08/2020 09:24
_BataZiv_0809 wrote: 20/08/2020 08:55 Ja bih isao sa Kutinjom i Komanom u prvoj postavi. Perisic moze kad zabiju golove :D
Sta je jucer fula , Perisic, nije vise ono sto je bio..
moze ono koju ubaciti, ali klasa nije..
Ma dobar je u kontri, na postavljenu odbranu malo bolji od Edina Visce. Treba protiv ovih cigana iz PSG neko ko zna lopte.
Kutinjo u tom slucaju, mada stvarno Ivana postujem zbog njegove borbenosti i pozrtvovanosti i volio bih ga vidjeti u pocetnom sastavu za finale.
Kao sto je neko vec napisao, Coman je tehnicki odlican igrac, ali povrede...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#24210 Re: FC Bayern Munchen

Post by _BataZiv_0809 »

Treba neko ko zna lopte tj zna je sacuvati u nogama, odigrati kvalitetan pas, dribling, a Perisic uz svu pozrtvovanost nije taj igrac. E sad Koman igra dosta bojazljivo, boji se povrede, tako da vjerujem da ce Hansi ipak staviti Perisica.

Jesu li igrali ikako Gorecka Gnabri i Kutinjo zajedno? Kako bi to izgledalo?
Fossil wrote: 20/08/2020 00:00 Dugo se cekalo finale, nema mjesta pesimizmu sada
Da i pritom je PSG-u veci pritisak, njima je ovo imperativ, a Bajernu ipak nije toliki, mada vjerujem da ce i jedni i drugi biti silno motivisani. Narocito Lewa koji je ceka vec skoro deceniju, pa onda Gnabri, Gorecka, Kimih, Dejvis i ta mladjarija, a pritom u ekipi imas iskusnjare koje znaju sta je igrati finale tipa Nojera, Milera, Alabe, Boatenga, Martineza...
User avatar
MeanMachine
Posts: 1175
Joined: 09/03/2011 20:47

#24211 Re: FC Bayern Munchen

Post by MeanMachine »

Treba samo biti maksimalno oprezan kod kontri PSG-a i možda ne igrati od samog starta onako visoko kao protiv Lyona jer napadački trojac PSG-a sigurno neće promašiti toliko prilika za gol koliko je to učinio napad Lyona sinoć. S druge strane se ne smiju ni previše povući jer PSG zna kontrolisati loptu i samo bi se bezveze razigrali. Hansi će to već posložiti kako treba, a onda slijedi spektakl Bayerna i pobjeda višedecenijske fudbalske tradicije protiv novopečenih "nazor" klubova koji su do unazad nekoliko godina finale Lige Prvaka mogli igrati samo na Playstation-u :thumbup:
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3160
Joined: 22/07/2017 18:36

#24212 Re: FC Bayern Munchen

Post by Leopard_SA »

Bas je velika steta povreda Sülea i to sto Hernandez nije u formi ove sezone jos povrede. Puno bih vise povjerenja imao u zadnju liniju Süle-Hernandez(da su u formi kakvu su imali) nego Boateng-Alaba.

Alaba je odlican igrac i vrlo dobro moze pokriti poziciju stopera, ali je on ipak primarno lijevi bek i to se osjeti.
S druge strane, Boateng je igrac koji ce 80 minuta odigrati na vrhunskom nivou(pogotovo sada kada igra na haman na nivou od prije nekoliko godina), ali svaku utakmicu ima nekoliko velikih gresaka koje nas mogu kostati, a protiv PSG se to ne smije dozvoliti.

Velika je sreca da ostatak tima igra toliko dobro da protivnici nemaju puno sanse da iskoriste nase slabosti u odbrani. Ako neutralisemo ofanzivni trio Neymar-Mbappe-Di Maria veci dio posla je odradjen.

Jos jedna stvar je pitanje Coman ili Perisic. Iako je tehnicki Coman dosta bolji igrac, Ivan je daleko borbeniji i mislim da je on bolja opcija za finale jer i bez kreativnosti na toj strani imamo Gnabrya na drugoj, plus Kutinjo i Thiago.

Na kraju krajeva, najbitnije je dati vise golova od PSG, ostali su nijanse :D
User avatar
Mate_Miso_Kovac
Posts: 1474
Joined: 09/09/2019 10:05

#24213 Re: FC Bayern Munchen

Post by Mate_Miso_Kovac »

Kakav je da je, Perisic je hiljadu puta bolje rjesenje od Comana trenutno. Coutinho nema mjesta u prvih jedanaest, jednostavno. Idealno bi bilo da je Pavard spreman i da idemo sa sredinom Kimmich - Goretzka, al šta je tu je. Thiago igra mlako - hladno, ovisno od toga kako ustane, i ne uljeva nikakvo povjerenje.
Muller bi mogao donijeti prevagu naprijed. On je covjek za velike utamice.
Lewandowski tek treba da donese prevagu u bitnom trenutku u velikoj utakmici (što nije uradio od Reala 2013. realno) :D Kad malo bolje razmislim, hladno bih za ovo finale mijenjao Lewandowskog za Mandzukica :evil:
User avatar
MeanMachine
Posts: 1175
Joined: 09/03/2011 20:47

#24214 Re: FC Bayern Munchen

Post by MeanMachine »

Mate_Miso_Kovac wrote: 20/08/2020 15:02 Kakav je da je, Perisic je hiljadu puta bolje rjesenje od Comana trenutno. Coutinho nema mjesta u prvih jedanaest, jednostavno. Idealno bi bilo da je Pavard spreman i da idemo sa sredinom Kimmich - Goretzka, al šta je tu je. Thiago igra mlako - hladno, ovisno od toga kako ustane, i ne uljeva nikakvo povjerenje.
Muller bi mogao donijeti prevagu naprijed. On je covjek za velike utamice.
Lewandowski tek treba da donese prevagu u bitnom trenutku u velikoj utakmici (što nije uradio od Reala 2013. realno) :D Kad malo bolje razmislim, hladno bih za ovo finale mijenjao Lewandowskog za Mandzukica :evil:
Slažem se sa svim osim zamjene Lewa - Mandžukić. Na stranu to što je Mandžukić odličan napadač, podjednako jak fizički i psihički što je za velike utakmice veoma bitno, ali samo prisustvo Lewandowskog na terenu i njegova golgeterska sposobnost tjera svakog protivnika da napravi kalibraciju odbrane prema njemu i njegovom kretanju u napadu. To opet otvara dodatni prostor Mulleru, Gnabryju, Perišiću, Goretzki i ostalima da lakše dolaze do prilika i postižu golove. Sam autoritet Lewandowskog, kao trenutno vjerovatno najbolje devetke na svijetu, je dovoljan argument za prve postave - jednostavno takvog igrača ne izbacuješ iz igre nikada.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#24215 Re: FC Bayern Munchen

Post by _BataZiv_0809 »

Malo me fata hastrica. Jbg postao sam poprilicno indiferentan prema njima zadnjih godinu dvije, ali sad vidim da mi nije svejedno.

Puno je utakmica izgubljeno onako visokim stajanjem zadnje linije kao sinoc. Azilanti nece fulati kao Lyon :run:
User avatar
Mate_Miso_Kovac
Posts: 1474
Joined: 09/09/2019 10:05

#24216 Re: FC Bayern Munchen

Post by Mate_Miso_Kovac »

Mislim, realno, jedino su navijaci Juventusa spremniji i naviknutiji na gubljenje finala :D Ne brukajte klub nervozom 8) :evil:
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2434
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#24217 Re: FC Bayern Munchen

Post by ZyzzSar »

_BataZiv_0809 wrote: 20/08/2020 16:58 Malo me fata hastrica. Jbg postao sam poprilicno indiferentan prema njima zadnjih godinu dvije, ali sad vidim da mi nije svejedno.

Puno je utakmica izgubljeno onako visokim stajanjem zadnje linije kao sinoc. Azilanti nece fulati kao Lyon :run:
bitno je da lewa ne fula ko sinoc na suprotnoj strani
jesi izabrao novi avatar?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#24218 Re: FC Bayern Munchen

Post by _BataZiv_0809 »

Osvoje li birate mi Real Madrid avatar na temi Slicica dana 8) dao sam rijec :sax:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#24219 Re: FC Bayern Munchen

Post by _BataZiv_0809 »

Ko ne pusti suzu picka je :P


User avatar
Leopard_SA
Posts: 3160
Joined: 22/07/2017 18:36

#24220 Re: FC Bayern Munchen

Post by Leopard_SA »

Jos malo vise od 24 sata do finala. Kako se blizi, ja sve nervozniji :D
ABd osvajamo, samo se nadam da Boateng nece ispadati kao u cetvrtfinalu.
User avatar
parappa
Posts: 3302
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#24221 Re: FC Bayern Munchen

Post by parappa »

Prije je PSG bio simpa klub... Valjda zbog Papeta i Ronaldinha.
Od kad ih je Arap kupio postali su stvarno bljak... Još doveli onog padavičara :roll:
Nadam se da će ih Bayern potopiti :thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#24222 Re: FC Bayern Munchen

Post by _BataZiv_0809 »

Ima li prpe :trema:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#24223 Re: FC Bayern Munchen

Post by _BataZiv_0809 »

Izgleda ista postavka kak protiv Lyona sa visokom odbranom :trema: valjda Flick baca bombe kao faktor iznenadjenja :-?
User avatar
MeanMachine
Posts: 1175
Joined: 09/03/2011 20:47

#24224 Re: FC Bayern Munchen

Post by MeanMachine »

U biti je samo pitanje da li će Pavard igrati od početka ili ne, međutim ne mislim da će Flick u jednom finalu CL rizikovati bilo šta sa igračem koji nije 100% spreman (ako se čudesno Pavard oporavio onda ta opcija svakako može proći sa prebacivanjem Kimmicha u sredinu umjesto Thiaga.

Druga blaga nepoznanica je ko će igrati ma lijevom krilu, Perišić ili Coman, ali ja bih prema do sad viđenom na terenu definitivno ostavio Perišića - nije Coman još spreman za 90 minuta igre sa tempom i presingom kakav će večeras biti.

U svakom slučaju red bi bio da ovo osvojimo, ako ćemo biti realni :lol:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40776
Joined: 21/05/2012 22:46

#24225 Re: FC Bayern Munchen

Post by AmiĐa_Idriz »

Sa Perišićem na terenu se automatski dobija ofanzivniji Davies.
Post Reply