Crna hronika BH cesta

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Gray
Posts: 4037
Joined: 14/06/2005 02:47

#5101 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Gray »

splinter
Posts: 8718
Joined: 08/10/2011 12:28

#5102 Re: Crna hronika BH cesta

Post by splinter »

BadBoy wrote: 18/08/2020 12:22 Grozna vijest.

Nesreća slična onoj na autoputu kada je poginuo onaj nastavnik sa porodicom...

Dokle ćemo mi trpiti ovakvo stanje cesta, saobraćaja, države?
Ma cijela čitava porodica nestade u trenu. Užas.
I ovdje je bio neki profesor u pitanju ali nebitno.
Ovo je postala naša crna svakodnevnica izgleda
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5103 Re: Crna hronika BH cesta

Post by mk ultra »

Taj put jeste pregledan i brz, tako i kamioni voze, ali divljih kamiona ima na pretek... ko god da je kriv, boze sacuvaj... bebe vriste i stvaraju paniku kod roditelja, sto mislim da se desilo onda u hadzicima... ne dao bog nikome

Vise puta mi se tu desilo da uslijed brzine kamion istrese pijeska na cestu i sl.
User avatar
Logovan
Posts: 102805
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#5104 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Logovan »

Joj majko šta je ovo.....

Još jedno ljeto sa gomilu mrtvih. :(
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25524
Joined: 12/08/2013 12:51

#5105 Re: Crna hronika BH cesta

Post by insaneinthebrain »

Profesor na PMFu
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#5106 Re: Crna hronika BH cesta

Post by UmaX »

Ne znam sta treba da se desi pa da ove stvari prestanu da se desavaju SVAKI DAN.
Naslovnica
Posts: 35448
Joined: 20/03/2013 15:38

#5107 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

Čitam komentare na portalu, hoće ljudi još više patrola, radara, ograničenja...
DEBILITET.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25524
Joined: 12/08/2013 12:51

#5108 Re: Crna hronika BH cesta

Post by insaneinthebrain »

Naslovnica wrote: 18/08/2020 13:06 Čitam komentare na portalu, hoće ljudi još više patrola, radara, ograničenja...
DEBILITET.
To je rjesenje. I lezecih policajaca. Da ne zaborave
User avatar
geralt
Posts: 6445
Joined: 14/09/2017 12:45

#5109 Re: Crna hronika BH cesta

Post by geralt »

Strasna vijest, zeludac mi se prevrnuo kad sam procitao :(

Ono sto mi je zapalo za oci je da se nesreca desila u 7 ujutro, sto znaci da su morali bas rano krenuti na put. Koliko god da ljudi vole izbjeci vrucinu i guzvu i voziti po noci ili rano ujutro, ne treba tome zrtvovati odmor i normalan san. Bolje naspavan voziti u koloni nego nenaspavan praznom cestom. A roditelji malih beba su svakako hronicno nenaspavani i bez toga.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25524
Joined: 12/08/2013 12:51

#5110 Re: Crna hronika BH cesta

Post by insaneinthebrain »

geralt wrote: 18/08/2020 13:08 Strasna vijest, zeludac mi se prevrnuo kad sam procitao :(

Ono sto mi je zapalo za oci je da se nesreca desila u 7 ujutro, sto znaci da su morali bas rano krenuti na put. Koliko god da ljudi vole izbjeci vrucinu i guzvu i voziti po noci ili rano ujutro, ne treba tome zrtvovati odmor i normalan san. Bolje naspavan voziti u koloni nego nenaspavan praznom cestom. A roditelji malih beba su svakako hronicno nenaspavani i bez toga.
Iz Kljuca su krenuli prema Sarajevu. Tako da nisu previse rano
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5111 Re: Crna hronika BH cesta

Post by mk ultra »

geralt wrote: 18/08/2020 13:08 A roditelji malih beba su svakako hronicno nenaspavani i bez toga.
+ vriska bebe vrlo vjerovatno... :skoljka:
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5112 Re: Crna hronika BH cesta

Post by mk ultra »

Naslovnica wrote: 18/08/2020 13:06 Čitam komentare na portalu, hoće ljudi još više patrola, radara, ograničenja...
DEBILITET.
autocesta...
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#5113 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Leon16v »

Ja nekad kad sam vozim neke duže relacije koje prvi put prolazim, pogotovo pred mrak ili sl. znam muziku ili ugasit ili na mininum stavit, da se max fokusiram na cestu, auto itd :-)
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#5114 Re: Crna hronika BH cesta

Post by vjeshalica »

Cestovna infrastruktura je losa, ljudi se lose ponasaju,poduzimaju radnje nepromisljene, odlutali, bezobrazni,siledzije sa autima,bolikurci, debelo neznanje, debilizmi itd...to vam je skup svega i imas gore rezultat....zao mi je
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#5115 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Tomahawk11 »

Leon16v wrote: 18/08/2020 13:27 Ja nekad kad sam vozim neke duže relacije koje prvi put prolazim, pogotovo pred mrak ili sl. znam muziku ili ugasit ili na mininum stavit, da se max fokusiram na cestu, auto itd :-)
Da ideš lupam dionicu Sa - Bihać, to ti je nekih 5-6 sati, nema šanse da budeš toliko fokusiran cijelo vrijeme da ne znam šta uradiš.
Treba biti pažljiv svakako.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5116 Re: Crna hronika BH cesta

Post by mk ultra »

Tomahawk11 wrote: 18/08/2020 13:31
Leon16v wrote: 18/08/2020 13:27 Ja nekad kad sam vozim neke duže relacije koje prvi put prolazim, pogotovo pred mrak ili sl. znam muziku ili ugasit ili na mininum stavit, da se max fokusiram na cestu, auto itd :-)
Da ideš lupam dionicu Sa - Bihać, to ti je nekih 5-6 sati, nema šanse da budeš toliko fokusiran cijelo vrijeme da ne znam šta uradiš.
Treba biti pažljiv svakako.
to se vozi 1 dan, oko 9h vožnje (4:15 ujutro se kreće, u 8:00 kod robota na ulazu) i 3-4 sata posla... i nisam jedini, znam ih bruku što je bihać - cazin - Krupa - SM - Ključ - Sarajevo, standardni krug, 1 dan posla... :skoljka:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#5117 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Tomahawk11 »

Bogme onda baš brze vožnje i da si dobar sa svim radarima usput :)
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5118 Re: Crna hronika BH cesta

Post by mk ultra »

Tomahawk11 wrote: 18/08/2020 13:35 Bogme onda baš brze vožnje i da si dobar sa svim radarima usput :)
pa i ne baš, možda na dijelu od ključa do bihaća, ovo ostalo ide OK
4i15 sarajevo
5i15 travnik
6 - 6i10 Jajce
7 Ključ
8:00 Bihać

s tim da u ovo doba tek oko Jajca - Ključa srećeš vozila, prazna cesta bude uglavnom
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#5119 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Tomahawk11 »

mk ultra wrote: 18/08/2020 13:37
Tomahawk11 wrote: 18/08/2020 13:35 Bogme onda baš brze vožnje i da si dobar sa svim radarima usput :)
pa i ne baš, možda na dijelu od ključa do bihaća, ovo ostalo ide OK
4i15 sarajevo
5i15 travnik
6 - 6i10 Jajce
7 Ključ
8:00 Bihać

s tim da u ovo doba tek oko Jajca - Ključa srećeš vozila, prazna cesta bude uglavnom
Morebit me smorila ona dionica sa zaobilaznicom negdje kod Jajca :thumbup:
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5120 Re: Crna hronika BH cesta

Post by mk ultra »

Tomahawk11 wrote: 18/08/2020 13:39
mk ultra wrote: 18/08/2020 13:37
Tomahawk11 wrote: 18/08/2020 13:35 Bogme onda baš brze vožnje i da si dobar sa svim radarima usput :)
pa i ne baš, možda na dijelu od ključa do bihaća, ovo ostalo ide OK
4i15 sarajevo
5i15 travnik
6 - 6i10 Jajce
7 Ključ
8:00 Bihać

s tim da u ovo doba tek oko Jajca - Ključa srećeš vozila, prazna cesta bude uglavnom
Morebit me smorila ona dionica sa zaobilaznicom negdje kod Jajca :thumbup:
pa da se razumijemo, da krenem u 7 iz sarajeva, sve bi ovo 1.5h najmanje duže trajalo... traljava je ta dionica kad je gužva oko Jajca
Gray
Posts: 4037
Joined: 14/06/2005 02:47

#5121 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Gray »

Leon16v wrote: 18/08/2020 12:28 Ko će znat, ili zaspao, trenutak nepažnje, pukla guma...
Ne ulazim u razloge ove nesreće, ali ako je tačno da je samo prešao u suprotnu stranu (bilo je još takvih slučajeva ranije), to pokazuje koliko je ipak korisna nova tehnologija sigurnosti, npr. lane assist ili lane keeping assist (kako ga već ko zove) koji bi spriječio da se nenamjerno pređe u suprotnu traku ili bar upozorio na to... samo sigurnost gledati kod auta...
Naslovnica
Posts: 35448
Joined: 20/03/2013 15:38

#5122 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

Image
Kadjar
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25524
Joined: 12/08/2013 12:51

#5123 Re: Crna hronika BH cesta

Post by insaneinthebrain »

Ovo je morala velika brzina biti kad je pola Kadjara zguzvano
BiBi911
Posts: 5336
Joined: 09/12/2018 17:47

#5124 Re: Crna hronika BH cesta

Post by BiBi911 »

insaneinthebrain wrote: 18/08/2020 13:54 Ovo je morala velika brzina biti kad je pola Kadjara zguzvano

Ma jok ba, vozi samo 5-10 preko ogranicenja jer vrjeuje svome autu i ima dobre gume. Jos svak dan tuda vozi pa zna cestu napamet. Cak je kolega sa foruma trazio da se tu poveca ogranicenje brzine jer jbga moze se brze vozit..

Rip
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#5125 Re: Crna hronika BH cesta

Post by 530i »

Strašno, svaki komentar je suvišan.

Moguće je da se prispava za volanom, iako se ne krene toliko rano, lično sam to iskusio dva puta.
Post Reply